پشت پرده شایعه ترور سید حسن نصرالله

گروه جهان الف،   3991101129 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

طرح شایعه ترور «سید حسن نصرالله» در این بازه زمانی توسط دشمنان مقاومت، اهداف خاص و البته تکراری را دنبال می‌کند.

پشت پرده شایعه ترور سید حسن نصرالله

به گزارش الف، پس از ترور «سید عباس موسوی» دبیرکل سابق حزب‌الله لبنان در تاریخ 17 فوریه 1992 (28 بهمن 1370) که در کنار همسر و فرزند و چند تن دیگر از همراهانش توسط صهیونیست‌ها به شهادت رسید، شاید اینگونه به نظر می رسید که پس از این سرنوشت حزب‌الله تحت شعاع قرار گرفته و هرلحظه  امکان ترور سایر مقامات آن نیز وجود دارد. 

پس از این اتفاق و از زمانی که «سید حسن نصرالله» به عنوان جانشین سید عباس موسوی در سمت دبیر کلی حزب‌الله ایفای نقش می‌کند، تلاش صهیونیست‌ها برای ترور وی همچنان ادامه دارد. 

اوج این تلاش‌های رژیم صهیونیستی در سال 2006 و جنگی که اسرائیل علیه لبنان به راه انداخت و به جنگ 33 روزه معروف شد دیده می‌شود. در این سال رژیم صهیونیستی با فعال کردن شبکه های جاسوسی و نیز عملیات‌های تروریستی متعدد در صدد ترور سید حسن نصرالله بود. 

صهیونیست‌ها تلاش زیادی کردند تا به شکل هوایی و از طرق پروازهای جاسوسی دبیرکل حزب‌الله لبنان را مورد هدف قرار دهند؛ چرا که سید نصرالله از ابتدای این جنگ نقش اصلی در مدیریت همه عملیات‌های نظامی مقاومت ضد دشمن صهیونیستی را بر عهده داشت.

در این مدت عناصر صهیونیست که احتمال می‌دادند محل اسکان سید حسن نصرالله در ضاحیه باشد، این منطقه را به شکل کامل ویران کردند، اما نتوانستند این رویای خود را تحقق بخشند. 

حتی «ژنرال دان حالوتس» فرمانده سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی که به دلیل ناکامی تل‌آویو در جنگ  33 روزه و پس از انتشار گزارش انتقادی کمیته «وینوگراد »درباره نتایج جنگ، مجبور به استعفا شد، علنا اعتراف کرد که عناصر اسرائیلی به کمک فناوری‌های پیشرفته محل اسکان دبیر کل حزب‌الله را شناسایی و هر اقدامی برای ترور وی انجام دادند اما موفق نشدند.

پس از آن نیز در برهه های زمانی مختلف هرگاه که رژیم صهیونیستی در تنگنا قرار گرفته و یا نیاز به جلب توجه داشته باشد، به تهدید، شایعه‌پراکنی و یا نشر ادعاهای کاذب درباره ترور سید حسن نصرالله روی می‌آورد. 

در اواخر جولای 2020 زمانی که ارتش رژیم صهیونیستی پس از توهم یک دختر در حمله حزب‌الله به مواضع نظامی این رژیم، و درگیری عناصر صهیونیست با اشباح خیالی مقاومت، سوژه استهزائی رسانه ها شد، مجددا بحث ترور دبیر کل حزب‌الله را پیش کشید. در این زمینه رسانه‌های افراطی رژیم صهیونیستی همچون روزنامه «یدیعوت آحارانوت» گزارش دادند که اسرائیل از محل دقیق حضور سید حسن نصرالله اطلاع داشته و هر زمانی که بخواهد می‌تواند وی را ترور کند.

«تسافی یحزقیلی» تحلیلگر امور عربی شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی یکی از کسانی بود که ادعا کرد تل آویو اطلاعات موثقی در مورد محل حضور دبیر کل حزب الله لبنان در اختیار دارد. اما وی پس از طرح ادعاهای خود در این زمینه صراحتا اظهار داشت که بعد از آن چه خواهد شد؟ این سوال تحلیلگر صهیونیست نشان می‌دهد که حتی اگر ادعاهای رژیم اسرائیل در این زمینه درست باشد، عواملی وجود دارد که مانع از اقدام صهیونیست‌ها به ترور دبیر کل حزب‌الله می‌شود.

برای روشن تر شدن این مطلب می‌توان به درگیری موهوم رژیم صهیونیستی در مرزهای جنوبی لبنان اشاره کرد که ناشی از وحشت صهیونیست از انتقام حزب‌الله به دنبال شهادت یکی از نیروهای این جنبش به نام «علی کامل محسن» در حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به سوریه، بود. زمانی که ارتش پرمدعای اسرائیل پس از شهادت یکی از نیروهای عادی حزب‌الله در حالت آماده باش قرار گرفته و حتی پیغام می‌دهد که ما قصد کشتن او را نداشتیم و این اتفاق غیر عمد افتاد، سپس با نمایشی مضحک در مرزها خودش را رسوا می‌کند، درباره عواقب ترور دبیر کل حزب‌الله لبنان چگونه می اندیشد؟

از سوی دیگر صهیونیست‌ها درباره علت امتناع از ترور سید نصرالله مدعی شده‌اند که به دلیل مسائل بشردوستانه و اینکه نمی‌خواهند به افراد بی گناه و زنان و کودکان آسیب بزنند، از این اقدام خودداری می‌کنند! درحالی که این ادعاها حتی برای خود اسرائیلی‌ها که هزاران زن و کودک بی گناه در فلسطین و سایر کشورهای عربی را به خاک و خون می‌کشند مضحک و غیر قابل باور است.

آیا رژیم صهیونیستی که بارها حریم هوایی لبنان را مورد تعرض قرار داده و حتی به بهانه وجود تأسیسات اتمی به حریم کشور سوریه نیز تجاوز می کند قائل به احترام حاکمیت اراضی کشورها است؟ بدیهی است که این رژیم سعی می کند با آوردن بهانه های واهی ضعف نیروهای امنیتی و اطلاعاتی خود را پوشش دهد.

اما خود صهیونیست ها درعین حال که ادعا می‌کنند قادر به ترور سید حسن نصرالله هستند، در برخی شرایط صراحتا اعتراف می‌کنند که چرا نمی‌توانند دبیر کل حزب الله را پیدا کنند. شاید فغان و فریاد یوسی میلمن تحلیلگر روزنامه صهیونیستی هاآرتص در اوج جنگ 33 روزه در سال 2006 همچنان برای مراکز رسانه‌ای و حتی امنیتی و اطلاعاتی صهیونیستی پا برجا باشد که «تو را خدا این حسن نصر الله کجاست؟».

بر همین اساس اخیرا نیز شایعاتی درباره ترور سید حسن نصرالله در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که مشخص شد با اکانت های مرتبط با رژیم سعودی درانجام شده است. دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنان اخیر خود صراحتا افشا کرد که عربستان به سرکردگی «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور قصد ترور وی را داشته‌ است. درحال حاضر نیز با توجه به تحولات منطقه ای و بین‌المللی به ویژه در سایه تغییر دولت آمریکا و نگرانی‌هایی که برای سعودی‌ها و صهیونیست‌ها به وجود آورده شایعه ترور سید حسن نصرالله با هدف ایجاد جنگ روانی علیه مقاومت و لبنان در راستای اهداف محور سعودی-آمریکایی-صهیونیستی منتشر شده است. 

طبعا تل‌آویو در کنار هم پیمانان خود از جمله ریاض در آینده نیز از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به حزب‌الله و ترور دبیر کل آن فروگذار نخواهد کرد. قطعا برای مردی به بزرگی نصرالله که محبوبیت بالایی در میان مردم نه تنها لبنان بلکه بسیاری از ملت های جهان دارد ، زندگی دور از مردم و اجتماعات پرشور حزب الله چندان راحت نیست اما با توجه به عزم جدی اسرائیل برای ترور وی، به نظر می رسد حفظ جان از حضور در محافل مهم تر باشد.

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۹۰۴۷۹۰۰:۱۴:۲۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲
روحی له الفدا
ناشناس۱۷۹۰۸۲۳۱۰:۱۰:۳۱ ۱۳۹۹/۱۱/۲
معنییش یعنی چی؟
ناشناس۱۷۹۰۵۰۸۰۰:۳۵:۵۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲
اسرائیل از لانه عنکبوت سست تر است.
ناشناس۱۷۹۰۸۲۲۱۰:۱۰:۰۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲
چرا؟
ناشناس۱۷۹۰۶۵۱۰۷:۱۵:۴۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲
حزب ا..بخوبي از ترفند هاي مختلف صهيونيستها اگاهند وتسلط اطلاعاتي كاملي روي صهيونيستها دارند وبسادگي خودرا در معرض جاسوسهاي إسرائيلي قرار نميدهند
محمد۱۷۹۰۷۳۵۰۸:۵۶:۲۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲
چه تحلیلی بود آخه؟ والا زیاد نوشتن نشان از سواد بالا نیست چهل خط نوشتی اخرش ننوشتی درسته دروغه نتیجه چی شد
ناشناس۱۷۹۰۷۷۲۰۹:۲۴:۵۱ ۱۳۹۹/۱۱/۲
رژیم تروریست و کودک کش و غاصب صهیونیستی رو به زوال است ان شاءالله.
ناشناس۱۷۹۰۸۲۱۱۰:۰۹:۴۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲
عجله نکن. 20 سال وقت داریم!
ناشناس۱۷۹۱۳۵۹۲۰:۱۸:۳۶ ۱۳۹۹/۱۱/۲
اسرائیل 5 سال آینده را نخواهد دید.
ناشناس۱۷۹۰۸۵۴۱۰:۳۲:۴۳ ۱۳۹۹/۱۱/۲
دلیل؟؟؟
ناشناس۱۷۹۱۳۶۰۲۰:۱۹:۴۶ ۱۳۹۹/۱۱/۲
به این دلیل که ظلم پایدار نمی ماند و این یک سنت الهی است.
ناشناس۱۷۹۰۸۸۳۱۰:۵۲:۲۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲
والا فعلا کشته های مازوت از کشته های اسراییل بیشتره
احسان معتمدی۱۷۹۱۲۱۷۱۷:۰۹:۵۳ ۱۳۹۹/۱۱/۲
روزمرگی برای تیم های حفاظت و سهل انگاری کار بسیار بدی است که در مورد شهید فخری زاده بنظرم اینطوری بوده و دیگر خسته شده اند و رها کرده اند و بی خیالی طی کردند وگرنه چطور امکان دارد این واقع که موجب تحقیر کشورمان شد با تیربار واقعا من نمیدانم چه بگویم الان هم تیم سید حسن باید مواظب باشند و چند تیم باشند و تیم های مخفی هم داشته باشند
ناشناس۱۷۹۱۸۱۹۱۳:۱۵:۵۵ ۱۳۹۹/۱۱/۳
هر كس ايمان به خدا و پيامبر واهل بيت دارد روايات آخر الزمان را بخواند كل خاور ميانه آشفته خواهد شد غير از بيت المقدس در آن زمان تنها سرزمين امن اين مكان است.
ناشناس۱۷۹۱۸۲۰۱۳:۱۶:۰۲ ۱۳۹۹/۱۱/۳
خوب سید حسن نصر الله می تونه با یه مصاحبه زنده این نقشه دشمنان سعودی و صهیونیستی را بر ملا کنه. یعنی اینقدر سخته!؟..
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. طرح عفاف و حجاب از امروز در تهران

 2. تصاویری از اجرای طرح عفاف و حجاب در تهران

 3. نظرات برگزیده مخاطبان الف: وضعیت حجاب، حاصل کم‌کاری چهل‌ساله است/ باید برای مبارزه با سگ‌های ولگرد فکری کرد

 4. نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

 5. این صدای اقتدار ایران است ...

 6. تنبیه متجاوز آغاز شد /حمله موشکی و پهپادی ایران به اسراییل

 7. نظر باباطاهر عریان درباره دلار !

 8. وحدت ملی با وعده صادق

 9. ارژنگ امیرفضلی و زندگی در شرایط سختِ تورنتو

 10. یک نکته قابل‌تامل در مورد توسعه قدرت نظامی ایران

 11. آنچه اسرائیل در مورد "وعده صادق" نمی گوید

 12. دومین روز بزرگ تاریخ معاصر ایران

 13. استخوانی در گلوی اسرائیل!

 14. آیت الله صدیقی: عذرخواهی می‌کنم که با غفلت و کم توجهی باعث هجمه به ملت ایران شدم

 15. هیات علمی یا کارخانه چاپ مقاله !

 16. اطلاعیه سازمان اطلاعات سپاه در خصوص حمایت از رژیم صهیونیستی در فضای مجازی

 17. باهنر: نباید به اندازه تورم حقوق ها افزایش یابد/ ۹۰ درصد منتخبان وظایف مجلس را نمی‌دانند

 18. موجرانی که اجاره بهای زیادی بگیرند، جریمه می‌شوند

 19. تصاویری از نمازجمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام کاظم صدیقی | کدام چهره‌های سیاسی و نظامی به نمازجمعه رفتند؟

 20. حمایت افکار عمومی ایران از حمله به اسرائیل

 21. هیچ گاه اعتراف نمی کند، چون...

 22. اسراییل چه باید بکند؟ 

 23. «برجام» در موزه تاریخ ؟!

 24. رئیسی: فعالان اقتصادی از عددسازی‌ها در بازار نگران نباشند  

 25. علم‌الهدی: نباید بیکار نشست تا تنها دولت بیاید تلخی معیشت را از سفره مردم بردارد

آخرین عناوین