رهبر معظم انقلاب: ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است / به این‌‌ها اعتمادی نیست؛ گاهی می‌خواهند روی ملت‌های دیگر امتحان کنند

سیاسی،   3991019043 ۱۱۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی تلویزیونی درباره واکسن کرونا اعلام کردند: ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است. اگر آمریکایی‌ها توانسته بودند، واکسن درست کنند، وضعیت خودشان اینگونه نبود. به این‌‌ها اعتماد و اطمینان هم نیست. گاهی این‌ها می‌خواهند روی ملت‌های دیگر امتحان کنند.

 رهبر معظم انقلاب: ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است / به این‌‌ها اعتمادی نیست؛ گاهی می‌خواهند روی ملت‌های دیگر امتحان کنند

به گزارش الف، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (جمعه) در سخنانی تلویزیونی به مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم، بر ضرورت حراست از یاد و نام این قیام تعیین‌کننده و مضمون دینی و ضدّآمریکایی آن تأکید کردند و با افتخارآمیز خواندن تولید واکسن کرونا در کشور، گفتند: حضور منطقه‌ای و ثبات‌آور و افزایش قدرت دفاعی و موشکی ایران ادامه خواهد یافت، در مورد برجام هم ما اصرار و عجله‌ای برای بازگشت آمریکا نداریم مهم این است که تحریم‌ها باید فوری و کامل برداشته شود.

رهبر انقلاب اسلامی قبل از بیان مباحث اصلی خود درباره حماسه ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم و برخی مسائل روز، از حضور حماسی و خودجوش مردم در تجلیل از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی قدردانی و تأکید کردند: این فعالیت خودجوش و حماسه‌گونه، ناشی از عواطف، بصیرت و انگیزه‌های عالی مردم بود و روح تازه‌ای در کالبد کشور و ملت دمید.

ایشان همچنین از تجمع بزرگ و شگفت‌انگیز مردم عراق در بغداد و چند شهر دیگر در سالگرد این دوشهید بزرگ تجلیل کردند و یاد همراهان سردار سلیمانی و ابومهدی (شهیدان پورجعفری، مظفری‌نیا، طارمی، زمانی‌نیا) و نیز شهدای عراقی همراه را گرامی داشتند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با بزرگداشت یاد شهدای جانباخته کرمان در مراسم تشییع سردار سلیمانی و نیز شهیدان جان‌باخته در حادثه بسیار تلخ و ناگوار سانحه هواپیمایی در آسمان تهران، از خداوند متعال برای آن عزیزان لطف و رحمت و برای بازماندگان صبر و تسلّا و آرامش مسألت کردند.

رهبر انقلاب افزودند: مسئولان نیز در این زمینه وظایفی دارند که به آنها تذکر داده شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به چهلمین روز شهادت دانشمند بزرگ کشور شهید فخری‌زاده افزودند: دو شخصیت بزرگ علمی که این اواخر از دست دادیم یعنی شهید فخری‌زاده و آیت‌الله مصباح یزدی، هر دو در عرصه های کاری خویش، چهره‌های برجسته‌ای بودند که باید از میراث ارزشمند آنها مراقبت شود و راه آنان به بهترین وجه ادامه یابد.

رهبر انقلاب در بخش اصلی سخنانشان با تأکید بر تأثیر تعیین‌کننده قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم، نگهبانی و حراست از یاد این حادثه و نیز مضمون عمیق آن را ضروری برشمردند.

ایشان افزودند: قیام ۱۹ دی از نقاط اوج حیات ملت ایران است چرا که عزم، اراده و بصیرت ملت را نشان می‌دهد. بنابراین باید یاد آن زنده و پُر نشاط بماند و راه آینده را روشن کند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش دست‌های خائن و تحلیلگران مغرض برای تغییر مضمون و محتوای حوادث بزرگ ملت‌ها در جهت منافع قدرت‌های بزرگ گفتند: با گسترش وسایل ارتباط جمعی، امکان تغییر مضمون اینگونه حوادث بیشترشده است.

ایشان تحریف واقعیت رویدادهای مهم کشورها و جهان، آن هم با زبان و قلم اشخاص و نویسندگان معروف را از کارهای مهم دستگاههای جاسوسی و امنیتی برشمردند و با اشاره به کتابی که در زمینه اینگونه فعالیت‌های سازمان سیا منتشر شده است، افزودند: این کتاب نشان می‌دهد که سیا چگونه با تسلط بر مطبوعات و رسانه‌های بزرگ آمریکایی و حتی اروپایی، حوادث را تحریف و تفسیرهای تأمین کننده منافع آمریکا را به افکار عمومی القا می‌کند.

رهبر انقلاب در تبیین ضرورت نگهبانی از مضمون قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم افزودند: حادثه قم به این شهر منحصر نماند و با الگوسازی و گسترش به دیگر شهرها، زمینه‌ساز پیروزی انقلاب عظیم مردم ایران شد، بنابراین باید از مضمون آن به‌خوبی مراقبت کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، خشم متراکم‌شده‌ی مردم نسبت به رژیم دیکتاتور، فاسد و وابسته پهلوی را یکی از دو مضمون اصلی قیام ۱۹ دی دانستند و افزودند: این حرکت تعیین‌کننده، اساساً دینی بود چرا که بر رهبری، بیانیه‌ها، سخنان و درس‌های امام خمینی(ره) به عنوان مرجع تقلید متکی بود و ایشان هم از روز اول قیام در سال ۱۳۴۱، مردم را بر اساس مبانی دینی رهبری و هدایت می‌کرد.

رهبر انقلاب اسلامی، مضمون دوم قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ را «ضدّ آمریکایی و ضدّ استکباری» خواندند و یادآوری کردند: چند روز قبل از آن قیام، رییس‌جمهور وقت آمریکا در تهران حمایت صد در صدی خود را از رژیم منحط، مستبد و وابسته پهلوی اعلام کرده بود، بنابراین حرکت مردم قم علیه رژیم پهلوی یک حرکت ضد آمریکایی هم بود.

ایشان در جمع بندی این بخش از سخنانشان گفتند: قیام دینی و ضد آمریکایی ۱۹ دی در واقع اولین ضربه تبر ابراهیمی بر پیکر بت بزرگ به حساب می‌آید، ضرباتی که تا امروز ادامه یافته است.

رهبر انقلاب با اشاره به اوضاع در هم ریخته بت بزرگ استکبار افزودند: «افتضاح انتخاباتی»، «حقوق بشری که هر چند روز یک سیاهپوست قربانی آن می‌شود»، «بر ملا شدن ماهیت ارزش‌های ادعایی آمریکا که موجب تمسخر دنیا حتی دوستان آمریکا شده»، «اقتصاد فلج»، و «دهها میلیون بیکار و گرسنه و بی‌خانمان» نشان دهنده اوضاع نابسامان آمریکا است که البته عجیب نیست، اما عجیب این است که عده‌ای هنوز آرزو و قبله‌شان آمریکا است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: عده‌ای خیال می‌کنند که اگر با آمریکا آشتی کردیم، کشور بهشت بَرین می شود. این افراد باید به ایران قبل از انقلاب نگاه کنند که چگونه حمایت آمریکا باعث جلوگیری از پیشرفت کشور، گسترش فقر اقتصادی و علمی و رواج فساد و بی بند و باری فرهنگی شد. ضمن اینکه امروز هم اوضاع رژیم‌هایی که در منطقه قربان‌صدقه آمریکا می‌روند، بر همه روشن است.

رهبر انقلاب، بازگشت به سلطه جهنمی قبل از انقلاب را هدف اصلی آمریکایی‌ها در فشارهای ۴۲ ساله بر ایران دانستند و افزودند: فرق آمریکا با برخی اروپایی‌ها در این است که آمریکایی‌ها به علت سابقه سلطه قبلی خود بر ایران و منطقه، دنبال تکرار آن وضع هستند و باید همه در مقابل این هدف شوم هوشیار باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره سخنان صریح یک کارشناس معروف آمریکایی گفتند: آمریکایی‌ها تا هنگامی که بر منطقه سلطه نیابند، منافع خود را در ایجاد بی‌ثباتی در ایران، عراق، سوریه، لبنان و دیگر کشورهای منطقه جستجو می‌کنند که این هدف را گاهی با کارهایی شبیه فتنه ۸۸ در ایران و گاهی با تشکیل داعش پیگیر می‌شوند.

ایشان با اشاره به حوادث روزهای اخیر در آمریکا مانند حمله به کنگره و فرار نمایندگان از تونل‌های مخفی افزودند: آنها در فتنه ۸۸ به دنبال نا امنی و ایجاد آشوب و جنگ داخلی در ایران بودند که موفق نشدند و خداوند همین مساله را در سال ۹۹ بر سر خودشان آورد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بخش دیگری از سخنانشان را به پاسخ قطعی و پایانی نظام اسلامی به ادعاهای جبهه استکبار به سرکردگی آمریکا علیه جمهوری اسلامی در ۳ موضوع «تحریم»، «حضور منطقه‌ای ایران» و «توان دفاعی و قدرت موشکی کشور» اختصاص دادند.

ایشان در خصوص مسئله تحریم تأکید کردند: جبهه غرب و دشمنان موظفند حرکت خباثت‌آمیز تحریم علیه ملت ایران را که واقعاً یک خیانت، جنایت و دشمنی بی‌جهت علیه مردم است، فوراً متوقف کنند و همه تحریم‌ها را بردارند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: البته بارها تأکید کرده‌ایم که باید اقتصاد را با فرض برداشته‌نشدن تحریم‌ها جوری برنامه‌ریزیکنیم تا کشور به خوبی اداره شود و با رفتن و آمدن تحریم و با بازیگری‌های دشمن دچار مشکل نشود که این کار با اتکا به ظرفیتهای داخلی و اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی ممکن است. اگرچه تحریم‌ها نیز به تدریج در حال بی‌اثر شدن هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: بنابراین این حرف طرف مقابل که فلان کار را بکنید یا نکنید، بیخود است و تحریم‌ها که خیانت و جنایت در حق ملت است، باید برداشته شود.

رهبر انقلاب اسلامی، معنا و منطق حضور منطقه‌ای ایران را تقویت دوستان و طرفداران جمهوری اسلامی خواندند و گفتند: حضور جمهوری اسلامی در منطقه «ثبات‌آفرین» و موجب رفع بی‌ثباتی است همچنان‌که در سوریه و عراق این واقعیت را همه دیدند. بنابراین، این حضور، قطعی است و باید وجود داشته باشد و خواهد داشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری تجربه تلخ ناتوانی کشور درمقابل حملات هوایی صدام، خاطرنشان کردند: ایران آن روزها در مقابل موشکباران و بمباران تهران و شهرهای مختلف ناتوان و بی‌دفاع بود و جمهوری اسلامی حق نداشت کشور را در آن شرایط نگه دارد.

ایشان با یادآوری نمونه‌هایی از قدرت دفاعی امروز ایران مثل ساقط کردن پرنده متجاوز آمریکایی در آسمان ایران و یا در هم کوبیدن پایگاه عین‌الاسد، گفتند: دشمن در مقابل این واقعیتها ناگزیراست قدرت و توانایی‌های دفاعی ایران را در محاسبات و تصمیمات خود در نظر بگیرد.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان به مسئله پر تکرار دیگری در افکار عمومی یعنی برجام، و کنار گذاشتن بخشی دیگر از تعهدات و آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصد اشاره کردند و گفتند: این بحث را مطرح می‌کنند که آمریکا به برجام برگردد یا برنگردد؟ جمهوری اسلامی هیچ اصرار و عجله‌ای برای بازگشت آمریکا به برجام ندارد، بلکه مطالبه منطقی ما رفع تحریم‌ها و بازگرداندن حق غصب‌شده ملت است که این وظیفه آمریکا و اروپایی‌های دنباله‌‌رو آن است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: اگر تحریم‌ها برداشته شد بازگشت آمریکا به برجام معنا می‌دهد البته مسئله خسارت‌ها که جزو مطالبات ما است در مراحل بعدی دنبال خواهد شد، اما بدون رفع تحریم‌ها بازگشت آمریکا به برجام حتی ممکن است به ضرر کشور هم باشد.

ایشان خاطرنشان کردند: در این موارد به مسئولان در قوای مجریه و مقننه گفته شده که با دقت و رعایت کامل ضوابط پیش بروند.

رهبر انقلاب اسلامی تصمیم مجلس و اقدام دولت برای کاهش بخش دیگری از تعهدات برجام را کاملاً درست و عقلانی دانستند و گفتند: عمل کردن جمهوری اسلامی به همه تعهدات خود در شرایطی که طرف مقابل به همه تعهدات خود عمل نمی‌کند، بی‌معنی است.

ایشان افزودند: البته اگر آنها به تعهدات خود بازگردند ما نیز برمی‌گردیم، همچنان‌که بنده از ابتدای برجام گفتم اقدامات باید به صورت متناظر و «کار و تعهد آنها در مقابل کار و تعهد ما» باشد که البته این، اولِ کار انجام نگرفت اما اکنون باید انجام شود.

موضوع دیگری که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند، منافات نداشتن بکارگیری جوانان با انگیزه و کاربلد، با استفاده از افراد کارکشته و با تجربه بود.

ایشان به پخش بخشی از سخنانشان در یک برنامه تلویزیونی که در صدر آن بر روی کار آمدن «دولت جوان حزب‌اللهی» و در ادامه بر استفاده از افراد با تجربه تأکید شده بود، اشاره کردند و گفتند: این دو مورد با هم منافاتی ندارد، بنده از قدیم به تکیه به نیروهای جوان اعتقاد راسخ داشته‌ام به این معنی که به آنها اعتماد و در برخی مدیریتهای مهم کشور از آنها استفاده، و از ابتکار، انگیزه و نشاط آنها استقبال شود.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: باید از کار، روحیه و خلاقیت جوانان و بچه‌های کشور حداکثر استفاده بشود اما این به معنای حذف و کنار گذاشتن نسل قبل نیست، بلکه بر حسب اقتضاء، یک‌جا مدیریتِ جوان و یک‌جا مدیریت فرد مجرّب و کارکشته لازم است همچنان‌که در زمان امام بزرگوار نیز همین‌طور بود. البته در خصوص دولت جوان حزب‌اللهی در ایام نزدیک انتخابات سخن خواهیم گفت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به شهید سرافراز سردار سلیمانی افزودند: البته بعضی از افراد میانسال هم مثل جوانان هستند. شهید سلیمانی در حدود ۶۰ سالگی از هیچ چیز نمی‌ترسید و تحرّک، تلاش و فعالیتهای متراکم او اعجاب‌آور بود.

بخش پایانی سخنان رهبر انقلاب به مسئله کرونا اختصاص داشت.

ایشان با تشکر از وزارت بهداشت و دست‌اندرکاران تولید واکسن آزمایش‌شده برای مقابله با کرونا، این واکسن را مایه افتخار و عزت کشور خواندند و با انتقاد از افرادی که هر کار بزرگ در کشور را انکار می‌کنند، به سوابقی از این انکارها در مقابل پیشرفتهای علمی اشاره و خاطرنشان کردند: سالها قبل وقتی جوانان کشور دستگاههای سانتریفیوژ را درست کرده بودند، عده‌ای نامه نوشتند که مبادا فریب این ادعاها را بخورید، همچنین پس از موفقیت مرحوم کاظمی و جوانان همکار او در سلولهای بنیادی پیغام‌های مشابهی داده شد اما آن پیشرفتها واقعاً قابل باور بود و پس از آن نیز پیشرفتها ۱۰ برابر شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه، ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور را ممنوع اعلام کردند و گفتند: آمریکایی‌ها اگر توانسته بودند واکسن تولید کنند این افتضاح کرونایی در کشورشان به‌وجود نمی‌آمد که در یک روز حدود ۴ هزار نفر تلفات داشته باشند. ضمن اینکه اساساً به آنها اعتمادی نیست و گاهی این واکسن‌ها برای آزمایش بر روی ملت‌ها است.

ایشان افزودند: البته با سابقه‌ای که فرانسوی‌ها در قضیه خونهای آلوده دارند، به آنها هم خوش‌بین نیستم، اما تهیه واکسن از کشورهای دیگر هیچ مشکلی ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم استمرار مراقبتهای بهداشتی مردم و انجام وظایف مسئولان برای مقابله با کرونا، گفتند: برخی تجربه‌های خوب، موفق و امتحان‌پس داده دارویی در زمینه کروناوجود دارد که مسئولان هم آنها را تصدیق می‌کنند، این موارد نباید انکار شود بلکه باید مورد بررسی قرار بگیرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان خطاب به ملت ایران، مردم قم و حوزه علمیه معظّم خاطرنشان کردند: دیروز ملت ایران در سایه اتحاد، عزم راسخ، دینداری، حضور بهنگام و مجاهدت توانست با رقم زدن این انقلاب عظیم، مسیر تاریخ دنیا و بشر را تغییر دهد و امروز نیز ملت با توانایی‌ها و تجارب و امکانات بیشتر می‌تواند بر همه موانع در زمینه مسائل اقتصادی مثل تولید و ارزش پول ملی و در زمینه مسائل فرهنگی، سیاسی و نظامی فائق آید.

دیدگاه کاربران

محمد قاسمی۱۷۶۹۰۷۸۱۲:۳۴:۰۵ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
میشه بپرسم چرا چینی و کوبایی و روسی آری ولی امریکایی و انگلیسی نه ؟ آیا کسی هست پاسخ بده ؟ پولی که برای خرید واکسن رفت به حساب امریکایی ها چی میشه ؟
ناشناس۱۷۷۰۳۶۹۰۹:۳۶:۴۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
و آن لیس للانسان الا ما سعی و برای انسان بهره ای جز سعی و تلاش نیست هم چنین امام علی ع فرمودند ثروت های حرام را اگر کابین زنانشان کرده باشند به بیت المال باز می گردانم از رهبر معظم انقلاب خواهان صدور فرمان اجرایی قانون از کحا آورده ای و مشروعیت سنجی اموال را داریم چرا در کشور اسلامی که ولی امر مسلمین بر آن نظارت دارند تنها یک وارد کننده باید بتواند بیش از مبلغ یارانه پرداختی در طی یکسال به مردم سود حرام و نامشروع افسانه ای ببرد اجرای طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی هم برای روشن شدن حقایق فسادها در طی سالیان دراز از ضروریت ها می باشد
ناشناس۱۷۷۰۶۲۴۱۱:۲۳:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
عادلو سوژه کردند برجامو پله کردند مردمو ذله کردند
ناشناس۱۷۷۰۷۹۰۱۲:۳۱:۵۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
از حسن و اسحاق و سه نون حیف نون اقتصادی دولت که زمینه های این فساد های نجومی را بوجود اورده اند بشدت ملولیم
ناشناس۱۷۷۰۸۷۴۱۳:۰۴:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
بزا بمیریم راحت شیم من که دیگه خسته شدم
ناشناس۱۷۷۰۸۸۱۱۳:۰۷:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
در سال 2020: خرید مسکن ایرانی‌ها با رشد ۳۸ درصدی به ۶ هزار و ۴۲۵ فقره رسید
ناشناس۱۷۷۰۹۳۴۱۳:۳۲:۳۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
تعدادمنفی های زیاد که معلوم نیست چطوری اضافه شد حکایت از وحشت مفسدین از اجرای قانون از کجا آورده ای می باشد و باعث ترغیب صالحان برای اجرای این قانون میشود
ناشناس۱۷۷۰۴۰۳۰۹:۵۲:۰۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
تنها واکسنی که توسط سازمان بهداشت جهانی تایید شده است، واکسن ساخت فایزر است.
ناشناس۱۷۷۰۵۷۳۱۱:۰۱:۱۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
واکسن فایزر تاکنون باعث مرگ 7 نفر و ایجاد شوک آنا فیلاکسی در افراد بسیاری شده است و خود مردم امریکا از تزریق آن امتناع می کنند.
نیما۱۷۷۰۸۹۴۱۳:۱۳:۳۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
میشه یک مرجع معتبر برای این خبر تون بزارید ما هم بخونیم و اطمینان حاصل کنیم؟
ناشناس۱۷۷۱۲۶۰۱۶:۲۸:۰۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
روی هر واکسنی این اتفاق محتمل است. باید دید در مقابل چند تزریق این میزان خطا وجود دارد
ناشناس۱۷۷۰۴۱۱۰۹:۵۵:۰۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
اگر واکسن های چینی و روسی تائیدیه سازمان بهداشت جهانی را نتوانند کسب کنند اگر نتوانیم واکسن درست کنیم و آزمایش واکسن ایرانی شکسن بخورد اگر آمار کرونا بالا رفته و دوباره شاهد چند صد مرگ در روز باشیم آن وقت تکلیف چیست؟؟
ناشناس۱۷۷۰۵۸۳۱۱:۰۴:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
منفی بافی نکنید ان شاءالله مراحل تست و تولید واکسن ایرانی با موفقیت پیش خواهد رفت و ریشه کرونا کنده خواهد شد در ضمن واکسن های چینی و روسی تاکنون عملکرد بهتری نسبت به واکسن فایزر داشته اند.
ناشناس۱۷۷۰۷۲۴۱۱:۵۵:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
منفی بافی نیست عزیز واقع بینی هست ؟ چندتا داروی در حد بین المللی تولید کردیم ؟
ناشناس۱۷۷۰۷۸۶۱۲:۳۰:۰۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
اخیرا مد شده که بدون استناد به مدرک و روی هوا هر ادعایی را مطرح کنیم. بر اساس کدام آمار می گویید که عملکرد واکسن روسی و چینی بهتر بوده است؟
فرناز۱۷۷۰۸۳۳۱۲:۴۶:۵۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
منفی بافی نمی کنیم ولی واکسن تولید چین و روسیه هنوز موفق به کسب تاییدیه سازمان بهداشت جهانی نشده اند.
ناشناس۱۷۷۰۴۱۶۰۹:۵۶:۵۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
در این روزگار، مرگ سعادت است. شخصا از مرگ استقبال می کنم.
ناشناس۱۷۷۰۴۱۹۰۹:۵۸:۱۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
پولدارها برای واکسیناسیون به خارج از کشور خواهند رفت. و بعدا پز خواهند داد که واکسن فایزر یا مدرنا زده اند.
ناشناس۱۷۷۰۴۲۰۰۹:۵۸:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
در کار چینی و روسی تقلب نیست.
ناشناس۱۷۷۰۵۸۶۱۱:۰۵:۴۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
اصلا تقلب نیست فقط اجناس اشغال و بنجول چینی چشم بازار ما را کور کرده
ناشناس۱۷۶۹۰۹۰۱۲:۴۳:۱۳ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
اینکه کانادا تا حالا صد هزار و امریکا قریب به یک میلیون واکسن زده چجوریه پس داستان؟
ناشناس۱۷۷۱۹۵۹۰۰:۳۴:۳۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
بله ولي ممكنه براي ما واكسن متفاوتي از اوني كه خودشون ميزنن ارسال كنند
ناشناس۱۷۶۹۰۹۳۱۲:۴۴:۱۷ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
احسنت موافقم خیرشون برای خودشون و شرشون هم برای خودشون باشه
ناشناس۱۷۷۰۳۷۹۰۹:۴۱:۲۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
با توجه به ابعاد بسیار بزرگ در فساد ارزهای ۴۲۰۰ تومانی مسولان دولت در پایان دولت باید محاکمه شوند نه اینکه به مجمع تشخیص مصلحت بروند
ناشناس۱۷۷۰۴۴۵۱۰:۰۷:۵۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
آیا دولتی که زمینه فساد را تنها برای یکنفر از خروار ها افراد مفسد طوری فراهم کرده که بک وارد کنند رانتی بیش از پرداخت کل یارانه افراد کشور از ارز جهانگیری بدست اورده است
ناشناس۱۷۷۰۷۶۰۱۲:۱۳:۴۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
ارز 4200 تومانی یعنی غارت بیت المال توسط دلالان و رانت خواران.
ناشناس۱۷۶۹۰۹۸۱۲:۴۶:۵۵ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
حدود نیمی از کارکنان بهداشتی-درمانی یکی از مناطق کالیفرنیا و ۴۰-۲۰ درصد از کارکنان بهداشتی-درمانی لس‎آنجلس، به دلیل عوارض جانبی خطرناک از دریافت واکسن کرونا امتناع می‌کنند.
سیدرضا۱۷۶۹۱۰۹۱۲:۵۵:۴۶ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
با سلام واحترام تکلیف مخالفان برجام توسط رهبری روشن شد.
ناشناس۱۷۶۹۱۱۲۱۲:۵۶:۴۴ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
برجام غرب زده ها ویران شد
ناشناس۱۷۶۹۱۱۶۱۲:۵۸:۱۰ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
همه دنیا دارند استفاده می کنند خود امریکا و اسرائیل همین طور
طاهره۱۷۶۹۱۱۸۱۲:۵۸:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
کلمه، آیه، فرقان، تمیز دهنده و جداکننده ، روشنگر و بصیرت فزا جان کلام از دهان کشتیبان نوح
ناشناس۱۷۷۴۱۷۳۰۸:۰۴:۵۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
آخه کشتی نوح دهن دارن؟
ناشناس۱۷۶۹۱۲۸۱۳:۰۲:۳۶ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
قبول، فقط پولهایی که هزینه کردند چی شد؟ مسئولین و آقازاده ها با چی واکسینه میشوند؟
ناشناس۱۷۶۹۱۳۲۱۳:۰۴:۴۵ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
چرا بجای مسدودکردن مبدا ویروس، منشا واکسن را باید ممنوع کرد؟!
ناشناس۱۷۶۹۱۵۰۱۳:۱۴:۴۷ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
واکسن چینی چطور؟ الن دوباره قرنطینه شدند؟ واکسنی که بیشتر از 70 مدل عوارض داشته
ایلامی۱۷۶۹۱۵۲۱۳:۱۵:۴۷ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
فقط روسی وچینی؟
مرتضی۱۷۶۹۱۵۴۱۳:۱۸:۱۷ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
آمریکا در حال حاضر مشغول واکسیناسیون مردم خودش با استفاده از همان واکسن های تولید شده در آمریکا است. با توجه به اینکه هنوز جمعیت بسیار کمی از مردم از این واکسن استفاده کرده اند، نتایج خودش رو هنوز نشان نداده. اسرائیل هم تا الان حدود 15 درصد از مردم خودش را با استفاده از واکسن آمریکایی، واکسینه کرده است.
علی۱۷۶۹۱۵۸۱۳:۱۹:۰۱ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
باسلام رهبری در باره واکسن بسیار عالی صحبت کرده نبایدنباید به کشور بیگانه اعتماد کنیم جوانان خودمان بهتر هستن در درست کردن واکسن اگرهم مردیم بگذارید بدست خودمان بمیریم که علم جوانهای خودمان بیشتر شود نه اینکه ازمایشگاهی باشیم برای بیگانه ها
ناشناس۱۷۶۹۱۶۲۱۳:۲۱:۵۸ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
من و خانواده ام برای واکسیناسیون به خارج خواهیم رفت.
سعید۱۷۷۰۵۹۷۱۱:۰۸:۴۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
متاسفانه همینکار رو باید بکنیم. یه سر میریم ترکیه از مرز بازرگان واکسنمون رو میزنیم برمیگردیم. ۴۰۰ تومن عوارض خروج باید بدیم نهایتش یه شب اقامت و یه هزینه ماشین از مرز تا اولین شهر ترکیه که دوبایزید هست. نیازی به هزینه چند ده میلیونی نیست. من سرم بده واکسن ایرانی و روسی و چینی نمیزنم
ناشناس۱۷۷۰۷۶۶۱۲:۱۴:۵۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
ترکیه و امارات و اندونزی از واکسن های چینی استفاده می کنند.
امیر۱۷۷۲۷۰۳۱۳:۰۷:۱۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
انشاءالله علاوه بر واکسن غربی خون غربی هم در رگت جاری بشه.
ناشناس۱۷۶۹۱۷۰۱۳:۲۶:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
آیا واکسنهای چینی و روسی بی خطر هستند؟
ناشناس۱۷۶۹۱۷۴۱۳:۲۸:۳۳ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
90 درصد مواد اولیه داروهای ما وارداتی هستند.
ناشناس۱۷۶۹۱۷۶۱۳:۲۹:۵۱ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
خدايي از اين جمله کيف کردم: گاهي ميخواهند روي ملت هاي ديگر امتحان کنند مخصوصا اون انگلستان موذي
ناشناس۱۷۶۹۱۸۳۱۳:۳۵:۲۶ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
اگر رهبری به اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای دسترسی دارن بهتره منتشر کنند.
ناشناس۱۷۶۹۱۸۷۱۳:۳۹:۱۵ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
معتقدم هرکس دوست داره واکسن آمریکایی و انگلیسی و فرانسوی بزنه،بهش تزریق بشه ولی اگه براش عوارضی داشت برای درمان تشریف ببره بیمارستان خصوصی!
ناشناس۱۷۷۰۴۸۳۱۰:۲۵:۲۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
و اگر واکسن های تائید نشده توسط سازمان بهداشت جهانی عوارض داشت آیا مسببانش محاکمه می شوند؟!
یعقوب۱۷۶۹۱۹۹۱۳:۴۶:۲۹ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
درود بر امام خامنه ای
رضا۱۷۶۹۲۰۹۱۳:۵۰:۴۲ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
سمعا وطاعة فقط امیدوارم از طرف مسئولین بخش بهداشت کشور اینطور برداشت نشه که باید واکسن ایرانی رو بدون رعایت ضوابط بهداشتی و به هر قیمتی به سرعت وارد بازار بکنند.
حسن۱۷۶۹۲۲۶۱۴:۰۱:۰۶ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
دم آقا گرم، که رک حرف حق رو می زند . آقا وقتی می فرماید واکسن آمریکایی و انگلیسی نباید وارد کشور بشه دلیل داره. چطور برای واردات هر کالایی و دارویی تحریمیم به واکسن که رسید تحریم برداشته شد.
ناشناس۱۷۷۰۵۱۷۱۰:۳۹:۱۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
چون واکس دارو است،
10۱۷۷۱۲۶۴۱۶:۲۹:۱۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
مگر دارو های دیگر تحریم نشده بودند؟
ناشناس۱۷۷۱۲۸۷۱۶:۴۶:۴۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
سوال، دارو های زیادی تحریم بوده، این دو تا چرا تحریم نیست آن هم از طرف کسانی که هر لحظه مردم را با تحریم های خود تحت فشار قرار دادن .
ناشناس۱۷۷۱۴۳۰۱۸:۱۶:۱۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
ولابد ما تو دارو تحریم نیستیم!
ناشناس۱۷۶۹۲۳۰۱۴:۰۲:۳۴ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
هیچ آدم عاقلی قبول نمیکنه دهها میلیون ایرانی واکسنی رو بزنن که از کشور دشمن اومده باشه. اگر واکسنها آلوده باشه چی؟ مثلا توشون ویروس ایدز باشه چیه؟
ناشناس۱۷۶۹۲۳۸۱۴:۱۰:۲۹ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
حالا از کجا معلومه واکسن ایرانی چیز خوبی باشه
ناشناس۱۷۶۹۲۶۶۱۴:۳۰:۲۵ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
اندک اندک ماله کشان غربگدا از راه می رسند باهشتک ما واکسن امریکایی می خواهیم ولاغیر
استاد تمام۱۷۶۹۲۸۳۱۴:۴۶:۰۶ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
یک سوال فنی از غرب زدگان اگر ایران زودتر و یا ارزانتر واکسن را تولید کرده بود و مجوز WHO را هم داشت، آیا آمریکا، انگلیس و یا اسرائیل حاضر به خرید آن از ایران و تزریق به مردم و مسئولانشان بودند یا نه؟ یعنی واکسن ستاد اجرایی فرمان امام که در کارخانه در پرند یا سمنان تولید شده، آیا در فلوریدا، منچستر و یا تل آویو در مقیاس چند ده میلیون نفری، تزریق میشد یا نه؟ و اگر رهبران ممالک مذکور خرید واکسن از ایران را منع می کردند، نظر ما و مردم آن ها در رابطه با این تصمیم رهبرانشان، چه بود؟ حتما می گفتیم، بله، حق دارن
ناشناس۱۷۶۹۲۹۶۱۴:۵۲:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
جانم فدای رهبر
ناشناس۱۷۶۹۲۹۷۱۴:۵۳:۰۰ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
واکسن های ساخت امریکا و اروپا قابل اعتماد نیستن زیرا احتمال دارد قضیه خون های آلوده به ویروس ایدز و هپاتیت تکرار بشود.
ناشناس۱۷۷۰۹۳۳۱۳:۳۲:۳۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
خوب شما نزنید باقی هم صلاح کار خویش خسروان دانند
ناشناس۱۷۶۹۲۹۸۱۴:۵۳:۴۱ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
احسنت به این درایت رهبر. زیرا متخصصین هم همین نظر را دارند.
ناشناس۱۷۶۹۲۹۹۱۴:۵۴:۳۶ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
پس راه حل نجات از این بیماری مهلک چیست
ناشناس۱۷۷۱۲۸۹۱۶:۵۰:۱۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
داروی امام کاظم
ناشناس۱۷۶۹۳۰۰۱۴:۵۵:۰۴ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
واکسن فقط واکسن ایرانی البته کشورهای برزیل و ترکیه و اندونزی و امارات از واکسن های چینی استفاده کرده اند و مشکلی هم نداشته اند.
ناشناس۱۷۶۹۳۰۳۱۴:۵۶:۳۳ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
واکسن ساخت ایران باید به تولید انبوه برسد نباید برای خرید واکسن های غیر ایمن خارجی هزینه کنیم.
ناشناس۱۷۶۹۳۰۷۱۴:۵۷:۵۸ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
مردم ایران نباید موش آزمایشگاهی واکسن های غیر ایمن امریکایی و انگلیسی بشوند.
ناشناس۱۷۶۹۳۱۱۱۵:۰۰:۳۹ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
هر وقت همه مسئولان و خانواده اشون واکسن چینی و روسی زدند ما هم میزنیم. امروز اعلام شد واکسن چینی ۷۳ نوع عوارض داره. خود چین هم نمیزنه از اون.
ناشناس۱۷۶۹۳۲۱۱۵:۱۳:۳۳ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
زدن واکسن اجباری نیست. هرکس دوست ندارد واکسن نزند.
ناشناس۱۷۷۰۴۹۵۱۰:۲۹:۲۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
وظیفه مسئولین فراهم کردن انواع واکسن است و هر کس دوست دارد هر واکسنی انتخاب کند حق اوست.
ناشناس۱۷۶۹۳۲۲۱۵:۱۳:۴۸ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
واکسن فایزر باعث مرگ 7 نفر و ایجاد عوارض آلرژیک در افراد بسیار زیادی شده و خود امریکایی ها از تزریق آن امتناع می کنند و انگلیس هم اگر واکسن مطمئن داشت میتوانست کرونای جهش یافته انگلیسی را مهار کند.
ناشناس۱۷۶۹۳۳۹۱۵:۳۲:۱۱ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
ما که از خدا می خواهیم داروها و کالاهای ایرانی خوب باشند و ما مصرف کنیم. هر وقت مقامات سوار خودرو ایرانی شدند ما به ان نقطه مطلوب رسیده ایم.
ناشناس۱۷۶۹۳۵۷۱۵:۴۶:۳۴ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
ما ظرفیت تولید واکسن،تو کشورمون خیلی محدوده و حتی اگه تایید بشه،اصلا کفاف نیازو نمیده میمونه چین و روسیه،واقعا به اینها اعتمادی هست؟؟
ناشناس۱۷۶۹۳۶۸۱۵:۵۵:۵۶ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
بحمدالله با حوادث کنگره نظام لیبرال امریکا نابود شد ودمکراسیش از بین رفت وواکسنش نیز مخرب از اب درامد واسراییل نیز با نابود است
ناشناس۱۷۷۰۶۷۴۱۱:۳۸:۲۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
اتفاقا معلوم شد چه دمکراسی محکمی دارند که رئیس جمهورشان هم نمیتواند کاری کند
روزبه۱۷۶۹۳۷۳۱۵:۵۷:۲۸ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
یه سوال: چطوره که بیل گیتس نزدیک به 2 دهه است از لزوم کاهش جمعیت جهان و کنترل جمعیت میگه، چرا بایستی شرکت واکسن سازی او، برای مقابله با کرونا جلوی مرگ و میر و کاهش جمعیت جهان رو بگیره؟ جواب منطقی رو حتما به اشتراک میذارم
حسین آزاده۱۷۶۹۳۸۲۱۵:۵۹:۴۱ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
اسراییل و خیلی کشورها در حال اتمام واکسیناسیون هستند
ناشناس۱۷۶۹۴۰۴۱۶:۱۲:۵۷ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
پس اینهمه اروپایی ها میزنند یا ۱۰ میلیون تو امریکا و انگلیس تا الان زدن یا خود بایدن هم زده اینا به فکر خودشون نیستند؟
ناشناس۱۷۶۹۴۲۸۱۶:۲۸:۵۹ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
احسنت به رهبر فرزانه.
شهاب۱۷۶۹۴۴۹۱۶:۴۷:۲۸ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
آفرن به درایت رهبر معظم انقلاب
ناشناس۱۷۶۹۴۷۰۱۷:۰۷:۱۹ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
آها بعد واکسن چینی و روسی مش‍کلی نداره؟!
ناشناس۱۷۶۹۴۸۷۱۷:۱۶:۵۰ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
ازدولتمردان عزیزمیخواهیم که بیش ازاین عزت خودوکشور رابه چنگال بیرحم دشمن نسپارند وهمسوبا رهبر معظم وملت عزتمند تلاش دربکارگیری ظرفیتهای داخلی برای ساختن ایرانی آباد داشته باشند.باآرزوی توفیق روزافزون اسلام و مسلمین
ناشناس۱۷۶۹۴۹۲۱۷:۲۱:۱۴ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
اینکه رسانه‌های معاند فارسی زبان کشورهای غربی اصرار بر خرید ایران از واکسن‌های مشکوک فایزر دارند قطعاً توطئه‌ای پشت آن خوابیده است.
ناشناس۱۷۶۹۴۹۵۱۷:۲۲:۲۲ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
چه‌ تضمینی در سوءاستفاده نکردن دشمن از واکسن‌‌ فایزر وجود دارد؟
اسما۱۷۶۹۵۲۳۱۷:۴۳:۰۸ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
دمت گرم با یه سخنرانی همشونو رسوای دو عالم میشن
خسرو۱۷۶۹۵۲۷۱۷:۴۹:۰۷ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
راجع به مسئله واکسن باید نظر پزشکان را جویا شد.
ناشناس۱۷۶۹۵۲۸۱۷:۵۱:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
فعلا يك مدت واكسن نزنيم تا اونها خودشان تست بشوند وقتى خيال همه راحت شد تصميم بگيريم اگر قرنطينه با حساب و كتاب و با قدرت انجام شود شايد واكسن هم نخواهيم
داود۱۷۶۹۵۳۸۱۸:۰۴:۳۰ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
ای کاش مسئولین کلام های پر معنی رهبر عزیز را سرلوحه کارشان قرار بدهند که از این گرفتاری ها نجات یابیم که اگر بخولهند همانند قبل بشنوند و عمل نکنند بد وضعیتی در راه است.
ناشناس۱۷۶۹۵۶۶۱۸:۳۲:۳۴ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
لااقل از چین بیاد کادر درمان را نگهداریم تا واکسن خودمان آماده شود
ناشناس۱۷۶۹۵۸۷۱۸:۴۷:۲۴ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
بهترین تصمیم ممکنه را رهبری گرفتند
كاوه۱۷۶۹۶۳۶۱۹:۳۵:۰۷ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
واقعا" ايشان فرد باهوشي است . هيچوقت به افرادي كه بارها با ملت ما عهد شكني كرده اند ديگر اطمينان نخواهد كرد . آدم مومن از يك سوراخ دو بار گزيده نمي شود .
شهروند۱۷۶۹۶۴۸۱۹:۴۶:۱۹ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
از مردم نظر سنجی کنین به واکسن ایرانی اعتماد دارن یا خارجی
ناشناس۱۷۶۹۷۱۹۲۰:۳۱:۲۷ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
درود بر رهبر مهربان مسلمانان جهان.
ناشناس۱۷۶۹۷۸۶۲۱:۱۱:۱۴ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
باید منتظر ماند اگر در کشورهای دیگر موفق بود برای ایران هم سفارش بده.
ناشناس۱۷۶۹۸۳۲۲۱:۵۶:۳۱ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
مرگ بر آمریکا.
ناشناس۱۷۶۹۸۹۹۲۲:۲۶:۵۱ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
چه طور بقیه محصولات پزشکی آمریکایی و انگلیسی به وفور در بیمارستان ها استفاده میشه و اتفاقا کیفیت بسیار خوبی دارند؟ اصولا اگر یکی بخواد واکسن آمریکایی بزنه چرا باید محروم بشه؟
ناشناس۱۷۶۹۹۱۰۲۲:۳۱:۱۳ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
من از طرفداران خرید واکسن آمریکایی میپرسم. آیا غیرممکنه که آمریکا بخواد عمدا واکسن آلوده به ایران بفرسته؟
ناشناس۱۷۷۰۷۷۷۱۲:۲۰:۳۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
خب به طور تصادفی تو آزمایشگاه بررسی کنید
ناشناس۱۷۶۹۹۱۶۲۲:۳۴:۳۳ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
به نظر من بریم از فرانسه که خونهای آلوده به ایدز به ما داد بخریم! یا مثلا از آلمان که سلاحهای شیمیایی به صدام داد! یا آمریکا که بمب اتمی ریخت روی شهرهای ژاپن که نمیاد واکسن آلوده بفرسته میلیونها ایرانی رو بیمار کنه! یا اسراییل که با ترور نتونسته برنامه اتمی ایران رو متوقف کنه که نمیاد واکسنهای به مقصد ایران رو آلوده کنه و میلیونها ایرانی رو بیمار کنه تا ایران ضعیف بشه!
ناشناس۱۷۷۱۷۷۸۲۱:۵۷:۴۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
یا از روسیه که عهدنامه ترکمنچای و گلستان تحمیل کرد بهمون؟ یا از چین که ملسمانان تو قفس کرده و ویروس کرونا را انداخته به جان مردم دنیا؟
عمران۱۷۶۹۹۳۴۲۲:۴۵:۲۳ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
راههای علمی برای کنترل کیفیت واکسن خارجی وجود دارد، این همه پزشک و داروساز و دانشمند مجرب در کشور داریم که می‌توانند پیش از ورود و استفاده واکسن خارجی آن را بررسی و تایید کنند.
ناشناس۱۷۷۱۷۹۶۲۲:۱۶:۳۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
بحث کیفیت نیست. ممکنه بعضی از این ویروسها رو عمدا آلوده کرده باشند. نمیشه همه دهها میلیون واکسن رو تک تک آزمایش کرد!
عمران۱۷۶۹۹۴۱۲۲:۵۲:۴۴ ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
واکسنهای فایزر، مودرنا، و استرازنیکا حدودا سه هفته است که مجوز استفاده در امریکا و بریتانیا گرفته اند. تولید انبوه و پخش واکسن بسیار زمانبر است. دلیل وضعیت اسفناک کرونا در امریکا در حال حاضر بی اثر بودن واکسن نیست.
ناشناس۱۷۷۰۲۴۰۰۸:۲۲:۳۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
یعنی آمریکا وانگلیس با ارسال واکسن دستکاری شده به ایران وبیمار کردن مردم ما سلامت واکسن خود را در جهان زیر سوال می برند ؟!!
ناشناس۱۷۷۰۲۶۹۰۸:۴۵:۰۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
یعنی واکسن رو آمریکا تحریم نکرده ؟
ناشناس۱۷۷۰۲۷۵۰۸:۴۶:۵۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
بعضیا که برای درمانشون رفتن انگلیس ، چی جوری اعتماد کردن به اینگیلیس ؟!!!!!
امیر حسین سلطان/تهران۱۷۷۰۲۸۴۰۸:۵۴:۲۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
اگر ورود واکسن کرونا از کشورهای آمریکا و انگلیس حرمت شرعی دارند و واقعا سلامت انسان ها را به مخاطره می اندازد می شد همانند تحریم تنباکو توسط میرزای شیرازی امروزه هم فتوای منع استفاده از این واکسن ها را صادر نمود. و من الله التوفیق
ناشناس۱۷۷۰۵۷۲۱۱:۰۰:۰۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
ديگه امروز كي فتوا راقبول ميكنه و كي به فتوا عمل ميكنه ؟؟؟؟؟ زمان ميرزاي شيرازي گذشته است !!!!! امروز زمان آگاهي و روشنگري است
امیر حسین سلطان/تهران۱۷۷۰۸۱۰۱۲:۳۹:۳۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
هموطن عزیز فراموش نکنید اکثریت قریب به اتفاق هموطنان مان مسلمان و شیعه هستند و چنانچه در این سطح فتوایی از سوی مراجع معظم صادر گردد صد در صد واجب الاطاعه خواهد بود. دیروز و امروز هم ندارند!
ناشناس۱۷۷۱۰۴۹۱۴:۳۰:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
من هم عقیده دارم مردم بر اساس درک خود از شرایط رفتار می کنند و فتوی دادن و دستور از بالا تاثیری در رفتارشون نداره این تاثیر تحصیلات و عقل و ارتباطات هست به شیعه بودن و نبودن هم ربط نداره
ناشناس۱۷۷۰۲۸۵۰۸:۵۴:۲۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
واکسن فایزر و بایونتک محصول مشترک شرکت آلمانی بایونتک و شرکت امریکایی فایزر است. از این واکسن هم در امریکا در حال تزریق هستند و هم در آلمان و کل اتحادیه اروپا و خیلی از کشورهای دیگر جهان. تازه صاحب بایونتک یک ترکیه ای است به اسم اویغور شاهین و مسلمان هم است. فکر نکنم تو این وکسن شیله پیله باشه. حال خود دانید.
ناشناس۱۷۷۰۸۷۰۱۳:۰۲:۱۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
جالبتر اینکه که اوگور شاهین از دست مسئولین ایرانی جایزه علمی مصطفی رو هم گرفته.
حمید۱۷۷۰۴۵۹۱۰:۱۶:۴۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
ما می خواهیم فایزر بزنیم بمیریم
ناشناس۱۷۷۰۶۰۴۱۱:۱۱:۱۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
تجربه ماها که در زمینه کارهای علمی و تحقیقاتی فعالیت داریم میگه بهترین تکنولوژی ها و بهترین تجهیزات و بهترین داروها مال اونهاست.
ناشناس۱۷۷۰۷۷۸۱۲:۲۱:۴۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
آمار مرگ امریکا و انگلیس خیلی بیشتر از ایران است. به نسبت جمعیت، امریکا 10 برابر ایران مرگ بر اثر کرونا دارد. در ضمن داروهای بچه های بیماران خاص را هم تحریم کرده. چطور می خواهد واکسن به ما بدهد؟
ناشناس۱۷۷۱۰۵۵۱۴:۳۲:۳۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
واکسن برای پیشگیری است نه درمان واکسن زدن اخیرا شروع شده بنابراین تعداد کشته های افراد بیکار ربطی به واکسن نداره
ناشناس۱۷۷۲۰۳۵۰۳:۲۲:۱۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
چند روز دیگر واکسن شرکت کیورواک آلمان هم تایید می شود و قرار هست با شرکت بایرن به تولید انبوه برسد. خوب بروند از آلمان بخرند.
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. استدلالی عجیب علیه انصارالله یمن

 2. بالاخره یکی باید گردن بگیرد!

 3. آیا تابعیت‌دادن به افغانستانی‌ها برای حضور در انتخابات و راهپیمایی‌هاست؟!

 4. الهام حمیدی: تمام مبلغ تبلیغ کوروش کمپانی را به حساب مراجع قضایی برگرداندم

 5. واکنش فیفا به گل تماشایی گلر تیم ملی ساحلی

 6. عیدی ۲.۵ میلیون تومانی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری واریز شد

 7. دارایی‌های ارزی بابک زنجانی به خزانه بانک مرکزی منتقل شد

 8. اولیانوف: غربی‌ها هیچ نقشه دومی برای جایگزینی برجام نداشتند

 9. تصویری حیرت آور از محوطه بیمارستان شفا

 10. ماجرای جالب خواستگاری‌ احمد توکلی

 11. دستگیری اعضای چندین باند زورگیری و سرقت در تهران

 12. وزیر کشور: چشم دنیا به انتخابات ایران است

 13. لحظه هدف قراردادن خطوط دفاعی اوکراین توسط روس‌ها

 14. پوتین یک خودرو روسی به رهبر کره شمالی هدیه داد

 15. درخواست اعضای تیم ملی از رئیسی و قالیباف بعد از برد مقابل ژاپن

 16. افزایش ۵۴ درصدی قیمت بلیت قطارهای ۵ستاره در شورای گفت‌وگو تصویب شد

پربحث‌های هفته

 1. بازداشت یک مدیر مدرسه در بوشهر

 2. نسخه تکراری «ترامپ‌‌هراسان» وطنی!

 3. مردم هم مقصرند!

 4. استدلالی عجیب علیه انصارالله یمن

 5. واکنش ظریف به انتقاد شریعتمداری/ نظر پورمحمدی درباره شرط اجتهاد برای عضویت در خبرگان

 6. رسوایی بزرگ آپارتاید رسانه‌ای

 7. دستگیری یک زن و مرد تروریست توسط نوپو یگان ویژه

 8.  دلیل رد صلاحیت لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ فاش شد+ عکس

 9. ۲۰ درصد افزایش حقوق یا ۲۵ درصد کاهش ارزش پول؟!

 10. آقای ظریف تا دیر نشده پوزش بخواهید!

 11. لیبرمن: کابینه جنگی اسرائیل تسلیم حزب‌الله شد

 12. بازنشستگی «پلیس جهان» فرا رسیده است!

 13. "رای نمی دیم تا اصلاح بشید"

 14. همین سطح از هوشیاری هم قابل قبول است

 15. چرا به ذهن مردم کلنگ می زنید؟!

 16. چرا چالش های ما حل نمی شود

 17. مدودف: «اگر مجبور شویم، با سلاح هسته‌ای به کی‌یف، برلین، لندن و واشنگتن حمله می‌کنیم»

 18. جزئیات جدید از "مالک ۲۷ساله کوروش کمپانی"/ چگونه یک سرباز فراری جیب مردم را خالی کرد!

 19. رهبر انقلاب: همه باید در انتخابات شرکت کنند/راه اصلاح کشور انتخابات است

 20. توصیه حسین شریعتمداری به ظریف

 21. بالاخره یکی باید گردن بگیرد!

 22. درحال حاضر فقط ۸ درصد زنان روسری ندارند

 23. در میان غافلگیری تاج، AFC پس از ۲ دوره داوری ایران را از جام جهانی محروم کرد

 24. بابک زنجانی از اعدام رهایی می‌یابد؟

 25. چرا ضد انقلاب بر طبل تحریم انتخابات می‌کوبد؟

پربحث‌های هفته

 1. نسخه تکراری «ترامپ‌‌هراسان» وطنی!

 2. واکنش ظریف به انتقاد شریعتمداری/ نظر پورمحمدی درباره شرط اجتهاد برای عضویت در خبرگان

 3. دستگیری یک زن و مرد تروریست توسط نوپو یگان ویژه

 4.  دلیل رد صلاحیت لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ فاش شد+ عکس

 5. آقای ظریف تا دیر نشده پوزش بخواهید!

 6. "رای نمی دیم تا اصلاح بشید"

 7. همین سطح از هوشیاری هم قابل قبول است

 8. چرا به ذهن مردم کلنگ می زنید؟!

 9. رهبر انقلاب: همه باید در انتخابات شرکت کنند/راه اصلاح کشور انتخابات است

 10. توصیه حسین شریعتمداری به ظریف

 11. چرا ضد انقلاب بر طبل تحریم انتخابات می‌کوبد؟

 12. نظرات برگزیده مخاطبان الف: اصلاحات اقتصادی نیازمند اعتماد مردم به نظام است/ قالیباف باید درباره سفر خانواده‌اش به ترکیه عذرخواهی می‌کرد

 13. تردیدهای خاتمی زیر ذره‌بین یک رسانه اصولگرا/ حمایت آملی‌لاریجانی از کارگران و بازنشستگان/ موسوی و کروبی دغدغه مردم نیستند

 14. سخنگوی دولت: دولت سیزدهم توانست اعتماد مردم را جلب کند  

 15. «علی مطهری» سرلیست فهرست منتسب به لاریجانی شد

 16. رأی ندهیم چه می‌شود؟

 17. دوستانی که به آمریکا امیدوارند یادشان باشد که کجا بودند و کجا هستند

 18. واکنش طحان‌نظیف به ادعای خالص‌سازی/روایت اژه‌ای از تلاش‌ برای بازگرداندن اموال بابک زنجانی

 19. رئیسی برای هشتمین بار به خوزستان سفر خواهد کرد

 20. واکنش زیدآبادی به مرگ ناوالنی در زندان  

 21. محسن هاشمی: در میان ۱۵ هزار داوطلب می‌توانیم افرادی مخالف افکار افراطی پیدا کنیم

 22. اموال بابک زنجانی در خارج کشور شناسایی و به تهران منتقل شد

 23. سخنگوی شورای نگهبان: تعداد افراد تایید صلاحیت شده ادعای «خالص‌سازی» را زیر سوال می‌برد

 24. واکنش خلجی به شایعه فعالیت انتخاباتی اعضای دولت/ توضیح وزیر نفت درباره انفجار خط لوله گاز

 25. نظر محسن رضایی درباره جمهوری اسلامی

آخرین عناوین