قالیباف: با این شیوه مدیریت به رشد اقتصادی نمی‌رسیم/ امروز کشور از دو لبه قیچی سوءمدیریت و تحریم آسیب می‌بیند

سیاسی،   3991002100 ۱۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که امروز کشور از دو لبه قیچی سوءمدیریت و تحریم آسیب می بیند گفت: اگر تحریم ها هم برداشته شود که امیدواریم و آرزوی ما این است که هرچه زودتر تحریم ها برداشته شود با این روش مدیریت به ثبات و رشد اقتصادی نخواهیم رسید.

قالیباف: با این شیوه مدیریت به رشد اقتصادی نمی‌رسیم/ امروز کشور از دو لبه قیچی سوءمدیریت و تحریم آسیب می‌بیند

به گزارش خانه ملت، محمدباقر قالیباف پیش از ظهر امروز (سه شنبه، 2 دی ماه) در مراسم بهره برداری از 28 هزار پروژه زیربنایی، اقتصادی و اشتغال زایی برکت همزمان با آغاز چهاردهمین سال فعالیت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ضمن قدردانی از مجاهدت های صورت گرفته در مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، گفت: فعالیت این عزیزان را در میدان یعنی در مناطق مختلف و مناطق محروم کشور چه در حوادث رخ داده در اقصی نقاط کشور و چه در توسعه کشور با یک تلاش جهادی، علمی و کاربردی با همان فرهنگ دوران دفاع مقدس دیده ام و امیدوارم خداوند به شما توفیق دهد این روند را ادامه دهید.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساس کار به ویژه باید برای نیازمندان، محرومان و مستضعفانی باشد که صدا و داد آن ها به کسی نمی رسد، افزود: امیدوارم خداوند به شما توفیق دهد که در این مجموعه به نام امام خمینی (ره) به این عزیزان یاری رسانید.

اساس برای ما در کشور خنثی سازی تحریم ها است

قالیباف با اشاره به تاکیدات اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص مسئله رفع و خنثی سازی تحریم ها، عنوان کرد: حضرت آقا نکته بسیار دقیق و عمیقی را بیان کردند که اگر گوش شنوا و قلب در گرو فرهنگ اهل بیت و قرآن باشد از این سخن ایشان لحظه ای غفلت نخواهیم کرد ایشان تاکید داشتند که ما دو بحث رفع تحریم و خنثی سازی تحریم را پیش رو داریم که مبنا و اساس برای ما در کشور خنثی سازی تحریم ها است که حتی خنثی سازی تحریم راه را نیز برای رفع تحریم باز خواهد کرد.

وی مجموعه نمایشگاه دستاوردهای ستاد اجرایی فرمان امام (ره) را مصداق عینی مسئله خنثی سازی تحریم ها دانست و تصریح کرد: این مصداق عینی بیانگر این است که چطور می توان در زمینه خنثی سازی تحریم ها گام برداشت. در همین زمینه شیوع ویروس کرونا شاهد بودیم که از تولید ماسک تا مرحله تست واکسن مربوط به حوزه انسانی اقدامات مهمی صورت گرفته است.

قالیباف تاکید کرد: بنابراین اگر معتقد به سنت های الهی باشیم و همان باوری که انقلاب را به پیروزی رساند و دوران دفاع مقدس را با دست خالی با موفقیت پشت سر گذاشتیم، امروز نیز با همین باورها می توانیم بر مشکلات فائق آئیم و اثر تحریم را خنثی کنیم.

رئیس قوه مقننه کشور مردم باوری را یکی دیگر از راهکارهای خنثی سازی تحریم برشمرد و تصریح کرد: ما امروز در مجلس متمرکز بر 4 رویکرد شفاف سازی، هوشمندسازی، مردمی سازی و کارآمدسازی هستیم و این شاخصه ها در تمامی پروژه های مورد بازدید امروز دیده می شد.

موضوع اول در مدیریت نیروی انسانی است

وی با بیان اینکه سهم مردم در اجرای پروژه ها بیشتر از سهم ستاد اجرایی است، افزود: حتی سرمایه نیز در این پروژه ها توسط خود مردم صورت می گیرد البته موضوع اول در مدیریت برای ما پول نیست بلکه موضوع اول خود مردم  و نیروی انسانی است.

قالیباف ادامه داد: این نیروی انسانی است که خلاقیت را با خود می آورد ولی امروز اقشار قابل توجهی از مجموعه های اجرایی ما فاصله زیادی با این فرهنگ دارند و این فاصله نسبت با انقلاب اسلامی و فرهنگ ایرانی، شجاعت ایرانی، خلاقیت ایرانی و فرهنگ ایرانی ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی یکی از ایرادات در این حوزه دیوان سالاری که هیچ نسبتی با انقلاب اسلامی ندارد، دانست و تصریح کرد: امروز اگر به مجموعه های موفق نگاه کنیم سیستم بروکراسی اداری در حداقل ها و مبتنی بر هوشمندسازی و شفاف سازی و مردم برای کارآمدسازی است.

قالیباف به افتتاح پروژه ای در روستای خرما کلا توسط یکی از جوانان با حداقل سرمایه در این مراسم اشاره کرد و گفت: شاهد بودیم که چطور می توان از خلاقیت و نبوغ یک جوان بدون دیوان سالاری پیچیده استفاده کرد.

وی اضافه کرد: در مسئله صادرات شاهد هستیم که تولید بی رویه صورت گرفته و در عین حال واردات همان محصول نیز انجام می گیرد.

ارز ترجیحی هیچ تاثیری بر زندگی مردم مستضعف جامعه ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به عنوان یک مسئول و خدمتگزار نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی عرض می کنم ارز ترجیحی که در کشور هزینه می شود هیچ نوع سیاست گذاری درستی که آثار آن در زندگی مردم دیده شود صورت نمی گیرد.

وی یادآور شد: از طرفی دیگر تلاش صورت می گیرد که 200 میلیون دلار صرفه جویی ارزی انجام شود و از طرفی دیگر به راحتی 4 الی 5 میلیارد دلار در 9 ماه گذشته به بدترین شکل ممکن با سوءمدیریت توزیع می کنیم که نتیجه آن مرغ کیلویی 30 هزار تومانی می شود، تا این مسائل حل نشود خدا نیز به کار ما برکت نخواهد داد.

قالیباف با اشاره به بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بحث اصلاح ساختار بودجه حتما این موارد را مدنظر خواهیم داشت. نفت برای ما یک نعمت بوده اما امروز برایمان تبدیل به نقمت شده است. ما در مجلس شورای اسلامی مصمم هستیم که در این راه گام برداریم و میزان وابستگی اقتصاد به نفت را کاهش دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین در بودجه 1400 به دنبال این هستیم که دیوان سالاری اداری را کاهش دهیم البته این مسئله بدین معنا نیست که کارمندان اداری ما در بخش دولتی که تلاش می کنند، آن ها مقصر هستند بلکه فرآیند ایراد دارد.

امروز کشور از دو لبه قیچی سوءمدیریت و تحریم آسیب می بیند

وی تاکید کرد: امروز کشور از دو لبه قیچی سوءمدیریت و تحریم آسیب می بیند. امروز جوان های خلاق و باانگیزه ای در کشور وجود دارند که اگر به یاری آن ها دست روی هر موضوعی بگذاریم حل خواهد شد، چه جوابی در پیشگاه خداوند خواهیم داشت اگر این فرصت را به آن ها ندهیم و از علم، انگیزه و دانش آن ها استفاده نکنیم.

قالیباف اضافه کرد: به عنوان کسی که بیش از 3 دهه مسئولیت در کشور داشته ام با صراحت عرض می کنم؛ اگر امروز کسی به شما گفت مشکلات در کشور به دلیل نبود امکانات و نبود پول است، هرگز از او نپذیرید چرا که امروز ضعف مدیریت و بی عرضگی در تصمیم و همچنین دوری از فرهنگ کار و تلاش و فرصت دادن به سوداگران و دلالان و کسانی که بدون یک قطره عرق ریختن صدها میلیارد پول به دست می آورند و در نظام مالیاتی نیز نمی توانیم از آن ها پول دریافت کنیم باعث مشکلات کشور هستند.

وی یادآور شد: اگر تحریم ها نیز برداشته شود که امیدواریم و آرزوی ما این است که هرچه زودتر تحریم ها برداشته شود با این روش مدیریت به ثبات و رشد اقتصادی نخواهیم رسید چرا که در ایامی که کشور 110 میلیارد دلار درآمد نقدی داشته نیز باز هم شاهد گرانی و تورم بوده ایم، در نتیجه مشکل کشور ما نبود پول نیست، امیدوارم این رفتار جهادی که در چنین مجموعه هایی می بینیم نهادینه شود، به عنوان یک خدمتگزار تا زمانی که جان در بدن دارم در این مسیر حرکت خواهیم کرد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۴۵۸۰۰۱۵:۱۹:۳۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲
جناب آقای قالیباف بله متاسفانه از سو مدیریت بویژه در این یک سال کشور داره به مرتگاه کشیده می شود اما از آن مهمتر باند بازی و جناح بازی است که شما و دوستانتان پیش گرفته اید
ناشناس۱۷۴۵۸۵۳۱۵:۵۲:۵۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲
تنها راه نجات کشور و انقلاب اجرای عدالت اجتماعی و اقتصادی با اجرای قانون از کجا آورده ای و مشروعیت سنجی اموال می باشد ولی متاسفانه چون اکثریت مسوولان کشور هم شامل این قانون میشوند از آنها نمی شود انتظار اجرای این قانون را داشت مگر همچون مختاری که انشالله پدید آید و لیست و سیاهه از مفسدین اقتصادی تهیه و این قانون را بدون خط قرمز اجرایی کند
ناشناس۱۷۴۶۱۲۲۲۰:۰۶:۰۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲
شوخی نکن باند بازی مخصوص تیم مذاکره آقای ظریف و وزرای هزار میلیاردی روحانی است
ناشناس۱۷۴۶۱۶۹۲۰:۵۰:۲۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲
سقوط بورس و سیل خوزستان هم تقصیر قالیباف شد؟ دولت بجای لج بازی مردمی باشه هنوز تو کرمانشاه مردم تو کانکس زندگی میکنند انگار تقصیرها از گردن ترامپ به قالیباف شیفت کرده
حسین۱۷۴۶۲۰۱۲۱:۰۸:۳۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲
فعلا که روحانی و طرفداراش بیشترین جناح بازی و دراوردن. نشنیدم قالیباف از جناحش دفاع کنه ولی ماشالله خوب شنیدم روحانی با سوء مدیریتش از جناحش دفاع میکنه
احمد۱۷۴۵۸۲۲۱۵:۲۸:۰۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲
مگر اینکه آقای قالیباف فکری کنن.
ناشناس۱۷۴۵۸۳۱۱۵:۳۵:۴۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲
چند ساله آقای قالیباف میگه مشکل کشوره مدیریت است چند سال هم شما امتحان کن تا اثبات شود مشکل کشور مدیریت نیست این کشور شده ازمایشگاه نظرات ..
ناشناس۱۷۴۵۹۴۹۱۷:۱۵:۲۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲
آیا استیضاح نکردن سوء مدیریت نیست؟
ناشناس۱۷۴۶۰۲۲۱۸:۳۲:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲
شما مشکلات تهران را حل کردی حالا مشکلات کشور را حل کنید
ناشناس۱۷۴۶۰۳۲۱۸:۴۲:۴۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲
به شما هم اصلا اميدي نيست جناب قالي باف
حسین۱۷۴۷۵۷۵۱۶:۰۰:۰۲ ۱۳۹۹/۱۰/۳
نه به روحانی امید است که تورم سر به فلک کشیده
ناشناس۱۷۴۶۲۶۸۲۲:۰۷:۰۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲
آقای سردار کاملاً درست می فرمایند. مدیران نالایق و فاسد و مرتجع این کشور را شخم زدند.
محمد۱۷۴۶۶۶۴۰۸:۴۹:۳۱ ۱۳۹۹/۱۰/۳
تمام حرفهات بوی تبلیغات و شعار میدە امیدوارم ملت اینو متوجە بشن ،اگر شما نیت حل مشکلات رو داشتی رئیس مجلس بودن کم جایگاهی نیست
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

  2. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

  3. ذوالنوری: اصلاح‌طلبان برای کار جهادی به افغانستان بروند و نشان دهند به دردی می‌خورند

  4. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

  5. آینده محتوم خودروسازی ایران

  6. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

  7. روایت نشریه آمریکایی از وضعیت جدید مذاکرات وین

  8. برگ سبز خودرو و آغاز جدالی دوباره

  9. بالاخره "عنابستانی" از سرباز وظیفه‌شناس راهور رسماً عذرخواهی کرد!

  10. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

  11. امید لبنانی ها باز هم ناامید می شود؟!

  12. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

  13. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

  14. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

  15. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

  16. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

  17. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

  18. رئیسی: برخی دم از این می‌زنند که دوباره ‌محصولات کره‌ای وارد کشور شود/دیگر اجازه واردات نمی‌دهیم

  19. ما و پنجشیریان

  20. پایان خوش ماجرای عنابستانی و سرباز راهور!/ دفاع عباس عبدی از سیاست کلی ایران در قبال طالبان/ واکنش مهدی فضائلی به پرسش‌ها درباره واکسیناسیون

  21. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

  22. قاضی زاده هاشمی:موضوع امروز استعفا نیست بلکه رفتن از سنگری به سنگر دیگر است

  23. مانع آزادسازی واردات خودرو کیست؟

  24. بارقه های امید در دل مردم

  25. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

   2. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

   3. ذوالنوری: اصلاح‌طلبان برای کار جهادی به افغانستان بروند و نشان دهند به دردی می‌خورند

   4. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

   5. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

   6. روایت نشریه آمریکایی از وضعیت جدید مذاکرات وین

   7. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

   8. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

   9. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

   10. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

   11. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

   12. رئیسی: برخی دم از این می‌زنند که دوباره ‌محصولات کره‌ای وارد کشور شود/دیگر اجازه واردات نمی‌دهیم

   13. ما و پنجشیریان

   14. پایان خوش ماجرای عنابستانی و سرباز راهور!/ دفاع عباس عبدی از سیاست کلی ایران در قبال طالبان/ واکنش مهدی فضائلی به پرسش‌ها درباره واکسیناسیون

   15. قاضی زاده هاشمی:موضوع امروز استعفا نیست بلکه رفتن از سنگری به سنگر دیگر است

   16. بارقه های امید در دل مردم

   17. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

   18. حسین فریدون و هادی رضوی ماه‌هاست که در مرخصی هستند

   19. انتقاد علی مطهری از مصوبه برجامی مجلس

   20. واردات خودروی خارجی آزاد می شود

   21. بیانیه‌ مشترک ایران و آژانس: اجازه به بازرسان برای سرویس فنی تجهیزات نظارتی و جایگزینی کارت‌های حافظه

   22. نظرات برگزیده مخاطین الف: سفرهای رئیسی بدون عمل به وعده ها فایده ای ندارد/ تجربه برجام را دوباره تکرار نکنیم/ طالبان دقیقا چه تغییری کرده است؟

   23. حسین شریعتمداری: آژانس شتر مجنون است پیاده شوید

   24. پیام انتخاب علی باقری برای مذاکرات هسته‌ای/ دو حرف متفاوت ،داستان و سخنگو/  اما و اگرها درباره بازگشت لاریجانی به سیاست

   25. جمعه‌های جهادی/ بازدید های رئیس جمهور

   آخرین عناوین