داستان تخیلی سرقت ۵۰ هزار فایل مخفی هسته ای از تهران !

گروه جهان الف،   3990910129 ۳۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک ژورنالیست تحقیقاتی آمریکایی می گوید نخست وزیر اسرائیل با ارائه اسناد تقلبی از برنامه های هسته ای ایران و داستان ها تخیلی، سبب شده است آمریکا در آستانه جنگ خطرناک با ایران قرار گیرد. 

داستان تخیلی سرقت ۵۰ هزار فایل مخفی هسته ای از تهران !

به گزارش الف "گرث پورتر" در مقاله ای در وب سایت "گری زون" آمریکا نوشت ادعای مربوط به "آرشیو هسته ای" ایران که بنیامین نتانیاهو ارائه کرده، فریب کاری است : 

<< دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا توافق نامه هسته ای ایران را نابود کرد و بر اساس ادعای نخست وزیر اسرائیل که ایران قطعا مصمم به تولید تسلیحات اتمی است، خطر جنگ با ایران را به جان خرید. نتانیاهو نه تنها ترامپ که رسانه های جمعی را نیز با قصه های خود گول زد و با آشکار کردن آن چه که "آرشیو هسته ای" مخفی ایران خواند، آنها را فریب داد. 

در اوایل آوریل 2018  نتانیاهو، به صورت اختصاصی با ترامپ جلسه ای توجیهی درباره آرشیو هسته ای ایران برگزار کرد و بابت خروج آمریکا از برجام تضمین گرفت. در 30 آوریل همان سال بود که نتانیاهو جزییات آن جلسه مخفی را علنی کرد و در برنامه ای زنده مدعی شد سازمان جاسوسی اسرائیل کل آرشیو هسته ای ایران را از تهران دزدیده است...

اما بررسی های "گری زون" از به اصطلاح اسناد هسته ای ایران نشان می دهد که این مدارک محصول عملیات دروغ پراکنی اسرائیل است که به ایجاد شدیدترین تهید به جنگ با ایران از زمان آغاز مناقشه با تهران در تقریبا چهار دهه پیش تاکنون منجر شده است. بر اساس این تحقیقات، دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهد داستان سرقت 50 هزار فایل های مخفی هسته ای از تهران به دست موساد، به احتمال بسیار زیاد قصه ای تخیلی است که خودِ موساد ساخته است. 

روایت مقامات اسرائیلی از این حوادث حاکی است ایرانی ها این اسناد هسته ای را از مناطق مختلف گردآوری و به مکانی که نتانیاهو "یک انباری قدیمی" در جنوب تهران می خواند، منتقل کرده بودند. حتی اگر هم بپذیریم ایران اسنادی محرمانه داشته است که ثابت می کند در حال تولید سلاح اتمی است، این ادعا که اسنادی با چنین ماهیت محرمانه در مکانی عادی و بدون محافظ نگه داری شوند، بسیار بعید است و طرح این ادعا باید سریعا زنگ هشداری درباره صحت این داستان به صدا درآورد...

دو مقام ارشد سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) که هر دو به عنوان تحلیل گران ارشد این سازمان در امور خاورمیانه فعال بودند، در پاسخ به سوال گری زون، ادعای نتانیاهو را رد کردند و آن را بی اعتبار خواندند. 

"پل پیلر" افسر اطلاعات ملی سیا در منطقه در حد فاصل سال های 2001 تا 2005 می گوید "داستان اسرائیلی ها از این که چگونه جاسوسانشان محل اسناد را یافتند " بسیار مشکوک به نظر می رسد" به ویژه با توجه به تلاش آشکار اسرائیل برای گرفتن بیشترین "امتیاز سیاسی-دیپلماتیک" از "به اصطلاح آشکار کردن" چنین منبع خوبی. 

"گراهام فولر" کهنه کار سیا که به عنوان افسر اطلاعات ملی در امور خاور نزدیک و جنوب آسیا و همچنین نایب رئیس شورای اطلاعات ملی فعال بود، ارزیابی مشابهی ارائه می کند: "اگر اسرائیلی ها واقعا چنین منبع حساسی در تهران داشتند، او را به خطر نمی انداختند..."

 اسناد غیرمعتبر

در نمایش اسلاید نتانیاهو در 30 آوریل یک سری اسنادی نشان داده شد که گفته می شد مدارکی از اطلاعات حساس هستند که به ادعای وی نشان می دهند ایران در خصوص علاقه اش به تولید تسلیحات اتمی دروغ گفته است...اما نکته ای که رسانه ها از این "آرشیو هسته ای" پوشش ندادند، این حقیقت ساده بود که برای نتانیاهو آزار دهنده است: هیچ علامت کوچکی از این وجود نداشت که آن اسناد واقعی هستند. مثلا حتی یک برگه هم آرم رسمی نهاد مرتبط ایرانی را به روی خود نداشت!

"طارق رئوف" که از سال 2001 تا 2011 رئیس اداره هماهنگی سیاست امنیت و پادمان آژانس بین المللی انرژی اتمی بود، به  گرِی زون گفت این برچسب ها درباره فایل های رسمی ایران خنده دار است. زیرا "ایران سیستمی بسیار بروکراتیک دارد... مدارک آرشیو هسته ای که واشنگتن پست منتشر کرده بود، هیچ علامتی از این که منشاء آن دولت ایران باشد، ندارد. علایم دیگری نیز نداشتند که نشان دهد تولید آنها تحت نظر یک نهاد دولتی ایرانی صورت گرفته باشد..." 

 دسترسی نداشتن کارشناسان خارجی به اسناد 

در حقیقت حتی بازرسانی که بسیار طرفدار اسرائیل هستند نیز در سفر به تل آویو از دسترسی به اصل این اسناد بازماندند. "دیوید آلبرایت" از موسسه علوم و امنیت بین الملل، و همچنین "اولی هاینونن" از موسسه دفاع از دمکراسی که هر دو از طرفداران سرسخت سیاست هسته ای اسرائیل در قبال ایران هستند، در اکتبر 2018 گزارش دادند که آنها فقط به یک دستگاه نمایش اسلاید دسترسی داشتند که بخش های بازیابی شده از بخشی از اسناد را نمایش می داد. 

گروهی شش نفره از کارشناسان مرکز امور بین الملل و علوم دانشگاه هاروارد که در ژانویه 2019 به اسرائیل رفته بودند تا اطلاعات اسناد آرشیو در اختیارشان قرار گیرد، فقط به صورت سریع مدارکی در اختیارشان قرار داده شد که گفته می شد اصل اسناد است.

پرفسور "متئو بون" استاد دانشگاه هاروارد در مصاحبه ای اعلام کرده بود به آنها یکی از کلاسورهایی نشان داده شد که گفته می شد حاوی اسناد اصلی مربوط به روابط ایران و آژانس است که او مختصرا بخشی از آن را ورق زد. اما به گفته او، هیچ سندی از برنامه ی تسلیحات اتمی ایران به آنها ارائه نشد...

 دومین طرح تقلبی از موشک های ایرانی

در میان اسنادی که نتانیاهو در برنامه 30 آوریل 2018 نشان داد، طراحی یک سیستم حامل کلاهک موشک شهاب – 3  وجود داشت که نشان می داد ظاهرا یک سلاح هسته ای داخل آن است. 

این طرح ها بخشی از 18 طرح فنی از تجهیزات موشک شهاب – 3 بود. این مدارک در مدت چندین سال از زمان دولت بوش دوم تا دولت اوباما، به دست یک جاسوس ایران که عامل سرویس اطلاعاتی آلمان- BND- بود، به دست آمده بود. و اسرائیل هم داستان خود را بر مبنای آن پیش برد. 

در سال 2013 یک مقام ارشد سابق وزارت خارجه آلمان به نام "کارستن فوت" به من (نویسنده این گزارش) گفته بود که آن اسناد را ابتدا یکی از اعضای سازمان مجاهدین خلق (MEK) در اختیار اطلاعات آلمان قرار داده بود. فوت به یاد می آورد که یکی از مقامات ارشد BND به او هشدار داده بود که از نظر آنها، منبع سازمان مجاهدین اعتباری ندارد....

نقش عوامل سازمان مجاهدین در انتقال اسناد به اصطلاح مخفی برنامه های هسته ای ایران به BND و روابطش با موساد هیچ شکی برجا نمی گذارد که اسناد ارائه شده به منابع اطلاعاتی غرب در حقیقت ساخته موساد بوده است.

از نظر موساد، سازمان مجاهدین یک یگان مناسب برای اعمال فشار منفی خارجی درباره ایران به شمار می رود که تمایلی هم ندارد مستقیما به سازمان اطلاعاتی اسرائیل نسبت داده شود.  

نخست وزیر اسرائیل با نمایش دادن طرح های بی اعتبار از تجهیزات موشکی ایران – حقه ای که پیشتر برای ایراد اتهام علیه ایران در خصوص توسعه تسلیحات اتمی نیز به کار برده بود- نشان داد چقدر از توانایی های خود در گول زدن واشنگتن و رسانه های جمعی غربی اطمینان دارد...  

نتانیاهو از طریق اعمال نفوذ در دولت های خارجی و همچنین رسانه ها – که نتیجه سطوح چندگانه فریب کاری او است- توانسته است دونالد ترامپ و آمریکا را وارد روندی خطرناک از تقابلی بکند که واشنگتن را به رویارویی خطرناک نظامی با ایران کشانده است.>> 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۱۰۴۵۵۰۶:۲۷:۴۶ ۱۳۹۹/۹/۱۱
حتي اگر اين إسناد بي اعتبار هم باشند ولي نفوذ صهيونيست ها در داخل كشور از نحوه ترور شهيد فخري زاده قابل تامل است كه چطور از مسير حركت شهيد بطور دقيق اگاهي داشتند
ناشناس۱۷۱۰۷۲۰۱۰:۵۹:۰۳ ۱۳۹۹/۹/۱۱
احتمال دارد مسیر حرکت خودرو شهید فخری زاده را از طریق ماهواره رصد می کردند.
ناشناس۱۷۱۱۰۸۸۱۳:۲۸:۴۷ ۱۳۹۹/۹/۱۱
دستگاه های اطلاعاتی آمریکا به GPS خودروها و گوشی های هوشمند دسترسی دارند. چون فناوری خودشون هستش.
علیرضایی۱۷۱۱۱۷۹۱۴:۰۷:۰۷ ۱۳۹۹/۹/۱۱
این تحلیل ها رو همون ... انجام می‌دهند که مسئول حفظ امنیت دانشمندان هسته‌ای بودند. قدر اینا رو فقط اسراییل می‌دونه.
ناشناس۱۷۱۰۴۶۰۰۶:۴۱:۱۳ ۱۳۹۹/۹/۱۱
خدا کنه تخیلی باشه
ناشناس۱۷۱۰۴۷۱۰۷:۱۵:۲۷ ۱۳۹۹/۹/۱۱
دشمن رو دست کم نگیرید تا بشه با عقلانیت شکستش داد.
ناشناس۱۷۱۰۴۷۳۰۷:۲۰:۵۳ ۱۳۹۹/۹/۱۱
همانطور که ترامپ به گورستان تاریخ رفت، نتانیاهو نیز خواهد رفت.
ناشناس۱۷۱۰۹۰۴۱۲:۱۸:۵۶ ۱۳۹۹/۹/۱۱
شما یک نفر را معرفی کن که در تاریخ دفن نشده باشد! فقط مساله این است که آنچه از وی یادگار می ماند، جنایت است یا شرافت!
ناشناس۱۷۱۱۱۳۰۱۳:۴۸:۳۰ ۱۳۹۹/۹/۱۱
خیلی ها به گورستان و زباله دانی تاریخ رفتن، اما مردم هنوز دارن اثرات رفتار های اون ها رو حس می کنن
ناشناس۱۷۱۰۵۰۴۰۸:۱۹:۳۴ ۱۳۹۹/۹/۱۱
دروغ پراکنی ابزارجنگ روانی است جنگ‌ روانی موثر تر و بسیار کم هزینه تر از جنگ فیزیکی است
ناشناس۱۷۱۰۵۱۴۰۸:۲۹:۵۲ ۱۳۹۹/۹/۱۱
تخیلی ؟!!! از همون پرونده های تخیلی موضوع دارقوزآباد بر ملا شد !
ناشناس۱۷۱۰۵۲۰۰۸:۴۱:۰۱ ۱۳۹۹/۹/۱۱
آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهارات نتانیاهو را جدی گرفته و بازرسانش از تورقوز آباد بازدید کردند.
ناشناس۱۷۱۰۵۴۰۰۸:۵۹:۲۲ ۱۳۹۹/۹/۱۱
من به عنوان یه ایرانی با ۴۰ سال سن خودم میدونم کشورم دنبال بمب اتمی هست یا نه. احتیاج به سخنان نتانیوهو ندارم. وقتی من میدونم آمریکا و بقیه دنیا هم میدونه
ناشناس۱۷۱۰۷۱۶۱۰:۵۶:۵۴ ۱۳۹۹/۹/۱۱
وقتی با برجام و بی برجام تحریم هستیم همان بهتر که بمب اتم بسازیم حداقل امنیت ملی مون 100 درصد تامین می شود و تهدیدات و تحریم ها و ترورها به شدت کاهش می یابد.
علی۱۷۱۰۹۷۹۱۲:۵۰:۳۳ ۱۳۹۹/۹/۱۱
آیا تا کنون امنیت ملی آلمان که بمب اتم ندارد به خطر افتاده است؟
ناشناس۱۷۱۰۵۴۵۰۹:۰۵:۳۱ ۱۳۹۹/۹/۱۱
تقریبا همه می دانند واقعیست!
ناشناس۱۷۱۰۵۸۷۰۹:۴۱:۴۴ ۱۳۹۹/۹/۱۱
اسراییل بر همین اساس اعلام کرد که مرکزی در تورقوزآباد ورامین محل مخفی فعالیت های هسته ای هست بعد حاکمیبت تکذیب کرد بعد ما کلی بهش خندیدیم و رفتیم عکس یادگاری گرفتیم بعد آزانس گیر داد بعد بازرس ها گفتند غبار رادیواکتیو در اطراف مرکز پیدا شده بعد ما گفتیم دست بخش خصوصیه و ما خبری نداریم بعد هم الان در خدمت شما هستیم
ناشناس۱۷۱۱۰۶۶۱۳:۲۲:۱۵ ۱۳۹۹/۹/۱۱
یعنی از انبار نگهداری اسناد هسته ای غبار هسته ای پیدا شده!؟ یا عجبا!
ناشناس۱۷۱۱۰۷۴۱۳:۲۵:۰۷ ۱۳۹۹/۹/۱۱
نتانیاهو یه سوتی خفن داد بعد ما کلی بهش خندیدیم بعد برای اینکه سوتیش رو ماستمالی کنه کلی فکر کرد و یه داستان درست کرد و چند ماه بعد منتشر کرد حالا هم در خدمت شما هستیم
ناشناس۱۷۱۰۵۸۹۰۹:۴۲:۵۷ ۱۳۹۹/۹/۱۱
از کشتن فخری زاده معلومه چقدر تخیلی بود؟؟؟؟
ناشناس۱۷۱۰۵۹۱۰۹:۴۴:۲۵ ۱۳۹۹/۹/۱۱
وقتی جاسوسان موساد مثل آب خوردن و به راحتی در کشور مان اقدام به ترور و خرابکاری می کنند و هیچکس متوجه نمی شود و تا حالا هم کسی از آن ها دستگیر نشده چرا باید سرقت اطلاعات هسته ای توسط آن ها تخیلی فرض شود ؟؟؟؟؟
ناشناس۱۷۱۰۶۳۷۱۰:۱۶:۳۷ ۱۳۹۹/۹/۱۱
حتما ترور فخری زاده هم تقلبی بوده؟
ناشناس۱۷۱۰۸۷۳۱۲:۰۴:۰۴ ۱۳۹۹/۹/۱۱
چون ترور شهید فخری زاده راسته پس اسرائیل هرچی بگه درسته!! چه استدلال قدرتمندی! من تا حالا اینطوری قانع نشده بودم!
سعید۱۷۱۰۶۴۰۱۰:۱۷:۵۸ ۱۳۹۹/۹/۱۱
لابد داستان اقتدار ایران در منطقه مستند و واقعیه فقط؟! نویسنده محترم بهتره از خواب بیدار شه و بره صف مرغشو وایسته!
ناشناس۱۷۱۰۶۹۲۱۰:۴۱:۲۰ ۱۳۹۹/۹/۱۱
سردار سعید قاسمی که فرموده واقعانفوذیها و خائنین اسناد و اونجا بردن
سعید۱۷۱۰۶۹۸۱۰:۴۴:۴۶ ۱۳۹۹/۹/۱۱
با اینهمه سهل انگاری هیچی تو ایران بعید نیست. وقتی معاون وزیر دفاع رو تو روز روشن ترور میکنن چه انتظاری دارین؟
ناشناس۱۷۱۰۷۳۲۱۱:۰۲:۰۳ ۱۳۹۹/۹/۱۱
نتانیاهو دو سال پیش بر اثر سرقت اسناد اتمی از تورقوزاباد اعلام کرد این نام رو بخاطر داشته باشید دور عکس آقای فخری زاده دایره کشیده بود اما در ایران همه او را مضحکه کردند و خندیدن اما بعد دوسال تمامی مراکز اتمی ایران مورد حمله قرار گرفت وپدر اتمی ایران ترور شد شما باز هم می گویید خیالی است
ناشناس۱۷۱۰۹۷۲۱۲:۴۸:۰۹ ۱۳۹۹/۹/۱۱
تحریمها و قیمت دلار ومرغ و....خیالی هستند؟
ناشناس۱۷۱۱۲۴۰۱۴:۲۸:۱۹ ۱۳۹۹/۹/۱۱
خیلی دوست دارم بدونم هدف نویسنده این مقاله یا کسی که دستورش رو صادر کرده از اینکه با این اعتماد به نفس یه اتفاق واقعی رو زیر سوال ببره چیه!!!!
حامد۱۷۱۵۲۹۵۱۵:۴۴:۰۳ ۱۳۹۹/۹/۱۳
ما به همه گفتیم تخیلیه، شمام بگین تخیلیه؛ آررررره خوبیت ندارع
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. هیچ نماینده ای «خط ویژه» ندارد

 2. چند نکته درباره یک برنامه تلویزیونی

 3. تایید برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز راهور/ جهانگیری: روزهای خوشی در راه است!/ اخبار غیررسمی از حکم عیسی شریفی/ واکنش واعظی به سخنان حدادعادل/ چه کسانی از عارف حمایت می کنند؟

 4. توقیف نفتکش ایرانی توسط اندونزی

 5. تور شریک ترامپ برای دلار ایرانی‌ها/ حضور ۴۷ چهره هنری-ورزشی ایران در تبلیغات داماک

 6. بایدن و ایالات نامتحده آمریکا

 7. عذرخواهی صادق زیباکلام از خسرو معتضد

 8. پلیس راهور: مستندات برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز را داریم

 9. عذرخواهی رئیس صداوسیما از روحانی

 10. یارانه نقدی ۲۶۸ هزار تومان شد + جزئیات

 11. انفجارهای تروریستی بغداد؛ ناامن‌سازی عراق با ابزار سعودی

 12. وزیر بهداشت: دروغ انگلیسی‌ها درباره سرایت کرونا اثبات شد/ ورود واکسن کرونا به کشور طی روزهای آتی

 13. واکنش روزنامه کیهان به رفتار نماینده سبزوار

 14. روحانی: فضای بازار سرمایه در فضای فعلی نیازمند آرامش است/ مردم نسبت به افق روشن آینده اقتصاد اطمینان داشته باشند

 15. واکنش نمایندگان‌ مجلس به برخورد یک نماینده با مأمور راهور

پربحث‌های هفته

 1. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

 2. تصویری که نماینده مجلس به ظریف نشان داد

 3. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

 4. هیچ نماینده ای «خط ویژه» ندارد

 5. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 6. چند نکته درباره یک برنامه تلویزیونی

 7. سید حسن خمینی و مشت خالی اصلاح طلبان در ۱۴۰۰

 8. حوزویان خواستار عزل و محاکمه « علیرضا رئیسی» شدند

 9. درگیری لفظی خسرو معتضد و زیباکلام بر سر رضا شاه

 10. وضع تماشایی آمریکا

 11. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

 12. اولین واکنش عنابستانی به ماجرای حاشیه‌سازش با سرباز راهور

 13. میثم مطیعی به کرونا مبتلا شد

 14. واکنش تهیه کننده «گاندو» به صحبت‌های ظریف

 15. خود «بهشتی» پنداری !

 16. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

 17. بیانیه عنابستانی: سرباز با باتوم به شکم من کوبید/ سیلی زدن در کار نبود/ از حیثیت من دفاع شود

 18. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 19. یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

 20. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

 21. «شتر دیدی، ندیدی» رسانه های غربی

 22. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

 23. تایید برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز راهور/ جهانگیری: روزهای خوشی در راه است!/ اخبار غیررسمی از حکم عیسی شریفی/ واکنش واعظی به سخنان حدادعادل/ چه کسانی از عارف حمایت می کنند؟

 24. آیت الله مکارم شیرازی: امروز تولید بخاطر عملکرد بانک‌ها از بین رفته است

 25. قبض و بسط های برجامی و خطوط قرمز ایران

پربحث‌های هفته

 1. «شتر دیدی، ندیدی» رسانه های غربی

 2. گزارش رسانه اسرائیلی درباره نگرانی صهیونیست‌ها از پیشرفت علمی ایران

 3. از تروریست های خارج آمریکا تا تروریست های داخل آمریکا !

 4. تهدید زودهنگام بایدن از سوی صهیونیست‌ها درباره برجام

 5. گزینه پیشنهادی وزارت خارجه آمریکا: هیچ‌کس برای حذف سلیمانی اشک نمی‌ریزد/ اگر ایران به توافق بازگردد ما هم برمی‌گردیم

 6. تحلیف بی سابقه؛ ترامپ نیامد، جو بایدن دقیقا چه می‌خواهد؟

 7. بایدن و ایالات نامتحده آمریکا

 8. تحریم ترامپ و ۹ نفر از مقامات دولتش از سوی ایران+ بیانیه وزارت امورخارجه

 9. منبع آگاه: بازگشت به برجام کف سیاست‌های بایدن درباره ایران است نه سقف آن

 10. نیویورک تایمز: پمپئو تمام پُل‌های پشت سرش را خراب کرده است

 11. گروکشی تل‌آویو مقابل دولت بایدن؛ «به برجام بازگردید، دیگر حرفی باهم نداریم!»

 12. گزارش واشنگتن پست از «گاوچرانی» که امشب جایش را به یک «پدر بزرگ» می دهد

 13. پشت پرده شایعه ترور سید حسن نصرالله

 14. تپق زدن بایدن حین سخنرانی در مراسم تحلیف+ فیلم

 15. فیلم/بایدن با گریه رهسپار واشنگتن شد

 16. درخواست تهران از سئول به روایت رسانه کره جنوبی

 17. انفجارهای تروریستی بغداد؛ ناامن‌سازی عراق با ابزار سعودی

 18. پیام زینب سلیمانی به ترامپ: با ترس زندگی خواهی کرد

 19. ظریف: ترامپ به زباله‌دان تاریخ پیوست؛ نام سلیمانی خواهد درخشید

 20. عقب‌نشینی نظامیان کره جنوبی از تنگه هرمز

 21. ماجرای چمدان ۲۰ کیلویی ترامپ

 22. روایت روزنامه آمریکایی از سنت شکنی ترامپ در روز تحلیف

 23. شرط عربستان برای صلح با صهیونیست‌ها اعلام شد

 24. جهاد اسلامی: ترامپ رفت و جمهوری اسلامی ایران پیروز شد

 25. ۳ عامل اصلی شکاف سیاسی آمریکا به روایت نشریه تایم

آخرین عناوین