روحانی: تصمیمات مهمی را برای ۹ ماه پایانی دولت گرفته‌ایم/ مهم نیست در آمریکا چه کسی انتخاب می‌شود

گروه سیاسی الف،   3990814051 ۴۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهور با بیان اینکه در طول هفته‌های گذشته تصمیماتی مهمی را برای ۹ ماهه پایانی دولت گرفته‌ایم، گفت: هماهنگی های لازم بین بانک مرکزی، وزارت صمت، کشاورزی و اقتصاد صورت گرفته است و مصوبه‌اش ابلاغ شده است.

روحانی: تصمیمات مهمی را برای ۹ ماه پایانی دولت گرفته‌ایم/ مهم نیست در آمریکا چه کسی انتخاب می‌شود

به گزارش فارس، حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، صبح امروز (چهارشنبه ۱۵ آبان) در جلسه هیأت دولت با تبریک میلاد پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) گفت: خدا در قرآن، اساس جاذبه پیامبر را اخلاق نیکوی او می‌داند. این نشان می‌دهد شیوه حکومت در اسلام چگونه است.

وی ادامه داد: کسانی که نسبت به پیامبر جملات ناصحیح به کار می‌برند با اخلاق و سیره ایشان آشنا نیستند. اگر کسی در دنیای امروز دنبال ترور یک انسان یا حمله به یک معبد یا دانشگاه است، نشان می‌دهد که با سیره پیامبر آشنا نیست. این روزها حوادث عجیبی می‌بینم؛ حمله به عبادتگاه، حمله به یک مدرسه و یک دانشگاه. با ادعای اینکه این‌ها می‌خواهند حامی اسلام و پیامبر باشند. همه این‌ها دروغ می‌گویند. این‌ها حامی پیامبر نیستند. آن‌هایی که حمایت کردند کار غلطی انجام دادند.

روحانی در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: باید طوری برنامه‌ریزی شود که مردم مطمئن باشند که کالاهای ضروری در اختیار آن‌ها خواهد بود.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته واردات ما نسبت به قبل ۳۸ درصد افزایش پیدا کرده، گفت: البته این در مقیاس یک هفته است، امّا نشان می‌دهد روند در ماه‌های اخیر هم در واردات کالاهای مورد نیاز هم در صادرات افزایش داشته‌ایم و روند رو به رشد است.

روحانی با بیان اینکه در طول هفته‌های گذشته تصمیماتی مهمی را برای ۹ ماهه پایانی دولت گرفته‌ایم، گفت: هماهنگی های لازم بین بانک مرکزی، وزارت صمت، کشاورزی و اقتصاد صورت گرفته است و مصوبه‌اش ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: تصمیمات اقتصادی ما از چند هفته پیش بدون توجه به  اینکه در آمریکا چه می‌گذرد یا چه کسی انتخاب می‌شود اتخاذ شده و مبنای ما تولید داخل و صادرات بوده است.

رئیس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه برای ما مهم نیست در آمریکا چه کسی انتخاب می‌شود، گفت: انتخابات اخیر آمریکا از جهات مختلف عبرت آمیز بود که فعلاً‌ نمی‌خواهیم به آن وارد شوم. برای ما حزب و فرد مهم نیست، شیوه‌ای که در دولت بعد اتخاذ می‌شود مهم است. آمریکا برگردد به قانون، این برای ما مهم است. آمریکا به تمام معاهدات بین‌الملی یا چندجانبه‌ برگردد.

روحانی با بیان اینکه مهم است که آمریکا برای احترام به ملت ایران، برگردد، اظهار داشت: ما می‌خواهیم به جای تحریم احترام باشد، هر کسی باشد. اگر آمریکا تحریم را کنار گذاشت و احترام را جایگزین آن کرد شرایط ما فرق می‌کند. اگر آمد به جای تهدید، تکریم و احترام ملّت ایران را پیشه کرد، شرایط ما فرق می‌کند.

رئیس جمهور افزود: ما بر فرض اینکه شیوه و اخلاق آمریکا برنگردد به یک شیوه درست و صحیح، برنامه‌ریزی کرده‌ایم. حالا اگر تنبیه شدند و عبرت گرفتند و فهمیدند که در طول این سه سال و اندی هرچه فشار آوردند تأثیر نداشته و باید راه دیگر را انتخاب کنند، فبها، اگر هم به این عبرت نرسند، تصمیمات ما بر مبنای این بوده که اگر شرایط سخت بود باز کشور چگونه اداره شود و جلو برود.

روحانی با بیان اینکه ما هنوز فضاهای بسیار خوبی در صادرات داریم، گفت: بحث‌هایی که در هفته‌های گذشته در ستاد اقتصادی دولت داشته‌ایم یک مبنایش افزایش صادرات بوده است، اینکه چکار کنیم صادرات افزایش یابد. این یکی از مبانی ما بود. اینکه چکار کنیم که کالاهای اساسی راحت‌تر به‌دست ما برسد. چکار کنیم که به‌جای اینکه گرفتار گردش‌های بانکی و مالی بشویم کار با تهاتر صورت بگیرد. چکار کنیم جنس به‌جای اینکه به گمرک بیاید و بماند و بعد تصمیم بگیریم، ‌از آن لحظه‌ای که خریداری می‌شود قبل از اینکه روی کشتی برود راجع به آن تصمیم بگیریم.

وی افزود: تمام تصمیماتی که برای سامانه جامع تجارت اتخاذ کرده‌ایم و باید اجرایی بشود برای این است که همه چیز به‌روز و روشن باشد.

روحانی ادامه داد: آنچه در این یکی دو ماه اخیر مردم با مشکلات مواجه شدند بخشی از آن مربوط می‌شود به ماه‌های اولیه امسال که به خاطر کرونا صادرات ما دچار وقفه و مشکلات شد. امروز آن مشکلات رفع شده و روال عادی پیدا کرده است. ما در صادرات و واردات رشد خواهیم داشت و مشکلات مردم کم‌تر می‌شود. البته وزارتخانه‌های مربوطه باید همه توان خود را به‌کار گیرند.

وی با اشاره به سخنان روز گذشته رهبر معظّم انقلاب گفت: خوشحالم که دیروز وزارت صمت و کشاورزی و بقیه دستگاه‌ها مثل گمرک، به ‌سخنان مقام معظّم رهبری توجّه جدّی کردند و امروز هم در دولت مطرح شد. همانطور که ایشان این نکته بحق را تأکید کردند، گرانی برخی از کالاها و قیمت برخی کالاها ناموجه و نادرست و ناصحیح است و باید راه حل برای آن پیدا شود. حالا وقتی مطرح می‌شود چرا گران شده دلایلی مطرح می‌شود که آن‌ها باید حل و فصل شود.

روحانی، دو هدف دولت را وفور کالا در جامعه و قیمت منصفانه دانست و گفت: ما نسبت به اولی موفق بوده‌ایم؛ هم امسال و هم پارسال. از سال ۹۷ که این مشکلات و جنگ اقتصادی شروع شد در وفور کالا موفق بوده‌ایم و امسال هم موفق خواهیم بود و سال آینده هم ان‌شاءالله این توفیق خواهد بود. موضوعی که باید روی آن سرمایه‌گذاری کنیم و برای مردم مهم است این است که قیمت قابل قبول و متعادل باشد.

رئیس‌جمهور با اشاره به نزاع آذربایجان و ارمنستان درباره منطقه قره‌باغ، فعّال بودن وزارت خارجه از زمان شروع این درگیری را یادآور شد و با بیان اینکه نیروهای مسلّح ما کاملاً حواس‌شان نسبت به امنیت کشور جمع بوده، گفت: برای ما امنیت مرزها اهمیت دارد. برای ما اینکه تروریست‌ها و گروهک‌های تروریستی در نزدیکی مرز ما حضور نداشته باشند اهمیت دارد. اینکه مرزهای جغرافیایی تغییر نکند اهمیت دارد. 

روحانی با بیان اینکه تمامیت ارضی حق ملّت‌های این منطقه و حق آذربایجان است، اظهار داشت: ما دلمان می‌خواهد از راه غیر نظامی و غیر جنگ به حقوق خودشان دست یابند، اما نکات اساسی که گفته شد برای ما مهم است و به همه کشورها هم ابلاغ شده است. وزارتخارجه هم طرح بسیار خوبی را برای پایان درگیری و صلح آماده که امیدواریم آن طرح‌ها هم سر جای خودش به موفقیت برسد.

وی در بخش پایانی سخنان خود به برنامه‌های فردای دولت اشاره کرد و گفت: فردا یک افتتاحی داریم که با افتتاح‌هایی که هفته‌های گذشته داشتیم متفاوت است و آن اینکه کشور وارد یک فن‌آوری جدید برای تحصیل آب شیرین برای مناطقی که خشکسالی‌ها بیشتر است و در مناطق کویری هستند، می‌شود.

روحانی با بیان اینکه فناوری نمک‌زدایی را می‌خواهیم به‌طور وسیع در کشور شروع کنیم، گفت: مناطقی که در کشور نیازمند به آب هستند چه آب آشامیدنی چه صنعتی یا امور دیگر، و مایل و قادر هستند سرمایه‌گذاری کنند این سرمایه‌گذاری در کشور انجام شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه وزارت نیروی ما طرح مطالعات لازم را در زمینه ۱۷ استان در فلات مرکزی کشور و مناطق ساحلی خلیج فارس و دریای عمان پیش برده است. برخی از این استان‌هایی که ساحلی هستند نیازمند به آب هستند ولو آب شور بدون اینکه نمک‌زدایی بشود، آن هم برای مصارفی مثل پرورش آبزیان. برخی از استان‌ها هم نیازمند آب با نمک‌زدایی هستند که باید نمک‌زدایی انجام شود و آب مناسب در اختیار آن‌ها قرار گیرد و برای این کار اولین مرحله فردا آغاز می‌شود و آن رساندن آب به استان کرمان است. یعنی فردا با طرحی که اجرا می‌شود ان‌شاءالله خلیج فارس به استان کرمان متصل می‌شود و در مراحل بعد به استان یزد و استان‌ها دیگر.

روحانی گفت: مرحله اول این طرح مربوط به طرح ۴۵۰ میلیون متر مکعب آب شور می‌شود که این تبدیل خواهد شد به ۱۵۰ میلیون متر مکعب آب شیرین. منتها در این طرحی که می‌خواهد اجرا شود فردا فاز اول آن افتتاح می‌شود که ۷۰ میلیون متر مکعب آب، شیرین می‌شود و هم استان هرمزگان و هم استان کرمان متنعم می‌شوند. این کار بسیار بزرگی است که در کشور انجام می‌شود و ان‌شاءالله سایر استان‌ها که طراحی‌های لازم انجام شده، سرمایه گذاری کافی شود که بتوانیم از طرق مختلف معضل آب را در کشور حل کنیم، مخصوصاً‌ در مناطق کویری که مشکلات‌شان برای آب آشامیدنی بیشتر است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۷۱۹۱۷۱۱:۲۲:۳۸ ۱۳۹۹/۸/۱۴
خدا بخیر کنه باور بفرمایید هنوز تو شوک از دست رفتن سرمایه م تو بورسم یه جون ناقابلی دارم بیاید بگیرین خلاصمون کنین دیگه بابا به خاطر شرایط اقتصادی مغازمو تعطیل کردم بورسم که اینجوری شد دیگه چیزی نمونده برام جز یه جون
ناشناس۱۶۷۱۹۲۴۱۱:۳۴:۲۶ ۱۳۹۹/۸/۱۴
تا الان جنس تصمیمات دولتی برای مردم ملموس و مشخص بوده ( مثل انواع و اقسام گشایشها) ، این یعنی 9 ماه آینده خدا باید بداد مردم برسد
ناشناس۱۶۷۲۱۳۲۱۴:۱۴:۵۰ ۱۳۹۹/۸/۱۴
هشت ساله مملکت رو تعطیل کرده ، ملت رو بیچاره کرده ، بعد داره قصه میگه
ناشناس۱۶۷۲۱۵۲۱۴:۳۷:۳۳ ۱۳۹۹/۸/۱۴
یعنی رهبری تا نگفته بودند دولت خودش نباید بفکر بود
ناشناس۱۶۷۲۳۵۰۱۹:۰۲:۰۱ ۱۳۹۹/۸/۱۴
مانند قبل از انقلاب باید کمیته های مجازات برای مسولان فاسد نظام شکل بگیرد و آنها را به سزای خیانت هایشان رساند
ناشناس۱۶۷۱۹۳۳۱۱:۴۰:۵۲ ۱۳۹۹/۸/۱۴
شمارابه خدا هیچ تصمیمی نگیر.......
ناشناس۱۶۷۱۹۴۲۱۱:۴۷:۵۶ ۱۳۹۹/۸/۱۴
خدا به خیر کنه
ناشناس۱۶۷۱۹۶۴۱۲:۰۲:۱۷ ۱۳۹۹/۸/۱۴
حتما باید رهبری تذکر بدهند تا دولت وظایفش را انجام دهد شما در وهله اول آن کسانی را که گوجه را مردند کیلیویی ۱۵ هزار تومان در میادین آویزانشان کنید بعد بروید سراغ مرغ و تخم مرغ و گوشت و برنج خوب کیلیویی ۳۵ هزار تومان شده
ناشناس۱۶۷۱۹۶۶۱۲:۰۳:۴۴ ۱۳۹۹/۸/۱۴
خدا رحم کنه باز این تصمیم گرفت
ناشناس۱۶۷۱۹۶۹۱۲:۰۴:۳۶ ۱۳۹۹/۸/۱۴
خدا ختم به خیر کنه!! میشه این چند ماه پایانی دولت هیچ برنامه ای نداشته باشد تا مردم نفس بکشن؟
علی۱۶۷۱۹۸۰۱۲:۰۸:۱۰ ۱۳۹۹/۸/۱۴
هشدار!!! هشدار!!! سنگر بگیرید!!!! تصمیمات مهمی می خواهد بگیرد.
Hadi۱۶۷۱۹۸۶۱۲:۱۰:۵۸ ۱۳۹۹/۸/۱۴
وای بیچاره شدیم جون مادرت تصمیم نگیر
ناشناس۱۶۷۱۹۸۹۱۲:۱۳:۰۲ ۱۳۹۹/۸/۱۴
پول مردم مستضعف که در بورس سرمایه گذاری کردنندخالی کردید دیگه چه بلایی می خواهید سرمردم دربیاورید
ناشناس۱۶۷۲۰۰۶۱۲:۳۶:۱۹ ۱۳۹۹/۸/۱۴
بله مهم نیست فقط این مانده که استخوانهایمان پودر شود چون خرد و خمیر شده جناب آقای روحانی لطفا برای یک بار مثل مردم عادی تشریف ببرید و برای خانه تان خرید کنید تا ببینید انتخابات آمریکا بر ما تاثیر دارد یا نه.
ناشناس۱۶۷۲۰۱۰۱۲:۳۷:۴۲ ۱۳۹۹/۸/۱۴
خدا خودش این 9 ماه رو بخیر بگزرونه تازه برنامه ریزی هم کردن واویلاست
ناشناس۱۶۷۲۰۱۳۱۲:۳۸:۴۰ ۱۳۹۹/۸/۱۴
تو جیب ما رو نزن نمیخواد کاری برامون بکنی
ناشناس۱۶۷۲۰۱۴۱۲:۳۹:۲۰ ۱۳۹۹/۸/۱۴
فقط می تونم بگم بدبخت شدیم دوباره تصمیم گرفتن
ناشناس۱۶۷۲۰۱۵۱۲:۴۰:۲۸ ۱۳۹۹/۸/۱۴
پس خدا به هممون رحم کنه
علی۱۶۷۲۰۲۹۱۲:۵۶:۴۳ ۱۳۹۹/۸/۱۴
خسته نباشید دلاور در هفت سال و اندی کارکرد تیم شما چیزی ندیدیم . از راهکار های عاقلانه معاون اول هم آبی گرم نشد . این هم بگذرد
ناشناس۱۶۷۲۰۴۰۱۳:۰۱:۱۳ ۱۳۹۹/۸/۱۴
یا خدای مهربان خودت به دادمان برس.
ناشناس۱۶۷۲۰۴۳۱۳:۰۲:۰۳ ۱۳۹۹/۸/۱۴
تصمیم مهمتون رو شنبه اعلام خواهید کرد؟
همشهری۱۶۷۲۰۵۲۱۳:۱۱:۱۱ ۱۳۹۹/۸/۱۴
بعد نه ماه می‌خواهیم چیکار کنین
ناشناس۱۶۷۲۰۵۳۱۳:۱۱:۲۳ ۱۳۹۹/۸/۱۴
خدا به دادمون برسه برای این ۹ماه پایانی
علی۱۶۷۲۰۵۴۱۳:۱۲:۰۳ ۱۳۹۹/۸/۱۴
الان دیگه ترامپ انتخاب شده، و چاره ای دیکه ای نداری حسن جان.
ناشناس۱۶۷۲۰۶۵۱۳:۱۸:۲۷ ۱۳۹۹/۸/۱۴
هفت سال و سه ماه چه کردی که حالا میخواهی ظرف ۹ ماه تصمیمات مهم بگیری ؟ ملتو فیلم کردی فقط.
ناشناس۱۶۷۲۳۲۴۱۸:۳۸:۱۰ ۱۳۹۹/۸/۱۴
طبق گفته آقای جهانگیری که گفت دعا کنین بنابراین رییس‌جمهور هم تصمیم گرفت در این نه ماه باقیمانده در جلسات دولت و نظام فقط دعا کنند چون کار دیگری نمی توانند بکنند
امید۱۶۷۲۰۷۰۱۳:۲۲:۰۲ ۱۳۹۹/۸/۱۴
شما دوساله که همه چیز رو رها کردید به امید کنار رفتن ترامپ،الان میگید براتون فرقی نداره؟وضعیت تولید و صادراتتون هم از وضعیت بورستون کاملا مشخصه.
ناشناس۱۶۷۲۰۹۵۱۳:۳۷:۱۱ ۱۳۹۹/۸/۱۴
آقای روحانی به احترام ارواح درگذشتگانت 《 در این ۹ ماه هم مانند ۸۷ ماه گذشته هیچ کاری نکن 》 .
ناشناس۱۶۷۲۱۰۱۱۳:۴۴:۱۹ ۱۳۹۹/۸/۱۴
هفت سال چه کردی که در این چند ماه آخر تصمیم مهمی گرفتی.
ناشناس۱۶۷۲۱۲۲۱۳:۵۶:۴۴ ۱۳۹۹/۸/۱۴
تو رو خدا توی این ۹ ماه هییییچ تصمیمی نگیر. نه مهم و نه غیر مهم!
ناشناس۱۶۷۲۱۲۴۱۴:۰۱:۳۱ ۱۳۹۹/۸/۱۴
میشه لطف کنی اجازه بدی ما از همون گرسنگی بمیریم ،تقریبدیگه توان
ناشناس۱۶۷۲۱۳۶۱۴:۱۶:۰۳ ۱۳۹۹/۸/۱۴
همه اش دروغ در مورد مشکلات کشور و انتخابات آمریکا و ...
ناشناس۱۶۷۲۱۵۳۱۴:۳۷:۴۵ ۱۳۹۹/۸/۱۴
این 9 ماه رو مرخصی باحقوق بگیر و استراحت کنید
ناشناس۱۶۷۲۱۹۸۱۵:۳۰:۱۷ ۱۳۹۹/۸/۱۴
به قول خودت قبل انتخابات: "به چه حقی دست تو جیب مردم میکنیم؟" اونهم با ظاهر و پوشش اسلامی
ناشناس۱۶۷۲۲۲۰۱۶:۱۱:۴۸ ۱۳۹۹/۸/۱۴
روحانی تمام امیدش به کدخدا بود...
رضا۱۶۷۲۲۷۸۱۷:۴۶:۳۷ ۱۳۹۹/۸/۱۴
یاخدا خودت به دادمون برس باز این تصمیم گرفت فکر ایندفعه دیگه کار هممون یه سره بشه.....
ناشناس۱۶۷۲۳۶۲۱۹:۱۴:۵۲ ۱۳۹۹/۸/۱۴
همه کسانی که در ممانعت از طرح استیضاح ریاشت جمهپری نقش داشتن باید پاسخگوی اشفته بازار گرانی ها باشن
ناشناس۱۶۷۲۳۸۳۱۹:۴۲:۵۵ ۱۳۹۹/۸/۱۴
یا ابالفضل تصمیم مهمی گرفته!!!!! می خواد دوباره گشایش درست کنه
ناشناس۱۶۷۲۳۹۵۲۰:۰۱:۳۵ ۱۳۹۹/۸/۱۴
از شوک های قیمتی امروز معلوم است که چقدر برای ما ایرانی ها مهم نیست! علی برکت ال...
ناشناس۱۶۷۲۴۰۴۲۰:۰۵:۱۰ ۱۳۹۹/۸/۱۴
جان حسن کرونا اومده یک ماسک خوب بزن برو تا ۱۵۰۰تو قرنطینه هیچ کاری هم نکن قبلا از زحمات شما و اقای دکتر ظریف که تقریبا نصف مملکت رو بخشیدن سپاس گزاریم راستی چرا نمیرید پیش بچه ها تون تو خارجه
ناشناس۱۶۷۲۴۱۵۲۰:۱۷:۵۵ ۱۳۹۹/۸/۱۴
جناب روحاني شما بيش از هفت سال را تمام كردي ونتيجه ان شده اوضاع نا بسمان فعلي وبراي نه ماه باقي مانده بهتر است هيچ اقدامي نكنيد فقط بدنبال تامين معيشت باشيد كافيه
ناشناس۱۶۷۲۴۶۴۲۱:۳۷:۴۲ ۱۳۹۹/۸/۱۴
اوه اوه!! الان فهمیدم که چرا اسحاق جان فرمودن برید دعا کنید.... یا الله یا حفیظ و یا رقیب بازم یه تدبیر جدید تو راهه
ناشناس۱۶۷۲۴۹۰۲۲:۲۰:۰۸ ۱۳۹۹/۸/۱۴
چیزی در چنته نداری حسن جان بیخیال شو
محسن۱۶۷۲۵۰۹۲۲:۵۹:۴۳ ۱۳۹۹/۸/۱۴
چه تصمیمی سه تا مغازه رفتم روغن نداشتن دست خالی رفتم خونه کجای کاری ی روغن رو نتونستین سر سامون بدین اونوقت ....همش ادعا و حررررف
ناشناس۱۶۷۲۵۴۶۲۳:۵۵:۱۴ ۱۳۹۹/۸/۱۴
روحاتی : برای 9 ماه اینده تصمیمات مهمی گرفته ایم.!!!!!!! فقط خدا به خیر بگذرونه .
ناشناس۱۶۷۲۶۹۵۰۸:۵۷:۰۴ ۱۳۹۹/۸/۱۵
کاش دولت استراحت بدن ، یه ۹ ماهی برن خارج کشوری جایی ، ما راضی به رحمتشون نیستیم
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. یک یادآوری به آقای ربیعی

 2. چرا هیچکس در ایران بحران آب را جدی نمی گیرد؟!

 3. مگه سری قبل رای دادیم، چی شد؟!

 4. ضعف بزرگ لیست‌های انتخاباتی

 5. سوریه، یار ایران در دفاع مقدس

 6. تحلیل عجیب مرعشی از اغتشاشات ۱۴۰۱ / علی مطهری: حجاب به قانون جدید نیاز ندارد

 7. هنرمند پیشکسوت خاطره ساز درگذشت

 8. رشد اقتصادی ۲ برابر شد/ باوجود تحریم‌ها رکورد شکستیم

 9. ظریف: مردم «فرصت» و «پایه قدرت نظام» هستند؛ دست فرصت را باید باز بگذاریم

 10. سیاست، فقط سخنرانی نیست !

 11. رهبر انقلاب: راه غلبه بر مشکلات اعتماد به جمهور مردم و اسلام است

 12. پدیده شوم "شوتی‌گری" را از بین می‌بریم/ جان باختن ۵۰۰ نفر در تصادف با خودروهای شوتی

 13. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ترامپ و بایدن درباره ایران مانند هم عمل می‌کنند/ باید بر فعالیت کورش کمپانی نظارت می‌شد

 14. صدای معترضان خاموش با رای ندادن شنیده نمی شود

 15. افشای تخلف جدید در پرونده کوروش کمپانی

 16. ۳۰ ویژگی مهم یک داوطلب شایسته مجلس

 17. عمو سام بدهکار!

 18. افزایش مشارکت با اقدامات کلیشه ای !

 19. سفر رئیسی به بیرجند؛ با هواپیمای عمومی و بدون استقبال دولتی‌ها

 20. روایت تکراری آمریکایی ها از بمب اتمی ایران!

 21. قانون درباره «کوروش کمپانی» چه می گوید؟

 22. تخریب خیابان‌های فلسطین توسط بولدوزر‌های اسرائیلی

 23. اظهارات انتخاباتی عجیب دبیر کل کارگزاران در تبریز

 24. مرگ ۶۸ کودک به‌دلیل مصرف شربت سرفه آلوده؛ ۲۳ نفر محکوم شدند

 25. مهاجرت از ایران کم بود، مهاجرت داخلی هم به مرز هشدار رسید  

پربحث‌های هفته

 1. یک یادآوری به آقای ربیعی

 2. مگه سری قبل رای دادیم، چی شد؟!

 3. ضعف بزرگ لیست‌های انتخاباتی

 4. تحلیل عجیب مرعشی از اغتشاشات ۱۴۰۱ / علی مطهری: حجاب به قانون جدید نیاز ندارد

 5. ظریف: مردم «فرصت» و «پایه قدرت نظام» هستند؛ دست فرصت را باید باز بگذاریم

 6. سیاست، فقط سخنرانی نیست !

 7. رهبر انقلاب: راه غلبه بر مشکلات اعتماد به جمهور مردم و اسلام است

 8. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ترامپ و بایدن درباره ایران مانند هم عمل می‌کنند/ باید بر فعالیت کورش کمپانی نظارت می‌شد

 9. صدای معترضان خاموش با رای ندادن شنیده نمی شود

 10. افزایش مشارکت با اقدامات کلیشه ای !

 11. سفر رئیسی به بیرجند؛ با هواپیمای عمومی و بدون استقبال دولتی‌ها

 12. بی نظیر جلالی: رأی به صدای ملت معقول‌ترین «رأی اعتراضی» است /این لیست منتسب به جبهه اصلاحات نیست  

 13. اخیرا فردی ادعای جانشینی امام زمان(عج) را کرده است /حضرت ظهور پیدا نکرده پس چگونه جانشین دارد؟  

 14. درآمدي بر بيانيه ۱۱۰ نفر

 15. روایت درویشیان از برکناری مدیران متخلف دولت/ انتقاد عضو خبرگان از شرط اجتهاد برای عضویت در خبرگان

 16. وزیر اطلاعات: مردم می‌دانند که مشارکت در انتخابات امنیت‌زا است

 17. مطهری: به مشارکت در انتخابات به شدت معتقدم/ کنار زدن جمهوری اسلامی خیالات است

 18. واکنش آمریکا به خبر انتقال موشک‌های بالستیک از ایران به روسیه

 19. قالیباف در لیست نهایی مورد توافق همه بود/ خط قرمز ما برای انتخاب کاندیداها، مخالف دولت نبودن است

 20. خاتمی، روحانی و لاریجانی از لیست صدای ملت حمایت می‌کنند؟

 21. واکنش زارع‌پور به ممنوعیت استفاده از فیلترشکن/ انتقاد عضو خبرگان از محرمانه‌بودن جلسات خبرگان

 22. بهادری جهرمی: حضور در انتخابات از نان شب واجب‌تر است

 23. لاریجانی پس از نوبخت از تاجگردون هم اعلام حمایت کرد

 24. باهنر: با هیچ نامزدی ائتلاف نمی‌کنم!

 25. قالیباف: خیزش اقتصادی یعنی اصلاح قوانین مزاحم و تصویب قوانین راهبردی

آخرین عناوین