روحانی: برای کمبودها و مشکلات،کاخ سفید را لعنت کنید/ تعیین مجازات برای افرادی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند

گروه سیاسی الف،   3990705043 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس دولت تدبیر و امید گفت: مردم برای کمبود و مشکلات در کشور اگر می‌خواهند لعن و نفرین کنند آدرسش کاخ سفید در واشنگتن است. آدرس صحیح تمام جنایات و فشار بر مردم عزیز ایران واشنگتن دی سی کاخ سفید است و آن‌هایی که داخل این ساختمان هستند این همه جنایات علیه ملت ایران روا داشته اند و شما می‌بینید هر روز فشار و مشکلات است.

روحانی: برای کمبودها و مشکلات،کاخ سفید را لعنت کنید/ تعیین مجازات برای افرادی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند

به گزارش ایرنا، ‌حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهارداشت: در ۶ ماهه اول سال ۶۰ مردم با مشکلات بسیار زیادی روبه رو بودند از ماجرای هفتم تیر گرفته از شهدای حزب جمهوری اسلامی تا شهادت رییس جمهوری و نخست وزیر وقت در شهریور ماه تقریباً ماه‌های بسیار سختی بود.

رییس جمهوری گفت: در سال ۶۰ علاوه بر توطئه تروریستی که منافقین و امثال آنها داشتند، از ابتدای جنگ یعنی ۳۱ شهریور ۵۹ تا آن زمان گرچه ما عملیات‌های متعددی انجام دادیم و موفقیت‌های نسبی هم به دست آوردیم، عملیات شکست حصر آبادان، مهم‌ترین عملیات ما از آغاز جنگ تحمیلی بود یعنی حدود یک سال از جنگ گذشته از پایان شهریور ۵۹ تا پایان شهریور که وارد مهرماه می‌شدیم و پنجم مهرماه بسیار برای ما مهم بود. یک نشاط بزرگی برای ما ایجاد کرد و غم و اندوه را برطرف کرد و قدرت جمهوری اسلامی ایران را نشان داد.

روحانی افزود: امام (ره) تاکید فرموده بودند «حصر آبادان باید شکسته شود» این فرمان و دستور امام (ره) اجرایی و عملیاتی شد، بنابراین در پنجم مهرماه عملیات بسیار مهمی بود، از ارتش و سپاه تشکر می‌کنم. از همان زمان هم لشکر خراسان به «لشکر پیروز خراسان» معروف شد که به دلیل همین عملیات بود که نقش بسیار مهمی را در این عملیات عزیزان ما داشتند

وی با اشاره به گذشت هفت ماه از شیوع کرونا در کشور گفت: ما وارد ماه هشتم شدیم و از خدمات همه کادر درمان و مدافعان سلامت و عزیزانی که  برای مقابله با کرونا فداکاری و ایثار کردند تشکر می‌کنم، همچنین از مردم ایران به خاطر همکاری و هماهنگی شان تشکر می کنم و تبریک می‌گویم؛  مردم در عزاداری ها،  در فرستادن بچه‌ها به مدرسه هماهنگ بودند و در بازار حواسشان به پروتکل بهداشت و درمان بوده و همچنین استفاده از ماسک فاصله اجتماعی کاهش سفر و تردد کاملا رعایت می‌کردند.

روحانی گفت: ممکن است عده‌ای دستور العمل‌های بهداشتی را مراعات نکرده باشند، امت آمار را که بررسی کنیم، ‌ می‌بینیم ۴۸ تا ۵۳ درصد مراعات کردند، البته این آمار کم است  و ما دلمان می‌خواهد که مراعات بالای ۹۰ درصد باشد، اما در عین حال همیشه بیش از نیمی از جمعیت همراهی کردند و از مردم می‌خواهیم این همکاری‌ها را افزایش دهند تا از این مراحل عبور کنیم.

رییس جمهوری با بیان این که این بیماری یک بیماری خطرناک، همه گیر وغافلگیر کننده بود، گفت: زمانی که این بیماری در دی ماه سال گذشته در چین آغاز شد، در دنیا کمتر فکر می‌کردند که این بیماری همه گیر و عالم‌گیر شود،   می‌گفتند یک استان دچار مشکل شده که آن هم قرنطینه و اصلاح می‌شود کسی این فکرها را نمی‌کرد، همه اخباری که در دنیا مطرح می‌شد، درباره ووهان بود.

 اروپایی‌ها گرم انتقاد بودند که یک مرتبه دیدند سیل زیر پایشان را برد

رییس دولت تدبیر و امید افزود: همین حین که داشتند ووهان را توصیف می‌کردند ناگهان این بیماری از مرزها عبور کرد و سرازیر شد. زمانی که اروپا هنوز مبتلا نشده بود بیشتر این بیماری را توضیح داده و نواقص کشورهای مبتلا را بیان می‌کردند. زمانی که گرم انتقاد گرفتن بودند یک مرتبه دیدند سیل فرش زیرپایشان برد و این بیماری همه کشورهایشان را فرا گرفت و همه نقدها یکباره خاموش شد.

روحانی ادامه داد: بعد دیدند صف‌های طولانی در مغازه‌ها بسته شد چه داستان‌هایی که داشتند داستان سرایی برای دیگران می‌کردند و لازم شد دیگران برای آنان داستان سرایی کنند.  دیگر هیچ قاره‌ای مصون نبود و همه گرفتار شدند تصوری که جامعه علمی و پزشکی ما در سطح جهان نسبت به این بیماری داشت مداوم تغییر کرد، برخی تثبیت و برخی رد شد.

رییس جمهوری افزود: برخی فکر می‌کردند این بیماری مدتی هست و بعد می‌رود. اما معلوم شد این بیماری در مقایسه با اجداد خود خطرناک‌تر است بعد فکر می کردند این بیماری در زمستان است و وقتی هوا گرم شود تمام می‌شود احساسشان این بود که این بیماری مانند انفلوانزاست هوا گرم شد که نه تنها اثر نداشت بلکه در گرمترین نقطه کشور بیماری اوج گرفت.

وی گفت: بعد آمدند گفتند ما به داروهایی رسیدیم و فکر می‌کردند با این داروها این مساله حل می‌شود، تبلیغات کردند که از ما بخرید اما در عین حال هنوز تا امروز یک درمان قطعی برای این بیماری پیدا نشده است. تصور می‌شد هر جا این بیماری رفت و افراد مبتلا شدند دیگر سراغ مردم آن شهر نمی‌رود خیلی ها می‌گفتند ایمنی جمعی ایجاد می‌کند یا تصور می‌شد اگر کسی یکبار دچار این بیماری شد یک سال و دو سال دیگر دچار این بیماری نمی‌شوند ولی در عمل دیدیم این گونه نیست.

روحانی گفت: از سوی دیگر برخی از تصوراتی که نسبت به این بیماری انجام می‌گرفت، تثبیت شد. می‌گفتند این بیماری مسری و تنفسی است و راه‌حل این است که فاصله‌ها بیشتر شود و از ماسک استفاده شود که درست درآمد. گفتند دستکش الزامی است ولی کم‌کم در حین کارهایی که انجام می‌گرفت دیدند که دستکش خیلی موثر نیست و گاهی هم ممکن است اثر سویی هم داشته باشد که این هم کنار زده شد.

رییس جمهوری ادامه داد: اما یکسری امور تثبت شد یعنی اینکه ما زودتر باید به فرد مبتلا برسیم و یا فرد مبتلا زودتر باید این خطر را احساس کند و نگوید که دردی در بدن من ایجاد شده و سرفه و عطسه می‌کند، کمی احساس سرما می‌کنم و این یک سرماخوردگی است و مهم نیست.

رییس دولت تدبیر و امید یادآور شد: از طرفی ما باید سریع‌تر بتوانیم، بیماری‌هایی که به صورت سرپایی معالجه می‌شوند را درمان کنیم.  در گزارش‌های هفتگی و ترسیمی که از روند بیماری و روند فوت صورت می‌گیرد، وقتی ما می‌بینیم روند بیماری با فوت خیلی فاصله گرفته نشان می‌دهد که بیماری افزایش پیدا کرده ولی تعداد افراد فوتی ثابت مانده است، و این نشان می‌دهد که به موقع و زودتر مراجعه کرده‌اند.

روحانی اعلام زودتر، درمان سریعتر، مواظبت زودتر، قرنطینه و ایزوله کردن سریع‌تر را اساس بهداشت دانست و گفت: در این بیماری همه به این نتیجه رسیدند که بهداشت اساس است و درمان در مرحله دوم قرار دارد. در این زمینه اقدامات خوبی تا  امروز انجام شد و اقداماتی هم هست که باید انجام شود.

رییس جمهوری با بیان اینکه در ۳ مسئله باید اقدام فعال‌تری را انجام دهیم، خاطرنشان کرد: مسئله اول رعایت خود مردم است. عدم رعایت کافی مردم را دچار مشکل می‌کند. مطمئن شدن سریع مردم موضوع دیگری است. مردم تا می‌بینند این بیماری کمی کاهش پیدا کرد، مراقبت‌ها، اصول بهداشتی را کنار می‌گذارند و ما دوباره گرفتار می‌شویم.

روحانی عنوان کرد: در کشورهای معروف اروپایی این بیماری تقریباً کنترل یا حتی مهار هم شد و برای استفاده فصل تابستان در ماه اوت، پروازها را آزاد گذاشتند حتی برخی‌ها ترویج هم کردند. به محض گذشت ۱۵ روز، این بیماری دوباره اوج گرفت. این مساله کاملا روشن است به محض اینکه دستورالعمل‌ها به‌خوبی مراعات نشود بیماری اوج می‌گیرد. بنابراین عدم رعایت کافی یکی از مشکلات اصلی ما در این بیماری است.

رییس جمهوری مساله دوم را کاهش نظارت دانست و اظهار داشت: ما امروز در گزارش‌ها دیدیم که وزارت بهداشت درمان به خوبی نظارت می‌کند و در این نظارت، بیش از ۲۲۰۰ مدرسهکه اشکالاتی داشتند را تعطیل کردند تا این اشکالات را برطرف کنند. این موضوع بسیار مهم است. هرچه نظارت را بیشتر کنیم برای ما اهمیت دارد برای اینکه به اهدافمان برسیم.

وی با بیان اینکه اقدامات ناکافی، مشکلات ما را افزایش می‌دهد، تصریح کرد: به عنوان مثال یک نفر برای تست مراجعه کرده، و این مرحله به خوبی انجام شده و تست وی مثبت اعلام شده است. اگر این شخص در مرحله ایزوله به جای ۱۴ روز، یک هفته در خانه بماند ما دچار مشکل می‌شویم و نمی‌توانیم به نتیجه برسیم.

۱۴ درصد بستری‌های امروز قبلا مبتلا شده بودند

روحانی بیان داشت: امروز وزیر بهداشت و درمان در همین جلسه اعلام کرد، ۱۴ درصد از آنهایی که امروز بستری هستند، سابقه ابتلا به بیماری را داشتند و ۲ ماه پیش بستری بودند، بهبود پیدا کردند و دوباره مبتلا شده‌اند. ۱۴ درصد رقم بسیار بالایی است، ۵ درصد هم مبتلا باشند، رقم بالایی است.  

رییس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: ‌اگر کسی یکبار مبتلا شد و بهبود یافت، نباید فکر کند که دیگر تمام شد و مبتلا نمی‌شود و دیگر مشکلی نیست و برای یکسال من در امان هستم. چنین امنیت و امانی به کسی داده نمی‌شود. و باید مراقبت‌ها را همچنان ادامه بدهند.  لذا ما امروز خدمت مردم عزیز و بزرگوار ایران اعلام می‌کنیم که ناچاریم مقررات را تشدید بکنیم و ناچاریم‌ نظارت‌ها را هم تشدید کنیم.

رییس جمهوری عنوان کرد: به این فرد مبتلا گفته می‌شود با کسی رفت و آمد نکند، ولی این فرد بعد از گذشت ۲ روز می‌گوید که حالش بهتر شده و رفت و آمد را آغاز می‌کند و در داخل خانه، همسایه، اقوام همه را گرفتار و مبتلا می‌کند. ما در این شرایط جدید و در  هفته‌های اخیر، گزارشاتی که وزارت بهداشت و درمان داد نشان می‌دهد شرایط این بیماری از برخی جهات بدتر شده است.

روحانی خاطرنشان کرد: این بیماری قبلا بیشتر افراد مسن و افرادی که زمینه‌دار بودند را مبتلا می‌کرد و خیلی به جوان‌ها کاری نداشت ولی در این دور، می‌بینیم که جوان‌ها را هم مبتلا می‌کند و فکر نمی‌شد که کسی که یک بار به این بیماری مبتلا شده، دوباره مبتلا شود.  

درباره اجرای نظارت ویژه در «تهران بزرگ» هفته بعد تصمیم گیری می‌کنیم

روحانی با تاکید بر اینکه ناچاریم نظارت‌ها را تشدید کنیم، گفت:‌ سازمان صدا و سیما و فضای مجازی، مدارس و علما باید فرهنگ سازی را توسعه دهیم که به جز این راهی نداریم.

رییس جمهوری درباره تشدید نظارت‌ها و مقررات مقابله با کرونا در تهران بزرگ گفت: پنجشنبه هفته گذشته از کمیته امنیتی-اجتماعی و کمیته بهداشتی خواستیم تا پایان این هفته فعلا برای «تهران بزرگ» برنامه‌ریزی کنند و برنامه ویژه‌ای را آماده کنند که از افرادی که ماسک نمی‌زنند به سادگی عبور نکنیم. طبق این طرح افرادی که به اشخاص بدون مساک خدمت می‌دهند مسئول هستند و آنها فقط باید به فردی که ماسک زده خدمات بدهند. اگر فردی ماسک ندارد نباید به وی خدمات داده شود، چه در تاکسی، اتوبوس، بازار و پاساژ و یا بانک خدمت گیرندگان باید ماسک داشته باشند، خدمت دهنده موظف است مراعات کند اگر مراعات نکند با او برخورد خواهد شد.

می‌توانیم افرادی که در جامعه ماسک نمی‌زنند را شناسایی کنیم

روحانی گفت: باید طرحی آماده شود که فردی که در زمان حضور در جامعه ماسک زدن را مراعات نمی‌کند، ‌چگونه با وی برخورد شود. البته با اندازه کافی وسایل و ابزار داریم که تشخیص بدهیم چه کسی در خیابان و پیاده‌رو ماسک ندارد و می‌توانیم آنها را شناسایی کنیم. از این طریق برای افرادی که ماسک زدن را مراعات نمی‌کنند مجازات در نظر بگیریم که قرار شد تا پایان هفته این موضوع بررسی و تکمیل شود و در جلسه کمیته‌های تخصصی در روز پنجشنبه مطرح شود و شنبه بعد در ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه تصمیم گیری خواهیم کرد.

رییس جمهوری گفت: اگر در ستاد ملی کرونا این طرح تصویب شد ابتدا در تهران بزرگ با یک فاصله زمانی ۴ تا ۵ روزه برای آموزش و اطلاع رسانی کافی اجرایی و عملیاتی می‌شود و اگر موثر بود آن را برای  شهرهای بزرگ دیگر اجرایی و عملیاتی می‌کنیم.

روحانی با بیان اینکه  امروز در برخی از کشورها هم مجبور شدند نسبت به آنهایی که پروتکل‌های بهداشتی را مراعات نمی‌کنند، مجازات و جریمه اعمال ‌کنند، گفت: قرار شد طرحی در این زمینه آماده شود که فعلا برای «ماسک نزدن» اقدام می‌شود و ممکن است برای سایر موارد نیز چهارچوب‌هایی در کمیته و ستاد بررسی شود.  

رییس دولت تدبیر و امید درباره اختیارات استانداران برای مقابله با کرونا گفت: در جلسه امروز ستاد ملی تصمیم گرفتیم که ستادهای استانی بتواند برای استان خود برای مدت یک هفته برخی از موارد را محدود و یا تعطیل کند که این موارد ما طبق با فهرستی در اختیار همه استانداران و ستادهای استانی قرار گرفت که شامل دانشگاه ها، مدارس و حوزه‌های علمیه و مراکز تفریحی و سینما و موزه ها و تالار پذیرایی، آرایشگاه‌ها و مساجد و مصلی‌ها و مراسم فرهنگی اجتماعی باشگاههای ورزشی قهوه خانه و شهربازی و نمازجمعه و ...است.  

وی افزود: اگر استانداران در جایی ضروری دیدند که این مراکز برای یک هفته باید تعطیل شوند پیشنهاد خود را به کمیته امنیت اجتماعی ستاد ملی کرونا در وزارت کشور بدهند تا در این کمیته و کمیته بهداشتی بررسی شده و در نهایت با تایید (عبدالرضا رحمانی فضلی) وزیر کشور و (سعید نمکی) وزیر بهداشت برای یک هفته آن مقررات اجرا و عملیاتی می‌شود تا بتوانیم از این شرایط سخت که امروز رو به روی ما قرار گرفته و بار خیلی بسیار سنگین آن بر دوش کادر درمان و مدافعان سلامت و بیمارستان‌ها در استان‌ها است، عبور کنیم.  

روحانی با بیان اینکه تامین نیازهای بهداشتی اولویت دولت است، افزود: ما هر کاری که بتوانیم برای کمک به کادر درمان و مدافعان سلامت کشور انجام خواهیم داد، برای تامین دارو و تجهیزات درمان و نیازمندی‌های بهداشتی اولویت قائل هستیم و خودم هم به عنوان رییس ستاد ملی کرونا مراقبت می‌کنم زیرا جزو وظایف ماست و آن را دنبال می‌کنیم.

کسی ‌آدرس اشتباه به مردم ندهد

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات خصمانه آمریکا علیه مردم ایران گفت: آمریکایی‌ها اخیرا اعلام کردند ده‌ها میلیارد دلار به ایران لطمه زدیم در عرض سال‌های ۹۷، ۹۸ و ۹۹ حداقل ۱۵۰میلیارد دلار به کشور لطمه زدند، با تحریم غلط و غیرقانونی و بیجا و ضدانسانی و عملیات تروریستی، جلوی دارو و درمان و مواد غذایی را گرفتند آن‌ها آدم‌هایی هستندکه هیچ وقت ما در تاریخ کاخ سفید را با این توحش ندیده بودیم بزرگترین توحش را انجام دادند.

وی ادامه داد: آقایی که اسمش وزیر خارجه است ولی وزیر جنایات است با افتخار می‌گوید که ما هفتاد میلیارد جلوی منابع ایران را گرفتیم. نگذاشتیم در اختیار ایران قرار گیرد به دشمنی با ملت ایران و ضربه به ایران افتخار می‌کنیم، پس فردا دیدیم آمدند افتخار کردند که ما پنج میلیارد دلار ایران از صندوق داشت می‌گرفت از آی ام اف که آمریکا مانع شد اگر گرفته بودیم صرف دارو و درمان می‌شد.  

رییس جمهوری افزود: مردم برای کمبود و مشکلات در کشور اگر می‌خواهند لعن و نفرین کنند آدرسش کاخ سفید در واشنگتن است آدرس اشتباه کسی به آنها ندهد یک عده‌ای به خاطر منافع غلط گروهی و باندی به مردم آدرس غلط ندهند آدرس صحیح تمام جنایات و فشار بر مردم عزیز ایران واشنگتن دی سی کاخ سفید است و آن‌هایی که داخل این ساختمان هستند این همه جنایات علیه ملت ایران روا داشته اند و شما می‌بینید هر روز فشار و مشکلات است.

 روحانی در عین حال گفت: البته مردم ما ایستادگی و مقاومت کردند خم به ابرو نیاوردند و خم نشدند در برابر این قلدرها اما به هر حال آثار سوء است سختی و مشکلات است.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: مردم میبایست در این سالها زندگی خیلی راحتتری میداشتند می‌بایست اجناس به مراتب ارزانتر باشد می‌بایست دلار به قیمت معقولش بود، تمام این جنایات پای کاخ سفید است جمهوری اسلامی پای عهدش باقی مانده است یکجانبه پای همه مقررات مانده است،  حالا یک وقتی بود حرف حقی می‌زدیم دو سه تا کشور از ما حمایت می‌کردند اما امروز فقط دو سه کشور از آمریکا حمایت می‌کنند.

وی ادامه داد: ما لعن و نفرین و کینه مان را با آدرس صحیح و درست بفرستیم آن کسی که جنایت‌کار است کاخ نشین کاخ سفید است، منشا تمام مشکلات مردم از صهیونیست، ارتجاع و تندهای آمریکاست، امروز فرمانده این کار در آمریکاست و دارد علیه مردم ایران جنایت می کند.

رییس جمهوری افزود: شکی ندارم که دولت آمریکا روزی تسلیم خواهد شد و در برابر ملت ایران زانو می‌زند. شکی ندارم ملت ایران پیروز خواهد بود. همان طور که ملت ما در عملیات ثامن الائمه در چهل سال پیش حصر آبادان را شکست این حصر را هم ملت ما می شکند. آن حصر را صدام درست کرده بود ما آن را شکست دادیم و این حصر را هم ترامپ درست کرده این را هم ملت ما می شکند و ما عبور خواهیم کرد.

 امسال راهپیمایی اربعین و سفر به عراق نداریم

روحانی در بخش دیگری از سخنانش درخصوص عزاداری‌های ماه صفر گفت: در عزاداری ماه صفر همان طور که قبلا تاکید شده است امسال راهپیمایی و سفر به عراق نداریم.  به دلیل این که مقامات عراقی رسماً اعلام کردند که نمی‌توانیم پذیرای زائران باشیم. راهپیمایی نمادین در شهرها هم نداریم مقام معظم رهبری با یک بیان خیلی روشن و صریحی فرمودند در خانه هایمان عزاداری کنیم اگر هم در حسینیه‌ها و تکایا است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد.

وی تاکید کرد: بازهم درخواست می‌کنیم که صدا و سیما، بخش مجازی و همه آنهایی که در فضای مجازی فعال هستند بتوانند جبران کنند و عزاداری ایام اربعین و روزهای پایانی ماه صفر را به دل مردم و به خانه‌های مردم ببرند و مردم بتوانند با مراعات عزاداری خود را نسبت به سالار شهیدان و بعد در آخر ماه نسبت به امام مجتبی(ع) نسبت به پیامبر عظیم الشان و امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) انجام دهند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۱۳۲۸۶۱۲:۴۸:۱۹ ۱۳۹۹/۷/۵
جناب آقای روحانی با لعنت و نفرین اگر مشکلات حل می شدند نیازی به حضور حضرتعالی در راس دولت نبود و مرخص می شدید
رادمنش۱۶۱۳۳۲۶۱۳:۰۳:۴۰ ۱۳۹۹/۷/۵
یعنی ترامپ به شما گفت دلارپاشی و سکه پاشی و خاصه بخشی شرکتها و... انجام بدید؟ اگر آدرس غلط ندهید و مسئولیت کارهایتان را بپذیرید کافیست! لعنت پیشکش!
ناشناس۱۶۱۳۵۴۶۱۴:۱۲:۴۲ ۱۳۹۹/۷/۵
از حسن و اسحاق ملولیم همچنان که امریکا را لعن میکنیم استعفا بدید
ناشناس۱۶۱۴۰۹۷۱۹:۴۷:۵۴ ۱۳۹۹/۷/۵
آش آنقدر شور شده که خان هم فهمیده
ناشناس۱۶۱۳۳۰۱۱۲:۵۴:۲۱ ۱۳۹۹/۷/۵
کاخ سفید که وضعیتش از روز اول همین بوده. شماها چرا همه چی رو به آمریکا گره زدید؟؟؟؟
ناشناس۱۶۱۳۳۷۶۱۳:۲۱:۴۶ ۱۳۹۹/۷/۵
نیازی به معرفی آدرس توسط شما نیست، مردم خودشان بهتر از شما آدرس را می دانند.
پلویز۱۶۱۳۳۸۹۱۳:۲۵:۲۹ ۱۳۹۹/۷/۵
باید گریبان اونهایی که برای این رای جمع کردند را گرفت! هر بار در انتخابات مردم گول می خورند.
ناشناس۱۶۱۳۴۴۹۱۳:۴۳:۲۷ ۱۳۹۹/۷/۵
لعن و نفرین کار پیر زنانی است که ناتوان از انجام کار ها هستند
ناشناس۱۶۱۳۴۵۵۱۳:۴۴:۳۶ ۱۳۹۹/۷/۵
خدا آمریکا را از شما نگیرد اگه امروز آمریکا نبود گناه خود را گردن کی مینداختید
ناشناس۱۶۱۳۵۷۲۱۴:۱۷:۴۰ ۱۳۹۹/۷/۵
کاخ سفید بد! شما چرا همه تخم مرغاتو تو سبد اونا گذاشتی؟
ناشناس۱۶۱۳۶۵۱۱۴:۵۲:۱۰ ۱۳۹۹/۷/۵
روزی نوبت پاسخگویی شما هم میرسه .
ناشناس۱۶۱۳۷۴۶۱۵:۴۳:۰۸ ۱۳۹۹/۷/۵
مرسی از راهنماییتون.... مرسی که هستید.....
شهاب۱۶۱۳۸۱۶۱۶:۱۶:۱۹ ۱۳۹۹/۷/۵
قابل توجه کسانی که از شعار «مرگ بر آمریکا» بدشان می آمد، به این آقا رأی دادند.
ناشناس۱۶۱۳۹۱۴۱۷:۰۷:۱۶ ۱۳۹۹/۷/۵
فایده حضور شما در دولت چیست وقتی حضور شما فایده ای نداره اصرار به ماندن به خاطر چیست با یک استعفا حکومت را به نظامیان بسپارید
ناشناس۱۶۱۳۹۳۸۱۷:۱۶:۰۷ ۱۳۹۹/۷/۵
زشت ترین و بدترین حرف ممکنه که یک رئیس جمهوری باید بگوید
رضا۱۶۱۳۹۷۸۱۸:۱۲:۵۹ ۱۳۹۹/۷/۵
برای فساد اقتصادی ودزدی واختلاس چه کسی رو لعنت کنیم
ناشناس۱۶۱۴۰۵۲۱۹:۲۰:۴۱ ۱۳۹۹/۷/۵
پس بی زحمت شما و هیئت دولت و... برین کنار ما خودمون با لعن و نفرین مملکت رو اداره میکنیم
ناشناس۱۶۱۴۰۸۶۱۹:۳۹:۲۱ ۱۳۹۹/۷/۵
جناب آقای روحانی تامین منافع ملی با لعن و نفرین امکانپذیر نیست. شایسته است که در روش اداره و مدیریت کشور تجدید بفرمائید.
ناشناس۱۶۱۴۰۹۵۱۹:۴۷:۰۵ ۱۳۹۹/۷/۵
دشمن ما همينجاست، دروغ مي گن آمريكاست
ناشناس۱۶۱۴۱۸۷۲۱:۰۲:۳۰ ۱۳۹۹/۷/۵
دشمنی امریکا با ملت ایران چیز جدیدی نیست، همه ملت ایران دارن شما را لعنت می کنند چه بخواهید چه نخواهید...
ناشناس۱۶۱۴۲۰۴۲۱:۲۷:۲۳ ۱۳۹۹/۷/۵
شما که وعده جشن پیروزی میدی حالا میگی نفرین کنیم. پولهایی که از اوباما گرفتید کجا خرج شد؟
ناشناس۱۶۱۴۲۰۸۲۱:۳۳:۱۱ ۱۳۹۹/۷/۵
مسبب گرانیها ومشکلات مردم فقط خود روحانی است وبس
سرگردان۱۶۱۴۲۱۴۲۱:۴۲:۳۱ ۱۳۹۹/۷/۵
اقای روحانی این شمائید که دارید ادرس اشتباه میدین.
ناشناس۱۶۱۴۲۳۴۲۲:۰۶:۴۶ ۱۳۹۹/۷/۵
کدام کاخ سفید؟
ناشناس۱۶۱۴۳۰۵۲۳:۲۴:۵۰ ۱۳۹۹/۷/۵
خب اگر نفرین مردم کارساز بود دولت الان دود شده بود
علی۱۶۱۴۵۷۳۰۸:۵۹:۰۳ ۱۳۹۹/۷/۶
باید آمریکا را لعنت کنیم؟! مگه ما یکی از ایالتهای آمریکا هستیم؟! شما چه کاره آید پس ؟ مگه جشن پیروزی اعلام نکردی هفته قبل ؟

پربحث‌های دیروز

 1. پزشک ۵۰۰ تومانی میبد درگذشت

 2. باهنر: در برجام گل‌هایی زدیم و گل‌هایی هم خوردیم/ احمدی‌نژاد میگفت می‌خواهم با سرعت ۱۴۰ كیلومتر بروم/ اصلاح‌طلبان نمی‌توانند خودشان را از دولت مبرا کنند

 3. ابلاغ مجوز افزایش قیمت‌ خودروها برای سه ماهه سوم سال + جزئیات و قیمت‌ها

 4. واکنش شهرداری مشهد به ماجرای تندیس چوبی شجریان

 5. ۱۳ کلید برای ورود به کاخ سفید

 6. رضایی: هرکس در آمریکا رأی بیاورد باید تحریم‌ها را رفع کند/ چند کشور تقاضای خرید تسلیحات ایرانی دارند

 7. تکرار ماجرای حساب‌های خاص؟

 8. خوش خیالی خطرناک به روایت ربیعی/واکنش لعیا جنیدی به مرگ مهرداد سپهری/حاشیه‌های برگزاری یک جشن در مشهد/فاصله بین روحانی و قالیباف تمام می‌شود؟

 9. واکنش متفاوت نماینده مجلس به تحریم زنگنه؛ آقای ظریف از طلبت بگذر!

 10. سیاست یا دعوای حیدری - نعمتی؟!

 11. اعلام نظر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره سید کمال حیدری

 12. فرق پلیس ایران با پلیس آمریکا

 13. احمد توکلی: به‌جای تحمیل هزینه سنگین، با کنکوری‌ها مدارا کنید

 14. مسکن تهران گران‌تر از لس‌آنجلس!

 15. قالیباف: استیضاح رئیس جمهور در حال حاضر به صلاح نیست

 16. عقب‌نشینی از محدودیت‌ها در دقیقه ۹۰

 17. سوگنامه‌ای بر چهلمین سالگرد اشغال خرمشهر

پربحث‌های هفته

 1. صحبت‌های کوبنده نماینده ایلام: کجا دشمن گفته است پراید بنجل ۸ میلیونی را ۱۳۰ میلیون بفروشیم

 2. یا رومی روم یا زنگی زنگ !

 3. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

 4. غرب لیبرال، آزادی بیان یا مدیریت افکار!؟

 5. فیلم / تصاویر دوربین مداربسته از محل درگیری مهرداد سپهری

 6. قالیباف کرونا گرفت

 7. وقت فریاد است، از ساحت علم تاریخ دفاع کنید

 8. اوراسیا تایمز: چرا ایران قادر است جنگنده های بسیار پیشرفته آمریکا را "سرنگون" کند؟

 9. چرا قرعه کشی خودرو عادلانه نیست؟

 10. پزشک ۵۰۰ تومانی میبد درگذشت

 11. سودای خام سودان در ایجاد رابطه با اسراییل

 12. چهار دلیل ریزش عجیب دلار

 13. اقدام تحسین برانگیز نجاح محمدعلی در پاسخ به توهین کارشناسان من و تو

 14. دلایل عجیب سلبریتی‌ها برای ازدواج‌نکردن!

 15. واریز ۲۷ هزار میلیارد تومان به حساب خاص رئیس جمهور

 16. تازه‌ترین قیمت انواع خودرو/ پژو ۲۰۶ ارزان شد

 17. فرماندار آبادان: همه کسانی که در فیلم حاضرند بازداشت شدند

 18. رهبر انقلاب: برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود/ توصیه‌های مهم برای مواجهه با ویروس کرونا/ انتقاد صریح از هتک حرمت رئیس‌جمهور

 19. عدم خوشبینی مقام معظم رهبری به مذاکره با آمریکا

 20. تذکر لسانی بهانه‌ای برای ضرب و شتم/ دلجویی امام جمعه رشت از بانوی آمر به معروف

 21. دفاع پاریس از توهین به پیامبر اسلام؛ ماکرون: عقب‌نشینی نمی‌کنیم

 22. ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟

 23. فیلم/ به تاراج بردن خیارهای یک مزرعه حاشیه تهران!

 24. ماجرای مهرداد سپهری به روایت چند شاهد عینی

 25. ترامپ چگونه رژیم‌های عربی را وادار به سازش با صهیونیست‌ها کرد؟

پربحث‌های هفته

 1. یا رومی روم یا زنگی زنگ !

 2. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

 3. غرب لیبرال، آزادی بیان یا مدیریت افکار!؟

 4. قالیباف کرونا گرفت

 5. واریز ۲۷ هزار میلیارد تومان به حساب خاص رئیس جمهور

 6. رهبر انقلاب: برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود/ توصیه‌های مهم برای مواجهه با ویروس کرونا/ انتقاد صریح از هتک حرمت رئیس‌جمهور

 7. ماجرای مهرداد سپهری به روایت چند شاهد عینی

 8. باهنر: در برجام گل‌هایی زدیم و گل‌هایی هم خوردیم/ احمدی‌نژاد میگفت می‌خواهم با سرعت ۱۴۰ كیلومتر بروم/ اصلاح‌طلبان نمی‌توانند خودشان را از دولت مبرا کنند

 9. ایرانی‌هایی که خواهان تحریم ایران هستند/ چند میگیری مزدور باشی؟

 10. رضایی: هرکس در آمریکا رأی بیاورد باید تحریم‌ها را رفع کند/ چند کشور تقاضای خرید تسلیحات ایرانی دارند

 11. مسئولانی که یک شبه دکتر یا مهندس می‌شوند!

 12. رئیس جمهور ۱۴۰۰ اصولگراست یا اصلاح‌طلب؟

 13. تکرار ماجرای حساب‌های خاص؟

 14. خوش خیالی خطرناک به روایت ربیعی/واکنش لعیا جنیدی به مرگ مهرداد سپهری/حاشیه‌های برگزاری یک جشن در مشهد/فاصله بین روحانی و قالیباف تمام می‌شود؟

 15. اشتری: ۲ بار به نزدیکی خاوری رسیدیم اما پلیس کانادا برای بازداشت همراهی نکرد

 16. راهکار قالیباف به‌جای استیضاح

 17. واکنش متفاوت نماینده مجلس به تحریم زنگنه؛ آقای ظریف از طلبت بگذر!

 18. سیاست یا دعوای حیدری - نعمتی؟!

 19. نائب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: آخوندی باید محاکمه شود

 20. شورای عالی فضای مجازی را فعال کنید!

 21. عضو فقهای شورای نگهبان: همه باید اجناس فرانسوی را تحریم کنند

 22. فرق پلیس ایران با پلیس آمریکا

 23. جهانگیری: برای کاهش قیمت‌ها دعا کنید!

 24. انتقاد صریح رهبری از هتک حرمت روحانی/ماجرای بخشش دناپلاس یک نماینده مجلس/آخرین پیگیری قاسم سلیمانی قبل از شهادت/روایت رحیم‌پور ازغدی از جلسه جنجالی و پاسخ حسام‌الدین آشنا چه بود؟

 25. رحیم‌پور ازغدی: نسبت سازش را اولین بار معاویه به امام حسن بست/ با وعده سراب، اقتصاد را به اینجا رساندند/ دزدی‌هایی که این سال‌ها از بیت‌المال شده، ضربات سنگینی به دین و دنیای مردم زده

آخرین عناوین