روحانی: طرح فروش نفت با موافقت روسای قوا اجرا می‌شود/ مردم نسبت به آینده دلشان قرص باشد و نگرانی نداشته باشند

گروه سیاسی الف،   3990529062 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

رییس جمهوری، طرح فروش نفت را از افتخارات دولت و به نفع مردم و کشور دانست و گفت: این طرح با موافقت کامل روسای قوا اجرایی می‌شود.

روحانی: طرح فروش نفت با موافقت روسای قوا اجرا می‌شود/ مردم نسبت به آینده دلشان قرص باشد و نگرانی نداشته باشند

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» صبح چهارشنبه در جلسه هیات دولت با بیان اینکه ماه محرم برای ما مدرسه گسترده و بزرگی در سطح جامعه، دنیای تشیع و اسلام و حتی در سطح مناطق بزرگی از جهان است، اظهار داشت: همه از این مدرسه بزرگ درس‌آموزی می‌کنند. امام حسین (ع) از آغاز حرکتش به همه نشان داد چه راهی را انتخاب کرده‌اند. شبی که فردا صبحش عازم عراق و کربلا بودند، فرمودند هرکس آماده است تا جانش را فدا کند و مشتاق لقای پروردگار است، می‌تواند همراه ما حرکت کند.  

رییس جمهوری با بیان اینکه مقصد و مسیر این کاروان حسینی مشخص است، تصریح کرد: وقتی در همین کاروان خبرهایی به امام حسین (ع) می‌رسد که برای برخی از افراد دلسردکننده بود، ایشان در خطبه‌ای بیان کردند که در این دنیا افراد زیادی هستند که بنده قدرت، مقام و ثروت هستند. وقتی روز امتحان فرا می‌رسد کسانی که به زبان می‌گفتند دینداریم، از تعداد دینداران واقعی کاهش می‌یابد.  

وی ادامه داد: امام حسین (ع) به ما می‌گوید خود را برای روز سختی و امتحان آماده کنید. زندگی دارای فراز و نشیب است و هر ملت و امتی روزهای سختی در پیشرو دارد. جوهر هر ملتی در این سختی‌ها نشان داده می‌شود. همانطور که معادن زیادی وجود دارد که برخی پر ارزش و برخی بی ارزش هستند، برخی از  مردم پرقیمت هستند که این ویژگی در روز سختی خود را نشان می‌دهد.  

رییس جمهوری با بیان اینکه در محرم مانند هر سال عشق خود را به خاندان ولایت و امام حسین (ع) نشان می‌دهید، خاطرنشان کرد: ایران قرن‌ها پرچمدار عزاداری بوده است. هرچند شکل عزاداری ممکن است فرق کند، دستورالعمل‌ها را رعایت کرده و از اجتماعات پرهیز کنیم. یکی از راه‌های عزاداری رسیدن به اهداف امام حسین (ع) است. این اهداف احترام به شریعت و مناسک است و یکی از اصول دینی احترام به جان خود و مردم است.

پرچم عزاداری امام حسین (ع) را باید در خانه‌ها، دل‌ها و جامعه به اهتزار درآوریم

روحانی با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی در مراسم عزاداری‌های حسینی ابراز کرد: همه، از فضای مجازی، صداوسیما، مردم و... به هر شکل باید پرچم عزا را به اهتزار درآورند. من یک بار در یکی از کشورهای آفریقایی بودم. صبح نخستین روز ماه محرم به خیابان آمدم، دیدم در جلوی درب خانه‌ها، پرچم عزای امام حسین (ع) قرار دارد.

رییس جمهوری با بیان اینکه پرچم عزاداری امام حسین (ع) باید در خانه‌ها، دل‌ها و جامعه و... به اهتزار درآوریم، عنوان کرد: فضا باید از روز جمعه، حسینی باشد و هر کسی به جامعه نگاه کند، عشق به امام حسین (ع) را ببیند که به قول امام (ره) هرچه داریم، از محرم و صفر داریم و عاشورا و تاسوعا ما را پیروز کرده است.  

روحانی افزود: امسال با همان شکوه و رعایت اصول بهداشتی، عزاداری را برگزار می‌کنیم. همه مسوولان تکایا، حسینیه‌ها و مساجد به وظایف خود عمل می‌کنند.  

وی با اشاره به همزمانی ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) با هفته دولت، یادآور شد: هفته دولت هفته‌ای درس‌آموز و مهمی برای ماست. سختی‌ها را که مشاهده می‌کنیم یادمان می‌آید در سال‌های ۵۹ و ۶۰ چه سختی‌هایی داشتیم. در هفتم تیر بزرگترین شخصیت‌های ما را شهید کردند و فکر کردند کل نظام تعطیل می شود. گفتند مجلس، قوه قضاییه و دولت تعطیل شده اما مسئولان و مردم ما و هدایت‌های امام (ره) نگذاشتند مجلس یک روز هم تعطیل شود.  

رییس جمهوری با اشاره به نخستین روز تشکیل جلسه مجلس پس از واقعه هفتم تیر سال ۶۰ بیان کرد: بعد از حادثه هفتم تیر وقتی مجلس تشکیل شد، چون عدد برای تشکیل جلسه کم بود، برخی از نمایندگان با برانکارد به مجلس آمدند که جلسه مجلس رسمیت پیدا کند. احساس من در آن روز این بود که هیچ کسی نمی‌تواند ما را شکست دهد.

روحانی ادامه داد: با آن توطئه نتوانستند نظام را زمین بزنند در یک فاصله بسیار کوتاهی حدود دو ماه- مرداد و شهریور- در هشتم شهریور یک توطئه دیگر مشابه هفتم تیر طراحی کردند و مقامات عالی دولتی، رییس جمهوری و نخست وزیر و مقامات امنیتی را به شهادت رساندند.

رییس جمهوری گفت: صدای انفجاری که از همین ساختمان که ما اکنون در آن  قرار داریم به گوش ما که آن زمان در مجلس شورای اسلامی بودیم رسید و دودی که از این ساختمان بلند می‌شد همه فکر می‌کردند که این ضربه نهایی است و مارا از پا در می‌آورند اما هر جا ما دچار مشکل شدیم مردم به صحنه آمدند.

روحانی گفت: همه مشاهده کردند حضور مردم در هفتم تیر با شعار «ایران از پر از بهشتی» و در هشتم شهریور استکبار را لرزاند؛ حضور امام راحل قدرت آنها را در هم شکاند. هر کاری کردند که این نظام را از چشم مردم بیاندازند و پرچمداران و سرداران بزرگ ایران و نظام را به شهادت رساندند اما مردم با روحیه ای قوی‌تر و با نفسی بلندتر به صحنه می‌آمدند چون  برای انقلاب و نظام خود نمی‌ترسند و نمی‌هراسند.

رییس جمهوری با اشاره به آیات قرآن مجید در صدر اسلام گفت: هر چه مشکل پیش آمد قدرت ایمان مردم قوی‌تر شد، البته گاهی یک تکانه‌ای بزرگی ایجاد شد اما مردم نترسیدند و  ایستادگی و مقاومت کردند.

روحانی گفت:  در هفته دولت یک مسوولیت بسیار سنگینی بر دوش داریم مانند توطئه‌های سال‌های ۶۰ که علیه ما طراحی کردند امروز نیز استکبار جهانی توطئه‌هایی را علیه ما طراحی کرده است. آن زمان می‌خواست با شکستن مسئولان، نظام را به زمین بزند روز دیگر هم با جنگ تحمیلی و امروز با جنگ اقتصادی این هدف را دنبال می‌کند.

با همه توان در صحنه هستیم 

روحانی افزود: در هفته دولت از روح بلند شهیدان باهنر و رجایی و همه شهیدان دولت در طول این  مدت تجلیل می‌کنم و با گرامیداشت یاد و خاطره آنها به مردم قول می‌دهیم با همه توان در صحنه باشیم و می‌دانیم آنها توطئه‌ها را مانند سال ۶۰ در سال ۹۷ و ۹۸ را برگرداندند؛ البته آنهایی که کامل برایشان ملموس نیست با زبان دیگری حرف می‌زنند، اما این موضع برای اکثریت قاطع جامعه ما ملموس است. چون سال ۶۰ دشمن به شکل دیگری این توطئه‌ها را تکرار می‌کند اما ما قدرت و توان خود و ایستادگی و تاب آوری خود را از دست نخواهیم داد.

رییس جمهوری تاکید کرد: مردم باید بدانند که دولت با همه توان در خدمت آنها است حالا اگر جایی موفقیت کامل دارد به خاطر حضور، شور و کمک مردم است.  در جایی هم موفقیت دولت کم باشد مردم باید بدانند دولت یک روز را برای استراحت تعطیل نکرده و تمام روزها در صحنه بوده است و مخصوصا امسال با این سختی‌ها و مشکلات یک روز و یک ساعت را هم تعطیل نخواهد کرد و در صحنه حاضر است و برابر دشمن سر فرود نمی‌آورد.  

روحانی گفت: دشمن به دنبال تسلیم کردن ما و یا به دنبال بهم زدن جامعه و ایجاد بحران است که به این اهداف نخواهد رسید.  دشمن به دنبال این بود که مردم برای آنها فرش قرمز بیندازند و وارد کشور شوند که این برنامه ریزی را برای سال ۹۷ طراحی کرده بودند که ۲۲ بهمن داشتند که ملت برای آنها فرش قرمز می اندازند و اینها جشن چهل سالگی انقلاب را نمی توانند برگزار کنند. اما  کسی برای آنها که در این کشور جنایت کرده فرش قرمز نمی اندازد.

وی خطاب به آمریکایی‌ها گفت: چرا در ۲۸ مردداد ۳۲ کودتا و دولت قانونی ایران را سرنگون و یک جبار را بر سر مردم مسلط کردید؟ شما علیه دموکراسی و دولت قانونی کار کردید و طاغوت و دیکتاتوری را بر مردم مسلط کردید و همین راه غلط را هم اکنون نیز ادامه می دهید و مرتب شکست خوردید و دوباره همان راه اشتباه را تکرار کردید و ادامه دادید.

سپاسگزاری از کشورهایی که به قطعنامه آمریکا رای نداند

روحانی افزود: مردم ایران به خوبی در این روزها شاهد بودند هم در ۲۸ مرداد ۳۲ بود که دشمن به ظاهر در آن سال یک موفقیت ظاهری به دست آورد، اما در باطن مسیر آنها نادرست بود اما امروز در ۲۴ مرداد ۹۹ هم در ظاهر هم نتواستند پیروزی به دست بیاورند و در شورای  امنیت شکست خوردند، این همه خود را مهیا کردند، افراد را فرستادند و کاسه گدایی در کشورهای مختلف در دست گرفتند و تلفن زدند حتی روز رای گیری مدوام در حال فشار به کشورهای دیگر بودند اما باز هم شکست خوردند.

رییس جمهوری گفت: از ۱۱ کشوری که در شورای امنیت سازمان ملل به طرح تمدید تحریم تسلیحاتی ایران رای ندادند و از دو کشور دوست -روسیه و چین - که برابر آمریکا با قاطعیت رای منفی دادند، تشکر می‌کنم.

وی گفت: آمریکا تنها مانده است، ملت این عظمت را باید مشاهده کنند زیرا این پیروزی متعلق به ملت است و دولت هم نماینده و خادم مردم است و این اتفاق در تاریخ سازمان ملل بی سابقه است؛ در سال ۹۷ خود رییس جمهوری آمریکا در شورای امنیت آمد و سران همه ۱۴ کشور را دعوت کرد تا علیه برجام رای دهند، همه این کشورها علیه او حرف زدند و خود ترامپ در جلسه حاضر بود و همه علیه او حرف زدند؛ یک کشور در شورا نبود که به نفع او صحبت کندو این شکست مفتضحانه سال ۹۷ آمریکا بود و این بخاطر تدبیر نظام و دولت بود.

ماندن ایران در برجام برای آمریکا هزینه داشت

روحانی افزود: اگر آن روز که آمریکا خروج از برجام را اعلام کرد، ما نیز روز بعد از برجام خارج می‌شدیم دیگر برای آمریکا هزینه‌ای نداشت و تمام قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل علیه ایران بر می‌گشت و آنها بدون هزینه به ما خیانت کرده بودند.  ما این هزینه را به آنها تحمیل کردیم، ایستادیم و با تدبیر عمل کردیم و در مهرماه همان سال که جلسه شورای امنیت تشکیل شد همه بر ضد او صحبت کردند.

رییس جمهوری گفت: آمریکا از هر پیمان و قرارداد مفیدی که بوده خارج شده و بیرون آمده. چرا دشمن و حماقت دشمن را نمی‌بینیم. گاهی حرف‌های عجیب در گوشه‌ و کنار زده می‌شود و دچار حیرت می‌شویم.

روحانی خاطرنشان کرد: اگر دولت قوی باشد یعنی نظام قوی است، اگر دولت بشکند یعنی نظام شکسته است. همه ما می‌دانیم بار سنگین و اصلی اجرایی بر دوش دولت است. این دولت است که اگر یک روزی بشکند، آموزش، بهداشت، برق و آب مردم از بین می‌رود. اگر دولت یک روز یا یک ساعت نباشد همه خدماتی که به مردم ارائه می‌شود، اعم از مواد غذایی در فروشگاه‌ها و همه نیازمندی‌ها و صنعتی که برای دولت و ملت است، از بین می‌رود.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه تقویت نظام به نفع همه ما است، اظهار داشت: البته ما در این شرایط خاص، می‌فهمیم و می‌دانیم که دشمن با فشارهایش به اهدافش نرسیده و نخواهد رسید اما مردم را دچار مشکلاتی کرده و به آنها آزار رسانده و می‌رساند.

 جباران کاخ سفید و تحریم‌ها رفتنی هستند

روحانی خاطرنشان کرد: ما باید در برابر دشمن بایستیم چرا که این دوره تمام می‌شود. اگر کسی در ایران فکر می‌کند که این حکومت جبار کاخ سفید و این تحریم‌های ظالمانه دائمی است هر دو را اشتباه کرده است. هم جباران کاخ سفید برای همیشه نمی‌مانند و هم تحریم برای همیشه نمی‌ماند و تحریم می‌شکند و از بین می‌رود.

رییس جمهوری عنوان کرد: ما یکی دو سال مقاومت کردیم و خواهیم کرد و به آنها هم فهمانده‌ایم که اشتباه کرده‌اند آنها هم کاملا این موضوع را فهمیده‌اند. کاخ سفید کاملا متوجه اشتباه خود شده است منتها آنها راهی را رفته‌اند که اکنون در آن درمانده‌اند و اکنون پیدا کردن راه خروج برای آنها، کار بسیار سخت و مشکلی است.

وی با بیان اینکه در این شرایط اقتصادی دغدغه دولت، اول ثبات و آرامش اقتصادی است، گفت: ما می‌خواهیم اقتصاد کشور ما، دارای آرامش و ثباتی باشد. مردم نسبت به هفته آینده و ماه و سال آینده دلشان قرص باشد و نگرانی نداشته باشند.

روحانی بیان داشت: از طرفی ما در سال جهش تولید قرار داریم و می‌خواهیم روی تولید تکیه کنیم، ما امسال در کشاورزی، صنعت و همه بخش‌ها رشد تولید را می‌بینیم. در بخش صنعت در چهارماهه امسال نسبت به چهارماهه سال گذشته، ۹ درصد رشد تولید داریم که با توجه به شرایط کرونا و فشار و سخت بسیار مهم است.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: در این شرایط سخت، روزی نبود که در کشور دچار خاموشی یا قطعی آب و گاز شویم و یا بنزین و گازوییل نباشد. در بخش راه، جاده و حمل و نقل نیز همه تلاش کردند. اینکه شما می‌بینید که از بندر تا انبار و از انبار تا فروشگاه همه چیز سر جای خودش حرکت می‌کند به‌دلیل تلاش همگانی است.  

 دولت قبل۵۰ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی استقراض کرد

روحانی اظهارداشت: افتخار دولت است که بگوید کشور را بدون نفت اداره می‌کند. سال گذشته حدود ۴۳ میلیارد واردات داشتیم ولی به همان میزان هم صادرات غیر نفتی داشتیم و کشور را بر اساس صادرات غیرنفتی اداره می کنیم که در تاریخ ایران سابقه نداشته است.

رییس جمهوری ادامه داد: اگر به تاریخ قبل از انقلاب بازگردید متوجه می‌شوید اگر یک زمان نفت نبود، چه می‌کردند؟ این را رصد کنید تا متوجه شوید که اتکا دولت‌های قبل از انقلاب به نفت چقدر بوده و پس از انقلاب چقدر شده است؟ زیرا در سال‌های گذشته زمانی بوده که ۴۰ تا ۵۰ درصد بودجه کشور متکی به نفت بود ولی در سال ۹۹ فقط۱۰ درصد بودجه کشور متکی به نفت بوده است.

رییس دولت تدبیر و امید با یادآوری اینکه در شرایط سخت کشور را اداره می کنیم و برای مشکلات بودجه، طراحی لازم را انجام دادیم، گفت: اگر قرار بود به جای فروش نفت مالیات در نظر می گرفتیم این برای مردم سخت می‌شد و باید در سال جهش تولید به نحوی مالیات در نظر می‌گرفتیم که اصل تولید صدمه نبیند. روحانی خاطرنشان کرد: دولت نمی‌خواهد از بانک مرکزی استقراض کند، دولت قبلی ۵۰ هزار میلیارد تومان  از بانک مرکزی برای مسکن استقراض کرد ولی ما به رغم برخورداری از این قدرت، دست خود را در این ۷ سال هیچ وقت به سوی بانک مرکزی دراز نکردیم و به دنبال پول پر فشار نبودیم.

رییس جمهوری به راهکارهای دولت برای درآمدزایی اشاره کرد و گفت: در چنین شرایطی برای اداره کشور باید اوراق منتشر می‌کردیم یا سهام یا نفت می‌فروختیم که هر سه کار در حال انجام است.

روحانی ادامه داد: ۵۷ هزار میلیارد اوراق خزانه از ابتدای سال در حال فروش است و هر جا که لازم باشد باز خواهیم فروخت و شیوه‌ای قانونی است. همچنین سهام دولتی هم در حال فروش است و خوشبختانه فروش سهام شرایط خوبی دارد زیرا معتقدیم اقتصاد باید به مردم واگذار شود.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه بازار بورس، ‌ بازار خوبی است و دولت با تاکید به بانک مرکزی، ‌شورای بورس و وزیر اقتصاد همیشه خواستار مراقبت این بازار بوده، عنوان کرد: البته این مراقبت انجام می‌شود ولی ذات بورس و اقتصاد به صورت خط مستقیم نیست بلکه شکستگی دارد ولی مهم این است که در طول سال این خط شکسته به سمت بالا باشد و دولت این خط را حفظ می کنیم.

روحانی در ادامه به فروش سلف نفت اشاره کرد و توضیح داد: برای فروش نفت طرحی را در نظر گرفته شد و در سه قوه نیز این طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دولت این طرح را ۱۰۰ درصد به نفع کشور می‌داند و بهترین راه تامین مالی و بهتر از اوراق است.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی این طرح تو دهنی به آمریکاست. زیرا آمریکا می خواهد نفت فروخته نشود ولی اگر روسای دو قوه دیگر حمایت و موافقت کردند، ‌ طرح اجرایی آن را عملیاتی می کنیم. اگر هم موافقت نکردند پیگیر طرح‌های دیگر خواهیم شد.

خدمات بهداشتی در مبارزه با کرونا، رایگان به مردم ارائه می شود

رییس جمهور با اشاره به اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا خدمات بهداشتی زیادی به صورت رایگان به مردم ارائه شده، ‌ اظهار داشت: با کشورهای دیگر مقایسه کنید که برای مبارزه با کرونا چه میزان از آنها وجه نقد می گیرند؟ ولی دولت این خدمات را برای مردم و حتی اتباع بیگانه ساکن در کشور به صورت رایگان ارائه می‌دهد و بار کرونا بر دوش دولت است.

روحانی با بیان اینکه دولت در مبارزه با شیوع کرونا از نظر اقتصادی و تجهیزات، امکانات لازم را تامین می‌کند، ‌ گفت: خوشبختانه کادر متخصص، ‌ فداکار و کاردان به خوبی عمل کردند و این روش را  ادامه می‌دهند.

 رییس دولت تدبیر و امید  اضافه کرد: علاوه بر این برای کسب و کارهایی که از کرونا آسیب دیدند، وام اختصاص یافت و در بخش مسکن نیز برای کاهش اجاره بهاء و اعطای ودیعه مسکن قدم‌هایی برداشته شد. همچنین برای همسان سازی حقوق بازنشستگان با همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی کارهای خوبی از اول مردادماه ۹۹ اجرایی شده است.

رییس جمهوری ادامه داد: همسان‌سازی حقوق ۳ و نیم میلیون نفر بازنشسته جامعه کارگری انجام شده و احکام آنها از امروز ۲۹ مردادماه اجرایی می شود. بر همین اساس بازنشسته‌هایی که ۳۰ سال سابقه داشتند و حداقل دستمزد آنها یک میلیون ۶۰۰ هزار تومان بود، در همسان سازی حقوق این مبلغ به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تبدیل خواهد شد.

 وی ادامه داد: بازنشستگانی که ۳۵ سال سابقه کار دارند حداقل دستمزد آنها از یک میلیون ۷۰۰ هزار تومان به مبلغ به ۳ میلیون می رسد. حتی حقوق بازنشسته هایی که ۲۵ سال سابقه کار داشتند تا ۸۰ درصد اضافه می شود.

روحانی با تاکید بر اینکه برای تحقق این هدف، ‌ دولت ۳۲ هزار میلیارد تومان سهام را به تامین اجتماعی واگذار کرد، ‌خاطرنشان کرد: مردم بدانند برای تحقق این هدف، دولت گام مهمی برای جامعه کارگری برداشته که بسیارارزشمند است و در زمینه‌های دیگر هر کاری لازم باشد در حد توانی که داریم، انجام خواهیم داد.

رییس جمهوری در عین حال گفت: البته ما می‌دانیم که زندگی مردم به سختی می‌گذرد ولی دولت به صورت شبانه روز به فکر کاهش این سختی‌ها است و ان شاء الله دشمن شکست خواهد خورد و این شرایط ماندگار نیست.

کنکور با رعایت اصول بهداشتی برگزار می شود

وی با تاکید به اینکه موضوع برگزاری آزمون سراسری سال ۹۹  بسیار مهم است و جمعیت عظیمی از جوانان کشور را در برمی گیرد، عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های جوانان در مدت ۱۲ سال تحصیل، ‌ کنکوراست. زیرا محصل از زمان تحصیل در مدرسه و دبیرستان به این موضوع فکر می کند که چگونه درس بخواند تا در کنکور به موفقیت قابل ملاحظه‌ای برسد.  

روحانی با بیان اینکه تقریبا سرنوشت خیلی از جوانان‌های کشور با نحوه موفقیت در کنکور رقم زده می‌شود، تصریح کرد: حتی خانواده‌های محصلان به این موضوع فکرمی‌کنند و کنکور تقریبا سرنوشت خیلی از جوان‌های عزیز کشور را رقم می‌زند.  

رییس جمهوری افزود: با توجه به شیوع کرونا چند کار می توانستیم در این باره انجام دهیم؛  نخست اینکه در راحت‌ترین کار کنکور برگزار نشود، ‌ آن وقت می‌بینید چه بلایی سر مردم آمده و امید تعداد بالایی از جوانان، به ناامیدی تبدیل می‌شد. همچنین یک سال از عمر آنها هم تلف می‌شد و نارضایتی در جامعه بوجود می‌آمد.

وی ادامه داد:‌ راه دوم تاخیر در برگزاری کنکور بود که به عنوان مثال یک یا دوماه دیگر کنکور را برگزار می کردیم. اما این حالت برای زمانی است که بدانیم در آینده وضعیت بهداشتی و کرونا در کشور بهتر می‌شود در حالی که نمی‌توان این تضمین را داد.

روحانی بیان اینکه انتقال و برگزاری کنکور به زمان دیگر می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند، اظهار داشت: ممکن است در پاییز، آنفلوآنزا شیوع کند. پیش‌بینی اینکه تاخیر موجب بهتر شدن وضعیت می‌شود، وجود ندارد. برگزاری کنکور با رعایت اصول بهداشتی است مانند مردم که با رعایت اصول بهداشتی به خرید می‌روند، بیرون می‌روند و مسافرت می‌روند. اینها اشکالی ندارد اما اکنون که بحث کنکور مطرح می‌شود، گویی آسمان به زمین می‌آید ولی ما با رعایت اصول بهداشتی عمل کنیم.

وی با بیان اینکه توصیه، خواهش و تاکید من از وزرای علوم و بهداشت این است که تمام مراقبت‌ها در روز کنکور رعایت شود، تصریح کرد: ما از نیروی انتظامی می‌خواهیم که به ما کمک کند. اجتماعات اگر نباشد، خود کنکور مشکلی ندارد. فضایی است که افراد با فاصله نشسته‌اند. مسئله اجتماع در ورود و خروجی است که اقوام و دوستان می‌آیند و می‌خواهند خداحافظی کنند و دعا بخوانند و در پایان کنکور بگویند آزمون چطور بود.

 جوانان سرمایه کشور و مدیران ‌آینده هستند

رئیس‌جمهور اضافه کرد: همه باید مراعات کنند. این جوانان برای ما مهم هستند. اینها سرمایه کشور و مدیران آینده هستند. همه باید مراقبت کنیم تا کوچکترین مشکلی از ناحیه کنکور برای آنها ایجاد نشود.

روحانی با بیان اینکه عزاداری مقدس و کنکوربرای ما مهم است، خاطرنشان کرد: جایی که بار مسئولیت بر دوش ماست، باید رعایت کنیم. صداوسیما نظارت کرده و به محل‌های امتحان سر زده و به مردم نشان دهد تا مردم اطمینان کنند. فاصله یک متر و هشتاد واقعا است. ان‌شاالله برگزاری عزاداری و کنکور مشکی ایجاد نکند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۶۷۳۵۱۱۱:۴۵:۴۱ ۱۳۹۹/۵/۲۹
نمیشه یه مدت جناب روحانی برن مرخصی ؟
ناشناس۱۵۶۷۵۶۵۱۳:۱۰:۲۵ ۱۳۹۹/۵/۲۹
پس چرا رییس دفتر شما فرموده این طرح نیازی به تصویب در سران قوا ندارد و دولت به تنهایی می‌تواند انرا اجرایی کند این طرح باید از تصویب نمایندگان مجلس بگذرد
ناشناس۱۵۶۷۷۶۹۱۴:۲۶:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۲۹
هیچ دولتی به اندازه دولت بی تدبیر ، به مردم ضربه نزد
سید۱۵۶۷۴۶۸۱۲:۳۹:۳۶ ۱۳۹۹/۵/۲۹
یه بشکه نفت۹۵۰ یه بشکه بنزین ۶۰۰ بزن حالشو ببر
ناشناس۱۵۶۷۴۸۱۱۲:۴۵:۰۶ ۱۳۹۹/۵/۲۹
اره با دلار 22 تومنی خودرو 100 میلیونی و گوشت کیلو 150 تومنی و حقوق 2 میلیونی دل مردم قرص!!!
حسین نجفی۱۵۶۷۴۸۶۱۲:۴۵:۴۲ ۱۳۹۹/۵/۲۹
آینده ای برای مردم ایران گذاشته این
ناشناس۱۵۶۷۴۸۸۱۲:۴۶:۰۰ ۱۳۹۹/۵/۲۹
آقای روحانی خواهشا مشکلات خودتان را در جلسات خصوصی مطرح کنید و از آرزوهایتان به اسم گشایش صحبتی به میان نیاورید !! اگر مقدور هست چند ماهی یا حداقل چند روزی به مرخصی بروید تا مشکلات اقتصادی مردم کمتر شود !!!
ناشناس۱۵۶۷۸۵۹۱۵:۰۴:۵۳ ۱۳۹۹/۵/۲۹
ایضا مشکلات روانی مردم هم کمتر خواهد شد
ناشناس۱۵۶۷۴۹۷۱۲:۵۰:۱۷ ۱۳۹۹/۵/۲۹
خودش را دوباره میخواهد پشت دیگر قوا و رهبری قایم کند
ناشناس۱۵۶۷۵۸۱۱۳:۱۵:۳۰ ۱۳۹۹/۵/۲۹
حسن جان هرچی گفتی ظرف این هفت ساله بر عکس درآمد ۔
ناشناس۱۵۶۸۶۴۰۰۰:۳۶:۰۳ ۱۳۹۹/۵/۳۰
ایشان در سال 96 و در صحبت با رشیدپور، راجع به افزایش قیمت دلار به 4500 تومان همین حرف را میزدن و می گفتند که مردم نسبت به آینده دلشان قرص باشد و دلار کاهش می یابد!
ناشناس۱۵۶۷۶۴۹۱۳:۴۴:۵۶ ۱۳۹۹/۵/۲۹
یا حسین این باز وعده خوب داد خدا رحم کنه
ناشناس۱۵۶۷۶۶۳۱۳:۵۰:۳۴ ۱۳۹۹/۵/۲۹
آقای روحانی یک بار دیگر بفرمایید مردم باید دلشان قرص باشد یا کپسول ویا احتمالا آمپول؟
ناشناس۱۵۶۷۶۷۵۱۳:۵۳:۲۹ ۱۳۹۹/۵/۲۹
وقتی روحانی میگه نگران نباشید من چهار ستون بدنم میلرزه
ناشناس۱۵۶۷۷۹۶۱۴:۳۳:۵۹ ۱۳۹۹/۵/۲۹
سالهاست که نسبت به آینده دلم قرص ، کپسول ، آمپول ، پمادو ، شربت ، لوسیون ، ...... شده است و به ویژه در ۷ سال اخیر .
بازنشسته۱۵۶۷۹۱۹۱۵:۳۱:۴۳ ۱۳۹۹/۵/۲۹
باورم نمیشه چقد بدبخت شدیم ....
ناشناس۱۵۶۸۴۵۱۲۱:۴۸:۰۹ ۱۳۹۹/۵/۲۹
پس باید حسابی ترسید و منتظر بدترین ها بود
حسین۱۵۶۸۴۹۰۲۲:۲۹:۴۷ ۱۳۹۹/۵/۲۹
کدوم اینده اقای روحانی
ناشناس۱۵۶۸۶۳۴۰۰:۳۱:۰۹ ۱۳۹۹/۵/۳۰
هروقت صحبت از گشایش و امید میزنه !ته دلم میلرزه
الف در قامت یار۱۵۶۸۶۶۵۰۱:۰۵:۳۹ ۱۳۹۹/۵/۳۰
درسته امید و امید دادن خوبه ولی باتدبیر روحانی امیدو خیلی خوب میاد ولی بی تدبیری همه چیزو ب باد میده
ناشناس۱۵۶۸۸۶۲۰۹:۱۷:۱۶ ۱۳۹۹/۵/۳۰
دلتان قرص باشد. تعداد گدایان را به 100 درصد افزایش میدهم. علی برکت ا....
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

 2. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 3. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

 4. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 5. آینده محتوم خودروسازی ایران

 6. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 7. برگ سبز خودرو و آغاز جدالی دوباره

 8. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

 9. امید لبنانی ها باز هم ناامید می شود؟!

 10. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 11. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

 12. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 13. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

 14. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

 15. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

 16. ما و پنجشیریان

 17. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 18. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

 19. قاضی زاده هاشمی:موضوع امروز استعفا نیست بلکه رفتن از سنگری به سنگر دیگر است

 20. بارقه های امید در دل مردم

 21. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 22. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 23. درباره کدام افغانستان سخن می‌گوییم؟!

 24. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 25. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

 2. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 3. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

 4. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 5. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 6. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 7. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

 8. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 9. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

 10. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

 11. ما و پنجشیریان

 12. قاضی زاده هاشمی:موضوع امروز استعفا نیست بلکه رفتن از سنگری به سنگر دیگر است

 13. بارقه های امید در دل مردم

 14. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 15. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 16. انتقاد علی مطهری از مصوبه برجامی مجلس

 17. واردات خودروی خارجی آزاد می شود

 18. بیانیه‌ مشترک ایران و آژانس: اجازه به بازرسان برای سرویس فنی تجهیزات نظارتی و جایگزینی کارت‌های حافظه

 19. پیام انتخاب علی باقری برای مذاکرات هسته‌ای/ دو حرف متفاوت ،داستان و سخنگو/  اما و اگرها درباره بازگشت لاریجانی به سیاست

 20. سرتان را بگیرید بالا

 21. حسین شریعتمداری: آژانس شتر مجنون است پیاده شوید

 22. تاریکخانه ای که باید نور بر آن تاباند

 23. امیرعبداللهیان: مردم آثار عضویت ایران در سازمان شانگهای را در برنامه اقتصادی دولت مشاهده خواهند کرد

 24. چالش‌های ۳ گانه واردات سوخت ایران به لبنان برای دشمنان مقاومت

 25. انتصابات جدید در وزارت امورخارجه/ باقری جایگزین عراقچی شد

آخرین عناوین