کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

گروه سیاسی الف،   3990520080 ۲۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا بررسی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را آغاز کرده‌اید، گفت: شورای نگهبان هنوز ورود و اقدام در این زمینه نکرده است. البته توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت آنها تایید نشده است، در این دوره انتخابات شرکت نکنند.

کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

به گزارش مهر، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان امروز (دوشنبه) در نشست خبری، ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و روز خبرنگار و گرامی داشت یاد و خاطره خبرنگارانی همچون مرحوم مردوخی، عبدالمحمدی و روح الله رجایی، به بیان نظرات شورای نگهبان درباره مصوبات مجلس و دولت پرداخت و گفت: جلسات شورای نگهبان هر هفته به طور مستمر برگزار می‌شود که البته به دلیل شیوع بیماری کرونا، برخی از جلسات به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: نمایندگان مجلس نظری دارند مبنی بر اینکه با توجه به اینکه مجلس سازوکار نظارت مستمر بر انتخابات شوراهای شهر و روستا را ندارد آن را به شورای نگهبان واگذار کنند.

سخنگوی شورای نگهبان متذکر شد: پیش از این هم مجالس قبل طرح‌هایی را به شورای نگهبان ارسال کردند که با ایراد شورای نگهبان مواجه شد و منتظریم که مجلس طرح خود را ارسال کند اما اگر مانند طرح‌های قبل باشد شورای نگهبان ایراد می‌گیرد.

کدخدایی درباره نظارت بر رفتار نمایندگان نیز، گفت: نظارت یک امر عقلانی است و در قانون اساسی آمده است و در سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری هم به آن تصریح شده است و مجلس هم پیگیر است.

هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان کارایی لازم را ندارد

وی افزود: در گذشته هم قانونی برای تشکیل هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان تدوین شد که کارآیی لازم را نداشته است و پیشنهاد می‌شود که مکانیزم بهتری برای نظارت بر آنها وجود داشته باشد.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان علاوه بر اینکه هر چهار سال یکبار نظارت بر رفتار نمایندگان دارد، بهتر است که در طول چهار هم بر رفتار نمایندگان نظارت شود.

کدخدایی همچنین درباره طرح مالیات بر مبنای خالی، اظهار داشت: مجلس یازدهم همت کرده است و در حوزه معیشت قوانین را به تصویب رسانده است اما ملاک ما برای ارزیابی طرح‌ها و لوایح مجلس مطابقت آن با شرع مقدس اسلام و قانون اساسی است.

وی همچنین گفت: مصوبه مجلس درباره مالیات بر ارزش افزوده، ابهامات و ایراداتی دارد و شورای نگهبان این موارد را ایراد گرفته است و بررسی‌ها تا پایان وقت اداری امروز ادامه دارد و نتیجه نهایی به مجلس اعلام می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه ایرادات متعدد به اساسنامه فدراسیون ورزش‌های آماتوری نیز وارد شد، گفت: یک ایراد این است که در این اساسنامه به منشور المپیک اشاره شده است اما معلوم نیست که این منشور مصوب کجاست و چه محتوایی دارد.

کدخدایی با بیان اینکه فقهای شورای نگهبان اعتقاد دارند که منشور و مفاد منشور برای ما ارسال شود، افزود: در این اساسنامه بحث منشور المپیک و قوانین مقررات داخلی است که هم عرض هم ذکر شده و در صورت تعارض، مشخص نیست که کدام باید مد نظر قرار گیرد.

وی گفت: همچنین در این اساسنامه زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی ذکر شده که مغایر با اصل ۱۵ قانون اساسی است.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا درباره طرح گشایش اقتصادی، دولت با شورای نگهبان مشورت کرده است؟، اظهار داشت: خیر- لزومی هم ندارد که دولت در مباحث اقتصادی با ما مشورتی داشته باشد و صرفاً اگر قانونی تصویب شود ما ورود می‌کنیم.

تحول خاصی درباره برگزاری انتخابات الکترونیک رخ نداده است

کدخدایی همچنین درباره احتمال برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، گفت: هنوز اتفاق خاصی برای الکترونیکی شدن انتخابات نیفتاده است که با توجه به شیوع ویروس کرونا ضرورت آن بیشتر از گذشته است.

وی بیان کرد: وزارت کشور زحمات زیادی برای الکترونیکی شدن انتخابات انجام داده و جلسات متعددی با کارشناسان شورای نگهبان داشتند اما سلامت انتخابات و صیانت از رای مردم برای ما مهم است.

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: چه انتخابات الکترونیکی باشد و چه انتخابات سنتی باشد، باید نگاهمان به پاسداری و صیانت از رای مردم باشد.

کدخدایی درباره تحزب نیز، گفت: وجود احزاب می‌تواند در توسعه بحث‌های انتخاباتی موثر باشد و منجر به حل مشکلاتی شود که در نظام انتخاباتی ما وجود دارد.

وی تصریح کرد: الزاماً بحث احزاب با تصویب قانون حل نمی‌شود و نیازمند ارتقای مباحث حزبی در کشور هستیم و همه دستگاه‌ها باید اراده جدی برای حل این مشکلات و ارتقاء فرهنگ سیاسی و حزبی داشته باشند.

مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه این نشست خبری که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در فضای باز برگزار شد، درباره زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس، اظهار داشت: ستاد مبارزه با کرونا گفته که انتخابات دوره دوم مجلس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی قابل اجراست و ظاهراً مخالفتی برای برگزاری انتخابات نیست و ستاد ملی کرونا هم مخالفتی نکرده است. فقط ممکن است تبلیغات انتخاباتی متفاوت شود تا تجمع ایجاد نشود.

توصیه انتخاباتی به داوطلبان انتخابات ۱۴۰۰

کدخدایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا بررسی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را آغاز کرده‌اید، گفت: شورای نگهبان هنوز ورود و اقدام در این زمینه نکرده است.

وی افزود: البته توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت آنها تایید نشده است، در این دوره انتخابات شرکت نکنند.

سخنگوی شورای نگهبان درباره نظارت شورای نگهبان بر انتخابات شوراهای شهر و روستا، گفت: برخی دوستان و نمایندگان دردوره های مختلف این اصرار را داشته و دارند که شورای نگهبان این انتخابات‌ها را هم نظارت کند.

کدخدایی ادامه داد: باید ببینیم قانون در این باره چه چیزی را مقرر می‌کند که ما در آن راستا عمل خواهیم کرد.

واکنش به اظهارات «علی مطهری»

وی در واکنش به اظهارات «علی مطهری» مبنی بر اینکه نظرات پژوهشکده شورای نگهبان حریت مجلس را گرفته است، گفت: پژوهشکده شورای نگهبان یک پژوهشکده علمی است و استقلال قوای سه گانه را مخدوش نکرده است و این حرف خنده دار است.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چگونه فردی در یک دوره انتخابات تایید صلاحیت و در دوره دیگری ردصلاحیت می‌شود، تصریح کرد: درباره صلاحیت افراد در شورای نگهبان رای گیری می‌شود؛ یک دوره شاید تشخیص دهند که فردی رجل سیاسی است و در دوره دیگری شاید این تشخیص را ندهند.

دیدگاه کاربران

پیمان۱۵۵۵۰۷۴۱۲:۳۲:۱۸ ۱۳۹۹/۵/۲۰
کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند به این میگن انتخابات آزاد
ناشناس۱۵۵۵۳۲۲۱۴:۵۹:۵۲ ۱۳۹۹/۵/۲۰
آدم ها تغییر می کنند. بعضی ها عاقبت بخیر میشن. بعضی ها هم میشن مثل اون فیلم چی بود امین تارخ بازی می کرد؟ شعذب خزانه دار!!! فقط نکته اینه که آقای کدخدایی خودشون این سالها چه تغییری کردند؟ خوب یا بد؟ قضاوت در این مورد با کیه؟
ناشناس۱۵۵۵۴۲۳۱۵:۵۴:۳۷ ۱۳۹۹/۵/۲۰
نکنه خودت می خواهی رییس جمهور شوی
ناشناس۱۵۵۵۰۸۶۱۲:۴۲:۰۴ ۱۳۹۹/۵/۲۰
اصلا تابلو نگفت که احمدی نژاد نیاد ماهم نفهمیدیم
ناشناس۱۵۵۶۱۶۲۰۶:۵۰:۱۷ ۱۳۹۹/۵/۲۱
# انتخابات _ را _ مهندسی _ نکنید
ناشناس۱۵۵۵۱۰۸۱۲:۵۲:۳۲ ۱۳۹۹/۵/۲۰
رای ما پدر ژاپن اسلامی
ناشناس۱۵۵۵۱۰۹۱۲:۵۲:۴۰ ۱۳۹۹/۵/۲۰
بهتر نیست از همون اول اش ، خودتون چند نفر رو انتخاب کنید و به مردم بگید ؟
ناشناس۱۵۵۵۲۴۷۱۴:۱۳:۱۶ ۱۳۹۹/۵/۲۰
یک نفر رو انتخاب کنند اصلا
ناشناس۱۵۵۵۲۹۲۱۴:۳۷:۵۴ ۱۳۹۹/۵/۲۰
چند نفرم زیاده. همون 1 نفر کافیه!
ناشناس۱۵۵۵۱۱۰۱۲:۵۲:۴۶ ۱۳۹۹/۵/۲۰
منظورتان محموتی است؟
ناشناس۱۵۵۵۱۱۶۱۲:۵۴:۵۴ ۱۳۹۹/۵/۲۰
اگر منظورتان آقای احمدی نژاد باشه، بعید می دونم شرکت نکنن!
ناشناس۱۵۵۵۱۲۶۱۳:۰۰:۱۶ ۱۳۹۹/۵/۲۰
چرا؟ شاخص شما برای رد صلاحیت مجدد چیست؟
ناشناس۱۵۵۵۱۶۶۱۳:۲۱:۰۲ ۱۳۹۹/۵/۲۰
این گفتمان نتیجه اش می شود وضع موجود بنابر این شما نیز باید پاسخگوی اوضاع کنونی اقتصادی ناشی از تایید صلاحیت دولت تدبیر و امید باشید.
ناشناس۱۵۵۵۱۸۵۱۳:۴۰:۰۷ ۱۳۹۹/۵/۲۰
دوس دارین خودتون لیست بدین، اینجوری بهتر نیست؟ می خواین ماها اصلا رای هم ندیم؟ ببینیم کیو شما و دوستانتون می گین ما هم قبول کنیم؟ اصلا می خواین خودتون بیان روی کار که واسته نباشه مستقیم خودتون باشین؟
ناشناس۱۵۵۵۱۸۹۱۳:۴۱:۰۹ ۱۳۹۹/۵/۲۰
وظیفه شورای نگهبان توصیه کردن نیست .
دانشجوی دکتری حقوق خصوصی۱۵۵۵۱۹۹۱۳:۴۷:۴۱ ۱۳۹۹/۵/۲۰
متاسفانه این آقا به نحوی حرف میزنند که یک دانشجوی حقوق سال اول هم نمی پذیره و حرف ایشون را خلاف حقوق شهروندی میدونه. شما به کار خودت برس و لازم نیست توصیه کنی. باید یک بار دیگه مقدمه علم حقوق را با دکتر عراقی بگذرونند
ناشناس۱۵۵۵۲۴۵۱۴:۱۲:۰۵ ۱۳۹۹/۵/۲۰
اصلا میخوایی هر چی که شما توصیه میکنید !!!!!!!!
ناشناس۱۵۵۵۲۸۳۱۴:۳۱:۳۲ ۱۳۹۹/۵/۲۰
میگه که کسی نیاد دیگه نوبتی هم باشه نوبت یه سری افراد خاصه که رئیس جمهور بشن خوب یا بدشو کار ندارم ولی احمدی نژاد رای داره
عمران۱۵۵۵۲۹۰۱۴:۳۷:۰۶ ۱۳۹۹/۵/۲۰
آقا ما اصلا کلا از اول اشتباه کردیم دموکراسی خواستیم. خودتان از طرف مردم یک نفر را بفرستید به نهاد ریاست جمهوری، این همه برای انتخابات هزینه نکنیم.
ناشناس۱۵۵۵۳۱۹۱۴:۵۹:۱۵ ۱۳۹۹/۵/۲۰
به وضع عجیبی دچار شدیم!!
ناشناس۱۵۵۵۳۴۵۱۵:۱۰:۰۴ ۱۳۹۹/۵/۲۰
به نظر من از همون اول خودتون یه نفر رو بکنید رئیس جمهور
ناشناس۱۵۵۵۴۵۷۱۶:۱۱:۵۱ ۱۳۹۹/۵/۲۰
والا کس خاصی رو نگفته. چون خودش قبلا گفته در انتخابات رد صلاحیت نداریم. اینایی که صلاحیتشون تایید نشده در واقع عدم احراز صلاحیت شدند نه رد صلاحیت!!!!!!!
ناشناس۱۵۵۵۶۰۳۱۸:۰۷:۲۹ ۱۳۹۹/۵/۲۰
یعنی چهارسال ممکن نیست در کسی تغییر ایجاد شده باشد ؟
ناشناس۱۵۵۵۶۲۹۱۸:۲۷:۳۹ ۱۳۹۹/۵/۲۰
آقای کدخدایی احساس قدرت و مالکیت عمیقی بر کشور دارن.خیلی جالبه که هر کسی تو کشور خودش رو به حق میدونه و تو ریز و بزرگ مسایل ورود میکنه
ناشناس۱۵۵۵۶۵۶۱۸:۳۹:۴۸ ۱۳۹۹/۵/۲۰
میشه اسم رییس جمهور آینده رو اعلام بفرمایید؟
ناشناس۱۵۵۵۶۹۰۱۹:۲۳:۱۱ ۱۳۹۹/۵/۲۰
انتصابات است یا انتخابات؟
ناشناس۱۵۵۶۰۸۴۰۰:۴۳:۳۶ ۱۳۹۹/۵/۲۱
احمدی نژاد نیا تو از اولش هم اشتباهی اومدی برو و استراحت کن و اگر دوست داشتی برای مردم ایران دعا کن
ناشناس۱۵۵۶۱۶۳۰۶:۵۱:۳۲ ۱۳۹۹/۵/۲۱
کد خدایی نظر شخصی خودش را حاکم نکند بر نظر شورای نگهبان
ناشناس۱۵۵۶۱۶۴۰۶:۵۲:۴۰ ۱۳۹۹/۵/۲۱
کدخدایی ملاک ، حالِ فعلی افراد است
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. درگیری لفظی خسرو معتضد و زیباکلام بر سر رضا شاه

 2. جدال اصلاح‌طلبان درباره نامزد اجاره‌ای

 3. چرا قوه قضائیه به ماجرای توهین به رئیس جمهور ورود نمی‌کند؟

 4. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

 5. چرا این قشر امتیازهای ویژه شغلی دارند؟!

 6. ثروتمندان ناشناس، خطری برای زمامداران و روحانیون سرشناس!

 7. قالیباف: مرغ باید کیلویی ۱۰ هزار تومان باشد نه ۲۵ هزار تومان

 8. مردم سال آینده چقدر یارانه می‌گیرند؟ + جدول

 9. مادر و دختری که در سن نوجوانی ازدواج کردند

 10. نظر عطاءالله مهاجرانی درباره دولت نظامی

 11. روحانی: ‌تا رسیدن واکسن داخلی استفاده از واکسن خارجی یک ضرورت است/ آغاز واکسیناسیون از بهمن ماه

 12. شرط عربستان برای صلح با صهیونیست‌ها اعلام شد

 13. قالیباف: تهمت نزنید؛ مجلس نه قیمت ارز تعیین کرده، نه سقف برای فروش نفت/ در بودجه انضباط نداریم

 14. دستور ویژه فرمانده ناجا برای پیگیری ضرب و شتم مامور راهور توسط نماینده مجلس

 15. با ۵ میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟

 16. عراقچی: تماسی با دولت بایدن نداشته‌ایم/ برجام پلاس وجود نخواهد داشت

 17. واعظی: روحانی «قوانین مشکل‌دار» را ابلاغ نمی‌کند

 18. کارشناسان صهیونیست: ارتش اسراییل پیروز هیچ جنگی نخواهد بود 

پربحث‌های هفته

 1. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

 2. تصویری که نماینده مجلس به ظریف نشان داد

 3. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 4. سید حسن خمینی و مشت خالی اصلاح طلبان در ۱۴۰۰

 5. الاخبار: مانورهای نظامی ایران خط قرمزها را برای آمریکا مشخص کرد

 6. حوزویان خواستار عزل و محاکمه « علیرضا رئیسی» شدند

 7. درگیری لفظی خسرو معتضد و زیباکلام بر سر رضا شاه

 8. وضع تماشایی آمریکا

 9. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

 10. میثم مطیعی به کرونا مبتلا شد

 11. واکنش تهیه کننده «گاندو» به صحبت‌های ظریف

 12. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

 13. ترس ها و نقطه ضعف های گنده لات جهان

 14. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 15. یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

 16. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

 17. «شتر دیدی، ندیدی» رسانه های غربی

 18. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

 19. راز هولناک ۲ برادر فاش شد

 20. آیت الله مکارم شیرازی: امروز تولید بخاطر عملکرد بانک‌ها از بین رفته است

 21. ظریف: از عملکرد خودم ناراضی نیستم/ پس از پایان مسئولیتم می‌توانم واقعیات را بگویم/ خارج از کشور از همه نظام دفاع می‌کنم، حتی از اطلاعات سپاه

 22. زنان آوازخوان کرمانشاهی دستگیر شدند

 23. چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی/ این ۸ سال در سوئیس زندگی می‌کردیم نه ایران!

 24. «نفوذ» چیست؟، «نفوذی» کیست؟!

 25. جدال اصلاح‌طلبان درباره نامزد اجاره‌ای

پربحث‌های هفته

 1. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

 2. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 3. سید حسن خمینی و مشت خالی اصلاح طلبان در ۱۴۰۰

 4. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

 5. ترس ها و نقطه ضعف های گنده لات جهان

 6. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 7. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

 8. ظریف: از عملکرد خودم ناراضی نیستم/ پس از پایان مسئولیتم می‌توانم واقعیات را بگویم/ خارج از کشور از همه نظام دفاع می‌کنم، حتی از اطلاعات سپاه

 9. چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی/ این ۸ سال در سوئیس زندگی می‌کردیم نه ایران!

 10. «نفوذ» چیست؟، «نفوذی» کیست؟!

 11. جدال اصلاح‌طلبان درباره نامزد اجاره‌ای

 12. نباید از ترس آمدن یک احمدی‌نژاد به لاریجانی رضایت دهیم/اکثر وزرای روحانی فاقد سابقه تخصصی بودند/همه چیز پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود

 13. واعظی: جای کار اجرایی در مجلس نیست/ مجلس در بورس دخالت نکند

 14. واکنش عضو تلفیق به سخن رئیس جمهور/جمع و تفریق دولت با مجلس فرق دارد؛دولت از جیب مردم تفریق و در جیب خود جمع کرد!

 15. روحانی: ترامپ مُرد اما برجام زنده و سر حال‌تر از دیروز است/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه دوران ترامپ را پاک کنند/ انتقاد تند از کمیسیون تلفیق

 16. پیشتازی رئیسی بر قالیباف در نظرسنجی انتخاباتی

 17. کروبی در منزل قوچانی! +عکس

 18. پیشنهاد قالیباف برای تغییر نام وزارت خارجه

 19. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

 20. چرا این قشر امتیازهای ویژه شغلی دارند؟!

 21. روایت ربیعی از مدیریت درخشان دولت/ ماجرای عجیب استعفای رئیس سازمان بورس/ ظریف، دوکارته شد/ احمدی‌نژاد از یک نامزد ۱۴۰۰ حمایت می‌کند؟/ انتقادات دنباله‌دار قالیباف از لایحه بودجه

 22. پرسش‌های عباس عبدی از نامزدهای ریاست جمهوری/ روایت مولاوردی از میزان توجه دولت روحانی به مسائل زنان/ ادعای ظریف درباره سریال گاندو/ جبهه پایداری می‌خواهد جلیلی رئیس مجلس شود؟

 23. ثروتمندان ناشناس، خطری برای زمامداران و روحانیون سرشناس!

 24. ابوالمشاغل مناطق آزاد را بشناسید/ ورود نهاد‌های نظارتی به حواشی برادر آقای رئیس +اسناد

 25. فرمانده سپاه: برای قوی بودن باید با دشمنان بزرگ کشتی گرفت/ رزق و روزی ما دست آمریکا نیست

آخرین عناوین