آخرین وضعیت کرونا در استان تهران/ کاهش میزان بستری و مراجعین سرپایی

گروه اجتماعی الف،   3990515124

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در شهر و استان تهران اظهار داشت: در خصوص مراجعین سرپایی به مراکز درمانی بین ۵ تا ۱۳ درصد کاهش داشته‌ایم؛ ضمن اینکه در بخش افراد بستری شده در بخش‌های عادی نیز در چهار روز هفته جاری، ۴ تا ۱۱ درصد کاهش داشته‌ایم.

آخرین وضعیت کرونا در استان تهران/ کاهش میزان بستری و مراجعین سرپایی

به گزارش فارس، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران امروز در حاشیه نشست تخصصی در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت کرونا در شهر و استان تهران، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته مجموع بیماران در تهران بالغ بر ۵۰۰ بیمار جدید است که بستری شده‌اند که از این تعداد ۱۲۲ نفر در بخش مراقبت ویژه به صورت مستقیم بستری شده‌اند؛ ضمن اینکه تعداد کسانی که در طول بیست و چهار ساعت گذشته از مجموع مراکز درمانی ما تا ساعت ۱۰ صبح امروز ترخیص شده‌اند، ۵۹۲ بیمار بوده که در طول دو هفته اخیر اولین روزی است که تعداد ترخیص‌شدگان از تعداد بستری‌شدگان بیشتر شده است و امیدواریم این تراز مثبت در هفته‌های آینده تکرارپذیر باشد. 

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران اضافه کرد: در طول هفته جاری که امروز در انتهای آن هستیم، اگر آمار سه روز اول این هفته را نسبت به هفته قبل مقایسه کنیم، ما در زمینه مراجعین سرپایی بین روزهای هفته جاری با هفته قبل با کاهش ۵ تا ۱۳ درصدی روبه‌رو هستیم، ضمن اینکه در خصوص افراد بستری شده در بخش‌های عادی نیز در چهار روز اول هفته جاری نسبت به چهار روز اول هفته گذشته در مقایسه تطبیقی در استان تهران، بین ۴ تا ۱۱ درصد کاهش داشته‌ایم.

زالی با بیان اینکه در خصوص متوفیان کرونا با آمار با شیب ملایم‌تری روبه‌رو هستیم، گفت: حدود ۱۰ درصد در میزان متوفیان نسبت به هفته قبل در استان تهران کاهش را شاهد بوده‌ایم، ضمن اینکه در بخش بیماران بستری‌شده در بخش مراقبت‌های ویژه نیز نسبت به هفته گذشته بین یک تا ۸ درصد با کاهش روبه‌رو بوده‌ایم.

وی اضافه کرد: اولین آثار و تغییر را ما در مراجعین سرپایی داشته‌ایم و بعد از آن در میزان بستری بیمارستانی، آمار بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و سپس در آمار متوفیان داشته‌ایم که این نشان می‌دهد با توجه به منحنی اپیدمیولوژی که در تهران ترسیم کرده‌ایم، نشان از همراهی لازم داشته است. 

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران خاطرنشان کرد: عددی تحت عنوان دو برابر شدن وجود دارد که این عدد را ما برای همه شاخص‌ها در تهران استخراج کرده‌ایم و همچنین عددی به عنوان نصف شدن داریم که در بررسی اپیدمیولوژی در تهران، بالاترین عدد نیمه شدن بر منحنی ترسیم‌شده در تهران و استان تهران است که ابتدا در حوزه متوفیان و بعد در حوزه بستری‌شدگان در بخش مراقبت‌های ویژه بوده است. 

وی یادآور شد: در بررسی که ظرف دو هفته گذشته در تهران داشته‌ایم، کماکان بیشترین میزان ابتلا یعنی افرادی که بستری شده یا ترخیص شده‌اند و امکان شناسایی محل اسکان آنها را داشته‌ایم مربوط به مناطق ۴، ۲، ۱۴ و ۱۵ بوده است، ضمن اینکه در خصوص پایین‌ترین میزان ابتلا در هفته جاری نیز اگر لواسان و رودبار را که پایین‌ترین میزان را داشته‌اند جدا کنیم، این میزان در شهر تهران برای نخستین‌بار مربوط به منطقه یک بوده است.

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران متذکر شد: اگر بدانید که در گذشته منطقه ۲۲ تهران کمترین میزان ابتلا و فوتی را داشت که این میزان در دو هفته اخیر تغییر کرده به طوری که منطقه ۲۲ رتبه دوم را در میزان ابتلا و فوتی داشته است و کماکان بیشترین میزان ابتلا و فوتی ما مربوط به مناطق شرقی، مرکزی و جنوب شرقی تهران یعنی مناطق ۱۴، ۱۵ و ۴ است، ضمن اینکه مناطق ۲ و ۴ که بالاترین میزان جمعیت در استان تهران را دارند، میزان ابتلا و مرگ و میر در این مناطق بیشتر است. 

وی خاطرنشان کرد: مناطق شمالی و غربی تهران در دو هفته اخیر از نظر ابتلا و موارد فوتی شیب ملایم‌تری نسبت به جنوب‌شرق و شرق تهران داشته است؛ موضوع بعدی اینکه در تهران تقریباً باید مراقبت کنیم که از میزان ابتلای کمتری برخوردار هستند مانند مناطق ۲۱ و ۲۲ از شکل‌گیری خوشه‌های جدید جلوگیری کنیم. 

زالی بیان داشت: انتظار می‌رود اگر تغییر مهمی اتفاق نیفتد، به ویژه در روزهای تعطیلات جاری، شاهد امواج جدید سفرهای بین‌استانی نباشیم؛ با توجه به اینکه ۱۷۰ شهر در کشور وضعیت قرمز داشته و اکثر شهرهای کشور نیز مصون از بیماری نیستند؛ یک خطری که ممکن است ما را در هفته آینده با مشکل روبه‌رو کند، همین تعطیلات است. 

وی تصریح کرد: نگرانی ما از تجمعات آتی وجود دارد؛ با توجه به برگزاری آزمون‌هایی که در طول هفته آینده خواهند بود، ممکن است سیمای بیماری در استان تهران دستخوش تغییراتی شود که بعد از انجام آنها، تحلیل‌ها را ارائه می‌دهیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران ابراز داشت:‌ اگر این سه موضوع اتفاق نیفتد و تغییراتی ایجاد نکند، پیش‌بینی ما این است که در هفته آینده نیز باید سیر ملایم‌تری از این بیماری را به سمت نزول شاهد باشیم، البته با توجه به اینکه تهران اکنون وضعیت قرمز دارد،‌ امروز درخواست ما از استانداری در کمیته امنیتی، انتظامی، اجتماعی وزارت کشور مطرح شد که امیدواریم مورد تأیید ستاد ملی کرونا قرار گیرد، مبنی بر اینکه کلیه محدودیت‌های اعمال شده در تهران برای هفته آتی تمدید شود.

وی ادامه داد: به دلیل قرمز بودن شهر تهران از شهرداری خواسته‌ایم تا یک هفته دیگر طرح ترافیک را در تهران تعلیق کند، در نتیجه قرار شد کارگروه مشترکی بین شهرداری، استانداری و ستاد کرونای استان تهران شکل گیرد تا آثار تعلیق طرح ترافیک را بررسی کنند؛ اگر مشخص شود که براساس بررسی‌های پژوهش‌ها هدف ما که از تعلیق طرح ترافیک این بود تا فشار بر ناوگان عمومی و تولید سفرهای عمومی کاهش یابد، محقق نشود، ممکن است تصمیم متفاوت‌تری در استان تهران اتخاذ شود.

زالی متذکر شد: اگر با تعلیق طرح ترافیک افزایش سفرهای غیرضروری و افزایش آلاینده‌ها را شاهد باشیم، ممکن است ضررهای آن بر مزایای آن بچربد. 

پربحث‌های دیروز

 1. سرقت وحشیانه ۳ مرد مسلح از یک زن در دزفول

 2. آیا هنوز هم کسی نمی‌خواهد از آنها بپرسد که از کجا آورده‌اند؟

 3. آدرس روحانی برای فرستادن لعن و نفرین در خصوص مشکلات کشور

 4. انتقال پایتخت؛ تهران پیر همچنان مقاومت می کند

 5. تازه‌ترین قیمت سکه، طلا و ارز در بازار/ دلار ۲۹,۱۰۰ تومان شد + جدول

 6. انتقاد حسین شریعتمداری از آیت‌الله سیستانی

 7. توضیح همتی درباره دلایل افزایش قیمت دلار

 8. سوداگران از بازار مسکن خارج می‌شوند؟/ پیش‌بینی وضعیت خرید و اجاره در نیمه دوم امسال

 9. وزیر راه و شهرسازی: دولت خانه‌دار شدن مردم را مدیریت می‌کند/ التهابات سایر بازار‌ها روی قیمت مسکن تاثیر گذاشته است

 10. پیش‌بینی قیمت سکه و دلار

 11. نظر ۱۲ نماینده درباره صلاحیت رزم حسینی جهت تصدی وزارت صمت/ آیا او تابعیت دوگانه دارد؟

 12. با ادعای نوکری میاین، بلافاصله ارباب می‌شین!

 13. پورابراهیمی: بورس صعودی می‌شود

 14. شریعتمداری: فتنه سبز به زادگاه خود باز می‌گردد!

 15. تهران در وضعیت کاملاً بحرانی کرونا/شباهت احمدی نژاد، خاتمی و روحانی به روایت باهنر/نمایندگان مجلس هر ماه چقدر قسط می‌دهند؟/جهانگیری: سر تعظیم در برابر ملت فرو می‌آوریم

 16. زالی: پایتخت در وضعیت کاملاً بحرانی قرار دارد/ ۸۰۰ بیمار بستری جدید در تهران/ درخواست دورکاری کارمندان

 17. فوت ۱۲ هزار تهرانی به دلیل کرونا

پربحث‌های هفته

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 3. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

 4. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 5. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 6. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 7. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 8. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 9. سرقت وحشیانه ۳ مرد مسلح از یک زن در دزفول

 10. چرا مسکن ارزان نمی شود

 11. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 12. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 13. به فکر معیشت این «ملت پیروز» باشید

 14. آیا هنوز هم کسی نمی‌خواهد از آنها بپرسد که از کجا آورده‌اند؟

 15. انقلابی‌گری و دنا پلاس

 16. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 17. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 18. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 19. آدرس روحانی برای فرستادن لعن و نفرین در خصوص مشکلات کشور

 20. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: در پی رسیدن به توافقی جدید با ایران هستیم

 21. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 22. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 23. انتقال پایتخت؛ تهران پیر همچنان مقاومت می کند

 24. رهگیری ناو هواپیمابر «نیمیتز» توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه

 25. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

ابر آروان

آخرین عناوین