رسوایی ارتش رژیم صهیونیستی در حادثه امنیتی ششم مرداد

گروه جهان الف،   3990511127 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

صهیونیستها که از واکنش احتمالی حزب الله به شهادت نیروی خود در سوریه، در هراس به سر می برند، روز ششم مرداد بیش از پیش خود را در برابر ساکنان فلسطین اشغالی، جهان عرب و جامعه جهانی رسوا کردند.

 از زمانی که یکی از نیروهای حزب الله لبنان به نام «علی کامل محسن» در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه به شهادت رسید، هراس و وحشت صهیونیستها از واکنش حزب الله لبنان که می دانستند، حتمی است، شروع شد و این وحشت زمانی به اوج خود رسید که روز دوشنبه ششم مرداد ماه جاری صهیونیست‌ها از حادثه امنیتی در جنوب لبنان خبر دادند به طوری که «آویخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت: «گزارش‌هایی از حادثه امنیتی در منطقه جبل روس مخابره شده است و جزئیات در دست بررسی است.

به ساکنان مناطق مرزی با لبنان دستور داده شده است که در منازل خود بمانند. همه فعالیت‌ها در مناطق باز از جمله اقدامات کشاورزی و گردشگری ممنوع است. از استفاده از خودروها برای اهداف غیر ضروری باید اجتناب شود».

اوج دستپاچگی ارتش و رسانه های رژیم صهیونیستی نمایان شد

مقامات تل آویو وحشت زده، از خنثی سازی عملیات نفوذ از اراضی لبنان به داخل فلسطین اشغالی سخن گفتند و به دنبال آن دست به آتش بازی با سلاح های سنگین زد؛ اما درباره این روایت صهیونیستها رای الیوم تعبیر جالبی به کار برد و آنرا شبیه به پنیر هلندی یعنی سوراخ توصیف کرد.

دستپاچگی ارتش رژیم صهیونیستی به رسانه های این رژیم نیز منتقل شده به طوری که برخی از رسانه های عبری زبان از شلیک موشک به تجهیزات نظامی رژیم صهیونیستی خبر داده و برخی دیگر از آنها از خنثی شدن یک عملیات از سوی حزب الله سخن گفتند؛ اما زمانی که حزب الله بیانیه ای صادر کرد و ادعاهای تل آویو را رد کرد، آنها تغییر اولویت دادند.

زجری که حزب الله به صهیونیستها داد

مقاومت لبنان پس از چند ساعت سکوتی که برای صهیونیستها کشنده بود در بیانیه ای اعلام کرد: «به نظر می‌رسد که حالت رعب و وحشتی که ارتش اشغالگر صهیونیست و صهیونیست‌ها در مرز لبنان در آن به سرمی برند و وضعیت آماده باش شدید و نگرانی شدید از واکنش مقاومت به سبب جنایت دشمن در شهادت برادر مجاهد علی کامل محسن و نیز ناتوانی دشمن از قصد و نیت مقاومت؛ همه اینها سبب شد که دشمن به شکل بحران زده در عرصه میدانی و رسانه‌ای بر حسب قاعده «هر صدایی بشنوند بر زیان خویش پندارند» عمل کند. هر آنچه دشمن صهیونیست از خنثی سازی عملیات نفوذ از اراضی لبنان به داخل فلسطین اشغالی و نیز شهید و زخمی شدن رزمندگان مقاومت در حمله توپخانه ای که به اطراف مواضع اشغالگران در مزارع شبعا، ادعا شده است، نادرست و تلاشی برای کسب پیروزی‌های خیالی و دروغین است. مقاومت اسلامی تاکید می‌کند که درگیری یا تیراندازی از سمت آن در تحولات امروز تاکنون انجام نشده است و فقط از جانب یکطرف یعنی دشمن ترسو، نگران و بحران زده بوده است. واکنش ما به شهادت برادر مجاهد علی کامل محسن، که در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به حومه فرودگاه بین المللی دمشق به شهادت رسید؛ حتمی است و صهیونیست‌ها باید منتظر مجازات جنایاتشان بمانند».

 از حادثه امنیتی روز ششم مرداد ۹۹ می توان به عنوان رسوایی برای ارتش صهیونیستها که از نظر روحی فروپاشیده و سردرگم و عصبی است، نام برد. ارتشی که خود را شکست ناپذیر قلمداد می کرد بیش از قبل آشفتگی، ضعف، سستی و هراس خود را نمایان کرد و خیال کرد که در معرض حمله قرار گرفته است؛ اما در واقع با خود می جنگید.

این همان ارتشی است که قبل از سال ۲۰۰۰ برای اعراب ارتشی شکست ناپذیر محسوب می شد و در حال حاضر مشخص شد که از خانه عنکبوت هم سست تر است و از حملات مقاومت به شدت می ترسد. این ارتش ترجیح می دهد که واکنش حزب الله زودتر باشد و از نگاه آن اگر امروز باشد به مراتب بهتر از فرداست تا انتظار کشنده پایان یابد.

افسران و نظامیانی که همانند مصرف کننده قرصهای روانگردان عمل کردند

درباره حادثه امنیتی که در شمال فلسطین اشغالی رخ داد، باید گفت که ارتش رژیم صهیونیستی که از چند روز قبل در خوف و هراس از واکنش مقاومت به سر می برد از نظر عصبی به هم ریخت و این حالت بر افسران و نظامیان صهیونیست هویدا شد و همانند آنانی که قرص های روانگردان مصرف می کنند، خیال کنند که در معرض حمله رزمندگان مقاومت لبنان قرار گرفته اند و کنترل خود را از دست بدهند به آتش بازی روی آورند.

این نشانه قدرت مقاومت و پیروزی بزرگی است که در جنگ روانی با ارتش صهیونیستها کسب کرد. رسانه صهیونیستی یدیعوت آحارونت در این باره اذعان کرد: «نصرالله موفق شد ما را در تنگنا قرار دهد و از نظر روحی ما را فرسوده کند. با اطمینان زیاد می توانیم بگوییم که ما در جنگ روانی اصلاً خوب نیستیم».

صهیونیستها که رجزخوانی می کردند و احساس می کردند هر کاری که بخواهند می توانند انجام بدهند متحمل شکست شدند؛ زیرا آن قدرتی که از آن دم می زنند، پوشالی بودنش نمایان شد. آنچه رخ داد در واقع به ساکنان فلسطین اشغالی، جهان عرب و جامعه بین المللی؛ ماهیت ارتش رژیم صهیونیستی را نشان داد. همگان به ویژگی های ارتش رژیم صهیونیستی شامل، ناتوانی، به هم ریختگی، ترسو و بزدل بودن، آشفتگی، سست و ضعیف و مضطرب بودن، پی بردند.

برخی از تحلیلگران صهیونیست، بارها به پاشنه آشیل این رژیم یعنی نیروی زمینی آن اشاره کرده بودند و حادثه روز ششم مرداد ۹۹ هم بر این موضوع مُهر تاییدی زد. این رخداد بحران ناتوانی ارتش رژیم صهیونیستی را عمیق تر کرد و روحیه درهم شکسته و اینکه توان رویارویی با مردان مقاومت را ندارند، آشکار ساخت. نظامیان صهیونیست در مقابله با رزمندگان حزب الله احساس ضعف می کنند و این در حالی است که مقامات نظامی و سیاسی این رژیم هم از بحران و آشفتگی رنج می برند و همواره به دنبال ممانعت از جنگی هستند که نمی دانند، سرانجامش چه خواهد شد.

این تصویری از ضعف و سردرگمی که نظامیان صهیونیست در برابر عملیات احتمالی مقاومت لبنان نشان دادند؛ به طور حتم بر ساکنان اراضی اشغالی تبعات منفی به دنبال خواهد داشت. دیگر از این پس ساکنان فلسطین اشغالی به بیانیه های ارتش رژیم صهیونیستی و مواضع مقامات ارشد نظامی اعتمادی نخواهند داشت، همانطور که قبلاً هم نداشتند اما این بی اعتمادی بیشتر خواهد شد.

این رخداد ثابت کرد که ارتش صهیونیستها توانایی حمایت از آنها و تحقق پیروزی در هر نبرد آتی با مقاومت را ندارد. از سوی دیگر به همان اندازه که صهیونیستها به توان ارتششان بی اعتماد شدند در مقابل افکار عمومی لبنان و جهان عرب به توان مقاومت دربازدارندگی در برابر صهیونیستها و شکستن شوکت پوشالی آنها بیشتر ایمان آوردند و به ویژه لبنانی ها خیالشان از اینکه مقاومت می تواند تهدیدات و طمع ورزی های صهیونیستها را ناکام بگذارد، راحت تر از قبل شد و اینکه مقاومت و سلاح آن، چه اهمیت راهبردی برای این کشور دارد. این می تواند ضربه ای مهلک به اهداف جنگ اقتصادی آمریکا وارد کند.

در پایان می توان گفت که رخداد اخیراً ثابت کرد که اولاً، حزب الله لبنان، ارتش صهیونیستها را ایستاده نگه داشته است. ثانیاً، تل آویو نمی تواند قواعد درگیری که حزب الله ایجاد کرده است را به هم بزند و ثالثاً، پاشنه آشیل ارتش رژیم صهیونیستی و ضعف و ناتوانی آنرا بیش از قبل به همگان ثابت شد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۴۵۲۵۲۱۸:۴۱:۰۹ ۱۳۹۹/۵/۱۱
متاسفانه این رژیم ضرباتش را بر ایران در سوریه .مدام عملی میکند

پربحث‌های اخیر

 1. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 2. عقب‌نشینی جدید واشنگتن در برابر تهران/ حذف ۳۰ پاراگراف از قطعنامه ضدایرانی

 3. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 4. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 5. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

 6. محسن هاشمی: لغو طرح ترافیک تهران در مقابله با کرونا موثر نیست

 7. غارنشینی یک خانواده فلسطینی

 8. دوربین مخفی: هجوم مردم برای خرید تیشرت‌های عجیب و غریب

 9. چرا روحانی برای دفاع از وزیر پیشنهادی صمت به مجلس نرفت؟

 10. تغییر نظر وزارت علوم درباره تعویق زمان کنکور با دستور رئیس جمهور

 11. مزیت‌های طرح گشایش اقتصادی از زبان روحانی

 12. درخواست ۲۰ کشور از روسیه برای دریافت واکسن کرونا

 13. افشای راز واکسن روسی کرونا

 14. طرح بته‌جقه ایرانی در لباس منچسترسیتی

 15. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

پربحث‌های دیروز

 1. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 2. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 3. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 4. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 5. پوتین: نخستین واکسن کرونا در روسیه ثبت شد

 6. جزئیات تازه از فروش نفت توسط دولت به مردم از زبان پورابراهیمی

 7. سهم خواهی جریان های سیاسی لبنان از کیک دولت آینده

 8. روحانی: مردم در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد، اطمینان خاطر داشته باشند

 9. دوچرخه سواری حاکم دبی

 10. اعترافات ۳ عضو داعش در دادگاه کیفری/ سردار سلیمانی نبود، عراق را فتح می‌کردیم

 11. آینده تاریک سعودی‌ها به روایت میدل ایست آی

 12. ختم رسیدگی به پرونده اکبر طبری اعلام شد/ طبری: تمام ۱۶ اتهامی که در کیفرخواست آمده را رد می‌کنم

 13. تصویب نام‌گذاری خیابانی در تهران به نام مهندس بازرگان

 14. نامه بسیج دانشجویی به نمایندگان / مجلس به طرح «گشایش اقتصادی» دولت ورود کند

 15. برایان هوک: ترامپ دنبال توافق جدید با ایران است

 16. روحانی: تلاش برای تولید دارو و واکسن کرونا تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 5. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 6. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 7. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 8. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 9. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 10. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 11. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 12. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 13. صحنه آهسته انفجار بیروت

 14. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 15. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 16. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 17. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 18. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 19. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 20. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 21. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 22. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 23. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 24. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 25. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 2. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 3. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 4. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

 5. پوتین: نخستین واکسن کرونا در روسیه ثبت شد

 6. سهم خواهی جریان های سیاسی لبنان از کیک دولت آینده

 7. پشت پرده ناآرامی‌های بیروت پس از انفجار/ آیا انتخابات زودهنگام راه خروج لبنان از بحران‌هاست؟

 8. روایت آسوشیتدپرس از رویای «ماکرون بناپارت» در لبنان

 9. استعمارگری پشت نقاب شعر و قهوه/ چرا باید در بحث لبنان و فرانسه، ما هم دقیق شویم؟

 10. دستور پادشاه عربستان برای کمک فوری به لبنان

 11. هوک: به انجام توافقی جدید با ایران تمایل داریم

 12. وعده انتخاباتی ترامپ: اگر پیروز شوم ظرف چهار هفته توافقی با ایران خواهم داشت

 13. نشنال اینترست: برای ائتلاف بزرگ ایران- چین آماده شوید

 14. جزئیات انفجار عظیم بیروت، موارد مشابه در جهان و واقعیت‌سنجی گازهای سمی

 15. وزارت دفاع روسیه: به هرگونه حمله موشکی، پاسخ اتمی خواهیم داد

 16. آینده تاریک سعودی‌ها به روایت میدل ایست آی

 17. عقب‌نشینی جدید واشنگتن در برابر تهران/ حذف ۳۰ پاراگراف از قطعنامه ضدایرانی

 18. برایان هوک: ترامپ دنبال توافق جدید با ایران است

 19. کرونا فقط یک بیماری نیست، نوعی «بحران» است/ وزارت بهداشت نمی تواند به تنهایی فرمانده ستاد ملی کرونا باشد/ کسانی که ماسک نمی زنند باید جریمه شوند

 20. آمریکا: نباید بگذاریم ایران ثروتمند شود

 21. چه کسانی از انفجار بیروت سود می‌برند؟

 22. بایدن، «کملا هریس» را به عنوان معاون خود انتخاب کرد

 23. افشای کمک چین به عربستان در ساخت یک سایت اتمی محرمانه

 24. دو فرضیه درباره انفجار بیروت

 25. موضع گیری خصمانه شورای همکاری خلیج فارس علیه ایران

آخرین عناوین