محاکمه پسر نوجوان به اتهام قتل دوستش

گروه حوادث الف،   3990207075

پسر نوجوان که در جریان یک درگیری شدید دوستش را به قتل رسانده بود در حالی پای میز محاکمه رفت که وکیلش مدعی شد وی به‌خاطر سن کم، حرمت قتل را نمی‌دانسته است.

محاکمه پسر نوجوان به اتهام قتل دوستش

روزنامه ایران نوشت: رسیدگی به این پرونده از دو سال قبل و با انتقال پیکر خونین پسر جوانی به بیمارستان آغاز شد. وی که با ضربه‌های کارد مجروح شده بود بر اثر شدت خونریزی جان باخت.

شاهدان عینی که جوان مجروح را به بیمارستان منتقل کرده بودند به پلیس گفتند: ما این پسر را در حالی که چاقو خورده و نیمه جان بود کنار جاده پیدا کردیم. او به ما گفت دوستش به‌نام کیوان او را با چاقو زده است.

مأموران با انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات گسترده خود را برای شناسایی خانواده مقتول و دستگیری کیوان آغاز کردند و یک روز بعد پسر جوان در خانه‌اش بازداشت شد.

کیوان بعد از دستگیری به قتل دوستش رامین اعتراف کرد و گفت: من 16 ساله هستم و سه سال از رامین کوچکتر بودم. با او در یک میهمانی آشنا شدم و با هم دوست شدیم. مدتی بعد او من را به خانه‌اش دعوت کرد اما شبی که به خانه‌اش رفتم او مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و این ماجرا برایم ضربه سختی بود. بخصوص وقتی فهمیدم از این ماجرا فیلمبرداری کرده می‌خواستم خودکشی کنم. بعد‌ از مدتی سراغ رامین رفتم و گفتم فیلم را پاک کن اما او نه تنها قبول نکرد بلکه هر بار با این فیلم مرا تهدید می‌کرد و می‌گفت اگر به حرفش گوش نکنم فیلم را منتشر می‌کند.

دیگر از دست تهدیدهایش خسته شده بودم بالاخره تصمیم گرفتم تکلیف را روشن کنم. با او قرار گذاشتم تا هر طور شده فیلم را از رامین بگیرم. اما وقتی سر قرار آمد فیلم را نداد من هم با چاقو او را زدم.

بعد از اعترافات پسرجوان و شکایت اولیای دم و سایر مدارک موجود در پرونده کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 7 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. وقتی متهم پای میز محاکمه رفت، در ابتدای جلسه رسیدگی، پدر و مادر رامین درخواست قصاص کردند و گفتند: کیوان نه تنها پسر ما را به قتل رسانده بلکه آبروی ما را هم برده است او تهمت غیرقابل بخششی به پسر ما زده و به هیچ عنوان حاضر به گذشت از او نیستیم.

وقتی نوبت به متهم رسید او در جایگاه قرارگرفت و گفت: من هیچ قصدی برای کشتن رامین نداشتم. او زندگی من را نابود کرد آسیب روانی زیادی به من وارد شده و در این دو سال همیشه حالم بد بود. روز حادثه ما با هم قرار داشتیم تا فیلم را از او بگیرم اما مقاومت کرد و گفت این کار را نمی‌کند همین هم باعث درگیری ما بود بعد هم گوشی تلفن همراهش را برداشتم و رفتم.

در این هنگام قاضی گفت: گوشی تلفن همراه مقتول را چه کار کردی؟

متهم گفت: گوشی را به دوستم دادم تا قفلش را باز کند و بتوانم فیلم را پاک کنم اما نتوانست. به همین خاطر او هم گوشی را به دوستش داد ولی باز هم نتوانسته بودند قفل گوشی را باز کنند به همین خاطر آنها گوشی را شکسته و در یک رودخانه انداخته بودند.

در ادامه جلسه دادگاه کارشناس تربیتی و روانی که این پسر نوجوان را تحت بررسی قرار داده بود نظر خود را درباره شخصیت متهم و اظهارات او به دادگاه ارائه داد و وکیل مدافع نیز دفاعیات خود را مطرح کرد او گفت: با توجه به اینکه موکل من نوجوان است و حرمت قتل را نمی‌دانسته درخواست دارم با توجه به ماده 91 قانون مجازات اسلامی که در مورد افراد کم سن است که رشد عقلی نداشته‌اند مورد محاکمه قرار گیرد. ضمن اینکه او به خاطر این حادثه از نظر روانی بشدت آسیب دیده است.

با پایان جلسه دادگاه قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

  2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

  3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

  4. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

  5. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

  6. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

  7. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

  8. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

  9. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

  10. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

  11. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

  12. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

  13. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

  14. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

  15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

  16. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

  17. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

  18. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

  19. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

  20. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

  21. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

  22. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

  23. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

  24. ادعای برایان هوک: ایران بین مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی یکی را انتخاب کند/ ایران را مهار کرده‌ایم

  25. با این تناقض ها جواب مردم را چه باید داد؟

  آخرین عناوین