بیانیه دولت و ادامه ماجرای FATF/ امیدواری کرباسچی به نمایندگان جوان مجلس یازدهم/ برنامه اصولگرایان برای تعامل با دولت در مجلس آینده چیست؟

گروه سیاسی الف،   3981207143 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

بیانیه دولت و ادامه ماجرای FATF/ امیدواری کرباسچی به نمایندگان جوان مجلس یازدهم/ برنامه اصولگرایان برای تعامل با دولت در مجلس آینده چیست؟

راست میانه در ایران شکست خورده است

روزنامه صبح‌نو در سرمقاله‌ای با عنوان «شكست راست ميانه يا اصلاح‌طلبان؟» نوشت: «نتایج انتخابات دوم اسفند به معنای شکست راست میانه در سیاست ایران بود. اگر راست میانه را نامی برای ائتلاف اصلاح‌طلبان عمل‌گرا و بخشی از نیروهای محافظه‌کار مانند لاریجانی و روحانی بدانیم، انتخابات دوم اسفند غروب این جریان سیاسی در کشور محسوب می‌شود.

جریان راست میانه به نیابت از اصلاح‌طلبان که از سال‌۸۸ در عزلت به سر می‌بردند، از سال‌۹۲ به صورت کامل قدرت را به دست گرفت و با ایده معامله با غرب توسط روحانی توانست دو انتخابات‌۹۴ و‌۹۶ را پیروز شود. پس از خروج آمریکا از برجام ایده مرکزی این جریان شکست خورد، پس از این اتفاق اصلاح‌طلبان رفته‌رفته با روحانی فاصله‌گذاری کردند به‌نحوی که در انتخابات‌۹۸ بدنه رادیکال این جریان بر سران اصلاحات فائق آمدند و از مداخله مستقیم خاتمی ممانعت کردند.

ائتلاف‌۹۲ اما از زمان ثبت‌نام انتخابات مجلس آغاز شد؛ زمانی که لاریجانی در انتخابات ثبت‌نام نکرد. کمی بعدتر این شکاف خود را در اختلاف میان کارگزاران و اتحاد ملت نشان داد. اصلاح‌طلبان به‌دنبال این هستند که راه خود را از راست میانه جدا کنند و شکست در انتخابات‌۹۸ را به گردن راست میانه شامل روحانی، لاریجانی و کارگزاران بیندازند. راهی که در نهایت در سطح افکارعمومی کمکی به اصلاح‌طلبان نخواهد کرد. فرار از پذیرش شکست، خود بخشی از فرایند اصلاح‌ناپذیری اصلاح‌طلبان است. اصلاح‌طلبان باید اصلاح را از خودشان آغاز کنند.»

***

بیانیه دولت و ادامه ماجرای FATF

چند روز پس از انتشار بیانیه کارگروه اقدام مالی(FATF) درباره ایران و لغو تلیق ایران از لیست اقدام مقابله‌ای، هیئت دولت بیانیه در این زمینه صادر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: «دولت بر این اعتقاد بوده و هست که در شرایطی که بدخواهان ایران و در رأس آنها دولت آمریکا، نقشه یارگیری برای تشکیل مجدد جبهه ضد ایران را دارد، ما باید تلاش مضاعف برای نشان دادن چهره قانون‌گرا، منضبط و ضد تروریسم ایران داشته باشیم و دادن هرگونه بهانه نادرست به دست دشمنان ایران، کمک به نقشه های ضد ایرانی آنهاست.

دولت، قویاً بر این باور است که باید موانع موجود بر سر راه تصویب این دو لایحه رفع گردد و بهانه از دست بدخواهان ایران گرفته شود. ما اقدامات خود در این زمینه را دنبال خواهیم کرد و تمام توان خود را برای حل موضوع، بهبود شرایط و پیشگیری از ورود خسارت بیشتر به منافع ملی و تشدید هزینه های تحریم بر زندگی مردم به کار خواهیم بست.»

بیشتر بخوانید:

بیانیه دولت درباره تصمیم FATF در مورد ایران

با توجه به بیانیه دولت به نظر می‌رسد ماجراهای FATF در کشور ما همچنان ادامه خواهد داشت. با این بیانیه دولت نشان داد همچنان پیگیر ماجراست؛ هرچند که توجیهات ابتدای بیانیه در شرایط کنونی ما کافی به نظر نمی‌رسد.

***

برنامه اصولگرایان برای تعامل با دولت در مجلس آینده چیست؟

پرویز سروری دبیر اجرایی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در پاسخ به این پرسش که از همین الان نمایندگان مجلس آینده شمشیر را برای دولت از رو بسته‌اند به نامه‌نیوز گفت: «فکر نمی کنم قرار بود یکسری جنگجو به مجلس بفرستیم. با این شنیدن تعبیر «شمشیر را از رو بستند»، احساس کردم مجلس آینده، مجلس سامورایی ها خواهد بود. مجلس آینده مجلس خدمت است. قطعا خدمت با تقابل شکل نمی گیرد.

نمایندگان مجلس از باب همکاری با دولت وارد خواهند شد. البته اگر دولت بخواهد همچنان بر طبل ناکارآمدی خودش بنوازد، طبیعتا نمایندگان اقدامات قانونی را جهت کارآمدکردن دولت به کار خواهند گرفت بنابراین دولت باید آمادگی خودش را برای شرایط جدید نشان دهد و از وضعیت  گذشته فاصله بگیرد.

ادامه وضعیت گذشته ناکارآمدی را به دنبال دارد و نحوه رأی دادن مردم هم نشان می دهد که شرایط گذشته به شدت، نامطلوب است. ما باید بدانیم مجلس آینده پویا، مطالبه گر و تعاملگرا خواهد بود. برخلاف آن چیزی که برخی ها می گویند مجلس آینده تعارض آمیز عمل می کند، معتقدم خیر این طور نیست. مجلس آینده حل مشکلات مردم را دنبال می کند.

حل مشکلات مردم نیز با تقویت دستگاه اجرایی شکل می گیرد، نه با تضعیف آن. حالا باید دید دولت چقدر خودش را با شرایط جدید وفق می دهد تا سال پایانی خودش را با یک کارنامه مفید به پایان برساند.

البته این طور نخواهد بود که مجلس آینده بخواهد منویات دولت را اجرا کند بلکه با هدف کمک به دولت دنبال ریل‌گذاری برای دستگاه اجرایی است. اگر دولت شرایط جدید را درست فهم بکند ما شاهد یک تعامل سازنده بین دولت و مجلس خواهیم بود.»

***

امیدواری کرباسچی به نمایندگان جوان مجلس یازدهم

غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی به ایرناپلاس می‌گوید: من در انتخابات شرکت کردم، اما عدم شرکت مردم در این انتخابات، دلایل مفصلی دارد. چراکه مردم از دستگاه‌های حاکمیتی و دولتی نارضایتی دارند، از وضعیت اقتصادی ناراضی‌اند، احساس آرامش ندارند و همچنین رقابت فعالی بین نیروهای سیاسی وجود ندارد که مردم را ‌پای صندوق‌ها بکشاند. بالاخره نیروهای فعال سیاسی وارد صحنه نشده‌اند؛ به این دلیل که فکر می‌کردند رأی نمی‌آورند یا فکر می‌کردند که تأیید صلاحیت نمی‌شوند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه بیان می‌کند: همچنین رسانه‌ها و بسیاری از تریبون‌ها، شرکت در انتخابات را مساوی با تأیید همه اتفاقات کشور و تأیید روند دستگاه‌های اجرایی اعلام می‌کنند؛ همین موضوع به مردم القا می‌کند که اگر در انتخابات شرکت نکنیم، نارضایتی خودمان را از دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی نشان داده‌ایم. به نظر من سیاست اشتباهی است که دستگاه تبلیغاتی ما تظاهرات ۲۲ بهمن و تشییع‌ پیکر شهید قاسم سلیمانی را به هم مرتبط کند و آن را در تأیید دستگاه‌های حاکمیتی بداند؛ چراکه خیلی‌ها ممکن است ناراضی باشند، اما در تشییع‌ پیکر شهید بزرگواری شرکت کنند. همچنین من فکر می‌کنم نباید شرکت یا عدم شرکت در انتخابات را به معنای تأیید یا رد حاکمیت دانست. انتخابات کنش سیاسی است که باید در جامعه وجود داشته باشد تا مردم در سرنوشت سیاسی خود مشارکت کند؛ ولو اینکه ناراضی باشد. رهبری هم گفتند که هرکسی حتی اگر ناراضی است و به من هم علاقه ندارد در انتخابات شرکت کند.

دبیرکل حزب کارگزاران در پیش‌بینی وضعیت مجلس یازدهم، اضافه می‌کند: مجلس همین چیزی است که بوده. خیلی از کسانی که الان به مجلس رفتند، قبلاً نماینده بودند؛ در دوره خودشان چه کار کردند؟ الان هم تنها کاری که کردند این بوده که از ضعف مجلس قبلی استفاده تبلیغاتی کردند. عده‌ای هم که وارد انتخابات نشدند. حالا ما به بعضی از این جوانان امید داریم که جاه‌طلبی مثبتی داشته باشند و کاری برای مملکت و مردم بکنند.

***

روایت عباس عبدی از ابعاد سیاسی کرونا

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی در اعتماد نوشت: «قضيه كرونا و سرعت گسترش آن در ايران را بايد از زاويه سياسي نيز تحليل كرد. در اصل اين مهم‌ترين وجه آن است. وضعيت كرونا در ايران با ساير كشورها از يك حيث تفاوت جدي دارد. ابتلا به اين بيماري سريع است ولي نسبت مرگ و مير آن حدود دو درصد است. دوره نهفتگي آن نيز كم نيست.

حالا ببينيم در ايران چه شرايطي دارد و چه نتيجه سياسي مي‌توان از داده‌هاي آن گرفت؟ خبر وجود كرونا همزمان با اولين و دومين فوتي اعلام شد. در حالي كه به‌طور طبيعي بايد به ازاي هر دو بيمار فوتي حدود 100 نفر و حداقل از ۲۰ روز پيش مبتلا به آن شده باشند. حتي مي‌توان گفت از صد نفر هم بيشتر، زيرا بيماران در آخرين مراحل پيشرفت بيماري فوت مي‌كنند و طبيعي است اگر 2 درصد آنان فوت كنند، تعدادي فوتي ديگر نيز در راه هستند، همچنان كه در همين چند روز آمار فوتي‌ها به حداقل 20 نفر رسيده و شايد برخي ديگر از فوتي‌ها نيز مربوط به اين بيماري باشند كه هنوز آزمايش نشده‌اند.

بنابراين حداقل بايد چند صد بلكه چند هزار نفر مبتلا شده باشند تا اين تعداد فوتي را شاهد باشيم. البته آمار رسمي درست است، چون آن آمار مبتني بر آزمايش‌هاي مثبت است، اگر آزمايش نگيري كسي به صورت رسمي مبتلا نيست حتي اگر بميرد، در حالي كه اگر مقام وزارت بهداشت هم تا مراحل پيشرفته تست نداده و سرفه‌ها را هم علامت ابتلا و نياز به آزمايش ندانسته بودند، به طريق اولي افراد زيادي از مردم هستند كه بيمار هستند ولي هنوز آزمايش نداده‌اند. بنا بر اين ترديدي در وجود گسترده اين بيماري در ايران نبايد داشت.

اين واقعيت چه ربطي به وضعيت سياسي ايران دارد؟ وضعيت سياسي ايران از حيث ارتباطش با اين واقعه چند ويژگي دارد؛ اولين ويژگي آن سياسي كردن هر واقعيت غيرسياسي است. دومين ويژگي غلبه نگاه كوتاه‌مدت است. سومين ويژگي ناتواني ساخت قدرت به دليل شكاف درون ساختاري در اعمال قدرت و اقتدار به صورت عمومي و نيز بر برخي از بخش‌هاي جامعه و همچنين عوام‌زدگي نزد بخشي از جامعه است كه صداي بلندي دارند و بالاخره فقدان نهاد رسانه‌اي معتبر و رسمي كه مورد اعتماد مردم باشد و شكاف عميق ميان حكومت و مردم است.»

***

روحانی انقلاب جدی مدیریتی در دولت انجام دهد

امیر محبیان، تحلیلگر سیاسی درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات به فرهیختگان گفت: «در مجموع به نظر می‌رسد عوامل مختلفی برای عدم شرکت وجود داشته باشد که در جمع‌بندی آنها بزرگ‌ترین فاکتور نارضایتی است. یعنی نوعی از نارضایتی از وضعیت موجود وجود دارد و جامعه وضعیت موجود را وضعیت مطلوب نمی‌داند. بدتر از آن احساس می‌کنند رای آنها تغییری در وضعیت ایجاد نمی‌کند.

بنابراین ترجیح می‌دهند رای خود را در این زمینه تلف نکنند. این برای مسئولان و به‌خصوص برای کلیت نظام که مشارکت را به درستی به‌عنوان یک امر حیاتی تلقی می‌کرد، اهمیت بسیار زیادی دارد. اینکه همیشه روی مشارکت مانور می‌دادیم نشان‌دهنده مردمی بودن نظام جمهوری اسلامی است. اگر کسی هم در حال حاضر نسبت به این کاهش مشارکت بی‌تفاوت باشد، نشان‌دهنده عدم صداقت با مردم است.

به نظر من این میزان رای، ضرورت یک ارزیابی اورژانسی را به مسئولان گوشزد می‌کند؛ آنها باید دریابند که چرا حرف‌ها و عملکردشان رضایت مردم را جلب نمی‌کند. البته فهم این معضل دشوار نیست. به نظر من از مدت‌ها پیش واضح و بدیهی بود که دچار مشکل و بلکه در بخش‌هایی دچار بحران کارآمدی شده‌ایم و متاسفانه ناکارآمدی به جایی رسیده که مسئولان به جای آنکه حل کننده مسائل مردم باشند، خود به مساله مردم تبدیل شده و دغدغه مردم شدند. مجموعه این عوامل سبب شده نوعی احساس یاس و ناامیدی در میان مردم ایجاد شود...

اگر بخواهم به دکتر روحانی مشفقانه توصیه کنم، می‌گویم یک انقلاب جدی مدیریتی را در دولت انجام دهد. محور را براساس شاخص کارآمدی تعیین کند. هر وزیری که نتواند مسائل را حل کند؛ خودش مساله است، اما متاسفانه این رویکرد را در دولت نمی‌بینیم. نمونه آن هلال‌احمر است.

آن هم در کشوری که همواره در مشکلات است، مدت‌هاست سازمان هلال‌احمر ما رئیس ندارد. از مدت‌ها پیش همه اصرارها بر این بود رئیس قبلی به‌دلیل برخی اقدامات و... کنار گذاشته شود اما برکنار نمی‌شد. چند ماهی است بالاخره این اتفاق افتاد ولی جایگزینی برای آن انتخاب نمی‌شود!

این ضعف مدیریت است و درمورد مدیریت بحران هم انتقادات جدی وجود دارد. مدیریت بحران در کشور دچار بحران است و هیچ جوابی به مردم داده نمی‌شود. اینها بی‌اعتنایی به مردم و اهانت به مردم است. مردم به این اهانت‌ها پاسخ می‌دهند، مردم با عدم مشارکت خیلی با احترام پاسخ دادند.

به‌نظر‌من مردم حق داشتند تندتر از این پاسخ دهند و این نشان‌دهنده این است که دولت توجهی به این قضایا ندارد. به‌نظر‌من اگر ظرف این یک‌سال و چند ماه باقی‌مانده از عمر دولت، تغییرات بسیار جدی‌ای انجام نشود و آقای روحانی هر وزیری را که ناتوان یا ناکارآمد است ؛ فورا عوض نکند، مطمئنا با بدترین حالت آن وزیر از سوی مجلس برکنار خواهند شد و دولت وارد بحران بسیار جدی خواهد شد ازجمله خود رئیس‌جمهور!»

 

 

 

عناوین مرتبط

۱۶ فروردین ۱۳۹۹زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!
۲۸ اسفند ۱۳۹۸واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به بسته شدن درهای حرم رضوی/معذرت‌خواهی بازیگر معروف از اظهاراتش/ انتقاد عباس عبدی از پارادوکس کرونایی و افتتاح اتوبان همت
۲۷ اسفند ۱۳۹۸گلایه وزیر بهداشت از حضور یک سلبریتی در تلویزیون/ تهرانی‌ها به استقبال مرگ می روند/ انتقاد تند آیت الله خاتمی از هتاکان اماکن زیارتی
۲۶ اسفند ۱۳۹۸پشت پرده شایعات تلگرامی عليه سپاه /دليل برگزاری جلسات روحانی در مجموعه سعدآباد/پاسخ به خیال پردازی‌ها درباره سيد احمد خمينی
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ماجرای کرونای محمود صادقی/رونمایی ربیعی از دروغ بزرگ در روزهای کرونایی/دولت روحانی؛ یک چالش تئوریک برای نئولیبرالیسم
۲۴ اسفند ۱۳۹۸از دیدار سرزده قدیمی پوتین از يك داروخانه تا در «این وانفسا روحانی کجاست؟»/خون نمایندگان رنگین‌تر از خون ديگران است/تشویق مردم برای خروج از منزل از سوی تلویزیون!
۲۱ اسفند ۱۳۹۸پاسخ رئیسی به روحانی درباره ستاد مقابله با کرونا/ وزارت بهداشت آمار افراد مشکوک به کرونا را  اعلام کند/ برای مشکلات درخانه ماندن هم فکری کنید

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۵۰۱۷۶۲۱:۰۵:۰۶ ۱۳۹۸/۱۲/۷
با وجود تحریم های بانکی پیوستن ایران به FATF هیچ تغییری در شرایط موجود ایجاد نمی کند ابتدا باید تحریم های ظالمانه لغو بشوند.
ناشناس۱۳۵۰۱۷۹۲۱:۰۷:۳۹ ۱۳۹۸/۱۲/۷
با FATF حتی واردات چمدانی دلار و طلا هم ممنوع می شود و اوضاع اقتصادی بدتر خواهد شد.
ناشناس۱۳۵۰۱۸۳۲۱:۱۱:۳۱ ۱۳۹۸/۱۲/۷
FATF در گزارش رسمی خود اعلام کرده است که یکی از اهداف اصلی این سازمان این است که مسیرهای دور زدن تحریم ها از سوی ایران را مسدود کند.
ناشناس۱۳۵۰۱۹۱۲۱:۱۵:۲۵ ۱۳۹۸/۱۲/۷
اصلاح طلبان و کارگزارانی ها با دلار 16000 تومانی و سکه 6 میلیونی و پراید 70 میلیونی و تورم 400 درصدی اقتصاد کشور و معیشت مردم را نابود کردند و نتیجه آن شکست شون در انتخابات بود خود کرده را تدبیر نیست.
ناشناس۱۳۵۰۱۹۶۲۱:۱۷:۴۳ ۱۳۹۸/۱۲/۷
تجربه کره شمالی نشان می دهد که با پذیرش و اجرای پالرمو و CFT نام این کشور از لیست سیاه FATF خارج نشده است.
ناشناس۱۳۵۰۱۹۹۲۱:۲۰:۲۱ ۱۳۹۸/۱۲/۷
کرونا شیوع فراوان یافته است اما کمبود ماسک و ژل ضد عفونی کننده در بازار مایه تاسف و شرمساری فراوان است.
خدا وکیلی به روحانی رای دادم۱۳۵۰۲۰۰۲۱:۲۱:۴۹ ۱۳۹۸/۱۲/۷
روحانی در این ۷ سال ؛ به اندازه ۷ دقیقه هم برای مردم و کشور کار نکرد .
ناشناس۱۳۵۰۲۰۳۲۱:۲۳:۳۵ ۱۳۹۸/۱۲/۷
کاری از عهده مجلس ۴۱ درصدی بر نمیاد .
ناشناس۱۳۵۰۲۰۸۲۱:۲۷:۰۷ ۱۳۹۸/۱۲/۷
35 درصد از اون 42 درصدی هم که در انتخابات شرکت کردند صرفا به دلیل مهر شناسنامه حضور یافتند .
ناشناس۱۳۵۰۲۱۳۲۱:۳۰:۵۱ ۱۳۹۸/۱۲/۷
بزرگترین پولشویان دنیا گردانندگان FATF هستن.
ناشناس۱۳۵۰۲۱۶۲۱:۳۳:۰۶ ۱۳۹۸/۱۲/۷
امریکا و اروپا که برای اجرای استانداردهای FATF به ایران فشار می آورند خودشان آنرا اجرا نمی کنند.
ناشناس۱۳۵۰۲۲۴۲۱:۳۷:۴۵ ۱۳۹۸/۱۲/۷
بزرگترین ایراد مجلس دهم وکیل الدوله بودن آن بود ان شاءالله مجلس یازدهم اینگونه نخواهد بود و منافع ملی و حقوق مردم را پیگیری خواهد کرد.
ناشناس۱۳۵۰۲۳۰۲۱:۴۰:۰۴ ۱۳۹۸/۱۲/۷
کاسبان FATF پاسخگوی دلار ۱۶۰۰۰ تومنی و سکه ۶ میلیونی و پراید ۷۳ میلیونی باشن
ناشناس۱۳۵۰۲۳۷۲۱:۵۱:۵۵ ۱۳۹۸/۱۲/۷
آخرش از ترس و استرس کرونا ؛ MS میگیریم .
ناشناس۱۳۵۰۲۷۰۲۲:۲۷:۵۸ ۱۳۹۸/۱۲/۷
زندگی ما مهم نیست
ناشناس۱۳۵۰۲۸۶۲۲:۳۷:۳۰ ۱۳۹۸/۱۲/۷
این اقای عبدی کرونا راهم برای مقاصد سیاسی خود استفاده می کند
مینایی۱۳۵۰۳۹۶۰۰:۲۵:۵۴ ۱۳۹۸/۱۲/۸
سیل و زلزله و کرونا و ملخ یکجا؟؟؟ تا ۱۴۰۰ همه نمیریم صلوات بفرست

پربحث‌های دیروز

 1. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 2. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 3. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 4. ضدعفونی‌کردن قم توسط حشدالشعبی

 5. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

 6. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 7. عادت‌هایی که نباید از نقی، ارسطو و بهتاش یاد بگیریم

 8. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 9. روایت گلوبال ریسرچ از چهره مخفی و زشت نامزد دموکرات‌ها

 10. مرکز نقاهتگاه ایران مال

 11. نامه مردم مغان به آیت الله رییسی برای ابطال یک واگذاری ناعادلانه

 12. جهانگیری: در تحریم ظالمانه‌ای از سوی آمریکا به سر می‌بریم/ رئیس جمهور با تمام توان برای مقابله با کرونا پای کار است

 13. قربانیان کرونا در آمریکا از ۷ هزار نفر فراتر رفت/ تعداد مبتلایان به ۲۷۳ هزار نفر رسید

 14. شنیده شدن صدای انفجار شدید در بغداد

 15. بهترین محافظ در برابر کرونا

 16. واکنش کاربران توئیتر به سریال پایتخت۶

 17. معاون سیما: نوروز امسال پرمخاطب‌ترین سال تلویزیون در یک دهه گذشته بود

 18. روحانی: طرح فاصله گذاری اجتماعی به فاصله‌گذاری هوشمند تبدیل می‌شود/ هر تصمیمی که در دولت گرفته می‌شود مبتنی بر مطالعات دقیق علمی است

 19. اتحادیه اروپا خواستار «معافیت بشردوستانه» تحریم‌های ایران شد

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 3. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 4. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 5. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 6. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 7. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 8. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 9. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 10. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 11. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 12. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 13. کرونا و برخوردهای جناحی

 14. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 15. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

 16. ضدعفونی‌کردن قم توسط حشدالشعبی

 17. وزیر بهداشت: روزهای آینده وضعیت مقابله ایران با کرونا در جهان متحول می‌شود

 18. کرونا و اشک کباب! ...

 19. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 20. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

 21. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 22. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

 23. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 24. عادت‌هایی که نباید از نقی، ارسطو و بهتاش یاد بگیریم

 25. نامه ۱۹۱ منتخب مجلس یازدهم به رهبر انقلاب با موضوع تحقق شعار سال

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 3. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 4. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 5. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 6. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 7. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 8. کرونا و برخوردهای جناحی

 9. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 10. کرونا و اشک کباب! ...

 11. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 12. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

 13. روحانی: کرونا در همه استان‌ها سیر نزولی پیدا کرده است/ قرنطینه چینی در ایران قابل اجرا نبود

 14. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

 15. سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

 16. تست کرونای علی لاریجانی رئیس مجلس مثبت شد

 17. نامه مردم مغان به آیت الله رییسی برای ابطال یک واگذاری ناعادلانه

 18. تعطیلی مجلس و بدعت‌هایی اجتناب پذیر  

 19. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

 20. جهانگیری: در تحریم ظالمانه‌ای از سوی آمریکا به سر می‌بریم/ رئیس جمهور با تمام توان برای مقابله با کرونا پای کار است

 21. "اینک شما ملت شجاع، پاسداران جمهوری اسلامی هستید..."

 22. روحانی: ورودی بیمارستان‌ها کمتر شده است/ محدودیت‌ها تا ۲۰ فروردین ادامه دارد

 23. موسوی: آقای روحانی! پیگیری منافع مردم و مصالح کشور، جنگ سیاسی نیست

 24. قالیباف: تلاش کنیم کارگران و کارمندان در مشاغل خود حفظ شوند

 25. روحانی: طرح فاصله گذاری اجتماعی به فاصله‌گذاری هوشمند تبدیل می‌شود/ هر تصمیمی که در دولت گرفته می‌شود مبتنی بر مطالعات دقیق علمی است

آخرین عناوین