واکنش رسمی سپاه به سخنان حسن عباسی/ دفاع کدخدایی از ردصلاحیت‌ها/ سلیمی‌نمین: اصلاح‌طلبان مظلوم‌نمایی می‌کنند

گروه سیاسی الف،   3981106137 ۵۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

واکنش رسمی سپاه به سخنان حسن عباسی/ دفاع کدخدایی از ردصلاحیت‌ها/ سلیمی‌نمین: اصلاح‌طلبان مظلوم‌نمایی می‌کنند

واکنش رسمی سپاه به سخنان حسن عباسی

چند روزی است که ویدئویی از سخنان حسن عباسی درباره کسب درآمد برای کشور توسط سپاه در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود. عباسی در این سخنان که خنده حضار را هم در پی دارد مدعی می‌شود سپاه با دستگیری تعداد بیشتری جاسوس‌های آمریکا می‌تواند درآمد میلیارد دلاری برای کشور فراهم کند.

سخنان عباسی با واکنش تند و رسمی سپاه مواجه شد. سردار رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه ادعای فردی درخصوص "شیوه تامین بودجه سپاه" را دیدگاه و برداشت‌های شخصی وی و فاقد وجاهت قانونی دانست و گفت: منطق سازمان اطلاعات سپاه در برخورد با عوامل نفوذی در چارچوب وظایف قانونی است. 

وی عملکرد سپاه نزد افکار عمومی را واضح، روشن و بی‌نیاز از حمایت‌ با مستمسک قرار دادن موضوعات غیر واقعی توصیف و تصریح کرد: هرچند بیان برخی مطالب و تحلیل‌های غیرمنطقی توسط کارشناس مذکور مسبوق به سابقه بوده و سپاه در مرداد ماه سال ۹۵ نیز بر اصلاح این رویه تاکید کرده است؛ اما اعلام می‌کنیم این فرد در برخی محافل دیدگاه‌ها و برداشت‌های شخصی و بی‌پایه و  اساس‌ را مطرح کرده _که در مواردی از جمله آنچه اخیرا مطرح شده توسط بدخواهان دستاویز قرار گرفته و هجمه به سپاه را سبب  شده است_ در حالی‌ که صحت و واقعیت نداشته است.

بیشتر بخوانید:

منطق اطلاعات سپاه در برخورد با عوامل نفوذی در چارچوب وظایف قانونی است

شریف تاکید کرد: اظهارات خلاف واقع و نادرست این چنینی که ثمره‌ای جز سوء استفاده دشمنان ملت ایران و ریختن آب در آسیاب آنان ندارد، هیچ‌گاه مورد تایید سپاه نبوده و دستگاه‌های متولی امر اظهارات و ادبیات بکارگرفته شده توسط وی که خارج از روال منطقی است رادر چارچوب قانون و مقررات مورد رسیدگی قرار می‌دهند.

***

دفاع کدخدایی از ردصلاحیت‌ها با انتشار یادداشت در روزنامه کیهان

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان با انتشار یادداشتی در روزنامه کیهان از عملکرد این نهاد در زمینه ردصلاحیت‌ها دفاع کرد. در بخشی از این یادداشت آمده است: «عدم تأیید صلاحیت نمایندگان لزوماً به معنای فساد آنان نیست. برخی از آنها در طول دوره نمایندگی خطاهایی داشته‌اند که صلاحیت نمایندگی را برای دوره بعد از دست داده‌اند. شاید این خطاها مساوی با ارتکاب جرم و یا منجر به محکومیت قضایی افراد نشود ولی برای اثبات عدم شایستگی نمایندگی از جانب مردم در خانه ملت کفایت کند. مثلاً فردی که روسای آموزش و پرورش و ارشاد و مدیر چند مدرسه در یک شهر را با اعمال نفوذ از میان لیدرهای انتخاباتی خویش منصوب کرده، شاید در هیچ دادگاهی محکوم نگردد اما چنین فردی شایسته نمایندگی است؟برخی دیگر از افراد نیز دچار مسائل اقتصادی و مال‌اندوزی حرام شده‌اند که اینها نیز رد صلاحیت شده‌اند.

مثلاً فردی که ۲۷۰ میلیارد تومان در یک پروژه ساختمانی در یک شهر سرمایه‌گذاری کرده و امتیاز تأسیس یک کارخانه آب معدنی را از طریق اعمال نفوذ برای برادر کوچکش که زیر سی سال سن دارد گرفته، چنین فردی باید تأیید شود؟ فردی که در پوشش موسسه عام‌المنفعه با ارز دولتی گوشت وارد کرده و با قیمت آزاد در بازار عرضه کرده و مخارج انتخاباتی خود را از این طریق به‌دست آورده، باید تأیید شود؟ فردی که برای قاچاق سیگار رشوه‌های کلان پرداخت کرده و جزئیات این اقدام در پرونده سوابق او موجود است، باید تأیید شود؟»

بیشتر بخوانید:

کدخدایی: عملکرد مجلس دهم از جنبه‌های مختلفی قابل تقدیر و تشکر است/ عدم تأیید صلاحیت نمایندگان لزوماً به معنای فساد آنان نیست

سخنان کدخدایی از وجوه مختلف قابل نقد است اما ای کاش ایشان و دستگاه اطلاع‌رسانی شورا اندکی سلیقه به خرج می‌دادند و در زمانی که متهم به رویکرد سیاسی هستند در تریبون یک گروه سیاسی یادداشتشان را منتشر نمی‌کردند.

به‌علاوه کدخدایی دو مسئله را با یکدیگر خلط می‌کند: ۱-ردصلاحیت افراد مسئله‌دار از نظر اقتصادی ۲-ردصلاحیت افراد به‌دلیل اظهارنظرها و مواضع متفاوت با قرائت رسمی. در مورد اول هرچند از منظر ساختاری ایراداتی وارد است اما در مجموع قابل قبول است. اما در مورد دوم به نظر می‌رسد شورای نگهبان با تنگ‌نظری با برخی از افراد، مانند علی مطهری برخورد کرده است. راه‌حل هم شفافیت عملکرد شورای نگهبان است.

***

اظهار شگفتی آیت‌الله سبحانی از ردصلاحیت ۹۰ نماینده کنونی مجلس

آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید در دیدار رئیس سازمان بازرسی با اشاره به جریانات اخیر در کشور ابراز داشتند: «بسیاری از مشکلات، وجودِ فساد در ادارات دولتی و برخی مسئولان کشور است البته نمی شود گفت همه مسئولان، بلکه گروه معتنابهی هستند که به وظایفِ خود عمل نکرده اند و برخلاف وظیفه خود قدم برداشته اند».

ایشان تصریح کردند: جای شگفتی است که ۹۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس رد صلاحیت شده اند، کاش این رقم را اعلام نمی کردند؛ چگونه مجلس در راس همه امور است اما یک سوم آن دارای چنین روحیاتی باشند؟ این حاکی از نوعی مسامحه در انتخاب افراد در نوع تشکیلات، قضات و جاهای دیگر است.

بیشتر بخوانید:

آیت‌الله سبحانی: چگونه مجلسی که در راس امور است یک سوم آن ردصلاحیت می‌شوند؟

***

سخنان عجیب محسن هاشمی در دفاع از استقرار پدرش در کاخ مرمر

مدتی پیش پرویز فتاح در یک برنامه تلویزیونی از استقرار مرحوم هاشمی رفسنجانی در کاخ مرمر انتقاد کرد و بیان کرد که بناست کاخ مرمر به موزه تبدیل شود. امروز هم خبرنگاران از این کاخ بازدید کردند.

بیشتر ببینید:

ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

نخستین بازدید خبرنگاران از «کاخ مرمر»

از سوی دیگر محسن هاشمی چند بار در جمع خبرنگاران از سخنان فتاح انتقاد کرد و از پدرش دفاع کرد و امروز هم برای دفاع از پدر مرحومش سنگ تمام گذاشت.

محسن هاشمی در حساب شخصی خود در توئیتر نوشت: «در مورد اظهارات آقای فتاح مبنی بر استقرار آیت‌الله هاشمی در کاخ مرمر، معتقدم این حرکت کاملا انحرافی و تخریبی و تنها برای تبلیغات و انتخابات بود. البته فکر نمی‌کنم منظور آقای فتاح تخریب بوده بلکه از صحبت ایشان سوءاستفاده شده.

بعید می‌دانم آقای فتاح قصد تخریب آیت‌الله هاشمی را داشتند یا اینکه ایشان نمی‌دانسته در طول ۴۰ سال بیست‌و‌خرده‌ای سال قوه قضائیه در کاخ مرمر بوده است. در همه سال‌های پس از انقلاب، مقاماتی که مسئولیت‌های حکومتی داشته و دارند، در کاخ‌های بازمانده از دوره پهلوی مستقر هستند.

مثلا محوطه ریاست‌جمهوری از قدیم معروف به کاخ سفید بود که آقای روحانی در آن مستقر است. یا کاخ شاهپورغلامرضا که قوه قضائیه در آن مستقر است.جاییکه آقای جهانگیری در آن مستقر و هیئت دولت تشکیل می‌دهد هم کاخ نخست‌وزیری بوده، پایین‌تر از آن کاخ فرح است که شورای نگهبان آنجاست.

کاخ مرمر، بعد از انقلاب اولین‌بار قوه قضائیه در آن مستقر شد، آقایان صانعی و موسوی‌اردبیلی و یزدی تا سال ۷۴ یا ۷۵ در همین کاخ مستقر بودند؛ بعد از آن چون این کاخ به ترمیم نیاز داشت، قوه قضائیه جابه‌جا شد و به کاخ شاهپورغلامرضا رفت.

پس از فوت آیت الله هاشمی، آقایان موحدی و هاشمی‌شاهرودی به مرمر رفتند، یعنی تا حدود ۱/۵ سال بعد از فوت حاج ‌آقا.پس از آن، مجمع به مجلس قدیم نقل مکان کرد ادعای زندگی آیت‌الله هاشمی در کاخ مرمر هم کذب است، خانواده ما اصلا در این کاخ حضور نداشت و تنها جلسات مجمع در آن برگزار می‌شد.»

***

سلیمی‌نمین: اصلاح‌طلبان در موضوع ردصلاحیت‌ها مظلوم‌نمایی می‌کنند

عباس سلیمی‌نمین، تحلیلگر سیاسی اصولگرا درباره ردصلاحیت اصلاح‌طلبان به خبرآنلاین گفت: «فکر می‌کنم کسانی که توسط شورای نگهبان ردصلاحیت شدند هم شامل اصولگرایان می‌شود هم اصلاح‌طلبان. به این ترتیب درست نیست که این موضوع را بهانه‌ای برای مظلوم‌نمایی قرار دهیم. من نمی‌گویم که امکان خطای انسانی در شورای نگهبان نیست؛ قطعا شورای نگهبان در تعدادی که در فرصت اندک بررسی کرده خطاهایی داشته که باید با درخواست تجدیدنظر ردصلاحیت‌شدگان و در فرصت بررسی شکایات، آنها را اصلاح کند اما اینکه گفته شود فقط از اصلاح‌طلبان رد صلاحیت شدند درست نیست.

مسئله این است که اصلاح‌طلبان هم به دنبال مظلوم‌نمایی هستند و هم تخریب ساختارهای نظارتی. باید بپذیریم که در مجلس فعلی‌ برخی نمایندگان اصلاح‌طلب و برخی نمایندگان اصولگرا به دنبال برخی راهکارهای مسئله‌برانگیز رفتند؛ آقایان خودشان در محافل این موضوع را می‌پذیرند اما در آستانه انتخابات حاضر نیستند حتی یک مورد را بپذیرند که نمایندگانی که قبلا به مجلس فرستادند دچار لغزش شدند.

شما سراغ دارید که اصلاح‌طلبان حتی در یک مورد پذیرفته باشند که فلان نماینده مشکل داشته است؟ این چه رویه‌ای است که مسائل حزبی بر مسائل جامعه برتری داده می‌شود! در همین دوره بسیاری از عناصر اصولگرا هم رد صلاحیت شدند؛ اما آیا اصولگرایان این جنجال را به راه انداختند و از عناصر لغزش‌یافته خود دفاع می‌کنند؟ خیر.  در گذشته هم همینطور بوده؛ نائب‌رئیس یک دوره مجلس در دور بعد ردصلاحیت می‌شود و اصولگرایان اصلا از او حمایت نمی‌کنند یا رئیسِ اصولگرای کمیسیون اقتصادی در چند دوره قبل رد صلاحیت می‌شود، که‌ نه تنها مورد حمایت اصولگرایان قرار نمی‌گیرد، حتی اطلاعات بیشتری درمورد تخلفات او به شورای نگهبان داده می‌شود.

با این تفاسیر ، اصلاح‌طلبان رویه خوبی درپیش نگرفته‌اند، حداقل ردصلاحیت برخی لغزش‌یافته‌ها  را بپذیرند و درمورد برخی چهره‌ها اعتراض کنند. اصلاح‌طلبان اما به طور تمام و کمال از افراد ردصلاحیت شده جناح خود دفاع می‌کنند. این خیلی بد است. اصولگرایان اما پذیرفتند، حتی آقای توکلی اعلام کرده که برخی چهرهای اصولگرا را می‌شناسد که آنها هم دچار لغزش شدند و خوب است شورای نگهبان آنها را هم ردصلاحیت کند. این رویکردِ توجه به مسائل ملی است. 

افراد زیادی از جناح اصلاح‌طلب سالم بودند و ردصلاحیت نشدند و آنها می‌توانند با همان چهره‌ها لیستی قوی ببندند و خواهید دید که لیستی قوی خواهند بست.  به نظر من افتضاحی که درمورد آقای نجفی برای اصلاح‌طلبان رقم خورد کافی است، وقتی آقایان نظر دستگاه نظارتی که در کنترل خودشان است را نپذیرفتند دچار آن مشکلات شدند. به هرحال وزارت اطلاعاتی که تحت کنترل اصلاح‌طلبانِ امروز است اعلام کرد که آقای نجفی شایسته شهرداری نیست اما آنها این موضوع را قبول نکردند و نهایتا به دلایل دیگری فرد دیگری را به جای آقای نجفی معرفی کردند. اگر آقای نجفی همان موقع متوقف می‌شد شاید شرایطش به یک بحران تبدیل نمی شد.  من فکر می‌کنم اصلاح‌طلبان لیست می‌دهند و رقابت خوبی هم شکل می‌گیرد و این جوسازی‌ها فقط جامعه را مکدر و دچار نگرانی می‌کند که شایسته نیست.»

 

 

 

عناوین مرتبط

۲۸ اسفند ۱۳۹۸واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به بسته شدن درهای حرم رضوی/معذرت‌خواهی بازیگر معروف از اظهاراتش/ انتقاد عباس عبدی از پارادوکس کرونایی و افتتاح اتوبان همت
۲۷ اسفند ۱۳۹۸گلایه وزیر بهداشت از حضور یک سلبریتی در تلویزیون/ تهرانی‌ها به استقبال مرگ می روند/ انتقاد تند آیت الله خاتمی از هتاکان اماکن زیارتی
۲۶ اسفند ۱۳۹۸پشت پرده شایعات تلگرامی عليه سپاه /دليل برگزاری جلسات روحانی در مجموعه سعدآباد/پاسخ به خیال پردازی‌ها درباره سيد احمد خمينی
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ماجرای کرونای محمود صادقی/رونمایی ربیعی از دروغ بزرگ در روزهای کرونایی/دولت روحانی؛ یک چالش تئوریک برای نئولیبرالیسم
۲۴ اسفند ۱۳۹۸از دیدار سرزده قدیمی پوتین از يك داروخانه تا در «این وانفسا روحانی کجاست؟»/خون نمایندگان رنگین‌تر از خون ديگران است/تشویق مردم برای خروج از منزل از سوی تلویزیون!
۲۱ اسفند ۱۳۹۸پاسخ رئیسی به روحانی درباره ستاد مقابله با کرونا/ وزارت بهداشت آمار افراد مشکوک به کرونا را  اعلام کند/ برای مشکلات درخانه ماندن هم فکری کنید
۲۰ اسفند ۱۳۹۸نگاه پوپولیستی به كرونا/ تهران دوباره شلوغ شد/ آقای روحانی شما در جلسات با فاصله از همدیگر می نشینید...

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۰۸۲۲۹۲۰:۳۳:۲۸ ۱۳۹۸/۱۱/۶
چرا امثال حسن عباسی در مقابل گفتار و رفتار ضد امنیت ملی خود مصونیت دارند؟!
ناشناس۱۳۰۸۳۹۶۲۲:۵۰:۴۱ ۱۳۹۸/۱۱/۶
تنها حسن عباسی نیست. چند نفر دیگر هم هستند. اینها با حرفهایشان آب به آسیاب دشمن می ریزند.
ناشناس۱۳۰۸۴۰۰۲۲:۵۲:۱۲ ۱۳۹۸/۱۱/۶
چه کسی به حسن عباسی اجازه داده «مرکز دکترینال» درست کند؟
ناشناس۱۳۰۸۴۰۹۲۲:۵۶:۳۲ ۱۳۹۸/۱۱/۶
چرا حسن عباسی خودش را با هنری کیسینجر(وزیر خارجه سالهای دور آمریکا) مقایسه می کند؟ چه مشترکاتی بین این دو هست؟
ناشناس۱۳۰۸۴۱۳۲۲:۵۹:۰۷ ۱۳۹۸/۱۱/۶
از قدیم گفته اند که دشمن دانا به ز دوست دانا. تا موقعیکه سخنان افرادی چون حسن عباسی در جامعه منعکس می شوند، نیازی به دشمن نیست.
ناشناس۱۳۰۸۵۵۹۰۶:۱۱:۱۵ ۱۳۹۸/۱۱/۷
نصف عمرش زندانه چرا از خودت حرف در میاری چهار نفر هم باور می کنند مصونیت نداره
ناشناس۱۳۰۸۸۳۲۱۰:۲۲:۱۲ ۱۳۹۸/۱۱/۷
نصف عمرش رو از کجا آوردی؟؟؟!!!!
ناشناس۱۳۰۸۲۳۲۲۰:۳۵:۱۱ ۱۳۹۸/۱۱/۶
پدیده آقازادگی یادگار دوران دولت هاشمی رفسنجانی است!
ناشناس۱۳۰۸۲۴۲۲۰:۴۵:۲۷ ۱۳۹۸/۱۱/۶
چرا فقط 90 نفر ؟! به نظر من هر 290 نفرشون باید رد صلاحیت شوند .
ضریف۱۳۰۸۲۴۴۲۰:۴۷:۱۱ ۱۳۹۸/۱۱/۶
از طرف من به جواد بگید : نه ؛ مرسی ! :-)
ناشناس۱۳۰۸۳۷۵۲۲:۲۶:۵۴ ۱۳۹۸/۱۱/۶
مزدوران فارسی زبان ترامپ باید بدانند مرسی یک واژه فرانسوی است و نه فارسی! پایتختی هم که هر هفته تظاهرات است پاریس هستش و نه تهران! پی نوشت: مرگ بر ترامپ!
ناشناس۱۳۰۸۵۰۳۰۰:۲۹:۰۱ ۱۳۹۸/۱۱/۷
از طرف جواد به امثال شما میگم نکنه یکی ارفارسی نویسان توییت ترامپ شما بودی؟
ناشناس۱۳۰۸۲۴۹۲۰:۴۹:۳۶ ۱۳۹۸/۱۱/۶
چرا باید حسن عباسی مجوز سخنرانی داشته باشند ؟
ناشناس۱۳۰۸۲۶۱۲۱:۰۴:۰۰ ۱۳۹۸/۱۱/۶
از قاضی القضات جناب رییسی درخواست داریم به قید فوریت لیست رد صلاحیت شده 6ا را از شورای نگهبان دریافت فرمایند و بدون نوبت به تخلفات صورت گرفته رسیدگی نمایند و احکام قضایی صادر و تمامی حقوق و مزایای کسانی را که محکوم میشوند از زمانی که نماینده شدند به جرم خیانت در امانت نمایندگی ملت پس بگیرید
ناشناس۱۳۰۸۲۶۲۲۱:۰۴:۱۷ ۱۳۹۸/۱۱/۶
خب سپاه لطف کنه ایشون بازداشت کنه و توضیح بخواد
امین۱۳۰۸۲۶۳۲۱:۰۴:۳۰ ۱۳۹۸/۱۱/۶
یک سوم سخن سخنان جتاب عباسی را عده ای گفتن الان درراه دادگاه هستند
نادری۱۳۰۸۲۶۴۲۱:۰۵:۲۴ ۱۳۹۸/۱۱/۶
جناب المهدی بابت سخنان این اقا حرفی ندارن اینحرفها ستون پنجمی نیست؟!؟!؟!؟
محسن۱۳۰۸۲۷۳۲۱:۱۵:۵۴ ۱۳۹۸/۱۱/۶
مردم انقلاب کردند که کاخ نشینی از بین برود.نه اینکه ساکنان کاخها عوض بشن. شاه بره رییس جمهور بیاد.
ناشناس۱۳۰۸۲۷۷۲۱:۱۹:۵۸ ۱۳۹۸/۱۱/۶
حسن عباسی طعنه زده به دولت نه اینکه منظورش این کار باشد
ناشناس۱۳۰۸۶۱۷۰۸:۱۲:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۷
خود عباسی این توضیح و به شما داده؟!!!
ناشناس۱۳۰۸۲۷۹۲۱:۲۱:۰۱ ۱۳۹۸/۱۱/۶
دقت کردید محسن هاشمی چه کسانی را مثال زد جهنگیری روحانی و..همه اصلاح طلب 4درصدی هستند چرا نگفت احمدی نژاد و...
ناشناس۱۳۰۸۳۸۰۲۲:۳۳:۲۳ ۱۳۹۸/۱۱/۶
چون احمدی نژاد حاضر نشد در این کاخ ها مستقر شود
محمد قاسمی۱۳۰۸۴۳۷۲۳:۱۶:۱۴ ۱۳۹۸/۱۱/۶
شما مثال رو ببین همه کاخ نشین هستن تقریبا غالب مسئولین
ناشناس۱۳۰۸۲۸۴۲۱:۲۲:۴۴ ۱۳۹۸/۱۱/۶
اصلاح طلب که عامل اشوب های هر ده ساله ایران است ان وقت چه انتظاری از نداشتن مظلوم نمایی دارید که نکند؟!!!!!!!!!!
ناشناس۱۳۰۸۲۹۷۲۱:۳۱:۳۴ ۱۳۹۸/۱۱/۶
هدف بدنام کردن سپاهه. بعضی ها عامدانه و بعضی مثل عباسی از روی جهل.
ناشناس۱۳۰۸۳۱۶۲۱:۳۷:۲۸ ۱۳۹۸/۱۱/۶
همه چیز داره آماده و مهیا و مهندسی میشه برای ریاست جناب محمد باقر ! از همین الان مشخصه .
ناشناس۱۳۰۸۵۶۲۰۶:۱۶:۳۶ ۱۳۹۸/۱۱/۷
نه خیر هنوز مردم ما لیاقت همچین مدیر های متخصص و قدرتمندی رو پیدا نکردن
ناشناس۱۳۰۸۶۵۶۰۸:۵۱:۲۱ ۱۳۹۸/۱۱/۷
متخصص رو خوب اومدی
ناشناس۱۳۰۸۳۱۷۲۱:۳۷:۳۴ ۱۳۹۸/۱۱/۶
زندگی هاشمی رفسنجانی با کاخ نشینی و اشرافی گری عجین شده بود و این مسئله قابل کتمان نیست.
ناشناس۱۳۰۸۳۲۱۲۱:۳۸:۳۹ ۱۳۹۸/۱۱/۶
دلایلی که آقای کدخدایی برای رد صلاحیت نمایندگان عنوان کردند منطقی و قابل قبول بود.
ناشناس۱۳۰۸۳۲۵۲۱:۴۱:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۶
اصلاح طلبان با دلار 14000 تومانی و سکه 5 میلیونی و پراید 55 میلیونی و تورم 400 درصدی که ایجاد کردند با چه رویی دوباره می خواهند در انتخابات شرکت نمایند ؟!
ناشناس۱۳۰۸۳۲۸۲۱:۴۴:۱۳ ۱۳۹۸/۱۱/۶
پیشنهاد می کنم که استخر فرح را هم به موزه تبدیل کنند
ناشناس۱۳۰۸۳۳۰۲۱:۴۶:۰۲ ۱۳۹۸/۱۱/۶
رد صلاحیت علی مطهری درست بود بعضی صحبت های ایشان مغایر با آرمان های انقلاب است.
ناشناس۱۳۰۸۵۴۵۰۳:۴۵:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۷
بله ظاهرا هر حرف حقی مقایر با آرمانهای انقلاب است
ناشناس۱۳۰۸۳۳۶۲۱:۵۰:۳۳ ۱۳۹۸/۱۱/۶
کجای حرف محسن هاشمی عجیبه اگه اینا عجیبه ادعای فتاح عجیبتره
ناشناس۱۳۰۸۳۳۹۲۱:۵۱:۵۴ ۱۳۹۸/۱۱/۶
مگه اصلاح طلب هم مانده که رد صلاحیت نشده باشه؟؟
ناشناس۱۳۰۸۵۶۱۰۶:۱۴:۳۴ ۱۳۹۸/۱۱/۷
خب بعضی هاشون کمتر تخلفات اقتصادی کنن
ناشناس۱۳۰۸۶۵۵۰۸:۵۰:۵۲ ۱۳۹۸/۱۱/۷
اگر رد صلاحیت نشده باشد نشان‌دهنده ضعف شورای نگهبان است با این افتضاحی که اصلاحاتچیا در این سالها به بار آورند بعضیا چه رویی دارند
ناشناس۱۳۰۸۳۵۳۲۱:۵۸:۰۸ ۱۳۹۸/۱۱/۶
اصلاح طلبان ابتدا باید خودشان را اصلاح کنند.
س.علی۱۳۰۸۳۵۶۲۲:۰۰:۵۳ ۱۳۹۸/۱۱/۶
چرا هیچکس نمیتونه عباسی و امثال عباسی رو ساکت کنه ؟؟
ناشناس۱۳۰۸۳۷۷۲۲:۳۱:۳۷ ۱۳۹۸/۱۱/۶
اندر حكايت سخنان جناب عباسي !! ----- دو كلمه حرف حساب : " دشمن دانا به از نادان دوست " !! والسلام !!
ناشناس۱۳۰۸۴۱۷۲۳:۰۱:۵۳ ۱۳۹۸/۱۱/۶
قبل از عباسي محسن رضايي همين مطلب رو گفته بود منتهي نه براي تامين بودجه سپاه . كلا گفته بود امريكايي ها رو اسير كنيم وبراي هراسير ميلياردها پول بگيريم . كسي عكس العمل نشان نداد ظاهرا اين تفكر طرفداراني دارد
ناشناس۱۳۰۸۴۴۲۲۳:۱۹:۵۴ ۱۳۹۸/۱۱/۶
یه انتخاباتی است بین خود اصولگرایان و دیگه مزاحمتی هم ندارن که اصلاح طلبها باشن و...
ناشناس۱۳۰۸۴۶۴۲۳:۳۲:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۶
همه چیز داره آماده و میشه برای ریاست جناب قالیباف !
ناشناس۱۳۰۸۶۰۶۰۸:۰۲:۰۳ ۱۳۹۸/۱۱/۷
حسن عباسی واقعا به کجا وصله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۳۰۸۶۱۵۰۸:۰۷:۰۱ ۱۳۹۸/۱۱/۷
"سخنان عباسی با واکنش تند و رسمی سپاه مواجه شد" وقتی تئوریسن اصول گرا باشی هر صحبتی میتونی بکنی ، اگه از جریان اصلاح طلب بود و این حرفا رو میزد تا الان بالای دار بود
ناشناس۱۳۰۸۶۸۴۰۹:۰۷:۳۳ ۱۳۹۸/۱۱/۷
میشه بگویید تا الان کدام تئوریسین اصلاح طلبی را بالای دار کرده اند؟؟ تئوریسین هایی که نامه می نویسند و بعد از شهادت سردار سلیمانی از تسلیم سخن می گویند؟؟ کسانی که سپاه را دولت تفنگدار می نامیدند؟؟ آنانی که سالیان سال همین سردار سلیمانی را می گوبیدند چند نفرشان اعدام شده اند که شما این گونه می گویی
ناشناس۱۳۰۸۸۳۴۱۰:۲۲:۳۵ ۱۳۹۸/۱۱/۷
اعدام نشدن ولی بازداشت ومحکوم ورد صلاحیت شدن
صمصام۱۳۰۸۶۴۷۰۸:۴۰:۲۴ ۱۳۹۸/۱۱/۷
حاشیه امنیتی که در کشور ما حسن عباسی داره حضرت عباسی هیچکی نداره !
محمد۱۳۰۸۷۶۸۰۹:۵۰:۰۰ ۱۳۹۸/۱۱/۷
هیچ کس از رد صلاحیت افراد فاسد ناراحت نیست.اما ای کاش آقای کدخدایی مشخص میکرد که چندنفر به خاطر گرایشات جناحی و حزبی رد صلاحیت شده اند؟
محمد۱۳۰۸۷۸۲۰۹:۵۴:۵۳ ۱۳۹۸/۱۱/۷
ظاهرا مسوولان کشور از لذت کاخ نشینی به هیچ عنوان نمی توانند بگذرن!!!!
ناشناس۱۳۰۸۹۳۴۱۱:۱۱:۱۸ ۱۳۹۸/۱۱/۷
سخنان عباسی راست هست. چندی پیش هم محسن رضایی گفته بود هزار تا را گروگان می گیریم.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

  2. در عراق چه خبر است: کودتا، تهاجم نظامی یا عملیات فریب؟

  3. لطفا برای جهش تولید دنبال "راهکار" نروید، فقط موانع را بردارید !

  4. نیوزویک: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا، از جنگ افغانستان فراتر رفت

  5. سیروس مقدم: قسمت‌های آخر پایتخت۶ بعد از کرونا تولید و پخش می‌شود

  6. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

  7. بازدید رئیسی از نقاهتگاه ارتش برای بیماران کرونایی

  8. ۴ سناریوی احتمالی از پایان شیوعِ ویروس کرونا و بازگشتِ زندگی به شرایط عادی

  9. سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

  10. جزئیات تازه از افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۹

  11. کرونا و مشکل اجاره‌نشین‌ها/ مستأجرانی که نمی‌توانند خانه پیدا کنند

  12. روحانی: ورودی بیمارستان‌ها کمتر شده است/ محدودیت‌ها تا ۲۰ فروردین ادامه دارد

  13. بهار تبریز

  14. تصویری باورنکردنی از آزادراه تهران - کرج

  15. تمدید معافیت‌های هسته‌ای ایران توسط آمریکا برای ۶۰ روز دیگر

  16. حمله به پایگاه عین الاسد عراق و رهگیری توسط پاترویت آمریکا

  17. اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر تلگرام لو رفت

  18. ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا ۲۰ فروردین/فوت ۳۲۰ نفردر کشور به دلیل مصرف فرآورده‌های الکلی

  19. آخرین آمار کرونا در کشور/ شناسایی ۳۱۱۱ مورد جدید و فوت ۱۴۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

  20. روزی روزگاری تهران

  21. چهره نزدیک به چلبی نامزد نخست وزیری عراق شد

  22. پیش بینی بازار مسکن در سال جاری

  23. آخرین تحولات میدانی استان الانبار عراق؛ جزئیات دفع حملات سنگین عناصر مخفی داعش در منطقه مهم و راهبردی « عکاشات» + نقشه میدانی و عکس

  پربحث‌های هفته

  1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

  2. انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

  3. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

  4. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

  5. حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان منتفی شد/ نمکی در جریان نبود

  6. کرونا و برخوردهای جناحی

  7. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

  8. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

  9. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

  10. ترامپ برای مبارزه با کرونا دست به دامن کره جنوبی شد/ دست رد کره به ترامپ

  11. کرونا و اشک کباب! ...

  12. ایران و آمریکا در پیچ کرونا

  13. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

  14. زیر پوست پایتخت...

  15. وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به‌زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

  16. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

  17. اتهام زنی پمپئو به ایران در خصوص اهداف کشورمان برای رفع تحریم‌ها

  18. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

  19. ارتش کاری کرد،کارستان/افتتاح نقاهتگاه بی‌نظیر ارتش

  20. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

  21. کرونا چگونه ممکن است نظم جهانی را تغییر دهد؟ / چین جای آمریکا را می گیرد؟

  22. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

  23. وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان ۱۵ تا ۷۷ درصد افزایش می‌یابد

  24. برادر علیرضا فغانی پناهنده شد

  25. واکنش وزیر ارتباطات به یک طرفه شدن تلفن مجری صداوسیما

  آخرین عناوین