واعظی: مشکلی با صداوسیما نداریم/ واکنش تهران برابر ارجاع احتمالی پرونده ایران به شورای امنیت

گروه سیاسی الف،   3981102079

رئیس دفتر رئیس جمهوری با استناد به نامه اردیبهشت ماه روحانی به سران کشورهای اروپایی و موارد مطرح شده در آن ،تصریح کرد: تصمیم گیری درباره واکنش به مساله ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل از اختیارت دولت است.

واعظی: مشکلی با صداوسیما نداریم/ واکنش تهران برابر ارجاع احتمالی پرونده ایران به شورای امنیت

به گزارش ایسنا، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره مواضع ایران در شرایطی که پرونده کشورمان به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده شود، اظهار کرد: در دولت راجع به این موضوع بحثی که منجر به مصوبه شود نداشتیم؛ چراکه این موضوع از اختیارات دولت است و قاعدتا جزو مباحثی است که باید جای دیگری درباره آن تصمیم گیری شود.

وی افزود: در اردیبهشت ماه آقای رئیس جمهوری نامه ای به سران کشورهای 1+4 نوشتند و در آن اعلام کردند که ما علاقمندیم در برجام بمانیم و به تعهدات خود عمل کنیم مشروط بر اینکه آنها هم در صورتی که می‌خواهند برجام را حفظ کنند به تعهدات خود پایبند باشند.مطرح شده بود که ممکن است برخی پرونده ایران را به شورای امنیت ببرند که در آن نامه آقای روحانی اعلام کردند اگر این اتفاق بیفتد تصمیمات سخت تری را اتخاذ خواهیم کرد از جمله اینکه از برجام خارج شویم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: ما به آنچه آقای روحانی در نامه خود به روسای جمهور کشور های دیگر اعلام کردند، متعهد هستیم. اگر آنها بخوانند از این مسیر خارج شوند، ما هم مسیرهای دیگری را دنبال خواهیم کرد.

واعظی در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره رویکرد صداوسیما نسبت به عملکرد دولت خاطر نشان کرد:‌ آنچه که ما از رئیس سازمان صداوسیما می‌خواهیم چیز زیادی نیست؛ ما می‌گوییم صحبت‌های رئیس جمهوری و وزرا بدون تبعیض و براساس آنچه که ایشان می‌گویند، مطرح شود. آن‌ها درباره برخی مطالب مطرح شده می‌گویند که به مصلحت نیست یا اینکه آن‌ها برداشت خود از صحبت‌های رئیس جمهوری و برخی وزرا را به صورت زیرنویس منتشر می‌کنند. این در حالی است که ما چندین بار به آن‌ها تذکر داده‌ایم که زیرنویس پخش شده با آنچه که مطرح شده است کاملا مغایرت دارد.

وی با تأکید بر اینکه در دولت مشکلی با رئیس صداوسیما نداریم، افزود: روابطمان با آقای علی‌عسگری در دولت بسیار خوب است. ما کارکنان و مجموعه عظیم صداوسیما در سراسر کشور را از خود می‌دانیم و هیچ مشکلی نیز با آن‌ها نداریم اما متأسفانه تعدادی افراد سیاسی که اندک هستند اما طی 10 الی 15 سال گذشته برخی سمت‌های کلیدی صداوسیما را گرفته‌اند، تلاش و فکر می‌کنند که اگر کسی سمتی دارد، باید براساس تفکر و حزب متبوع آن فرد با او برخورد کند.

وی ادامه داد: ما می‌گوییم که صداوسیما نباید توسط آن گروه محدود به صورت جناحی اداره شود چرا که صداوسیما رسانه‌ای ملی و متعلق به کل نظام و کشور است و ما می‌گوییم همان طور که برای سایر قوا و نهادها بسته رسانه‌ای پخش می‌کنند، درباره قوه مجریه نیز همان گونه رفتار کنند و این گونه نباشد که وقتی وزیری از دولت دو روز در هرمزگان حضور داشته و از تمام مناطق سیل زده بازدید کرده خبرش 10 ثانیه پخش شود اما اینکه فرد دیگری در جایی غذایی میان سیل زدگان پخش کرده، خبر مربوطه 3 دقیقه پخش شود.

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: مردم نیز دوست دارند که صداوسیما اخبار مربوط به تمام فعالیت‌های خدمتگزاران را پوشش دهد و این موضوع اصلا به معنای اختلاف میان مجموعه دولت و صداوسیما نیست بلکه ما صرفا انتقاداتی به صداوسیما داریم.

واعظی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت انتخاب رئیس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: شورای عالی جمعیت هلال احمر بعد از کنار رفتن رئیس پیشین خود با عجله جلسه خود را زمانی تشکیل داد که استعفای آقای پیوندی از سوی رئیس جمهوری پذیرفته نشده بود. در زمان برگزاری انتخابات در هلال احمر نیز مشکلاتی در آنجا ایجاد شد؛ شورای مربوطه 9 عضو داشت که دو عضو از داخل و هفت عضو از خارج از مجموعه هلال احمر بودند و شرایط به گونه‌ای پیش رفت که هفت نفری که از خارج از مجموعه بودند فرصت برای اعلام برنامه پیدا نکردند و در نهایت دو نفری به دفتر رئیس جمهوری معرفی شدند که از داخل جمعیت هلال احمر بودند.

وی گفت: هفت نفر دیگر نامه اعتراضی به آقای رئیس جمهوری نوشتند و آقای رئیس جمهور نیز بی‌طرفانه اعلام کردند که موضوع بررسی شود. در همین راستا معاونت حقوقی موضوع را مورد بررسی قرار داد و از انتخابات انجام شده اشکال گرفت و پیشنهاد داد که انتخابات مجددا برگزار شود. الان نیز موضوع در دست شورای عالی جمعیت هلال احمر است و بلافاصله بعد از برگزاری انتخابات و معرفی دو نفر به رئیس جمهوری، آقای رئیس جمهور نیز یکی از دو نفر را به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر انتخاب خواهند کرد. به صورت کلی رویکرد آقای روحانی بر این است که در صورتی که مجموعه‌ای از داخل با اختلاف نظر روبرو باشند، ایشان تا زمان رفع اختلافات داخلی آن مجموعه حکم فردی را امضا نمی‌کند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری در ادامه صحبت‌های خود در پاسخ به پرسشی درباره برخی انتقادات از نحوه رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر رد صلاحیت‌ها براساس قانون باشد و کسی تخلف اعم از اقتصادی، اخلاقی و هر چه که قانون مشخص کرده،مرتکب شده باشد، دولت به هیچ وجه درباره این نوع رد صلاحیت‌ها مطلبی را مطرح نمی‌کند اما گزارش‌هایی که ما از افرادی که جزو نمایندگان فعلی مجلس محسوب می‌شوند و همچنین آن‌هایی که نماینده فعلی نیستند دریافت کرده‌ایم این گونه است که برخی از آن‌ها رفته‌اند صحبت کردند و به آن‌ها اعلام شده که شما از برجام حمایت کرده‌اید یا اینکه از دولت طرفداری کرده‌اید؛ چیزهایی از داوطلبان کاندیداتوری سوال می‌کنند یا اینکه چیزهایی در پرونده آن‌ها قرار می‌دهند در حالی که این موضوعات مربوط به تفکر و اندیشه‌ای است که مردم به آن رأی دادند و در دولت وجود دارد؛ برجام چیزی نیست که فردی که از آن حمایت کرده این حمایت‌اش الان تبدیل به نقطه ضعف او و رد صلاحیت‌اش شود.

واعظی در پاسخ به این پرسش که آیا آنچه که مطرح می کنید مستند است با تأکید بر مستند بودن گفته‌های خود خاطر نشان کرد: رسانه‌ها می‌توانند با یکی از افرادی که رد صلاحیت شده‌اند مثلا نماینده مردم رشت مصاحبه کنند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره توضیحات شورای نگهبان در خصوص علت رد صلاحیت‌ها گفت: سخنگوی شورای نگهبان هر کسی هر چه بگوید جواب او را می‌گوید؛ نمی‌شود که همه ناحق باشند و فقط سخنگوی شورای نگهبان حق باشد. تا امروز هر کسی در هر کجا که صحبت کرده از جمله آقای لاریجانی سخنگوی شورای نگهبان درباره اظهارات مطرح شده جواب داده است. موضع دولت این است که آنچه که تخلف و مسائل مالی، اقتصادی و اخلاقی است را قبول داریم اما نباید براساس تفکر افراد صلاحیت آن‌ها را رد کنند؛ ما می‌گوییم همواره دو تفکر در کشور وجود داشته که یکی از آن‌ها تفکری است که سردمدار آن از ابتدا مقام معظم رهبری بودند و ایشان همواره در تمام انتخابات‌ها معتقد و به دنبال انتخابات پرشور و مشارکت حداکثری بودند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری ادامه داد: تفکر دیگری نیز وجود دارد که می‌گوید اصلا مهم نیست در انتخابات‌ها چند درصد مشارکت می‌کنند بلکه صرفا نتایج انتخابات‌ها مهم است؛ ما می‌گوییم اگر شما می‌خواهید مهندسی کنید تا در انتخابات مشارکت پایین باشد و گروه خاصی نتیجه انتخابات باشد، این موضوع نتیجه انتخابات همه ملت ایران نیست. صحبت دولت و آقای رئیس جمهوری روشن است و اعلام می‌کنیم که همان طور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند باید انتخابات حداکثری و پرشور داشته باشیم چرا که این نوع انتخابات علاوه بر حل مسائل داخلی‌مان حتما مسائل خارجی جمهوری اسلامی ایران را نیز حل خواهد کرد. اگر ما در نقاط مختلف کشور انتخاباتی با حضور گسترده مردم داشته باشیم، بسیاری از توطئه‌ها خنثی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، واعظی در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره ادعای وحید یامین‌پور از فعالان رسانه‌ای مبنی بر اینکه دولت در مکاتبه با اینستاگرام درخواست مسدود شدن صفحه شخصی او را مطرح کرده است، با بیان اینکه این موضوع کذب محض است، اظهار کرد: این آقا فکر می‌کنند کارهایی که خودشان و دوستانشان در زمان دولت قبل انجام می‌دادند، را دولت فعلی انجام می‌دهد که این موضوع کذب محض است و نه در دوران من و نه در دوران فعلی وزارت ارتباطات این اتفاق نیافتاده است بلکه بالعکس ما تحت فشار هستیم و گروه‌های خاص به ما فشار می‌آورند که چرا این کارها را انجام نمی‌دهیم. به نظر من آنچه که مطرح شده فرار رو به جلو است.

وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره اقدام فرانسه در اعزام ناو هواپیمابر شاردوگل به آب‌های خلیج فارس گفت: ما فکر می‌کنیم که منطقه خلیج فارس، منطقه‌ای بسیار حساس است و هر چه ادوات نظامی از کشورهای خارج از منطقه در این منطقه افزایش یابد نه تنها باعث ایجاد آرامش و صلح نمی‌شود بلکه برعکس باعث افزایش تشنج می‌شود؛ در این راستا ما همواره در مذاکراتی که با اروپایی‌ها و دیگران داشته‌ایم اعلام کردیم که اگر می‌خواهید منطقه خلیج فارس منطقه آرام و در صلح باشد خودتان را از این منطقه کنار بکشید و بگذارید کشورهای منطقه خودشان برای صلح، آرامش و همکاری در این زمینه تصمیم‌گیری کنند. ما فکر می‌کنیم این گونه اقدامات باعث ایجاد ثبات در منطقه نخواهد شد.

این عضو حزب اعتدال و توسعه در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت اعلام شده از سوی شورای نگهبان در خصوص صلاحیت اعضای این حزب برای کاندیداتوری انتخابات مجلس گفت: تقریبا اکثر کسانی که از حزب اعتدال و توسعه در سراسر کشور برای انتخابات پیش رو اعلام کاندیداتوری کرده بودند تاکنون از سوی شورای نگهبان صلاحیت‌شان رد شده است.

واعظی در پاسخ به پرسش دیگری درباره علت افزایش دیدار سران کشورهای ایران و عمان طی ماه‌های اخیر و گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر اینکه آقای بن علوی وزیر خارجه عمان در مذاکرات با مقامات ایرانی حامل پیام آمریکایی‌ها است، اظهار کرد: آقای بن علوی حامل پیامی نبوده‌اند بلکه در دیدارهایی که با سران عمان برگزار می‌شود موضوعات دو جانبه مطرح می‌شود؛ امروز روابط دو جانبه ایران با عمان در حال گسترش است و بخشی از سفر آقای بن علوی به تهران دو جانبه و بخش دیگری از آن مربوط به مسائل منطقه‌ای است. عمان یک طرف تنگه هرمز و ما طرف دیگر این تنگه قرار داریم و تعامل میان دو کشور باید افزایش یابد و اگر ما ایده تأمین و حفظ امنیت منطقه توسط کشورهای منطقه را مطرح می‌کنیم، این نوع دیدارها باید افزایش یابد.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به سفر اخیر امیر قطر به تهران با بیان اینکه این سفر در راستای مسائل دو جانبه و همچنین منطقه‌ای انجام شد، افزود: سفر دیروز آقای بن علوی نیز درباره موضوع امنیت منطقه خلیج فارس بود و به نظر من امنیت خلیج فارس آنقدر اهمیت دارد که هم آقای ظریف سفرهای متعددی به کشورهای منطقه انجام دهد و هم وزرای خارجه کشورهای منطقه به تهران بیایند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره اظهارات نخست وزیر عراق مبنی بر اینکه سردار قاسم سلیمانی در سفری که به بغداد داشت و به شهادت رسید مأموریت دریافت پیام عربستان درباره طرح ایران را بر عهده داشت، گفت: موضع ایران با عربستان هیچ‌گاه به این صورت نبوده که هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشته باشیم و آن‌ها پیامی ندهند و پیامی از ما دریافت نکنند؛ موضوع ایران و عربستان را نباید به موضوع رابطه ایران با آمریکا تشبیه کنیم چرا که عربستان همسایه ما است. حال مدتی است که مشکلی پیش آمده و مسئله جنگ یمن نیز مزید بر علت شده و یک گرفتاری ایجاد کرده است. با این حال سیاست ما همواره بر این بوده که با همسایگان خود از جمله عربستان روابط خوبی داشته باشیم چرا که عربستان نیز کشوری اسلامی است و در گذشته دو کشور روابط خوبی با یکدیگر داشته‌اند. اعتقاد ما این است که حل مشکلات دو کشور به نفع دو دولت و همچنین کشورهای منطقه است و ما نباید اجازه دهیم رژیم صهیونیستی و دشمنان کشورهای اسلامی از این شکاف استفاده کنند.

واعظی در پایان در پاسخ به پرسشی درباره سلب میزبانی باشگاه‌های ایرانی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC اظهار کرد: این اقدام موضوع عجیبی است و به نظر من باید تلاش کنیم که این اتفاق نیفتد؛ این تصمیم غیرورزشی و غیرحرفه‌ای است و به هر صورتی که ما بررسی می‌کنیم به این نتیجه می‌رسیم که موضوع تبدیل به مسئله سیاسی شده است؛ وزارت خارجه و وزارت ورزش در این راستا تلاش‌های بسیار خوبی انجام داده‌اند و همه دولت باید در این زمینه کمک کنند. همچنین از مردم، ورزش‌دوستان، رسانه‌های مختلف و باشگاه‌هایی که مشمول تصمیم اخیر AFC شده‌اند به دلیل وحدت و انسجامی که از خود نشان داده‌اند تشکر می‌کنم. به گونه‌ای در داخل کشور رفتار شد که خارجی‌ها نتوانند احساس کنند که ما در داخل دچار اختلاف شده‌ایم و معتقدم که اگر با همین روش پیش برویم قطعا موفق خواهیم شد.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. نیروگاه هسته‌ای امارات

 2. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 3. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 4. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 5. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 6. زنگنه: وزارت نفت صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است

 7. اظهارات جنجالی ابطحی، رئیس دفتر خاتمی

 8. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 9. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 10. کنفرانس امنیتی مونیخ ؛ روایت ایرانی از «بی غربی گرایی»

 11. جوان دیگری در سوریه پر کشید + عکس

 12. استقبال جریان‌های سیاسی مختلف از امضای تعهدنامه مجلس شفاف / اسامی نامزدها تکمیل می شود

 13. آخرین قیمت سکه، دلار و طلا در بازار + جدول

 14. رهبر انقلاب: مجلسی می‌خواهیم که با وضع قوانین لازم، کشور را از توطئه‌ها مصونیّت ببخشد/ آمریکا در حال حرکت به سمت فروپاشی از درون است و غرق خواهد شد

 15. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 16. گوشت گوسفندی ۱۰ هزار تومان گران شد

 17. روایت فارین پالیسی از خودکامگی ترامپ

 18. ترکیه: اگر دولت سوریه عقب‌نشینی نکند، به زور متوسل می‌شویم

 19. پژو ۴۰۵ به مرز ۱۱۵ میلیون رسید؛ فاصله ۳۰۰ میلیونی پژو ۲۰۰۸ از کارخانه تا بازار

 20. ایران تا ۱۴۰۲ به مدار بالای هزار کیلومتر می‌رود

 21. عارف: عاجزانه از مردم می‌خواهم به کاندیداهای اصلاح‌طلب رأی بدهند

 22. دستاورد بی‌سابقه محققان ایرانی در تشخیص سرطان مثانه

 23. روایتی از ترس تشکیلات امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی از ایران

 24. جمع‌آوری بیش از ۳۰ هزار معتاد متجاهر در شوش و هرندی

 25. قیمت دلار به ۱۴۲۰۰ تومان رسید

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 5. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 6. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 7. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 8. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 9. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 10. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 11. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 12. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 13. چرا تتلو را به ایران تحویل ندادند؟

 14. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 15. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 16. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 17. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 18. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 19. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 20. آخرین پیام انقلاب ایران به حاج قاسم دل ها

 21. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 22. سنگ جدید آرامگاه سردار سلیمانی که فردا رونمایی می‌شود

 23. کره‌ای‌ها از بازار لوازم خانگی ایران رفتند

 24. زنگنه: وزارت نفت صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است

 25. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

پربحث‌های هفته

 1. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 2. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 3. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 4. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 5. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 6. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 7. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 8. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 9. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 10. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 11. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

 12. نامه بذرپاش به حدادعادل و آقاتهرانی: در فرصت کوتاه باقیمانده به راه‌های وحدت حداکثری بیاندیشید

 13. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

 14. تلاش دولت برای برگزاری رفراندوم درباره نظارت استصوابی/ آخرین اخبار انتخابات؛ از قصد اصولگرایان برای وحدت تا زمزمه ائتلاف حامیان دولت با احزاب اصلاح‌طلب

 15. خبرنگار صداوسیما به ایران اینترنشنال پیوست!

 16. نامه مشترک حدادعادل و آقاتهرانی به مردم تهران پس از وحدت نیروهای انقلاب

 17. جلواتی: وکیل الدوله بودن مهمترین نقطه ضعف مجلس دهم

 18. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 19. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 20. روحانی: قول می‌دهم شعاری را که روز اول مطرح کردم تا روز آخر پیگیری کنم

 21. اعلام لیست نهایی جبهه پایداری برای حوزه انتخابیه تهران

 22. کنفرانس امنیتی مونیخ ؛ روایت ایرانی از «بی غربی گرایی»

 23. لیست کامل ائتلاف اصلاح‌طلبان برای انتخابات + اسامی 

 24. روایت‌های ما از آن  بزرگ مرد

 25. تقی پور: مجلس دهم به تمایلات دولت گرایش داشت تا به منافع مردم

آخرین عناوین