سردار حاجی‌زاده: وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم/ همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم/بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود

گروه سیاسی الف،   3981021054 ۱۹۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

فرماند هوافضای سپاه گفت:‌ وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم.

سردار حاجی‌زاده: وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم/ همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم/بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود

 به گزارش الف، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی پیرامون سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی گفت:  حادثه دلخراش هواپیمای مسافربری اوکراین را بنده وقتی در غرب کشور -بعد از اجرای عملیات ضربات موشکی علیه پایگاه آمریکایی- بودم، شنیدم. زمانی که اطمینان  پیدا کردم که این اتفاق افتاده آرزوی مرگ کردم.ای کاش می‌مُردم و چنین حادثه‌ای را شاهد نبودم.

وی افزود: بررسی‌ها و ارزیابی این حادثه توسط ستادهای بالاتر و مجموعه قوه قضاییه بررسی می‌شود و همین ابتدای صحبت عرض کنم که ما گردنمان از مو باریک‌تر است. همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم و هر تصمیمی که مسئولان بگیرند مطیع آن هستیم.

سردار حاجی‌زاده گفت:‌ بیش از یک هفته شرایط منطقه و التهابات منطقه و احتمال درگیری نسبت به سالهای گذشته شاید از ابتدای انقلاب بی‌سابقه بود و احتمال درگیری بالا بود. نیروهای هر دو طرف در آماده باش صددرصد بودند بخصوص که آمریکایی‌ها اعلام کرده بودند 52 نقطه در ایران را می‌زنند. برای همین همه‌ی یگان‌های آفندی و پدافندی در آماده باش صددرصد بودند.

وی ادامه داد: آنچه در بررسی‌های ما انجام شد، شب حادثه وضعیت آمادگی در سطح جنگی قرار گرفته و بالاترین سطح آماده باش توسط شبکه یکپارچه پدافند به سامانه‌ها ابلاغ می‌شود. در این شرایط تعدادی از سامانه‌های پدافندی به رینگ پدافند تهران اضافه شد. یعنی اولین سامانه‌های که در محدوده‌ی غرب تهران مستقر می‌شود، این حادثه توسط آن رقم خورده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: در چندین مرحله به همه‌ی سامانه‌ها اعلام می‌شود که موشکهای کروزی به سمت کشور شلیک شده و آماده باشند. سامانه‌ها در بالاترین سطح آمادگی بودند یعنی فقط کافی است یک دکمه را شما فشار بدهید. مصاحبه‌ای هم با این اپراتور انجام شده که پخش خواهد شد و او اظهار می‌کند که ما چندین بار درخواست کردیم که آسمان کشور از پروازها متوقف شود یعنی اصطلاحاً «کلیر» شود. در آن لحظاتی که این اتفاق می‌افتد این سامانه مواجه می‌شود با هدفی در 19 کیلومتری که «کروز» تشخیص داده می‌شود.

سردار حاجی زاده خاطرنشان کرد: این سامانه ساعت 12 شب در منطقه مورد نظر مستقر می شود و  و زمانی که هواپیمای اوکراینی پرواز می‌کند -با توجه به سمت پروازی که داشته است- از طرف سامانه، موشک کروز تشخیص داده می شود. اما اپراتور باید تماس می گرفته و تایید این موضوع را دریافت می کرده است.

وی افزود: خطای اپراتور نیز از همین محل است که تماس نگرفته. سامانه ارتباطی او در زمان حادثه دچار اختلالی بوده و به هر ترتیب موفق به برقراری ارتباط نمی شود. اپراتور 10 ثانیه فرصت  داشته تا تصمیم بگیرد و می توانسته هدف را بزند یا نزد که این تصمیم بد را می گیرد و هواپیما مورد هدف قرار می‌گیرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: عزیزان هواپیمایی کشوری تا قبل از اعلام نیروهای مسلح اعلام می کردندکه اصابت موشکی درکار نبوده زیرا از موضوع خبری نداشتند. من چهارشنبه متوجه این قضیه شدم ولی بین راه زنگ زدم و به مسئولین گفتم که احتمال می دهم هواپیمای خودی را زده باشیم. ستاد کل تیم بررسی حادثه تشکیل داده بود و کسانیکه دخیل در این حادثه بودند را قرنطینه کرد و ما اجازه نداشتیم چیزی را به کسی بگوییم.

سردار حاجی زاده: بعد از بررسی، صبح جمعه همه اطلاعات جمع و مشخص شد عده ای در این ماجرا خطا داشتند و بعد از آن بود که ستاد کل شروع به رسانه ای کردن موضوع کرد.

وی تصریح کرد: از همان ابتدا من به مسئولین گفتم ولی ستاد کل باید بررسی می کرد. مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری هیچ خطایی نداشتند و همه مسئولیت به عهده ما است و ما باید جوابگو باشیم. هواپیما در مسیر خودش بوده و همه کار خود را درست انجام داده بودند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه اظهار داشت: موشک اصابت کرده به هواپیما موشک کوتاه برد  و مجاورتی بوده و هواپیما بعد از خوردن به زمین متلاشی شده است. نه سپاه و نه نیروهای مسلح نمی خواستند پنهان کاری کنند ولی این روالی بوده که باید طی می شده است.

سردار حاجی‌زاده گفت: اینها هزینه این شیطنت ها و التهابات آمریکا در منطقه است. در آن شب ما آمادگی درگیری همه جانبه را داشتیم. آن شب تعداد زیادی هواپیمای جنگی در  آسمان در حال پرواز بودند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۸۳۱۱۵۱۴:۰۲:۳۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
برادر ضمن تشکر از زحمات شما تا کنون، با توجه به عمق فاجعه و خطایی که رخ داده، ضمن عذر خواهی که کردید، از سمت خود استعفا دهید. با اپراتور هم و تمام افراد تصمیم گیر در دادگاه برخورد شود
احمد۱۲۸۳۳۴۳۱۵:۱۱:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
الان دقیقا خطای ایشان چه بوده که باید استعفا بدهند؟ اگر در ابلاغ برنامه ها و کلیات عملیات ها خطا کرده باشند حق با شماست . ولی وقتی در موقعیت بحران قرار داریم و از طرفی هواپیما با گردش ناگهانی به سمت پادگان در حال حرکت بوده و افسر عملیات تنها 20 ثانیه فرصت تصمیم داشته ، خوب چکار باید می کرده ؟
ناشناس۱۲۸۴۵۹۰۲۱:۳۵:۵۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
مردم ایران مات و مبهوت مانده اند هر روز اخبار غم انگیر و متاثر کننده همه دارن افسرده میشن مشکلات اقتصادی ، مشکلات جانی ، تحریم ها و .... به کدامین گناه
ناشناس۱۲۸۴۵۹۵۲۱:۳۷:۳۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
یک موشک به هواپیمای اوکراین؛ هزاران موشک به اعتماد مردم ایران
مهراد۱۲۸۵۰۸۹۰۴:۵۹:۵۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
دولت هم باید بخاطر عدم لغو پروازها محاکمه شود
ناشناس۱۲۸۵۸۸۱۱۰:۱۴:۲۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
بار دیگر یلم مصاحبه ایشان را ببینید گفتند هیچ تقصیری متوجه سازمان هواپیمایی نیست اشتباه سپاه بوده و سلام
ناشناس۱۲۸۵۹۵۲۱۰:۳۲:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
باید به سازمان هواپیمایی اطلاع میداد که پروازها را لغو کند.
ناشناس۱۲۸۳۳۵۲۱۵:۱۷:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
مقصر اصلی کسی است که پرواز ها رو لغو نکرد بروز چنین حادثه ای در این شرایط دور از انتظار نیست
ناشناس۱۲۸۳۶۶۸۱۶:۱۴:۰۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
بله حق با شماست. ولی ایشون باید اطلاع میدادند که پروازها رو تعطیل کنند و اطلاع ندادند قبول قصور کردند.
ناشناس۱۲۸۳۸۱۴۱۶:۵۰:۴۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
یکی داستان اون توئیت عجیب روحانی رو هم پیگیری کنه.
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۲۸۳۹۴۲۱۷:۲۶:۴۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
درست است که امریکا بطور مستقیم در شهید شدن افراد شرکت کننده در تشییع جنازه در کرمان و سقوط هواپیما نداشته ولی ما مقصر اصلی این حوادث را امریکای جنایتکار میدانیم که ترور سردار باعث شد این مسایل هم بوجود اید به هر حال ما باید انتقام سخت خود را بگیریم
ناشناس۱۲۸۷۱۰۱۱۶:۲۳:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
مستقیم را ول کردی غیر مستقیم را چسبیدی؟ انتقام را بیخیال شو. فعلا جای سیلی خیلی درد گرفته.
ناشناس۱۲۸۳۳۶۲۱۵:۲۰:۳۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
ایشون در یک پست دولتی با مزایای فراوان نیستند که توش بخور بخور باشه و زودی بقیه بیان جاشون رو با ولع بگیرند. فعالیت ایشون تا حالا افتخار کشور، علمی، شجاعانه و جهادی بوده.
ناشناس۱۲۸۳۳۸۴۱۵:۲۴:۳۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
یک سوال دارم از عزیزانی که می دانند چه کسی مسئول لغو پرواز ها بوده
Ali R۱۲۸۳۷۶۸۱۶:۳۷:۳۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
اطلاعات پروازها در اختیار شبکه پدافند هوایی کشور قرار میگیرد که کنترلش با ارتشه.اصلا دفاع هوایی با ارتشه.پس قبل از هر اقدام باید با ارتش هماهنگ بشه.اینکه هر نیرویی هر چی دید بزنه که دیگه هیچ امنیت پروازی نداریم.ارتباط نداره خوب نزنه.
ناشناس۱۲۸۴۲۹۷۱۹:۴۳:۰۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
هواپیمایی کشوری
ناشناس۱۲۸۴۴۲۸۲۰:۴۲:۲۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
دقیق نمیدونم ولی فکر کنم شورای امنیت ملی با ریاست آقای روحانی
ناشناس۱۲۸۴۷۲۷۲۲:۵۶:۳۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
مردم
ناشناس۱۲۸۴۸۰۷۲۳:۳۶:۴۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
شورای عای امنیت ملی
ناشناس۱۲۸۴۸۹۵۰۰:۳۲:۵۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
خود حاجی زاده گفته به سازمان هواپیمایی مربوط نیست!
ناشناس۱۲۸۵۰۹۸۰۵:۱۴:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
بله بفرمایید خودم هستم
ناشناس۱۲۸۵۲۴۸۰۷:۳۹:۳۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
نهاد های نظامی
ناشناس۱۲۸۵۴۰۲۰۸:۲۵:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
هواپیائی کشوری
ناشناس۱۲۸۳۴۷۸۱۵:۳۸:۴۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
یادمه توی خدمت سربازی اگه یه پوکه فشنگ گم میشد تمام گردان به خط میشدن برای پیدا کردن اون پوکه یک فشنگ یا اگه اسلحه رو میخواستیم تحویل بگیریم یا تحویل بدهیم ؛ 3 بار کل خشاب خالی میشد و تعداد گلوله ها شمارش میشد . الان از طرف پدافند ما موشک شلیک شده به سمت هدف به ظاهر متخاصم ! همون ساعت اول پیگیر موشک نشده اید که کجا رفته ؟! و یا اصولا اگر موشک به هدف نخورده چرا هدف را باید به حال خود رها میکرده اید ؟ چرا موشک دوم و سوم و چهارم به سمت هدف شلیک نشده و یا اطمینان حاصل شده از ساقط شدن پرنده متخاصم ؟
ناشناس۱۲۸۳۵۴۱۱۵:۴۹:۵۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
در مسله بنزین هم مردم محرم دانسته نشدند خسارات زیادی به کشور وارد شد در این مسله هم از لحاظ داخلی و خارجی لطمات زیادی به کشور وارد شد
روح اله۱۲۸۳۶۴۶۱۶:۰۹:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
اشتباه در هر سطحی، ممکنه، پیش بیاد، مخصوصاً در لحظاتِ بحرانی، تسلیت به همه بازماندگان و درخواست رحمت از خداوند متعال برای همه جانباختگان این حادثه غم انگیز، و درود به شرافت این سردار، که عذرخواهی کرد و همه مدافعان کشور.
ناشناس۱۲۸۳۶۷۱۱۶:۱۵:۰۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سرتو بالا بگیرسردار .همین الان هم قدردان زحمات شبانه روزی شما باید باشیم .پستهای شما مثل پستهای نان وآب دار دولتی نیست که براش سرودست بشکنند .
ناشناس۱۲۸۳۷۹۵۱۶:۴۴:۴۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
یعنی بهتون خبر دادن که میخوان به ما حمله کنن که اینطور عجولانه پیشنهاد استعفای فرمانده هوا فضای کشور رو میدین تا زمینه برای حمله دشمنان ایران مهیا بشه؟! بهتر نیست اول درخواست استعفای مسئولین آمریکایی رو بدین که هنوزم بعد این مدت در مورد تعداد کشته ها و زخمی ها در حال دروغ گفتن هستن و تازه حالا که همه چیزو جمع و جور کردن اجازه فیلمبرداری از پایگاه تخریب شده رو دادن؟!
ناشناس۱۲۸۴۳۲۵۲۰:۰۶:۵۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
هروقت تونستین برین یک ساعت مسیولیت های بزرگ همه ی فرماندهان و مسیولین رو فقط یکساعت بجای اونها باشین بعدا راجبشون نظر بدین،الکی که نییس،جونشون کف دستشونه ،افراد یه خونه ی ۵ نفره رو نمیشه نگهداشت حالا یه ملت ۸۰،۹۰ ملیونی،واقعا متاسفم برای این افکار،الکی نشینین توخونه هاتون مردم قضاوت نکنین
ناشناس۱۲۸۴۳۶۹۲۰:۲۲:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
به هیچ وجه نباید استعفا بدهد در این برهه که دشمنان بر علیه ایران جبهه گرفتند نباید نیروهای مسلح تضعیف شود
ناشناس۱۲۸۴۷۱۷۲۲:۴۹:۴۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
خود مقامات نظامی اکراین به نقل از رویترز گفته عمدی نبوده
ناشناس۱۲۸۴۷۵۹۲۳:۰۹:۰۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
قضیه سقوط هواپیمای اوکراینی بودار ومشکوک است.به نظر می آید قبلا توسط نفوذی ها برنامه ریزی شده تا هواپیما را ساقط کنند آنها میدانستند ایران حتما ازآمریکا توسط موشکها انتقام میگیرد ومتعاقب آن آمریکا هم تهدید کرده بود که ایران را میزند در این میان آنها میخواستند همزمان در صورت حمله آمریکا با این عمل احساسات مردم داغدار را بر علیه نظام برانگیزند تا بخیال خودشان بتوانند از دوجبهه به نظام ضربه وارد کنند. واز طرفی قدرت نیروهای مسلح را تضعیف کنند. وبعد همان نفوذی ها کاسه داغ تر ازآش مدعی خون خواهی شدند ومجددا عواملشان را وارد خیابانها بریزندوبعد از آب گل آلود ماهی بگیرند ونظام را متهم کنند. دلسوزان کشور باید بررسی کنند جه کسانی پشت این قضیه بوده است ودر ضمن بررسی شود در آن شب آن نفری که تنهای ایستاده از سقوط هواپیما فیلم بر داشته چه کسی هست این موضوع در شبکه های مجازی هم درج شده است
ناشناس۱۲۸۴۷۹۷۲۳:۲۷:۵۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
کجای این قضیه خطای شخصی بوده! همه مواردی که خود سردار هم گفتند نشونه ی خطای سیستمی هست: - عدم هماهنگی با سازمان هواپیمایی - اعلام اشتباه حرکت موشک های کروز - تشخیص اشتباه هواپیما به عنوان موشک کروز - عدم امکان تماس اپراتور با مرکز به علت شلوغی خطوط ارتباطی یا هر چیز دیگه بعد همه چیز می افته گردن اپراتور ی که وظیفه ش رو انجام داده!
ناشناس۱۲۸۴۸۸۸۰۰:۲۸:۰۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
ریس جمهور که رییس شورای امنیت ملی هست چرا پروازها لغو نکرد؟؟؟
ناشناس۱۲۸۵۰۲۷۰۲:۲۳:۲۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
میبایست بعد حمله و زدن موشک به پایگاه سربازان آمریکای فوری آسمان کشور بسته میشد به روی تمام هواپیماهای مسافربری. اینجا هم خود سردار گفته که بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود ولی اینطور نشد.به نظر من سردار شما و نیروهای تحت امر شما بیگناه هستید! مقصر اصلی آن مسئولی است که اجازه نداده آسمان کشور بسته شود به روی پروازهای مسافرتی!وقتی در حالت جنگی هستید آنهم با قدرت اول نظامی جهان میبایست این کار انجام میشد.
ناشناس۱۲۸۶۹۶۹۱۵:۳۵:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
یاد فیلم مختار افتادم انجایی که بخاطر بی تدبیری و بغض عده ای، کیان و ایرانی ها مجبور شدند از اسبش پیاده شود و بجنگد
ناشناس۱۲۸۷۳۴۵۱۸:۲۴:۵۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
اگر بجای هواپیمای مسافربری, موشک کروز را زده بودن اطلاعیه را بجای ستاد مشترک یه ارگان دیگه میداد دقیقا مثل زدن پهپاد امریکایی که اصلا خبری از ستادمشترک نبود
علی۱۲۸۳۱۲۳۱۴:۰۵:۳۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
فاجعه بزرگی است اما استعفای شما در این شرایط سخت و بحرانی و تقابلی با آمریکا، هم روحیه نیروهای خودی را در هم شکند و هم آمریکایی ها را جری تر میکند.یادمان باشد که نیروی هوافضای سپاه الان در نوک پیکان درگیری و مواجهه است و نباید تضعیف شود.
ناشناس۱۲۸۳۹۴۵۱۷:۲۹:۲۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
احتمال هک شدن سیستم هواپیما یا پدافند هست که تشخصی اشتباه داده شده
ناشناس۱۲۸۴۴۰۷۲۰:۳۱:۴۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
یادمان باشد که همین چند وقت پیش ایشان در یک حمله هوایی تا مرز شهادت رفتن که باعث شد در مراسم حاج قاسم با پایی لنگان حاضر بشن مقصر اصلی کسی است که مسول خالی کردن آسمان کشور بودن و قضیه رو مخفی کردند و الان هم سکوت کرده اند و گوشی هاشونم خاموشه
ناشناس۱۲۸۳۱۳۹۱۴:۱۰:۴۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
چرا باید به دروغ گفته شود که به سمت کشور کروز شلیک شده؟ چرا سامانه دفاعی توان تشخیص یک هواپیمای مسافری در حال اوج گرفتن از موشک را ندارد؟ چرا پروازهای مسافری و تجاری متوقف نشدند؟
امید۱۲۸۳۸۰۷۱۶:۴۷:۴۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
بسم الله الرحمن الرحیم بعد از حمله موشک ها ما حمله سایبری بسیار گسترده ای را انجام دادیم ولی چون سیستم یکپارچه ما قابل هک نیست آنها به اختلالات جنگ الکترونیکی روی آوردند . در رادار شما هواپیما را نمی بینید و فقط امواجی را که از شی در محدوده رادار بر می گردد را می بینید که اگر اختلالی صورت بگیرد شما نمی توانید تشخیص دهید .
ناشناس۱۲۸۳۸۵۰۱۷:۰۳:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
این نکته بسیار مهمی هست ایشان جندبار تاکید کردند که هشدار داده شد که کروزها در حال حرکت به سمت ایرانند. این یعنی چه؟ موشک های کروز کجا رفتند؟ اگر در کار نبوده هشدار اشتباه از کجاست؟ آیا سیستم حک شده بوده ؟
ناشناس۱۲۸۳۱۴۲۱۴:۱۱:۴۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
مگر از مرزها گزراشی از عبور هواپیمای متخاصم گزارش شده بود و چرا سازمان هواپبمایی پروازهای مسافر بری را ممنوع نکرده است
ناشناس۱۲۸۳۲۰۴۱۴:۲۶:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
اندازه موشک و هواپیمای مسافر بری و جنگی در رادار کاملا معلوم است مگر انکه سیستم های راداری هک شده باشند
ناشناس۱۲۸۴۰۴۷۱۸:۰۹:۲۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
از اینها مهمتر سرعت حرکت شی بر روی رادار هم تعیین میکنه که چه چیز تقریبی در هوا حرکت میکنه
ناشناس۱۲۸۴۲۳۲۱۹:۱۰:۲۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
عقل کل رادار که تلوزیون نیست کوچک و بزرگ را ببینی در رادار فقط یک نقطه نشان می دهد چه کوچک و چه بزرگ فقط نقطه.
ناشناس۱۲۸۳۴۲۴۱۵:۲۸:۲۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
هواپیما در حال اوج گرفتن بوده نه فرود آمدن ، یعنی این هم قابل تشخیص نبوده ؟
ناشناس۱۲۸۳۹۰۷۱۷:۱۹:۴۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
آفا وقتی یک بی تجربه پشت این موشک قرار می گیره همین میشه .الان ارادت بیش از تخصص خواهان داره خیلی متخصصا یا رفتن یا مثل این بندگان خدا در حال رفتنن .
ناشناس۱۲۸۴۷۱۵۲۲:۴۷:۴۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
هواپیما بدون اطلاع داشت به سمت منطقه نظامی میرفت
ناشناس۱۲۸۳۸۹۸۱۷:۱۷:۰۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
شاید امریکا دستگاه جی پی اس و ناوبری این هواپیما با این اینکه ساخت امریکا است دستکاری کردن تا اشتباه بیاندازن نیروهای پدافندی را
ناشناس۱۲۸۳۱۵۹۱۴:۱۷:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سردار حاجی زاده خیلی ادم خوب و درستیه. تقصیر یک نفر بوده دیگه. تقصیر این بنده خدا نیست
ناشناس۱۲۸۳۲۱۷۱۴:۲۹:۰۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
نیروی تحت امر ایشان و زیر مجموعه ایشان اشتباه کرده است و باید پاسخگو باشد. این چه حرفیه شما می زنید؟
ناشناس۱۲۸۴۳۷۳۲۰:۲۲:۵۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
ایشان خود را سپر بلا کرده است.
ناشناس۱۲۸۳۱۶۵۱۴:۱۹:۳۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
منافقینی که شاد شدند با این خبر. اروم بگیرید. خطای انسانی همه جا رخ میده. این بنده خدا هم کاره ای نبوده که همون لحظه اطلاع داده. شاید دولت نخواسته اعلام کنه
ناشناس۱۲۸۳۷۸۴۱۶:۴۰:۴۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
منافق خودتی. شیرینی ضربه به آمریکا زهر مار شد از این خطاها باید نگران بود.
ناشناس۱۲۸۳۸۲۹۱۶:۵۶:۰۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
چقدر راحت در مورد از دست رفتن جون این همه ادم صحبت می کنید. شده که شده!!!
ناشناس۱۲۸۳۹۱۲۱۷:۲۰:۱۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
مگه دولت مسؤول اعلام کردنه؟
ناشناس۱۲۸۵۳۱۲۰۸:۰۱:۵۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
حالا اگه بچه و همسر خودتون هم تو این پرواز بود همین رو می گفتین
ناشناس۱۲۸۳۱۶۸۱۴:۲۰:۳۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سوال... مگه سیستم پدافند فرق هواپیمای مسافربری وموشک رو نمیتونه تشخیص بده.....
ناشناس۱۲۸۳۲۳۲۱۴:۳۲:۲۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
جنگ افزارهای روسی همشون عقب افتاده و بیخودن
ناشناس۱۲۸۳۴۰۳۱۵:۲۶:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
کروزهای کنترل شونده اندازه‌شون بزرگه
مهدی۱۲۸۴۸۸۶۰۰:۲۵:۰۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
الان این کروزی که شلیک شده کجا رفته
ناشناس۱۲۸۳۵۷۷۱۵:۵۷:۲۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
یه چیزی داریم به عنوان سطح مقطع راداری قطعا سطح مقطع راداری موشک و هواپیمای جنگی و هواپیمای مسافری با هم تفاوت دارن حالا چطور اشتباه کردن الله و اعلم
ناشناس۱۲۸۳۹۹۹۱۷:۵۵:۱۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
اینکار شده از عمد و بزودی مشخص خواهد شد علت
ناشناس۱۲۸۳۱۶۹۱۴:۲۰:۵۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
طرف ترسیده که شلیک کرده این بدترین حالت ممکنه از ترس شلیک کرده من ترس تو عملیات رو دیدم به چشم خودم.
ناشناس۱۲۸۳۷۴۴۱۶:۲۸:۳۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
یک ترسو رو اپراتور نمیذارن
ناشناس۱۲۸۴۰۲۲۱۸:۰۱:۱۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
اگه واقعا موشک بود و شلیک نمیکرد که هزاران نفر کشته میشدن ترس چیه
علی۱۲۸۳۱۷۱۱۴:۲۱:۴۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
ای سردار شریف خدا تحمل وصبرت بده...
ناشناس۱۲۸۳۲۴۲۱۴:۳۴:۳۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
زمان اطلاع رسانی به هیچ وجه قابل قبول نیست سردار
ناشناس۱۲۸۳۵۵۹۱۵:۵۴:۴۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
توسط ستاد کل قرنطینه شدن.
ناشناس۱۲۸۳۱۷۲۱۴:۲۱:۴۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
حالا اگر موشک بوده و شلیک نمی کردند میگفتند که اینا بلد نیستند از کشور دفاع کنند
ناشناس۱۲۸۴۰۲۱۱۸:۰۱:۰۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
اینو دیگه کجای دلم بزارم
ناشناس۱۲۸۴۸۸۷۰۰:۲۵:۵۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
با این اوصاف اگر هم موشک حتما هواپیما مسافربری تشخیص می دادند و شلیک نمی کردند.
ناشناس۱۲۸۳۱۷۳۱۴:۲۱:۵۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
ایول سردار که مردانه اشتباه را پذیرفتین
ناشناس۱۲۸۳۲۴۸۱۴:۳۵:۰۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
ایول ندارد .اگر شهامت داشت باید سریع اعلام می کرد.
ناشناس۱۲۸۳۳۹۱۱۵:۲۵:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
مگه دست این بنده خداست؟ به مافوقشون در ستاد همون موقع اعلام کردن
ناشناس۱۲۸۳۴۸۹۱۵:۴۰:۱۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
همانطور که در متن ذکر شده، سردار گفتندکه از همان ابتدا من به مسئولین گفتم ولی ستاد کل باید بررسی می کرد
ناشناس۱۲۸۳۵۶۴۱۵:۵۶:۰۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
توسط ستاد کل نیروهای مسلح قرنطینه بودن
ناشناس۱۲۸۳۸۶۳۱۷:۰۶:۳۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
اگه امریکا مدرک رو نمی کرد که هنوز تو حالت تکذیب بودیم
ناشناس۱۲۸۳۱۸۰۱۴:۲۲:۵۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
باید دید چرا دستور توقف پرواز ممنوع رو ندادن. شاید برخی ها می خواستند اقتدار سپاه را از بین ببرند با این اقدام
ناشناس۱۲۸۳۵۵۶۱۵:۵۳:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
برای اینکه هیچ کشوری که وضعیت دفاع سر و سامان داری داشته باشد دستور پرواز ممنوع نمی دهد! مگر کشور های داغونی که مانند چهار راهی بی در و پیکر در اختیار عبور و مرور هرآنکس که دلش خواهد قرار گرفته اند، جاهایی مثل یمن و سوریه و ظاهرا عراق!
ناشناس۱۲۸۴۵۹۶۲۱:۳۸:۱۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
فرمانده سپاه به عنوان مسئول حمله باید دستور عدم پرواز های تجاری را می داد. حالا حاجی زاده را قربانی می کند.
ناشناس۱۲۸۳۱۸۴۱۴:۲۳:۲۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سردار ما همه دل گرم به شماییم و تسلیت به خانواده جانباختگان
ناشناس۱۲۸۳۱۹۱۱۴:۲۵:۱۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
وقتی درخواست شده که آسمان در شرایط جنگی قرار بگیره و گوش ندادن همین اتفاق ها می افته دیگه
ناشناس۱۲۸۳۳۵۶۱۵:۱۹:۲۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
دقیقا مسئولیت به عهده کسانی است که در ان بیست و چهار ساعت پر التهاب پروازها ادامه داده اند ...
ناشناس۱۲۸۳۱۹۶۱۴:۲۵:۳۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
دلم واسه سپاه سوخت به خدا قسم.مخصوصا واسه سردار حاجی زاده. مگه مسئولیت او بوده؟ تمام علت این حادثه عدم درخواست کلیر کردن آسمان کشور بوده. شرایط جنگی شد در صد پروازهای سویل انجام بشه؟!!!! الان میگن چون گذشته واقعا خود سپاه و ارتش آماده و منتظر حمله امریکا بودند.حتی ب ۵۲ ها پرواز کرده بودند به طرف ایران. یعنی وضعیت جنگی کامل. اونوقت آسمان کشور باز ؟!!! این یه موضوع نادر که نیست چنین مواقع. پس ممکن ست دستی در کار بوده باشه. چرا بلافاصله آمریکایی ها گفتند پدافند خود ایران اشتباها زده؟! چرا؟
ناشناس۱۲۸۳۷۹۱۱۶:۴۳:۱۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
اگر عزیز شما در این حادثه از دست رفته بود باز هم دلت می سوخت ...
ناشناس۱۲۸۵۰۴۰۰۲:۳۹:۵۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
بلافاصله آمریکایی ها گفتند پدافند خود ایران اشتباها زده؟! چرا؟ چون شاید عوامل خودشون شریک بوده اند در اینکار ما از اول انقلاب از همین منافقین و جاسوس ها می خوریم
ناشناس۱۲۸۳۲۰۱۱۴:۲۶:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
متاسفانه کشور ما در وضعیت جنگی هست و این کار ستاد نیروهای مسلح هست که از کشور دفاع کنه. اما چرا در سطح کشور پرواز رخ داده؟ چه کسی در این مورد پاسخگو است؟ واقعا تصمیم گیری در مورد این مسائل خیلی سخت هست خصوصا در شرایط جنگی. امیدوارم هرچه زودتر آمریکا از منطقه بره
ناشناس۱۲۸۳۲۰۳۱۴:۲۶:۱۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
تقصیر سردار حاجی زاده نیست
کارگر ساده با حقوق 1 و 700 در ماه۱۲۸۳۸۳۶۱۶:۵۸:۲۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
من مسئولیت رو به عهده میگیرم !
ناشناس۱۲۸۳۲۱۸۱۴:۲۹:۰۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سردار حاجی زاده شما سردار شجاع و باعث افتخار ما هستی.. شما که گناهی نداری... سازمان هواپیمایی باید اجازه پرواز نمی داد .... مهرداد رادمهر
ناشناس۱۲۸۳۶۹۱۱۶:۱۸:۴۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
فرمان clear باید از مرجع بالاتری صادر می شده
ناشناس۱۲۸۴۷۳۲۲۲:۵۸:۴۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
این مراجع بالاتر کیا هستن؟
ناشناس۱۲۸۳۹۴۳۱۷:۲۶:۴۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
خود حاجی زاده گفت به تاکید هم گفت که تقصیر دولت وهواپیماهایی کشوری نبوده اونوقت تو می گی تقصیر هواپیمایی کشوریه ؟!! می دونی چیه اصلا افرادی مثل شما دگم وخونسرد که حاضر به پذیرش هیچ خطایی نیستند عامل عصبانیت مردمید .
ناشناس۱۲۸۳۲۲۰۱۴:۳۰:۰۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سردار باید همون روز اول و ساعت اول میگفتید که به سمت این هواپیما شلیک شده مابقی چیزا رو نمیگفتید خوب !
ناشناس۱۲۸۴۲۱۵۱۹:۰۲:۳۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
همانروز صبح به مسئولین ارشد اطلاع داده
ناشناس۱۲۸۵۸۱۲۱۰:۰۴:۱۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
شما بودی اونجا ؟!!!!
مجتبی۱۲۸۳۲۳۷۱۴:۳۳:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
هر چند حادثه به شدت دلخراشه و قابل پیگرد، ولی نباید چون حاجی زاده تو دید عمومه، مقصرش کنیم. باید مقصرین اصلی شناسایی شن نه کسی که اون شب تو هدایت ماموریت موشکی علیه آمریکا نقش داشته
ناشناس۱۲۸۳۲۳۹۱۴:۳۳:۳۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
دستور ندادند تا اسمان کشور رو کلیر کنند تا سپاه را خراب کنند
ناشناس۱۲۸۳۳۷۳۱۵:۲۳:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
کلیر شدن آسمان کشور دست نیروهای مسلح (نهاد بالاتر آقای حاجی زاده) است.
ناشناس۱۲۸۳۶۶۳۱۶:۱۲:۴۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
دستور کلیر رو معمولا باید مقام نظامی امنیتی بده
ناشناس۱۲۸۴۳۵۸۲۰:۱۸:۴۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
چرا وقتی هیچ حمله ای نشده کلیر انجام شود. وجود موشک های کروز فقط بهانه و یک دروغ جدید است.
ناشناس۱۲۸۳۲۴۹۱۴:۳۶:۱۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سردار اعتمادها از بین رفت
کریم ۲۱۲۸۳۷۳۹۱۶:۲۷:۴۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
اعتماد هنوز باقی است،
ترسو۱۲۸۴۰۰۴۱۷:۵۶:۰۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
کدوم اعتماد؟
ناشناس۱۲۸۳۲۵۳۱۴:۳۶:۲۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
خیلی با شهامت حرف زد. برخی ها خوشحالن الان فکر میکنند که ابروی سپاه رفت ولی سپاه نبود شده بودیم سوریه و عراق
ناشناس۱۲۸۳۲۶۱۱۴:۳۸:۰۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
با سلام 1- این اتفاق مایه تاسف و تاثر فراوان مردم شد. 2- عدم واکنش به موقع مسولین و اعلام خبر آن باعث سو استفاده های سیاسی منافقین، دشمنان داخلی و خارجی شد. باید در نظر داشت که: 3- کشور با امریکا و اسراییل در شرایط جنگ مستقیم بوده است. 4- به هر حال اتفاقی است که غیر عمدی رخ داده است. نباید اجازه داد این خطا به سو استفاده های سیاسی ربط پیدا کند و دل مردم را بیشتر به درد آورد.
علی کریمی۱۲۸۳۲۶۳۱۴:۳۸:۲۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سردار عزیز آیا بهتر نبود از همان لحظه اول مسئولین سیاسی کشور را از این قضیه آگاه می کردید
ناشناس۱۲۸۳۴۶۹۱۵:۳۷:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
شما متن را خواندید؟ ایشان گفتند: از همان ابتدا من به مسئولین گفتم ولی ستاد کل باید بررسی می کرد.
علی کریمی۱۲۸۷۱۹۴۱۶:۵۷:۰۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
اگر به مسئولین سیاسی خبر داده شده بود آنها با قاطعیت اصابت موشک به هواپیما را انکار نمی کردند.
ناشناس۱۲۸۳۲۷۸۱۴:۴۲:۳۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
الان حاجی زاده ذبح میشه
ناشناس۱۲۸۳۳۰۶۱۴:۵۰:۳۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
چه کسی؟
ناشناس۱۲۸۳۲۸۴۱۴:۴۳:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
چرا باید به دروغ، شلیک موشک کروز به کشور اعلام بشه و پدافند آماده عکس العمل فوری بشه؟! یعنی ما حتی توان تشخیص ورود یا عدم ورود موشک کروز به فضای کشور را هم نداریم و فقط کورکورانه شلیک میکنیم؟! ما توان تشخیص موشک از هواپیمای مسافری غول پیکر در حال اوجگیری را نداریم؟
ناشناس۱۲۸۳۲۹۴۱۴:۴۵:۴۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
با آمریکا در حال جنگیم با تسلیت به خانواده های داغدار و آرزوی صبر برای ایشان, در حالت جنگ چنین تصادفاتی محتمل هست. مگر کم بوده که توی سربازخانه که افراد مسلح می شوند، اشتباهی یک سرباز توسط همقطارش مصدوم شود؟ در تمام کشورها زمانی که در معرض تهدیدند، احتمال آسیب به نیروها و تجهیزات خودی وجود دارد.
ناشناس۱۲۸۳۲۹۷۱۴:۴۶:۱۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
همین سردار حاجی زاده ها و سلیمانی ها نبودن تا جانشون کف دستشون بود. یه موشک به کشور شلیک میشد صدای همه در می یومد اهای اینا بلد نیستن. تقصیر این بنده خدا نیست از اون سمت کشور اومده به این ها هم گفته اطلاع رسانی کنید. اقایونی که نشستن توی مرکز از جاشون تکون نمیخورن تقصیر اوناست
ناشناس۱۲۸۴۲۸۳۱۹:۳۵:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سکوت چیز خوبیه
ناشناس۱۲۸۳۳۰۴۱۴:۴۹:۴۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سردار سرت را بالا بگیر. شما افتخار این مملکت هستید.
ناشناس۱۲۸۳۳۰۵۱۴:۵۰:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
حوادث سهوی در همه جای دنیا امکان دارند و با اینکه درد و رنج بسیاری را متحمل مردم میکنند ولی مردم انقدر منطق و شعور دارند که بپذیرند در این شرایط این چیزها ممکن است موشک اصلی موشکی بود که این 3 روز به اعتماد ملی خورد دیگر کدام روایت های گذشته و آینده شما باور میشود؟ اشتباه اصلی همین بود و کاملا عمدی بود
ناشناس۱۲۸۳۳۱۶۱۴:۵۷:۵۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
امروز روزیه که مخالفان جمهوری اسلامی و سپاه خوشحالند. اما مومنان باید به حکمت خداوند ایمان داشته باشند. الخیر فی ما وقع.
حامد۱۲۸۳۳۲۱۱۵:۰۱:۳۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سلام به سردار با غیرت و نترس
محسن۱۲۸۳۳۲۹۱۵:۰۴:۳۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
خطای انسانی پیش میاد ولی چرا باید با اعلام فوری نقص فنی و تاکید بر آن ، اعتبار کشور اسلامی را زیر سوال ببریم
ناشناس۱۲۸۳۹۳۵۱۷:۲۵:۰۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
دولت لیبرال ترسو همین است دیگر و سریع موضع گیری می کند ان وقت ستاد مسلح خودش می اید وسط و دست این ها را رو میکند
ناشناس۱۲۸۳۳۳۶۱۵:۰۹:۳۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
خیلی مرد بوده که اومده جای بقیه توضیح داده. می تونست توضیح نده. چند بار گفتم دستور پرواز ممنوع رو داده بودیم. هواپیمای کشوری کوتاهی کرده.
ناشناس۱۲۸۴۸۳۸۲۳:۵۶:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
به جای تکرار جملات کمی التماس تفکر
ناشناس۱۲۸۵۱۳۴۰۶:۳۱:۴۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
شما بند پایانی اطلاعیه ستاد کل رو بخون، مجبور بوده بیاد.
ناشناس۱۲۸۳۳۵۵۱۵:۱۸:۵۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
موشکهای کروز چی شدند؟
ناشناس۱۲۸۳۷۳۳۱۶:۲۶:۳۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
واقعا سوال درستی پرسیدی ؟ اگه موشکی در کار نبوده که سیستم پدافندی ما فاجعه هست. اگر در کار بوده بگویند کجا را زده؟
ناشناس۱۲۸۳۹۹۶۱۷:۵۳:۲۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
موشک کروز کجا بوده چرا این داستانها را باور می کنید
ناشناس۱۲۸۴۲۲۸۱۹:۰۹:۰۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
این یه سوال جدیه؟ واقعا کی چنین سیگنالی رو داده.
فرهاد۱۲۸۳۴۱۰۱۵:۲۶:۴۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
دو نکته اینکه: 1-گفتن کروز پرتاب شده.خب کجا خورده اون کروز ها؟نکنه کروز ها هم بهانه ای واسه زدن هواپیمای مسافربریه؟ 2-اینو قبلا هم امریکایی ها گفتن ولی شما تکذیب کردید.حالا کشته شدن سربازهای امریکایی رو باور کنیم یا نه؟
ناشناس۱۲۸۳۴۳۰۱۵:۲۹:۳۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
این موضوع که معادله 4 مجهولی نبوده ! از پدافند سئوال میکردید که به سمت موشک کروز شلیک کرده اید ؟ و ایشان قطعا پاسخ میدادند : بله
علی 671۱۲۸۳۴۳۱۱۵:۲۹:۵۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سر دار که مشغول کار خودشان بوده اند و در حال عملیات پس گناهی مرتکب ایشان نیست ولی با شجاعت مسولیت را قبول می کنند چرا دولت که مطلع بوده چیزی نگفت و خواست ماست مالی کنند که ربیعی ماست مال دولت ماموریتش را خوب انجام داد ولی حالا که گندش در آمده دولت باید از خانواده جانباختگان شدیداً عذر خواهی کندو مسولیتش را انجام بدهد .هر چند که در این دولت استیفا و عذر خواهی معنایی ندارد و حرف از غرامت و دیه می زنند .
ناشناس۱۲۸۳۴۳۷۱۵:۳۱:۰۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
چقدر تو خوبی سردار من یقین دارم این کار عمدی بود و توسط نفوذی ها بن سلمان انجام شد تا سپاه بد نام کنن و هفته آینده اعترافات مزدوران از صدا و سیما خواهیم شنید
ناشناس۱۲۸۳۴۴۳۱۵:۳۲:۲۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
به این جمله دقت کنید ملاحظات و مصلحت: "وی در عین حال تاکید می‌کند که بارها از مسئولان خواسته شده بود تا «فضای کشور از پروازها متوقف شود» اما «به واسطه بعضی از ملاحظات» این تصمیم گرفته نشد." ملاحظات چی و کی ؟ اولویت تر از جان مردم کسی و چیزی هست؟ شما برای مردم آمده ای یا علیه مردم؟ دیگه اون زمانی گذشت که جنایت کنید و با لودر بپوشانید و بعد بگید کی ما استغفرالله
یه هموطن۱۲۸۳۴۴۶۱۵:۳۳:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
آبرومون رفت با این همه اتفافات .اون از حمله به پایگاه آمریکا که هیچ بود این هم ازگل بخودی که بعد از سه روز مجبور شدیم که بپذیریم که کار خودمون بوده .آمریکا هنوز حمله نکرده ما اینهمه تلفات رو دست خودمون گذاشتیم وای به روزی که حمله کنه
ناشناس۱۲۸۳۴۴۷۱۵:۳۳:۲۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
مسئله ای که بسیار رنج آور است این است که دیر اعلام شد و این مساله از دید مسئولین هم پنهان شده بود اگر شما از این مورد باخبر بودید و اعلام نکردید در گناه انجام دهندگان آن شریکید زیرا پنهان کردن یک جرم به اندازه آن جرم مستوجب عقوبت است
ناشناس۱۲۸۳۴۷۵۱۵:۳۸:۰۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سرت سلامت سردار. ما امنیت ۴۱ ساله مردم رو مدیون تلاش‌های شبانه‌روزی شما و همرزمان فداکارتون هستیم. چندبار کل مصاحبه خبریتون رو از ابتدا تا انتها با دقت زیرو رو کردم. بنظر من کاملا مشخصه که عدم لغو پروازها بعد از انجام عملیات علت اصلی بروز این حادثه تلخ و ناگوار هست، نه اشتباه شما یا حتی اون اپراتور سامانه پدافندی..‌ لطفا مسئولین یا ارگانی رو که باید درخواست و دستور لغو پروازها رو صادر میکرد معرفی کنید
ناشناس۱۲۸۳۴۷۶۱۵:۳۸:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
جالبه حتی تو این شرایط هم باز آماده کوبیدن هم هستیم. اینقد تفرقه چرا؟ اشتباه شده و باید با خاطی برخورد بشه سپاه و غیر سپاه هم نداره. قطعا باید موازی کاری جاش رو به سامانه های یکپارچه بده و حتی ادغام صورت بگیره در نیروهای مسلح. همچنین آموزش های بیشتر برای این جور مواقع. با فحش دادن هیچی حل نمیشه. خدا به همه ی داغ دیده ها صبر بده.
ناشناس۱۲۸۳۴۸۰۱۵:۳۸:۴۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
روی بال هواپیما چراغ هایی است که با چشم غیر مسلح هم قابل رویت است ، مخصوصا در ارتفاع پایین ، یعنی این را هم ندیده ؟ این فرد و آن کسی که فیلم را گرفته باید شدیدا مورد بازخواست قرار داد .
ناشناس۱۲۸۳۵۰۳۱۵:۴۳:۰۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
شرم بر این سیستم بدون مدیریت و بی برنامه شانس آوردیم جنگ واقعی صورت نگرفت
ناشناس۱۲۸۳۵۳۶۱۵:۴۸:۵۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سردار قاعدتا املای نوشته شده است که غلطش در اومده ولی با اینکه می دونم عمری تلاش کردین و برعکس خیلی ها که اسوده بردن زحمت این مملکت رو کشیدین و تلخه ولی درخواست استعفا از شما رو داریم چون مجموعه زیر نظر شما خبط کردن.از مسئولینی که با خبر بودن و اعلام نکردن( و صادق نبودن)هم باید استعفا بدن چون اعتماد مردم مهمترین مساله بود
آسمان۱۲۸۳۵۸۸۱۵:۵۸:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
خوب! آسمان رو کلیر میکردید فرودگاه که دست خود شماست!
ناشناس۱۲۸۳۹۷۶۱۷:۴۳:۳۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
درود برشما
ناشناس۱۲۸۴۰۹۵۱۸:۲۷:۲۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
جمع کنید آقا همش میگید همه چیز دست شماست اتفاقا دستور لغو پرواز ها طبق ماده ۵۱ قانون اسلامی رو باید هئیت دولت تصویب می‌کرد که نکرد
ناشناس۱۲۸۳۶۰۲۱۶:۰۰:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سردار کاشکی همه حقیقت را الان میگفتین! چه کسانی مخالف متوقف کردن پروازهای مسافری در آسمان کشور بودن؟ دلیل آنها برای عدم توقف پروازها در شرایط آماده باش کامل پدافند و تهدید جدی دشمنان چه بود؟ فراموش نکنیم درصد بالایی از امنیت آسمان کشور توسط نیروهای هوا فضا تامین میشود. چه کسانی از تضعیف این نیرو پس از موفقیتهای اخیر هدف قرار دادن پهپاد و پایگاه عین الاسد سود میبرند؟
ناشناس۱۲۸۳۶۰۹۱۶:۰۱:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
پدر و مادر جان باختگان این حادثه هولناک ، آیا میتوانند برای عزیزان خود مراسم یادبود برگزار کنند ؟
ناشناس۱۲۸۳۶۵۶۱۶:۱۱:۳۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
4 روزه که فیلم شلیک موشک و اصابتش به هواپیما و قطعه موشک و .. در فضای مجازی داره دست به دست میشه اونوقت ستاد کل امروز داره میگه ! این یعنی چی ؟!
ناشناس۱۲۸۳۶۶۱۱۶:۱۲:۳۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
قدرتی که فضای مجازی داره موشک نداره
ناشناس۱۲۸۳۷۱۲۱۶:۲۲:۲۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
كروز اعلامي كار روسيه و يا حمله سايبري از طرف آمريكائيها نبوده؟ قضيه مشكوكه!
آسمان۱۲۸۳۷۳۸۱۶:۲۷:۴۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
حاجی زاده محترمانه و وظیفه شناسانه صحبت کردند. مقصر تاخیر زمانی و کلیر نکردن مقام بالادستی ایشان در ستاد بوده. باید معلوم شود چه کسی اون دروغ مربوط به موشک های کروز را پخش کرده بود.
علی۱۲۸۳۷۵۳۱۶:۳۱:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
اگر واقعاَ تعدادی موشک کروز به داخل ایران شلیک شده است 1-چرا وضعیت قرمز حداقل برای مراکز حساس مثل فرودگاهها اعلام نشده است؟شاید یکی از همین موشکهای فرضی به هواپیما و یا نقاط حساس یا حتی مسکونی برخورد می کرد.2- این موشکهای شلیک شده به کجا رفتند؟گم که نمی شوند.3-سامانه های راداری که مهمترین بخش پدافند هوایی هستند کجا بودند؟آیا از کار افتاده بودند؟اینها باید مسیر و جهت حرکت موشکها را مشخص می کردند.و بسیاری سئوال دیگر.
ناشناس۱۲۸۳۷۵۷۱۶:۳۲:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
چطور اینهمه پدافند دیگر کشور موشک کروز را تشخیص نداده اند, یعنی از خلیج فارس تا تهران, هیچ سیستم پدافندی دیگری نبوده ؟؟؟؟؟ گیریم رادار توانایی تشخیص موشک و هواپیما را نداشته, از سرعت حرکت هواپیما که بسیار کندتر از موشک است یک بچه هم میتوانست تشخیص دهد که این شی موشک نیست.
ناشناس۱۲۸۳۸۰۲۱۶:۴۵:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
كاشكى از خواب بيدار شم وببينم اتفاقات اين يك هفته فقط يك كابوس وحشتناك بوده
ناشناس۱۲۸۳۸۰۳۱۶:۴۶:۰۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
شما که اصل ماجرا رو خبر داشتید چرا چند روز مخفی کردید؟!
ناشناس۱۲۸۳۸۱۶۱۶:۵۱:۳۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
خوب شد جنگ نشد اگه جنگ میشد الان جمعیت کشور به حدود 11 میلیون نفر رسیده بود .
ناشناس۱۲۸۳۸۱۹۱۶:۵۲:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
مردم انصاف داشته باشن و خطای یک فرد رو به پای کل سپاه ننویسند سپاه تو این چهل سال دلسوزانه برای حفاظت از ایران و مرزهای ایران واقعا زحمت کشیده
ناشناس۱۲۸۳۸۳۹۱۶:۵۹:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سردار از نظر من بهترین سخنان را بر زبان جاری کردید. احسنت به فهم شما. همین سخنان مرهمی بر روی زخم ۸۳ میلیون ایرانی است. لطفا با عاملان این فاجعه بزرگ به جد برخورد شود تا مرهم تکمیل شود.
ناشناس۱۲۸۳۸۵۸۱۷:۰۵:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
ظاهرا موشک کروز که هیچ، حتی یک گلوله هم در صبح حادثه به سمت کشور شلیک نشده بوده!
ناشناس۱۲۸۳۸۶۱۱۷:۰۶:۲۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
دیگه به مسئولین کشور هیچ اعتمادی ندارم
ناشناس۱۲۸۳۸۷۵۱۷:۱۰:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
ما فهمیدیم پرنده پر بزنه ممکنه آمریکا بفهمه ولی ما نفهمیم. بهتره جایگاه خودمون رو بدونیم و در کارها تدبیر داشته باشیم.
ناشناس۱۲۸۳۸۷۸۱۷:۱۱:۱۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
تقصیر سردار حاجی زاده و اپراتور نیست. اینها وظیفه پیچیده خود را در آن نیمه شب به درستی انجام دادند. اپراتور میخواست جلوی مرگ ما را بگیرد و کروز را بزند.
هستی۱۲۸۳۸۸۲۱۷:۱۲:۳۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
زشت تر از زدن به هواپیمای خودی، پنهان‌کاری مسءولین برای سه روز و افشای حقیقت در شرایطی که دیگر نمی شد پنهان‌کاری کرد.
ناشناس۱۲۸۳۸۸۵۱۷:۱۳:۰۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
شاید اپراتور تماس گرفته ولی اونور اشغال بوده
ناشناس۱۲۸۳۹۰۰۱۷:۱۷:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
ای کاش در تمام پروازهای هواپیماهای ما 4 تا خارجی حضور داشتن .
ناشناس۱۲۸۳۹۳۷۱۷:۲۵:۲۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
عقل حکم می کند در چنین شرایط خاصی حداقل سه اپراتور باید اوضاع را رصد می کردند و تصمیم گیری با داوری سه نفر خبره انجام می شد . این حداقل دستوری بود که یک مسئول رده بالا باید صادر می کرد سالها پیش مسئولین آمریکایی هم در زدن هواپیمای مسافر بری ایران - دبی همین خطا را انجام دادند
نینجا۱۲۸۳۹۴۷۱۷:۳۰:۲۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
مدیریت استرس و روان رو به اپراتور یاد ندادن اپراتوری که به اندازه یه کارمند حقوق میگیره هم بخاطر فشار کاری، حساس بودن موقعیت و بی تجربگی و ترس ، اشتباه کرده کاشکی دو زار هم به مزایای نظامی ها اهمیت بدن
مجتبی۱۲۸۳۹۹۷۱۷:۵۴:۰۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
حالا دیگه اتفاق افتاده ،اینقدر سرکوفت به بچه های سپاه نزنید ،فرض کنیم آمریکا زده،پس صبر پیشه کنیم،این تقدیر خدا بوده
ناشناس۱۲۸۵۷۴۰۰۹:۴۵:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
اگر خواهر و بردار یا فرزند یا پدر مادر خود شما در این پرواز بودند باز هم بر همین فرض باقی می‌ماندید؟
سید۱۲۸۴۰۱۲۱۷:۵۸:۳۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
چرا قبلا اتفاق نیوفتاده. روزی چند صد پرواز هوایی در کشور هست، چرا این یک مورد استثنائا رخ داده؟
سروش۱۲۸۴۰۵۱۱۸:۱۲:۲۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
هواپیما موقع پرواز اوج میگیره ولی موشک کروز موقع شلیک به هدف در انتها نزولی میاد
ناشناس۱۲۸۴۰۶۸۱۸:۱۸:۴۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سرت رو بالا بگیر مرد شما و امثال شما مایه افتخار کشورید.
ناشناس۱۲۸۴۱۰۲۱۸:۲۹:۰۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
خدا همشون رو رحمت کنه، واقعا نباید این اتفاق می افتاد ولی منم اگه جای اپراتور بودم به خاطر 200 نفر، جون چند هزار نفرو به خطر نمینداختمو شلیک میکردم
ناشناس۱۲۸۴۱۰۵۱۸:۲۹:۵۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
اپراتور بیچاره چه تقصیری داره
محمد۱۲۸۴۲۱۸۱۹:۰۴:۰۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سردار محکم.و استوار بیاستید ما از شما ممنون هستیم که امنیت کشورمان را در دست دارید این آمریکای جنایتکار باید مواخذ شود که مقصر همه فتنه ها است ام الفساد .
طاهره تندروصالح۱۲۸۴۲۳۹۱۹:۱۲:۲۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
درودبر سرداران وسربازان حافظ وطن، خاااک برسرآنان که پروازهارادرآن شرایط جنگی، لغونکردند.
ناشناس۱۲۸۴۲۵۷۱۹:۲۳:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سردار دوست داشتیم الان دو چندان شده
بهرام۱۲۸۴۲۸۵۱۹:۳۶:۰۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
دیگر حرف هیچ مسئولی را باور نمیکنم .
ناشناس۱۲۸۴۳۰۱۱۹:۴۶:۰۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
من که هنوز باور نمی کنم این تمام واقعیت باشد...آخه هواپیما تازه بلند شده از زمین با چشم عادی هم میشه تشخیص داد...انشالله خدا اصل ماجرا را روشن کند.
ناشناس۱۲۸۴۴۰۳۲۰:۳۰:۱۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سردار عزیز آنهایی که به وطن و نیروهای مسلح عشق میورزند همه شمارا از جان ودل دوست دارند اینهای که بر علیه تو نمره منفی دادند اهل کشور نیستند
ناشناس۱۲۸۴۶۸۰۲۲:۲۶:۳۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
سردار کارش درسته خدا صبر بده به خانواده قربانیان
ناشناس۱۲۸۴۷۴۵۲۳:۰۳:۴۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
آفرین بر سردار سربلند حلال زاده ؛ سینه سپر کردی و مردانه حقیقت را گفتی و با راستگویی محبوب قلوب مردم شدی ؛ سرت را بالا بگیر سردار سربلند ایران / شهامتت کمتر از شهادت نبود /
ناشناس۱۲۸۴۸۱۰۲۳:۳۸:۵۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
با سلام سردار سر افراز با اون همه افتخار آفرینی سرتو با غرور بالا بگیر شما که مقصر نیستید اشتباه دیگران چرا شما رو سر افکنده کنه؟ همه مردم ایران عزیز داغدار عزیزان از دست رفتمون هستیم
الف در قامت یار۱۲۸۴۹۴۰۰۰:۵۸:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
زنده باد سپاه و ایرانی لعنت خدا بر دشمنان و منافقان
معلم۱۲۸۴۹۶۱۰۱:۱۳:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
احسنت به شرافت سربازیت در نبرد و در پذیرش مسولیت ودر فروتنی شما که ابی بود بر آتش ریخته شد.
سیدمهدی۱۲۸۴۹۹۳۰۱:۴۰:۱۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
الهی دشمنان این مرزو بوم بمیرن.خدا شمارو حفظ کند.
بهمن۱۲۸۵۰۳۰۰۲:۲۹:۱۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
با سلام. ضمن تسلیت به خانواده هایی که عزیزانشون را از دست دادند امیدوار هستم خداوند روح عزیزان از دست رفته را قرین رحمت خویش قرار داده و به بازماندگان صبر و شکیبایی عطا نماید. در این حادثه که مقارن با تهدیدات نظامی که از سوی آمریکایی ها با آن مواجه شدیم، نمی توان تنها مقصر اصلی این واقعه را سیستم پدافند کشور قلمداد کرد. اگر خدای ناکرده به جای این هواپیمای مسافربری (که بایستی بررسی نمود که آیا از کریدور خارج شده و یا خیر) یک هواپیمای دشمن و یا موشک دشمن بود بایستی چه می کردند؟ در آن صورت اگر می زدند امروز به آنها مدال افتخار می دادیم و اگر نمی زدند آنا را توبیخ می کردیم. این واقعه را بایستی کاملا ریشه ای بررسی و علل و اسباب فراهم شدن چنین واقعه تلخی را بایستی از جنبه های مختلف بررسی نمود. برای مثال اگر کشور در حال آماده باش 100 درصدی بوده چرا اجازه پرواز به هواپیماهای مسافربری داده می شود؟ و هزاران سئوال دیگر که بایستی کاملا موشکافانه بررسی و برای رفع آنها و رفع نقص سیستم تلاش کرد.
جلال۱۲۸۵۳۹۲۰۸:۲۲:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
دیگه نباید زیاد توضیح بدهید... درهمه جان اشتباه میشود نباید بخاطر سازمان دفاعی کشور آسیب ببینید
ناشناس۱۲۸۵۴۰۷۰۸:۲۶:۲۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
این همه اشوب برای قضیه بنزین شد کسی گردن نگرفت.خیلی باحال هست
ناشناس۱۲۸۵۹۰۹۱۰:۲۲:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
سرت سلام سردار عزیز ما صبر به بازماندگان عزیز
reza۱۲۸۶۲۳۱۱۱:۴۹:۰۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
از شما چه پنهان که ما هم با شنیدن این خبر آرزوی مرگ کردیم. امیدوارم درک این جمله سخت نباشد
ناشناس۱۲۸۶۹۳۷۱۵:۲۰:۴۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
سردار عزیز خدا حفظت کند شما برای این مرز وبوم بسیار زحمت کشیده اید وخداوند بزرگ به خانواده محترم بازماندگان صبر جمیل عنایت فرماید.
ناشناس۱۲۸۶۹۸۷۱۵:۴۴:۵۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
درود بر شرافتت سردار حاجی زاده الحق براستی از سردار دلها الهام گرفتید . جز اینهم نمیتوان از سربازان ایران انتظار داشت . درس جنگ را کنار دین و انسانیت آموختن جز این نیست . این است که نظامیان ما از نظامیان دنیا یک سرو گردن بالاتر هستند . پس پدرن یک نظامی بود بخدا قسم به شرافت نظامیان بر خود می بالم .
ناشناس۱۲۸۷۱۶۳۱۶:۴۷:۴۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
ما قدر شناس تمام جانفشانی هایتان هستیم .

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 4. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 5. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 6. مدیریت ناکارآمد کرونا در ایران/ اقدامات محدودکننده برمی‌گردند؟

 7. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 8. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 9. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 10. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

 11. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 12. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 13. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 14. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 15. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 16. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 17. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 18. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 19. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 20. جزئیات طرح ساخت ۶میلیون مسکن؛ تامین ۶۰درصد هزینه با وام ارزان و زمین رایگان

 21. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 22. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 23. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 24. ظریف: ترامپ فرقی با دولت‌های قبلی آمریکا ندارد/بزرگترین دستاوردم برجام بود

 25. رئیس کل بانک مرکزی: روند تامین ارز متحول خواهد شد

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 4. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 5. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 6. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

 7. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 8. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 9. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 10. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

 11. بیانیه رئیس کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون: همه مراحل تحقیق را با انصاف و رعایت بی‌طرفی انجام دادیم

 12. دیوان محاسبات اظهارات میعاد صالحی را تکذیب کرد

 13. ایران بزرگ‌ترین نیروی موشکی منطقه است

 14. آیا وزارت صمت همچنان قربانی «لجبازی» است؟!

 15. ضابطین قضایی به توصیه رهبر انقلاب عمل کنند

 16. توضیحات سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون و ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی نمایندگان

 17. نظر زیباکلام درباره سوال از روحانی در مجلس/ انتقاد سلیمی نمین از برخورد مجلس با ظریف/ زیدآبادی: روحانی واقعیت اوضاع اقتصادی را نادیده می‌گیرد/ مجلس دهم بودجه شورای نگهبان را زیاد کرد؟

 18. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

 19. ظریف: هیچ‌گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام/ آمریکا را قدر قدرت ندانیم/ برجام سند افتخار ایران است

 20. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

 21. ماجرای تلاش عده‌ای برای تقابل سیداحمد خمینی با رهبری/بیانیه عجیب یک نماینده در حمایت از تاجگردون/کرونا رکورد زد

 22. اختصاصی الف/اسامی ۱۳۴ نماینده امضاکننده طرح سؤال از رئیس جمهور

 23. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 24. ذوالنوری: امکان اعلام علت رخداد نطنز به دلایل امنیتی وجود ندارد/ سوله آسیب‌دیده مرکز مونتاژ ماشین‌های غنی‌سازی بود

 25. طرح «سوال از روحانی» به ۱۰۰ امضا رسید

آخرین عناوین