رئیس سازمان بازرسی: ۲۲۰ هزار میلیارد تومان مالیات معوق تا ابتدای آذر ماه داریم

گروه سیاسی الف،   3981005030 ۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: تا اول آذر ۲۲۰ هزار میلیارد تومان مالیات‌های قطعی شده معوق داشتیم که ۳۳ هزار میلیارد تومان مربوط به کارت‌های اجاره‌ای است و در حال پیگیری آن هستیم.

رئیس سازمان بازرسی: ۲۲۰ هزار میلیارد تومان مالیات معوق تا ابتدای آذر ماه داریم

به گزارش ایسنا حجت‌الاسلام حسن درویشیان شب گذشته ۴ دی ماه در جلسه شورای اداری استان در استانداری خراسان رضوی، اظهار کرد: نظارت از حکمرانی و مدیریت خوب جزو لاینفک مدیریت مطلوب و اسلامی است، گرچه در همه نظام‌ها یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که مورد توجه بوده و اگر به آن توجه کافی شود، آثار و برکات زیادی دارد، موضوع نظارت است، البته نظارت نه به معنای عدم اعتماد به دیگران و کسانی که مشمول نظارت می‎‌شوند.

وی افزود: وقتی مدیری را منصوب می‌کنید حتما به او اعتماد دارید و حتما شایستگی‌های لازم را دیدید که به این پست منصوب کردید، اما برای تداوم آن اعتماد بر او نظارت می‌کنید. لازمه تداوم این اعتماد نظارت است. نظارت برای کمک به دستگاه‌ها و مدیران اجرایی در انجام مسئولیت‌ها و ماموریت‌های قانونی آنها بوده و نگاه ما به نظارت این است که حتما همه مدیران و دستگاه‌ها باید به این وظیفه مهم توجه کنند.

درویشیان ادامه داد: تنها وظیفه یک دستگاه نظارتی بیرونی نیست، بلکه مدیران اجرایی برای این وظیفه نظارتی خود مورد سوال ‌واقع خواهند شد. یکی از کارهای انجام نشده این است که اگر سوءجریان، ایراد و انحراف از ضوابط و مقررات در دستگاهی مشاهده می‌شود باید اولین سوال را از مدیر انجام داد که وظیفه نظارتی را انجام داده یا نه، اگر خوب انجام دهد، شاید نظارت بیرونی لازم نباشد. اهمیت نظارت برای دستگاه‌ها و مدیران در تمام سطوح و دستگاه‌های خارجی نظارت پیش‌بینی شده که کمک می‌کند تا دستگاه‌ها در مسیر صحیح خود حرکت کنند.

نظارت توقف نیست، کمک به تسریع در انجام مسئولیت‌ها است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه نظارت و بازرسی به معنای توقف نیست، بلکه کمک به تسریع در انجام مسئولیت‌ها است، عنوان کرد: در قانون سلامت نظام اداری هر فعل و ترک فعل، فساد محسوب می‌شود. گاه ترک فعل‌ها خسارت بیشتری از اقدام خلاف برای آن مجموعه و کشور دارد. در جریانات سال جاری مانند سیل و آلودگی هوا، بخش قابل توجهی ناشی از ترک فعل‌ها بود، دستگاه‌های اجرایی وظایفی داشتند که انجام ‌ندادند. سازمان بازرسی ورود داشته، بررسی کرده و موارد متعددی به عنوان متخلف معرفی شده‌اند.

وی بیان کرد: نظارت به معنای بررسی عملکرد و اقدامات دستگاه‌ها و تطبیق با چیزی است که باید انجام می‌شد. اگر باید فرایند تسهیلاتی ظرف ۱۰ روز، کمتر یا بیشتر، طی می‌شد، اما نشده، باید مورد سوال و بررسی قرار گیرد. یکی از اشکالاتی که در نطام اداری با آن مواجه هستیم، این است که علیرغم اینکه مقام معظم رهبری چند سال قبل سیاست‌های کلی اصلاح نظام اداری را ابلاغ کردند، اما اتفاق قابل توجهی نیفتاد و هنوز شاهد مشکلات ساختاری در نظام اداری هستیم که این مشکلات موجب تخلف، فساد و ناکارآمدی شده است.

درویشیان با اشاره به اینکه یکی از اقداماتی که در اولویت کاری ما قرار دارد، شناسایی و اصلاح بسترها، گلوگاه‌ها و منشاءهای فساد است، تصریح کرد: گاه برخی مسایل به برخی قوانین ناکارآمد ما بر می‌گردد که منشاء فسادها و ناکارآمدی هستند. اگر امروز در خصوصی‌سازی و واگذاری‌ها با اشکال، ایراد و فساد مواجه هستیم و مصادیق متعددی نیز داریم، بخشی مربوط به ساختار خصوصی‌سازی است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: زمین به عنوان یک مولفه در واگذاری واحدهای تولیدی با قیمت‌های بالا، در برخی مناطق ارزش بالایی دارد، فرد نمی‌گوید که می‌خواهد تغییر کاربری دهد، بلکه می‌گوید قصد راه‌اندازی دارد، بنابراین زمین با قیمت پایین داده می‌شود، اما بعد از مدتی آن واحد تعطیل شده و تعدادی کارگر گرفتار می‌شوند، بعد از آن دستگاه قضایی و احرایی باید دنبال حل مشکل باشد.

وی خاطرنشان کرد: منظورم این نیست که خصوصی‌سازی انجام نشود، بلکه این یکی از اشکالات است. اشکالات متعدد و علل زیادی وجود دارد، به همین دلیل واگذاری‌های ناموفق داریم. چرا کارکنان هپکو، دشت مغان تبریز و ... باید به کف خیابان بیایند؟ این به اشکالاتی برمی‌گردد که باید ساختار آن اصلاح شود.

درویشیان با بیان اینکه فرایندهای طولانی و رفت و آمدهای مستمر برای اخذ مجوز از دستگاه‌ها و ادارات گوناگون موجب می‌شود که اتفاقاتی برای یک کار اقتصادی رخ دهد، ارتباطاتی برقرار شود و فساد شکل بگیرد، ادامه داد: حتما در کنار شناسایی بسترهای فسادزا و گلوگاه‌ها، باید با عواملی که به دنبال فرصت فساد هستند و از این وضعیت کشور که مردم مشکل اقتصادی و معیشتی دارند، با بهانه‌دور زدن تحریم‌ها به دنبال پر کردن جیب خود است، برخورد لازم صورت گیرد.

گاه تاثیر فسادهای غیر مالی در ناامیدی مردم بیشتر از فسادهای مالی است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: هیچ ایرانی موافق نیست که عده‌ای فساد انجام داده و حقوق مردم را تضییع کنند. فساد نیز صرفا مالی و اقتصادی نیست، گاه فساد اداری بوده که موجب نارضایتی مردم می‌شود. عدم انجام وظیفه و سهل‌انگاری، فساد است. گاه تاثیر این فسادهای غیر مالی در ناامیدی مردم بیشتر از فساد مالی و اقتصادی است.

وی بیان کرد: یکی از رویکردهای جدی و خواهش ما از مدیران، تقویت نظارت‌های درون دستگاهی است که مطالبه نیز خواهیم کرد تا وظیفه خود را درست انجام دهند. اگر تخلف صورت گیرد، مسئول باید پاسخگو باشد. رویکرد دیگر حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری سالم است. برخی پوشش سرمایه‌گذاری دارند اما در واقع کارشان سرمایه‌برداری است.

درویشیان افزود: در استان خراسان رضوی به برکت حضور آقای رزم‌حسینی و همت همکاران این طرح بسیار امیدوارکننده بوده و می‌تواند الگویی در کشور باشد که ۱۲۸ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شروع شده و در حال انجام است. استان بیش از این نیز ظرفیت دارد، باید کمک کرد تا اشتغال محقق و امنیت اقتصادی به طور کامل برقرار شود که سرمایه‌گذار احساس امینت کند.

بیش از  500 واحد تولیدی از زمان ریاست جدید قوه قضاییه فعال شده است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: باید از مدیرانی که در جهت حمایت از این نوع تولید و سرمایه سالم تلاش می‌کنند، حمایت کنیم. در سازمان بازرسی دفتری را ایجاد و تقویت کردیم و دستورالعمل آن را به استان‌ها ابلاغ کردیم تا سراغ تولیدکننده برویم و ببینیم مشکل چیست، اشکالات ساختاری و اساسی را منتقل کرده و کمک کنیم. از زمانی که آقای رئیسی مسئول قوه قضاییه شدند، بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی با کمک قوه قضاییه فعال شده‌، مخصوصا در سفرهای استانی بسیاری از این واحدها که ‌مشکل جدی دارند، ریاست قوه قضاییه دستور بررسی می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه موضوع‌ دیگری که دنبال تحقق آن هستیم، ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها و ‌پایش سلامت اداری در کشور است، تصریح کرد: مقدمات این کار را را فراهم کردیم و سال آینده ارزیابی همه دستگاه‌های اجرایی را انجام می‎دهیم. موضوع دیگری که مورد پیگیری و بررسی و اولویت ما بوده، تغییر رویکرد بازرسی به نظارتی در سال جاری و آینده است. بازرسی را خواهیم داشت اما نظارت به موقع و کارآمد مخصوصا در موضوعات مهم و مسایل کلان کشور می‎‌تواند به نظام اداری و اجرایی کمک کرده و پیشگیری کند.

درویشیان اضافه کرد: پیشگیری و اصلاح امور قبل از اینکه اتفاق، انحراف و فسادی رخ دهد، مهم‌تر است، بنابراین نظارت حین یکی از موضوعات در دستور کار ما در سال آینده است. در حال حاضر باید در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیمگیری‎ها کمک کنیم و اگر در موضوعی لازم است، هشدار و تذکر داده شود. انتطار ما از مدیران و دستگاه‌های اجرایی این است که از نظارت استقبال کنند تا فرهنگ نظارت‌پذیری در کشور تقویت شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: یکی از موضوعاتی که از روز اول ورود کردیم، سامانه‌های جامع مالیاتی است که از سال ۸۱ شروع شده اما تاکنون تکمیل نشده، در حال پیگیری هستیم، چندین جلسه با سازمان امور مالیاتی و عوامل دیگر برگزار کردیم، جدول زمانی خواستیم که قرار است بسیاری از بخش‌ها تکمیل شود تا مالیات‌ها از طریق این سامانه شناسایی شوند.

220 هزار میلیارد تومان مالیات قطعی شده معوق تا ابتدای آذر داریم

وی خاطرنشان کرد: منابع زیاد مالیاتی در کشور داریم که از دادن مالیات فرار می‌کنند. اگر از این منابع به درستی مالیات گرفته شود، شاید نیاز نباشد که از کارکنان دولت مالیات بگیریم. سقف مالیاتی که ‌مجلس تصویب می‌کند، جواب نمی‎‌دهد. این موضوع جزو اولویت‌های ما است. تا اول آذر ۲۲۰ هزار میلیارد تومان مالیات‌های قطعی شده معوق داشتیم که ۳۳ هزار میلیارد تومان مربوط به کارت‌های اجاره‌ای است و در حال پیگیری آن هستیم.

درویشیان بیان کرد: نظارت‌های الکترونیک جزو اولویت‌های ما بوده که به جد پیگیری می‌کنیم، از جمله سامانه‌های تجارت که اگر فعال شود، هوشمند و قابل رصد باشد، از بسیاری فسادها جلوگیری می‌شود. تلاش ما پیگیری و نظارت‌های الکترونیکی و هوشمند است.

سه چهارم نیروهای یک دستگاه ما توصیه‌ای هستند

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: نظام استخدام از همان نکاتی است که اگر به سیاست‌های کلی نظام اداری توجه شود، باید تمام این اشکالات در آن اصلاح شود که یکی نظام عزل و نصب‌ها، و ارزیابی‌های شایسته‌سالاری است، نظام استخدام نخبه‌محور نیست، بلکه توصیه‌پذیر است. دستگاهی داریم که سه چهارم نیروها موردنیازش نیست و توصیه‌ای هستند.

وی در خصوص تفویص اختیار به استان، عنوان کرد: تفویض اختیار بسیار حایز اهمیت است که باید پیگیری شود. مجلس و مسئولان دولتی نیز می‌توانند کمک کنند. این به نظام اداری ما برمی‌گردد که زورشان می‌آید تفویض کنند.

حجت‌الاسلام محمد فتوحی، رئیس سازمان بازرسی خراسان رضوی در این جلسه اظهار کرد: در حال حاضر هیچ کاری مهم‌تر و مقدس‌تر از کار نظارتی نیست. نظارت به‌ معنای عمومی مقدس‌ترین کار در حال حاضر است.

وی افزود: نظارت بر اساس منابع دینی، عقلی و قرآنی ما به معنای دانستن و عمل به آنچه‌ که می‌دانیم مقدس‌ترین کار در حال حاضر است. مسئولی که حوزه کاری خود و قوانین و مقررات را می‌داند و به آن عمل می‌کند، سلامت اداری را ارتقا می‌دهد، سلامت اداری موجب ارتقای رضایتمندی مردم می‌شود، ارتقای رضایتمندی، ارتقای کارآمدی نظام که حفظ آن اوجب واجبات است را به دنبال دارد.

فتوحی بیان کرد: کاری مقدس‌تر از این سراغ نداریم که حوزه مسئولیتی خود را بفهمیم و به وظایف خود عمل کنیم. ما در سازمان بازرسی معتقدیم‌ نظارت محور توسعه است و توسعه بدون‌ نظارت محقق نمی‌شود، به لحاظ اینکه ابزار توسعه محدود بوده و این ابزار، منابع انسانی و مالی هستند.

رئیس سازمان بازرسی خراسان رضوی با بیان اینکه کار نظارت جلوگیری از انحراف در به‌کارگیری منابع انسانی و مالی است، عنوان کرد: با این تعریف نه تنها چوب لای چرخ توسعه نیستیم، بلکه گریس و روغن چرخ هستیم تا توسعه بهتر بچرخد. منادی گفت‌وگو هستیم و با توسعه نظارت و گسترش چتر نظارتی می‌توانیم از وقوع هرگونه سوءجریان، تخلف و جرم در دستگاه‌های اداری اجرایی و مشمول نظارت جلوگیری کرده و کاهش دهیم، به همین دلیل منادی گفت‌وگو و توسعه بوده و در این حوزه مدعی هستیم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۵۶۸۶۲۱۱:۳۴:۳۳ ۱۳۹۸/۱۰/۵
حتما ندارند که معوق شده اگر کاسبی بود که میدادن
ناشناس۱۲۵۷۰۱۳۱۳:۴۵:۲۵ ۱۳۹۸/۱۰/۵
اقایان به جای حل مشکل تحریم ها دنبال گرفتن مالیات های بیشتر هستن
ناشناس۱۲۵۷۰۲۵۱۳:۵۲:۲۰ ۱۳۹۸/۱۰/۵
از نفس کشیدن مردم هم مالیات بگیرید کسری بودجتون جبران بشه
ناشناس۱۲۵۷۰۹۰۱۴:۴۲:۳۹ ۱۳۹۸/۱۰/۵
عرضه وصول این حجم از دزدی مالیاتی را ندارید؟ با یه برنامه نویس کامپیوتری صحبت کنید 6 ماه جور همه شمارو در شناسایی و وصول مطالبات مالیاتی می کشه.

پربحث‌های دیروز

 1. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 2. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 3. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 4. سفیر چین خطاب به جهانپور: اخبار وزارت بهداشت چین را با دقت بخوانید

 5. اکثر آمریکایی‌ها از نحوه پوشش رسانه ای شیوع ویروس کرونا در کشورشان ناراضی هستند

 6. هدف ایران؛ شکل گیری دولتهای مرکزی باثبات و قدرتمند در منطقه

 7. موافقت رهبر انقلاب با برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی

 8. فقط یک معجزه می‌توانست «پایتخت» را جمع کند!

 9. توضیحات کارگردان سریال پایتخت درباره سوتی‌ها، جایگزین خشایار الوند و کنایه‌های سیاسی

 10. توصيه رئيس دستگاه قضا به دولت برای‌ مديريت روزهای‌ كرونايی‌/احتمال در پيش‌بودن بحرانی‌ جدی‌تر در اردیبهشت و خرداد/هزينه بی‌فايده صدا‌و‌سيما برای «سروش»

 11. افزایش دو برابری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری

 12. زالی؛ هشدار می دهم وضع تهران به لحاظ کنترل کرونا مطلوب نیست

 13. مردگان، دارای شروط چهار گانه برای دریافت کمک بلاعوض دولت

 14. سازمان قضایی نیروهای مسلح: پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی چند بازداشتی دارد/ برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده

 15. روحانی: ۲۳ میلیون خانوار اعتبار یک میلیون تومانی دریافت می‌کنند/ این رقم به تدریج از یارانه ماهانه آن‌‌‌‌‌ها کسر می‌شود

 16. واکنش سفیر چین به توئیت تازه جهانپور

 17. رییس کل بانک مرکزی: طرح اعطای وام یک میلیونی به ۲۳میلیون خانوار اجرا می‌شود

 18. تشکیل جلسات مجلس و کمیسیون ها بر خلاف دستورات پزشکی است

 19. تصاویری از بی‌خانمان‌ها در خیابان‌های لس آنجلس

 20. گفت‌‌‌‌‌‌‌وگو با هنرمندی که لبخند «حاج قاسم» را نقاشی کرد

 21. موسوی: همواره قدردان چین در این شرایط دشوار بوده‌ایم

 22. رییسی: اقتضای تدبیر این است که در تعارض بین سلامت مردم و گشایش کسب و کار‌، حفظ جان مردم در اولویت قرار گیرد

 23. عضو شورای شهر تهران: انجام تست کرونا الزامی نیست/ پیشنهاد اجباری شدن استفاده از ماسک

 24. به خیر آمریکایی‌ها امیدی نداریم٬ شر ننرسانند/ اینستکس مقدمه‌ای است که اروپایی‌‌‌ها به تعهداتشان عمل کنند

 25. میانگین حقوق بازنشستگان ۴ میلیونی شد

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 3. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 4. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 5. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 6. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 8. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 9. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

 10. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 11. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 12. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 13. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 14. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 15. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 16. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 17. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 18. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 19. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 20. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 21. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 22. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

 23. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 24. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 25. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 3. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 4. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 5. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 6. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 7. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 8. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 9. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 10. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 11. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 12. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 13. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

 14. طرح تعطیلی یک ماهه کشور از دستور کار مجلس خارج شد/ یک نماینده مخالف: قرنطینه یعنی خودکشی بخاطر ترس از مرگ

 15. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

 16. هدف ایران؛ شکل گیری دولتهای مرکزی باثبات و قدرتمند در منطقه

 17. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

 18. روحانی: کرونا در همه استان‌ها سیر نزولی پیدا کرده است/ قرنطینه چینی در ایران قابل اجرا نبود

 19. سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

 20. تست کرونای علی لاریجانی رئیس مجلس مثبت شد

 21. نامه مردم مغان به آیت الله رییسی برای ابطال یک واگذاری ناعادلانه

 22. جهانگیری: در تحریم ظالمانه‌ای از سوی آمریکا به سر می‌بریم/ رئیس جمهور با تمام توان برای مقابله با کرونا پای کار است

 23. "اینک شما ملت شجاع، پاسداران جمهوری اسلامی هستید..."

 24. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

 25. توصيه رئيس دستگاه قضا به دولت برای‌ مديريت روزهای‌ كرونايی‌/احتمال در پيش‌بودن بحرانی‌ جدی‌تر در اردیبهشت و خرداد/هزينه بی‌فايده صدا‌و‌سيما برای «سروش»

آخرین عناوین