آذری: ویلموتس تا زمانی خوب بود که پرده حیا دریده نشده بود

گروه ورزشی الف،   3980913141

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: اگر ۱۰، ۱۵ درصد حق آموزش شکاری را هم از روبین‌کازان بگیریم، آن وقت گریه می‌کنند.

به گزارش فارس،‌ سعید آذری پس از بازی فولاد مقابل سایپا اظهار داشت: سایپا امروز خیلی سختکوش ظاهر شد. اینکه امروز موفق نشدند را کنار بگذاریم. سایپا یک دوران گذر را طی می‌کند. ابراهیم صادقی هم مرد اخلاق بوده و هم مرد مبارزه و هم کاپیتان این تیم بوده است، شما باید از او دفاع کنید. 

آذری در ادامه گفت: دورانی را پشت سر می‌گذاریم که نسل جدیدی از مربی می‌آیند. همه را به نتیجه وصل نکنیم. البته من سیاست‌های سایپا را نمی‌دانم و نمی‌خواهم دخالت کنم، اما اتفاق درستی در سایپا افتاده، هر چقدر بتوانیم این بچه‌ها را بیاوریم و جوان‌ها را به دست آنها بدهیم و برای تربیت مربیان جدید تلاش کنیم، به فوتبال کشورمان خدمت کرده‌ایم. امروز در انتخاب مربی برای تیم کشورمان چهره‌های خیلی خوبی داریم که می‌توانند خیلی کمک کنند. 

مدیرعامل باشگاه فولاد در مورد بازی امروز این تیم مقابل سایپا عنوان کرد: امروز یک بازی خوب و شرافتمندانه و مبتنی بر جنگ فیزیکی برگزار شد. شرایط زمین اجازه نمی‌داد بازیکنان تاکتیک‌های مربی‌شان را پیاده کنند. سایپا امروز خیلی خوب مبارزه کرد و این جای تقدیر دارد. نکونام خودش سالها در این زمین بازی کرده و من فکر می‌کنم هر دو مربی جوان کشورمان نهایت تلاش‌شان را برای پیروزی کردند و این می‌تواند نوید خوبی برای آینده و تربیت مربیان جوان باشد. یک امتیاز بیرون از خانه بعد از مبارزه هفته گذشته می‌تواند برای ما خوب باشد. هر دو تیم یک امتیاز گرفتند و نتیجه عادلانه است. 

وی در مورد وضعیت این روزهای فوتبال ایران و تیم ملی اظهار داشت: مدیران کلان ورزش ما باید تصمیم بگیرند. شرایط قرارداد ویلموتس را نمی‌دانم اما شاید رفتارش مبتنی بر قراردادی است که بسته و حتماً در قراردادش چیزهایی هست که اینگونه رفتار می‌کند. 

وی در پاسخ به این سؤال که نقل قولی از او هست که با اردنگی ویلموتس را بیرون می‌کند، گفت: به این شدت نه، من به عنوان یک ایرانی نمی‌توانم تحمل کنم که کسی با احساسات ما اینطور بازی کند. حالا چه مدیر باشگاه باشم چه نباشم. بعد از دو باخت با آن شدت مقابل تیم‌هایی که خیلی وقت بود ما به آنها نمی‌باختیم، نباید بحث گرو و گروکشی باشد و این اتفاقات بیفتد. فکر می‌کنم ویلموتس تا زمانی خوب بود که این پرده حیا دریده نشده بود که برود در ترکیه بنشیند تا پولش را بدهند. اگر به جای تاج و مسؤولین ورزش کشورمان بودم، این اتفاق را رقم می‌زدم. اما شنیدم بندی در قرارداد او هست که فسخ قرارداد یکطرفه منجر به پرداخت غرامت می‌شود. باید این را بپذیریم که این غرامت را بدهیم و به جام جهانی برویم یا آن را پرداخت نکنیم و به جام جهانی نرویم. 

آذری ادامه داد: رفتن به جام جهانی ممکن است از لحاظ اقتصادی برای ما حدود 20 میلیون دلار درآمد داشته باشد. بالاخره تصمیمی است که باید بگیرند. مدیران فوتبال کشورمان ببینند آیا هزینه این فرصت از دست رفته را بدهند یا خیر. من به جای تاج بودم این تصمیم را می‌گرفتم که بین 2 میلیون دلار غرامت و 20 میلیون دلار از جام جهانی قطر انتخاب کنم. به نظر می‌رسد عامه مردم هم از ویلموتس راضی نیستند و همینطور خواص و کارشناسان و کسانی که قلم می‌زنند. من فکر نمی‌کنم ویلموتس وجاهتی برای مردم و کسانی که حاضرند برای کشورشان خون بدهند داشته باشد. 

مدیرعامل باشگاه فولاد در مورد بحث تبلیغات محیطی و همچنین حق پخش اینترنتی در لیگ برتر تصریح کرد: اگر این اتفاق بیفتد، یک تابویی شکسته می‌شود. باشگاه‌ها حق پخش نمی‌گیرند و مرتب وابسته به بودجه‌های دولتی یا سازمان‌های صنعتی و نظامی هستند. اینها تا حدی می‌توانند فوتبال را اداره بکنند. اگر حق پخش پرداخت نشود، کم‌کم توان تیم‌ها کاهش پیدا می‌کند. همه سهامی عام می‌شوند و مردم سهام آنها را می‌خرند. همین مردمی که فوتبال را دوست دارند، خانواده‌هایشان را بیشتر دوست دارند. اگر به این سمت برویم، معترضین به این قضیه بیشتر می‌شوند. حق پخش اینترنتی می‌تواند تابوی حق پخش را در فوتبال ایران بشکند. 

وی در مورد اینکه آیا در این خصوص با مدیران باشگاه‌ها شفاف صحبت شده، گفت: مورد خاصی وجود ندارد و نیازی نیست چیزی را برای ما توضیح بدهند. ما به عنوان مدیر باشگاه اعضای مجمع را انتخاب می‌کنیم و آنها به عنوان هیأت رئیسه با آرای ما انتخاب می‌شوند. ما به آنها کاملاً اعتماد داریم اما اینکه به چه سبک و سیاقی و با چه توانمندی قراردادها منعقد می‌شود بستگی به توانمندی آنها دارد، ولی لازم نیست آنها را به ما توضیح بدهند، همین که بتوانند به صورت حرفه‌ای قراردادها را ببندند و به باشگاه‌ها بپردازند کفایت می‌کند. 

آذری در پاسخ به این سؤال که اگر تیم ملی با ویلموتس ادامه بدهد و فرصت راهیابی به جام جهانی از دست برود چه اتفاقی برای فوتبال ایران می‌افتد، گفت: من مدیری هستم که همیشه و تا جایی که توان داشته‌ام پشت مربیانم ایستاده‌ام. زمانی شما مسابقات دوره‌ای با 30 بازی در لیگ دارید و از آن طرف هم مسابقات جام حذفی هستند، می‌توانید مربی‌تان را حفظ کنید. اما زمانی هست که در مسابقاتی هستید که تعدادشان کم است و فرصت کوتاه است و در حال از دست دادن یک فرصت فوق‌العاده به نام جام جهانی هستید. من فکر می‌کنم اگر ویلموتس این حس را در خود ندارد، اگر داشت باید شش امتیاز این دو بازی را گفته باشیم. سالی که نکوست از بهارش پیداست. به نظر من مهدی تاج در این زمینه باهوش‌تر از ما است. مطمئن باشید اعضای هیأت رئیسه فدراسیون، تاج و حتی عزیزان در وزارت ورزش با تحلیل کارشناسی و اخذ نظر کارشناسان به این نتیجه برسند که ویلموتس باید برود درنگ نمی‌کنند و این کار را می‌کنند و من از خدا می‌خواهم که این فرصت را از دست ندهیم.

وی در مورد اینکه مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اعلام کرده برخی باشگاه‌ها دوست ندارند پرسپولیس قهرمان شود، گفت: به عنوان یک مدیرعامل باشگاه و یک آدم حرفه‌ای ا صلاً به خودم اجازه نمی‌دهم در مورد باشگاه دیگری صحبت کنم. 

آذری در مورد پرونده رضا شکاری و اینکه این بازیکن اعلام کرده به موضوع حق آموزش می‌خندم، گفت: بحث پرونده شکاری این است که برای  اولین بار است که حق آموزش در فوتبال ایران گرفته می‌شود. قبل از ما هم حق ترانسفر گرفته شده و این حق آموزش است. به هر حال آنها می‌توانند بخندند یا گریه کنند. کسی که از قوانین اطلاع ندارد می‌خندد، اما مطمئن باشید این پول توسط عزیزان ما در روبین‌کازان پرداخت خواهد شد، تا یک ریال آخرش هم گرفته خواهد شد. این مربوط به حق آموزش است. حق ترانسفری که آقایان مطرح می‌کردند، بله من پیشنهادم به آنها برای گرفتن حق‌مان 5 میلیون دلار است که یک قضیه دیگر است. فکر می‌کنم اگر 10، 15 درصدش را هم از روبین‌کازان بگیریم و مبلغی در حدود 500-600 هزار دلار بشود، آن وقت نمی‌خندند بلکه گریه می‌کنند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

  2. در عراق چه خبر است: کودتا، تهاجم نظامی یا عملیات فریب؟

  3. لطفا برای جهش تولید دنبال "راهکار" نروید، فقط موانع را بردارید !

  4. نیوزویک: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا، از جنگ افغانستان فراتر رفت

  5. سیروس مقدم: قسمت‌های آخر پایتخت۶ بعد از کرونا تولید و پخش می‌شود

  6. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

  7. بازدید رئیسی از نقاهتگاه ارتش برای بیماران کرونایی

  8. ۴ سناریوی احتمالی از پایان شیوعِ ویروس کرونا و بازگشتِ زندگی به شرایط عادی

  9. سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

  10. جزئیات تازه از افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۹

  11. کرونا و مشکل اجاره‌نشین‌ها/ مستأجرانی که نمی‌توانند خانه پیدا کنند

  12. روحانی: ورودی بیمارستان‌ها کمتر شده است/ محدودیت‌ها تا ۲۰ فروردین ادامه دارد

  13. بهار تبریز

  14. تصویری باورنکردنی از آزادراه تهران - کرج

  15. تمدید معافیت‌های هسته‌ای ایران توسط آمریکا برای ۶۰ روز دیگر

  16. حمله به پایگاه عین الاسد عراق و رهگیری توسط پاترویت آمریکا

  17. اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر تلگرام لو رفت

  18. ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا ۲۰ فروردین/فوت ۳۲۰ نفردر کشور به دلیل مصرف فرآورده‌های الکلی

  19. آخرین آمار کرونا در کشور/ شناسایی ۳۱۱۱ مورد جدید و فوت ۱۴۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

  20. روزی روزگاری تهران

  21. چهره نزدیک به چلبی نامزد نخست وزیری عراق شد

  22. پیش بینی بازار مسکن در سال جاری

  23. آخرین تحولات میدانی استان الانبار عراق؛ جزئیات دفع حملات سنگین عناصر مخفی داعش در منطقه مهم و راهبردی « عکاشات» + نقشه میدانی و عکس

  پربحث‌های هفته

  1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

  2. انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

  3. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

  4. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

  5. حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان منتفی شد/ نمکی در جریان نبود

  6. کرونا و برخوردهای جناحی

  7. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

  8. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

  9. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

  10. ترامپ برای مبارزه با کرونا دست به دامن کره جنوبی شد/ دست رد کره به ترامپ

  11. کرونا و اشک کباب! ...

  12. ایران و آمریکا در پیچ کرونا

  13. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

  14. زیر پوست پایتخت...

  15. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

  16. وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به‌زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

  17. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

  18. اتهام زنی پمپئو به ایران در خصوص اهداف کشورمان برای رفع تحریم‌ها

  19. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

  20. ارتش کاری کرد،کارستان/افتتاح نقاهتگاه بی‌نظیر ارتش

  21. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

  22. کرونا چگونه ممکن است نظم جهانی را تغییر دهد؟ / چین جای آمریکا را می گیرد؟

  23. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

  24. وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان ۱۵ تا ۷۷ درصد افزایش می‌یابد

  25. برادر علیرضا فغانی پناهنده شد

  آخرین عناوین