آذری: ویلموتس تا زمانی خوب بود که پرده حیا دریده نشده بود

گروه ورزشی الف،   3980913141

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: اگر ۱۰، ۱۵ درصد حق آموزش شکاری را هم از روبین‌کازان بگیریم، آن وقت گریه می‌کنند.

به گزارش فارس،‌ سعید آذری پس از بازی فولاد مقابل سایپا اظهار داشت: سایپا امروز خیلی سختکوش ظاهر شد. اینکه امروز موفق نشدند را کنار بگذاریم. سایپا یک دوران گذر را طی می‌کند. ابراهیم صادقی هم مرد اخلاق بوده و هم مرد مبارزه و هم کاپیتان این تیم بوده است، شما باید از او دفاع کنید. 

آذری در ادامه گفت: دورانی را پشت سر می‌گذاریم که نسل جدیدی از مربی می‌آیند. همه را به نتیجه وصل نکنیم. البته من سیاست‌های سایپا را نمی‌دانم و نمی‌خواهم دخالت کنم، اما اتفاق درستی در سایپا افتاده، هر چقدر بتوانیم این بچه‌ها را بیاوریم و جوان‌ها را به دست آنها بدهیم و برای تربیت مربیان جدید تلاش کنیم، به فوتبال کشورمان خدمت کرده‌ایم. امروز در انتخاب مربی برای تیم کشورمان چهره‌های خیلی خوبی داریم که می‌توانند خیلی کمک کنند. 

مدیرعامل باشگاه فولاد در مورد بازی امروز این تیم مقابل سایپا عنوان کرد: امروز یک بازی خوب و شرافتمندانه و مبتنی بر جنگ فیزیکی برگزار شد. شرایط زمین اجازه نمی‌داد بازیکنان تاکتیک‌های مربی‌شان را پیاده کنند. سایپا امروز خیلی خوب مبارزه کرد و این جای تقدیر دارد. نکونام خودش سالها در این زمین بازی کرده و من فکر می‌کنم هر دو مربی جوان کشورمان نهایت تلاش‌شان را برای پیروزی کردند و این می‌تواند نوید خوبی برای آینده و تربیت مربیان جوان باشد. یک امتیاز بیرون از خانه بعد از مبارزه هفته گذشته می‌تواند برای ما خوب باشد. هر دو تیم یک امتیاز گرفتند و نتیجه عادلانه است. 

وی در مورد وضعیت این روزهای فوتبال ایران و تیم ملی اظهار داشت: مدیران کلان ورزش ما باید تصمیم بگیرند. شرایط قرارداد ویلموتس را نمی‌دانم اما شاید رفتارش مبتنی بر قراردادی است که بسته و حتماً در قراردادش چیزهایی هست که اینگونه رفتار می‌کند. 

وی در پاسخ به این سؤال که نقل قولی از او هست که با اردنگی ویلموتس را بیرون می‌کند، گفت: به این شدت نه، من به عنوان یک ایرانی نمی‌توانم تحمل کنم که کسی با احساسات ما اینطور بازی کند. حالا چه مدیر باشگاه باشم چه نباشم. بعد از دو باخت با آن شدت مقابل تیم‌هایی که خیلی وقت بود ما به آنها نمی‌باختیم، نباید بحث گرو و گروکشی باشد و این اتفاقات بیفتد. فکر می‌کنم ویلموتس تا زمانی خوب بود که این پرده حیا دریده نشده بود که برود در ترکیه بنشیند تا پولش را بدهند. اگر به جای تاج و مسؤولین ورزش کشورمان بودم، این اتفاق را رقم می‌زدم. اما شنیدم بندی در قرارداد او هست که فسخ قرارداد یکطرفه منجر به پرداخت غرامت می‌شود. باید این را بپذیریم که این غرامت را بدهیم و به جام جهانی برویم یا آن را پرداخت نکنیم و به جام جهانی نرویم. 

آذری ادامه داد: رفتن به جام جهانی ممکن است از لحاظ اقتصادی برای ما حدود 20 میلیون دلار درآمد داشته باشد. بالاخره تصمیمی است که باید بگیرند. مدیران فوتبال کشورمان ببینند آیا هزینه این فرصت از دست رفته را بدهند یا خیر. من به جای تاج بودم این تصمیم را می‌گرفتم که بین 2 میلیون دلار غرامت و 20 میلیون دلار از جام جهانی قطر انتخاب کنم. به نظر می‌رسد عامه مردم هم از ویلموتس راضی نیستند و همینطور خواص و کارشناسان و کسانی که قلم می‌زنند. من فکر نمی‌کنم ویلموتس وجاهتی برای مردم و کسانی که حاضرند برای کشورشان خون بدهند داشته باشد. 

مدیرعامل باشگاه فولاد در مورد بحث تبلیغات محیطی و همچنین حق پخش اینترنتی در لیگ برتر تصریح کرد: اگر این اتفاق بیفتد، یک تابویی شکسته می‌شود. باشگاه‌ها حق پخش نمی‌گیرند و مرتب وابسته به بودجه‌های دولتی یا سازمان‌های صنعتی و نظامی هستند. اینها تا حدی می‌توانند فوتبال را اداره بکنند. اگر حق پخش پرداخت نشود، کم‌کم توان تیم‌ها کاهش پیدا می‌کند. همه سهامی عام می‌شوند و مردم سهام آنها را می‌خرند. همین مردمی که فوتبال را دوست دارند، خانواده‌هایشان را بیشتر دوست دارند. اگر به این سمت برویم، معترضین به این قضیه بیشتر می‌شوند. حق پخش اینترنتی می‌تواند تابوی حق پخش را در فوتبال ایران بشکند. 

وی در مورد اینکه آیا در این خصوص با مدیران باشگاه‌ها شفاف صحبت شده، گفت: مورد خاصی وجود ندارد و نیازی نیست چیزی را برای ما توضیح بدهند. ما به عنوان مدیر باشگاه اعضای مجمع را انتخاب می‌کنیم و آنها به عنوان هیأت رئیسه با آرای ما انتخاب می‌شوند. ما به آنها کاملاً اعتماد داریم اما اینکه به چه سبک و سیاقی و با چه توانمندی قراردادها منعقد می‌شود بستگی به توانمندی آنها دارد، ولی لازم نیست آنها را به ما توضیح بدهند، همین که بتوانند به صورت حرفه‌ای قراردادها را ببندند و به باشگاه‌ها بپردازند کفایت می‌کند. 

آذری در پاسخ به این سؤال که اگر تیم ملی با ویلموتس ادامه بدهد و فرصت راهیابی به جام جهانی از دست برود چه اتفاقی برای فوتبال ایران می‌افتد، گفت: من مدیری هستم که همیشه و تا جایی که توان داشته‌ام پشت مربیانم ایستاده‌ام. زمانی شما مسابقات دوره‌ای با 30 بازی در لیگ دارید و از آن طرف هم مسابقات جام حذفی هستند، می‌توانید مربی‌تان را حفظ کنید. اما زمانی هست که در مسابقاتی هستید که تعدادشان کم است و فرصت کوتاه است و در حال از دست دادن یک فرصت فوق‌العاده به نام جام جهانی هستید. من فکر می‌کنم اگر ویلموتس این حس را در خود ندارد، اگر داشت باید شش امتیاز این دو بازی را گفته باشیم. سالی که نکوست از بهارش پیداست. به نظر من مهدی تاج در این زمینه باهوش‌تر از ما است. مطمئن باشید اعضای هیأت رئیسه فدراسیون، تاج و حتی عزیزان در وزارت ورزش با تحلیل کارشناسی و اخذ نظر کارشناسان به این نتیجه برسند که ویلموتس باید برود درنگ نمی‌کنند و این کار را می‌کنند و من از خدا می‌خواهم که این فرصت را از دست ندهیم.

وی در مورد اینکه مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اعلام کرده برخی باشگاه‌ها دوست ندارند پرسپولیس قهرمان شود، گفت: به عنوان یک مدیرعامل باشگاه و یک آدم حرفه‌ای ا صلاً به خودم اجازه نمی‌دهم در مورد باشگاه دیگری صحبت کنم. 

آذری در مورد پرونده رضا شکاری و اینکه این بازیکن اعلام کرده به موضوع حق آموزش می‌خندم، گفت: بحث پرونده شکاری این است که برای  اولین بار است که حق آموزش در فوتبال ایران گرفته می‌شود. قبل از ما هم حق ترانسفر گرفته شده و این حق آموزش است. به هر حال آنها می‌توانند بخندند یا گریه کنند. کسی که از قوانین اطلاع ندارد می‌خندد، اما مطمئن باشید این پول توسط عزیزان ما در روبین‌کازان پرداخت خواهد شد، تا یک ریال آخرش هم گرفته خواهد شد. این مربوط به حق آموزش است. حق ترانسفری که آقایان مطرح می‌کردند، بله من پیشنهادم به آنها برای گرفتن حق‌مان 5 میلیون دلار است که یک قضیه دیگر است. فکر می‌کنم اگر 10، 15 درصدش را هم از روبین‌کازان بگیریم و مبلغی در حدود 500-600 هزار دلار بشود، آن وقت نمی‌خندند بلکه گریه می‌کنند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 2. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 3. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 4. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 5. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

 6. نشنال اینترست: ایران برنده نظامی خاورمیانه 

 7. اقدام عجیب AFC / برنامه بازی‌های استقلال و شهر خودرو از تقویم آسیا حذف شد

 8. زیبا کلام برای خودش نوشابه باز کرد؟!

 9. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 10. نقطه زن بودن موشک‌ها دیگر در سیطره آمریکا نیست/ دقت موشک‌های سپاه واقعی و بالا است

 11. برای کشیدن کارت سوخت عجله نکنید/ اعلام نحوه صحیح سوخت‌گیری

 12. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

 13. جدیدترین تصاویر از حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد

 14. حرکت اول تحول در گام دوم انقلاب 

 15. راهپیمایی زنان آمریکایی به تظاهرات علیه ترامپ تبدیل شد + تصاویر

 16. تصاویری از برخورد خشونت آمیز نیروهای پلیس فرانسه با معترضان

 17. فتاح: کار آزادراه تهران شمال تمام شده است/ کاخ مرمر به موزه تبدیل می‌شود/ مالیات پرداخت می‌کنیم

 18. آشوبگران نفوذی در لبنان

 19. مدیرعامل دیده‌بان شفافیت و عدالت: رد صلاحیت‌های اخیر عمدتا برای اختلاس بوده است

 20. عضو شورای نگهبان: نباید به افراد گرفتار در مسائل اخلاقی و مالی رحم کرد/ اجازه ندهیم افراد فاسد در کشور حاکم شوند

پربحث‌های هفته

 1. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 2. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 3. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 4. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 5. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 6. عذرخواهی خانمی که صحبت‌هایش جنجال به پا کرد

 7. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 8. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 9. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 10. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 11. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 12. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 13. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 14. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 15. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 16. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 17. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 18. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 19. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 20. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 21. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 22. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 23. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

 24. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 25. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

آخرین عناوین