روحانی: مردم فشارها را تحمل می کنند اما تسلیم نمی‌شوند/ هرقدر خدمت کنیم در برابر عظمت مردم ناچیز است

گروه سیاسی الف،   3980906148

رئیس جمهور گفت: تبریز و زنجان السابقون بوده و نشان دادند که عزت چقدر مهم است و توطئه دشمن بر مردم مشکل می‌آفریند ولی تسلیم نمی‌کند.

روحانی: مردم فشارها را تحمل می کنند اما تسلیم نمی‌شوند/ هرقدر خدمت کنیم در برابر عظمت مردم ناچیز است

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام روحانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خدا را سپاسگزارم برای پنجمین نوبت خدمت مردم استان آذربایجان‌شرقی هستم.

وی افزود: هدف این بود تا از مناطق زلزله‌زده و روند امور بازدید داشته باشیم و برای تسریع در خواسته‌ها تلاش کنیم به طوریکه قصد بر سفر به سراب و میانه داشتیم که شرایط جوی سراب اجازه نداد. 

روحانی گفت: مردم زلزله‌زده از روند اجرا راضی بوده و تاکید بر بازسازی خانه‌هایشان داشتند که الحمدالله همه چیز مهیاست و دولت در ۴۸ ساعت اول بودجه را تصویب کرده و مبالغ واریز شد و همه دستگاه‌ها به صحنه آمدند و کمک کردند و الحمدالله مردم در روز شادی و سختی در کنار هم قرار دارند. 

رئیس جمهور توضیح داد: افتتاح طرح‌ها از جمله راه‌آهن از دیگر اهداف سفر بود و الحمدالله اولین قطار از بستان‌آباد به مشهد رفت و امید است تا پایان سال آینده این راه‌آهن از بستان‌آباد به تبریز برسد. 

وی افزود: این راه‌آهن دو خطه ایجاد می‌شود و در این مسیر می‌تواند با سرعت زیادی حرکت کند و در وقت مردم صرفه‌جویی می‌شود.

روحانی ادامه داد: الحمدالله قولی که به پنج استان برای اتصال سراسری راه‌آهن داده بودیم، محقق شد و امیدواریم بقیه طرح‌ها هم عملی شود. 

رئیس جمهور اذعان کرد: از مردم تبریز به خاطر راهپیمایی که انجام دادند تشکر می‌کنم و تبریز و زنجان السابقون بوده و نشان دادند که عزت چقدر مهم است و توطئه دشمن برای مردم مشکل می‌آفریند ولی مردم تسلیم نمی‌‌شوند. 

وی افزود: مردم تبریز در ۵۰۰ سال گذشته در همه عرصه‌ها در صحنه بوده و به دشمن اجازه دخالت و نفوذ نداده‌اند.

رئیس جمهور با قدردانی از حضور همیشگی مردم در صحنه و دفاع از آرمان‌های نظام و انقلاب اسلامی در برابر توطئه‌های دشمنان تاکید کرد: حضور همیشگی مردم در صحنه که روزهای گذشته نمونه روشن آن را در شهرهای مختلف کشور دیدیم، دنیا را تکان می‌دهد و در برابر عظمت و بزرگی این مردم ما هر چقدر خدمت کنیم ناچیز است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما گفت: آذربایجان به خاطر جایگاه جغرافیایی و قدرتمندی که در صنعت و خدمات دارد، سرآمد است و قدرت و توان زیادی دارد و اخیرا ما در جمع اتحادیه اوراسیا قرارداد تجاری موقت را شروع کردیم و در زمینه صادرات به وجود ۸۰۰ قلم کالا از صادرات از تعرفه معاف شدیم. 

رئیس جمهور ایران افزود: در سفر اخیر به باکو توافقات با جمهوری آذربایجان داشتیم زیرا ما در این منطقه نیز مراکز داروسازی و خودروسازی و شهرک صنعتی و نیروگاه و سد ایجاد می‌کنیم و در کل ما روابط خوبی با جمهوری آذربایجان و ارمنستان و ترکیه داریم و حتی با آنها نیز در یکسری اقلام تخفیف تعرفه‌ای ایجاد کردیم و زمینه‌های لازم و شرایط خوبی ایجاد شده است. 

روحانی یادآور شد: آستارای آذربایجان و آستارای ایران به هم وصل شده است و تحول بزرگی را ایجاد کرده است همچنین اتصال ریل ترکیه به ایران نیز موثر می‌باشد. 

وی با تاکید بر اینکه امروز آذربایجان شرقی و غربی شرایط خوب برای صادرات دارند، گفت: طبق گفته استاندار آذربایجان‌شرقی قرار است تا صادرات غیرنفتی به ۳ میلیارد دلار برسد که یک تحول بزرگی می‌باشد.  

رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری ترجمان صبح عنوان کرد: مسئله محیط زیست بسیار اهمیت داشته و در سلامت مردم نقش دارد به‌طوریکه در سفر قبلی بنده به استان، طرح پالایشگاه یکی از این اقدامات زیست محیطی بود و حرکت بزرگ برای سلامت مردم است و همیشه باید مسئله محیط زیست مدنظر باشد و خوشبختانه مسوول محیط زیست هم همشهری خودتان بوده و می‌تواند کارهای بزرگی کند.

وی با اشاره به ایجاد آلودگی ارمنستان به رود ارس اظهار کرد: هر وقت مقامات ارمنستان را دیدیم این موضوع رودخانه و آلودگی را تاکید کرده‌ایم و توافق خوبی شد و نخست وزیر ارمنستان قول داده‌ تا روند برای رفع آلودگی را طی کنند. 

رئیس جمهور در جواب سوال خبرنگار روزنامه عجب‌شیر بیان داشت: امسال برای صنایع ۴۰ درصد منابع بانکی اختصاص به سرمایه در گردش داده شده است و البته شاید به اندازه کافی نباشد و یا واحدی از آن استفاده نکرده باشد ولی به استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید دارم مواردی که ضروری است را پیگیری کرده و به وزیر صمت بگویند و یا مستقیما به خود بنده اعلام کنند. 

روحانی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا نیز چنین توضیح داد: معدن یکی از منابع بزرگ درآمدی ما برای اشتغال است که برای این منظور دو کار انجام دادیم که اعم از آزاد کردن معادن بود زیرا افرادی آمده بودند و معدنی را گرفته و حتی استفاده نمی‌کردند و اقدام دیگر مسئله اکتشافات است که کشف معادن ما در دولت یازدهم خیلی بیشتر از کشفیات دولت‌های قبلی است. 

وی متذکر شد: معادن آهن بسیار عظیم در شرق کشور، معدن بزرگ نفتی با ذخیره ۵۳ میلیارد بشکه، از جمله دستاوردهاست همچنین در سفر قبلی بنده به استان قدم خوبی برداشته شد و در معدن ذوب مس و  این دفعه نیز آلومینیا که امشب افتتاح شد به دستاوردهای زیادی رسیدیم. 

رئیس‌جمهور تاکید کرد: اگر سرمایه‌گذاری برای معادن باشد و محیط زیست هم مشکلی نداشته باشد هیچ مشکلی در واگذاری معادن نخواهیم داشت که الحمدالله یکی از مناطق غنی معدن همین منطقه است. 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا ابراز کرد: دریاچه ارومیه و احیای آن همچنان دنبال می‌شود ولی امسال در مجموعه حد دریاچه ارومیه به اندازه‌‌ای رسید که مسئله خطر از بین رفت و امسال هم وضعیت بهتر از پارسال داریم و تراز دریاچه ۹۳ میلی متر بالاتر و وسعت آن یک‌هزار متر مربع افزایش یافته است. 

روحانی ادامه داد: قطعا انتقال آب از طریق تونل زاب که ۴ کیلومتر از آن باقیمانده است  یک تحول چشمگیر در دریاچه ایجاد خواهد کرد همچنین احداث تصفیه‌خانه فاضلاب نیز تحول بزرگی ایجاد کرده است. 

وی خاطرنشان کرد: ما به مردم و کل منطقه اعلام می‌کنیم که دریاچه ارومیه به عنوان مسئله مهم اهمیت دارد و برای احیای دریاچه و رسیدن به نقطه مطلوب از لحاظ گردشگری و درمانی از هیچ تلاشی دست بر نخواهیم برداشت. 

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح: بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت

 2. سردار حاجی‌زاده: وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم/ همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم/بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود

 3. چند نکته درباره پذیرش مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی

 4. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 5. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 6. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 7. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 8. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 9. سفیر انگلیس مقابل دانشگاه امیرکبیر دستگیر شد+واکنش انگلیس

 10. سرلشکر سلامی: هیچ وقت این‌قدر شرمنده نبوده‌ام؛ هیچ وقت/ آرزویی جز تکه‌تکه شدن پای امنیت و رفاه مردم نداریم

 11. دستور رهبر انقلاب به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری/ عارف خواستار برخورد با مقصران و پنهان کاران حادثه شد/ توکلی: حقیقت همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 12. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 13. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 14. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 15. زنده‌ باد شجاعت پذيرش اشتباه

 16. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 17. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 18. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 19. مجری «به خانه برمی‌گردیم» با تلویزیون قطع همکاری کرد

 20. از منشور سازمان ملل تا تار سیبیل نداشته جان کری!

 21. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 22. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 23. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 24. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 25. نخست‌وزیر کانادا: ایران باید پاسخگو باشد

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح: بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت

 2. سردار حاجی‌زاده: وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم/ همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم/بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود

 3. چند نکته درباره پذیرش مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی

 4. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 5. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 6. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 7. دستور رهبر انقلاب به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری/ عارف خواستار برخورد با مقصران و پنهان کاران حادثه شد/ توکلی: حقیقت همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 8. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 9. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 10. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 11. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 12. از منشور سازمان ملل تا تار سیبیل نداشته جان کری!

 13. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 14. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 15. نخست‌وزیر کانادا: ایران باید پاسخگو باشد

 16. باید دوباره جبران کنیم

 17. درخواست پیگیری پرونده نمایندگان متخلف از قوه قضاییه/ تشکر دیده بان شفافیت از شورای نگهبان

 18. احمد توکلی: حقیقت در همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 19. یادداشت جدید عباس عبدی درباره سناريوهای احتمالی سقوط هواپیما

 20. احضار سفیر انگلیس به وزارت خارجه/ توضیح شمخانی درباره طولانی‌شدن اعلام دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی/مسئولیت لغو پروازهای مسافری برعهده کدام نهاد بود؟

 21. امان از دروغ / با تاسیس انجمن‌های مردم نهاد دروغ‌ را از جامعه ریشه‌کن کنیم...

 22. آیا وزارت خارجه می‌تواند سفیر بریتانیا را از ایران اخراج کند؟

 23. شورای نگهبان: سخنان رئیس‌جمهور، نشانه بی‌اطلاعی از روند بررسی‌ها در هیات‌های نظارت بر انتخابات است

 24. سناريويی احتمالی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ ارائه پیشنهاد به حسام‌الدين آشنا برای استعفا/ توصیه علم‌الهدی به اخراج سفیر انگلیس/ کدام روسای کمیسیون‌های مجلس تایید یا رد صلاحیت شدند؟

 25. تجمع دانشجویی که به شعارهای تند و پاره کردن عکس حاج قاسم کشید

آخرین عناوین