انتخاب پارتیشن اداری، متناسب با فضای کاری

گزارش بازرگانی،   3980821122
انتخاب پارتیشن اداری، متناسب با فضای کاری

در زبان فارسی واژه پارتیشن همان دیوار که گفته می شود و به معنی تقسیم، حد فاصل، وسیله یا اسباب تفکیک، آپارتمان، تیغه یا جداکردن گفته می شود. پس با توجه به معانی گفته می شود که امروزه در مدل ها و طرح های مختلف برای جدا کردن فضاهای مختلف استفاده می شود.  در طی چند سال گذشته پارتیشن های اداری به یک روند و محصول محبوب در صنعت ساختمان تبدیل شده است که در طراحی های متناسب با فضایی که مد نظر دارید ساخته و تولید می شود.

روند پیشرفت تولید و استفاده از پارتیشن ها به گونه ای در حال پیشرفت است که اکثر فضاهای اداری به خصوص دفاتر اداری در ایران، رو به رشد هستند.

از زمان های گذشته افرادی بودند به دکوراسیون و طراحی دفتر کار خود بسیار اهمیت می داند و داشتن یک دیزاین و تقسیم بندی مناسب برای شرکت، از ارزش بالایی برخوردار بوده. این اهمیت تا به امروز هم ادامه داشته و به با اطمینان می گوییم که بیشتر هم شده است. به خصوص اینکه شما بیشترین زمان های عمر خود را در محل کار و شرکت سپری می کنید پس بهتر است بهترین و مناسب ترین طراحی فضا را در محیط اداری خود داشته باشید. در ادامه این مقاله می خواهیم به معرفی جزئی تر و کامل تری از پارتیشن های اداری بپردازیم.

پارتیشن اداری چیست؟

یکی از سریعترین، آسانترین و همینطور پر هزینه ترین راه برای ایجاد فضاهای مختلف بیشتر در یک محیط، استفاده از پارتیشن است. هر یک از این پارتیشن های اداری می توانند موقت و یا دائمی باشند و علاوه بر آن در هر نوع ابعاد و اندازه و طرحی قابل اجرا هستند. برخی از پارتیشن های اداری هم وجود دارند که همانند یک دیوار موقت هستند و حداقل از میزان سر و صدایی که در محیط اداری است جلوگیری می کند.

اگر بخواهیم از سبک های مختلف پارتیشن های اداری بگوییم، باید بدانید آنها در انواع مختلف شیشه ای تا چوب طراحی و تولید می شوند.

معرفی انواع پارتیشن های اداری

 • پارتیشن های چوبی

همانطور که در مطلب بالا گفتیم پارتیشن های اداری در انواع شیشه و چوب تولید و طراحی می شوند. از پارتیشن های چوبی بعنوان ایجاد یک فضای سنتی و همینطور انتشار احساس گرما و کلاس پذیری استفاده می شود. پارتیشن های چوبی از زمان های گذشته بسیار مورد توجه بوده و آن هم به دلیل احساس طبیعی که القا می کند می باشد. از مزایای استفاده از پارتیشن چوبی می توانیم این مورد را بگوییم که می توانید به راحتی در طرح ها و رنگ های و همینطور در انواع مختلف دیگری چون چوب جامد یا با روکش MDF هر یک را انتخاب کنید.

یکی از معایبی که پارتیشن های اداری دارند، ضد حریق نبودن آنهاست و همین مسئله نگرانی های زیادی در محیط های اداری و به خصوص برای آتش سوزی به وجود آورده است. در اینجاست که پارتیشن های ضد حریق را طراحی می کنند و گاهی این نوع پارتیشن ها به صورت یک یا دو جداره ساخته می شوند.

 • پارتیشن های آلومینیومی

یکی از انواع پارتیشن های اداری، پارتیشن های آلومینیومی هستند که این جدا کننده را می توان یکی از با دوام ترین پارتیشن ها معرفی کرد. این نوع از پارتیشن های اداری از انعطاف پذیری بسیار بالا و همچنین از نصب آسان و سریع برخوردار می باشد.

این سیتم آلومینیومی با توجه به نوع نیاز شما طراحی و نصب خواهد شد. به انتخاب می توانید اتصالات آن را با روکش آلومینیومی انتخاب کنید. پارتیشن های اداری از جنس آلومینیوم می توانند صداهای اطراف را تا 52 دس بل کاهش دهند. میزان عایق بندی آنها هم در آتش سوزی حداکثر 60 دقیقه می باشد و برای ایمنی بیشتر، بهتر است که دارای گواهینامه عایق بودن در برابر حریق باشد.

 • پارتیشن های شیشه ای

از لوکس ترین و زیباترین پارتیشن های اداری، می توان به پارتیشن های شیشه ای اشاره کرد. از نظر ما انتخاب پارتیشن شیشه ای مدرن ترین انتخاب می باشد. به خصوص برای ساختمان های آسمان خراش که نمای دفتر آنها از شیشه است ایجاد فضای داخلی با پارتیشن های شیشه ای بسیار مطلوب و مناسب می باشد. شیشه باعث انعکاس نور می شود و این قابلیت باعث شده فضا بسیار بزرگتر به نظر برسد. پس با این توصیف به نتیجه می رسیم پارتیشن های شیشه ای حتی برای فضاهای کوچک بسیار مناسب می باشند.

یکی از معایبی که پارتیشن های شیشه ای دارند قابل حمل نبودن آنها می باشد. یعنی اگر شما قصد جابه جایی به ساختمان دیگری را داشته باشید، نمی توانید این نوع پارتیشن ها را با خود حمل کنید. و اما از مزیت آن هم باز به انعکاس نوری که دارد اشاره می کنیم و می توان به جرات بگوییم این ویژگی باعث شده تا حس کسلی و تاریکی که در محیط به وجود می پاید از بین برود. دیگر مزیت استاده از پارتیشن شیشه ای برای محیط های اداری، مقاومت آنها در برابر گرما و تا حداکثر 120 دقیقه و در برابر شعله و گاز تا دمای 1600 درجه فارنهایت می باشد.

در ادامه معرفی انواع پارتیشن های اداری باید بگوییم که شما می توانید هریک از پارتیشن های چوبی، آلومینیومی و شیشه ای را به راحتی و متناسب با نوع مبلمان اداری، نوع دکوراسیونی که در محل کار خود دارید انتخاب و استفاده کنید.

مزایای استفاده از پارتیشن های اداری

اما شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که در چه صورت استفاده از پارتیشن های اداری به صرفه خواهد بود؟ ما در ادامه با بیان و بررسی موردهای مختلف به سوال پیش آمده پاسخ داده ایم:

 • مقرون به صرفه بودن: در این واقعیت هیچ تردیدی وجود ندارد که استفاده از پارتیشن های اداری بسیار مقرون به صرفه بوده و قیمت نسبتا مناسبی دارد.
 • بسیار کاربردی: اگر در آینده بخواهید تغییراتی در محیط اداری خود ایجاد کنید، به طور قطع نمی توانید دیوار ساختمان را جا به جا کنید. اما مزیت استفاده از پارتیشن برای محیط اداری این است که هر زمان خواستید دکوراسیون محیط را تغییر دهید، می توانید از پارتیشن هایی که متحرک هستند استفاده کرده و دیزاین محیط اداری خود را به صورت دلخواه تغییر دهید.
 • ایجاد حریم خصوصی: یکی از بزرگترین عوامل تاثیرگذار در شرکت ها در سیستم های پارتیشن بندی این است که بتوانید فضاهای خصوصی بیشتری را ایجاد کنید. با استفاده از سیستم پارتیشن بندی، علاوه بر اینکه می توانید فضاهای خصوصی بیشتری را به وجود آورید، می توانید از میزان صدایی که در محیط کار دارید، با استفاده از همین پارتیشن ها بکاهید.
 • زیبایی شناسی: پارتیشن ها یک فضای بسیار شیک را در شرکت و محیط های اداری به وجود خواهد آورد. می توانید بهترین طرح که متناسب با فضای اداری شما باشد را انتخاب کنید. علاوه بر آن می توانید پارتیشن ها را با آرم و لوگوی مخصوص به شرکت خود تزیین کنید و طرحی متفاوت را ایجاد نمایید.
 • ایجاد نور مناسب برای هر بخش: ایجاد نور مناسب توسط پارتیشن ها بیشتر توسط پارتیشن های شیشه ای ایجاد خواهد شد. این نوع پارتیشن ها محیط را روشن تر کرده و حس شادابی را فضای اداری به وجود خواهد آورد.

در انتها باید بگوییم اگر قصد خرید پارتیشن اداری را دارید می توانید تنها با تماس با شرکت آذران فضانما تماس حاصل کرده و پارتیشن مورد نظر خود را با بهترین قیمت خریداری کنید. شرکت آذران فضانما دارای محصولاتی دیگری همچون محصولات نما، کابینت، محصولات پی وی سی و ... اگر که با مراجعه به سایت محصول مورد نظر خود را می توانید خریداری کنید.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 2. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 3. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 4. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 5. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 6. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 7. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 8. آذری‌جهرمی: پنجشنبه برای مردم سورپرایز خواهیم داشت

 9. نوبخت: آمریکا اجازه واردات بنزین به ایران را نمی‌داد/ حذف یارانه به استرس آن برای مردم نمی‌ارزد

 10. سکه ۴ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان شد + قیمت روز دلار و طلا در بازار

 11. هوای حسابتان را داشته باشید/ رمز یکبار مصرف و کاهش آمار برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب های بانکی

 12. نوبخت: پرداخت حمایت معیشتی دهم و یارانه ۲۰ هر ماه/ وعده ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در سال آینده

 13. استراماچونی در هواپیما هنگام ترک ایران

 14. چرا می‌گوییم مجلس در راس امور نیست؟

 15. روحانی:‌ چه زمانی گفتم مشکلات را ۱۰۰ روزه حل می‌کنیم؟/ برجام نه مقدس است و نه لعنتی/ مذاکره کار انقلابی است

 16. چرا روسیه از سایت فردو کنار کشید؟

 17. روایت واشنگتن پست از زندگی تندروترین فرقه های یهودی در سرزمین‌های اشغالی 

 18. مناجات‌خوان سحرهای رمضان خاموش شد/ موسوی قهار درگذشت

 19. گزارش اختصاصی الف/ کنار رفتن پرده‌ها در روزهای پر تلاطم و ناآرام؛ «درگیری شیعی - شیعی» و انحلال «حشدالشعبی» سناریوی اصلی آمریکایی‌ها برای عراق + عکس

 20. درد دل مردم | در خواست از نیرو‌های انقلابی برای نجات ایران/ ترافیک جاده چالوس/ قاچاق سازمان یافته

 21. سخنگوی دولت: درباره آمار کشته‌شدگان حوادث اخیر نمی‌توانیم مثل آمریکا آمار فله‌ای بدهیم

 22. منابع هدفمندی یارانه‌ها کسری بودجه کدام نهادها را جبران کرد؟ + جدول

 23. پاسخ ضرغامی به روحانی ! گزارش دقیق ۹۴۷ میلیون دلار در بانک مرکزی است از آنها بخواهید+فیلم

 24. باشگاه ورزشی مختلط در تهران پلمب شد + فیلم

 25. عفو بین الملل: عربستان اول حقوق بشر را رعایت کند بعد در گروه ۲۰ نگران بقیه جاها باشد!

پربحث‌های هفته

 1. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 2. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 3. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 4. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 5. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 6. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 7. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 8. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 9. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 10. علت طولانی بودن روند صدور کارت ملی چیست؟

 11. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 14. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 15. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 16. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 17. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 18. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 19. خسارت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی زنگنه به کشور

 20. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 21. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 22. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 23. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 24. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 25. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

  2. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

  3. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

  4. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

  5. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

  6. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

  7. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

  8. استاندار تهران: ۹ محل برای اعتراضات قانونی در نظر گرفته‌ایم/ استادیوم شیرودی یکی از محل‌های در نظر گرفته شده برای تجمعات

  9. هوای حسابتان را داشته باشید/ رمز یکبار مصرف و کاهش آمار برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب های بانکی

  10. انتقاد سردار کمالی از ابطال مصوبه ایثارگری

  11. کرایه اتوبوس‌های جدید DRT در پایتخت چقدر است

  12. جزئیات تازه از ماجرای هبه ۲۶۰ میلیارد تومانی به داماد آقای وزیر

  13. مصوبه تسهیلات فرزندان اعضای هیئت علمی در کنکور لغو شد

  14. منشا بوی نامطبوع تهران مشخص شد

  15. «اعزام به زندان تا تأمین قرار وثیقه و کفالت» ممنوع شد

  16. سگ‌ها و سگ‌داران؛ بی‌قانون و بلاتکلیف

  17. درد دل مردم | در خواست از نیرو‌های انقلابی برای نجات ایران/ ترافیک جاده چالوس/ قاچاق سازمان یافته

  18. آخرین وضعیت مصوبه «تعیین محل تجمعات»

  19. شهردار تهران: خبر فروش صندلی اتوبوس غلط است

  20. اتهام مهناز افشار نشر اکاذیب است

  21. عبدالرضا داوری اتهامات متعدد دارد/ بازداشت پسر آخوندی صحت دارد/ بسیاری از کشته‌شدگان اخیر با تیر اغتشاشگران کشته شدند

  22. جزئیاتی جدید از بازداشت‌شدگان اغتشاشات اخیر / حمله به ۷۵ فروشگاه و ۱۵۰ خودرو شخصی

  آخرین عناوین