انتخاب پارتیشن اداری، متناسب با فضای کاری

گزارش بازرگانی،   3980821122
انتخاب پارتیشن اداری، متناسب با فضای کاری

در زبان فارسی واژه پارتیشن همان دیوار که گفته می شود و به معنی تقسیم، حد فاصل، وسیله یا اسباب تفکیک، آپارتمان، تیغه یا جداکردن گفته می شود. پس با توجه به معانی گفته می شود که امروزه در مدل ها و طرح های مختلف برای جدا کردن فضاهای مختلف استفاده می شود.  در طی چند سال گذشته پارتیشن های اداری به یک روند و محصول محبوب در صنعت ساختمان تبدیل شده است که در طراحی های متناسب با فضایی که مد نظر دارید ساخته و تولید می شود.

روند پیشرفت تولید و استفاده از پارتیشن ها به گونه ای در حال پیشرفت است که اکثر فضاهای اداری به خصوص دفاتر اداری در ایران، رو به رشد هستند.

از زمان های گذشته افرادی بودند به دکوراسیون و طراحی دفتر کار خود بسیار اهمیت می داند و داشتن یک دیزاین و تقسیم بندی مناسب برای شرکت، از ارزش بالایی برخوردار بوده. این اهمیت تا به امروز هم ادامه داشته و به با اطمینان می گوییم که بیشتر هم شده است. به خصوص اینکه شما بیشترین زمان های عمر خود را در محل کار و شرکت سپری می کنید پس بهتر است بهترین و مناسب ترین طراحی فضا را در محیط اداری خود داشته باشید. در ادامه این مقاله می خواهیم به معرفی جزئی تر و کامل تری از پارتیشن های اداری بپردازیم.

پارتیشن اداری چیست؟

یکی از سریعترین، آسانترین و همینطور پر هزینه ترین راه برای ایجاد فضاهای مختلف بیشتر در یک محیط، استفاده از پارتیشن است. هر یک از این پارتیشن های اداری می توانند موقت و یا دائمی باشند و علاوه بر آن در هر نوع ابعاد و اندازه و طرحی قابل اجرا هستند. برخی از پارتیشن های اداری هم وجود دارند که همانند یک دیوار موقت هستند و حداقل از میزان سر و صدایی که در محیط اداری است جلوگیری می کند.

اگر بخواهیم از سبک های مختلف پارتیشن های اداری بگوییم، باید بدانید آنها در انواع مختلف شیشه ای تا چوب طراحی و تولید می شوند.

معرفی انواع پارتیشن های اداری

 • پارتیشن های چوبی

همانطور که در مطلب بالا گفتیم پارتیشن های اداری در انواع شیشه و چوب تولید و طراحی می شوند. از پارتیشن های چوبی بعنوان ایجاد یک فضای سنتی و همینطور انتشار احساس گرما و کلاس پذیری استفاده می شود. پارتیشن های چوبی از زمان های گذشته بسیار مورد توجه بوده و آن هم به دلیل احساس طبیعی که القا می کند می باشد. از مزایای استفاده از پارتیشن چوبی می توانیم این مورد را بگوییم که می توانید به راحتی در طرح ها و رنگ های و همینطور در انواع مختلف دیگری چون چوب جامد یا با روکش MDF هر یک را انتخاب کنید.

یکی از معایبی که پارتیشن های اداری دارند، ضد حریق نبودن آنهاست و همین مسئله نگرانی های زیادی در محیط های اداری و به خصوص برای آتش سوزی به وجود آورده است. در اینجاست که پارتیشن های ضد حریق را طراحی می کنند و گاهی این نوع پارتیشن ها به صورت یک یا دو جداره ساخته می شوند.

 • پارتیشن های آلومینیومی

یکی از انواع پارتیشن های اداری، پارتیشن های آلومینیومی هستند که این جدا کننده را می توان یکی از با دوام ترین پارتیشن ها معرفی کرد. این نوع از پارتیشن های اداری از انعطاف پذیری بسیار بالا و همچنین از نصب آسان و سریع برخوردار می باشد.

این سیتم آلومینیومی با توجه به نوع نیاز شما طراحی و نصب خواهد شد. به انتخاب می توانید اتصالات آن را با روکش آلومینیومی انتخاب کنید. پارتیشن های اداری از جنس آلومینیوم می توانند صداهای اطراف را تا 52 دس بل کاهش دهند. میزان عایق بندی آنها هم در آتش سوزی حداکثر 60 دقیقه می باشد و برای ایمنی بیشتر، بهتر است که دارای گواهینامه عایق بودن در برابر حریق باشد.

 • پارتیشن های شیشه ای

از لوکس ترین و زیباترین پارتیشن های اداری، می توان به پارتیشن های شیشه ای اشاره کرد. از نظر ما انتخاب پارتیشن شیشه ای مدرن ترین انتخاب می باشد. به خصوص برای ساختمان های آسمان خراش که نمای دفتر آنها از شیشه است ایجاد فضای داخلی با پارتیشن های شیشه ای بسیار مطلوب و مناسب می باشد. شیشه باعث انعکاس نور می شود و این قابلیت باعث شده فضا بسیار بزرگتر به نظر برسد. پس با این توصیف به نتیجه می رسیم پارتیشن های شیشه ای حتی برای فضاهای کوچک بسیار مناسب می باشند.

یکی از معایبی که پارتیشن های شیشه ای دارند قابل حمل نبودن آنها می باشد. یعنی اگر شما قصد جابه جایی به ساختمان دیگری را داشته باشید، نمی توانید این نوع پارتیشن ها را با خود حمل کنید. و اما از مزیت آن هم باز به انعکاس نوری که دارد اشاره می کنیم و می توان به جرات بگوییم این ویژگی باعث شده تا حس کسلی و تاریکی که در محیط به وجود می پاید از بین برود. دیگر مزیت استاده از پارتیشن شیشه ای برای محیط های اداری، مقاومت آنها در برابر گرما و تا حداکثر 120 دقیقه و در برابر شعله و گاز تا دمای 1600 درجه فارنهایت می باشد.

در ادامه معرفی انواع پارتیشن های اداری باید بگوییم که شما می توانید هریک از پارتیشن های چوبی، آلومینیومی و شیشه ای را به راحتی و متناسب با نوع مبلمان اداری، نوع دکوراسیونی که در محل کار خود دارید انتخاب و استفاده کنید.

مزایای استفاده از پارتیشن های اداری

اما شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که در چه صورت استفاده از پارتیشن های اداری به صرفه خواهد بود؟ ما در ادامه با بیان و بررسی موردهای مختلف به سوال پیش آمده پاسخ داده ایم:

 • مقرون به صرفه بودن: در این واقعیت هیچ تردیدی وجود ندارد که استفاده از پارتیشن های اداری بسیار مقرون به صرفه بوده و قیمت نسبتا مناسبی دارد.
 • بسیار کاربردی: اگر در آینده بخواهید تغییراتی در محیط اداری خود ایجاد کنید، به طور قطع نمی توانید دیوار ساختمان را جا به جا کنید. اما مزیت استفاده از پارتیشن برای محیط اداری این است که هر زمان خواستید دکوراسیون محیط را تغییر دهید، می توانید از پارتیشن هایی که متحرک هستند استفاده کرده و دیزاین محیط اداری خود را به صورت دلخواه تغییر دهید.
 • ایجاد حریم خصوصی: یکی از بزرگترین عوامل تاثیرگذار در شرکت ها در سیستم های پارتیشن بندی این است که بتوانید فضاهای خصوصی بیشتری را ایجاد کنید. با استفاده از سیستم پارتیشن بندی، علاوه بر اینکه می توانید فضاهای خصوصی بیشتری را به وجود آورید، می توانید از میزان صدایی که در محیط کار دارید، با استفاده از همین پارتیشن ها بکاهید.
 • زیبایی شناسی: پارتیشن ها یک فضای بسیار شیک را در شرکت و محیط های اداری به وجود خواهد آورد. می توانید بهترین طرح که متناسب با فضای اداری شما باشد را انتخاب کنید. علاوه بر آن می توانید پارتیشن ها را با آرم و لوگوی مخصوص به شرکت خود تزیین کنید و طرحی متفاوت را ایجاد نمایید.
 • ایجاد نور مناسب برای هر بخش: ایجاد نور مناسب توسط پارتیشن ها بیشتر توسط پارتیشن های شیشه ای ایجاد خواهد شد. این نوع پارتیشن ها محیط را روشن تر کرده و حس شادابی را فضای اداری به وجود خواهد آورد.

در انتها باید بگوییم اگر قصد خرید پارتیشن اداری را دارید می توانید تنها با تماس با شرکت آذران فضانما تماس حاصل کرده و پارتیشن مورد نظر خود را با بهترین قیمت خریداری کنید. شرکت آذران فضانما دارای محصولاتی دیگری همچون محصولات نما، کابینت، محصولات پی وی سی و ... اگر که با مراجعه به سایت محصول مورد نظر خود را می توانید خریداری کنید.

پربحث‌های دیروز

 1. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 2. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 3. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 4. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 5. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 6. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 7. جهانگیری: مردم سهام عدالت خود را نفروشند/ دردی از جامعه را حل کنیم/ به مشکلات معیشتی آگاه هستیم

 8. روزنامه انگلیسی: ترامپ ضربه سختی در موضوع تحریم تسلیحاتی ایران خورد

 9. توهین به آیت‌الله سیستانی، حلقه جدید زنجیره فتنه‌‌انگیزی ریاض در عراق

 10. رئیس کل بانک مرکزی: روند تامین ارز متحول خواهد شد

 11. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 12. ظریف: هیچ‌گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام/ آمریکا را قدر قدرت ندانیم/ برجام سند افتخار ایران است

 13. طرح «سوال از روحانی» به ۱۰۰ امضا رسید

 14. دولت در انتظار معجزه ماسک ؟!

 15. بودجه معاونت برون مرزی به یک سوم کاهش پیدا کرده است/ مسئولین با شفافیت بودجه ارزی صدا و سیما را اعلام کنند

 16. نماینده مجلس: دلار ۲۰ هزار تومانی، همان گلابی‌هایی است که به مردم وعده دادید!

 17. قالیباف: مجلس اجازه نخواهد داد آژانس بدون محدودیت کاری را انجام دهد

 18. اختصاصی الف/اسامی ۱۳۴ نماینده امضاکننده طرح سؤال از رئیس جمهور

 19. مدیری، قاسم‌خانی و رامبد دست‌به‌کار شدند

پربحث‌های هفته

 1. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 2. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 3. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 4. عروسی میلیاردی به سبک سیندرلا در لواسان!

 5. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

 6. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

 7. به چه قیمت؟

 8. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 9. جهانگیری: رای ۲۴ میلیونی مردم در انتخابات تایید کارنامه اقتصادی دولت روحانی بود/ ۳.۵ میلیون شغل ایجاد کردیم

 10. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 11. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 12. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

 13.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 14. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 15. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 16. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 17. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 18. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

 19. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 20. سیروس گرجستانی درگذشت

 21. پایان داستان غم انگیز زم

 22. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 23. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 24. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

 25. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

  2. عروسی میلیاردی به سبک سیندرلا در لواسان!

  3. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

  4. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

  5. کرونا هنوز تنوره می‌زند/ فکری هم به حال جامعه پزشکی کنید

  6. سخنگوی قوه قضائیه: روح‌الله زم به اعدام محکوم شد/ دریافت تصویر منتسب به جنازه قاضی منصوری/ حسن رعیت بازداشت است

  7. آشوراده آزاد شد

  8. برگزاری هفتمین جلسه دادگاه طبری/ دانیال‌زاده: در سال ۹۵ به حسین فریدون رشوه دادم/ طبری کاری برای من نکرده است

  9. رئیس قوه قضائیه: مبارزه با فساد امر مستمر و پیگیرانه است/ لجام گسیختگی قیمت مسکن برای مردم قابل تحمل نیست

  10. آخرین آمار کرونا در ایران: ۲۴۴۹ مبتلای جدید/ ۱۸ استان در وضعیت قرمز و هشدار

  11. دولت در انتظار معجزه ماسک ؟!

  12. نرخ تولد سال ۹۸ به کمترین میزان در ۱۰ سال اخیر رسید

  13. مردانی: تاکنون ۲۰ درصد جمعیت کشور به کرونا مبتلا شده‌اند

  14. پلیس: اطلاعات DNA قاضی منصوری به‌زودی به کشور ارسال می‌شود/ حضور یک ایرانی در هتل، لحظاتی قبل از مرگ قاضی منصوری، مورد تایید نیست/ در این پرونده، کسی دستگیر نشده

  15. دستور وزیر کار برای تمدید دفترچه بیمه کارگران هفت تپه

  16. پیام تسلیت و دستور رهبر معظم انقلاب درپی آتش سوزی یک مرکز درمانی

  آخرین عناوین