اظهارات زن داعشی درباره دخترانی که قربانی البغدادی شدند

گروه جهان الف،   3980812034 ۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

ناگفته‌های زنی تونسی را می‌خوانید که مدتی قبل به عضویت داعش درآمده بود، اما به دلیل نافرمانی توسط تروریست ها اسیر شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بعد از اینکه مشخص شد نام رمز عملیات به هلاکت رساندن ابوبکر البغدادی "کایلا مولر" یعنی همان برده جنسی رهبر داعش بوده، بسیاری از رسانه‌ها مجددا به بررسی زندگی او پرداختند. " کایلا مولر" فعال حقوق بشر آمریکایی بود که در آگوست سال ۲۰۱۳ در شهر حلب سوریه و پس از خروج از بیمارستان تحت نظارت "پزشکان بدون مرز" به گروگان داعش در آمد. او مدت‌ها به عنوان برده جنسی در اختیار ابوبکر البغدادی قرار گرفته بود. گفته می‌شود "مولر" در جریان حملات علیه داعش کشته شد. 

ماجرای برده جنسی که داعشی‌ها با چکش او را کشتند/ شباهت داستان مولر و دختر اتریشی؛ چرا این دو اسیر ابتدا اعلام رضایت کردند؟

ادعای شکنجه و تجاوز بغدادی به کایلا در حالی مطرح شد که خانواده مولر در بهار سال گذشته میلادی نامه ای از دخترشان منتشر کردند. کایلا در آن نامه نوشته بود:" می‌خواهم بدانید من در شرایط امنی هستم. کاملا سالم هستم .من با کمال احترام و مهربانی درمان شدم."

با این حال، مادر کایلا گفته او بر اساس نامه دخترش بر این گمان بوده که او سالم و در مکانی امن نگهداری می‌شده است تا اینکه در ماه ژوئن و در دیدار با مقامات FBI به او اطلاع داده شده دخترش پیش از مرگ مورد شکنجه قرار گرفته و به او به عنوان برده جنسی تجاوز شده است.

مطرح شدن مجدد نام مولر ما را به یاد این می‌اندازد که زنان بسیاری در طول این چند سال قربانی داعش شده اند. به جز زنان ایزدی، مسلمان و مسیحی خاورمیانه، برخی اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها هم بودند که اسیر دست داعش شدند.

در این میان، اما نام یکی از این دختران بیش از سایرین مطرح شد. "سامیرا کسینویچ" کسی است که داستان تراژیک اسارت و مرگش بسیاری را دچار شوک و غم کرد.

داستان عجیب دختر اتریشی؛ تجاوز و مرگ با چکش

مدتی قبل بود که یک زن تونسی که قبلا به عضویت داعش درآمده بود، اما به دلیل نافرمانی در بازداشت این گروه تروریستی به سر می‌برد حقایق جدیدی از سرنوشت 2 دختر اتریشی فاش کرد که برای ملحق شدن به داعش راهی سوریه شده بودند.

این زن تونسی فاش کرد: "سامیرا کسینویچ،" 17، و "سابینا سلیمویچ،" 15 ساله، از اتریش راهی رقه در سوریه شدند تا در کنار مردان داعشی مبارزه کنند؛ اما خیلی زود دریافتند نقشی غیر از برده جنسی شدن به آنها واگذار نمی‌شود.

هر 2 دختر اتریشی در یک خانه نگهداری می‌شدند و به دلیل سن کم و ظاهر اروپایی‌شان، هدایای ویژه برای اعضای برجسته داعش محسوب می‌شدند. آنها برده جنسی بودند و در طول روز بارها از سوی مردان مختلفی مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفتند.

طبق گفته این زن تونسی وقتی "سامیرا" تصمیم گرفت برای پایان دادن به این زندگی دردناک از رقه فرار کرده و به وین بازگردد، بوسیله تروریست‌ها دستگیر شد و پیش از مرگ بارها مورد تجاوز قرار گرفت. طبق گزارش ایندیپندنت، سامیرا سرانجام توسط سربازان داعش با ضربات چکش به سر و به طرز وحشیانه‌ای کشته شد.

فرار به سمت جهنم

این دو دختر اصالتی بوسنیایی داشتند و زمانی که در وین زندگی می‌کردند، از طریق اینترنت با داعش آشنا شده و با هم به سوریه فرار کردند. پدر ومادر یکی از این دو دختر زمانی که صبح از خواب بلند شدند یادداشتی پیدا کردند که روی آن نوشته شده بود: " دنبال ما نگردید. ما به خدا خدمت خواهیم کرد و برای او می‌میریم."

چند وقت بعد این دو دختر عکس خود را در شبکه‌های اجتماعی با پوشش کامل و برقع منتشر کرده و اعلام کردند که آماده خدمت به داعش هستند.

مدتی بعد اما برخی دوستان سامیرا اعلام کردند که او از طریق شبکه های اجتماعی با آنها تماس گرفته و گفته قصد دارد باز گردد. آنها گفتند که سامیرا وضعیت نامساعدی دارد و اگر به داد او نرسند به زودی از دست می‌رود.

چند ماه بعد نیروهای سازمان ملل جنازه یکی از این دو دختر را پیدا کردند، اما جسد دختر دیگر(سامیرا) پیدا نشد. جستجوها مدتی ادامه داشت تا اینکه سرانجام سر و کله دختر تونسی پیدا شد و او از رازهای مخوف داعش و بلاهایی که بر سر دختر اتریشی آمده بود، پرده برداشت.

ایندیپندنت در گزارشی که همان زمان نوشت از شخصی بوسنیایی الاصل که در اتریش زندگی می‌کرد نام برد که احتمالا دختران جوان را از اتریش به سوریه و مقر داعش می‌فرستاده است. این فرد که "ابو تجدا" نام داشت اتهامات وارده به خود را رد کرد با این حال، مدتی توسط پلیس اتریش تحت نظر بود.

مصاحبه عجیب دختر اتریشی؛ رضایت یا ترس؟

نکته جالب این است که این دو دختر اتریشی هم‌مانند مولر ابتدا از وضعشان در بین داعشی‌ها رضایت داشتند و بعدها شروع به گلایه و شکایت و سپس فرار کردند.

پرسش و پاسخ‌های زیر بخشی از مصاحبه‌ای است که یک خبرنگار، زمانی که یکی از این دو دختر اتریشی(سابینا) در بین داعشی‌ها حضور داشته و به عقد یک جوان داعشی درآمده با او داشته است:

خبرنگار: در سوريه شما در يك خانه زندگی می كنيد يا در آپارتمان؟

دختر جوان: آپارتمان. دو ماه اول ورودم به سوريه، به همراه دوستم “سَمر” و شوهرهايمان در يك خانه زندگي ميكرديم. بعد از آن هركدام مان يك آپارتمان پيدا كرديم. آپارتماني كه ما الان در آن زندگي مي كنيم سه اتاق دارد.

خبرنگار: وقتی صبح بيدار می شويد اولين كاری كه انجام می دهيد چيست؟

دختر جوان: صبحانه مي خورم. صبحانه من شبيه همان چيزي است كه در اتريش مي خوردم. البته اغلب اوقات غذاي ما حلال است. اينجا با موادغذايي جديد زيادي آشنا شده ام اما اسم دقيق آنها را نمي‌دانم. اينجا البته مواد غذايي همچون كچاپ، نوتال و كورنفلكس هم پيدا مي‌شود.

خبرنگار: شوهرتان حقوق بگير است؟

دختر جوان: بله، او سرباز است و از اين راه حقوق مي‌گيرد.

خبرنگار: بزرگترين تفاوتی كه بين زندگی شما در اتريش و زندگيتان در سوريه وجود دارد، چيست؟

دختر جوان: اينجا من آزاد هستم. مي‌توانم آزادانه اعمال مذهبي‌ام را انجام دهم. در وين اما چنين آزادي نداشتم.

لحن و کلام این دختر هنگام پاسخ به پرسشهای خبرنگار حاکی از این است که او از اوضاع خود رضایت دارد. در مورد این امر دو حدس می‌توان زد. اول اینکه داعشی‌ها این دختران را (چه دختران اتریشی و چه مولر) تهدید کرده اند که سکوت پیشه کنند و از نارضایتی خود چیزی نگویند.

احتمال دیگر این است که داعشی‌ها در ابتدا با این دختران خوب برخورد کرده و پس از جلب اعتماد و حمایت آنها، اعمال شنیع خود را روی آنها اجرا می‌کردند. هر کدام از این تحلیل‌ها درست باشد فرقی در اصل قضیه نمی‌کند. سرانجام همه این دختران تلخ بوده است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۵۲۲۶۴۰۹:۵۸:۵۴ ۱۳۹۸/۸/۱۲
چشمشان کور ! مگه مجبور بودن از اون طرف دنیا با این گروه آدم خوار همراه شوند
ناشناس۱۱۵۴۹۸۷۱۷:۴۷:۲۶ ۱۳۹۸/۸/۱۳
دل شون یه نمه تنوع معنوی.. میخواسته
ناشناس۱۱۵۲۵۶۰۱۲:۴۳:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۱۲
وقتی عقل نباشد جان در عذاب است
محسن۱۱۵۲۹۳۸۱۶:۰۴:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۱۲
هیچ وقت تبلیغات را باور نکنید ، بویژه تبلیغات گروه های مدعی انقلابی گری و مذهبی های افراطی چقدر جوانان خودمان تحت تبلیغات منافقین به روز سیاه نشستند
ناشناس۱۱۵۳۱۴۲۱۸:۱۳:۰۳ ۱۳۹۸/۸/۱۲
حقشان همین بوده .. چرا که عده ای جانی ارو پایی را به هلاکت رساندند
ناشناس۱۱۵۳۲۰۰۱۸:۴۰:۰۸ ۱۳۹۸/۸/۱۲
چه می فهمیده، بچه 15 ساله. خدا ازشون نگذره
معلم تاریخ۱۱۵۳۴۸۶۲۱:۲۸:۵۳ ۱۳۹۸/۸/۱۲
جنایت وکشتار بنام خدا.

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 3. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 4. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 5. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 6. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 7. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 8. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 9. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 10. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 11. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 12. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 13. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 14. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 16. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 17. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

 18. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 19. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 20. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 21. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

 22. غیزانیه از نمای نزدیک

 23. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 24. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

 25. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

آخرین عناوین