ربیعی: رئیس‌جمهور نقشی در کاهش حکم «حسین فریدون» نداشته است

گروه سیاسی الف،   3980710069 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی دولت درباره نقش احتمالی حسن روحانی در کاهش حکم حسین فریدون، گفت: رئیس‌جمهور در کاهش این حکم نقشی نداشته اما پرسش این است که چرا محتویات در سایت‌ها می رود؟

ربیعی: رئیس‌جمهور نقشی در کاهش حکم «حسین فریدون» نداشته است

به گزارش فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیأت وزیران و در جمع خبرنگاران درباره مصوبات امروز دولت، اظهار داشت: یکی از مصوبات برای هزینه کرد جلوگیری و کمک به خاموش کردن آتش سوزی در جنگل ها بود.

وی افزود: یکی دیگر از مصوبات تقسیمات کشوری استان فارس بود که کازرون و مرودشت به فرمانداری ویژه تبدیل می شود.

ربیعی با بیان اینکه امسال 40 درصد پول ملی نسبت به مهر گذشته بهبود پیدا کرده است، گفت: تاکید رییس جمهور بر این بود که روند قیمت ها تثبیت شود. بحث تولید و راه افتادن تولید بود که خوشبختانه در شهریور 12 درصد واحد درصد کاهش داشته است.

ربیعی گفت: هیچ وزیری از طرح مسائل کارگران در صدا و سیما نه گله و نه شکایت داشته است و به عنوان سخنگوی دولت بسیار خوشحالم که مسائل تولید و کارگری مورد نقد قرار بگیرد. به عنوان سخنگوی دولت بسیار خوشحالم که مسائل تولید و کارگری مورد نقد قرار بگیرد.

سخنگوی دولت افزود: اما اگر روی خصوصی سازی علامت می دهند آدرس درست بدهند و خصوصی سازی را به یک شخص بازنگردانند، دقیقا بگویند از چه زمانی شروع شده و چه اتفاقاتی رخ داده است و اگر دولت بخواهد کوچک شود این مسیر خصوصی سازی است که باید اصلاح شود وگرنه ما از بیان کارگران استقبال می کنیم.

سخنگوی دولت در مورد آخرین اقدامات برای حل مشکل کارگران هپکو، گفت: آن پولی که در نظر گرفتیم قرار شد بانک ملی پرداخت کند، هم معوقات و هم چند ماه حقوق در آن مستتر است و تصمیمی که دولت گرفته است پیدا کردن کنسرسیوم ها برای واگذاری به آنها است که در حال حاضر با دو کنسرسیوم صحبت شده که عقبه خرید تولیدات هپکو را داشته باشد و یک گام مهم تعیین مدیرعامل قوی و مدیرعاملی است که با مسائل بومی و منطقه ای آشنا باشد صورت گرفته است، بنابراین همچنان موضوع هپکو در دستور کار ۴ وزیر تحت نظر معاون اول رییس جمهور دنبال می شود.

ربیعی درباره تغییر و اصلاح  خصوصی سازی گفت: گونه های جدیدی از اطمینان بخشی از افرادی که به خصوصی سازی می آیند شروع شده است. چیزی که تحت عنوان واژه اهلیت از آن استفاده می شود. در این زمینه مباحث جدی مطرح است حتی در یکی دو مورد خصوصی سازی، طرف چک های برگشتی داشتند به آنها واگذار نشده است نشان می دهد که در این زمینه دقت ها بالا رفته است. بخشی هم راجع انواع خصوصی سازی است مثل پیمان مدیریت یا اجاره به شرط تملیک که روی آن بحث می شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره نقش احتمالی رئیس جمهور در کاهش حکم حسین فریدون، خاطرنشان کرد: این موضوع از بنیان دروغ است. رئیس جمهور در کاهش حکم حسین فریدون هیچ نقشی نداشته اما پرسش مهم این است که حکم داده شده و به آن احترام گذاشته می شود و هیچ مشکلی نیست اما محتوای پرونده در سایت هایی می رود که علامت غلط داده می شود که بعضی ها باید پاسخگوی این روند باشند.

وی درباره بسته های حمایتی که قرار بود پایان هر فصل ارائه شود، گفت: این بسته ها در پایان هر فصل به گروه های خاص خود پرداخت شده است.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که ۶۰ نماینده مجلس در نامه‌ای به شورای نگهبان درخواست رد لایحه تفکیک وزارت خانه صنعت، معدن و بازرگانی را داده‌اند، گفت: آنهایی که رای ندادند به شورای نگهبان نامه دادند که این طرح را رد کنند.

وی افزود: تنها ایرادی که شورای نگهبان می توانست از نظر قانون اساسی بگیرد این است که به دولت بار مالی نباید تحمیل کند بنابراین دولت قبلا لایحه داده بود و بار مالی آن را در نظر گرفته بود، بنابراین این تفکیک هیچ بار مالی برای دولت ندارد و ما این را به شورای نگهبان اعلام کرده ایم.

سخنگوی دولت در واکنش به اظهارات عادل جبیر که گفته بود «اظهارات سخنگوی دولت ایران درباره پیام ریاض برای تهران دقیق نیست»، گفت: پیام را تکذیب نکردند، اتفاقاً به نظر من غیر دقیق برداشت شده است من هم معتقد هستم که هرگونه تصمیم گیری برای منی ها باید توسط یمنی ها اتخاذ شود.

وی خاطر نشان کرد: اتفاقاً طرح هایی که ما برای صلح منطقه داده بودیم تصمیم‌گیری در مورد یمن بر عهده یمنی ها بوده است، اعتقاد ما بر این است که عدم بمباران یمن و با بیرون رفتن کشورهایی که چه از نظر جغرافیایی و زمین و چه از این نظر که چه ساخت سیاسی در یمن روی کار بیاید نقطه نظر دارند، صلح یمن محقق خواهد شد.

وی عنوان کرد: به اعتقاد من، برداشت غیردقیق از صحبت‌های من انجام شده چرا که بیش از همه معتقدیم تصمیم‌گیری در مورد یمنی‌ها باید توسط خود آنها صورت بگیرد ولی خوشبختانه اصل پیام من تکذیب نشده است. الان هم اعلام می‌کنم که ما از صلح منطقه و از صحبت با همه کشورها استقبال می‌کنیم و امیدوار هستیم که همانطور که در طرح ۴ ماده‌ای که امروز از سوی رئیس جمهوری اعلام شد، بنا بود که اگر ترامپ اطمینان بخشی انجام بدهد و این طرح به امضا برسد، یک بند آن بحث صلح منطقه، توسط منطقه و اینکه هیچ کشوری تعرض به منافع دیگری در منطقه نداشته باشد، از چارچوب های اصولی ما است که به آن معتقد بودیم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۱۶۸۵۸۱۲:۵۱:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۱۰
شما گفتی، ما هم باور کردیم همین چندوقت پیش بود که آقای روحانی در جلسه ای با حضور آقای رییسی نسبت به دادگاههای مفاسد اقتصادی لب به اعتراض گشود
ناشناس۱۱۱۶۹۱۰۱۳:۱۲:۵۸ ۱۳۹۸/۷/۱۰
خیلی ممنون
ناشناس۱۱۱۷۴۴۰۱۹:۵۲:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۱۰
اگر صدر اسلام بود مجازات ایشان چه بود
ناشناس۱۱۱۶۹۳۲۱۳:۱۸:۲۲ ۱۳۹۸/۷/۱۰
چه ميكنن اين ژن هاي خوب و اين بستگان مسئولين .
ناشناس۱۱۱۶۹۳۷۱۳:۲۰:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۱۰
بله کاملا مشخصه
سید۱۱۱۶۹۷۹۱۳:۴۲:۱۴ ۱۳۹۸/۷/۱۰
الان نه ولی اولش در چند سال پیش گفته که کودتا میکنم اگه ِِِِِ....
ناشناس۱۱۱۷۳۳۶۱۷:۵۳:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۱۰
پس چطوری شد ۵ سال، اگر یک شخص عادی بود که حتما" اعدامش میکردند
ناشناس۱۱۱۷۳۶۰۱۸:۱۳:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۱۰
گوشهای ما هم دراز
محمد مهدی۱۱۱۷۳۶۶۱۸:۲۲:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۱۰
مردم هم باور کردند
ناشناس۱۱۱۷۳۸۵۱۸:۴۹:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۱۰
تو گفتی و ما هم باور کردیم.

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 3. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 4. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 5. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 6. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 7. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 8. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 9. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 10. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 11. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 12. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 13. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 14. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 16. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 17. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

 18. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 19. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 20. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 21. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

 22. غیزانیه از نمای نزدیک

 23. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 24. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

 25. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

آخرین عناوین