روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

گروه سیاسی الف،   3980429132 ۵۹ نظر، ۷ در صف انتشار و ۳۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

روحانی با انتقاد از گزارش‌ها و اعداد و ارقامی که در زمینه افزایش اجاره‌بها از سوی برخی رسانه‌ها منتشر می‌شود، گفت: بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن استیجاری به طور متوسط در تهران میزان اجاره بها ۳۰ درصد افزایش یافته که این رقم امیدوارکننده است. البته مطلوب نبوده اما در عین حال با آمار و ارقامی که این روزها منتشر می‌شود، متفاوت است.

به گزارش الف، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه در نشست با مدیران ارشد بخش مسکن به منظور پیگیری اجرای طرح‌های دولت تدبیر و امید در این بخش، گفت: موضوع مسکن یکی از مسایل مهم اجتماعی، اقتصادی و رفاهی مردم بوده که کاهش دغدغه آنان در این بخش در توسعه اشتغال و رشد اجتماعی کشور هم تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در حوزه‌های مختلف مرتبط با بخش مسکن از جمله مسکن شهری و روستایی، تکمیل پروژه‌های مربوط به طرح مسکن مهر و احیاء بافت فرسوده، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا در ۲ سال باقیمانده از دولت گامی مهم در بخش مسکن به انجام برسانیم که در این راستا دولت باید از سرمایه‌هایی که در اختیار دارد، مانند ارایه خدمات ارزان‌قیمت، تسهیل در ارایه جواز، اعطای زمین و کمک بانک‌ها برای سرمایه‌گذاری در ساخت مسکن استفاده کند.

رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت اهتمام بیشتر مسئولان در احیاء بافت‌های فرسوده، گفت: باید تلاش کنیم تا با تکمیل طرح‌های گذشته در زمینه مسکن و ایجاد و بازسازی خانه‌هایی که در مناطق مختلف کشور به واسطه بلایای طبیعی تخریب و یا دچار آسیب شده، مسکن مورد نیاز مردم را تأمین کنیم.

روحانی با ابراز تأسف از وقوع حادثه آتش‌سوزی در میدان حسن‌آباد تهران، اظهار داشت: آثار و ابنیه تاریخی نشان‌دهنده هویت ملی و تاریخی و هنر ایرانیان بوده و ارزشی ملی، فرهنگی و باستانی دارد که باید از آنها به خوبی حفظ و حراست کرد.

رئیس جمهور افزود: باید هر آنچه که از گذشته برای ما باقیمانده را پاس بداریم، چرا که آثار و ابنیه تاریخی مانند میدان نقش جهان اصفهان نشان‌دهنده هنر و همت بلند ایرانیان با مهندسی و معماری دقیق است.

وی  با بیان اینکه شهرداری‌ها باید برنامه‌ای فوری برای بازسازی و مقاوم‌سازی ابنیه تاریخی و ساماندهی اماکن مجاور آنها که امکان حادثه‌آفرینی دارند، داشته باشند، گفت: براساس قول شهردار تهران میدان حسن‌آباد ظرف مدت ۶ ماه به حالت قبلی بازگشته و اقدامات بعدی برای حفاظت از این اثر تاریخی انجام خواهد شد.

روحانی با اشاره به گزارش‌های ارایه شده در این جلسه از سوی مسئولان دستگاه‌های ذیربط در بخش مسکن، اظهار داشت: در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بخش مسکن روستایی ۲۰۰ هزار مسکن در سال جاری و ۲۰۰ هزار مسکن سال آینده ایجاد و وزارت راه و شهرسازی نیز امسال و سال آینده در مجموع ۴۰۰ هزار مسکن را ایجاد و ۵۰۰ هزار مسکن نیز تکمیل خواهد کرد.

رئیس جمهور ادامه داد: ایجاد این تعداد مسکن رقم قابل توجهی است که باید بر مبنای  قولی که دستگاه‌ها داده‌اند، تا پایان سال ۹۸ و ۹۹ تکمیل شود.

روحانی تلاش و سرمایه‌گذاری در زمینه احیاء بافت فرسوده در شهرها را اقدامی ارزشمند دانست و گفت: کارهایی نظیر احیاء بافت‌های فرسوده و ساماندهی حاشیه‌نشینی در شهرها موجب رفاه بیشتر و افزایش سرمایه زندگی برای مردم خواهد بود.

رئیس جمهور با اشاره به اجرای طرح تأمین مسکن کارمندان توسط وزارت راه و شهرسازی، گفت: اگر بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسب ظرف مدت چند سال واحدی مسکونی برای کارمندان ایجاد کرده و در اختیارشان قرار دهیم، اقدامی بسیار خوب برای جوانانی است که تازه مشغول بکار شده و با این کار دغدغه آنها در زمینه تأمین مسکن کاهش خواهد یافت.

روحانی با انتقاد از گزارش‌ها و اعداد و ارقامی که در زمینه افزایش اجاره‌بها از سوی برخی رسانه‌ها منتشر می‌شود، گفت: براساس آمار وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن استیجاری به طور متوسط در تهران میزان اجاره بها ۳۰ درصد  افزایش یافته که این رقم امیدوارکننده است. البته مطلوب نبوده اما در عین حال با آمار و ارقامی که این روزها منتشر می‌شود، متفاوت است.

رئیس جمهور تصریح کرد: شهرداران کلانشهرها می‌توانند طرحی برای اجاره ارزان مسکن به اقشاری که تحت فشار اقتصادی هستند، داشته باشند که در این راستا باید برنامه‌ریزی کنند.

روحانی با اشاره به اهمیت اجرای طرح احیاء بافت فرسوده در نقاط مختلف کشور، گفت: هر کجا زمین دولتی مناسب برای ساخت و ساز وجود دارد، ضروری است که برای ساخت مسکن در اختیار دستگاه مربوطه قرار گیرد.

تا نیمه مردادماه سال جاری در مناطق سیل‌زده همه منازل مسکونی که نیاز به ترمیم داشته تحویل مالکان خواهد شد

رئیس جمهور با اشاره به تلاش‌های بخش‌های مختلف برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده از حوادث و بلایای طبیعی، بویژه سیل و زلزله، گفت: براساس وعده وزیر کشور و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا نیمه مردادماه سال جاری در مناطق سیل‌زده همه منازل مسکونی که نیاز به ترمیم داشته تحویل مالکان خواهد شد و این اقدامی ارزشمند است.

روحانی افزود: همچنین خانه‌هایی که نیاز به بازسازی کامل داشته‌اند نیز با تلاش دستگاه‌های مربوط تا پایان سال تکمیل و در اختیار مردم در این مناطق قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور با بیان اینکه موضوع مسکن از نگرانی‌های مردم به شمار می‌رود، گفت: امروز آنهایی که مستأجر بوده و در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند و مسکن مستقلی ندارند هر یک به گونه‌ای دچار مشکن هستند که دولت وظیفه دارد در این زمینه به آنها  کمک کند.

روحانی افزود: اگر بتوانیم در منطقه‌ای که امکان ارایه خدمات گوناگون در آن وجود داشته باشد، یک شهر متوسط با معماری که یادی از معماری جمهوری اسلامی ایران را زنده کند، ایجاد کنیم، اقدامی حائز اهمیت خواهد بود.

رئیس جمهور اظهار داشت: این جلسات از این پس به صورت فصلی برای بررسی دقیق و ساماندهی بخش مسکن برگزار می‌شود، چرا که معتقدیم باید تمرکز و هماهنگی میان دستگاه‌ها در بخش مسکن بیش از پیش تقویت شود.

در این جلسه مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی، تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شماری از مدیران ارشد بخش مسکن گزارش های جداگانه ای از روند اقدامات انجام شده دردولت یازدهم و دوازدهم در زمینه ساخت مسکن در حوزه‌های مختلف شهری، روستایی، بافت فرسوده، حاشیه شهرها و تکمیل طرح های مسکن بجا مانده از دوره های گذشته مانند مسکن مهر ارائه کردند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۱۰۵۰۳۱۵:۱۹:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
روحانی عزیز. این آمار رو اگر به شما دادن دروغه. بیا من 10 تا مبایعه نامه به شما نشون بدم.
ناشناس۱۰۱۰۵۹۴۱۵:۵۹:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
10 تا اجاره نامه نشون بده بهش
ناشناس۱۰۱۰۶۷۰۱۶:۳۶:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۹
حسن و اسحاق دل خجسته
راه۱۰۱۰۹۹۵۱۹:۴۱:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۲۹
قیمت مسکن از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۶۰۰% و اجاره بها بیش از ۸۰۰% بالا رفته ___________________ وقتی به مسکن شرافتمندانه‌ی مهر مزخرف میگن ما هم باید به این آمارها بگیم مزخرف
ناشناس۱۰۱۱۲۶۶۲۲:۴۷:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اتفاقا آمار درست هست بیشترین ضرر را صاحبخانه ها دارند می کنند برای همین دست و دل کسی اصلا به سرمایه گذاری در ساخت و ساز نمی رود
ناشناس۱۰۱۰۶۰۶۱۶:۰۳:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۹
ارقام تورم را هم مدل نظر سنجی هایشان استخراج می کند خدایا مارا بکش از دست اینا راحت بشیم همه جوره فشارهای ناشی از تدبیر و امید این دولت راتحمل می کنیم توهینهایش را هم باید تحمل کنیم؟
ناشناس۱۰۱۱۱۲۳۲۱:۰۵:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
مستاجران به عنوان اعتراض با چادر مسافرتی جلوی وزارت مسکن کمپین چادر نشینی تشکیل دهند
مستاجر بینوای خاک نشین۱۰۱۱۴۰۴۰۰:۴۶:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۳۰
دمت گرم من نظرم اینه هیچ کس اجاره رو تمدید نکنه بشینه سر جاش آقای رو حانی بیاد جواب موجرا رو بده مرد حسابی ۳۰درصد حقوق کارگرو‌ بردی بالا؟
ناشناس۱۰۱۰۷۵۳۱۷:۱۵:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۲۹
رييس جمهور عزيز نبايد و هرگز نبايد گران بودن چيزي براي شما اميدوار كننده باشد
ناشناس۱۰۱۱۱۰۴۲۰:۴۳:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۲۹
باید وزیر مسکن بخاطر ارائه‌ی آمار دروغ به شیخ حسن استیضاح بشه البته اگه غیرتی باقی‌ مونده باشه!
ناشناس۱۰۱۱۲۰۷۲۲:۰۵:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۹
ایوالله هموطن عزیز
ناشناس۱۰۱۱۵۳۲۰۷:۱۵:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۳۰
اموال نامشروع مجرمان مالی نظیر حسین فریدون و مهدی جهانگیری را بین مستأجران تقسیم کنند تا مشکل آنها تا حدی حل شود
ناشناس۱۰۱۰۵۰۵۱۵:۱۹:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
خوش به حالت مرفه بی درد نجومی بگیر بی خیال !!!
ناشناس۱۰۱۰۵۹۹۱۶:۰۲:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۹
خدا شاهده انگار من کار میکنم ؛ اینا .. تا این حد عصبی و ناراحتم . خدا شاهده
ناشناس۱۰۱۰۶۵۰۱۶:۲۹:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۹
عجب دل خجسته ای داره .. روحانی
یزدان۱۰۱۰۵۰۶۱۵:۲۱:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اقای ریس جمهور حتما دوباره سوار بر ماشینش توخیابان گشته و نظر سنجی کرده نظر سنجی جدید کرده 300درصد افزایش پیداه کرده کدام وزیر راه اخوندی منظورته که گفته بود افتخارم اینه یه اجر برای خانه نساختم مسکن مهر رو مذخرف دانست
ناشناس۱۰۱۰۵۰۸۱۵:۲۱:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اصلا شما همش امیدی
ناشناس۱۰۱۱۰۳۳۲۰:۰۲:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۹
ایشان متخصص امید درمانی است که باعث می شود مردم شیمی درمانی وروان درمانی کنند
ناشناس۱۰۱۱۳۷۷۰۰:۰۴:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۳۰
به قول اون سریال که خانم شقایق دهقان میگفت. واقعا
مختار۱۰۱۰۵۰۹۱۵:۲۳:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۲۹
دروغ که شاخ و دم نداره.
حمید۱۰۱۰۵۱۶۱۵:۲۷:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اقای روحانی باید اون خونه چند صد متری ولنجکو بر گردونی به بیت المال .بعدش بری اجاره نشینی وبا اجاره بهایی که ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده وبرات امیدوار کننده هست ، زندگی کنی
ناشناس۱۰۱۰۵۲۴۱۵:۳۱:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۹
امیدوار کنند های دولت تدبیر و امید ! واقعا این ارقام رو از کجاتون در میارید ؟
ناشناس۱۰۱۰۵۳۰۱۵:۳۳:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
وزرات مسکن لایحع 2 ساله کردن قراردادهای اجاره را به دولت در سال گذشتع دهد چرا انرا عملیاتی نکردید و موجبات پریشانی قشر عظیمی را فراهم کردید
ناشناس۱۰۱۰۹۰۴۱۸:۳۶:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
خودت را کشتی از بس تکرار کردی این را خسته نشدی دولت کاره ای نیست و صاحبخانه هم هرجوری بخواد اجاره میده باز هم تکرار کن تا حالا صد بار این را در همه جا نوشتی برگرد شهر خودت و اجاره 5 ساله کن
مش جعفر قلی نزدیک سنج۱۰۱۰۵۳۷۱۵:۳۶:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۲۹
جناب ریس جمهور امارهای دروغی به شما می دهند لطفا با لباس مبدل به میان مردم کدچه و بازار بیایید تا واقعیترها را ببینید
ناشناس۱۰۱۰۵۴۴۱۵:۳۸:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
خاک بر سر من با این رای دادنم
ناشناس۱۰۱۰۶۲۱۱۶:۱۰:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
ببین توره خدا کی رو الکی گنده اش کردیم !!! ع ع ع ع
ناشناس۱۰۱۰۵۴۷۱۵:۴۰:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۲۹
ویلای باد آورده توی ولنجک بغضیا هم متوسط متری 70 میلیون تومنه
ناشناس۱۰۱۰۵۵۰۱۵:۴۰:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
خجالت نمیکشی از حرفات ؟؟؟؟؟؟؟ واقعا جای تاسف دارد.
ناشناس۱۰۱۰۵۵۵۱۵:۴۲:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
متاسفم که ایشون .. چقدر ..چقدر بی‌خبری اجارهء آپارتمانی که بنده پارسال به 40میلیون ماهی 3500 قرارداد بستم امسال شده 100م ماهی 6 میلیون این 30درصده؟
ناشناس۱۰۱۰۵۵۷۱۵:۴۲:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
از حسن و اسحاق بسرعت نور ملولیم
ناشناس۱۰۱۰۵۶۳۱۵:۴۴:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اقای ریس جمهور هم با گفته هایش باعث انبساط خاطر مردم میشوند
ناشناس۱۰۱۰۵۶۷۱۵:۴۵:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۲۹
خود گویید و خود خندید عجب حسن و اسحاق هنرمندی
ناشناس۱۰۱۰۵۷۰۱۵:۴۸:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
شیخ حسن اغلب اوقات در فضا سیر میکنه
ناشناس۱۰۱۰۶۵۷۱۶:۳۱:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۲۹
یعنی چه..
ناشناس۱۰۱۰۵۷۱۱۵:۴۸:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۹
حسن اقا دوباره نظر سنجی فرمودند و مشوش شدند و مردم را خندان دیدند
ناشناس۱۰۱۰۵۷۸۱۵:۵۲:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
با هر بار سخن ریس جمهوری 10 درصد از وجاهت قانونی ایشان کسر میگردد فکر کنم تا حالا به منفی 100 رسیده و موقع کناره گیری و استعفا است
ناشناس۱۰۱۰۵۷۹۱۵:۵۲:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۲۹
تا مسئولین مساجر نشوند درک نمی کنند
ناشناس۱۰۱۰۵۸۰۱۵:۵۳:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
کاش یه موی محمود توی بدن شیخ حسن بود . چی جوری تونست با مسکن مهر قیمت مسکن رو مهار کنه . دمش گرم
ناشناس۱۰۱۰۹۳۱۱۸:۵۴:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۲۹
محمود جدیدا گفته باید با ترامپ مذاکره کنیم
محسن۱۰۱۰۵۸۱۱۵:۵۳:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
آپارتمان رهنی من در شیراز ، سال گذشته ۷۰ میلیون بود ، چند روز پیش موعد تمدید آن بود ، املاکی ها می گفتند رهنش شده ۱۲۰ میلیون ، صاحبخانه ما انسانیت بخرج داد و به ۱۰۰ راضی شد و یکسال دیگه تمدید کرد ، جهت تامین همین افزایش از بانک وام گرفتم افزایش برای من ۴۳٪ بود خدا را شکر که رئیس جمهور این وضعیت را امیدوار کننده می دانند ، من هم که امیدوارم ، خدا کریمه تا سال بعد
ناشناس۱۰۱۰۵۸۲۱۵:۵۳:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۲۹
شما معنی 30% افزایش را میفهمید؟ مگر درآمد من 30% افزایش پیدا کرده که شما از میزان افزایش اجاره بها راضی هستید؟ اگر کاری در توان و سواد شما نیست که برای مستاجرین بکنید لطفا با حرفهای نامربوط نمک هم رو زخممان نپاشید - راستی از میزان افزایش اقلام خوراکی و غیره هم راضی هستید؟
متین۱۰۱۰۵۹۰۱۵:۵۷:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اجاره من امسال 2 برابر شده دکتر کجای کاری؟..
ناشناس۱۰۱۰۵۹۷۱۶:۰۱:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۲۹
همین که دلار سه برابر شده بهتر از هر آماری نشان می دهد که همه چیز چقدر گران شده،
ناشناس۱۰۱۰۶۰۲۱۶:۰۲:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
حالم بهم میریزه..
ناشناس۱۰۱۰۶۳۶۱۶:۱۹:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۹
من که ساکن روستا هستم گوسفند ام را که 800 تومان می فروختم الان کمتر از دو ونیم میلیون نمی فروشم. رطب هم از 4 تومان به 15 میفروشم. کود هم هر نیسان از 150 به 350 هزار تومان.
ناشناس۱۰۱۰۶۵۱۱۶:۲۹:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۹
این ادعا به شدت کذب است، اجاره بهای بنده به میزان 75 درصد افزایش یافت و مالک حرف نامربوطی نمی زد، می گفت این ملک پارسال 1 میلیارد ارزش داشت و الان نزدیک به 3 میلیارد می ارزد، صحبت آپارتمان 125 متری است البته!
سیفیاری۱۰۱۰۷۲۶۱۷:۰۳:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۹
وای بر ماااااااا!
علی 671۱۰۱۰۸۱۸۱۷:۴۱:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۹
همش ...خوب می خواستی حقوق ها را هم سی در صد اضافه کنی نه پنج در صد .اصلاً آقای روحانی شما می دانید .. چیه .نه به خدا .پس همینطوری حرف نزن و داغ مردم را تازه نکن .
ناشناس۱۰۱۰۸۳۸۱۷:۵۴:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
متاسفانه گاهی چیزهایی گفته می شود که آدم نمی داند سر به بیابان بگذارد یا خودکشی کند! احتمالا منظور ایشان 300% بوده است
محمد۱۰۱۰۸۳۹۱۷:۵۵:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
احمدی نژاد گوجه که گرون شد گفت بیایین درخونه ما بخرین شما هم بگو اگه اجاره گرونه بیاین درخونه ما اجاره کنید
رضا۱۰۱۰۸۹۰۱۸:۲۹:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۲۹
عمو خجالت بکش.انگار تو ایران زندگی نمیکنی.۳۰درصد؟؟؟۲۰۰درصد هم بیشتره
فرهاد بهروان۱۰۱۰۹۱۸۱۸:۴۶:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۹
مرد حسابی خود من سال گذشته 900هزار اجاره میدادم با 50ملیون امسال1/900با همون 50میلیون جا به جا هم نشدم شیراز م زندگی میکنم حتما اینم30درصده دروغگو تازه بهم محبتم کرده صاحب خونه وگرنه 50 با2/5میلیون همه اجاره دادن اینجا 200 واحده قیمتش مشخصه
ناشناس۱۰۱۰۹۵۰۱۹:۰۸:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۲۹
روحانی یک سری شعار داد انتخاب شد مگه دیگه با رای مردم سر وکار داره بخواد براشون هزینه بده مونده تا طرفو بشناسید
ناشناس۱۰۱۰۹۷۳۱۹:۲۴:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
بی اهمیتی مسئولین به رنج مردم و نداشتن برنامه و برج عاج نشین بودن آنها نتیجه اش همین می شود که حتی از بنگاه سر کوچه اش هم می پرسید به او می گفت افزایش بسیار بیشتر از ۳۰% است.
ناشناس۱۰۱۰۹۷۵۱۹:۲۹:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
رهن کامل خونه خودم مه نشستم، یک آپارتمان 70 متری در خ پبروزی خ پرستار در تابستان 96 بود 65 میلیون و تابستان 97 شد 97 میلیون و یهو تابستان 98 شد 150 میلیون رهن کامل. یعنی 50 درصد افزایش در سال 96 و 50 درصد افزایش در سال 97. یعنی در دو سال از زمان افزایش نرخ ارز، بیش از 2 برابر شد. میشه بیش از 100 افزایش.
ناشناس۱۰۱۱۲۵۷۲۲:۳۵:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
تو رو خدا آقای روحانی حرف نزن تو رو به هر چه می پرستی حرف نزن به خدا هیچ کار نکنی من انقدر عذاب نمیکشم درد مردم را با این حرفات بیشتر میکنی. آتیش به داغ هاشون میزنی
ناشناس۱۰۱۱۳۶۷۲۳:۵۲:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اصلا قبول 30 درصد گرون شده، شما حقوق کارمندان را اینقدر زیاد کردید؟ منظورم کارمندان معمولی هست نه کارمندان عالی رتبه خودتان.
رسول۱۰۱۱۳۸۷۰۰:۲۳:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۳۰
خسته نباشید اقای ریس جمهور همون سی درصد که گفتی فقط توی یقلم مسکن هم حقوق مارو نبردی بالا

پربحث‌های اخیر

 1. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 2. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 3. زن برای کشتن شوهرش،پسر جوان را عاشق خود کرد

 4. روزنامه جمهوری اسلامی: نتایج کنکور امسال فاجعه است

 5. فجایع اقتصادی و راهبردی جنگ با ایران از نگاه نشریه وابسته به کنگره آمریکا

 6. قیمت بلیت های کنسرت مهران مدیری

 7. هیات نظارت درباره بازداشت ۲ نماینده و تخلفات آنها تصمیم‌گیری می‌کند

 8. شعبده بازهای معروف جهان چه می کنند؟ عصرجدید، چه چیزی نمایش می دهد؟

 9. «ناصر احمدی» گوینده برجسته خبر و دوبلاژ بامداد امروز درگذشت  

 10. سامانه باور ۳۷۳ قوی تر از s۳۰۰ روسیه  

 11. سامانه موشکی بُرد بلند باور ۳۷۳ رونمایی شد

 12. تبرئه از قصاص برای جوانی که دوستش را کشت/ قاتل: نیما مهدورالدم بود

 13. ظریف: اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 14. توضیح سخنگوی دستگاه قضا درباره بازداشت ۲ نماینده مجلس

 15. تقلب در سیلوی دولتی؛ فضولات با گندم مخلوط می‌کردند و می‌فروختند

 16. آمریکا: گزینه توقیف نفتکش آدریان دریا را از روی میز برنمی‌داریم

 17. ثروت کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا چه قدر است؟

 18. تست سامانه باور ۳۷۳   

 19. باز هم خلاقیت چینی‌ها برای جذب گردشگر   

 20. توضیحات ظریف درباره سفرش به پاریس

 21. چرا پزشکان با نصب «کارتخوان» مخالفند؟

 22. سفر به ملایر  

 23. جهانگیری: طرح آمریکا برای فروپاشی اقتصاد ایران ناکام ماند

 24. ظریف: هنوز هم اروپایی ها پشت در دکان «اوفک» می ایستند

 25. سی ان ان: شکاف در ائتلاف امارات – عربستان، دردسر تازه دولت ترامپ

پربحث‌های دیروز

 1. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 2. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 3. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 4. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 5. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 6. زن برای کشتن شوهرش،پسر جوان را عاشق خود کرد

 7. روزنامه جمهوری اسلامی: نتایج کنکور امسال فاجعه است

 8. فجایع اقتصادی و راهبردی جنگ با ایران از نگاه نشریه وابسته به کنگره آمریکا

 9. قیمت بلیت های کنسرت مهران مدیری

 10. هیات نظارت درباره بازداشت ۲ نماینده و تخلفات آنها تصمیم‌گیری می‌کند

 11. شعبده بازهای معروف جهان چه می کنند؟ عصرجدید، چه چیزی نمایش می دهد؟

 12. «ناصر احمدی» گوینده برجسته خبر و دوبلاژ بامداد امروز درگذشت  

 13. سامانه باور ۳۷۳ قوی تر از s۳۰۰ روسیه  

 14. سامانه موشکی بُرد بلند باور ۳۷۳ رونمایی شد

 15. تبرئه از قصاص برای جوانی که دوستش را کشت/ قاتل: نیما مهدورالدم بود

 16. ظریف: اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 17. توضیح سخنگوی دستگاه قضا درباره بازداشت ۲ نماینده مجلس

 18. تقلب در سیلوی دولتی؛ فضولات با گندم مخلوط می‌کردند و می‌فروختند

 19. آمریکا: گزینه توقیف نفتکش آدریان دریا را از روی میز برنمی‌داریم

 20. ثروت کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا چه قدر است؟

 21. تست سامانه باور ۳۷۳   

 22. پدافند رژیم صهیونیستی هواپیمای خودی را هدف گرفت

 23. باز هم خلاقیت چینی‌ها برای جذب گردشگر   

 24. بدبوترین شهر آمریکا کجاست؟  

 25. توضیحات ظریف درباره سفرش به پاریس

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 3. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 4. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 5. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 8. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 11. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 12. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 13. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 14. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 15. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 16. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 17. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 18. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 19. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 20. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 21. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 22. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 23. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 24. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 25. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

پربحث‌های اخیر

 1. هیات نظارت درباره بازداشت ۲ نماینده و تخلفات آنها تصمیم‌گیری می‌کند

 2. سامانه موشکی بُرد بلند باور ۳۷۳ رونمایی شد

 3. ظریف: اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 4. توضیح سخنگوی دستگاه قضا درباره بازداشت ۲ نماینده مجلس

 5. جهانگیری: طرح آمریکا برای فروپاشی اقتصاد ایران ناکام ماند

 6. ظریف: هنوز هم اروپایی ها پشت در دکان «اوفک» می ایستند

 7. سجیل ایرانی، هفت دقیقه تا اسرائیل

 8. روحانی: آمریکا به‌خیال تحت فشار قرار دادن ایران همه ننگ‌ها را به‌جان خرید

 9. برایان هوک علیه تاریخ

 10. ظریف: امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران امکانپذیر نیست

 11. تایید بازداشت دو نماینده مجلس

 12. وزیر اطلاعات: اسرائیل، امروز توان مقابله با ایران را ندارد

 13. کدخدایی: مذاکرات شورای نگهبان چند سال است منتشر می‌شود

 14. انتقاد «تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم» از نامه آملی لاریجانی به آیت‌الله یزدی

 15. یاسر جبرائیلی در پاسخ به محسن هاشمی :سکوت خبرگان نمی‌تواند دلیلی علمی بر صحت خاطرات مرحوم هاشمی باشد

 16. سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان: قانون درباره ادامه کار نمایندگان متخلّف سکوت کرده است

 17. سردار سلامی: حضور بیگانگان در خلیج فارس را نافی امنیت می‌دانیم

 18. جهانگیری: دولت راهبرد مقاومت را کاملا فعالانه دنبال می‌کند

 19. سنگین‌ترین وثیقه‌ها برای چه کسانی تعیین شد؟

 20. فرمانده سپاه پاسداران: جنگ اقتصادی جزو لاینفک سیاست‌های امروز دشمنان ما است

 21. توصیه‌های رهبر انقلاب به دولت در ۸ دیدار چه بود؟

 22. اثربخشی موشک‌ها برای غلبه بر سامانه‌های پدافندی

 23. روايت يک شاهد عيني از روز ترور لاجوردي

پربحث‌های دیروز

 1. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 2. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 3. هیات نظارت درباره بازداشت ۲ نماینده و تخلفات آنها تصمیم‌گیری می‌کند

 4. سامانه موشکی بُرد بلند باور ۳۷۳ رونمایی شد

 5. ظریف: اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 6. توضیح سخنگوی دستگاه قضا درباره بازداشت ۲ نماینده مجلس

 7. جهانگیری: طرح آمریکا برای فروپاشی اقتصاد ایران ناکام ماند

 8. ظریف: هنوز هم اروپایی ها پشت در دکان «اوفک» می ایستند

 9. سجیل ایرانی، هفت دقیقه تا اسرائیل

 10. روحانی: آمریکا به‌خیال تحت فشار قرار دادن ایران همه ننگ‌ها را به‌جان خرید

 11. برایان هوک علیه تاریخ

 12. ظریف: امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران امکانپذیر نیست

 13. تایید بازداشت دو نماینده مجلس

 14. وزیر اطلاعات: اسرائیل، امروز توان مقابله با ایران را ندارد

 15. کدخدایی: مذاکرات شورای نگهبان چند سال است منتشر می‌شود

 16. انتقاد «تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم» از نامه آملی لاریجانی به آیت‌الله یزدی

 17. یاسر جبرائیلی در پاسخ به محسن هاشمی :سکوت خبرگان نمی‌تواند دلیلی علمی بر صحت خاطرات مرحوم هاشمی باشد

 18. سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان: قانون درباره ادامه کار نمایندگان متخلّف سکوت کرده است

 19. سردار سلامی: حضور بیگانگان در خلیج فارس را نافی امنیت می‌دانیم

 20. جهانگیری: دولت راهبرد مقاومت را کاملا فعالانه دنبال می‌کند

 21. سنگین‌ترین وثیقه‌ها برای چه کسانی تعیین شد؟

 22. فرمانده سپاه پاسداران: جنگ اقتصادی جزو لاینفک سیاست‌های امروز دشمنان ما است

 23. توصیه‌های رهبر انقلاب به دولت در ۸ دیدار چه بود؟

 24. اثربخشی موشک‌ها برای غلبه بر سامانه‌های پدافندی

 25. روايت يک شاهد عيني از روز ترور لاجوردي

پربحث‌های هفته

 1. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 2. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 3. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 4. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 5. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 6. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 7. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 8. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 9. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 10. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 11. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 12. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 13. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 14. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 15. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 16. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 17. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 18. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 19. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 20. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 21. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 22. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 23. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 24. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 25. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

آخرین عناوین