نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی

گروه سیاسی الف،   3980231162 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی

اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟

با نزدیک شدن به موعد انتخابات سالانه هیئت رئیسه مجلس، ظاهرا امسال هم شاهد رقابت جدی لاریجانی و عارف برای رسیدن به ریاست مجلس خواهیم بود. فراکسیون امید لیست خود را برای انتخابات هیئت‌رئیسه اعلام کرد که نام عارف به عنهوان داوطلب ریاست در آن به چشم می‌خورد.

بیشتر بخوانید: گزینه‌های نهایی فراکسیون امید برای انتخابات هیئت‌رئیسه

فراکسیون مستقلین هم در این زمینه تابع علی لاریجانی است؛ تا جایی که چند روز پیش یکی از اعضای این فراکسیون در مصاحبه‌ای مدعی شده بود خط قرمز فراکسیون مستقلین، علی لاریجانی است. در این میان و در رقابت میان لاریجانی و عارف، رای فراکسیون اصولگرایان اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. وضعیت به‌گونه‌ای است که فراکسیون اصولگرایان به هرکس رای دهد آن فرد رئیس مجلس می‌شود.

روزنامه اعتماد در این زمینه نوشت: «ائتلاف بين فراكسيون‌هاي مختلف مجلس عملا تاثيرگذارترين نقش را در بهارستان ايفا مي‌كند. در اجلاسيه سوم احتمال همراهي اميد و ولايي براي كنار زدن لاريجاني افزايش يافت ولي باز هم اين مهم تحقق نيافت تا احتمال آن در اجلاسيه چهارم نيز زنده شود. فراكسيون ولايي با وجود اعضاي تاثيرگذاري چون پايداري‌چي‌ها، همواره جزو منتقدان لاريجاني محسوب مي‌شوند و اين با وجود تمام تفاوت‌ها، وجه اشتراك آنان با اصلاح‌طلبان محسوب مي‌شود.

در اجلاسيه چهارم اين احتمال وجود دارد كه نه تمام فراكسيون ولايي بلكه برخي اعضاي آن كه از انصراف دور قبل حاجي‌بابايي هنوز دل چركينند، در كنار اميدي‌ها براي كنار زدن لاريجاني از كرسي رياست تلاش كنند. البته از آن طرف نيز ممكن است كه اميدي‌ها در هماهنگي با مستقلان و براي حفظ دو كرسي نايب‌رييسي و سه كرسي دبيري اقدام كنند ولي در اين بين آنچه فاكتور تعيين‌كننده براي افزايش احتمال ائتلاف است، چهره عمومي و راي فردي كانديداهاست.»

بیشتر بخوانید: نقوی حسینی: فراکسیون ولایی در این دوره از انتخابات هیات رئیسه ائتلاف نمی‌کند

***

لوایح FATF همچنان در دستورکار مجمع

محمد صدر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام دیروز به همشهری گفته بود: «لایحه CFT و پالرمو هر دو از دستور کار مجمع خارج شده اند. دلیل این امر را از دبیرخانه و رئیس مجمع باید بپرسید.»

این گفت‌وگو باعث شد رسانه‌ها با اعضای مجمع گفت‌وگو کنند و صحت و سقم ماجرا را بسنجند. احمد توکلی  با رد از دستور کار خارج شدن این دو لایحه مهم از دستور کار مجمع، به خبرآنلاین گفت: نه این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است بلکه زمینه بررسی آن وجود ندارد.

وی افزود: وقتی آمریکا به گونه ای دیگر رفتار می کند و نمی شود به او اعتماد کرد. وقتی اروپایی می گویند باید برجام اجرا شود ولی خودشان تعهداتشان را اجرا نمی‌کنند یا در مورد اینستکس به گونه ای دیگر رفتار می کنند یا وقتی می گویند ما برجام را قبول داریم ولی به آن عمل نمی کنند در این شرایط خود به خود اگر ما کوتاه بیاییم فشار آنها بیشتر می شود. اگر ما مقاومت کنیم فشار آنها کمتر می شود. ما اگر بخواهیم سریع این لوایح را بررسی کنیم و فقط معیشت مردم را ملاک قرار دهیم به اعتقاد من بیشتر به ضرر مردم می شود. 

توکلی گفت: لوایح پالرمو و CFT از دستور کار خارج نشده است اما فعلا تعجیلی برای بررسی آنها نداریم.

مجید انصاری هم درباره اخباری که از خارج شدن لوایح پالرمو و CFT از دستور کار مجمع حکایت دارند به اعتمادآنلاین گفت: نه این موضوع درست نیست. این دو لایحه به کمیسیون ارجاع شده‌اند. کمیسیون بررسی می‌کند و بار دیگر به مجمع ارجاع می‌شود.

به نظر می‌رسد اظهارنظر محمد صدر در این زمینه شتاب‌زده بوده است و این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است.

***

حکم حسین هدایتی اعلام شد/جلسه سوم دادگاه هادی رضوی

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری اعلام کرد: «حسین هدایتی به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی از طریق مال مشروع به تحمل بیست سال حبس و محرومیت دائم از به‌کارگیری خدمات دولتی و رد مال معادل بیش از ۴۸۸ میلیارد تومان شد. این فرد به ۷۴ ضربه شلاق هم محکوم شده است.»

بیشتر بخوانید: دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص آخرین وضعیت پرونده پوری حسینی گفت: در رابطه با این فرد شکایتی که قبلاً شخص خاصی در رابطه با وی مطرح کرده بود، در دادسرا رسیدگی شد که منتهی به قرار منع تعقیب شد پس از اعتراض به این قرار، قرار جلب به دادرسی صادر شد.

وی ادامه داد: قرار جلب به دادرسی با جلب متفاوت است و به این معنی است که در دادگاه بررسی می‌شود. نظر دادسرا بر مختومه شدن پرونده بود که دادگاه این را تأیید نکرد؛ به همین منظور با صدور کیفرخواست پرونده باید به دادگاه ارسال شود. موضوع دیگری در رابطه با واگذاری‌ها مطرح است؛ لازم به ذکر است در رابطه با خصوصی سازی مسئولیت اولیه با هیأت‌های واگذاری است. اگر کسی به واگذاری ایراد داشت به داوری باید برود. اگر عمل مجرمانه‌ای رخ دهد، دادگاه باید ورود کند؛ در این رابطه گزارشاتی وارد شده که در مرحله تحقیق است و نمی‌توان اظهار نظر دقیق اعلام کرد.

جلسه سوم دادگاه هادی رضوی هم امروز برگزار شد. محمدهادی رضوی در دادگاه بیان کرد: از سعه صدر دادگاه برای شنیدن مطالب تشکر می‌کنم اما گله‌ای هم نسبت به موضوعی دارم. تمامی تیترهای رسانه‌ها در دادگاه علنی من حرف‌های آقای قهرمانی است. به رسانه‌ها بگویید حرف‌های مرا هم پخش کنند. نمی‌گویم حرف‌های من را تیتر بزنند اما دادگاه علنی یعنی من دفاع کنم و دفاعیات من منعکس شود. هیچیک از رسانه‌ها ادله من را بیان نکردند به جز میزان و چند رسانه دیگر.

وی ادامه داد: آقای قهرمانی در مورد تبانی من با یک خانم صحبت کردند و گفتند با منشی خودم اروپا گردی کردم در حالی که ایشان ۱۵ سال با من کار می‌کند. این خانم منشی من بوده و با خانواده من در آن سفر بوده است و از آن ۱۰۰ مورد ورود و خروج ۵۰ مورد فقط مربوط به عراق بوده است. اروپاگردی در کار نبوده است. من کاسب و بازرگان بودم و طی ۱۰ سال گذشته بارها به اکراین و جاهای دیگر سفر کرده ام.

بیشتر بخوانید: هادی رضوی در دادگاه: اروپاگردی در کار نبوده، من کاسب و بازرگان بودم

***

انتقاد شرق از عباس عبدی

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب اخیرا در مصاحبه‌ای درباره خاطرات مرحوم هاشمی‌رفسنجانی گفته است: «شخصا کم‌تر به خاطرات ایشان ارجاع می‌دهم، مگر آنجا که در مورد خودشان شبیه اقرار است ولی درمورد اظهارات ایشان نسبت به دیگران، شک دارم که روایت دقیق و بی‌طرفانه‌ای ثبت شده باشد. می‌توان گفت که این خاطرات با سوگیری حتی ناخواسته به نفع خودشان نوشته شده است»

بیان این اظهارات از سوی عبدی با انتقاد روزنامه شرق مواجه شده است. روزنامه شرق نوشت: «گفته مي‌شود عبدي به دليل انتقاد‌هايي كه به دولت هاشمي داشت، در دولت سازندگي بازداشت شد و از آن زمان اين موضوع را از چشم هاشمي مي‌بيند؛ گرچه خودش در جايي گفته بود كه بازداشتش به هاشمي ارتباطي نداشت اما پس از آزادي به هاشمي نامه‌اي نوشت و نسبت به آنچه در وزارت اطلاعات مي‌گذشت، گلايه كرد كه به گفته او، تنها كاري كه هاشمي انجام داد آن بود كه آن را نامه به وزير اطلاعات ارجاع داد. به نظر مي‌رسد به هر حال، عبدي از آن واقعه همچنان دلگير است و نتوانسته اين موضوع را از ذهن خود كنار بگذارد...

در شرايطي كه هاشمي‌ستيزي و پروژه حذف اين شخصيت مهم انقلاب به‌ویژه پس از مرگش آغاز شده است، عباس عبدي كه خود را اصلاح‌طلب مي‌داند، نيز بر هيزم‌هاي اين آتش مي‌افزايد و در اين شرايط مي‌گويد كه شک دارم هاشمي روایت دقیق و بی‌طرفانه‌ای ثبت كرده باشد يا مي‌گويد كه نبايد خاطرات او را زياد جدي گرفت.»

به‌نظر می‌رسد انتقادات روزنامه شرق، منصفانه نیست. عباس عبدی، خاطرات روزانه هاشمی را چندان بی‌طرفانه نمی‌داند و قاعدتا دلایلی برای ادعایش دارد. مهمترین ایرادی که بر شرق وارد است استدلال جناحی او در محکوم کردن انتقاد از هاشمی است.

***

روایت آشنا از پاسخ ایران به درخواست مذاکره

حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهور و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره وضعیت فعلی منطقه و همچنین از طرفی مطرح شدن بحث جنگ توسط آمریکایی‌ها و از طرف دیگر عنوان نمودن مذاکره از سوی آنها و برنامه دولت در این رویارویی، گفت: چیزی که به جمهوری اسلامی ایران مربوط می‌شود این است که ما دو مسئله را با هم می‌خواهیم؛ یکی اینکه اجازه نمی‌دهیم در این منطقه جنگ بشود و دوم اجازه نمی‌دهیم که تحت تحریم بمانیم.

بیشتر بخوانید: آشنا: پاسخ ما به آمریکا، «نه به جنگ و نه به تحریم» است

***

نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام

صادق زیباکلام به آرمان گفت: «آنچه که مسلم است این است که آمریکایی‌ها به هیچ‌وجه قصد اشغال خاک ایران را ندارندیعنی توانایی‌اش را ندارند. سناریویی را که آمریکایی‌ها در افغانستان (۲۰۰۱) و عراق (۲۰۰۳) عملیاتی کردند به هیچ‌وجه به‌دنبال عملیاتی کردن چنین سناریویی در قبال ایران نیستند. چون این سناریو قابل اجرا نیست.

رژیم صدام از حمایت مردمی برخوردار نبود و یا اگر هم برخوردار می‌بود به آن میزانی نبود که مردم به‌خاطر آن اسلحه در دست گرفته و بخواهند به‌خاطر صدام بجنگند. البته در مورد طالبان این مساله تا حدودی متفاوت بود. اما قدرت نظامی آمریکا قابل قیاس با طالبان نبود.

در مورد ایران اشغال نظامی به هیچ‌وجه راه به جایی نخواهد برد، برای آنکه نظام جمهوری اسلامی ایران برخلاف عراق صدام حسین از حمایت مردمی آن هم در میزانی که برای حفظ آن مردم حاضر شوند در برابر دشمن «ایالات متحده» و یا هر متجاوز احتمالی دیگری سلاح به دست گرفته و ایستادگی کنند برخوردار است. کافی است توجه داشته باشیم که ایران جمعیت ۸۰ میلیونی دارد که به خودی خود یک قدرت مهم است.

مثلا اگر فرض کنیم ۱۰‌درصد از مردم ایران یعنی حدود ۸ ‌میلیون نفر سلاح در دست گرفته و در برابر حمله احتمالی آمریکایی‌ها بایستند آن وقت کار برای واشنگتن بسیار سخت و غیر ممکن خواهد شد.»

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۱۶۵۷۲۱۹:۵۹:۵۱ ۱۳۹۸/۲/۳۱
این چه مجمع تشخیص مصلحتی است که نمیدونه باید تصویب کنه یا رد اول تیر ماه اخرین فرصت اروپا برای اف ای تی اف بودکه چون تصویب نشده تحریم هایی وضع خواهد شد اعضای مجمع یا رد کنند یا تصویب
تهرانی۹۱۶۹۹۳۰۹:۳۰:۰۷ ۱۳۹۸/۳/۱
با حرکتهای ترامپ مشخص شد دولت و مجلس گول خوردند به fatf رای دادند مگر ممکن است به معاهده ای که ذره بین تحریم ترامپ است رای داد؟ دولت و مجلس خودش لایحه را از مجمع پس بگیرند و از اول بررسی کنند.
ناشناس۹۱۷۰۱۵۰۹:۴۴:۰۲ ۱۳۹۸/۳/۱
وقتی اروپا هیچ ضرب العجلی را برای اجرای برجام نمی پذیرد ما هم هیچ ضرب العجلی را برای تصویب FATF نمی پذیریم .
ناشناس۹۱۷۰۲۳۰۹:۴۵:۴۷ ۱۳۹۸/۳/۱
پیوستن به FATF باعث هوشمند شدن تحریم ها و لو رفتن راههای دور زدن تحریم ها می شود و به صلاح مملکت نیست .
یاری۹۱۷۰۲۴۰۹:۴۶:۴۰ ۱۳۹۸/۳/۱
زیبا کلام دیروز: از حمایت رای به روحانی پشیمانم و 10درصد حامی ندارد زیبا کلا امروز: اگر به 96 برگردم باز به روحانی رای میدم خبری شده؟ پیشنهادی چیزی از پاستور رسیده؟
ناشناس۹۱۶۵۷۴۲۰:۰۱:۰۷ ۱۳۹۸/۲/۳۱
به به اقای نسترا داموس جناب دکتر صادق زیبا کلام تجربه نشان داده که شما همان توصیه نکنید و پیشبینی هم نکنید بهتراست یک دور اگر توصیه ها ی خودتان را ورق بزنید جواب را خواید یافت یادم هست که هنگام اشغال افغانستان یک عده گفتن اینجا قبرستان روسها بوده قبرستا ن امریکائی ها می شود بعد دوباره گفتید عراق مثل افغانستان نیست حالا هم میگوئید ایران مثل عراق و افغانستان نیست دست از این مزخرفات بردارید و دقیق و حساب شده با مسئله برخورد کنید احتمال حمله هست و دقیقاباید اماده بود و راهکارهای نظامی را در نظر داشت
ناشناس۹۱۶۶۰۸۲۰:۵۱:۳۴ ۱۳۹۸/۲/۳۱
ایران گورستانشان خواهد بود اگر دست از پا خطا کنند
ناشناس۹۱۶۷۲۸۲۳:۴۸:۵۲ ۱۳۹۸/۲/۳۱
یانکی ها هیچ غلطی نمی تواند بکنند.
ناشناس۹۱۶۷۷۶۰۰:۵۵:۴۰ ۱۳۹۸/۳/۱
رای منفی = وطن فروش
ناشناس۹۱۶۸۷۸۰۷:۳۲:۱۲ ۱۳۹۸/۳/۱
شوی تَکرای این مجلسِ بی‌درد و بی‌درمان حالا انگار از این مجلس!!!! کی ریییییس بشه بدترتره!!!!! لاریجانی و روحانی با تمام دار و دسته و اعوان و انصارشون ایران رو شُخم زدند وَاللهُ‌شَدیدُ‌العِقاب ما شکایتمان را به خدا بروه‌ایم و خدا کفایت میکند
ناشناس۹۱۶۹۶۰۰۸:۵۹:۰۸ ۱۳۹۸/۳/۱
فاز اینایی که منفی دادن رو نمیفهمم
العبد۹۱۷۰۲۶۰۹:۴۷:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۱
منفی نشان دهنده فیکهای صهیونیست و سعودیه وگرنه کدام ایرانی از شکست دشمن مهاجم به وطنش ناراحت میشه؟ الف جان به نظرم یه فکری به حال این فیکها کنید در سایت شما خیلی فعال هستن
ناشناس۹۱۶۶۳۹۲۱:۳۷:۴۲ ۱۳۹۸/۲/۳۱
زیبا کلام از مقاومت مردم و اشغال آمریکا حرف میزند کسی نیست ازش بپرسه چرااز سفارت آمریکابالا رفت که ما با آمریکا تنش داشته باشیم
ناشناس۹۱۶۶۷۶۲۲:۱۶:۲۱ ۱۳۹۸/۲/۳۱
هر وقت صحبت از چپ و راست میکنید احتمالا زد و بندی تو راهه و بده بستونی در جریانه. وگرنه ما که بدبخت تر میشیم و برای ما فرقی نمیکنه
هوشنگ۹۱۶۷۱۲۲۳:۳۲:۰۷ ۱۳۹۸/۲/۳۱
زیبا کلام کل جمعیت کشور را بدون تفکیک زن، بچه و افراد پیر جنگجو فرض کرده است.!!!!!
ناشناس۹۱۶۷۲۶۲۳:۴۷:۴۵ ۱۳۹۸/۲/۳۱
خاطرات حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی و به سدلتیان رفتن و تفریح و اسکی روی آب ایشان در روز تاسوعای حسینی واقعا"شگفت انگیز و تعجب برانگیز بود !
ناشناس۹۱۶۷۵۰۰۰:۲۲:۳۱ ۱۳۹۸/۳/۱
روی کاغذ فرمایش درست!
ناشناس۹۱۶۷۹۶۰۱:۲۸:۲۸ ۱۳۹۸/۳/۱
حالا چه اصراریه که هر دوره لاریجانی بشه. میدان به بقیه هم بدن
ناشناس۹۱۶۸۳۲۰۵:۰۷:۱۲ ۱۳۹۸/۳/۱
لوایح FATF چه ربطی به بدعهدی اروپا و آمریکا داره..با تصویبش نشون بدید که حامی تروریست نیستید و پولشویی نمی کنید
ناشناس۹۱۶۸۸۱۰۷:۳۳:۵۱ ۱۳۹۸/۳/۱
نه عارف و نه لاریجانی ها جایگاهی بین مردم ندارند
ناشناس۹۱۶۹۷۴۰۹:۱۹:۳۷ ۱۳۹۸/۳/۱
حالا مشخص شد كه چرا كسي با زيبا كلام كاري ندارد ؟؟؟/
ناشناس۹۱۷۱۲۲۱۰:۳۴:۵۳ ۱۳۹۸/۳/۱
حالا که قیمت ارز و سکه و خودرو دائم در حال سقوط است و عده ای به زور آنرا کنترل میکنند که بیشتر از این پایین نیاید باید قیمت ها هم بشکند باید (باید) مردم دستمزد صبر و تحمل فشار را با تورم منفی بگیرند
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. جزییات ماجرای اذیت و آزار یک معلم توسط دانش‌آموزان در کلاس درس

 3. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 4. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 5. بازار ارز در سایه خوشبینی‌ و بدبینی‌ها/ دلار ۱۸ هزار تومانی در راه است؟

 6. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 7. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 8. جنبشی که دیگر جنبش نیست 

 9. آیا نام های محلی، «بیگانه» هستند؟

 10. نجات اردوغان با پول ایران

 11. آقای وزیر، اینترنت مان «نفتی» شده است!

 12. نظر قالیباف درباره ماجرای عنابستانی و سرباز راهور/ ارزیابی امیرعبداللهیان از دور اول مذاکرات وین/ پیش‌بینی رئیس بانک مرکزی درباره بازار ارز

 13. مهلت تمام شد؛ هیچ عذر و بهانه ای برای ثبت نکردن حقوق و دستمزدها در «پاکنا» وجود ندارد

 14. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 15. «سندروم ایجاد سامانه» به کالاهای اساسی هم رسید/ بازرگام متعلق به کیست؟

 16. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 17. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 18. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 19. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 20. ادعای فرمانده ارتش انگلیس در مورد ایران، چین و کره شمالی

 21. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 22. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 23. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 24. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 25. واکنش رئیسی به نوسانات ارزی/ بازگشت شفافیت آرا به خانه اول/ تشکر عنابستانی از قالیباف/ خاندوزی: گره‌های اقتصادی در ماه‌های آینده باز می‌شود

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 2. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 3. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 4. جنبشی که دیگر جنبش نیست 

 5. نظر قالیباف درباره ماجرای عنابستانی و سرباز راهور/ ارزیابی امیرعبداللهیان از دور اول مذاکرات وین/ پیش‌بینی رئیس بانک مرکزی درباره بازار ارز

 6. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 7. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 8. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 9. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 10. واکنش رئیسی به نوسانات ارزی/ بازگشت شفافیت آرا به خانه اول/ تشکر عنابستانی از قالیباف/ خاندوزی: گره‌های اقتصادی در ماه‌های آینده باز می‌شود

 11. دوستانه با آقای مسیح مهاجری

 12. ‏در کجای دنیا سران سه قوه در جمع دانشجویان حاضر می شوند؟

 13. «دستاورد شگفت انگیز» ایران در توسعه سامانه‌های دفاع موشکی

 14. رئیس جمهور: دولت مصمم به بازگشت امید به مردم است/ گلایه‌های مردم را بحق می‌دانم/برای تأمین واکسن، شخصاً با برخی کشورها تماس گرفتم

 15. رئیس جمهور:عده‌ای شبانه روز در تلاشند نرخ دلار را بالا ببرند

 16. سرانجام طرحی که چند بار نام عوض کرد به کجا می رسد؟!

 17. شلیک تمرینی سامانه‌های پدافندی در آسمان منطقه نطنز

 18. آقای «تَکرار می‌کنم» اول شما پاسخگو باشید/مردم از اصلاح‌طلبان عبور کرده‌اند

 19. طرحی که ظاهرا کسی مسئولیتش را قبول نمی کند !

 20. راهکارهای ضمانت گرفتن از امریکا برای خارج نشدن از توافق

 21. ابعاد و انگیزه‌های سفر مقام ارشد اماراتی به تهران

 22. پاسخ اینستاگرامی امیرعبداللهیان به طرف‌های غربی

 23. نمایندگان مجلس انقلابی در مسیر شهید مدرس باشند

 24. هشدار توکلی درباره حذف ارز ۴۲۰۰/ توضیحات قالیباف درباره جلسات متعدد سران قوا/ علت برگشت‌خوردن طرح صیانت چه بود؟

 25. اصلاح‌طلبان و پالس ناامیدی که به وین می‌فرستند/ پای منفعت مشترک با آمریکا در میان است؟

آخرین عناوین

بلیط هواپیما