حسام‌الدین آشنا، از مشایی روحانی تا سخنگوی مجازی دولتمردان

سعید نوروزی،   3971228180 ۲۱ نظر، ۹ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
حسام‌الدین آشنا، از مشایی روحانی تا سخنگوی مجازی دولتمردان

حسام‌الدین آشنا، نامی که شاید قبل از انتخابات ۹۲ کمتر کسی آن را شنیده بود، اما بعد از رئیس جمهور شدن حسن روحانی نام وی بیشتر شنیده و بر سر زبان‌ها افتاد تا جایی که وی در حال حاضر یکی از اعضای اصلی تیم حسن روحانی است.

آشنا در جریان انتخابات ریاست جمهوری، عضو هسته مرکزی ستاد انتخاباتی روحانی و تحلیلگر مناظرات بود و به وی مشاوره می‌داد. درباره وی برخی گفته‌اند و مدعی شدند او طراح رنگ انتخاباتی و نماد «کلید» بوده (که نمی‌توان بر آن صحه گذاشت و افراد دیگر هم در این مورد ادعا‌هایی دارند و این موضوع  تایید نشده است)؛ ولی آقای مشاور نقش قابل توجهی برای روحانی در زمان انتخابات و مناظره‌ها ایفا کرده است.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری از جمله دولت مردانی است که حضور فعالی در توئیتر دارد و در چند ماه اخیر بیشتر به عنوان یک مبارز و سخنگو در فضای مجازی حاضر شده است. آشنا که یکی از خبرسازترین چهره‌های دولت بوده، با انتشار توئیت‌های جنجالی با مخالفان و منتقدان دولت تقابل کرده و به نوعی نقش سخنگو را اجرا کرده است! نگاهی به توئیتر آشنا نشان می‌دهد که او به صورت دقیق و حساب شده طیفی از منتقدان دولت را با تویئت می‌زند. البته وی عنوان می‌کند: «من به عنوان مشاور کسی توئیت نمی‌کنم، بلکه صرفا نظرات خودم را منتشر می‌کنم!» حرفی که به نظر کمی غیرقابل قبول است.

او در دفاع از عملکرد دولتمردان خصوصا روحانی آنقدر جانانه عمل می‌کند که باعث شده تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس او را "مشایی روحانی" خطاب کند و بگوید: «هر رئیس جمهوری گویا باید یک مشایی داشته باشد.»

*** جدال‌های آشنا در سال ۹۷

توئیت‌ها و جدال‌های حسام‌الدین آشنا، از سردار نقدی بود تا ضرغامی و این اواخر به عادل فردوسی‌پور رسید.

آشنا درباره اظهارات سردار نقدی که علیه کوروش فرمانده هخامنشی صحبت کرده و گفته بود: «کوروش جایگاهی نداشته و عددی نبوده. بلکه شاهی بوده که با یهودی‌ها رابطه خوبی داشت... اسم کوروش را هیچ‌کجا پیدا نمیکنیم...» نوشت: «ای کاش سردار نقدی فرصت می‌کردند و آخرین کتاب‌ها و مقالاتی را که درباره کوروش مطالعه کرده اند به پژوهشگران معرفی می‌کردند.»

آشنای سال ۹۷ با ضرغامی نیز چندین مرتبه جدال توئیتری کرد.

یکی از اولین نفراتی که نسبت به لایحه بودجه ۹۸ واکنش نشان داد، سید عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صداوسیما بود. او در توئیتر خود به نحوه و چگونگی سیاست‌های اقتصادی دولت در تنظیم بودجه انتقاد کرد که این نقد با واکنش حسام‌الدین آشنا همراه بود.

ضرغامی در حساب توییتری خود نوشت: «پس از بررسی مقدماتی، دریافتم ‎بودجه ۹۸ با بودجه سال‌های گذشته تفاوت چندانی ندارد. اگر آقای روحانی مردم را به ‎مقاومت می‌خواند باید روح این فراخوان در بودجه دولت هم منعکس شود. گویا آقای رئیس جمهور و تیم اقتصادی شان هنوز شرایط ‎جنگ اقتصادی را باور ندارند!»

در ادامه آشنا با کنایه نوشت: «شما آن‌را در شورای انقلاب فرهنگی دیدی یا در شورای فضای مجازی یا جای دیگر؟ آیا نسخه‌ای که به شما تقدیم شد امضای رئیس جمهور را داشت؟ پیشنهاد شما برای ‎شرایط جنگ‌اقتصادی به خصوص بودجه صداوسیما چیست؟»

اما ماجرا به اینجا ختم نشد و ضرغامی در توئیتر نوشت: «کارنامه دولت در پروژه ملی پیام‌رسان داخلی، بسیار منفی است. اگر این دولت، در زمان جنگ تحمیلی سر کار بود، هرگز صنایع خودکفایی در مقابل دشمن شکل نمی‌گرفت». که آشنا در پاسخ نوشت: «آقای ضرغامی! زمان جنگ کدام دولت در راس کار بود؟»

در آخر ضرغامی در پاسخ به این توئیت آشنا، عبارتی که روحانی در جمع همشهریانش به زبان سرخه‌ای به کار برده بود را نوشت: زنونابین! (به معنی می‌دانم، اما نمی‌گویم)

این تنها یکی از چند بحث مجازی آشنا - ضرغامی بود و این دو در موارد دیگری نیز به صحبت‌های یکدیگر واکنش نشان داده بودند.

مشاور رئیس جمهوری با سعید جلیلی نیز مشابه همین رویه را تکرار کرده و در پاسخ به جلیلی که گفته بود: «دوره‌ای وعده هلو دادند و دوره‌ای هم از لولو ترساندند هم آن وعده و هم این ترساندن، توهمی نبود و نیست.» با کنایه نوشت: «نه لولو و نه هلو، همان طور که فرمودید هیچ کدام این‌ها مشکل ما نیست. مشکل همان است که فرمودید: توهم!»

حسام‌الدین آشنا روزنامه کیهان را هم از کنایه و انتقاد‌های خود بی‌نصیب نگذاشت. او در توئیتی درباره این روزنامه نوشت: «من روزنامه کیهان را نه اصلاح‌طلب می‌دانم و نه اصول‌گرا، کیهان سالهاست که کیهان‌گرا است نه چیز دیگر!»

در کنار این‌ها، در موردی دیگر وقتی که بحث ورود مجمع تشخیص مصلحت نظام به لوایح چهارگانه مبارزه با پولشویی مطرح شد، آشنا بدون اشاره مستقیم از محسن رضایی دبیر مجمع انتقاد کرد و نوشت: «گویا برخی تمایل دارند مجمع تشخیص مصلحت نظام را - در غیاب رئیسش - در جایگاه مجلس سنا قرار دهند. عجله نکنید! این ابتکار را بگذارید برای اصلاحیه قانون اساسی.»

مشاور رئیس جمهور روحانی در موردی دیگر بازهم محسن رضایی را نیز بی‌نصیب نگذاشت و در واکنش به وی که گفته بود عملیات کربلای ۴ برای فریب دشمن انجام شد نوشت: «فرمانده کل، سلام بر شما، ده‌ها هزار رزمنده و خانواده هزاران شهید هیچگاه از شما نپرسیدند چرا از چند شب قبل از عملیات کربلای چهار آسمان از منورهای چلچراقی دشمن مانند روز روشن شده بود. بچه‌های توپخانه لشکر ۲۷ هیچگاه از شما نپرسیدند چرا تنها ۴۵ دقیقه پس از آغاز عملیات، تقریبا تمام قبضه‌ها مورد اصابت توپ‌های دشمن قرار گرفت. هیچ‌یک از هزاران مجروح عملیات نپرسیدند چرا وقتی اولین موج مجروحان به بیمارستان صحرایی علی‌بن ابی‌طالب رسید هنوز پزشکان و پرستاران از وقوع عملیات آگاهی درستی نداشتند ولی رادیوی منافقین و رادیو بغداد هر لحظه وضعیت عملیات را اعلام می‌کرد. برادر محسن بین عملیات فریب و عملیات لو رفته تفاوت از زمین تا آسمان است. تحلیلهای پسینی مشکلی را حل نمی‌کند. ما شایدخطاکاران را ببخشیم اما خودشیفتگان را هرگز.»

البته بعد از گذشت چند روز از حواشی ایجاد شده درباره عملیات کربلای ۴، محسن رضایی با حضور در برنامه حالا خورشید شبکه سه سیما، به تمامی حواشی و اظهارات مطرح شده علیه خودش پاسخ داد و درباره نوع عملیات کربلای ۴ روشنگری کرد و این موضوع هم پایان یافت. بعد از آن بود که آشنا در واکنش به حضور محسن رضایی و گفت‌وگوی تلفنی سردار قاسم سلیمانی در این برنامه نوشت: از سرداران عزیز رضایی و سلیمانی و... برای تلاش موفق در ابهام زدایی از توئیت قبلی و شرح تفصیلی کیفیت تصمیم‌گیری و اقدام در جریان دو عملیات کربلای ۴ و کربلای ۵ قدردانی می‌کنم.

آشنا که سعی کرده در جدال‌های وزیر خارجه با منتقدان از ظریف دفاع کند در یک مورد پس از جنجال صحبت‌های ظریف درباره وجود پولشویی در کشور نوشت: «به اصولگرایان قدیم و جدید پیشنهاد می‌کنم تلاش نکنند عجولانه به سخنان دکتر ظریف واکنش نشان دهند. کمی صبر کنید ضمیر مرجعش را خواهد یافت.»

و یا در یک مورد دیگر مشاور رئیس جمهوری در واکنش به استعفای ظریف از سِمت وزیر خارجه ایران، در توئیتر نوشت: «امان از ناهماهنگی‌ها!»

توییت‌های آشنا در سال ۹۷ حواشی دیگری هم داشت. مشاور رئیس جمهور در واکنش به حادثه تروریستی زاهدان نوشت: «مرزبانان ما به شهادت رسیدند. اما ما در دام چرخه خونین و باطل انتقام نخواهیم افتاد. مسئولیت بر عهده آمران و دیه بر عهده عاقله است.»  این اظهار نظر عجیب درباره شهادت مرزبانان با واکنش‌های گسترده‌ای روبرو شد و انتقادات بسیاری را روانه مشاور روحانی کرد که حتی وی را مجبور کرد با انتشار یک توئیت تغییر موضع بدهد و چند ساعت بعد در نوشتاری دیگر آورد: «مرزبانان ما به شهادت رسیدند. یا همسایگان به تعهدات خویش عمل می کنند یا آب به لانه موریانه ها سرازیر خواهد شد. امنیت یا برای هر دو یا برای هیچیک!»

در آخرین مورد از توئیتر مشاور رئیس جمهور به واکنش وی در کنار رفتن عادل فردوسی‌پور از شبکه سه می‌رسیم. آشنا با کنایه به فروغی مدیر شبکه سوم سیما و در دفاع از مجری برنامه نود نوشت: «فروغ هم شاعر است اما با فردوسی قابل قیاس نیست. فردوسی شاعری ملی و فروغ شاعری میلی است.»

***

حسام‌الدین آشنا شاید همچون وزیر خارجه به روش‌های موثر در فضای مجازی آشنا نباشد و فقط برای اظهارات بحث برانگیز و زدن منتقدان با توئیت حضور داشته باشد، اما در چند ماه اخیر نشان داده که اهمیت ویژه‌ای برای این فضا قائل بوده و با وجود اینکه سخنگوی دولت نیست و مدعی ایست توئیت‌هایش نظرات شخصی است اما تلاش می‌کند در قامت یک محافظ حرفه‌ای و مدافع تمام قد دولت از واکنش‌ها و انتقادات تند مخالفان در فضای مجازی دفاع کند.

رویکرد توئیت‌های رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری نشان می‌دهد که او سعی می‌کند بیشتر اصولگراها را هدف قرار دهد. البته این انتظار از مشاور رئیس جمهوری است که در کنار پاسخ‌های توئیتری و حمله به مخالفان دولت و سیاسی‌کاری، کمی هم درباره وضعیت اقتصادی، برجام، قیمت گوشت و خودرو و مسکن و بیکاری جوانان و دغدغه اصلی جامعه اظهار نظر کند و چند توئیت هم به دولتی‌ها بزند و عملکردشان را نقد کند. چیزی که کمتر در دولتمردان می‌بینیم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۲۷۸۳۵۰۰:۱۱:۰۵ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
آشنای آشنایم آرزوست!
رضا۸۲۷۹۷۷۰۹:۱۴:۵۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
روز ملی شدن نفت مبارک
سلماسی۸۲۸۰۰۷۱۰:۰۴:۳۸ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
من از بیگانگان هرگز ننالم که بامن هرچه کرد آن آشنا کرد
ناشناس۸۲۷۸۳۷۰۰:۱۳:۰۵ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
زمان اصلاحات معاون ویژه روحانیت وزارت اطلاعات بود. البته اون موقع لباس شخصی نبود!
ناشناس۸۲۷۸۳۹۰۰:۱۴:۵۶ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
دوست عزیز، کورش فرمانده هخامنشی نبود! کورش پایه گذار و موسس هخامنشی بود.
ناشناس۸۲۸۲۳۹۱۵:۳۴:۰۸ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
کوروش ساخته و پرداخته مستشرقین هست وجود خارجی نداشته
از سار کاشان۸۲۷۸۶۵۰۱:۱۵:۲۸ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
هر انسان توانایی را نباید فقط تخریب کنیم .
ناشناس۸۲۸۰۴۶۱۰:۵۳:۰۳ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
خودش خودشو تخریب که نه ، ویران کرده
ناشناس۸۲۷۸۷۱۰۱:۲۲:۰۴ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
حسام الدین آشنا ..... دولت روحانی است که بطور ناشیانه از دولت حمایت می کند و دیگر هیچ !
ناشناس۸۲۷۸۷۶۰۱:۲۹:۴۳ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
همان مشائی روحانی کاملا گویای روحیات این مرد است
ناشناس۸۲۷۸۹۱۰۳:۰۵:۲۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
بعضیها مصداق اَتَمّ و اَکمَلِ خَسِرَت دُنیا وَ الآخِرَه هستند _____________
ناشناس۸۲۸۲۳۴۱۵:۲۶:۱۳ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
شما مصداق کامل چی هستید که بجای خدا قضاوت میکنید
ناشناس۸۲۷۸۹۸۰۵:۱۵:۴۵ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
اگر روحانیه چرا لباس نداره؟ دومنظوره هست؟ چقدر حقوق میگیره برای توییت زدنش؟
ناشناس۸۲۷۹۰۰۰۵:۲۵:۱۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
صدرحمت به مشایی حداقل رو بود اما اینا معلوم نیست هرشب تو اتاق جنگ روانی چه آشی برامون می پزن کارشون شده فقط جوسازی و فریبکاری تا پاسخگو نباشن
ناشناس۸۲۷۹۰۱۰۵:۲۹:۳۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
چه اسیبی به شما زده که علیه اش نوشتین؟
ناشناس۸۲۸۲۹۷۱۶:۵۶:۳۴ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
کشوری رو ویران کرده
ناشناس۸۲۷۹۱۲۰۶:۴۹:۲۳ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
همیشه عکسش با پوتین رو بگذارید
ناشناس۸۲۷۹۲۹۰۷:۳۹:۴۰ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
تمام اداره دولت و برکناری ها و انتصابات دست نوبخت و واعظی و آشناست
آدم بی اراده۸۲۷۹۳۱۰۷:۴۱:۴۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
نوبخت اگه اراده کنه ، آشنا ، غریبه میشه علی برکت الله
ناشناس۸۲۷۹۸۷۰۹:۲۵:۲۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
قدرت تحلیل وبیان بسیار بالایی دارد
توپانی۸۲۸۰۶۸۱۱:۵۰:۵۹ ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
بهوش.بهوش آقای آشناعملکردت ناآشناست؟؟؟؟!!!!!

پربحث‌های اخیر

 1. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 2. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 3. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 4. ژست‌های «هادی رضوی» در دادگاه  

 5. اقدام وحشیانه با دو مرد بی‌خانمان  

 6. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 7. مدیر شبکه پنج سیما برکنار شد

 8. چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی رضوی و تعدادی از متهمان بانک سرمایه  

 9. ظریف : پیشنهاد امضای تعهدنامه عدم تجاوز به کشورهای حاشیه خلیج فارس را دادیم

 10. کشف ۱۳۰ تن برنج تقلبی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای

 11. ناگفته‌های خانم ناظم از آشپزی برای دانش‌آموزان مدرسه‌ای دورافتاده/ اینجا با حلبی‌آباد هیچ فرقی ندارد!+ عکس

 12. واژه غلط "تماشاگرنما" را چه کسی به فوتبال ایران آورد؟

 13. هیچ تصمیمی در صنعت خودروسازی بدون دخالت دولت گرفته نمی‌شود

 14. "دوشنده مشکله هرآن علی علی سسله"  

 15. ماجرای حضور قوچان نژاد در پرسپولیس چیست؟

 16. گفتار ۵ اندیشمند غیرمسلمان در مورد امام علی (ع) ‏

 17. افزایش واردات نفت چین از ایران

 18. کودکان بدغذا را چگونه غذاخور کنیم؟

 19. نگاه امیرالمومنین(ع) به «ژن‌های خوب»/ حکومت علوی با مفسدان و اختلاسگران و اشرافی‌گران چگونه برخورد می‌کرد؟

 20. اهدای خون در شب ۲۱ رمضان  

 21. حمایت از ۶۰۰ هزار واحد تولیدی کوچک برای رسیدن به رونق تولید/ دولت برای تولیدکنندگان کوچک برنامه تشویقی در نظر بگیرد

 22. نبض اقتصاد جهان میان امواج تنگه هرمز/ پروژه عربستان و امارات برای دور زدن شاهراه انتقال نفت در ایران به کجا رسید؟

 23. زنگ خطری که با ۵ هشدار «سید حسن نصرالله» به صدا درآمد/ بوی خطر به مشام می‌رسد!

 24. برانکو: اگر وزیر پرسپولیسی است باید به آن افتخار کند/ مربیان کروات موفق‌تر بودند یا پرتغالی‌ها؟!

 25. کلیپ احساسی و جذاب رمی‌ها به مناسبت وداع با دروسی   

پربحث‌های دیروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 4. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 5. بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی

 6. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 7. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 8. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 9. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 10. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 11. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 12. قاچاق بنزین از اوپک ایران  

 13. تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج اخراج شدند/ مدیر شبکه توبیخ شد

 14. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 15. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 16. اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری/ گرمکن ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

 17. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 18. ژست‌های «هادی رضوی» در دادگاه  

 19. اقدام وحشیانه با دو مرد بی‌خانمان  

 20. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 21. (تصاویر +16) مردگانی که هرگز دفن نمی‌شوند  

 22. چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟

 23. مصاحبه ظریف با شبکه سی ان ان  

 24. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 25. مدیر شبکه پنج سیما برکنار شد

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آقای ظریف این هم بجا نبود

 3. صدای خاموش تجرد قطعی

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 6. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 7. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 8. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 9. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 10. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 11. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 12. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 13. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 14. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 15. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 16. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 17. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 18. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 19. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 20. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 21. ساختمان های کره شمالی‎  

 22. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 23. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 24. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 25. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

پربحث‌های اخیر

 1. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 2. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 3. ظریف : پیشنهاد امضای تعهدنامه عدم تجاوز به کشورهای حاشیه خلیج فارس را دادیم

 4. بقایی و مشایی از اوین به مرخصی آمدند

 5. رئیسی: واسطه شب قدر امام زمان(عج) است/ چرا این همه پرونده در دادگستری است؟

 6. اموال کشف شده از جعبه سیاه پرونده نفتی؛ از ویلای اسپانیا تا پارکینگ خودروها

 7. عارف: راه خودرااز سوء استفاده کنندگان ازجریان اصلاح طلب جدامی کنیم

 8. نحوه ارزیابی شرایط کشور و زندگی مردم توسط روحانی/تحلیلی درباره مجرمان مؤمن‌نما/ چرا علی مطهری از هیئت رئیسه حذف شد؟

 9. هاشمی: هیچ کس نمی تواند رای شورا در تشخیص باغات را زیر سوال ببرد

 10. نماینده مجلس: پتروشیمی‌ها تبدیل به کیف پول برای آقازاده‌ها شده‌اند

 11. ظریف با عمار حکیم دیدار کرد

 12. موسوی: هیچ گفت‌وگویی بین ایران و آمریکا وجود ندارد

 13. کنایه کرباسچی به عارف: به همت شما مطهری حذف شد

 14. مخالفت دولت با طرح افزایش نمایندگان مجلس

 15. تذکرات نمایندگان به مسئولان کشور

 16. خنده لاریجانی بعد از شمارش آرا  

 17. طرح مرکز پژوهش‌ها برای رفاه کارت

 18. موسوی‌لارگانی: نجومی‌بگیران روز به روز بیشتر حقوق می‌گیرند

 19. سردار فدوی: آمریکایی‌ها در ضعیف‌ترین دوران حضور خود در منطقه هستند

 20. ارسال دعوتنامه جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای همه اعضا

 21. سید حسن خمینی: امام پرچمی است که با نگاه به او راه گم نمی‌شود

 22. اعلام وصول سوال از وزیر ورزش و جوانان

پربحث‌های دیروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 4. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 5. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 6. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 7. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 8. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 9. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 10. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 11. ظریف : پیشنهاد امضای تعهدنامه عدم تجاوز به کشورهای حاشیه خلیج فارس را دادیم

 12. دستور لاریجانی برای پیگیری موضوع مدارس لاکچری

 13. تشکر رئیس مجلس از علی مطهری

 14. اموال کشف شده از جعبه سیاه پرونده نفتی؛ از ویلای اسپانیا تا پارکینگ خودروها

 15. عارف: راه خودرااز سوء استفاده کنندگان ازجریان اصلاح طلب جدامی کنیم

 16. نحوه ارزیابی شرایط کشور و زندگی مردم توسط روحانی/تحلیلی درباره مجرمان مؤمن‌نما/ چرا علی مطهری از هیئت رئیسه حذف شد؟

 17. هاشمی: هیچ کس نمی تواند رای شورا در تشخیص باغات را زیر سوال ببرد

 18. نماینده مجلس: پتروشیمی‌ها تبدیل به کیف پول برای آقازاده‌ها شده‌اند

 19. ظریف با عمار حکیم دیدار کرد

 20. موسوی: هیچ گفت‌وگویی بین ایران و آمریکا وجود ندارد

 21. کنایه کرباسچی به عارف: به همت شما مطهری حذف شد

 22. مخالفت دولت با طرح افزایش نمایندگان مجلس

 23. تذکرات نمایندگان به مسئولان کشور

 24. خنده لاریجانی بعد از شمارش آرا  

 25. طرح مرکز پژوهش‌ها برای رفاه کارت

پربحث‌های هفته

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 3. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 4. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 5. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 6. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 7. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 8. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 9. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 10. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 11. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 12. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 13. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 14. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 15. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 16. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 17. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 18. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

 19. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 20. خوش چشم: باید مشخص شود ظریف با چه مجوزی با آمریکایی‌ها دیدار کرده است

 21. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 22. رهبر انقلاب: راجع به زبان فارسی نگرانم؛ نگذارید فرسوده و ویران شود/ از صداوسیما گله‌مندم؛ بجای زبان معیار گاهی تعابیر غلط و فرنگی را ترویج می‌کنند

 23. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 24. نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی

 25. شورای عالی انقلاب فرهنگی در بن بست

آخرین عناوین