خرید و فروش سهام بیمارستان و سهام مراکز درمانی

گزارش بازرگانی،   3971227060

سرمایه گذاری در بخش بهداشت و درمان یک امر بسیار ضروری و ارزشمند است، در عین حال سرمایه گذاری در این بخش یک سرمایه گذاری مطمئن و قابل اعتماد برای همیشه خواهد بود.

در مقایسه با سایر سرمایه گذاری ها ، از جمله بازار بورس که با نوسانات زیادی در چالش می باشد. تنها سرمایه گذاری که هیچ گاه دچار نوسانات نشده، سرمایه گذاری در بخش درمان است.کدام بیمارستان خصوصی را می شناسید که به علت رکود و نبودن مشتری، ورشکسته شده و به تعطیلی کشیده شده باشد؟

کمتر بیمارستان خصوصی را می شناسید که از هر نظر چه از نظر فضا وچه از نظر تجهیزات پیشرفته و تخصصی پزشکی و دستگاههای مدرن و پیشرفته نسبت به بدو تاسیس و آغاز فعالیت درمانی، توسعه چشمگیر نیافته یا درحال توسعه نباشد.

می توان گفت سهام هیچ مرکز درمانی یا بیمارستانی در هیچ زمانی پائین نیامده و دچار افت نشده است. اگر بعضا شنیده شده که سهامداران از سرمایه گذاری و خرید سهام بیمارستان و سهام مراکز درمانی اظهار نارضایتی می نمایند، لزوما بحث عدم سوددهی سهام درمانی در میان نبوده، بلکه اغلب از چگونگی مدیریت (سوء مدیریت ها) و عدم رعایت قوانین و مقررات مرتبط در بعضی از بیمارستانها، گله مند هستند، یا از اجحافاتی است که در وضع تعیین تعرفه های درمانی (نسبت به نرخ تورم) به بخش خصوصی روا داشته می شود و یک سویه نگری سازمان های بیمه گر بوده که اغلب بند ناف آنها به دولت بند است.

علاوه بر مطالبی که ذکرآنها رفت ،غالبا بحث سرمایه گذاری وخرید املاک همجواروتوسعه بیمارستان ها،ضرورتا امرسوددهی بیمارستانها را به تاخیر خواهد انداخت که بهرحال، نهایتا امرتوسعه بیمارستان ها به سود سهامداران تمام خواهد شد.

لازم به ذکر است که بحث تعرفه های بخش درمان و مشکلات سازمان های بیمه گر، تنها خاص بیمارستانهای خصوصی که به صورت شرکت های سهامی تاسیس شده اند، نبوده بلکه در ارتباط با یک مطب یا درمانگاه یا آزمایشگاه و غیره نیز چالش برانگیز است.

در خاتمه اینکه بیمارستان و بیمارستان داری نه تنها هیچ زمانی دچار رکود وکسادی نخواهد شد، بلکه به دلیل کمبود بیمارستان و مراکز درمانی و همزمان رشد جمعیت و توسعه شهرها و روستاها و از طرفی پیشرفت روز افزون علوم پزشکی، تکنیکهای درمانی و تشخیصی  و نیاز روزافزون به بیمارستان، سرمایه گذاری در بخش درمان و تاسیس بیمارستان یک سرمایه گذاری مطمئن و قابل اعتماد برای همیشه خواهد بود. به خصوص برای پزشکان جوان که آغاز راه هستند و در شهرهای بزرگ و پرهیاهو تا شناخته شدن و معروف شدن از طریق مطب و داشتن فعالیت مستقل، مسیر طولانی را باید طی کنند، سرمایه گذاری و فعالیت در بیمارستانها و مراکز درمانی بخش خصوصی، از هر جهت برای آنها نوید بخش خواهد بود.

به نقل از http://www.teblist.com

 

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

پربحث‌های هفته

 1. تجربه‌ای برای آیندگان تا دیگر ماشه‌ای را علیه ما نچکانند!...

 2. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 3. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 4. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 5. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 6. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 7. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 8. احمد توکلی خواستار پاسخگویی مدیرعامل بانک کشاورزی به مردم و مسئولان شد

 9. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 10. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 11. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 12. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 13. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 14. زمستان سخت دروغ و روسیاهی دشمنان مردم ایران

 15. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 16. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 17. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 18. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 19. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 20. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

 21. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

 22. آمریکا، سردار قاآنی را به ترور تهدید کرد

 23. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

 24. نشنال اینترست: ایران برنده نظامی خاورمیانه 

 25. اقدام عجیب AFC / برنامه بازی‌های استقلال و شهر خودرو از تقویم آسیا حذف شد

آخرین عناوین