توکلی: پوری‌حسینی صلاحیتی برای ماندن در سمت ریاست سازمان خصوصی سازی ندارد/ علیه او اعلام جرم شده است

گروه اقتصادی الف،   3971213071 ۱۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس سازمان دیده بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه علیه رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام جرم شده است،گفت: پوری حسینی صلاحیتی برای ماندن در سمت ریاست سازمان خصوصی سازی را ندارد و باید در برابر خیانت هایی که به منابع ملی شده پاسخگو باشد.

توکلی: پوری‌حسینی صلاحیتی برای ماندن در سمت ریاست سازمان خصوصی سازی ندارد/ علیه او اعلام جرم شده است
احمد توکلی با بیان اینکه خصوصی سازی براساس قانون اساسی با دو هدف افزایش کارایی و عدالت مطرح شد، گفت: در قانون راه های رسیدن به خصوصی سازی اصولی تعریف شده است، اما متاسفانه دولت ها به واگذاری ها به عنوان منبعی برای کسری بودجه نگریسته و در نتیجه به دنبال کارایی و عدالت نبودند.

رئیس سازمان دیده بان شفافیت و عدالت، با بیان اینکه از زمان نخستین خصوصی سازی و پیش از اجرای برنامه سوم توسعه عدم شفافیت ها در خصوصی سازی پدیدار شد، افزود: در زمان دولت آقای احمدی نژاد 119 هزار میلیارد تومان بنگاه فروخته و این مبلغ را به بودجه تبدیل کردند، همچنین در زمان دولت روحانی نیز از طریق فروش بنگاه ها به دنبال کسب منبع جدیدی بودند تا کسری بودجه را جبران کنند، لذا هر دو وظیفه ایجاد کارایی و عدالت روی زمین مانده که این خطایی بزرگ بوده و نتیجه این می شود که بنگاه های زیادی فروخته و با واریز به خزانه تبدیل به بودجه شده است.

اعتراض ها نسبت به نحوه قیمت گذاری و انعقاد قرارداد واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال

رییس سازمان دیده بان و شفافیت با اشاره به اعتراض ها نسبت به نحوه قیمت گذاری و انعقاد قرارداد واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال، اظهار داشت: از زمان واگذاری آلومینیوم المهدی به سازمان خصوصی سازی شکایت شد، اما پس گرفتن آن به نتیجه نرسیده و نتیجه این شد که مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال به دست فردی نااهل افتاد.

این نماینده مردم در مجلس نهم شورای اسلامی، با بیان اینکه فعالیت خریدار آلومینیوم المهدی و هرمزال این بوده کارخانه های دولتی را به ثمن بخس خریداری کرده، سپس زمین و محصول را به فروش رسانده و از طریق این منابع پشت سرهم بنگاه ها را یکی پس از دیگری می خرید،ادامه داد: با توجه به وجود فساد در خصوصی سازی نه تنها عدالت و کارایی محقق نشده، بلکه منابع ملی اتلاف و بیت المال به هدر رفته است.

علیه رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام جرم شده است

رئیس سازمان دیده بان شفافیت و عدالت، با تاکید بر اینکه هپکو اراک، دشت مغان و سایر خصوصی سازی ها نیز وضعیت مشابهی با آلومینیوم المهدی دارند، افزود: متاسفانه برای فروش بنگاه ها ابتدا بنگاه ها را زیان ده کرده و سپس عنوان می کنند که اگر این بنگاه رایگان ارائه شود ضرر آن از نگهداری اش کمتر است و این نگاه غیرعاقلانه و خیانتکارانه بوده و سبب شده بنگاه ها به ثمن بخس به فروش برسد.

وی با بیان اینکه نتوانستیم مانع واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال شویم، ادامه داد: خریدار آلومینیوم المهدی، شمش ها و اموال کارخانه را فروخته است، لذا براین اساس علیه رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام جرم شد، چرا که برخلاف مصالح سازمانی و به نفع متصرفان عمل کرده که در این اعلام جرم مشخص شد، قرارداد اجرا نشده و باید آلومینیوم المهدی را از خریدار پس گرفته و قرارداد را فسخ کنند.

عده ای بخاطر احساس خطر، قراردادهای واگذاری و خصوصی سازی را فسخ کرده و مجتمع ها را پس گرفته اند

توکلی با اشاره به اینکه عده ای با احساس خطر، قراردادهای واگذاری و خصوصی سازی را فسخ کرده و مجتمع ها را پس گرفته اند، تاکید کرد: براین اساس آلومینیوم المهدی از خریدار پس گرفته شده و به مپنا واگذار شد که شرکت مپنا صلاحیت اداره این مجتمع را دارد، اما قیمتی که برای فروش این بنگاه در نظر گرفته شده بسیار پایین است.

وی با بیان اینکه اقدام سازمان خصوصی سازی در واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال به مپنا خلاف قانون و مصالح ملی بوده است، افزود: آلومینیوم المهدی باید بار دیگر قیمت گذاری شود، چراکه قیمت گذاری صورت گرفته مربوط به سال 93 بوده و قیمت کارخانه تاکنون 3 تا 4 برابر شده، لذا باید دوباره قیمت گذاری شود.

از وزیر امور اقتصادی و دارایی درخواست شده که فعلا خصوصی سازی ها را متوقف کند

توکلی با تاکید بر اینکه به شکل مشکوک و تعجب آوری آلومینیوم المهدی را در بازه زمانی بسیار کوتاهی واگذار کردند، ادامه داد: ماشین سازی تبریز و هپکو نیز وضعیت مشابهی دارند، چرا که ماشین سازی تبریز در مدت کوتاهی به حراج گذاشته شده و 700 میلیارد تومان قیمت گذاری شد، در حالی که تنها زمین های این کارخانه حداقل 1800 میلیارد تومان ارزش دارد و ماشین آلات برند ماشین سازی و زمین هر کدام باید جداگانه قیمت گذاری می شد.

رئیس سازمان دیده بان شفافیت و عدالت در پایان گفت‌وگوی خود با خانه ملت، با بیان اینکه از وزیر امور اقتصادی و دارایی درخواست شده که در حال حاضر خصوصی سازی ها را متوقف کند، تصریح کرد: باید به اعتراض ها رسیدگی و تکلیف پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی مشخص شود، چرا که وی صلاحیتی برای ماندن در سمت ریاست سازمان خصوصی سازی را ندارد و باید در برابر خیانت هایی که به منابع ملی شده پاسخگو باشد.

دیدگاه کاربران

علی 671۸۰۴۸۰۰۱۰:۳۸:۲۹ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
این رپیس خصو صی سازیه از این دم کلفتا است که هیچکس حریفش نمی شه و انگار نه انگار که به کار خودش هم ادامه می ده و از کسی ترسی هم ندارد و برای خودش حکومت می کنه .و پشتش به یک جا گرمه .
ناشناس۸۰۴۹۳۰۱۱:۲۹:۵۳ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
پشتش به روحانی گرمه...
ناشناس۸۰۵۱۵۵۱۳:۲۲:۱۹ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
برادر روحانی را دارند محاکمه میکنند یعنی روحانی اصلا گرما نداره که پشت برادر خودش را گرم کنه چه برسه به پوری حسینی
راه۸۰۵۳۵۴۱۵:۰۱:۱۹ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
پوری حسینی میدونه روحانی تکیه گاه قابل اعتمادی نیست ______________ پشت این رانتیسم بزرگ به انبوهی از اطلاعات و آتوهای پشت پرده گرمه و بس.
ناشناس۸۰۵۰۵۹۱۲:۳۶:۵۷ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
ایشون رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در آذربایجان بودند برادر عزیز ؛ چرا که نه !!؟؟
ناشناس۸۰۵۰۱۹۱۲:۱۳:۱۸ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
هم متخلف است هم بی ادب
ناشناس۸۰۵۱۱۸۱۳:۰۷:۰۴ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
خصوصی سازی فقط در بورس باید انجام بشه
ناشناس۸۰۵۲۶۲۱۴:۰۸:۴۱ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
قوه قضاییه چرا مماشات میکند سازمان خصوصی سازی بسیاری از شرکت ها و صنایع را بصورت کلنگی و ثمن بخس واگذار کرده و در این میان مسایل رانت و رشوه و خویش و قوم سازی و خصولتی و نظیر اینها هم زیاد بوده است
ناشناس۸۰۵۳۱۰۱۴:۳۵:۵۰ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
توکلی تو قوه قضائیه هستی؟
ناشناس۸۰۵۴۴۶۱۵:۴۹:۳۶ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
سلام، شما وکیل مدافع آقای پوری حسینی هستید؟!
رضامیرزایی۸۰۵۳۱۳۱۴:۳۷:۳۷ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
ایشان شرایط عمومی (ونه اختصاصی برای مدیرکل یارییس سازمان ) برای استخدام (ونه برای تحول وبروزرسانی تشکیلات وپروژه های مدیریتی) طبق شروط در آیین نامه ها را ندارد.
ناشناس۸۰۵۴۸۲۱۶:۰۵:۰۰ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
رییس شبکه سوم داماد حداد عادل شرایط دارد
محسن۸۰۵۸۴۶۲۰:۰۸:۱۴ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
نتیجه اشتباه در سپردن مسئولیت به افراد و سپس عدم نظارت دقیق و کوتاهی در برخورد به موقع میشود این ! بنده به عنوان یک نفر با تجربه کار در آلومینیوم المهدی اعلام می کنم که این کارخانه کاملا از بین رفته است منظورم این است که بدهکاری آن بیشتر از ارزش آن است شروع بد با مدیریت دولتی و تیر خلاص هم خصوصی سازی

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

  2. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

  3. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

  4. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

  5. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

  6. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

  7. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

  8. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

  9. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

  10. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

  11. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

  12. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

  13. انقلابی‌گری و دنا پلاس

  14. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

  15. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

  16. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

  17. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

  18. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

  19. رهگیری ناو هواپیمابر «نیمیتز» توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه

  20. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

  21. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

  22. آتش‌سوزی گسترده در شهر لبنیات میهن

  23. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

  24. بهترین تک تیرانداز دنیا با ۳۰۰۰ شلیک موفق

  25. چرا «سریال دل» به دل کسی ننشست؟

  ابر آروان

  آخرین عناوین