نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

گروه اقتصادی الف،   3970920045 ۱۷ نظر، ۵ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه در لایحه بودجه ۹۸ افزایش قیمتی برای حامل‌های انرژی پیش بینی نشده است، گفت: برای افزایش یارانه نقدی باید قیمت حامل‌های انرژی نیز افزایش یابد که فعلا برنامه‌ای برای آن نداریم.

به گزارش فارس، محمدباقر نوبخت در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه ایجاد اشتغال در بخش صنعت‌، معدن در خصوص افزایش یارانه نقدی اظهار داشت: این موضوع دست مجلس است و از هفته دیگر دست آنها در لایحه بودجه سال ۹۸ باز است، اما اکنون پولی نداریم که بپردازیم.

*پیش بینی ۱۴۲ هزار میلیارد تومان منابع هدفمندی یارانه در تبصره ۱۴ لایحه بودجه 

وی در مورد علت واگذاری حذف یارانه نقدی خانوارهای غیرنیازمند به استان‌ها در لایحه بودجه سال آینده گفت: منابع یارانه‌ها در تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۸ بالغ بر ۱۴۲ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شد و مشابه سنوات گذشته یارانه نقدی به خانوارهایی که استحقاق آن را دارند همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان را در ماه باید پرداخت کنیم، اما قانون گذار تعیین کرده کسانی که زیر ۳ میلیون تومان درآمد دارند، از این یارانه استفاده کنند و بالای این رقم استحقاق دریافت یارانه را ندارند.

وی‌ ادامه داد: برای اینکه این کار واقع‌بینانه صورت بگیرد، باید کسانی این تشخیص را بدهند که نزدیک‌تر بشناسند و اگر با یک فرمول کلی سازمان هدفمندی و دولت کل نزدیک به ۸۰ میلیون نفر شناسایی کند و یارانه به حق بدهد که کاری دشوار است برای اینکه غیرمتمرکز عمل کنیم و از ظرفیت‌ استان‌ها استفاده شود، قرار شد بر اساس حوزه جغرافیایی همین رقمی را که برای یارانه خانوارها پرداخت می‌شود، بر اساس کمیت و جمعیت استان در اختیار شورای برنامه‌ریزی استان قرار دهیم.

*حذف یارانه خانوارهای پردرآمد سلیقه ای نیست

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه قطعا با توجه به امکاناتی که استان‌ها در اختیار دارند دقیق‌تر می‌توانند راجع‌به یارانه خانوارها تصمیم بگیرند، تصریح کرد: حذف یارانه خانوارها سلیقه‌ای نخواهد بود و ضابطه دارد؛ اول آن‌که پرداخت‌ها در چارچوب آیین‌نامه اجرایی صورت می‌گیرد که هر سال سازمان برنامه و بودجه باید آن را تهیه کند و هیات وزیران تصویب کند. به همین جهت دقیقا شاخص‌ها برای پردرآمد یا کم‌درآمدی شناسایی صورت خواهد گرفت.

معاون رئیس‌جمهور یادآور شد: مبلغی که از محل حذف یارانه غیرنیازمند تامین می‌شود می‌تواند در همان استان هزینه شود و افرادی که یارانه دریافت نمی‌کنند می‌دانند که منابع برای پروژه‌های عمرانی و یا کمک به اقشار نیازمند هزینه خواهد شد که به عدالت نزدیک‌تر است. قطعا اگر نواقصی در رابطه با حذف یارانه بگیران وجود داشته باشد که البته تلاش ما این است که سلیقه اعمال نشود، بر پایه ضابطه روشن و شفاف خواهد بود.

وی تاکید کرد: این مدل بهتر از آن است که عده‌ای در تهران بنشینند و برای کل روستاها و شهرها تصمیم بگیرند، زیرا قطعا شناخت‌شان ضعیف‌تر است.

* منابع جدیدی ایجاد نشده است که یارانه نقدی را افزایش دهیم

نوبخت در مورد اینکه چرا مبلغ یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی افزایش نمی‌یابد و پیشنهاد‌ی در این رابطه وجود ندارد، عنوان کرد: این یارانه‌ها مابه‌التفاوت قیمت‌های جدیدی هست که روی قیمت حامل‌های انرژی و آب و برق اعمال می‌شود، هر مقدار که در حامل‌ها افزایشی ایجاد شود، طبق قانون هدفمندی ۵۰ درصدش سهم مردم، ۳۰ درصد سهم تولید و ۲۰ درصد به خزانه واریز می‌شود تا صرف امور جاری عمرانی شود.

به گفته معاون رئیس‌جمهور، مجلس در سال‌های اخیر تغییراتی در تبصره ۱۴ قانون بودجه انجام داد که اگر برق و آب افزایش قیمت پیدا کند به خود شرکت‌ها بازگردد تا بتوانند با توجه به نیازها سرمایه‌گذاری کنند، ضمن آن‌که قیمت تمام‌شده آب و برق به مراتب بیشتر از رقمی است که از خانوارها دریافت می‌شود. بنابراین این طور نیست که اگر حاملی افزایش یابد به یارانه نقدی اضافه شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه تاکنون نیز قیمت‌ها تغییر نکرده که منابع جدیدی حاصل شود، گفت: آنچه باقی می‌ماند حامل‌های انرژی است و همچنان هزار تومان برای بنزین و رقم‌های قبلی برای گازوئیل ثابت مانده و منابع جدیدی حاصل نشده است. طبق قانون حتی یک ریال آن را شرکت نفت، شرکت پالایش و پخش و نظایر آن نمی‌توانند استفاده کنند و حتماً باید به خزانه واریز کنند و خزانه نیز این پول را در حساب خاصی مربوط به سازمان هدفمندی یارانه‌ها نگهداری می‌کند و جز برای مصارف تبصره ۱۴ که بخش عمده آن به مردم بازمی‌گردد کار دیگری صورت نمی‌گیرد.

*مبلغ یارانه نقدی را متناسب با افزایش قیمت حامل های انرژی افزایش داد 

نوبخت افزود: اگر کسی می‌خواهد بگوید که مثلا یارانه از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۴۵۰ هزار تومان برسد، اشکالی نیست، راهش این است که قیمت حامل‌هایی که از محل آنها می‌تواند یارانه داد را گران کرد. هر مقدار گران شود، به همان میزان می‌توان یارانه را بیشتر کرد. درست است که قیمت بنزین نسبت به سایر کشورهای همسایه پایین‌تر است و مشکلاتی وجود دارد اما وقتی می‌خواهیم قیاس بکنیم باید سایر شاخص‌ها نیز در نظر گرفته شود و تطبیقی صورت بگیرد. فراموش نکنیم هدف دولت همچنان مهار تورم است و قیمت حامل‌های انرژی می‌تواند آثار روانی داشته باشد، با همه اینها برنامه‌ریزی همه جانبه و دقیق خواهیم داشت تا رعایت حال مردم را هم از نظر افزایش مصرف و قاچاق و مسائل مختلف داشته باشیم.

*دولت حتی ۲۰ درصد سهم خودش را به یارانه نقدی اختصاص داده است

نوبخت تاکید کرد: آنچه فعلا در لایحه بودجه سال آینده و تبصره ۱۴ پیش‌بینی کردیم با همین ارقام حامل‌های انرژی موجود است و هیچ افزایش قیمتی دیده نشده است و هر تصمیم جدیدی به خود مردم بازمی‌گردد زیرا دولت حتی ۲۰ درصد سهم خودش را به یارانه نقدی اختصاص داده و حتی در سال های گذشته، سالانه حدود ۱۲ تا ۱۴ هزار میلیارد از بودجه عمومی برای یارانه نقدی پرداخته کرده است. البته با سازوکاری که امسال در بودجه تاکنون یک ریال هم از منابع خزانه برای یارانه نقدی استفاده نشده است.

وی در مورد حقوق بازنشستگان نیز گفت: هیچ تبعیضی برای افزایش حقوق متوسط ۲۰ درصدی بازنشستگان وجود ندارد و همه شاغلین و بازنشستگان از متوسط ۲۰ درصد استفاده خواهند کرد. اینکه آن را پلکانی بکنیم برای کسانی که حقوق‌شان پایین است و ضریب بیش از ۲۰ درصد بگیرند و آنهایی که حقوق بالاتری دارند و کمتر از ۲۰ درصد بگیرند، بحث‌هایی است که در مجلس محترم دنبال می‌شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۷۱۳۳۵۱۱:۵۶:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۲۰
اهان فقط نرخ افغانی افزایش پیدا کرده.ما چقد گیجیم
ناشناس۶۷۱۴۲۱۱۲:۳۲:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
خدا را قسم میدیم به فاطمه زهرا شما و همفکرانت رو به روز ملت ۹۶ درصدی بیاندازه. به چه کنم چه کنم بیافتید مثل مردم
ناشناس۶۷۱۶۶۸۱۴:۲۷:۰۶ ۱۳۹۷/۹/۲۰
نرخ بنزین تغییری نکرده اما نوبخت باید تغییر کند
ناشناس۶۷۲۰۸۱۱۸:۴۵:۰۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
بیا اقای نوبخت بهای حاملها انرژی رو ببر بالا شماره کارت بده ماه به ماه یارانه بریزیم خلاص فقط خواهشا انقدر حرف الکی نزن
ناشناس۶۷۱۳۶۵۱۲:۱۰:۴۳ ۱۳۹۷/۹/۲۰
قیمت گاز، آب، برق ... همه در چند سال گذشته در حال افزایش بود اما دریغ از افزایش یارانه. از این گذشته قیمت حامل های انرژی را در شش سال گذشته چندین برابر و از جیب مردم پول استخراج میکنید بعد هم با منت چهل و پنج هزار تومن همان پول مردم را با هزار منت به خودشان می دهید.
ناشناس۶۷۱۳۸۳۱۲:۱۶:۱۲ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مگر برق، گاز وآب به دفعات گران نشده؟
عدالت۶۷۱۳۹۲۱۲:۱۹:۳۵ ۱۳۹۷/۹/۲۰
در دولت شما بنزین از 400 به 700 تومان سپس آنرا به 1000 تومان رسید فراموش کردید یا آلزایمر گرفته اید جناب نوبخت
نوبخت۶۷۲۳۲۶۲۲:۲۶:۳۴ ۱۳۹۷/۹/۲۰
خودم را به حماقت زدم
ناشناس۶۷۱۴۰۳۱۲:۲۴:۰۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
قبض آب و برق و گاز رو تو این چند سال یه ورقی بزنیم به هر کودکی تفاوت قیمتها رو میبینه هر کیلووات برق در مصارف تجاری مثل مغازه ها در سال 90برابر 1100ریال بوده الان همون شده 1960ریال،یعنی 80 درصد افزایش
ناشناس۶۷۱۴۲۰۱۲:۳۲:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۲۰
شما راست می گید، ولی قبض حامل های انرژی چیز دیگه نشان میده
ناشناس۶۷۱۵۱۱۱۳:۰۷:۵۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
بجای گرو کشی قیمت یارانه برای قیمت سوخت باید دستکم ۳۰ درصد یارانه بگیران که در دهکهای بالا هستند از لیست حذف کنید که تابحال کوتاهی کرده اید
ناشناس۶۷۱۵۱۳۱۳:۰۷:۵۸ ۱۳۹۷/۹/۲۰
انرژی دردولت شما چندین بار افزایش یافت ولی برخلاف قانون ریالی به یارانه اضافه نکردید براساس قانون وافزایش های مکررآب برق گاز بنزین و..یارانه هابایست حوالی ۲۰۰۰۰۰۰ ریال میشد دولت شماحق مردم رابلعید !!!
ناشناس۶۷۱۶۲۲۱۳:۵۳:۲۳ ۱۳۹۷/۹/۲۰
نرخ انواع مالیات‌ها تا خروجی مرز و قیمت خدمات دولتی مثل گذرنامه و کالاهای که انحصار تولیدش دست دولت است مثل آهن و خودرو و..... دروغگویی هم حدی داره
ناشناس۶۷۱۶۲۷۱۳:۵۹:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
انگار حامل های انرژی ارث پدری ایشون هست که اینطوری شرط میزاره
علی۶۷۱۷۰۱۱۴:۴۵:۲۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مملکت صاحب ندارد یعنی یکی نیست به این آقای نوبخت بگوید خاصیتی برای این کشور بغیر از فاجعه داشته است ؟
ناشناس۶۷۲۳۳۱۲۲:۳۳:۲۴ ۱۳۹۷/۹/۲۰
ایشان فقط زورش به قشر بدبخت کارمند می رسد ، خدا از ایشان هم در این دنیا و آن دنیا نگذرد، ایشان فرزندانشان را به کشور بلاد کفر آمریکا فرستاده و آن جا تحصیل و کار می کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شهرام کریمی۶۷۲۶۱۲۰۸:۵۷:۰۶ ۱۳۹۷/۹/۲۱
دولت باید استیضاح بشه بخاطر فریبکاری ها و عدم کارایی

پربحث‌های امروز

 1. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 2. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 3. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 4. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 5. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 6. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 7. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 8. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 9. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 10. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

 11. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 12. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 13. زمان حال را غنیمت بشمار  

 14. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 15. دریافت عوارض در تونل‌های شهری تهران منتفی شد

 16. چرا موسوی خوئینی‌ها علیه هاشمی سخن گفت؟

 17. آزمون: منتقدانم بعدا شرمنده می‌شوند/ وقتی دایی را می‌زنند چرا کی‌روش را نزنند؟

 18. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 19. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 20. چرا پزشکان مثل دیگران مالیات نمی دهند؟

 21. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 22. انتقاد امیر هاشمی‌مقدم از جواد خیابانی برای بازی با احساسات مردم

 23. بنز CLA۴۵ فول ۲۰۱۶ را بشناسید

 24. خدا یک صبری به نمایندگان بدهد با این هیئت رئیسه!

 25. لابی سنگین برای لغو مالیات پزشکان

پربحث‌های دیروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 4. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 8. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 11. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 12. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 13. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 16. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 17. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 18. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 23. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 24. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

 25. آصفی: شکست نشست ضد ایرانی لهستان حتمی است/ آمریکا با اجرای شو ورشو چه می‌خواهد؟/ مردم با اصل نظام مشکل ندارند؛ اما...

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 8. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 9. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 10. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 11. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 12. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 13. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 14. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 15. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 16. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 20. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 21. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 24. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 25. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

پربحث‌های اخیر

 1. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 2. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 3. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 4. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 5. تورم قیمت مصرف‌کننده ۳۹.۶ درصد شد

 6. افزایش بهای سکه و ارز + جدول

 7. چرا پزشکان مثل دیگران مالیات نمی دهند؟

 8. بنز CLA۴۵ فول ۲۰۱۶ را بشناسید

 9. افزایش ۶۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران

 10. قابل توجه کارگرانی که سبد کالا نگرفتند

 11. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 12. تصدی‌گری دولت در صنعت خودرو خاتمه می‌یابد

 13. فاجعه ای به اسم خصوصی‌سازی/ وقتی بازرس ارزیاب و کارشناس قیمت‌گذاری همگی همان خریدار بوده‌اند!

 14. رشد ۹۰ درصدی قیمت مسکن نسبت به دی‌ماه سال قبل

 15. سهم حقوق کارمندان و بازنشستگان از بودجه ۹۸ + جدول

 16. دژپسند: خصوصی‌سازی باید آسیب‌شناسی شود

 17. نرخ جدید بنزین هواپیما اعلام شد

 18. جدیدترین قیمت FOB بنزین و فرآورده‌های نفتی اصلی + جدول

 19. افتتاح کارخانه ۲.۵ میلیون تنی گندله سازی بوتیای ایرانیان

 20. رشد ۶ درصدی شاخص بورس در دیماه امسال

 21. کارگران ساعتی و پاره‌وقت چقدر عیدی می‌گیرند؟

 22. آخرین قیمت نفت در بازار جهانی

 23. پرونده‌ی قاچاق گوشی بسته شد

 24. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 25. فقدان راهکار برای اشتغال مولد و تثبیت آن در لایحه بودجه ۹۸

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 2. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 3. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 4. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 5. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 6. سکه ۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان شد/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان

 7. تورم قیمت مصرف‌کننده ۳۹.۶ درصد شد

 8. خصوصی‌سازی یا مین‌گذاری در اقتصاد و جامعه ایرانی/ دولت نگاه به واگذاری‌‌ها را تغییر دهد؛ آب در هاون نکوبد

 9. افزایش بهای سکه و ارز + جدول

 10. قیمت امروز دلار در بانک‌ها

 11. ۱۱ هزار شعبه بانکی تعطیل می‌شوند؟

 12. مجلس با کلیات طرح ساماندهی بازار خودرو موافقت کرد

 13. تصمیمی درباره سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است

 14. سومین محموله نفت خام در بورس انرژی همچنان بدون مشتری

 15. وزیر راه و شهرسازی: شورای مسکن در استانها احیاء شد

 16. جلسه ویژه بررسی وضعیت ارز با حضور «همتی، دژپسند و رحمانی» در مجلس

 17. حرکت نخستین محموله نفتی ایران به مقصد ژاپن

 18. رزرو بهترین هتل های مشهد با مناسب ترین قیمت

 19. سود سپرده‌های کوتاه‌مدت ماه‌شمار شد

 20. بازار کار ایران،سال آینده چه کسانی را سر کار می گذارد؟

 21. مهلت یک ماهه قاضی‌پور به وزارت نیرو

 22. پای نظافت چی، معتاد و کارتن خواب در اختلاس های بانک سرمایه   

 23. آغاز ثبت نام مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان کشوری

 24. قطع جریان آب انتقالی از سرشاخه‌های دز به قم

 25. انسداد کارت بانکی مهاجران بدون اطلاع قبلی

پربحث‌های هفته

 1. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 2. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 3. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 4. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 5. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 6. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 7. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 8. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 9. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 10. قیمت محصولات سایپا دوباره افزایش یافت

 11. نوبخت: درآمد برخی خانواده ها از محل یارانه هاست/به پرداخت یارانه ها افتخار می کنم

 12. مردم در تنگنا هستند

 13. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 14. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 15. نوبخت: در حوزه صادرات نفتی مشکل داریم

 16. نگاه برخی مدیران؛ رشد اقتصاد ایران و بزرگ‌ترین خیانت به اقتصاد مقاومتی

 17. افزایش ۳ برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری

 18. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 19. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 20. رئیس کل بانک مرکزی با ترخیص خودروهای وارداتی مخالفت کرد

 21. رحمانی: مردم از نوسان قیمت‌ها ناراضی هستند/ همه ما باید نظرات سازمان حمایت را بپذیریم

 22. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 23. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 24. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

 25. جزئیات طرح نمایندگان برای اختصاص سهمیه بنزین به ازای هر ایرانی

آخرین عناوین