وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

گروه سیاسی الف،   3970920031 ۵۱ نظر، ۱۷ در صف انتشار و ۲۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

رئیس‌جمهور دیروز در حالی که روند قانونی پیوستن یا نپیوستن به FATF در کشور جاری است، در رویکردی پوپولیستی وعده داد اگر به FATF بپیوندیم، ۲۰ درصد ارزانی می‌شود!

رئیس‌جمهور دیروز در حالی که روند قانونی پیوستن یا نپیوستن به FATF در کشور جاری است، در رویکردی پوپولیستی وعده داد اگر به FATF بپیوندیم، ۲۰ درصد ارزانی می‌شود! روحانی سه سال پیش نیز همین مقدار (۲۰ درصد) وعده داده بود که اگر برجام را بپذیریم، ارزانی خواهد شد! با این حال تکرار وعده ۲۰ درصدی در شرایطی که ارزانی ۲۰ درصدی پسابرجام به گرانی حداقل ۲۰۰ درصدی منجر شده، خیلی عوام‌فریبانه است. 

آیا رئیس‌جمهور می‌خواهد گرانی‌های احتمالی آینده را به فرض نپیوستن به FATF به نفع خود مدیریت کند یا می‌خواهد با این وعده اهرم فشار فراقانونی برای پیوستن به گروه ویژه اقدام مالی ایجاد کند؟!

روحانی دیروز همچنین گفت که در دولت گذشته ۴۵ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی به مسکن مهر داده شد که ۴۵ درصد تورم ایجاد کرد. این ادعا در حالی است که تورم ۴۰ تا ۴۵ درصدی حداقل تورم فعلی کشور است و دولت دوازدهم با ارتقای نقدینگی از ۴۷۰ هزار میلیارد به ۱۷۰۰ هزار میلیارد تومان، حتی یک واحد از مسکن اجتماعی را که وعده داده بود، نساخت. 

روحانی البته منازعه‌ای را هم با برخی مراجع تقلید راه انداخت که پیوستن به FATF را خلاف مصلحت اسلامی کشور اعلام کرده بودند و خطاب به آنان گفت: «شما از اسلام چه می‌دانید؟!» به نظر می‌رسد اداره کشور در شرایط حاضر به رویکردی عقلانی‌تر احتیاج دارد تا رویکری عوامانه و حمله به چپ و راست.

حسن روحانی را باید با وعده‌هایش معرفی کرد، رئیس‌جمهوری که در روز‌های انتخاباتی سال‌های ۹۲ و ۹۶ و سخنرانی‌های پس از آن وعده‌هایی را به مردم می‌داد که پذیرش آن کمی مشکل بود،، اما به واسطه همین وعده‌ها، توانست آرای مردم را از آن خود کند و رئیس‌جمهور ایران شود. او در جدیدترین سخنرانی خود در میان مدیران وزارت راه و شهرسازی سخنان جالبی را رسانه‌ای کرده‌است. روحانی گفته است با پذیرش FATF اتفاق مهمی در کشور رخ خواهد داد و این‌بار هم با وعده ارزانی، خواستار همراهی مردم برای پذیرش FATF شد. رقم ۲۰‌درصدی که روحانی اعلام کرده، در مهر ۹۴ هم گفته شد، جایی که رئیس‌جمهور وعده داد با پذیرش برجام کشور ارزان‌تر اداره خواهد شد و قیمت کالا‌ها ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت، اما نه تن‌ها خبری از این کاهش نشد، بلکه بیشتر کالا‌های مصرفی نیز به نسبت روز‌های غیربرجامی، افزایش یافت! عجیب است که رئیس‌جمهور با این حجم از وعده‌های اجرا نشده چگونه وعده تکراری داده و حتی به خود زحمت نمی‌دهد درصد‌های اعلامی را کمی تغییر دهد. 

البته روحانی طعنه‌ای نیز به برخی مراجع تقلید زد که حضور ایران در این کنوانسیون را با انتقاد‌هایی مواجه کردند: «مگر می‌شود امروز با بانک‌های دنیا کار نکنیم؟! در این شرایط کسی می‌آید و مردم را تحریک می‌کند که اگر این کنوانسیون امضا شود و اگر با گروه اقدام مالی کار کنیم، اسلام از دست می‌رود، سوال بنده این است که کدام اسلام از دست می‌رود؟‌ای کاش شما اسلام را می‌فهمیدید و بعد می‌گفتید که اسلام از دست می‌رود.»

گرچه این اظهارات روحانی به هیچ عنوان با نظرات کارشناسی همخوانی ندارد، اما این گفته، اظهارات وزیر نفت را در مراسم امضای قرارداد فاز ۱۱ با شرکت توتال زنده نگه می‌دارد که زنگنه گفت: «با توتال، اسلام نجات پیدا می‌کند.» نه با آمدن توتال اسلام نجات پیدا کرد و نه با رفتن این شرکت فرانسوی از ایران، اسلام به خطر افتاد تا ثابت شود برای به کرسی نشاندن نظرات خود، از ابزار اسلام بهره برده می‌شود و این روند همچنان ادامه دارد. از نظر دولت و اعضای آن، تنها خوانش درست و صحیح از اسلام، برداشت آنهاست و همه کسانی که درباره اسلام اظهار‌نظر می‌کنند، دچار ضعف عقیدتی و دیدگاهی هستند!

بنزین چند نرخی

روحانی در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع بنزین پرداخت و از چند نرخی بودن بنزین در همه جهان گفت؛ او تاکید کرده که قیمت بنزین در تعطیلات پایان هفته با روز‌های کاری و شلوغ متفاوت است. روحانی حتی گفت: چه اشکالی دارد که ما سوخت را دو نرخی کنیم برای کسی که درست رانندگی می‌کند و کسی که احتیاط نمی‌کند! روحانی در شرایطی سعی دارد افکار عمومی را برای آغاز سهمیه‌بندی بنزین آماده کند که دولت یازدهم، به بهانه فسادزا بودن سهمیه‌بندی و بنزین دو نرخی، تصمیم گرفت بنزین را تک‌نرخی کند و بنزین دو نرخی را به سخره گرفت. 

حالا که مصرف بنزین به بیش از ۱۰۰‌میلیون لیتر افزایش یافته، دولت تصمیم دارد سهمیه‌بندی را احیا کند و بهای بنزین را افزایش دهد. اما استدلال‌هایی را مطرح و توجیهاتی را اشاره می‌کند که نه در کتاب‌های اقتصادی و نه در هیچ جای دنیا تجربه شده است. دولتی که خود موجب جهش مصرف بنزین در کشور شده‌است، بدون آنکه اشتباه خود را بپذیرد، به هر دستاویزی چنگ می‌زند تا بدون یک عذرخواهی ساده، به سراغ راهکاری کارشناسی برود. 

وضعیت به قدری عجیب شده‌است که برای توجیه‌سازی روی قیمت بنزین در جهان و چند نرخی‌بودن آن دست گذاشته می‌شود.

در این باره باید گفت: بهای بنزین در اغلب کشور‌های جهان از جمله امریکا و اروپا روزانه است و قیمت آن بر اساس مواردی نظیر کیفیت بنزین، خدمات جایگاه‌های سوخت، هزینه پالایشی و قیمت جهانی نفت تعیین شده و مصرف‌کنندگان با یک طیف مشخصی از بهای بنزین مواجه هستند. در این کشور‌ها مانند ایران قیمت دستوری بنزین وجود ندارد و بهای بنزین یک قیمت مشخص و استاندارد است که از یک الگوی مشخص پیروی می‌کند. این مهم را همگان می‌دانند، اما رئیس‌جمهور کشورمان بدون توجه به آنکه دسترسی مردم به اطلاعات دقیق، نمی‌تواند آن‌ها را برای پیاده‌سازی یک تصمیم متقاعد کند، مدعی می‌شود که قیمت بنزین در تمام دنیا و در تعطیلات گرانتر است!

برجام را نمی‌خواهید؟

رقابت‌های انتخاباتی سال ۹۲ را نمی‌توان فراموش کرد؛ روحانی گفته بود کاری خواهیم کرد که مردم به یارانه خود نیاز نداشته باشند. او بعد‌ها گفت: با میوه‌های برجام ارزانی و برکت به کشور سرازیر می‌شود، اما این اتفاق رخ نداد. با برجام هم قیمت‌ها افزایش یافت و یک سال مانده به انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، قیمت‌ها به سختی کنترل شد تا انتخابات تمام شود. روحانی که مجدداً انتخاب شد قیمت‌ها آزاد شد و یک سال جلوگیری از افزایش قیمت‌ها، خود را آزاد کرد و طی یک سال گذشته بهای کالا‌ها بین سه تا شش برابر افزایش یافت. 

روحانی این وضعیت را به نبود برجام مربوط کرده و گفته‌است: «باید به مردم بگوییم که برجام باشد یا نباشد، چه نتایجی در پی خواهد داشت و سود و زیان آن‌ها را برای مردم تشریح کنیم و از مردم بپرسیم که آیا زندگی گران می‌خواهند یا زندگی ارزان؟ و اگر گفتند که زندگی گران می‌خواهند، اهلاً و سهلاً و همه شعار‌ها را ما قبول داریم.»

رئیس‌جمهور به گونه‌ای برخورد کرده‌است که گویی عده‌ای در ایران برجام را به آتش کشیده و دولت را مجبور به خروج از این توافق کرده‌اند. با برجام که امتیاز خاصی نصیب ایران نشد و به جای سرمایه‌گذاری، واردات کالا از اروپا و سایر کشور‌ها به ایران افزایش یافت. هر چه نفت فروخته شد برای واردات در نظر گرفته شد و با این برنامه دولت، صنایع داخلی و تولید داخلی به نابودی کشیده شد. وضعیت امروز اقتصاد کشور با انبوهی از گرانی‌ها محصول کم‌کاری دولت در بخش‌های مهمی است که امروز با فرافکنی و تکرار وعده‌های تکراری در حال مخفی‌شدن است.

کدام یک از وعده‌های رئیس‌جمهور طی پنج سال گذشته درباره ارزانی و ثبات قیمت‌ها پا‌برجا بوده‌است که امروز از وعده ارزانی ۲۰ درصدی گفته می‌شود؟

منبع:جوان

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۷۱۰۸۰۰۹:۰۰:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
ایا با برجام تورم داشتیم یا با خروج امریکا از برجام ؟ اگر مسلمان نیستید حداقل آزاده باشید .
ناشناس۶۷۱۲۵۸۱۱:۰۹:۴۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
اینها دنبال منافع خود هستند نه مردم .
بهروز۶۷۱۳۵۲۱۲:۰۳:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۲۰
آقای آزاده بفرما این برجام چه معاهده ایست که ضمانت ندارد و نتوانست مانع خروج عضو امضاکننده و انفجار قیمتها شود؟ لطفا کمی پاسخگو باشید
ناشناس۶۷۱۳۸۹۱۲:۱۸:۱۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
تا وقتی بازی موشکی و شعار نابودی ادامه داره اقتصاد درست نخواهد شد . دش۰من را تحریک نکنید
حسن۶۷۱۸۰۰۱۵:۳۲:۰۶ ۱۳۹۷/۹/۲۰
لعنت خداوند بر مسئولیکه با اتکا برآقازادگی به نمایندگی رسید واین حرف لق را بر زبان شمای ترسو گذاشت درحالیکه اگر فقط چندروز در دفاع مقدس بودید می فهمیدید که نداشتن ابزار جنگ در دفاع چه مصیبت‌هایی که تولید نمی کند
ناشناس۶۷۲۰۳۴۱۷:۵۳:۱۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
درباره انرژی هسته ای هم، همین رو می گفتید و دادیدش رفت. حالا میگید موشک ها، این رو هم بدید بره دیگه چه بهانه ای برای معاهدات یک طرفه با غرب دارید؟
سید۶۷۲۰۵۰۱۸:۰۸:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۲۰
قبل از موشک دلیل تحریک دشمن چه بود؟؟؟ مصدق هم موشک داشت یا سپاه که برعلیه اش کودتا کردند؟؟؟؟؟
ناشناس۶۷۱۲۸۸۱۱:۳۲:۱۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
برجام و خروج هردو از یک سناریو تبعیت میکنند. __________________ نویسنده ی سناریوی فجیع برجام ، همان آمریکاست آمریکا یعنی ترامپ ، ترامپ یعنی ریگان ، ریگان یعنی اوباما ، اوباما یعنی بوش ، بوش یعنی کارتر ، کارتر یعنی آمریکا
ناشناس۶۷۱۰۹۴۰۹:۱۴:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
دیگه کسی حرفهای ایشون رو جدی نمی گیره شما هم خودتو خیلی ناراحت نکن
ناشناس۶۷۱۲۶۱۱۱:۱۰:۲۵ ۱۳۹۷/۹/۲۰
تو خوبی
ناشناس۶۷۱۴۶۶۱۲:۴۶:۵۵ ۱۳۹۷/۹/۲۰
همینطوره
ناشناس۶۷۱۰۹۹۰۹:۱۸:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
بار خدایا باقیمانده دولت روحانی را بر ما ببخش و کاری کن. راست در چشم ما می نگرد و دروغ می گوید ؛ یا خود را .... فرض کرده یا ما را. البته که ما نیستیم.
ناشناس۶۷۱۱۰۵۰۹:۲۰:۳۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
روحانی اقتصاد ایران رو نابود کرد. _____________________________ وقتی اقتصاد ویران میشه فساد در همه امور نمایان میشه اگه به حوزه های فرهنگی هنری ، اجتماعی و سیاسی نگاه کنیم عمق فساد رو در رده های بالا تا پایین به عیان میبینیم.
امید۶۷۱۱۱۳۰۹:۲۵:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۲۰
به خداا سواد هم چیزه خوبیه. نگفته با تصویبش ۲۰ درصد ارزونتر میشه. گفته اگه تصویب نشه ۲۰ درصد گرانتر میشه. مشکلات سیاسی که با هم دارین، منطق تون را کامل از بین برده متاسفانه
پوری۶۷۱۱۱۵۰۹:۲۵:۲۶ ۱۳۹۷/۹/۲۰
آقای روحانی ما ارزونی نمیخوایم... تو کار نکنی برا همه ی ما بهتره.
ناشناس۶۷۱۱۱۶۰۹:۲۵:۴۸ ۱۳۹۷/۹/۲۰
همه چی آرومه ما چه قدر خوشحالیم .....راستی کلیدش که گم کرده بود پیدا کرد؟؟؟ میخواید تو روزنامه آگهی کنیم که کلیدش پبدا بشه ...
راه۶۷۱۱۳۶۰۹:۳۷:۴۸ ۱۳۹۷/۹/۲۰
روحانی در جهت سیاست های کاخ سفید گام برمیدارد این افکار و تحرکات و سخنان تحریک کننده و تهدیدآمیز است.
حسن۶۷۱۱۴۰۰۹:۳۹:۴۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
آقای حسن روحانی برای نجات ملت از این بلبشور بهتر است شما ونمایندگان حامی شما در مجلس استعفا دهید وبا شجاعت بفرمائید ما بدلیل اینکه از کدخدا می ترسیم قادر به اداره امور نیستیم
ناشناس۶۷۱۱۴۳۰۹:۴۱:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
توصیه میکنم روحانی تاریخ بخونه.
ناشناس۶۷۱۴۸۷۱۲:۵۳:۵۳ ۱۳۹۷/۹/۲۰
تاریخ لازم نیست بخونه, فقط کافیه خاطرات خودش رو مرور کنه مذاکرات مک فارلین مذاکرات صلح با عراق مذاکرات هسته ای سعدآباد با سه کشور اروپایی مذاکرات برجام FATF CFT ..... و این داستان ادامه دارد
استاد دانشگاه۶۷۱۹۳۴۱۶:۳۷:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
به شما توصیه می شودبیشتر مطالعه کنی تا معنی توسعه ناپایدار واقتصاد وابسته به نفت و تحریم اقتصادی را بدانی.
ناشناس۶۷۱۱۵۵۰۹:۵۲:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
تورم در بیشتر کالاها مخصوصا کالاهای ضروری ، بعد از آفتاب تابان !!! و فاجعه برجام به بیش از ۵۰۰% رسیده. _____ این ۲۰% به درد خودت میخوره روحانی.
نیما۶۷۱۱۵۷۰۹:۵۴:۰۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
کاش تو این مملکت کسی به قدرت رسید از هر جناحی بگذارند کارشو انجام بده تا نتیجش مشخص بشه
ناشناس۶۷۱۱۶۹۱۰:۰۱:۱۸ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مشکل عدم صداقت آقای روحانی است ،روزی چنان شعار های انقلابی می دهد و سخن از شکست آمریکا با مقاومت ملت ایران سخن می گوید که خود انقلابیون هم با چنین پروپاگاندایی از آن سخن نمی گویند و روز دیگر ... آقای روحانی شعار دادن بس است کمی عمل کنید.
ناشناس۶۷۱۱۹۴۱۰:۱۶:۳۲ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مقاله بسیار زیبا و وزینی نگارش نمودید درود بر رسانه انقلابی قرن
ناشناس۶۷۱۱۹۵۱۰:۱۷:۵۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
خروج از برجام توسط آمریکا گرانی 200% درست کرد نه برجام! با برجام قیمت ها سه / چهار سال ثابت بود
ناشناس۶۷۲۲۵۸۲۱:۱۴:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
کل برجام دوسال هم طول نکشید چطور شما برجام را 4سال دیدی؟!!
ناشناس۶۷۱۲۰۶۱۰:۲۲:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مشکل اقتصاد ما به اقرار همه دست اندرکاران مافیای اقتصادی است که اقتصاد تابعی از سیاست آنهاست برای گل آلود کردن اوضاع ‌عدم شفافیت
فرهنگ۶۷۱۲۲۶۱۰:۳۶:۲۵ ۱۳۹۷/۹/۲۰
من نمیدونم این افزایش قیمت 200درصدی رو از کجا اوردید همه چیز دقیقا 4برابر شده مگه تو بازاز نیستید هیچ جنسی تو بازار وجود نداره که نسبت به قبل دوبرابر شده باشه حداقل 3.5برابر شده
ناشناس۶۷۱۲۵۹۱۱:۰۹:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۲۰
200%؟ حداقل 300%
ناشناس۶۷۱۲۶۰۱۱:۱۰:۲۴ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مخالفت بی وقفه شما با لایحه مبارزه با پولشویی گواه بی صداقتی است. خود تحریمی چه سودی برای ایران دارد؟
ناشناس۶۷۱۲۶۴۱۱:۱۴:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
چرا دیدگاه های بحقی که به مذاق شماها خوش نمیاد انتشار نمی دهید که حداقل با مشاهده موافق و مخالف بفهمید ملت چی میخواهند. واقعاً براتون متاسفم دیده بان
ناشناس۶۷۱۲۷۱۱۱:۲۱:۴۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
آقای روحانی شما استعفا بده برو مملکت بدون رییس جمهور بهتر اداره میشه
ناشناس۶۷۱۶۸۳۱۴:۳۳:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
من خودم خیلی به کارهای این دولت انتقاد دارم ولی چرا فکر می کنید اگر کسی دیگری غیر روحانی رئیس جمهور بود الان تحریم نبودیم و وضعیت ما خوب بود؟
خودم۶۷۱۲۹۰۱۱:۳۴:۰۶ ۱۳۹۷/۹/۲۰
اقای روحانی سلام من کارمندم اهلا وسهلا جواب بده تا شاید ارام بگیره دلم تا بتوانم شرمنده زن وبچه نشوم وام گرفتم تا خانه دار شوم الان ان پولو باید بدم رهن اهلا وسهلا جواب بده تا توی خرج خانه تا ۱۲برج کمر خم نکنم اهلا وسهلا پسته پرید گوشت پرید مرغ پرید ماهی پرید لبنیات پرید خرید کفش لباس پرید اهلا وسهلا
ناشناس۶۷۱۳۳۲۱۱:۵۵:۴۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
آقای روحانی! از آنجایی که هر چه تاکنون گفته ای خلافش واقع شده، دیگر برایمان عادی شده که برای پیش بینی آینده، حرفهایت را بالعکس کنیم.
ناشناس۶۷۱۳۳۹۱۱:۵۷:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
ترس روزنامه جوان از واقعیت وشفافیت
ناشناس۶۷۱۳۷۰۱۲:۱۱:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
اسلاحتلبا همیشه امیال رو با نقاب مردم اجرا می کنن
ناشناس۶۷۱۳۸۷۱۲:۱۷:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
لطفا استعفا
ناشناس۶۷۱۴۶۴۱۲:۴۵:۵۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مردم خواستار کاهش قیمت دلار هستن اونم فقط از طریق پیوستن به CFT مگر نه ارتباط بانکی با خارج حتی روسیه و چین قطع میشه
ناشناس۶۷۱۴۶۹۱۲:۴۷:۵۵ ۱۳۹۷/۹/۲۰
اگر برجام نبود شماها چه راه حلی داشتید ؟
ناشناس۶۷۱۴۸۱۱۲:۵۱:۵۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مخالفان برجام بگویند راه حل انها چیست ؟ اقتصاد مقاومتی
ناشناس۶۷۱۵۲۵۱۳:۱۴:۳۷ ۱۳۹۷/۹/۲۰
وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF. سود تصویب fatf بیشتر از برجامه حداقل دو برابر برجام سود داره. برجام که قیمت ارز رو سه برابر کرد علی برکت الله این 5 برابر می کند و باحال ترین کشور دنیا میشیم. هر حرفی که روحانی میزنه 10 درصد می ره رو قیمت ارز. مچکریم
ابو۶۷۱۵۹۴۱۳:۳۹:۱۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
روحانی نشان داده که جوکهای سرخه ای را بهتر از ریاست جمهوری بلد است
ناشناس۶۷۱۶۴۳۱۴:۱۰:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مارابه خیر تو امید نیست شر مرسان
ناشناس۶۷۱۷۴۳۱۵:۰۹:۵۵ ۱۳۹۷/۹/۲۰
انصاف داشته باشید. اصل توافق خوب بود.
ناشناس۶۷۱۸۱۴۱۵:۳۶:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
یادش به خیر بچه که بودیم می گفتند دروغگو دشمن خداست
ناشناس۶۷۱۸۹۸۱۶:۱۰:۳۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
نبود برجام یعنی تحریم های سازمان ملل یعنی دلار 100 هزار تومنی
علی۶۷۱۹۱۹۱۶:۲۷:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
چرا روز روشن دروغ می گویید؟ آقای روحانی گفت اگر FATF تصویب نشود اوضاع 20% خرابتر می شود.نگفت اگر تصویب شود 20% بهتر می شود.
یوسفی۶۷۲۰۲۲۱۷:۳۷:۱۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
تازه با fatf ,و کسب اطلاعات از ایران تحریم ها سخت تر خواهد شد
حسن۶۷۲۰۵۲۱۸:۰۹:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۲۰
اصلا من نمیدونم این آقا چش شده؟واقعا متاسفم برای کشورم که چنین فردی رو انتخاب کردیم

پربحث‌های اخیر

 1. فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ/ اصل ماجرا چیست؟

 2. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 3. قیمت امروز خودروها در بازار؛ پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۰۰ میلیون تومان شد + جدول

 4. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 5. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 6. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 7. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 8. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 9. حادثه دلخراش از فرو رفتن میل‌گرد در بدن کارگر  

 10. پراید ارزان شد

 11. آقای جهانگیری دل تولیدکنندگان از سیاست‌های اقتصادی شما خون است/ استعفا شما بزرگ‌ترین خدمت است  

 12. در ماجرای پیش‌فروش پراید، چه کسی مقصر است؟

 13. دلیل افزایش قیمت دلار از نظر محسن رضایی  

 14. ۳۳ درصد مردان دهه شصت ازدواج نکرده‌اند + اینفوگرافیک  

 15. آیت‌الله موسوی جزایری از «امامت جمعه اهواز» استعفا داد

 16. جهانگیری: مردم به دلیل خشکسالی‌های مستمر سختی فراوانی را متحمل شدند

 17. دست رد «حناچی» به سینه شورای شهر

 18. سردار صفوی: پاکستانی ها بدانند که دولت و حکومت سعودی پایدار نیست

 19. برخورد تند جلیقه زردها با یک یهودی  

 20. انتشار جزییات اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان شهرداری

 21. حقوق‌های زیر دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان از مالیات معاف می‌شوند

 22. آخرین قیمت دلار و طلا/ سکه ۴ میلیون و ۴۸۵ هزار تومان شد

 23. بازگشت رویایی ذوب آهنی ها با منصوریان در قطر/ حذف الغرافه باوجود گلزنی طارمی

 24. پیشنهاد اردوغان برای نگه داشتن داعشی‌های خارجی در سوریه

 25. ظریف: هیچگونه شکایت و دلخوری از کریمی و غفوری ندارم

پربحث‌های دیروز

 1. ازدواج موقت؛ چشم‌ها را باید شست...

 2. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 3. خودروهای فروش فوری بر مبنای نرخ روز بازار قیمت‌گذاری شد!

 4. تکمیل ظرفیت پیش‌فروش فوری پراید در ۴۵ دقیقه!  

 5. فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ/ اصل ماجرا چیست؟

 6. لجن‌‌پراکنی بی‌‌بی‌‌سی فارسی صدای عطاالله مهاجرانی را هم درآورد  

 7. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 8. چرا دولت شکایت نمی‌کند؟

 9. قیمت امروز خودروها در بازار؛ پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۰۰ میلیون تومان شد + جدول

 10. معاونان شهردار تهران چقدر حقوق می‌گیرند + جدول

 11. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 12. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 13. اعتراف دولت به ناکارآمدی، سرمایه‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد/ در بی‌ثابتی نرخ ارز، برخی انگل وار ثروتمند می‌شوند/ جامعه به ثبات، شفافیت، امنیت اقتصادی و رضایتمندی نیاز دارد

 14. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 15. رئیس اداره اوقاف لواسان بازداشت شد

 16. همه خدعه‌های اروپا

 17. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 18. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 19. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 20. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 21. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 22. حادثه دلخراش از فرو رفتن میل‌گرد در بدن کارگر  

 23. مصرف روزانه ۸۷ میلیون لیتر بنزین در کشور

 24. پراید ارزان شد

 25. آقای جهانگیری دل تولیدکنندگان از سیاست‌های اقتصادی شما خون است/ استعفا شما بزرگ‌ترین خدمت است  

پربحث‌های هفته

 1. طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

 2. ازدواج موقت؛ چشم‌ها را باید شست...

 3. خوارج عمانی در کنفرانس ورشو

 4. شاخ‌های محجبه یا وضعیت فکاهی ضد حجاب؟

 5. هرج‌ومرج در بازار خودرو و افزایش شوکه کننده قیمت‌ها/ چرا ترمز افزایش نرخ خودرو کشیده نمی‌شود؟/ عزیزی: آشفتگی بازار به علت سوء مدیریت خودروسازان است

 6. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 7. اسامی 16 نماینده امضاء کننده طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

 8. برای این عکس شما تیتر بزنید   

 9. گردآورنده کتاب «فتنه تغلب» که روایت‌هایی از فتنه ۸۸ است، میهمان ویژه الف می‌شود/ سوالات خود را درباره این کتاب از او بپرسید

 10. شلیک هوایی، درگیری و کنده شدن درب ون گشت ارشاد در تهران

 11. تا کی بجای ازدواج، به جوان بگوئیم: دوغ بخور؟

 12. توکلی: مجمع تشخیص به دنبال کاهش فشار بر مردم است/ FATF، استقلال داخلی را از بین می برد

 13. احمد توکلی خطاب به نمایندگان مجلس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت: فرمول تحقیرکننده اینستکس حتی نفت در برابر غذا هم نیست

 14. پراید ما یا پرادو رفیق ها و غرور بیجا

 15. آقای کریمی! برای اظهارنظر سیاسی هم آوایی با سالومه خانم «من و تو» کافی نیست  

 16. قیمت حاشیه بازار محصولات سایپا اعلام شد/ قیمت تندر ۹۳ میلیون تومان+جدول

 17. حمله تروریستی انتحاری به اتوبوس کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان/ تایید شهادت 27 نفر + اطلاعیه سپاه و عکس و فیلم

 18. افتخار نتانیاهو به تاریخ‌سازی و ایستادن در کنار سران کشورهای عربی/ آیا جنگی علیه ایران در راه است؟

 19. «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

 20. تازه‌ترین قیمت خودرو/ افزایش ۱۰ میلیونی سمند؛ پراید ۱۱۱ به ۴۵ میلیون تومان رسید

 21. دنا ۱۵ میلیون تومان گران شد/ عبور پراید ۱۱۱ از ۴۳ میلیون تومان + جدول قیمت‌ها

 22. واعظی: مجمع لوایح مربوط به FATF را تصویب نکند باید نتیجه آن را بپذیرد/ اجلاس ورشو یک شوی تبلیغاتی است

 23. امام جمعه اهواز چرا به انگلیس سفر کرد؟  

 24. پوشش امنیتی هواپیمای بن سلمان با 6 جنگنده پاکستانی+ فیلم

 25. درباره تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط محمود واعظی/ وقتی آقای رئیس دفتر فرافکنی می‌کند

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 2. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 3. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 4. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 5. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 6. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 7. آیت‌الله موسوی جزایری از «امامت جمعه اهواز» استعفا داد

 8. ظریف: هیچگونه شکایت و دلخوری از کریمی و غفوری ندارم

 9. جزئیات استعلام از مدارک تحصیلی وزرای دولت

 10. حسین فریدون در دادگاه کارکنان دولت  

 11. اسناد اصالت دونامه امام خمینی (ره) در خصوص آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی + تصاویر

 12. استانی شدن انتخابات باعث افزایش شکاف‌های قومی و مذهبی می‌شود

 13. دیدار جمعی از خانواده شهدا با تولیت آستان قدس رضوی

 14. سخنگوی شورای نگهبان: احتمال تصویب پالرمو و CFT در مجمع وجود دارد

 15. وزیر اطلاعات: چندین سرویس اطلاعاتی بر ضد ایران همکاری می‌کنند

 16. فلاحت پیشه: گره زدن FATF و INSTEX بهم ممکن نیست

 17. وقتی دعوای نمایندگان با پایان جلسه علنی هم خاتمه نیافت

 18. ذوالنوری: آقای کواکبیان! ما که استیضاح رئیس‌جمهور را تهیه کردیم غیررشید هستیم؟

 19. سوالات نمایندگان از وزرای علوم و ارتباطات

 20. روایت سرلشکر باقری از دقت بی‌نظیر موشک خرمشهر

 21. تذکرات نمایندگان مجلس به مسئولان کشور

 22. آغاز نشست نوبت عصر مجلس برای بررسی بودجه ۹۸

 23. کدخدایی: چشم پوشی شورای نگهبان از ایرادات CFT و پالرمو می‌توانست تخلف باشد، ما چشم پوشی نکردیم/ ممکن است این لوایح در مجمع تشخیص پذیرفته شوند

 24. سوال ۲۰ نماینده مجلس از رئیس جمهور درباره عدم تحصیل رایگان

 25. مخالفت مجلس با افزایش مالیات اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها

پربحث‌های دیروز

 1. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 2. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 3. چرا دولت شکایت نمی‌کند؟

 4. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 5. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 6. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 7. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 8. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 9. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 10. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 11. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 12. دلیل ترس دولت و اصلاح‌طلبان از قالیباف چیست؟  

 13. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره با دشمنان ‌بی‌فایده است

 14. آیت‌الله موسوی جزایری از «امامت جمعه اهواز» استعفا داد

 15. ظریف: هیچگونه شکایت و دلخوری از کریمی و غفوری ندارم

 16. جزئیات استعلام از مدارک تحصیلی وزرای دولت

 17. حسین فریدون در دادگاه کارکنان دولت  

 18. اسناد اصالت دونامه امام خمینی (ره) در خصوص آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی + تصاویر

 19. سخنگوی شورای نگهبان: احتمال تصویب پالرمو و CFT در مجمع وجود دارد

 20. وزیر اطلاعات: چندین سرویس اطلاعاتی بر ضد ایران همکاری می‌کنند

 21. فلاحت پیشه: گره زدن FATF و INSTEX بهم ممکن نیست

 22. وقتی دعوای نمایندگان با پایان جلسه علنی هم خاتمه نیافت

 23. ذوالنوری: آقای کواکبیان! ما که استیضاح رئیس‌جمهور را تهیه کردیم غیررشید هستیم؟

 24. سوالات نمایندگان از وزرای علوم و ارتباطات

 25. روایت سرلشکر باقری از دقت بی‌نظیر موشک خرمشهر

پربحث‌های هفته

 1. طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

 2. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 3. اسامی 16 نماینده امضاء کننده طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

 4. گردآورنده کتاب «فتنه تغلب» که روایت‌هایی از فتنه ۸۸ است، میهمان ویژه الف می‌شود/ سوالات خود را درباره این کتاب از او بپرسید

 5. توکلی: مجمع تشخیص به دنبال کاهش فشار بر مردم است/ FATF، استقلال داخلی را از بین می برد

 6. احمد توکلی خطاب به نمایندگان مجلس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت: فرمول تحقیرکننده اینستکس حتی نفت در برابر غذا هم نیست

 7. آقای کریمی! برای اظهارنظر سیاسی هم آوایی با سالومه خانم «من و تو» کافی نیست  

 8. حمله تروریستی انتحاری به اتوبوس کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان/ تایید شهادت 27 نفر + اطلاعیه سپاه و عکس و فیلم

 9. «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

 10. واعظی: مجمع لوایح مربوط به FATF را تصویب نکند باید نتیجه آن را بپذیرد/ اجلاس ورشو یک شوی تبلیغاتی است

 11. امام جمعه اهواز چرا به انگلیس سفر کرد؟  

 12. درباره تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط محمود واعظی/ وقتی آقای رئیس دفتر فرافکنی می‌کند

 13. مطرح شدن استیضاح روحانی در مجلس/ گمانه‌زنی درباره جانشین رئیسی در تولیت آستان قدس/ اطلاعات جدید از حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان

 14. دلیل ناراحتی این دو بازیگر از چهل سالگی انقلاب چیست؟  

 15. علت اصلی پراید ۴۵ میلیونی و گوشت ۱۲۰ هزار تومانی

 16.  پاکستان یا سوراخ موش؟! 

 17. احمد توکلی: قول دادید و عمل نکردید، چرا مشکلات را گردن دیگری می‌اندازید؟/ اگر به FATF هم بپیوندیم، مشکلات حل نخواهد شد

 18. از حمله تروریستی زاهدان تا سیرک ورشو

 19. بدون امید و نگاه خوشبینانه به آینده هیچ گامی نمی‌توان برداشت/ زانو زدن در برابر دشمن و «بوسه‌زدن بر پنجه‌ی گرگ» خطایی نابخشودنی است/ عملکردهای ضعیف، اقتصاد کشور را دچار چالش ساخته است

 20. درخواست ائمه جمعه خوزستان از آیت‌الله جزایری برای تجدیدنظر در تصمیم خود

 21. شک و شبهه درباره مدرک تحصیلی دو وزیر/ دلیل دستگیری سفیر سابق آفریقای جنوبی در ایران/فعال اصلاح طلب: رفتار صمیمانه از دولت ندیدیم

 22. واکنش ظریف به انتقاد علی کریمی

 23. نحوه احوال پرسی آشنا با پوتین  

 24. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 25. چرا دولت شکایت نمی‌کند؟

آخرین عناوین