وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

گروه سیاسی الف،   3970920031 ۵۱ نظر، ۱۷ در صف انتشار و ۲۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

رئیس‌جمهور دیروز در حالی که روند قانونی پیوستن یا نپیوستن به FATF در کشور جاری است، در رویکردی پوپولیستی وعده داد اگر به FATF بپیوندیم، ۲۰ درصد ارزانی می‌شود!

رئیس‌جمهور دیروز در حالی که روند قانونی پیوستن یا نپیوستن به FATF در کشور جاری است، در رویکردی پوپولیستی وعده داد اگر به FATF بپیوندیم، ۲۰ درصد ارزانی می‌شود! روحانی سه سال پیش نیز همین مقدار (۲۰ درصد) وعده داده بود که اگر برجام را بپذیریم، ارزانی خواهد شد! با این حال تکرار وعده ۲۰ درصدی در شرایطی که ارزانی ۲۰ درصدی پسابرجام به گرانی حداقل ۲۰۰ درصدی منجر شده، خیلی عوام‌فریبانه است. 

آیا رئیس‌جمهور می‌خواهد گرانی‌های احتمالی آینده را به فرض نپیوستن به FATF به نفع خود مدیریت کند یا می‌خواهد با این وعده اهرم فشار فراقانونی برای پیوستن به گروه ویژه اقدام مالی ایجاد کند؟!

روحانی دیروز همچنین گفت که در دولت گذشته ۴۵ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی به مسکن مهر داده شد که ۴۵ درصد تورم ایجاد کرد. این ادعا در حالی است که تورم ۴۰ تا ۴۵ درصدی حداقل تورم فعلی کشور است و دولت دوازدهم با ارتقای نقدینگی از ۴۷۰ هزار میلیارد به ۱۷۰۰ هزار میلیارد تومان، حتی یک واحد از مسکن اجتماعی را که وعده داده بود، نساخت. 

روحانی البته منازعه‌ای را هم با برخی مراجع تقلید راه انداخت که پیوستن به FATF را خلاف مصلحت اسلامی کشور اعلام کرده بودند و خطاب به آنان گفت: «شما از اسلام چه می‌دانید؟!» به نظر می‌رسد اداره کشور در شرایط حاضر به رویکردی عقلانی‌تر احتیاج دارد تا رویکری عوامانه و حمله به چپ و راست.

حسن روحانی را باید با وعده‌هایش معرفی کرد، رئیس‌جمهوری که در روز‌های انتخاباتی سال‌های ۹۲ و ۹۶ و سخنرانی‌های پس از آن وعده‌هایی را به مردم می‌داد که پذیرش آن کمی مشکل بود،، اما به واسطه همین وعده‌ها، توانست آرای مردم را از آن خود کند و رئیس‌جمهور ایران شود. او در جدیدترین سخنرانی خود در میان مدیران وزارت راه و شهرسازی سخنان جالبی را رسانه‌ای کرده‌است. روحانی گفته است با پذیرش FATF اتفاق مهمی در کشور رخ خواهد داد و این‌بار هم با وعده ارزانی، خواستار همراهی مردم برای پذیرش FATF شد. رقم ۲۰‌درصدی که روحانی اعلام کرده، در مهر ۹۴ هم گفته شد، جایی که رئیس‌جمهور وعده داد با پذیرش برجام کشور ارزان‌تر اداره خواهد شد و قیمت کالا‌ها ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت، اما نه تن‌ها خبری از این کاهش نشد، بلکه بیشتر کالا‌های مصرفی نیز به نسبت روز‌های غیربرجامی، افزایش یافت! عجیب است که رئیس‌جمهور با این حجم از وعده‌های اجرا نشده چگونه وعده تکراری داده و حتی به خود زحمت نمی‌دهد درصد‌های اعلامی را کمی تغییر دهد. 

البته روحانی طعنه‌ای نیز به برخی مراجع تقلید زد که حضور ایران در این کنوانسیون را با انتقاد‌هایی مواجه کردند: «مگر می‌شود امروز با بانک‌های دنیا کار نکنیم؟! در این شرایط کسی می‌آید و مردم را تحریک می‌کند که اگر این کنوانسیون امضا شود و اگر با گروه اقدام مالی کار کنیم، اسلام از دست می‌رود، سوال بنده این است که کدام اسلام از دست می‌رود؟‌ای کاش شما اسلام را می‌فهمیدید و بعد می‌گفتید که اسلام از دست می‌رود.»

گرچه این اظهارات روحانی به هیچ عنوان با نظرات کارشناسی همخوانی ندارد، اما این گفته، اظهارات وزیر نفت را در مراسم امضای قرارداد فاز ۱۱ با شرکت توتال زنده نگه می‌دارد که زنگنه گفت: «با توتال، اسلام نجات پیدا می‌کند.» نه با آمدن توتال اسلام نجات پیدا کرد و نه با رفتن این شرکت فرانسوی از ایران، اسلام به خطر افتاد تا ثابت شود برای به کرسی نشاندن نظرات خود، از ابزار اسلام بهره برده می‌شود و این روند همچنان ادامه دارد. از نظر دولت و اعضای آن، تنها خوانش درست و صحیح از اسلام، برداشت آنهاست و همه کسانی که درباره اسلام اظهار‌نظر می‌کنند، دچار ضعف عقیدتی و دیدگاهی هستند!

بنزین چند نرخی

روحانی در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع بنزین پرداخت و از چند نرخی بودن بنزین در همه جهان گفت؛ او تاکید کرده که قیمت بنزین در تعطیلات پایان هفته با روز‌های کاری و شلوغ متفاوت است. روحانی حتی گفت: چه اشکالی دارد که ما سوخت را دو نرخی کنیم برای کسی که درست رانندگی می‌کند و کسی که احتیاط نمی‌کند! روحانی در شرایطی سعی دارد افکار عمومی را برای آغاز سهمیه‌بندی بنزین آماده کند که دولت یازدهم، به بهانه فسادزا بودن سهمیه‌بندی و بنزین دو نرخی، تصمیم گرفت بنزین را تک‌نرخی کند و بنزین دو نرخی را به سخره گرفت. 

حالا که مصرف بنزین به بیش از ۱۰۰‌میلیون لیتر افزایش یافته، دولت تصمیم دارد سهمیه‌بندی را احیا کند و بهای بنزین را افزایش دهد. اما استدلال‌هایی را مطرح و توجیهاتی را اشاره می‌کند که نه در کتاب‌های اقتصادی و نه در هیچ جای دنیا تجربه شده است. دولتی که خود موجب جهش مصرف بنزین در کشور شده‌است، بدون آنکه اشتباه خود را بپذیرد، به هر دستاویزی چنگ می‌زند تا بدون یک عذرخواهی ساده، به سراغ راهکاری کارشناسی برود. 

وضعیت به قدری عجیب شده‌است که برای توجیه‌سازی روی قیمت بنزین در جهان و چند نرخی‌بودن آن دست گذاشته می‌شود.

در این باره باید گفت: بهای بنزین در اغلب کشور‌های جهان از جمله امریکا و اروپا روزانه است و قیمت آن بر اساس مواردی نظیر کیفیت بنزین، خدمات جایگاه‌های سوخت، هزینه پالایشی و قیمت جهانی نفت تعیین شده و مصرف‌کنندگان با یک طیف مشخصی از بهای بنزین مواجه هستند. در این کشور‌ها مانند ایران قیمت دستوری بنزین وجود ندارد و بهای بنزین یک قیمت مشخص و استاندارد است که از یک الگوی مشخص پیروی می‌کند. این مهم را همگان می‌دانند، اما رئیس‌جمهور کشورمان بدون توجه به آنکه دسترسی مردم به اطلاعات دقیق، نمی‌تواند آن‌ها را برای پیاده‌سازی یک تصمیم متقاعد کند، مدعی می‌شود که قیمت بنزین در تمام دنیا و در تعطیلات گرانتر است!

برجام را نمی‌خواهید؟

رقابت‌های انتخاباتی سال ۹۲ را نمی‌توان فراموش کرد؛ روحانی گفته بود کاری خواهیم کرد که مردم به یارانه خود نیاز نداشته باشند. او بعد‌ها گفت: با میوه‌های برجام ارزانی و برکت به کشور سرازیر می‌شود، اما این اتفاق رخ نداد. با برجام هم قیمت‌ها افزایش یافت و یک سال مانده به انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، قیمت‌ها به سختی کنترل شد تا انتخابات تمام شود. روحانی که مجدداً انتخاب شد قیمت‌ها آزاد شد و یک سال جلوگیری از افزایش قیمت‌ها، خود را آزاد کرد و طی یک سال گذشته بهای کالا‌ها بین سه تا شش برابر افزایش یافت. 

روحانی این وضعیت را به نبود برجام مربوط کرده و گفته‌است: «باید به مردم بگوییم که برجام باشد یا نباشد، چه نتایجی در پی خواهد داشت و سود و زیان آن‌ها را برای مردم تشریح کنیم و از مردم بپرسیم که آیا زندگی گران می‌خواهند یا زندگی ارزان؟ و اگر گفتند که زندگی گران می‌خواهند، اهلاً و سهلاً و همه شعار‌ها را ما قبول داریم.»

رئیس‌جمهور به گونه‌ای برخورد کرده‌است که گویی عده‌ای در ایران برجام را به آتش کشیده و دولت را مجبور به خروج از این توافق کرده‌اند. با برجام که امتیاز خاصی نصیب ایران نشد و به جای سرمایه‌گذاری، واردات کالا از اروپا و سایر کشور‌ها به ایران افزایش یافت. هر چه نفت فروخته شد برای واردات در نظر گرفته شد و با این برنامه دولت، صنایع داخلی و تولید داخلی به نابودی کشیده شد. وضعیت امروز اقتصاد کشور با انبوهی از گرانی‌ها محصول کم‌کاری دولت در بخش‌های مهمی است که امروز با فرافکنی و تکرار وعده‌های تکراری در حال مخفی‌شدن است.

کدام یک از وعده‌های رئیس‌جمهور طی پنج سال گذشته درباره ارزانی و ثبات قیمت‌ها پا‌برجا بوده‌است که امروز از وعده ارزانی ۲۰ درصدی گفته می‌شود؟

منبع:جوان

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۷۱۰۸۰۰۹:۰۰:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
ایا با برجام تورم داشتیم یا با خروج امریکا از برجام ؟ اگر مسلمان نیستید حداقل آزاده باشید .
ناشناس۶۷۱۲۵۸۱۱:۰۹:۴۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
اینها دنبال منافع خود هستند نه مردم .
بهروز۶۷۱۳۵۲۱۲:۰۳:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۲۰
آقای آزاده بفرما این برجام چه معاهده ایست که ضمانت ندارد و نتوانست مانع خروج عضو امضاکننده و انفجار قیمتها شود؟ لطفا کمی پاسخگو باشید
ناشناس۶۷۱۳۸۹۱۲:۱۸:۱۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
تا وقتی بازی موشکی و شعار نابودی ادامه داره اقتصاد درست نخواهد شد . دش۰من را تحریک نکنید
حسن۶۷۱۸۰۰۱۵:۳۲:۰۶ ۱۳۹۷/۹/۲۰
لعنت خداوند بر مسئولیکه با اتکا برآقازادگی به نمایندگی رسید واین حرف لق را بر زبان شمای ترسو گذاشت درحالیکه اگر فقط چندروز در دفاع مقدس بودید می فهمیدید که نداشتن ابزار جنگ در دفاع چه مصیبت‌هایی که تولید نمی کند
ناشناس۶۷۲۰۳۴۱۷:۵۳:۱۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
درباره انرژی هسته ای هم، همین رو می گفتید و دادیدش رفت. حالا میگید موشک ها، این رو هم بدید بره دیگه چه بهانه ای برای معاهدات یک طرفه با غرب دارید؟
سید۶۷۲۰۵۰۱۸:۰۸:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۲۰
قبل از موشک دلیل تحریک دشمن چه بود؟؟؟ مصدق هم موشک داشت یا سپاه که برعلیه اش کودتا کردند؟؟؟؟؟
ناشناس۶۷۱۲۸۸۱۱:۳۲:۱۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
برجام و خروج هردو از یک سناریو تبعیت میکنند. __________________ نویسنده ی سناریوی فجیع برجام ، همان آمریکاست آمریکا یعنی ترامپ ، ترامپ یعنی ریگان ، ریگان یعنی اوباما ، اوباما یعنی بوش ، بوش یعنی کارتر ، کارتر یعنی آمریکا
ناشناس۶۷۱۰۹۴۰۹:۱۴:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
دیگه کسی حرفهای ایشون رو جدی نمی گیره شما هم خودتو خیلی ناراحت نکن
ناشناس۶۷۱۲۶۱۱۱:۱۰:۲۵ ۱۳۹۷/۹/۲۰
تو خوبی
ناشناس۶۷۱۴۶۶۱۲:۴۶:۵۵ ۱۳۹۷/۹/۲۰
همینطوره
ناشناس۶۷۱۰۹۹۰۹:۱۸:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
بار خدایا باقیمانده دولت روحانی را بر ما ببخش و کاری کن. راست در چشم ما می نگرد و دروغ می گوید ؛ یا خود را .... فرض کرده یا ما را. البته که ما نیستیم.
ناشناس۶۷۱۱۰۵۰۹:۲۰:۳۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
روحانی اقتصاد ایران رو نابود کرد. _____________________________ وقتی اقتصاد ویران میشه فساد در همه امور نمایان میشه اگه به حوزه های فرهنگی هنری ، اجتماعی و سیاسی نگاه کنیم عمق فساد رو در رده های بالا تا پایین به عیان میبینیم.
امید۶۷۱۱۱۳۰۹:۲۵:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۲۰
به خداا سواد هم چیزه خوبیه. نگفته با تصویبش ۲۰ درصد ارزونتر میشه. گفته اگه تصویب نشه ۲۰ درصد گرانتر میشه. مشکلات سیاسی که با هم دارین، منطق تون را کامل از بین برده متاسفانه
پوری۶۷۱۱۱۵۰۹:۲۵:۲۶ ۱۳۹۷/۹/۲۰
آقای روحانی ما ارزونی نمیخوایم... تو کار نکنی برا همه ی ما بهتره.
ناشناس۶۷۱۱۱۶۰۹:۲۵:۴۸ ۱۳۹۷/۹/۲۰
همه چی آرومه ما چه قدر خوشحالیم .....راستی کلیدش که گم کرده بود پیدا کرد؟؟؟ میخواید تو روزنامه آگهی کنیم که کلیدش پبدا بشه ...
راه۶۷۱۱۳۶۰۹:۳۷:۴۸ ۱۳۹۷/۹/۲۰
روحانی در جهت سیاست های کاخ سفید گام برمیدارد این افکار و تحرکات و سخنان تحریک کننده و تهدیدآمیز است.
حسن۶۷۱۱۴۰۰۹:۳۹:۴۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
آقای حسن روحانی برای نجات ملت از این بلبشور بهتر است شما ونمایندگان حامی شما در مجلس استعفا دهید وبا شجاعت بفرمائید ما بدلیل اینکه از کدخدا می ترسیم قادر به اداره امور نیستیم
ناشناس۶۷۱۱۴۳۰۹:۴۱:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
توصیه میکنم روحانی تاریخ بخونه.
ناشناس۶۷۱۴۸۷۱۲:۵۳:۵۳ ۱۳۹۷/۹/۲۰
تاریخ لازم نیست بخونه, فقط کافیه خاطرات خودش رو مرور کنه مذاکرات مک فارلین مذاکرات صلح با عراق مذاکرات هسته ای سعدآباد با سه کشور اروپایی مذاکرات برجام FATF CFT ..... و این داستان ادامه دارد
استاد دانشگاه۶۷۱۹۳۴۱۶:۳۷:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
به شما توصیه می شودبیشتر مطالعه کنی تا معنی توسعه ناپایدار واقتصاد وابسته به نفت و تحریم اقتصادی را بدانی.
ناشناس۶۷۱۱۵۵۰۹:۵۲:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
تورم در بیشتر کالاها مخصوصا کالاهای ضروری ، بعد از آفتاب تابان !!! و فاجعه برجام به بیش از ۵۰۰% رسیده. _____ این ۲۰% به درد خودت میخوره روحانی.
نیما۶۷۱۱۵۷۰۹:۵۴:۰۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
کاش تو این مملکت کسی به قدرت رسید از هر جناحی بگذارند کارشو انجام بده تا نتیجش مشخص بشه
ناشناس۶۷۱۱۶۹۱۰:۰۱:۱۸ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مشکل عدم صداقت آقای روحانی است ،روزی چنان شعار های انقلابی می دهد و سخن از شکست آمریکا با مقاومت ملت ایران سخن می گوید که خود انقلابیون هم با چنین پروپاگاندایی از آن سخن نمی گویند و روز دیگر ... آقای روحانی شعار دادن بس است کمی عمل کنید.
ناشناس۶۷۱۱۹۴۱۰:۱۶:۳۲ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مقاله بسیار زیبا و وزینی نگارش نمودید درود بر رسانه انقلابی قرن
ناشناس۶۷۱۱۹۵۱۰:۱۷:۵۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
خروج از برجام توسط آمریکا گرانی 200% درست کرد نه برجام! با برجام قیمت ها سه / چهار سال ثابت بود
ناشناس۶۷۲۲۵۸۲۱:۱۴:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
کل برجام دوسال هم طول نکشید چطور شما برجام را 4سال دیدی؟!!
ناشناس۶۷۱۲۰۶۱۰:۲۲:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مشکل اقتصاد ما به اقرار همه دست اندرکاران مافیای اقتصادی است که اقتصاد تابعی از سیاست آنهاست برای گل آلود کردن اوضاع ‌عدم شفافیت
فرهنگ۶۷۱۲۲۶۱۰:۳۶:۲۵ ۱۳۹۷/۹/۲۰
من نمیدونم این افزایش قیمت 200درصدی رو از کجا اوردید همه چیز دقیقا 4برابر شده مگه تو بازاز نیستید هیچ جنسی تو بازار وجود نداره که نسبت به قبل دوبرابر شده باشه حداقل 3.5برابر شده
ناشناس۶۷۱۲۵۹۱۱:۰۹:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۲۰
200%؟ حداقل 300%
ناشناس۶۷۱۲۶۰۱۱:۱۰:۲۴ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مخالفت بی وقفه شما با لایحه مبارزه با پولشویی گواه بی صداقتی است. خود تحریمی چه سودی برای ایران دارد؟
ناشناس۶۷۱۲۶۴۱۱:۱۴:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
چرا دیدگاه های بحقی که به مذاق شماها خوش نمیاد انتشار نمی دهید که حداقل با مشاهده موافق و مخالف بفهمید ملت چی میخواهند. واقعاً براتون متاسفم دیده بان
ناشناس۶۷۱۲۷۱۱۱:۲۱:۴۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
آقای روحانی شما استعفا بده برو مملکت بدون رییس جمهور بهتر اداره میشه
ناشناس۶۷۱۶۸۳۱۴:۳۳:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
من خودم خیلی به کارهای این دولت انتقاد دارم ولی چرا فکر می کنید اگر کسی دیگری غیر روحانی رئیس جمهور بود الان تحریم نبودیم و وضعیت ما خوب بود؟
خودم۶۷۱۲۹۰۱۱:۳۴:۰۶ ۱۳۹۷/۹/۲۰
اقای روحانی سلام من کارمندم اهلا وسهلا جواب بده تا شاید ارام بگیره دلم تا بتوانم شرمنده زن وبچه نشوم وام گرفتم تا خانه دار شوم الان ان پولو باید بدم رهن اهلا وسهلا جواب بده تا توی خرج خانه تا ۱۲برج کمر خم نکنم اهلا وسهلا پسته پرید گوشت پرید مرغ پرید ماهی پرید لبنیات پرید خرید کفش لباس پرید اهلا وسهلا
ناشناس۶۷۱۳۳۲۱۱:۵۵:۴۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
آقای روحانی! از آنجایی که هر چه تاکنون گفته ای خلافش واقع شده، دیگر برایمان عادی شده که برای پیش بینی آینده، حرفهایت را بالعکس کنیم.
ناشناس۶۷۱۳۳۹۱۱:۵۷:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
ترس روزنامه جوان از واقعیت وشفافیت
ناشناس۶۷۱۳۷۰۱۲:۱۱:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
اسلاحتلبا همیشه امیال رو با نقاب مردم اجرا می کنن
ناشناس۶۷۱۳۸۷۱۲:۱۷:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
لطفا استعفا
ناشناس۶۷۱۴۶۴۱۲:۴۵:۵۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مردم خواستار کاهش قیمت دلار هستن اونم فقط از طریق پیوستن به CFT مگر نه ارتباط بانکی با خارج حتی روسیه و چین قطع میشه
ناشناس۶۷۱۴۶۹۱۲:۴۷:۵۵ ۱۳۹۷/۹/۲۰
اگر برجام نبود شماها چه راه حلی داشتید ؟
ناشناس۶۷۱۴۸۱۱۲:۵۱:۵۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مخالفان برجام بگویند راه حل انها چیست ؟ اقتصاد مقاومتی
ناشناس۶۷۱۵۲۵۱۳:۱۴:۳۷ ۱۳۹۷/۹/۲۰
وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF. سود تصویب fatf بیشتر از برجامه حداقل دو برابر برجام سود داره. برجام که قیمت ارز رو سه برابر کرد علی برکت الله این 5 برابر می کند و باحال ترین کشور دنیا میشیم. هر حرفی که روحانی میزنه 10 درصد می ره رو قیمت ارز. مچکریم
ابو۶۷۱۵۹۴۱۳:۳۹:۱۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
روحانی نشان داده که جوکهای سرخه ای را بهتر از ریاست جمهوری بلد است
ناشناس۶۷۱۶۴۳۱۴:۱۰:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۲۰
مارابه خیر تو امید نیست شر مرسان
ناشناس۶۷۱۷۴۳۱۵:۰۹:۵۵ ۱۳۹۷/۹/۲۰
انصاف داشته باشید. اصل توافق خوب بود.
ناشناس۶۷۱۸۱۴۱۵:۳۶:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
یادش به خیر بچه که بودیم می گفتند دروغگو دشمن خداست
ناشناس۶۷۱۸۹۸۱۶:۱۰:۳۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
نبود برجام یعنی تحریم های سازمان ملل یعنی دلار 100 هزار تومنی
علی۶۷۱۹۱۹۱۶:۲۷:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۲۰
چرا روز روشن دروغ می گویید؟ آقای روحانی گفت اگر FATF تصویب نشود اوضاع 20% خرابتر می شود.نگفت اگر تصویب شود 20% بهتر می شود.
یوسفی۶۷۲۰۲۲۱۷:۳۷:۱۱ ۱۳۹۷/۹/۲۰
تازه با fatf ,و کسب اطلاعات از ایران تحریم ها سخت تر خواهد شد
حسن۶۷۲۰۵۲۱۸:۰۹:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۲۰
اصلا من نمیدونم این آقا چش شده؟واقعا متاسفم برای کشورم که چنین فردی رو انتخاب کردیم

پربحث‌های اخیر

 1. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 2. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 3. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 4. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 5. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 8. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 9. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 10. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 11. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 12. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 13. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 14. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 15. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 16. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 17. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 18. عرضه گوشت سگ در مشهد تکذیب شد

 19. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 20. بطحایی: تنها راه نجات آموزش و پرورش بازنگری کلی مسیر است

 21. جزئیات تغییرات تورم یکساله ۱۰دهک جامعه/افزایش فاصله تورمی دهک‌ها

 22. معاون برون مرزی صداوسیما: آمریکا می‌خواهد فشار روانی روی مرضیه هاشمی وارد کند

 23. «رزمایش قطع اینترنت» لغو شد  

 24. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 25. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 10. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 11. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 12. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 13. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 14. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 15. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 16. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 17. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 18. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 22. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 23. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 24. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 25. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 2. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 3. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 4. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 5. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 6. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 7. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 8. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 9. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 10. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 11. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 12. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 13. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 14. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 15. با برجام چه باید کرد؟

 16. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 17. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 18. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 19. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

 20. ۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد

 21. وزارت خارجه اعلام کرد: اظهارات ماجدی نظرات شخصی او بوده نه دیدگاه وزارت خارجه

 22. لاریجانی: فربه‌شدن دولت ۸۵ تا ۹۰ درصد بودجه را به خود اختصاص می‌‌دهد

 23. روایتی از دیدار مقام معظم رهبری با ماندلا/ تجربه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای برای پیروزی «نلسون ماندلا»

 24. نام سردار قاسم سلیمانی در بین ۱۰ متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

 25. رئیس سازمان صداوسیما: دهه پنجم انقلاب دهه نوسازی و جوان شدن رسانه ملی است

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 4. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 5. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 8. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 9. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 10. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 11. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 12. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 13. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 14. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 15. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 16. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 17. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 23. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 24. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 25. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 6. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 7. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 10. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 13. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 14. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 15. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 16. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 17. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 18. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 19. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 20. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 21. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 25. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

آخرین عناوین