قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

گروه سیاسی الف،   3970918160 ۱۶ نظر، ۱ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
 قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شهردار تهران در حالی می گفت خط هفت مترو مشکل فنی دارد که حتی مسیر این خط را هم بلد نبود.

به گزارش  فارس، محمد باقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه سمنان در دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه برگزار شد گفت: دانشگاه و دانشجو یک فرصت بزرگ است. دانشجویان، قشر جوان، عالم، خلاق، دغدغه‌مند و با نشاط هستند و همواره دانشگاه موتور محرک جامعه به سمت پیشرفت و عدالت بوده است و مسئولان باید از این فرصت به خوبی استفاده کنند در غیر این صورت باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه مهمترین چالش ملت و کشور امروز چالش اقتصادی است، گفت: امروز دانشگاه و دانشجو برای حل این چالش باید وارد میدان شود و صدای ملت را به گوش کم‌شنوای برخی از مسئولان برسانند.

قالیباف تاکید کرد: ملت ما با مشکلاتی روبرو بوده است اما همیشه پشت سر مسئولان و در حمایت از انقلاب و نظام حضور داشته‌اند و امروز حق این است که جوانان و دانشجویان کشور برای حل مشکل مردم تلاش و به حل مسئله و مشکل مردم کمک کنند.

قالیباف در ادامه اظهارداشت: ریشه اصلی مشکلات اقتصادی تحریم و مبارزه مردم با کسانی که نمی‌خواهند استقلال کشور و ملت را ببینند نیست از طرفی جوانان این کشور دچار تنبلی و سستی نشده‌اند، به نظر من ریشه اصلی مشکلات آنجایی است که ذهن‌ها و چشم‌های برخی از مسئولان به جای تمرکز بر توان داخلی و ظرفیت‌هایی که داریم به بیرون از مرزها دوخته شد و همچنین ضعف مدیریت و اشباع ناکارآمدی باعث شد که فرصت به فرصت‌طلبان داده شود.

وی تاکید کرد: چالش اقتصادی این کشور از طرفی ریشه در ضعف مدیریت، ضعف ساختار و سازماندهی در کشور دارد و از طرفی هم کسانی این مشکل را ایجاد کرده‌اند که به دنبال رسیدن به قدرت به هر قیمتی هستند.

وی در ادامه ضمن انتقاد از عدم شایسته‌گزینی در حوزه مدیریتی تصریح کرد: برخی از مسئولان به جای اینکه پای دغدغه مردم بنشینند و با مردم مستقیم سخن بگویند به بیگانگان چشم دوخته‌اند و زمانی که ما با مردم سخن نگوئیم و به دنبال مذاکره با بیگانگان نرویم مشکلات حل نمی‌شود از طرفی لازمه مذاکره افزایش قدرت ملی است نه ضعف اقتصادی و زمانی که ما ضعف اقتصادی داشته باشیم در مذاکره هم نمی‌توانیم موفق شویم.

وی ادامه داد: بزرگ شدن دولت، پر هزینه بودن دولت و نقدینگی و کسری بودجه عمومی از مشکلات دیگری است که باعث ایجاد چالش شده است. اخیراً رئیس جمهور در دانشگاه سمنان گفت که دولت ۳۰ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی برای پرداخت مالباختگان موسسات اعتباری دریافت کرده است باید پرسید که چرا برای حل یک مشکل مشکل بزرگ‌تری ایجاد می‌کنید؟ البته مشکل مردم باید حل شود ولی باید راه حل درستی هم اتخاذ کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارداشت: در گذشته موضوع ورشکستگی ۳ موسسه مالی در اصفهان اتفاق افتاد در آن زمان بنده فرمانده نیروی انتظامی بودم و از من انتظار داشتند که با مالباختگان برخورد کنم.

وی تاکید کرد: بعد از بررسی موضوع متوجه شدیم مطالبه مردم به حق است و با پیگیری‌هایی که داشتیم برای حل و فصل موضوع در کمیسیون اقتصادی مجلس پیشنهادی داده شده بود که مانند پیشنهاد دولت دوازدهم بود و بنده با این پیشنهاد مخالفت کردم و گفتم با این کار مشکلات دیگری هم ایجاد خواهد شد و از طرفی مردم نباید هزینه خطای مدیریت را بدهند در نهایت با طرحی که دادیم بدون اینکه ریالی از بیت‌المال داده شود مالباختگان مطمئن شدند که مشکل آنها حل خواهد شد و آرامش به اصفهان بازگشت.

قالیباف تاکید کرد: اخیراً نامه‌ای به مسئولان نظام ارسال کردیم و در آن نامه درباره مشکل نقدینگی و تبعات آن گفتیم و همچنین راهکارهایی هم ارائه شد که این راهکارها نتیجه تجربه بنده و حاصل نظرات علمی و تخصصی دانشجویان و اساتید بود.

شهردار سابق تهران اظهارداشت: در بخشی از راهکارهایی که در نامه آمده بود درباره نقدینگی و حل آن و اصلاح سیستم بانکی گفته شده بود و ای کاش به آن توجه می‌شد و اگر به آن توجه می‌شد امروز بیش از ۲۵۰ هزار میلیارد به نقدینگی کشور اضافه نمی‌شد و مشکل همچنان باقی نمی‌ماند.

قالیباف در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: متاسفانه تفکر ناکارآمد از دولت به شهرداری هم سرایت کرد و برخی از مسئولان شهرداری به جای اینکه به فکر مردم باشند به دنبال این هستند که ثابت کنند قالیباف کار نکرده است و تخصص نداشته است. حال، ما تخصص نداشتیم شما که داشتید چرا از خارج می‌خواهید مدیر متخصص بیاورید.

وی گفت: گفتم که خط ۷ مترو مشکل فنی دارد و ناامن است در حالیکه وقتی خبرنگار از آنها می‌پرسد خط ۷ مترو از کجا به کجا می‌رود اصلاً نمی‌دانند که این خط چه مسیری دارد.

شهردار سابق تهران ادامه داد: اخیراً گفتند که قالیباف ۵۲ هزار میلیارد بدهی برای شهرداری باقی گذاشته است ولی بعد آمدند گفتند که از این عدد ۲۲ هزار میلیارد تومانش هزینه‌ای است که برای تکمیل پروژه‌های آغاز شده لازم بوده است. حال کجای دنیا بودجه‌ای را که برای پروژه‌های آینده در نظر گرفته می‌شود را به عنوان بدهی ثبت می‌کنند؟!.

وی در قسمت دیگری از سخنانش تصریح کرد: یک محاسبه سر انگشتی در میزان بدهی و داشته‌های شهرداری نشان می‌دهد که میزان بدهی‌ها بسیار اندک است و همه افراد باتجربه در مدیریت شهری می‌دانند که حداقل طلبکاری و بدهکاری در مجموعه یک نهاد عمومی غیر دولتی امری طبیعی است.

قالیباف در ادامه ضمن انتقاد از عدم افتتاح پروژه‌هایی که در آستانه بهره‌برداری هستند، گفت: باغ پرندگان به مرحله بهره‌برداری رسیده بود و تحویل آنها داده شد اما چرا هنوز آن را افتتاح نمی‌کنند؟ آنجا که دیگر اصلاً کاری باقی نمانده بود. حداقل اگر نمی‌خواهند آن را افتتاح کنند پرندگانی که در قفس هستند را آزاد کنند، چرا موزه مشاهیر را افتتاح نمی‌کنند؟ خط ۶ مترو هم بیش از ۸۵ درصد پیشرفت داشت و باید تا پایان سال ۹۶ تمام می‌شد ولی هنوز تمام نشده است.

وی گفت: مسلماً وقتی کسی کار نمی‌کند و دغدغه حل مشکل مردم را ندارد چاره‌ای ندارد جز آنکه به حواشی دامن بزند و یا اینکه تصاویر مراسم عروسی‌ای را به جای عروسی دختر من جا بزنند.

وی افزود: می‌گویند قانون هدفمندی یارانه‌ها را نمی‌توانیم اجرا کنیم و افراد ثروتمند را که به یارانه نیاز ندارند از لیست حذف کنیم چون نمی‌خواهیم به حساب مردم سَرَک بکشیم اما قرار بود یارانه افراد برخوردار حذف شود و به نیازمندان داده شود ولی امروز هم این کار انجام نشد هم سفره مردم لاغرتر شده است.

وی گفت: در گذشته ما هرشب حدود ۳۰۰ برنامه برای شادی مردم برگزار می‌کردیم ولی چرا آن را تعطیلش کردند؟ آیا ما مخالف شادی مردم هستیم یا شما؟ شما شادی مردم را گرفتید که هیچ، سرمایه‌شان را هم یک شبه به نصف تقلیل دادید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در رابطه با پرداخت مالیات هم افرادی که بیشترین درآمد را دارند کمترین مالیات را پرداخت می‌کنند و این در حالی است که از یک دانشجویی که به دلیل بیکاری در کنار خیابان دستفروشی می‌کند مالیات می‌گیرند و جالب است بدانید ۵۰ درصد ماموران مالیات متمرکز بر این قشر محروم و کم درآمد هستند که البته نهایت آن هم می‌شود ۵ درصد درآمد مالیاتی.

وی گفت: اگر معضل دلالان و قاچاقچی‌ها و فرار مالیاتی قشر ۴ درصدی که درآمد هنگفتی دارند حل شود، به اندازه چند صد هزار نفر گرفتن مالیات از طبقه محروم درآمد مالیاتی ایجاد می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به بخشنامه‌ها و برنامه‌های متضاد در حوزه مسائل اقتصادی و اداری گفت: چنین بخشنامه‌هایی آرامش را از تولیدکننده و بازار می‌گیرد چون نمی‌توانند مشکلات را حل کنند به کارهای فرعی دست می‌زنند و بعد می‌گویند نمی‌خواهیم به حوزه شخصی مردم و به حساب مردم سَرَک بکشیم.

قالیباف گفت: در گذشته در خصوص وضعیت ارز مطالبی را گفتم اما به آن توجهی نشد. امروز هم می‌گویم که بحث تورم، گرانی و تعطیلی کارگاه‌ها و بیکاری یک چالش جدی پیش روی ماست.

وی با بیان اینکه مشکلات کشور قابل حل است، گفت: البته به شرط اینکه به توان خود تکیه کنیم نه اینکه به بیگانه امید ببندیم، باید با تولیدکنندگان و صادرکنندگان مذاکره کنیم نه با بیگانگان، نباید فرصت‌ها را از دست بدهیم باید به جوانان فرصت و میدان داد و نه به دوستان و هم‌حزبی‌ها و افراد خسته.

قالیباف افزود: به شرط آنکه دغدغه ما خوب کار کردن باشد و در کنار آن کار خوب کردن و با خرد جمعی حرکت کنیم و مشورت‌ها و نقدها را بشنویم مشکلات کشور حل خواهد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خاتمه گفت: تنها راه عزت این کشور و ملت و اصلی‌ترین راه مبارزه با دشمنان ما و خدمت به مردم با هر سلیقه، گرایش و مذهبی در این ۳ کلمه است؛ کار، کار، کار.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۶۸۸۲۵۱۸:۳۰:۴۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
برقرار باشی
ناشناس۶۶۹۲۱۸۲۳:۱۴:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۱۸
روحانی سَرَک کشیدن به حساب مردمه!!! اما جیب مردم رو سوراخ کرده اما به دشمنان اجازه میده با fatf و cft و ۲۰۳۰ و ..... به جیب و کیف و خونه و زندگی و فرهنگ مردم دستبرد بزنن!!!!!!!!!!!!!!! از مردم طلبکار هم هست!!!!!!
سرباز۶۶۸۹۶۷۱۹:۵۵:۴۳ ۱۳۹۷/۹/۱۸
دکتر هر روز که میگذره بیشتر دلم برات تنگ میشه کجایی بد جور نبودت تو ذوق میزنه....
مهدی۶۶۸۹۸۵۲۰:۰۴:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
درود به شرفت
ناشناس۶۶۸۹۸۷۲۰:۰۴:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
متاسفانه برخی در بدنه مدیریتی این دولت هستند که یک ساعت کار اجرائی نداشته اند
ناشناس۶۶۸۹۹۳۲۰:۰۶:۱۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
خسته نشدی این همه در انتخابات کاندید شدی؟
ناشناس۶۶۹۲۱۴۲۳:۰۹:۱۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
شما خسته نباشی که به رقیبش رای دادی!
ناشناس۶۶۹۱۱۴۲۱:۳۸:۲۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
کسی از مخفیگاه خاتمی خبر داره کارش دارم
ناشناس۶۶۹۱۳۵۲۱:۵۴:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
شما یک لیستی از رزومه و بیوگرافی مدیران دوره صدارتتون در بهشت منتشر بفرمایید تا مشخص بشه چقدر از ایشان در بدو همکاری با جنابعالی در کار خود ( اوستا ) بودند و در پایان همکاری باشما چقدر با هزینه از جیب مردم صاحب تجربه مدیریت شدند !
ناشناس۶۶۹۱۶۰۲۲:۱۵:۴۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
نتیجه مدیریت شما هم در مجموعه شهرداری با هزاران میلیارد بدهی،استخدام های بی ضابطه دم انتخابات و .... همچنان پابرجاست
عربی۶۶۹۱۹۰۲۲:۴۵:۳۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
درود بر دکتر قالیباف. کاش الان او رئیس جمهور بود
ناشناس۶۶۹۲۰۷۲۲:۵۸:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
کارنامه ایشان در شهرداری تهران جلوی ملت قرار دارد.
ناشناس۶۶۹۲۲۲۲۳:۱۹:۲۵ ۱۳۹۷/۹/۱۸
شهردار جدیدهم وقتی مثل جنابعالی 12سال کار کنه خط 7وبقیه خط ها رو یاد می گیره !!
ناشناس۶۶۹۲۳۶۲۳:۳۵:۰۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
بعد 12 سال مدیریت شهری شما در تهران شهر دیگه قابل زندگی نیست شما دیگه خدمت نکن
اكبر۶۶۹۳۸۱۰۳:۱۷:۰۱ ۱۳۹۷/۹/۱۹
"""نهایت با طرحی که دادیم مشکل آنها حل شد ""میشه لطفا طرح را شفاف ارایه کنید؟؟ عادت کردیم رویاهامون را اونقدر تکرار کنیم که واقعا فکر کنیم اتفاق افتاده.
امید۶۶۹۴۱۷۰۷:۰۹:۱۰ ۱۳۹۷/۹/۱۹
آره تو خوبی!!!

پربحث‌های اخیر

 1. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 2. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 3. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 4. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 5. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 8. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 9. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 10. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 11. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 12. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 13. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 14. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 15. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 16. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 17. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 18. عرضه گوشت سگ در مشهد تکذیب شد

 19. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 20. بطحایی: تنها راه نجات آموزش و پرورش بازنگری کلی مسیر است

 21. جزئیات تغییرات تورم یکساله ۱۰دهک جامعه/افزایش فاصله تورمی دهک‌ها

 22. معاون برون مرزی صداوسیما: آمریکا می‌خواهد فشار روانی روی مرضیه هاشمی وارد کند

 23. «رزمایش قطع اینترنت» لغو شد  

 24. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 25. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 10. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 11. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 12. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 13. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 14. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 15. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 16. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 17. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 18. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 22. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 23. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 24. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 25. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 2. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 3. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 4. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 5. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 6. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 7. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 8. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 9. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 10. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 11. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 12. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 13. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 14. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 15. با برجام چه باید کرد؟

 16. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 17. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 18. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 19. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

 20. ۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد

 21. وزارت خارجه اعلام کرد: اظهارات ماجدی نظرات شخصی او بوده نه دیدگاه وزارت خارجه

 22. لاریجانی: فربه‌شدن دولت ۸۵ تا ۹۰ درصد بودجه را به خود اختصاص می‌‌دهد

 23. روایتی از دیدار مقام معظم رهبری با ماندلا/ تجربه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای برای پیروزی «نلسون ماندلا»

 24. نام سردار قاسم سلیمانی در بین ۱۰ متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

 25. رئیس سازمان صداوسیما: دهه پنجم انقلاب دهه نوسازی و جوان شدن رسانه ملی است

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 4. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 5. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 8. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 9. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 10. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 11. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 12. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 13. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 14. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 15. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 16. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 17. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 23. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 24. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 25. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 6. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 7. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 10. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 13. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 14. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 15. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 16. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 17. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 18. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 19. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 20. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 21. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 25. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

آخرین عناوین