روش جدید قیمت‌گذاری خودرو/ رئیس سازمان حمایت: برای برخورد با خودروسازان منتظر واکنش بازار هستیم

گروه اقتصادی الف،   3970917181 ۲۱ نظر، ۱ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
روش جدید قیمت‌گذاری خودرو/ رئیس سازمان حمایت: برای برخورد با خودروسازان منتظر واکنش بازار هستیم

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در حالی که ایران خودرو قیمت 4 خودرو را افزایش داده است، گفت: اجازه افزایش قیمت در اختیار خودروسازها نیست، اما به دنبال این افزایش قیمت‌، بازار را رصد و سپس واکنش نشان می‌دهیم.

به گزارش فارس با اعلام رسمی ایران خودرو برای افزایش قیمت 4 محصول خود این خودروساز عملا افزایش قیمت خودرو را آغاز کرد.

از طرفی در ماه‌های گذشته مباحث زیادی در مورد افزایش قیمت خودرو مطرح بوده و مطالبی هم در روزهای اخیر مبنی بر افزایش قیمت خودرو به میزان 5 درصد کمتر از حاشیه بازار آزاد شنیده شد که البته این خبر هم به صورت رسمی اعلام نشد.

بنابراین با توجه به افزایش قیمت 4 محصول ایران خودرو گفت‌وگویی را با عباس تابش رئیس جدید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:

آقای تابش آیا با توجه به افزایش قیمت خودروها توسط خودروسازان داخلی از جمله ایران خودرو، سازمان حمایت مجوزی برای افزایش قیمت خودرو صادر کرده است؟ اگر این سازمان مجوز صادر نکرده است، این خودروسازان چگونه افزایش قیمت محصولات را اعلام کرده‌اند؟ آیا همان طور که برای صنایع لوازم خانگی مجوز افزایش قیمت به صورت غیر رسمی صادر شد، خودروسازان هم مجوز غیر رسمی افزایش قیمت را دریافت کرده‌اند؟

تابش: سازمان حمایت هیچ‌گونه مجوز افزایش قیمت رسمی و غیر رسمی برای هیچ خودروسازی صادر نکرده است.

سازمان حمایت مسئول برآورد قیمت تمام شده خودروهای مشمول قیمت گذاری بوده است که این کار را انجام داده و نهایی شده است و این هفته نتیجه این بررسی‌ها به ستاد تنظیم بازار ارائه می‌شود.

وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان یک عضو از ستاد تنظیم بازار است و این ستاد یک کارگروه فرا بخشی است که در مورد سیاست‌های آتی کشور در مورد خودورها تصمیم گیری می‌کند.

ایران خودرو امروز فروش 4 محصول خود به قیمت جدید را به صورت رسمی اعلام کرده است که این 4 خودرو مشمول قیمت گذاری نیستند، بنابراین اگر افزایش قیمتی صورت گرفته، این افزایش قیمت نه نیاز به مجوز سازمان حمایت داشته و نه سازمان حمایت به این خودروساز مجوز افزایش قیمت داده است.

* آتش قیمت در اختیار خودروسازها نیست

اما این موضوع هم به معنای آتش به اختیار خودروسازها نیست، این سیاست باید ظرف یک تا دو هفته آینده منجر به کاهش قیمت خودرو شود و اگر این اتفاق نیفتد حتما سازمان حمایت پیگیری می‌کند.

خودروهایی مشمول قیمت گذاری می‌شود که زیر 45 میلیون تومان باشد، اما تعداد این خودروها بسیار محدود است. به این ترتیب آیا خودروسازان مجازند هر چقدر که خواستند در سایر خودروها که به عبارتی مشمول قیمت گذاری نیست، افزایش قیمت اعمال کنند؟

تابش: خودروهایی که قبل از افزایش قیمت، قیمت آنها زیر 45 میلیون تومان بوده است، مشمول قیمت گذاری است و همان طور که پیش تر گفتم ما این کار را انجام داده‌ایم و نتیجه را به ستاد تنظیم بازار اعلام خواهیم کرد.

تعداد این خودروها بسیار محدود است. قرار است چند درصد قیمت این خودروها افزایش یابد؟

تابش: قیمت تمام شده این خودروها محاسبه شده است. مثلا محاسبه کرده‌ایم که قیمت تمام شده پراید صندوق‌دار چقدر می‌شود و این رقم را به کارگروه تنظیم بازار اعلام می‌کنیم و کارگروه تنظیم بازار هم با لحاظ تمام نقطه نظرات حوزه‌های بخشی و فرابخشی در مورد آن تصمیم گیری می‌کند.

با توجه به اینکه اغلب خودروها قیمتی بیش از 45 میلیون تومان دارند بنابراین قیمت گذاری سایر خودروها بر عهده خودروساز است؟

تابش: عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت است.

بنابراین از صحبت‌های شما این موضوع استنباط می‌شود که خودروساز هر چقدر تاکنون افزایش قیمت داده است، تخلفی نکرده است، مثلا اگر ایران خودرو، 38 میلیون تومان قیمت پژو پارس اتومات را افزایش داده است و قیمت این خودرو را از 54 میلیون تومان به 83 میلیون تومان رسانده هیچ تخلفی نکرده است؟

تابش: خیر، منظور من این نیست. اما افزایش قیمتی که این خودروساز در مورد 4 خودرو خود اعمال کرده دقیقا در مورد خودروهایی بوده است که مشمول قیمت گذاری نبوده است.

بنابراین ایران خودرو در مورد این خودرو خودش می‌تواند قیمت اعلام کند و براساس عرضه و تقاضا هم بفروشد و تا اینجا هم براساس تکلیف سران قوا و شورای رقابت سازمان حمایت مسئولیتی ندارد، چون این خودروها اصلا مشمول قیمت گذاری نبوده است، اما اینکه این اقدام باید منتج به کاهش قیمت باشد فلسفه‌ای است که سازمان حمایت رصد می‌کند.

اما اقدام این خودروساز در جهت کاهش قیمت‌ها نبوده است، وقتی خودوساز قیمت‌ را افزایش داده است شما چطور انتظار کاهش قیمت‌ها را دارید؟

تابش: امروز این اتفاق افتاده است، شما یک فرصت یک روزه به ما بدهید تا ما این اقدام را رصد کنیم و بعد بگوییم برخورد ما چه خواهد بود.

ایران خودرو امروز فروش 4 محصول خود را با افزایش قیمت میلیونی اعلام کرده است، اما خودوسازانی که قطعات خودروهای خود را به صورت سی کی دی وارد می‌کنند، از ماه‌ها پیش افزایش قیمت‌ها را اعمال کرده‌اند و هیچ گونه برخوردی هم با آنها نشده است؟

تابش: خودروهای تجاری داستان دیگری دارد. اینها بحث تعزیراتی دارد و سازمان حمایت آن را هم پیگیری می‌کند، اعتماد ما این است که تمام خودروسازان ایفای تعهد مصرف کننده را سرلوحه کار قرار دهند.

شما چگونه انتظار دارید که این اقدام ایران خودرو و دیگر خودروسازان در مورد افزایش قیمت، منجر به کاهش قیمت‌ها شود، مگر ممکن است؟

تابش: انتظار ما کاهش قیمت در بازار است.

حتی اگر خودروساز قیمت یک خودرو را 38 میلیون تومان افزایش داده باشد شما در انتظار کاهش قیمت هستید؟

تابش: قبول دارید برخی متغیرها افزایش قیمت داده است؟ ایران خودرو به تازگی قیمت‌ها را اعلام کرده است، بگذارید فعلا این خودروساز خودروها را بفروشد و بعد ما نتیجه را در بازار رصد کنیم.

آیا برای این اقدام شما خیلی دیر نیست؟ از ماه‌ها پیش باید بازار رصد می‌شد و به نظر می‌رسد نباید به یک خودروساز اجازه چنین افزایش قیمتی را داد؟

تابش: به هرحال این خودروها مشمول قیمت‌گذاری نبوده است و ما می‌خواهیم بازار را رصد کنیم و اگر این اقدام منتج به کاهش قیمت در بازار نشود، آنگاه مدعی خودرو ساز می‌شویم. باید منتظر نتیجه این قیمت‌گذاری خودروساز در بازار بود.

اگر نتیجه این اقدام، کاهش قیمت خودرو در بازار باشد مورد قبول سازمان حمایت است، ولی اگر این تاثیر در بازار را نداشته باشد مورد قبول سازمان حمایت نیست.

پس قیمت‌گذاری این خودروها آزمایش بازار است؟

تابش: من نمی دانم. من هم امروز متوجه شده‌ام و نمی‌دانم چه سیاستی ایران خودرو از این قیمت گذاری دارد.

تابش در اینجا با طرح این سوال که مگر رسانه‌ها نمی گویند سود خودرو را دلالان می‌برند و مصرف‌کننده و خودروساز چیزی عایدش نمی‌شود؟

بله رسانه‌ها گفته‌اند، اما الان با این قیمت گذاری سود افزایش قیمت قرار است نصیب خودروساز شود و باز هم مصرف‌کننده است که متضرر می‌شود، ضمن اینکه معلوم نیست چه اتفاقی در بازار بیفتد.

تابش: اگر این خودرو پژو پارس اتومات که توسط خودروساز به قیمت 83 میلیون عرضه می‌شود و فرض بگیریم که در بازار قیمت 86 میلیون تومان دارد، اگر در روزهای آتی قیمت بازار به 84 یا 83 میلیون تومان برسد، پس اتفاق خوبی است.

اگر چنین اتفاقی بیفتد این اتفاق فقط به نفع خودروساز است و منافع مصرف کننده را اصلا در نظر نگرفته‌اید؟

تابش: امروز پژو پارس اتومات را دلال‌ها با قیمت بالاتر از 83 میلیون به مصرف کننده می‌فروشند و مردم هم می‌خرند و به این عرضه و تقاضا می‌گویند و اگر این اقدام خودروساز منجر به کاهش قیمت‌ها در بازار شود نتیجه خوبی حاصل شده است. اما نظارت هم باید باشد.

به ما یک فرصت دو هفته‌ای بدهید و اگر به یک عدد معقول در قیمت خودرو نرسیدیم موضوع را پیگیری می‌کنیم. ما به دنبال حقوق مصرف کننده هستیم.

در مورد خودروهای مشمول قیمت گذاری کسی حق ندارد تا اعلام مصوبه یک ریال قیمت‌ها را افزایش دهد.

مصوبه کی اعلام می‌شود؟

تابش: مصوبه تعیین قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان بعد از تشکیل کارگروه تنظیم بازار اعلام می‌شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۶۷۰۶۴۱۷:۴۲:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۱۷
واقعا بی سوادی و بی تدبیری ازپاسخهای اقای تابش داد میزند مثل اینکه دو پهلو صحبت کردن تو دولت فعلی اپیدمی شده
ناشناس۶۶۷۵۸۸۰۸:۳۷:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
فقط یک راه کار داره اونم اجازه واردات خودرو دسته دوم. بعد ببینید این خودرو سازها به التماس میفتن یا نه. همه مردم باید از امروز اجازه واردات خودرو دسته دوم خارجی جز مطالبات اصلیشون بشه.
ناشناس۶۶۷۰۸۲۱۸:۰۰:۰۵ ۱۳۹۷/۹/۱۷
این مصاحبه دقیقا اثبات میکنه که ایرانخودرو و ان یکی دیگر ابدا به کسی حساب پس نمیدهند و اتش به اختیار هستند!!!!
ناشناس۶۶۷۲۶۷۲۰:۵۶:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۱۷
ین خودرو سازان ، آن لبنیاتی ها ، آن بیمارستان ها ، بانک ها ، بیمه ها و ... فقط میگم متاسفم برای ما مردم .
م.س۶۶۷۰۹۱۱۸:۱۰:۵۱ ۱۳۹۷/۹/۱۷
متاسفانه توانایی کنترل قیمت بازار را ندارند پس قیمت خودرو را افزایش می دهند. احسنت به این مدیریت
امير۶۶۷۱۰۹۱۸:۲۱:۴۰ ۱۳۹۷/۹/۱۷
منتظر واکنش بازار هستیم!!!!!! این دیگه چه جور توجیه مسخره ایه
ناشناس۶۶۷۱۳۵۱۸:۳۸:۰۱ ۱۳۹۷/۹/۱۷
کجا اتفاق خوبی است؟ ماشین که گران شده و مصرف کننده واقعی متضرر، وقتی خودرو ساز احتکار می کنه، بماند که خودرو پیش فروش کرده، قیمت بالا میره، واردات خودرو صفر شده، کلا تو این مملکت مصرف کننده بدبخت شد رفت.
میثم۶۶۷۱۸۵۱۹:۳۱:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۱۷
مملکتو آب داره میبره، ماشین ۳۰ تومنی شده ۸۰. کدوم عرضه و تقاضا؟ مگه عرضه دارن خودروسازها؟ مثل اینکه برنج رو وارداتشو ببندی فروش داخلی هم هیچ کشاورزی انجام نده و هر کشاورز یک کیلو برنج بده بیرون و قیمت چند برابر بزاره روش، خوب معلومه که یه بابایی میاد اون محصول رو با هر قیمتی میخره، اینجوری کار گرانفروشی و احتکار و چپاول ملتو حلال اعلام کردین. واقعا داریم سقوط آزاد میکنیم.
ناشناس۶۶۷۱۸۶۱۹:۳۱:۲۴ ۱۳۹۷/۹/۱۷
خودرو سازها مشکل مالی ندارند و بسیار هم از نظر مالی توانا هستند. و عمدا خودرو را احتکار کرده اند. دلیلش اینه که هر قیمتی که اعلام می کنند هیچ نهادی پاسخگو نیست و این نشون می ده خیلی پول داره که تونسته همه رو بخره.
ناشناس۶۶۷۱۸۹۱۹:۳۳:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۱۷
والله دروغ می گویید این بازی خود دولت است برای سرکیسه کردن ملت بیچاره
كارشناس وزارت صمت۶۶۷۱۹۲۱۹:۳۳:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۱۷
یادمه تو یه کتاب درسی نوشته بود ، ، هیج شرنکی تلخ تر از این نیست که اب را جلوی ادم تشنه روی زمین بریزی و این دقیقا همون کاری هست که مسولین با مردم میکنند ،متاسفم به این همه مدیریت مفتضحانه
ناشناس۶۶۷۲۰۴۱۹:۴۶:۵۱ ۱۳۹۷/۹/۱۷
زمانی باید منتظر واکنش بازار باشین که پای انحصار در میان نباشد
مطلع۶۶۷۲۲۴۲۰:۱۵:۱۵ ۱۳۹۷/۹/۱۷
عمدا با تولید خودروی ناقص خواستن اتهام احتکارخودرو رو از خودشون بر دارن و از طرفی بازار رو هم تحت تاثیر قیمتی قرار بدن ،والا همه جای دنیا تمام خودرو سازها خودرویی رو تولید نمیکنن مکر اینکه تمام قطعاتش رو موجود داشته باشن از جمله دو خودرو ساز ما
جلال۶۶۷۳۲۴۲۱:۵۴:۴۳ ۱۳۹۷/۹/۱۷
تا کی گرانی ... نه خدمات بعداز فروشی ... نه جنس با کیفیت... خجالت بکشید این دوتا شرکت تعطیل کنید ... تا کی مافیا و رانت
ناشناس۶۶۷۳۲۶۲۱:۵۵:۲۷ ۱۳۹۷/۹/۱۷
حرف خودروسازان چیه؟ اینه که وقتی قیمت بازار بیشتر از قیمت کارخانه (قیمت تمام شده و سود فروش) هست پس چرا خودشون به قیمت بازار که سود بیشتر داره نفروشیم.یعنی تا میشه سود گیرشون بیاد. سود روی سود
رضا۶۶۷۳۵۸۲۲:۲۵:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۱۷
اگر این سازمان حمایت رو کلا منحل کنن کارمندهاش رو تو بخش های دیگه به کار بگیرن دو تا حسن داره 1 بودجه مملکت الکی هزینه نمیشه 2 مردم سالهاست به نبود نظارت ولابی گری عادت کردن در نتیجه عدم ارائه دیدگاهها و نظرات این آقایون شعور مردم رو در معرض توهین قرار نمی ده
ناشناس۶۶۷۴۳۲۰۰:۱۵:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
.اینا همه باهم دارن میخورن.
ناشناس۶۶۷۴۴۳۰۰:۳۵:۲۷ ۱۳۹۷/۹/۱۸
یه سوال از محضر نخبگان.؟؟؟!!! چطور یه سازمان هم زمان هم میتونه منافع مصرف کنندگان و هم تو لید کنندگان رو تامین کنه؟؟؟!!! وایا چنین سازمان شگفت انگیزی در جای دیگری وجود دارد؟؟؟!!!
ناشناس۶۶۷۴۸۲۰۳:۰۳:۱۱ ۱۳۹۷/۹/۱۸
ایشان خودش شریک خودروساز هاست. ما ساده ایم به ایشان دل بسته ایم
ناشناس۶۶۷۵۳۱۰۷:۳۶:۴۵ ۱۳۹۷/۹/۱۸
مراحل کار: 1- ابتدا تعرفه ها را تا عرش بالا می بری. 2- سپس همان خودروسازان انحصاری عرضه محصول را قطع می کنند. 3- طبیعتا از روی بیچارگی قیمت محصولات بشدت بالا می رود. 4- در این مرحله قهرمان هوشمند وارد شده و می گوید وقتی مردم با قیمت بازار خرید می کنند چرا تولید کننده به قیمت بازار نفروشد؟!!!!! 5- به این ترتیب ملت را می چاپیم هر روز سخت تر از دیروز.
ناشناس۶۶۷۶۱۰۰۸:۵۱:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۱۸
یکی بیاد بگه ایم معادله به چه صورت حل شده که قیمت همه اجناس مثل مسکن و خودرو و لبنیات و برنج و گوشت و ... حداقل 2 تا 3 برابر شده اما تورم زیر 20 درصد هست و دولت هم میخواد حقوق رو برای سال آینده 20 درصد افزایش بده ( تازه تورم سال آینده هم به کنار)؟

پربحث‌های امروز

 1. رئیس جمهور بجای دستور تلفنی در مناطق سیل زده حضور یابد

 2. پیام روحانی درباره سیل اخیر: تسلیت به خانواده قربانیان بویژه در شیراز/ دستور به وزیر کشور برای رسیدگی سریع حادثه شیراز

 3. اوج مهمان‌نوازی شیرازی‌ها از مسافران؛ کمپین «مهمان من» راه‌اندازی شد

 4. رقبای ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا/ پیروز نهایی چه کسی خواهد بود؟

 5. روحانی: قدم اول تخلیه آب از شهرها است/تشکر از ارتش، سپاه و وزیر کشور

 6. سیل در ایران/ تهران در وضعیت هشدار/ جاری‌شدن دوباره سیلاب در شیراز/ سطح آب کارون بالا آمده است

 7. تهران در وضعیت هشدار

 8. می‌توانیم گوشت را کیلویی ۵۰ هزار تومان به دست مردم برسانیم

 9. تعطیلی ۴۸ ساعته واحدهای صنفی در شمال تهران

 10. یگان‌های ارتش در دروازه قرآن شیراز مستقر شدند/ همه امکانات نزاجا در شیراز آماده کمک‌رسانی هستند

 11. چرا حوادث جاده‌ای برای مسئولانمان عادی شده است؟

 12. دستور پیگیری رئیس قوه قضاییه به سازمان بازرسی کل کشور و مسئولان قضایی استان‌های سیل زده

 13. نوبخت و نمکی به شیراز سفر کردند

 14. آثار تاریخی شیراز پس از سیل + تصاویر

 15. امدادرسانی نفربرهای ارتش به مردم سیل‌زده  

 16. چرا ترامپ بازنده قضیه جولان خواهد بود؟

 17. انتقال پیکر ۱۸ هم‌وطن جان باخته در حادثه سیل شیراز به پزشکی قانونی + اسامی

 18. بالا آمدن سطح آب کارون  

 19. آمادگی هلال‌احمر و آتش‌نشانی تهران برای امدادرسانی در صورت بروز سیلاب

 20. آخرین اخبار سیلاب در خوزستان/ از تعطیلی ادارات در ایذه تا خالی کردن 3 روستا در اندیمشک

 21. اعزام نفربرهای ارتش به منطقه سعدیه شیراز/ اسکان بیش از ۱۱۰۰ نفر از مردم در مراکز ارتش

 22. خیال "محال" در حوادث طبیعی

 23. سیلاب دوباره به شیراز رسید  

 24. پیام رهبر انقلاب در پی حادثه سیل در شیراز

 25. مسدود شدن دروازه قرآن تا اطلاع ثانوی/انسداد انشعابات میدان ابوالکلام، چهل مقام و بلوار دلشگا

پربحث‌های دیروز

 1. استاندار سابق گلستان: سرباز نظام هستم و به دستورات دولت عمل می‌کنم

 2. برایان هوک: کارمان با ایران تازه شروع شده!

 3. سیل در ایران/ سیلاب به شیراز و لرستان هم رسید/ احتمال سیلابی‌شدن رودخانه‌های استان تهران/ بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد

 4. روایت محسن رضایی از «انفجار امید» در آق‌قلا  

 5. طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز بیش از ۲۰۰ خودرو را با خود برد/ تکمیلی: شمار کشته‌ها به ۱۸ تن رسید/ اسامی مصدومان و کشته‌شدگان

 6. سیل به دروازه قرآن شیراز رسید  

 7. رئیس‌جمهور قشم را به مقصد تهران ترک کرد

 8. جهانگیری: مردم ۷۲ ساعت همکاری کنند/ وضعیت همه سدهای کشور مطلوب است

 9. با آغاز پنجمین سال حمله عربستان؛ یمنی‌ها چگونه مقابل سعودی‌ها ایستادند؟

 10. کنایه جناب‌خان به روحانی  

 11. حضور امام جمعه سابق خرمشهر در میان سیل زدگان خرمشهر + تصویر

 12. سیل گلستان و سیل شایعات + تصاویر

 13. پول کثیف در سینما چه می‌کند؟

 14. نفربرهای آبی-خاکی نیروی زمینی ارتش به کمک سیل‌زدگان آمد  

 15. چرا نمی گذارند گوشت ارزان شود؟/قیمت واقعی زیر 70 تومن  

 16. چرا پیاز در نوروز گران شد؟

 17. خسارات سیل در شیراز

 18. رتبه سوم گرانترین اثر حراج «کریستیز خاورمیانه» یه یک ایرانی رسید + تصاویر

 19. دولت درگیر زدوبند سیاسی است/مطالبات مردم توسط اصلاح‌طلبان محقق نشد

 20. طغیان رودخانه الوند در سرپل ذهاب  

 21. سران عرب با تصمیم ترامپ در مورد جولان موافق هستند

 22. هشدار هواشناسی: احتمال وقوع سیل در ۱۲ استان کشور

 23. برادرم شهید شد! +تصاویر

 24. زندگی ایلیاتی قرقیزها در وان ترکیه  

 25. گرانی سال ۹۷ کدام خوردنی‌ها را از مردم گرفت؟

پربحث‌های هفته

 1. رئیس‌جمهور در قشم، مردم در سیل

 2. رئیس جمهور بجای دستور تلفنی در مناطق سیل زده حضور یابد

 3. درنگی بر برنامه‌ی نود و حذف عادل فردوسی‌پور

 4. نظر شما درباره این عکس چیست؟  

 5. علی ربیعی: هرکس غیر روحانی رئیس‌جمهور بود، شرایط بدتری داشتیم

 6. واکنش کاربران توییتر به ماجرای عادل فردوسی پور/ از حذف سلبریتی سالاری تا کج سلیقگی و ذبح فرزند/ باید قدر سرمایه‌ها را بدانیم/ چرا یک برنامه تلویزیونی باید کانون قدرت فرد خاصی شود؟

 7. استاندار گلستان برکنار شد/دستور فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح/خطر درکمین گلستان،سدبندها پرشدند/ آق‌قلا زیر آب رفت

 8. استاندار سابق گلستان: سرباز نظام هستم و به دستورات دولت عمل می‌کنم

 9. برایان هوک: کارمان با ایران تازه شروع شده!

 10. سیل در ایران/ سیلاب به شیراز و لرستان هم رسید/ احتمال سیلابی‌شدن رودخانه‌های استان تهران/ بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد

 11. روایت محسن رضایی از «انفجار امید» در آق‌قلا  

 12. توضیح وزیر کشور در مورد سفر خارجی استاندار گلستان/ از یک ماه پیش درخواست داده بودند  

 13. مخفی کاری دولت در واگذاری جزیره کیش به چینی ها؟/ سکوت مدیران ارشد

 14. طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز بیش از ۲۰۰ خودرو را با خود برد/ تکمیلی: شمار کشته‌ها به ۱۸ تن رسید/ اسامی مصدومان و کشته‌شدگان

 15. احمدی نژاد: اصلاح طلبان بر سر ریاست جمهوری علی لاریجانی معامله سیاسی کرده‌اند

 16. جهانگیری: مدیری که نمی تواند از خود بگذرد نباید مسئولیت قبول کند

 17. مسئولیت پذیرش اینس‌تکس و FATF با کدام نهاد است؟

 18. سیل به دروازه قرآن شیراز رسید  

 19. استاندار گلستان: برای درمان جراحات ناشی از بمب شیمیایی به خارج رفته بودم

 20. واعظ آشتیانی: اصلاح‌طلبان با دست پس می‌زنند و با پا پیش می‌کشند و در شرایط اقتصادی به وجود آمده شریک دولت هستند/ مردم به دنبال افرادی هستند که حافظ منافع ملی و انقلابی باشند

 21. درباره سال رونق تولید

 22. ظهره‌وند در گفتگو با الف: دولتمردان متوجه شدند که نگاه به غرب به کشور لطمه می‌زند/ چرا از ظرفیت ایران در منطقه استفاده نمی‌کنیم؟/ درسی که امضای جان کری و اوباما به برخی از سیاسیون داد

 23. رئیس‌جمهور قشم را به مقصد تهران ترک کرد

 24. نقوی‌حسینی در گفتگو با الف: متاسفانه برخی از نمایندگان در مجلس حافظ منافع دولت هستند نه مردم/ مجلس در سال گذشته موثر عمل نکرد و وظیفه خود را انجام نداد/ ویژگی یک نماینده خوب چیست؟

 25. پاسخ به سه سوال درباره رابطه رونق تولید و معیشت مردم

پربحث‌های هفته

 1. مخفی کاری دولت در واگذاری جزیره کیش به چینی ها؟/ سکوت مدیران ارشد

 2. درباره سال رونق تولید

 3. پاسخ به سه سوال درباره رابطه رونق تولید و معیشت مردم

 4. کنایه جناب‌خان به روحانی  

 5. آقای همتی گرانی دلار کار خودتان است؟/دغدغه من رفاه مردم است

 6. گرانی های ۹۷ چه غذاهایی را به سفره مردم آورد؟

 7. یک میلیون و 516 هزار تومان تعیین شد/ افزایش حق مسکن، بن و سنوات

 8. اول سفره مردم را تامین کنید بعد فکر صادرات باشید!

 9. تورم سال ۹۷ حدود ۲۷ درصد/ تورم نقطه‌به‌نقطه اسفند ۴۷.۵ درصد شد

 10. دلار جهانگیری و بازار ارز در سال۹۷

 11. مخالفان FATF آرامش مردم در شب عید را برهم می‌زنند یا موافقان FATF؟

 12. یک کارگر در سال ۹۸ چقدر دریافت می کند؟

 13. افق تورمی در سال 98/تورم سال آینده به 36 درصد می رسد

 14. شکستن رکورد تاریخی مصرف بنزین در ایران

 15. بازار آجیل و شیرینی در واپسین روز اسفند/حباب ۲۰ درصدی قیمت پسته به قوت خود باقی است

 16. چرا نمی گذارند گوشت ارزان شود؟/قیمت واقعی زیر 70 تومن  

 17. قیمت‌ مصوب و نجومی ۲۴ قلم میوه‌ شب عید اعلام شد+جدول

 18. چرا پیاز در نوروز گران شد؟

 19. سنگین‌ترین سقوط ارزش حقوق کارگران در سال ۹۷ رقم خورد+نمودار

 20. از چین تا آلمان؛ کدام کشورها مشتری اجناس ایرانی هستند؟

 21. تقصیر صادرات است که مایحتاج مردم گران شد!

 22. کاهش قیمت گوشت در راه است/ قیمت هر کیلو دام زنده

 23. همتی: اگر مردم ارز نخرند به سرعت ارزان می‌شود

 24. فراوانی در بازار میوه با قیمت‌های عجیب و غریب

 25. مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی مضاعف شد

آخرین عناوین