آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

گروه جهان الف،   3970912194 ۳۵ نظر، ۱۲ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

در روزهای گذشته، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی تلاش کردند با توسل به ایران هراسی موج خبری هماهنگی را علیه برنامه موشکی کشورمان که دفاعی و متعارف است بوجود آورند که شب گذشته نشست پشت درهای بسته شورای امنیت سازمان ملل درباره آزمایش موشکی اخیر ایران برگزار شد.

به گزارش الف، چند روز قبل مایک پمئو، وزیر خارجه آمریکا در راستای سیاست ایران هراسی و ایجاد اجماع مدعی شد تهران آزمایش موشک بالستیک جدیدی انجام داده که می تواند کلاهک هسته‌ای حمل کند و بخشی از اروپا نیز تحت الشعاع قرار دهد و به همین خاطر این مسئله نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت به حساب می آید.

دیروز نیز برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا از کشورهای اروپا خواست ایران را بدلیل برنامه موشک‌های بالستیک مورد تحریم های شدید قرار دهند. بعد از موضع گیری مقامات آمریکایی، کشورهای اروپایی نیز وارد میدان شدند و به تبعیت از واشنگتن ایران را محکوم کردند.

برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت‌وگو با رویترز و پس از دیدار با مقامات اروپایی در بروکسل، گفت: ما خواهان آن هستیم که شاهد تصویب تحریم‌هایی از سوی اتحادیه اروپا علیه نهادها و شخصیت‌هایی باشیم که آزمایش و توسعه برنامه موشکی ایران را تسهیل می‌بخشند و آزمایش‌های ایران نقض قطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت سازمان ملل بوده که در توافق هسته‌ای تثبیت شده و وی خواستار توقف تمامی فعالیت‌های موشک‌های  شد.(اینجا را بخوانید)

پس از اظهارات مقامات آمریکایی، فرانسه، آزمایش موشک میان‌برد را اقدامی تحریک‌آمیز و برهم زننده ثبات دانست. انگلیس نیز ضمن ابراز نگرانی، اقدام ایران را تحریک‌آمیز و مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ خواند. آلمان هم آزمایش‌ موشکی را محکوم کرد. این کشورها روز دوشنبه با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت خواستار نشست این شورا درباره ادعاهای مربوط به انجام آزمایش موشکی توسط ایران شده‌اند.

این در حالی است که قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل با لحنی غیر الزام‌آور تنها از ایران خواسته، موشک‌هایی را که برای داشتن قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای طراحی شده‌اند، آزمایش نکند. کشومان نیز اعلام کرده بود که هیچ‌کدام از موشک‌هایش برای حمل کلاهک هسته‌ای طراحی نشده‌اند.

محمدجواد ظریف، در پاسخ به این ادعاها عنوان کرده واشنگتن به قطعنامه ای اشاره کرده که خود آن را نقض و دیگران را نیز به زیرپاگذاشتن آن تشویق کرده است.

سردار ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح نیز گفته آزمایش موشکی برای دفاع و در راستای بازدارندگی است و ادامه پیدا خواهد کرد.

اما سیاست آمریکا از تهدید جلوه دادن برنامه های دفاعی ایران برای ترساندن اروپایی ها، به شکست کشاندن مذاکرات برای حفظ برجام و ادامه فروش میلیاردها دلار تسلیحات به کشورهای عربی است. احتمالاً سرپوش گذاشتن بر جنایت های محمد بن سلمان در استانبول و جنگ یمن نیز از دیگر اهداف موضع گیری های جدید مقامات آمریکایی است.

در این بین هدف اصلی از بین بردن قدرت بازدارندگی و مولفه های اقتدار ایران در راستای پیش بردن اهداف آمریکا در قبال نظام جمهوری اسلامی است. در واقع بعد از برنامه هسته ای، آمریکا و متحدانش بر برنامه موشکی و نفوذ منطقه ای ایران تاکید دارند تا ظرفیت ها و موجودیت جمهوری اسلامی را به چالش بکشند.

این در حالی است که در خاورمیانه، رژیم صهیونیستی بسیاری از قواعد و معاهدات بین المللی را نادیده می گیرد و به اقسام تسلیحات غیرمتعارف و بمب هسته ای مجهز است اما هیچ گاه نه تنها مورد اعتراض کشورهای غربی قرار نگرفته بلکه توسط خود آنها تامین شده است. همچنین اروپایی ها و آمریکا، منطقه را به زرادخانه فروش سلاح ها خود تبدیل کرده اند. در حال حاضر نیز بعد از گذشت حدود چهارسال از شروع تجاوز عربستان به یمن که با کمک های لجستیکی کشورهای غربی انجام شده، اقدام جدی برای اتمام آن صورت نمی گیرد.

در این بین دستاویزهایی که در قطعنامه ۲۲۳۱ توسط دموکرات ها یعنی اوباما و جان کری قرار داده شده به عنوان مستمسک و بهانه آمریکایی ها عمل می کند.

ایران همیشه در مقابل ادعاهای مقامات غربی عنوان کرده آزمایش های موشکی در تعارض با قطعنامه 2231 نیست، آزمایش در راستای برنامه های دفاعی ایران است، موشک هایی که آزمایش شده اند برای حمل کلاهک هسته ای طراحی نشده اند، ایران هیچ برنامه تسلیحاتی هسته ای ندارد و البته برنامه هسته ای هم به طور کامل تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

به گزارش الف، بعد از خروج آمریکا از برجام، ایران و سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس با رایزنی های متعدد در پی برقراری سازوکاری برای منتفع شدن ایران از مزایای برجام هستند و قرار بوده کانال ویژه مالی بین طرفین ایجاد شود که تا کنون عملیاتی نشده است. یکی از دلایل عدم وقوع چنین اتفاقی، تعلل اروپایی ها بدلیل واهمه از مجازات های احتمالی آمریکا است. به نظر می رسد اروپا در راستای ابراز پرستیژ و استقلال، بیشتر از آن که در پی اقدام عملی باشند به فکر انجام اقدامات نمایشی تا زمان به پایان آمدن دوران ریاست جمهوری ترامپ می باشند.

*برگزاری نشست پشت در‌های بسته به درخواست اروپایی‌ها

براساس این گزارش شب گذشته نشست پشت درهای بسته شورای امنیت سازمان ملل درباره آزمایش موشک بالستیک میان برد ایران برگزار شد که آمریکا، انگلیس و فرانسه مدعی هستند که ایران محدودیت‌های سازمان ملل درباره برنامه موشکی خود را نقض کرده است.

"کارن پیرس" نماینده انگلیس در سازمان ملل که یکی از کشورهایی بود که خواستار نشست شورای امنیت درباره آزمایش موشکی ایران بود، گفت: هیچ دلیل مشروعی وجود ندارد که چرا ایران باید این قطعنامه را نقض کند. اگر شما می‌خواهید به جامعه بین‌الملل نشان دهید که یک عضو مسئول بوده و واقعا خواستار صلح و امنیت منطقه‌ای هستید، این موشک‌هایی نیستند که شما می‌توانید آزمایش و پرتاب کنید.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در مقر سازمان نیز، در واکنش به نشست شورای امنیت با موضوع آزمایش موشکی ایران و قطعنامه2231 طی بیانیه ای اعلام کرد : معرفی برنامه موشکی ایران به عنوان اقدامی ناسازگار با قطعنامه مذکور یا تهدیدی منطقه ای، سیاستی فریبکارانه و خصمانه از طرف آمریکاست. در این بیانیه آمده است آمریکا به رغم معرفی خود به عنوان یک کشور قانونمدار و حافظ حاکمیت قانون در سطح بین المللی، به صورت تناقض آمیزی «دکترین خروج از سازمان ها و موافقتنامه های بین المللی» را در پیش گرفته است. و خروج غیرقانونی از برجام که طی قطعنامه 2231 تایید شده بود، فقط یک نمونه است. آمریکا نه تنها آشکارا همه کشورها را مجبور به نقض قطعنامه 2231 می کند، بلکه آنها را تهدید می‌نماید که در صورت اجرای آن مجازات خواهند شد. (اینجا را بخوانید)

پیشتر بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به ادعاها در این باره که آزمایش‌های موشکی ایران نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت است، گفته بود: برنامه موشکی ایران ماهیت دفاعی دارد و بر اساس نیازهای کشور طراحی می‌شود. هیچ قطعنامه‌ای در شورای امنیت برنامه موشکی و یا آزمایش‌های موشکی ایران را ممنوع نکرده است.

رویترز نیز در این مورد گزارش داد: بعد از اظهارات ضد ایرانی برایان هوک، رئیس گروه اقدام علیه ایران، دیپلمات‌های اروپایی می‌گویند که اجماع بر سر تحریم ایران به‌دلیل برنامه موشکی دشوار اما محتمل است. دیپلمات‌های اروپایی گفتند که با گذشت بیش از یک سال از مذاکرات اتحادیه اروپا با ایران، موضع تهران اما محکم و استوار بوده و تاکید کرده که برنامه موشکی بالستیک آن دفاعی است و قابل مذاکره هم نیست.(اینجا را بخوانید)

به نوشته رویترز، موضع ایران، اروپایی‌ها را مستاصل و فرسوده کرده است. فرانسه به نوبه خود با ابراز تاسف از سرعت توسعه و ترویج موشک‌های ایران، از تهران خواسته تا باب مذاکره درباره برنامه موشکی‌اش را باز کند.آنها اما تاکید می‌کنند که فعلا نتایج قاطعی برای تحریم ایران در موضوع موشکی به‌دست نیاورده‌اند.

عناوین مرتبط

۲۴ آذر ۱۳۹۷ظریف: موشک‌های ما دفاعی و برای بازدارندگی است/ موشک‌های ما قابل مذاکره نیستند
۲۲ آذر ۱۳۹۷ سردار حاجی زاده: تحریم هیچگاه برداشته نخواهد شد/ دشمن در حوزه موشکی ما اراده‌ای ندارد
۲۲ آذر ۱۳۹۷۶ عامل عمده که آزمایش‌های موشکی ایران را توجیه می‌کند
۲۲ آذر ۱۳۹۷ پمپئو: برنامه موشک ایران از کنترل خارج شده است!
۲۱ آذر ۱۳۹۷برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم
۲۱ آذر ۱۳۹۷خدمت «برایان هوک» به انقلاب و آرمان‌های امام  
۲۰ آذر ۱۳۹۷واکنش ظریف به تست اخیر موشکی ایران: هیچ ممنوعیتی برای تست نداریم
۲۰ آذر ۱۳۹۷تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها
۱۷ آذر ۱۳۹۷ترامپ: کشورهای اروپایی سهم بیشتری از هزینه‌های ناتو را عهده‌دار شوند
۱۷ آذر ۱۳۹۷اتحادیه اروپا درباره اعمال «تحریم‌های محدود» علیه ایران بحث می‌کند
۱۵ آذر ۱۳۹۷دروغ عربستان لو رفت/ انتقاد زنگنه از رفتار مداخله‌جویانه آمریکا در وین
۱۵ آذر ۱۳۹۷ برایان هوک در وین چه می‌کند؟

دیدگاه کاربران

valor۶۶۳۲۱۹۱۰:۵۴:۱۲ ۱۳۹۷/۹/۱۴
ما باید وارد فاز خروج مرحله ای از بر جام شویم . ببییم آنها چه قدر نقض کردند ما هم همان قدر برنامه هسته ای را توسعه بدیم.
ناشناس۶۶۳۵۳۶۱۳:۲۳:۵۸ ۱۳۹۷/۹/۱۴
اره اخرش هم به نفت در برابر کاغذ برسیم !!!
ناشناس۶۶۳۶۵۲۱۴:۱۳:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۱۴
مطمئن باشید که اگر مسئولین محترم سیاست خارجه ما با همین فرمان ادامه دهند و نقض عهدهای مکرر طرفهای غربی برایشان اینقدر آسان و بی هزینه باشد، به آن مرحله هم خواهیم رسید
ناشناس۶۶۳۷۳۰۱۴:۵۱:۳۱ ۱۳۹۷/۹/۱۴
الان به نفت در برابر غذا رسیدیم دیگه همه نفت میبرن و جاش سنجاق قفلی و دسته بیل و زین اسب میدن
ناشناس۶۶۴۰۶۲۱۷:۴۸:۳۷ ۱۳۹۷/۹/۱۴
مگه الان مثلا داریم با نفت در برابر تکنولوزی یا ارز خارجی مبادله میکنیم؟؟خوب الانم همین وضعه.نفت میدیم اما همون کالا یا غذا هم نمیشه وارد کرد.اروپا هم که ما رو مچل خودش کرده .
ناشناس۶۶۳۵۶۹۱۳:۳۹:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۱۴
زیاده خواهی امریکا و اروپا در بحث موشکی و منطقه ای نتیجه برجام است اگر در هسته ای امتیاز نمی دادیم اینها اینقدر گستاخ نمی شدند .
سازنده میزهای حاوی گزینه۶۶۳۷۲۲۱۴:۴۸:۳۱ ۱۳۹۷/۹/۱۴
ما فقط باید کاری کنیم که هر چه سریعتر بریم سمت گزینه آخر که روی میزه
ناشناس۶۶۳۲۳۴۱۱:۰۹:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۱۴
از خصوصیات غربی ها همین است جنگ روانی و پروپاگان انها است که با مدیای قدرتمند سعی در بدنام و بی اعتبار کردن کل نظام را دارد و تمام نیروی دفاعی کشور را به این روش و فشار بین المللی و اهرم های داخلی نابود کند اگر موفق شود سرنوشت ایران مثال عراق و لیبی و کشور های دیگر خواهد بود
ناشناس۶۶۳۳۱۵۱۱:۴۴:۳۸ ۱۳۹۷/۹/۱۴
طرف از معاهده بین المللی بیرون اومده اونوقت داره میگه ایرانو مجازات کنید چون به معاهده بین المللی پایبند نیست عجب جنگلی شده
محمد ۱۲۳۶۶۳۵۵۵۱۳:۳۳:۲۸ ۱۳۹۷/۹/۱۴
جنگله اما تو این جنگل عجیب رفتار سیاسیون و مذاکره کننده های ماست که به این موجودات توی جنگل اطمینان کردن و گول حرفاشونو خوردن.
ناشناس۶۶۳۳۹۶۱۲:۱۹:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۱۴
دوتا موشک بزنید ناو هواپیمایی امریکا نابود کنید تا بفهمن با کی طرف اند
ناشناس۶۶۳۵۸۷۱۳:۵۰:۴۹ ۱۳۹۷/۹/۱۴
دو تا موشک چیه ما بیاییم 200 تا هم بزنیم ..بعدش چی میشه..دنیا میاد و میگه تو را به خدا ما را نزن...یا ماهوارهای مخابراتی و چی پی اس و اینترنت و در مرحله اول روی ما قطع می کنند و قشنگ می افتند به جانمام....یک چیزی بگو بشه انجام داد..
ناشناس۶۶۳۶۲۵۱۴:۰۶:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۱۴
نه بابا !!! به همین راحتی ، تو جزو مرفهین بی دردی
ناشناس۶۶۳۷۱۴۱۴:۴۶:۳۴ ۱۳۹۷/۹/۱۴
ناو هم وایمیسه نگاهمون میکنه !
ناشناس۶۶۳۷۲۸۱۴:۵۱:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۱۴
اونها هم یک بمب اتم بزنن به تهران شماها از توهم خارج بشید !
شقایق۶۶۳۹۴۸۱۶:۱۶:۰۷ ۱۳۹۷/۹/۱۴
تا سلاح های متعارف هست زندگی باید کرد .
دیپلم ردی۶۶۳۷۹۱۱۵:۱۳:۲۸ ۱۳۹۷/۹/۱۴
فک نمیکنم به همین راحتی باشه
گشنگی مُرده زیر خط فقری۶۶۳۸۴۱۱۵:۲۸:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۱۴
به احتمال زیاد تو یک نجومی بگیری نه ؟ 100%
ناشناس۶۶۳۵۳۷۱۳:۲۴:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۱۴
ازمایش موشکی در شرایط فعلی چه لزومی داشته ؟؟؟
ناشناس۶۶۳۶۳۶۱۴:۰۹:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۱۴
پس آزمایش موشکی در چه شرایطی لزوم داره؟! بذاریم جنگ بشه بعد تازه شروع کنیم به آزمایش و ساخت موشک؟ در آن صورت تا بیاییم بسازیم فاتحه مون را خونده اند
ناشناس۶۶۳۶۸۴۱۴:۳۱:۰۷ ۱۳۹۷/۹/۱۴
رزمایش موشکی نقش بازدارندگی از جنگ داره و الزامی است .
ناشناس۶۶۳۷۶۳۱۵:۰۴:۴۱ ۱۳۹۷/۹/۱۴
تقویت تحریم ها که همانا کاغذ پاره هستند
ناشناس۶۶۳۹۲۹۱۶:۰۹:۴۲ ۱۳۹۷/۹/۱۴
هدف اینها هم تشدید تحریم
ناشناس۶۶۳۷۶۸۱۵:۰۷:۵۵ ۱۳۹۷/۹/۱۴
پس چرا 20 و 30 نشون نداد !؟
ناشناس۶۶۳۸۳۶۱۵:۲۵:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۱۴
20و C هم 20 و سی های قدیم
ناشناس۶۶۳۵۷۲۱۳:۴۲:۵۸ ۱۳۹۷/۹/۱۴
حالا می فهمیم که دلواپسان زمان برجام درست میگفتن که بعد از هسته ای نوبت موشکی است و تحریمهای را به بهانه های موشکی تشدید خواهند کرد و بهانه جویی دشمنان تمامی ندارد.
ناشناس۶۶۳۶۶۶۱۴:۲۰:۴۹ ۱۳۹۷/۹/۱۴
اره دوتا موشک بزنید ناو امریکا بعد اونا هم وایمیستن نگاه میکنن غرق شه
ناشناس۶۶۳۶۸۵۱۴:۳۲:۳۶ ۱۳۹۷/۹/۱۴
برجامیون تحویل بگیرند دشمن بعد از هسته ای به برنامه موشکی و دفاعی کشور طمع کرده و دست بردار نیست .
مونترال۶۶۳۷۲۵۱۴:۴۹:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۱۴
روز انتقام ما جانبازان و خانواده شهدا هم خواهد رسید
در ماتم خرید یه قوطی رب گوجه فرنگی۶۶۳۷۴۵۱۴:۵۸:۲۱ ۱۳۹۷/۹/۱۴
توره خدا یه ذره هم بذارید اونایی که حقوقشون زیر 2/5 میلیون تومنه ؛ راجع به موشک نظر بدن
ناشناس۶۶۳۸۱۷۱۵:۲۰:۲۱ ۱۳۹۷/۹/۱۴
من حقوقم زیر 3 تومنه موشک زمانی خوبه که حقوق مسئولان و مردم عادی یکسان باشه .
ناشناس۶۶۳۹۸۲۱۶:۳۶:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۱۴
اقتصاد که نداریم اگر موشک نبود امنیت هم نداشتیم .
ناشناس۶۶۳۸۳۵۱۵:۲۵:۲۱ ۱۳۹۷/۹/۱۴
اقایان توضیح دهند در شرایط حساس فعلی ازمایش موشکی چه لزومی داشه ؟
ناشناس۶۶۳۸۴۷۱۵:۳۰:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۱۴
برجام اشتباه بزرگی بود.
عاشق تله کابین توچال۶۶۳۹۰۸۱۶:۰۱:۰۱ ۱۳۹۷/۹/۱۴
کجاش اشتباه بود !؟ دلار 14 تومنی پراید 35 تومنی سکه 4 تومنی سیرابی دستی 30 هزاری رب قوطی 19 تومنی پوشک بسته ای 90 هزاری گلابی کیلویی 18 هزار گوشت 70 تومنی لاستیک جفتی 5 میلیون برنج 17000 از مشکلات عبور میکنیم علی برکت الله!

پربحث‌های امروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 4. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 5. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 6. مظلومی که داستان ندارد

 7. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 8. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 9. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 10. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 11. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 12. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 13. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 14. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 15. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 16. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 17. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 18. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 19. ۶ هزار خودروی خارجی در گمرکات خاک می‌خورد/ بلاتکلیفی ۲۲.۸ میلیون یورو ارز دولتی + سند

 20. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 21. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 22. دلار ۴۲۰۰ تومانی و کی بود کی بود من نبودم!  

 23. میناوند: کی‌روش از پیروانی خواست علیه برانکو مصاحبه کند/ مربیان تیم ملی به دنبال شریک جرم برای ناکامی در جام ملت‌ها هستند

 24. لیدرهای یک شبکه مبتذل در شیراز دستگیر شدند

 25. بحران در روابط آمریکا با عربستان/ توصیه های اندیشکده واشنگتن به ترامپ برای اصلاح ارتباطات با ریاض

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 3. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 4. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

 5. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 6. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 7. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 8. رمز پیروزی

 9. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 10. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 11. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 12. شگردهایت را تغییر بده رامبد

 13. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 14. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 15. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 16. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 17. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 18. نسخه‌ای برای پیشگیری از کابوس‌های شبانه/ چگونه بختک را به زانو در بیاوریم؟

 19. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 20. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 21. تشویق ۷۰ هزار نفری کاشیما در تبریز

 22. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 23. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 24. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 25. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 12. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 13. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 14. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 15. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 16. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 17. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 18. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 19. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 20. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 21. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 22. حرف های یک مهندس برق مملکت

 23. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 24. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 25. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

پربحث‌های امروز

 1. مظلومی که داستان ندارد

 2. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 3. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 4. بحران در روابط آمریکا با عربستان/ توصیه های اندیشکده واشنگتن به ترامپ برای اصلاح ارتباطات با ریاض

 5. بیدار بمان آقای فوکویاما

 6. آغاز «پنجمین شنبه سیاه» فرانسه؛ مردم به خیابان‌ها آمدند + عکس

 7. سناتور آمریکایی: اگر سعودی‌ها نفت نفروشند از گرسنگی خواهند مُرد

 8. ترامپ: آمریکا برای مذاکره هسته‌ای با کره شمالی عجله‌ای ندارد

 9. تازه‌ترین فرافکنی‌های نیکی هیلی علیه ایران

 10. مقام خودخوانده طالبان در افغانستان کشته شد

 11. ترکیه: برای عملیات جدید در سوریه با روسیه و آمریکا هماهنگ می‌کنیم

 12. نشست مشترک اتحادیه‌اروپا با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس

 13. کویت مذاکره برای میزبانی از پایگاه نظامی انگلیس را تکذیب کرد

 14. لیندسی‌گراهام، پاشنه آشیل سعودی‌ها را آشکار کرد

 15. بن سلمان آمریکایی‌ها را با حرکت دست به چالش طلبید  

 16. آنکارا بر ادامه عملیات‌هایش در شمال عراق تاکید کرد

 17. درخواست شبه نظامیان کرد از دمشق در برابر ترکیه

 18. کابل امروز آلوده‌ترین شهر جهان بود!

 19. وزیر خارجه قطر: شورای همکاری شورایی بی‌دندان است

 20. ترامپ وزیر کشور آمریکا را اخراج کرد

 21. واکنش اتحادیه عرب به اقدام استرالیا درباره قدس

 22. ظریف و همتای قطری روند روابط دوجانبه و تحولات منطقه را بررسی کردند  

 23. از بزرگترین بحران انسانی قرن حاضر چه می‌دانید  

 24. گردهمایی گروهک تروریستی منافقین در اروپا و آمریکا

 25. راز کثیف صنعت نفت آمریکا برملا شد

پربحث‌های دیروز

 1. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 2. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 3. افزایش اعتراض ها در اردن، دستور پادشاه در عفو هزاران زندانی

 4. مجلس نمایندگان آمریکا، میانمار را به "نسل کشی" علیه روهینگیا متهم کرد

 5. اردوغان: قاتل خاشقجی را می‌شناسم

 6. هنیه: صفحه جدیدی از درگیری با اسرائیل را آغشته به خون گشوده‌ایم

 7. گرجستان از مردم ایران عذرخواهی کند

 8. روسیه 12 بلوک نیروگاه هسته ای در هند می سازد

 9. انفجار از درون؛ آیا این اتفاق به دیگر اعضای اتحادیه اروپا نیز سرایت خواهد کرد؟

 10. الحوثی: فرزندان خاشقجی بخواهند، جسد پدرشان را جست‌وجو می‌کنیم

 11. شورای امنیت درباره حزب‌الله نشست برگزار می‌کند

 12. غزه آماده مشارکت در سی‌وهشتمین جمعه راهپیمایی بازگشت

 13. بن سلمان درصدد دیدار با نتانیاهو و ترامپ

 14. چهارشنبه انتشار جزئیات توافق اروپا برای برگزیت

 15. درصورت خروج آمریکا از پیمان موشکی روسیه به آن پایبند نمی ماند

 16. هند و روسیه از پایگاه های نظامی یکدیگر استفاده می کنند

 17. چین به دانشمندان خود در سفر به آمریکا هشدار داد

 18. روسیه وچین تصمیم شورای امنیت برای ارسال کمک به مخالفان سوری را وتو کردند

 19. افزایش فروش نفت عربستان به چین

 20. استقبال حزب‌الله از عملیات‌های شهادت‌طلبانه در قدس و رام‌الله

 21. طرح عدم اعتماد به دولت مکرون رای نیاورد

 22. اسد: بازسازی اقتصاد سوریه 250 تا 400 میلیارد دلار هزینه دارد

 23. اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را برای 6ماه دیگر تمدید کرد

 24. آمریکا دو پایگاه جدید در شمال سوریه احداث کرد

 25. تغییرات در حلقه نزدیکان به ولیعهد سعودی

پربحث‌های هفته

 1. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 2. نحوه برخورد گرجستانی‌ها با مسافران ایرانی از زبان یک مسافر   

 3. مظلومی که داستان ندارد

 4. رونمایی از کانال مالی اروپا برای ارتباط با ایران/ آیا اس پی وی کارآمد خواهد بود؟

 5. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 6. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 7. سفیر روسیه در ایران: اروپایی‌ها اهل حرفند نه عمل و هیچ چیزی به نفع ایران عملیاتی نخواهد شد

 8. ناکامی حامی بزرگ و آغاز روند نابودی و زوال اسرائیل

 9. میامی هرالد: اعزام ناوگروه ایران به ونزوئلا "مادر همه تحریکات" خواهد بود

 10. متن فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقچی منتشر شد

 11. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 12. جزئیات تازه‌ای از نقش بن‌سلمان در قتل خاشقچی/ پای انگلیس هم به ماجرا باز شد

 13. عبور آرام دولت ایران از فرانسه ناآرام

 14. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 15. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 16. سقوط یک قبیله!

 17. موگرینی: حمایت از برجام باعث نمی‌شود از مسائل دیگر چشم‌پوشی کنیم

 18. ترامپ با فحاشی از خجالت تیلرسون درآمد

 19. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 20. ترامپ: معترضان فرانسوی شعار می‌دهند ترامپ را می‌خواهیم!

 21. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 22. ترامپ برای اروپا شمشیر را از رو بسته است

 23. تکرار صحنه‌های ۸۸ ایران در فرانسه  

 24. بحران در روابط آمریکا با عربستان/ توصیه های اندیشکده واشنگتن به ترامپ برای اصلاح ارتباطات با ریاض

 25. بیدار بمان آقای فوکویاما

آخرین عناوین