مدیریت تهران با روزی ۲۵ میلیارد درآمد

گروه اجتماعی الف،   3970823060 ۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
مدیریت تهران با روزی ۲۵ میلیارد درآمد

شهردار جدید تهران معتقد است اگر شهرداری نتواند روزی ۲۵ میلیارد تومان درآمد داشته باشد ممکن است در امور جاری خود بماند و تراکم فروشی خطرات جبران ناپذیری برای پایتخت به همراه خواهد داشت.

به گزارش فارس، پیروز حناچی (55 ساله) با رای شکننده 11 به 10 پیروز انتخابات شورای شهر شد تا به عنوان سومین شهردار تهران طی 14 ماه گذشته زمام امور را در دست بگیرد.

وی که پیش از این  یکی از رقبای نجفی و افشانی محسوب می شد و نتوانسته بود صندلی شهردار تهران را از آن خود کند اما با انتخاب نجفی ،حناچی معاون فنی و عمرانی شهرداری شد و افشانی هم او را به معاونت شهرسازی فرستاد.

حال قرار است حناچی، در 2.5 سال زمان باقی مانده از عمر شورای پنجم، شهر پر چالش تهران را که میراث دو مدیر سابق است اداره کند.

***سوابق پیروز حناچی

حناچی که فارغ التحصیل اولین دوره دبیرستان مفید است. وی سال ۱۳۶۰ ورودی ۱۳۶۳ رشته معماری پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران و فارغ التحصیل ۱۳۷۱ از دانشکده معماری دانش آموخته و فارغ التحصیل  نخستین دوره دکتری معماری دانشگاه تهران در سال ۱۳۷۸ است. او در دولت سیدمحمد خاتمی، در وزارت راه و شهرسازی دارای مسئولیت و در دولت محمود احمدی نژاد نیز مشاور وزیر راه، مسکن و شهرسازی بود. او در دولت حسن روحانی نیز معاون معماری و شهرسازی عباس آخوندی بود.

***شعار شهردار جدید، تهران شهری برای همه

شعار پیروز حناچی برای دوران مدیریتش  "تهران شهری برای همه" است.به اعتقاد حناچی،‌ اقداماتی که برای تهران به عنوان شهری برای همه انجام می شود موجب پایداری، زیست پذیری ،کاهش آلایندگی آب و هوا و از میان برداشتن عرصه های ناپایدار شهری، ایجاد عدالت و برخورداری از خدمات و کاهش ترافیک است. از همین رو تهران را با مدیریت خردمندانه، شفاف، هوشمند و مشارکت پذیر شهر را اداره خواهد کرد.

***افزایش ۲۵ درصدی سهم حمل و نقل عمومی

از نگاه حناچی مهمترین چالش های پیش روی پایتخت، آلودگی هوا، آلودگی آب، عدم توازن منطقه‌ای، وجود ترافیک، عدم عدالت و برخورداری از خدمات شهر، عدم توجه به بافت فرسوده به عنوان اصلی ترین چالش های شهر است در این راستا راهکارهایی را متناسب با هر چالش در نظر دارد. اینکه در مواجهه با چالش‌های آلودگی هوا و آلودگی آب در شهر تهران مهمترین برنامه کاهش آلودگی ناشی از تردد وسایط نقلیه، تکمیل شبکه فاضلاب، هدایت و بهره برداری از آبهای سطحی و احیای قنات هاست. یا در حوزه رفع چالش ترافیک و ایجاد نظام دسترسی مناسب هم باید سهم حمل و نقل عمومی که حدود ۱۹ درصد است به ۲۵ درصد افزایش یابد.

حناچی احیای رود دره های تهران و استفاده از تکنولوژی های نوین بازیافت را از جمله راه حل هایی می داند علاوه براینکه مناسب سازی شهر برای گروه‌های خاص مثل زنان و کودکان نیز در برنامه پیشنهادی لحاظ شده است. همچنین توانبخشی فعالیت ستادهای بازآفرینی و پیگیری تحقق آیین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری از موضوعات مطرح در برنامه شهردارجدید تهران است.

***ایجاد درآمد پایدار و استفاده از سیستم های تشویقی

ایجاد درآمدهای مالی و پایدار موضوعی بود که به اعتقاد وی، محوری ترین چالش این دوره شورای شهر است،از همین رو باید برنامه‌هایی تدوین کرد که با استفاده از سیستم‌های تشویقی میزان مشارکت مردم در پرداخت عوارض افزایش یابد. کاهش سهم درآمد عوارض ناشی از صدور پروانه و تدوین ساز و کار مناسبی دریافت عوارض عمومی متناسب با میزان بهره برداری از مواهب شهر نیز از جمله برنامه‌های حناچی است.
مدیریت هماهنگ در ساماندهی بافت تاریخی، بهره برداری از ظرفیت‌های اکولوژیک شهر تهران، تدوین ساز و کارهای مناسب صدور جواز بهره‌برداری و مرمت، به رسمیت شناختن حوزه بهسازی و مرمت در بافت تاریخی شهر تهران در تمام برنامه ها نیز مورد توجه قرار گرفته که به گفته شهردار تهران با جلب مشارکت بخش خصوصی در حوزه‌های عمرانی مورد توجه است.

بر اساس این گزارش، ۱۲۸ هکتار از باغات تهران نابود شده و شهرسازی ترافیک و آلودگی هوا را در پایتخت افزایش داده است.
زهرا صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران در این باره می گوید:  در حوزه شهرسازی یکی از معضلات ما موضوع عملکرد و خروجی‌هاست. از طرح جامع و طرح تفصیلی تبعیت نشده و همه شیوه‌هایی که قرار بود برای افزایش کیفیت کار، سرعت، هزینه کمتر، تعدیل نیروی انسانی و در نهایت رضایت شهروندان ایجاد شود مانند دفاتر خدمات الکترونیک همگی با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

نوری بیان کرد: «به ضرس قاطع می‌توانم بگویم هیچ کدام از این اتفاقات نیفتاده است و در عین حال حوزه شهرسازی به محیط زیست و باغات صدمه زده به شکلی که 128 هکتار از باغات ارزشمند تهران نابود شده است. شهرسازی، ترافیک و آلودگی هوا را افزایش داده و در نهایت باعث سلب رضایت شهروندان شده‌ است. لذا از شما(خطاب به حناچی) می‌خواهم بگویید که چه برنامه عملیاتی برای ساماندهی حوزه شهرسازی دارید. با توجه به تجربه و تخصصی که در این حوزه از شما سراغ دارم.»

قرار بود تهران شهر انسان محور باشد و گسترش حمل و نقل پاک در دستور کار قرار گیرد.آرش حسینی میلانی عضو شورای اسلامی شهر تهران  در این باره می گوید: طرح راهبردی حریم پایتخت چه گام‌هایی دارد و چه نتایجی را برای کلانشهر تهران در بر خواهد داشت؟ قطعا مسائل شهر تهران موضوعات کوتاه مدت نیستند و باید مسائل کلان را هم مد نظر قرار داد. در منطقه شهری تهران چگونه می‌توان بر چالش‌ها و مشکلات محیط زیستی غلبه کرد؟ طرح جایگزین برج باغ را با همکاری شورا ارائه داده‌اید. در خصوص شهر انسان محور چه برنامه‌ای را مد نظر دارید؟ چه برنامه عملیاتی در زمینه گسترش حمل و نقل پاک مد نظر دارید؟

بیش از ۴ میلیون حاشیه نشین در اطراف تهران وجود دارد و در موضوع پسماند پایتخت دچار بحران شده است.همچنین تهران از نظر تامین منابع مشکل دارد.

شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران در این باره می گوید :‌با 500 هزار حاشیه نشین انقلاب شد، برای بیش از چهار میلیون حاشیه نشین چه برنامه‌ای دارید؟ چه برنامه‌ای برای حوزه فرهنگی و اجتماعی مد نظر قرار داده‌اید؟

الهام فخاری عضو شورای شهر تهران هم معتقد است:  موضوع پسماند و دیپلماسی شهری در برنامه‌های شما نادیده گرفته شده بود. شما به عنوان معاون وزیر از مجموعه دولت با مدیریت شهری سر و کار داشتید اما امروز در مجموعه شهرداری تهران هستید. آیا تفاوتی در حوزه شهرداری تهران در نگاه امروز شما با گذشته وجود دارد یا خیر؟

امینی نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران: مهمترین دغدغه مدیریت شهری تامین منابع مالی است. اگر منابع مالی وجود داشته باشد در همه حوزه‌ها می‌توانیم کارهای موثری انجام دهیم. اما اگر پول نباشد همه کارها قفل خواهد شد. شما برای تامین منابع و درآمد برای شهرداری که لازمه توفیق برای شهر است چه برنامه‌ای را مد نظر قرار داده‌اید؟

شهردار تهران باید توانایی تامین منابع مالی را داشته باشد و مدیر هزینه و در آمد باشد.اسماعیل دوستی عضو اصلاح طلب شورای چهارم در این باره می گوید: تا زمانی که منابع مالی نباشد نمی توان کاری انجام داد از همین رو شهردار منتخب باید این توانایی را داشته باشد تا از اقتصاد موجود تهران سهم شهرداری را جذب کند.

به گفته عضو اصلاح طلب شورای چهارم، باید منابع مالی شهرداری تامین و موضوع تهاتر و هولوگرام مجددا راه اندازی شود،‌ شورای پنجم اشتباه کرد که مانع صدور هولوگرام شد.

دوستی لزوم توجه به مقوله حمل و نقل عمومی، مترو ترافیک و مسایل فرهنگی شهر تهران را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: پروژه های عمرانی که در سال های گذشته آغاز شده و مدتی است تعطیل شده اند باید راه اندازی شود تا شهروندان از ثمرات آن بهره مند شوند.

شورای پنجم  سیاسی شده و بیشتر تصمیمات  به صورت حزبی گرفته می شود. پروژه های عمرانی در شهر تعطیل و کارهای خدماتی به صورت نصفه و نیمه در حال اجراست.

اقبال شاکری عضو سابق شورای شهر تهران در این باره می گوید: اصلاح رفتار سیاسی و جناحی شورای شهر اولویت اساسی است، تا مادامی که رقابت های سیاسی خارج از شورا وارد شورا می شود آثار آن را در مدیریت شهری می بینیم و این اشتباه است.

این عضو سابق شورای چهارم خاطرنشان کرد: زیرساخت های حمل و نقل اعم از مترو و ناوگان اتوبوسرانی، پارکینگ ها، ساماندهی وضع ترافیک،‌ آلودگی هوا و محیط زیست باید در این زمان باقی مانده به طور جدی پیگیری شود.

شاکری خاطرنشان کرد: مترو ظرفیت جابجایی هفت میلیون مسافر در روز دارد که 2 خط تعطیل شده و در حال حاضر تنها 2.5 میلیون مسافر از این ناوگان استفاده می کند، توسعه مترو نیازمند تجهیز و تامین منابع است همچنین حدود 5000 اتوبوس باید به ناوگان افزوده شود اما با نگاه جناحی نمی توان این کارها را انجام داد.

پیروز حناچی شهردار تهران می‌گوید که بین سازمانی که از منابع عمومی استفاده می‌کند تا سازمانی که باید درآمد کسب کند، تفاوت زیادی وجود دارد.

به اعتقاد شهردار جدید تهران، اگر شهرداری نتواند روزی ۲۵ میلیارد تومان در آمد داشته باشد ممکن است در امور جاری خود بماند.

حناچی گفت:  تراکم فروشی یعنی واگذاری اجازه ساخت و ساز خارج از برنامه های مصوب و این کار خطرات زیادی دارد.یکی از مشکلات این است که نمی توانیم جمعیت پذیری تهران را کنترل کنیم و خدمات را به تناسب توزیع کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از برنامه های جدی بنده توسعه مبتنی بر اقتصاد فرهنگی است که یکی از کم عارضه ترین نوع توسعه در شهرهاست.

حناچی به عنوان سومین کلیددار در ۱۴ ماه گذشته وارد بهشت شد و قرار است کارهای بر زمین مانده را اجرا کند. البته شایعاتی مبنی بر اینکه احتمال دارد وی از سوی مراجع ذی صلاح تایید نشود دست به دست می شود ولی هنوز منبع رسمی این خبر را تایید نکرده است.

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. دست خط رئیس جمهور برای حل مشکل آب استان اصفهان/ استعفاء نتیجه داد

 2. فیلمی از جلسه غیرعلنی دیروز مجلس درباره نماینده سراوان  

 3. واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی به اظهارات رحیم‌پور ازغدی در نماز جمعه تهران

 4. اطلاعیه گمرک درباره مشاجره نماینده سراوان

 5. وزیر کار خبر داد: احتمال ترمیم و افزایش مجدد دستمزد کارگران

 6. بهانه افزایش قیمت خودرو و صنعت افسارگسیخته

 7. افزایش یارانه‌ مردم چرا نه؟

 8. بعد از سهمیه بندی بنزین، کم مصرف ها را تشویق کنید

 9. رفتار متفاوت یک معلم و یک نماینده مجلس  

 10. توضیحات واعظی درباره انتصاب داماد روحانی در وزارت صمت/ واکنش به حرف‌های جلیلی درمورد باغ گلابی برجام

 11. اقدام غیرقابل گذشت نماینده سراوان  

 12. خرازی: برجام مایه امنیت و همکاری بیشتر کشورها است/ به نتیجه نرسیدن ساز و کار اروپایی‌ها، به معنای خروج از برجام نیست

 13. چهار معصوم می‌سوزند، اما ما در برابر آن سکوت می‌کنیم/ چقدر رفتارمان نشان می‌دهد که عصاره‌ی مردم می‌باشیم؟/ باید وزیر آموزش را احضار می‌کردیم نه وزیر اقتصاد را

 14. اتفاقی که بدتر از توهین نماینده سراوان است  

 15. پیشنهاد یک نماینده برای افزایش یارانه نقدی در سال آینده

 16. احمد توکلی خبرداد: دستور وزیر اقتصاد در مورد توقف واگذاری آلومینیوم المهدی/ پیگیری شکایت دیده‌بان شفافیت و عدالت در مورد پرداخت رشوه توتال به یک مقام سابق ایرانی

 17. ماجرای اعتراض کارگران گروه ملی فولاد از زبان مدیرعامل بانک ملی/ هم مواد اولیه هست، هم نقدینگی؛ کارگران اجازه فعالیت کارخانه را نمی‌دهند!

 18. نبویان: تحریم‌های بعد از برجام در تاریخ انقلاب بی‌سابقه است/ شکوری‌راد: آمریکا تا توانست ایران را در فشار گذاشت

 19. طبیعت پاییزی شیرگاه  

 20. بهتان #‌آیت‌الله_بی‌بی‌سی

 21. سخنگوی وزارت خارجه: ظریف هدفی برای انتخابات ریاست جمهوری ندارد/ وزیر فردی فراجناحی است

 22. قیمت دلار به ۱۰۱۰۰ تومان رسید

 23. آینده اوضاع اقتصادی چه خواهد شد؟  

 24. بچه‌هایی که همچنان در مدرسه می‌سوزند

 25. جزئیات کشف منابع گاز طبیعی در دریای عمان

پربحث‌های دیروز

 1. توهین نماینده سراوان در مجلس به یک کارمند  

 2. درباره کلیپ منتشر شده نماینده سراوان و چند نکته

 3. اولین واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند

 4. جشن مختلط طراحان یک مسجد جنجالی!   

 5. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده‌ای که به کارمند گمرک توهین کرد!

 6. چرا روحانی زبان گفت‌وگو با آمریکا را ترک کرد؟

 7. استیضاح وزیر اقتصاد به علت توهین کارمند گمرک کلید خورد!

 8. واکنش کاربران توییتر به فیلم منتشر شده از نماینده سراوان/ عذرخواهی عجیب از ترس استیضاح/ هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان کجاست؟

 9. فوت چند دانش‌آموز در آتش‌سوزی مدرسه/ بازداشت مدیر و مربی آموزشی + تصاویر

 10. دلیل مشاجره نماینده مجلس با کارمند گمرک

 11. درخواست رفراندوم برای FATF/ نماینده سراوان و تبعات توهین به کارمند گمرک/ وزارت خارجه به‌دنبال برجام منطقه‌ای است؟

 12. وزیر صنعت: خودروسازان در 8 ماه اخیر مشکل فروش داشته‌اند

 13. تحلیل جالب علی علیزاده از برخورد نماینده سراوان با کارمند گمرک

 14. متروسواری معصومه ابتکار در سه‌شنبه بدون خودرو  

 15. سنگ‌تمام محکومان امنیتی برای آزادی مفسد اقتصادی+سند وثیقه 500 هزار مترمربعی هنگامه شهیدی برای باقری درمنی

 16. شهردار تهران با تاکسی به محل کارش رفت  

 17. پیشنهاد نمایندگان به خودروسازها درباره قیمت خودرو

 18. توضیح دژپسند در گفت‌وگو با الف در مورد عذرخواهی از نماینده سراوان

 19. جهانگیری: بخش‌های مهم اقتصادی مورد تهاجم دشمن است/ آمریکا می‌خواهد مردم با تنگنا رو به رو شوند

 20. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده سراوان و فهم او از انقلاب  

 21. ایرانی‌ها خانه‌هایشان در گرجستان را به حراج گذاشتند

 22. موگرینی: برای رسیدگی به برنامه موشکی ایران باید برجام را حفظ کرد

 23. رهبر انقلاب: نباید دنبال ریاست بدویم

 24. پیوند ترامپ با مغزهای کوچک زنگ زده

 25. شلغم خوری سفیر آلمان در بازار بزرگ تهران  

پربحث‌های هفته

 1. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 2. دولت زیر بار فرمول خودروسازان رفت؛ خودرو گران شد/ حواله کاهش قیمت به آینده‌ای نامعلوم/ پراید ۳۳میلیون و ۷۰۰ هزار تومان؟

 3. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 4. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 5. توهین نماینده سراوان در مجلس به یک کارمند  

 6. واکنش وزیر صنعت به انتصاب داماد رئیس‌جمهور؛ هرکس سوابق داماد روحانی را دید، تبریک گفت

 7. داماد روحانی استعفا کرد + متن استعفا

 8. اولین تصویر داماد حسن روحانی در سمت جدیدش  

 9. درباره کلیپ منتشر شده نماینده سراوان و چند نکته

 10. اولین واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند

 11. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 12. توضیحات سید احمد خاتمی درباره انتصاب دامادش در دولت روحانی + عکس

 13. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 14. جشن مختلط طراحان یک مسجد جنجالی!   

 15. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 16. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 17. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 18. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 19. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 20. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 21. سرانجام قیمت بنزین و سناریوهای مختلف برای آن

 22. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده‌ای که به کارمند گمرک توهین کرد!

 23. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 24. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 25. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

پربحث‌های امروز

 1. اتفاقی که بدتر از توهین نماینده سراوان است  

 2. بچه‌هایی که همچنان در مدرسه می‌سوزند

 3. تصاویر افراد موثر و کلیدی شبکه فساد بزرگ باقری درمنی که به دستور او از کشور گریختند/ شما فرار کنید تا دستشان به من نرسد!

 4. دادستان تهران خبر داد: رد مال ۱۱۰۰ میلیاردی باقری درمنی

 5. آخرین وضعیت پرونده «احمد عراقچی» از زبان رئیس دادگستری استان تهران

 6. روایت شریعتمداری از روز تصادف نوربخش

 7. مردم دانش‌آموزان مصدوم را دعا کنند

 8. دستگیری ۶۰ نفر از عوامل اصلی مفاسد اقتصادی

 9. "با نمک‌ترین" استان ایران کجاست؟+تصاویر

 10. برخورد شدید اداری با مقصران آتش‌سوزی مدرسه زاهدان/ حادثه در دست بررسی است

 11. آیت الله نوری همدانی: وجود فقر در جامعه نتیجه بی‌توجهی به معارف اسلام است

 12. کلیه امتحانات مدارس به جز نهایی‌ها در روز شنبه لغو شد

 13. آیت الله اعرافی: حوزه علمیه آماده اجرای طرح مددکاری اسلامی است

 14. مالکان ۳۰۰ خودرو پلاک مخدوش پایتخت به قوه قضائیه معرفی شدند

 15. پروژه «پدر رضا گلزار» در ارتفاعات مشهد/ ۱۰۰ هکتاری که برای تله‌کابین گرفته شد، اما...

 16. پیش‌بینی هواشناسی؛ باران در پایتخت

 17. راه حل رسیدن به هوای پاک از نظر شهردار تهران

 18. فرمانده ناجا: خبرهای خوبی از مرزبانان در راه است

 19. پلیس پیشگیری در شب یلدا آماده‌باش است

 20. دومینوی آتش‌سوزی مدارس و ۴ قربانی دیگر

 21. نهاوندیان: رفع تنش آبی با منابع دولتی امکان ندارد

 22. تخریب ۷ رستوران در فرحزاد

 23. وضعیت باتری خودرو خود را به صورت رایگان تست کنید!

 24. جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس

 25. رئیس سازمان بسیج: برای حفظ انقلاب باید حضور موثر در فضای مجازی داشته باشیم

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کاربران توییتر به فیلم منتشر شده از نماینده سراوان/ عذرخواهی عجیب از ترس استیضاح/ هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان کجاست؟

 2. متروسواری معصومه ابتکار در سه‌شنبه بدون خودرو  

 3. شهردار تهران با تاکسی به محل کارش رفت  

 4. تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز بازداشت شدند

 5. محسنی‌اژه‌ای مطرح کرد: سه اشتباه بانک مرکزی در دوران ریاست سیف/ چرا مسئول حراست بانک مرکزی دستگیر شد؟

 6. دستور ویژه بطحایی برای بررسی علل حادثه آتش‌سوزی مدرسه زاهدان

 7. تهران ۹ درجه سردتر می‌شود/ بارش برف در ارتفاعات

 8. مجریان شب یلدای تلویزیون چه کسانی هستند؟

 9. فردا در زاهدان عزای عمومی اعلام شد

 10. واکنش ناجا به انتشار فیلم ضرب و شتم برادران افاغنه توسط سرباز ناجا

 11. امام جمعه مشهد: طلبه شدن به معنای دست برداشتن از دانشگاه نیست

 12. افتتاح مدارس و خانه بهداشت در روستاهای خراسان جنوبی

 13. خرید خدمت سربازی در سال ۹۸ امکانپذیر است؟

 14. بارش برف در ۹ استان کشور

 15. محسن هاشمی: جریانات افراطی رهبران انقلاب اسلامی را هدف حملات تروریستی قرار دادند

 16. تجمع جمعی از بازنشستگان نیروهای مسلح مقابل مجلس

 17. جاده‌ها لغزنده است، مراقب باشید

 18. هوای تهران پاک شد

 19. «قلعه محرومیت» در حاشیه تهران+ عکس

 20. 500 میلیون یورو در پیچ و خم رسیدن به صنعت داروسازی

پربحث‌های هفته

 1. واکنش کاربران توییتر به فیلم منتشر شده از نماینده سراوان/ عذرخواهی عجیب از ترس استیضاح/ هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان کجاست؟

 2. متروسواری معصومه ابتکار در سه‌شنبه بدون خودرو  

 3. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 4. شهردار تهران با تاکسی به محل کارش رفت  

 5. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 6. آملی لاریجانی: بی‌تدبیری‌ها موجب افزایش نرخ ارز شد/ نرخ ارز سیر نزولی دارد، اما برخی همچنان گرانفروشی می‌کنند/ دست اخلال گران اقتصادی را قطع خواهیم کرد

 7. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 8. زندگی لاکچری

 9. راه‌اندازی گشت ویژه تعزیرات برای کنترل بازار شب یلدا/ علت گرانی پسته سرمازدگی است

 10. بازنشستگان و ناکارآمدی نظام‌های اجرایی و تصمیم‌گیری

 11. اتفاقی که بدتر از توهین نماینده سراوان است  

 12. زمان بازنشستگی «زیباکلام» از دانشگاه تهران مشخص شد

 13. نسخه‌ای برای پیشگیری از کابوس‌های شبانه/ چگونه بختک را به زانو در بیاوریم؟

 14. بچه‌هایی که همچنان در مدرسه می‌سوزند

 15. حضور مهناز افشار در دادسرای تهران/ تعهد خانم بازیگر برای اصلاح سخنانش

 16. دادستان تهران خبر داد: شناسایی ۱۷ ملک و تعدادی خودرو‌ی گران قیمت از وحید مظلومین

 17. وزیر ارشاد: میانگین بالای سن ازدواج نگران کننده است/ با خانواده می‌توان به آینده ایران امیدوار بود

 18. تصاویر افراد موثر و کلیدی شبکه فساد بزرگ باقری درمنی که به دستور او از کشور گریختند/ شما فرار کنید تا دستشان به من نرسد!

 19. دادستان تهران خبر داد: رد مال ۱۱۰۰ میلیاردی باقری درمنی

 20. آخرین وضعیت پرونده «احمد عراقچی» از زبان رئیس دادگستری استان تهران

 21. روایت شریعتمداری از روز تصادف نوربخش

 22. مردم دانش‌آموزان مصدوم را دعا کنند

 23. 92 درصد از بیمه شدگان کمتر از 3 میلیون تومان درآمد دارند

 24. واردات واکسنی که در تولید آن خودکفا هستیم!

 25. روایت متفاوت مهناز افشار از حضورش در دادگاه/ عکس

آخرین عناوین