در نامه‌ای مطرح شد؛ درخواست احمد توکلی از دادستان: ۵ اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی سریع‌تر رسیدگی شود

گروه سیاسی الف،   3970815101 ۳۸ نظر، ۴ در صف انتشار و ۳۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
درخواست احمد توکلی از دادستان: ۵ اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی سریع‌تر رسیدگی شود

احمد توکلی در نامه ای از دادستان کل کشور درخواست کرد 5 اعلام جرم دیده بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی کشور سریع‌تر رسیدگی شود.

به گزارش الف؛ احمد توکلی، رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای از حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور درخواست کرد تا ۵ اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی کشور سریع‌تر رسیدگی شود.

متن کامل نامه رئیس دیده‌بان شفافیت و عدالت به دادستان کل کشور به شرح زیر است:

برادر ارجمند جناب حجت الاسلام والمسلیمن آقای منتظری
دادستان کل محترم

سلام علیکم                                                                                                                  
جهت مزید اطلاع جنابعالی عرض می کنم که طی ۱۵ ماه اخیر، دیده بان شفافیت و عدالت علیه اشخاص حقیقی و حقوقی متعددی به دلایل نقض فساد انگیز قوانین اعلام جرم نموده است.

خدا را سپاس می‌گویم و از قوه قضاییه تشکر می کنم که این اعلام جرم ها را برای رسیدگی، حسب مورد به شعب مختلف ارجاع داده و کار رسیدگی برخی ازآن ها آغاز شده است. در عین حال برخی از شعب ظاهرا به تکالیف خویش به موقع عمل نکرده اند. عنایت دارید که خدمات سازمان های مردم نهاد، مانند دیده بان شفافیت و عدالت، در جهت تسهیل انجام وظایف قضات محترم در امر مبارزه با فساد است و توجه به اعلام جرم ها به کمال کار آنها کمک می کند.

 در ارتباط با این اعلام جرم ها نکات زیر قابل توجه است:

۱- در اعلام جرم ها، علاوه بر متهمان از بخش خصوصی، برخی مسئولان یا مقامات نیز متهم به معاونت در جرم افراد خصوصی مذکور، یا به اتهام مباشرت در ارتکاب جرم، متهم گشته اند. اگر رسیدگی با سرعت محقق گردد، و پیش از برکناری، یا جابجایی، در حالی که در مسند قدرت تکیه زده اند، به نتیجه برسد، اقتدار قوه قضاییه را در پی دارد و قدرت و رضایت خاطر عموم مردم را نتیجه می دهد و اسباب تنبه بیشتر مقامات و مسئولان دیگر می شود.

۲- در این پرونده ها تقصیر مسئولانی که زمینه سوء استفاده و چپاول را به وجود می آورند سنگین تر است از کسانی که سوء استفاده را راساً مرتکب گشته اند. مقام معظم رهبری درباره یکی از این موارد می فرمایند: « ارز را یا سکّه را وقتی که به‌صورت غلط تقسیم میکنند، این دو طرف دارد: یکی آن که می‌آید این را میگیرد و مثلاً فرض کنید قاچاقچی است یا به قاچاقچی میفروشد؛ یکی آن که این را میدهد. ما همه‌اش داریم دنبال آن کسی که می‌گیرد، می‌گردیم -مفسد اقتصادی، قاچاقچی- درحالی‌که تقصیر عمده متوجّه آن کسی است که داد؛ او را باید دنبال کرد.»

دولتی‌ها اگر خودشان به فساد آلوده باشند، مسئولیت­شان از یک فرد بخش خصوصی سنگین تر است. چرا که امین فرض شده بودند و خیانت کرده اند. بنابراین در پرونده های مورد نظر باید بدون مماشات سریع و محکم با آنها برخورد کرد.

۳- رسیدگی هر چه سریعتر به برخی از این پرونده ها اقدام جدیدی براساس قوانین تصویب شده در سالهای اخیر است که امر به معروف و نهی از منکر، حقوق شهروندی و شفافیت را تقویت می کند. مانند رواج ماده 66 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب 1394 و قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات. بهتر است ثواب این سنت حستنه نصیب شما گردد تا آیندگان.

آنچه در پی به نظر شما می‌رسد گزارش مختصری از وضعیت پرونده های ارجاعی است که برای رسیدگی سریعتر محتاج تذکر و پشتیبانی جنابعالی است:

۱- پرونده مسئولان سازمان غذا و دارو

این پرونده که پیرو اعلام جرم علیه مسئولان سازمان غذا و دارو در تاریخ ۰۴/۲۵/ ۱۳۹۶، پرونده به شعبه ۱۵ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت، ارجاع شده و هم اکنون در مرحله تکمیل تحقیقات است. تاخیر در این پرونده بسیار مهم که با جان و مال مردم سروکار دارد، موجب شده است، متهم اصلی که با تلاش دیده بان شفافیت و عدالت از ریاست سازمان غذا و دارو عزل شده بود، مجددا با عنوان مسئول کمیته تخصیص ارز به سازمان برگردد.

این درحالی است که وی در گذشته با خیانت در امانت، در تخصیص سالانه ۲۰۰۰ میلیارد تومان یارانه دارو شرکتهایی را ترجیح میداد که خود یا بستگانش در آن ها ذینفع بوده اند. حالا دولت مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار ارز به این وزارتخانه تخصیص داده و این فرد با آن عملکرد، متصدی تقسیم آن شده است. در این باره مطالب دیگری هم هست که ذکر آنها در این نامه که به رسانه ها داده خواهد شد با ملاحظات امنیتی در تعارض قرار میگیرد. 

۲- پرونده مدیران ثامن الحجج و مقامات و مسئولان پیشین بانک مرکزی

پرونده در شعبه ۳ بازپرسی دادسرای تهران منجر به صدور کیفرخواست و صدور رای شده است. در این باره دو سه نکته درخور توجه است. نخست آن که تنها آقای میرعلی، مدیرعامل موسسه و برخی مدیران دیگر آن محاکمه شده اند، و مقامات و مسئولان بانک مرکزی به عنوان شاکی در دادگاه حاضر بودند. در حالی که آنان در جرائم ارتکابی مدیران ثامن الحجج معاونت داشته و راسا نیز مرتکب جرائمی شده بودند.

بحمدالله برخی ازدولتی های این پرونده دادسرای کارکنان دولت تحت تعقیب قرار گرفته اند. ازجمله آقای سیف، رئیس کل سابق، معاون و مدیرکل نظارت وی ولی برخی دیگر مانند آقای محمود بهمنی رئیس کل اسبق ظاهرا هنوز احضار نشده است در حالی که نقش وی از همان سنخ نقش آقای سیف است، ولی با عمق و گستره بیشتر. دوم، در رسیدگی به جرائم مدیران ثامن الحجج، اگر به تحقیقات دیده­بان رجوع می‌شد، به احتمال قریب به یقین، پرونده به دادگاه انقلاب ارجاع می‌گردید. و اگر هم در همین دادگاه باقی می‌ماند، عناوین مجرمانه‌ای در اعلام جرم ما مطرح بود که نتیجه را به احتمال بسیار قوی تغییر می‌داد. سوم، چون شکایت علیه مسئولان بانک مرکزی در پرونده کاسپین نیز با اتهامات مشابه تکرار می‌شود، درست به نظر می‌رسد بخش مربوط از آن شکایت نیز دادسرای کارکنان دولت رسیدگی شود.

۳- پرونده مقامات و مسئولان اسبق و سابق بانک مرکزی و مدیران و سهامداران کاسپین و فرشتگان

این پرونده همچون پرونده ثامن الحجج، از اهمیت بالایی برخوردار است. به واسطه این که رسیدگی به اتهام متهمان اصلی که مباشرت در ارتکاب جرم داشته اند، در دادسرای پولی و بانکی انجام میگیرد، نسبت به رسیدگی به اتهام معاونان جرائم ارتکابی بلا تکلیف است. هر آنچه در مورد ثامن الحجج درسطور بالا گفته شد این جا قابل تکرار است؛ از ارجاع پردنده به دادگاه انقلاب تا ارجاع بخش مربوط به مقامات و مسئولان بانک مرکزی به دادسرای کارکنان دولت.

۴- پرونده آلومینیم المهدی و هرمزال

در واگذاری دو مجتمع مهم المهدی و هرمزال، خسارات هنگفتی متوجه منافع مردم و کشور گردید. کوشش سخت تعدادی از نمایندگان وقت مجلس با اشتباه رجوع به هیئت داوری، نتوانست از این حراج ظالمانه بازدارد. پس از این هبه مایملک دولت تخلفات بینی را متصرف جدید و سازمان خصوصی سازی در جهت منافع وی مرتکب گشته اند که بر اساس مقررات متقن معامله باید فسخ گردد. شیوه کار، که مشابه زیاد دارد، این است که قیمت گذاری غیرواقعی صورت میگیرد. با لطائف الحیل فرد خاصی برای خرید داوطلب میشود و مجموعه را به اصطلاح میخرد.

۱۰ درصد ثمن را نقدی می دهد، و بقیه را به اقساط. در حالی که موجودی انبار مواد اولیه و محصول چند برابر حصه نقدی می ارزد. بعد هم به تعهدات عمل نمیکند. طرف خریدار در معامله المهدی و هرمزال با همین شیوه تاکنون کارخانه های بسیار بزرگ و یا مهمی را تصاحب کرده است. وی که در بازار آلومینیوم به انحصارگر تبدیل شده است در شورای رقابت نیز پرونده در حال رسیدگی دارد.

متاسفانه پرونده که پس از اعلام جرم مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۰۴ دیده‌­بان شفافیت و عدالت در شعبه اول دادسرای جرایم اقتصادی تشکیل شده است، به دلیل جابجایی بازپرس، معطل رسیدگی است. متصرف فعلی، چنان که مکررا معترضان هشدار داده اند، مقدمات تعطیلی حساب شده مجتمع را فراهم می‌کند؛ به طوری که از ۱۶۵ دیگ ذوب خط ۱ المهدی الان ۸۰ دیگ و از ۱۸۰ دیگ خط ۲ تنها ۴۳ دیگ فعال است.

این کاهش شدید ظرف چند هفته اخیر اتفاق افتاده است.  موجودی ماده اولیه نیز  ۳۵۰۰ تن است که تنها برای ۳ ماه کفایت می‌کند. ادامه این روند به تعطیلی مجتمع و ادعای عدم توان پرداخت دستمزد وتنش های کارگری کشیده خواهد شد. یا باج تازه ای از دولت میگیرد یا تعطیلی مجتمع مقدمه فروش زمین آنجاست.

۵- پرونده آقای عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی

این پرونده  که در پی اعلام جرم مورخ ۹۷/۰۲/۱۶ دیده­‌بان تشکیل شده است، در شعبه اول بازپرسی دادسرای کارکنان دولت تحت رسیدگی است. بر اساس اسناد و مدارک تقدیمی عدم انجام وظیفه آقای آخوندی در برپایی سامانه شناسایی خانه های خالی برای شفاف سازی در پایه مالیاتی، موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم، مصوب ۱۳۹۴، تنها در سال اول اجرای قانون خسارت و زیانی در حدود ۳۲۰ میلیارد تومان به خزانه وارد کرده است.. ماده ۲۷۴ قانون مذکور نیز این ترک فعل را جرم شناخته است. و طبق همان ماده ۱۶۹ مکرر، وزیر ضامن جبران خسارت نیز هست. یک شیوه ناحق و ضد توسعه‌ای رایج در کشور، بی اعتنایی مجریان به برخی تکالیف قانونی و اجرای گزینشی قوانین است.

این سلوک حکومتی مستبدانه و ضددموکراتیک، آثار تخریبی بسیار پرهزینه ای برای سرمایه اجتماعی و در نتیجه، برای رشد تولید و اشتغال دارد. بنا بر فرض، قانون برای تامین منافع مردم تصویب می‌شود و باید اجرا گردد. رسیدگی هرچه سریع تر به این پرونده باعث تنبه سایر مقامات و رضایت عامه می‌گردد.

اقتضای عدالت این است که وقتی یک کارپرداز معمولی اداره راه مثلا شهر برداسکن در خرید لوازم التحریر، صرفه و صلاح اداره را رعایت نکند، تحت پیگرد قرار میگیرد و ضامن خسارت است، به طریق اولی وزیر با ایجاد خسارتی چند هزار برابر آن، باید تعقیب و مجازات شود. خوشحالم به اطلاع جنابعالی برسانم که سازمان محترم بازرسی کل کشور نیز در این باره گزارش مشابه ای ارائه کرده است. اذعان میفرمایید که اگر تاخیر در رسیدگی نبود و در دوره صدارت آقای آخوندی رسیدگی و مجازات محقق میشد ، منافع به مراتب بیشتری برای اقتدار قوه قضائیه و سلامت جامعه داشت.

به نظر می‌رسد اهمیت و تناسب این پرونده ها از پرونده هایی که دادگاه های ویژه رسیدگی می‌کنند، کمتر نیست. بنابراین یک راه جبران تاخیرها ارجاع این پرونده ها به آنجا است. امیدواریم با پشتیبانی جنابعالی، دادستانی محترم تهران پیشنهاد اخیرالذکر را بپذیرد و تحرک تازه ای از خود نشان دهد.

احمد توکلی

رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد

دیده بان شفافیت و عدالت

۱۳۹۷/۰۸/۰۸

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

saeed۶۲۴۸۱۴۱۲:۵۰:۱۶ ۱۳۹۷/۸/۱۵
اول به پرونده آخوندی رسیدگی کنن
علیمراد بیدل قزوینی۶۲۵۳۴۱۱۷:۳۰:۴۳ ۱۳۹۷/۸/۱۵
با سپاس از زحمات جناب دکتر توکلی از سمن دیده بان شفافیت و عدالت که صنمی با هیچ شخص و گروهی ندارد میخواهیم که به این موضوع نیز رسیدگی جدی بنمایند تا حالا چندین بار است طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی و چندین بانک دیگر کلید خورده میشود ولی عملیاتی نمی شود در حوزه بانکداری از حد اقل 15 سال قبل به اینطرف فساد ها و تخلفات و زیاده خوری های بسیار سنگینی توسط مدیران عامل بانک ها و مدیران میانی انها صورت گرفته است
ناشناس۶۲۵۶۸۸۲۳:۳۳:۱۵ ۱۳۹۷/۸/۱۵
بسال اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال لی رمق و موج بدادند مدیران بانکی وام صوری خرید خودرو بخود فوج فوج
ناشناس۶۲۵۶۹۲۲۳:۳۹:۰۷ ۱۳۹۷/۸/۱۵
ایا نباید تیم اقتصادی دولت توسط مدعی العموم مورد بازخواست و در صورت نیاز مورد محاکمه قرار گیرد
ناشناس۶۲۵۸۰۲۰۸:۳۸:۲۴ ۱۳۹۷/۸/۱۶
دولت ها را ممکن است جنگ و تحریم از پای در نیاورد ولی فساد در درازمدت اینکار را میکند
ناشناس۶۲۵۸۱۴۰۸:۵۰:۲۲ ۱۳۹۷/۸/۱۶
حقوق های نجومی نه تنها رسیدگی نشد بلکه بطور نمونه مدیر عامل یکی از بانک ها که تشت رسوایش بعد از مسله نجومی بگیران برملا شد از ان بانک به بانکی دبگر رفته و شده ربس هیت مدیره ان بانک ایا این توهین به منویات رهبری که دستور برخورد و پیگیری تخلفات نجومی بگیران را داشتند نیست
ناشناس۶۲۵۳۴۲۱۷:۳۱:۴۷ ۱۳۹۷/۸/۱۵
فساد خودرویی و فساد های موبایلی زمان جناب شریعتمداری فراموش نشود
عبود نخلک زاده۶۲۵۷۷۶۰۶:۴۰:۳۱ ۱۳۹۷/۸/۱۶
یکی از مسولان شورای فقهی بانک مرکزی در برنامه رادیو معارف که ارشیو ان موجود است اعلام کردند از 40 شرکتی که مجوز واردات گوشی همراه داشته 38 شرکت متخلف شناخته و مدیران ان بازداشت و یا تحت تعقیب هستند با توجه به گفته ایشان یعنی مجوزها فقط مخصوص از ما بهترون بوده و این همان فساد در نظارت است
ناشناس۶۲۵۳۷۴۱۷:۵۴:۱۳ ۱۳۹۷/۸/۱۵
دکتر جان چرا بانکی که زیان 11 هزار میلیارد تونانی خود را رسما به بورس اعلام کرده تنها یک قلم وام مدیرانش وام از 400 تا 500 میایون تومان با سود 2 درصد بوده و یک قلم پاداش انها در سال پاداشی معادل 6 ماه حقوق هر مدیر در هر سال طی سالیان گذشته و حال بوده
ناشناس۶۲۵۳۷۷۱۷:۵۵:۵۱ ۱۳۹۷/۸/۱۵
مدیران بانکی چو بگرفتند پا اش ز زیان خویش بسی اتش زدند به دیده و دل جوانان بیکار کشور خویش
ناشناس۶۲۵۳۸۳۱۷:۵۹:۲۸ ۱۳۹۷/۸/۱۵
جناب دکتر در همین تلاطم اقتصادی اخیر مدیران عامل برخی بانک ها اقدام به خرید منابع زیادی ارز و سکه از منابع در اختیار کرده که انها نیز به این تلاطم اقتصادی دامن زده اند لطفا به این مهم هم رسیدگی بفرمایید
پیر دیر۶۲۵۵۶۰۲۰:۳۳:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۱۵
یک مقدار زیادی از فشار اقتصادی وارد بر مردم از عدم پرداخت معوقات کلان بانکی توسط بدهکاران کلان بانکی است که وام های گرفته شده را پس نمی دهند و باعث شده دولت برای انکه مسله موسسات در مورد بانک ها پیش نیاید اقدام به دستکاری نرخ دلار و پوشش دادن زیان بانک ها و کسری خود نموده است لطفا این موضوع مهم را مورد کنکاش قرار دهید
ناشناس۶۲۵۶۷۸۲۳:۱۴:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۱۵
پرونده های قاچاق کالا و گمرگات و ترخیص کارهای متخلف که اقدام به هزاران کانتینر کالای قاچاق از گمرگات کرده اند در این سالهای اخیر رسیدگی شود به میزان ثروت مسئولان گمرگها رسیدگی شود
محمد بی دل۶۲۴۸۴۹۱۳:۰۰:۲۰ ۱۳۹۷/۸/۱۵
آقای دکتر عزیز! کاش برای پرونده های کلان قاچاق هم فکری می شد. پرونده های قاچاق در حال حاضر بیشتر مصروف خرده خرها و موارد جزیی شده در حالی که شنیده ها حاکی از آن است که پرونده های کلان با لطایف الحیل متعدد از مبادی ورودی عبور می کنند؛ با پرداخت های گمرکی و عوارض غیرواقعی با تغییر عنوان یا با عدم پرداخت عوارض!
امضا محفوظ۶۲۵۵۹۰۲۰:۴۸:۴۰ ۱۳۹۷/۸/۱۵
آقای دکتر توکلی عزیز ممنون بابت پیگیریهایتان ولی مشکل اصلی ما این است که در طول 10 سال گذشته قدرت خریدمان بیش از 10 برابر کاهش پیدا کرده و به یک فقیر تمام عیار در حال تبدیل شدن هستیم و آینده ای هم برایمان متصور نیست و هیچکس هم جوابگو نیست. خواهش میکنم پیگیر باشید.
ناشناس۶۲۶۳۱۰۱۸:۲۹:۲۷ ۱۳۹۷/۸/۱۶
فرمایشتان کاملا صحیح است . ولی برادر یا خواهر گرامی از قدیم گفته اند سواره از پیاده خبر نداره. به که امید داشته باشیم. دعواها اکثرا جناحی است.
امید۶۲۴۸۷۲۱۳:۰۹:۲۹ ۱۳۹۷/۸/۱۵
بسم الله الرحمن الرحیم ما هم به عنوان یک شهروند حاضریم پای این شکوائیه را امضا کنیم و در رسیدن به حق نیز کمک کنیم تا انشا ا... در س عبرتی باشد برای کسانی که بیت المال دست آنها است تا با دیدن حق متوجه شوند که باید در محضر مردم و حق پاسخگو باشند. برترین کار در عالم اجرای حق است . آقای توکلی محترم انشا ا... خداوند متعال شما را یاری خواهد کرد.
ناشناس۶۲۴۸۷۴۱۳:۰۹:۴۲ ۱۳۹۷/۸/۱۵
چیزی که مردم به میبینن و میشنون توی این مملکت یکی دوتا و پنج تا مجرم اقتصادی داریم محاکمه فایده ای نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
راحمی۶۲۵۷۲۲۰۰:۴۳:۵۰ ۱۳۹۷/۸/۱۶
جناب توکلی میدانید با کمال تاسف فساد و نابسامانی در ایران بسیار بالاست و مخصوصا وقتی که دشمنان تهدید میکنند عده زیادی با تمام قوا برای گرفتن ماهی از آب گل آلود از نابسامانی سو استفاده کرده رانتخواری کرده و ثروتهای افسانه ای به جیب میزنند و تورم به اوج خود میرسد و خود تورم هم رشد میکند.و متاسفانه مردم عادی بیشترین صدمات و آنهم غیر قابل بازگشت را از این وضعیت میخورند. سیستمهای نظارتی در این شرایط کاملا بصورت فلج و فشل فقط نگاه میکنند و پس از فروکش کردن روند رشد گرانیهای فوق تصور که کار از کار گذشته و اقتصاد بهم ریخته بطور کاملا شاه سلطان حسینی و منفعلانه و پس از سر و صدای مردم شروع به بگیر و ببند میکنند. و این موارد در دولتهای زیادی تجربه شده و بارها و بارها به صورتهای مختلف کم و زیاد اتفاق افتاده. آیا مسئولین (تمامی قوای سه گانه و انتظامی و ...) قبلا نباید پیش بینی میکردند؟ و پیش گیری میکردند؟ آیا کشورهای دیگر هم پس از مرگ سهراب به فکر نوشدارو میافتند؟ چرا باید از یک سوراخ بارها و بارها نیش بخوریم؟ با تالم و تاسف باید بگوییم خیلی از جاهای سیستم ما ناکارآمد است. لطفا اندیشه فرمایید تا نسلهای آینده در مورد ما حتی ذره ای هم که شده بهتر قضاوت کنند.
ناشناس۶۲۶۳۱۴۱۸:۳۱:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۱۶
1000 مثبت
ناشناس۶۲۴۸۸۹۱۳:۱۶:۴۳ ۱۳۹۷/۸/۱۵
سلام مثل همیشه به موقع اقدام فرمودین جناب دکتر توکلی همیشه از اقدامات به جا و شایسته شما تشکر میکنیم امید است این شفافیت به دانشگاه ارومیه هم برسد انشاا...
ناشناس۶۲۴۸۹۹۱۳:۲۰:۵۹ ۱۳۹۷/۸/۱۵
دیدبان عدالت مگر به دادمان برسدمسوولین که بخاری ندارند؟...
ناشناس۶۲۵۸۰۱۰۸:۳۳:۴۱ ۱۳۹۷/۸/۱۶
از کره بخار بلند میشه از مجلس لابی کن بخار بلند نمیشه حیف توپ و موشک که به مجلس بست باید به منجنیق بسته بشه
ناشناس۶۲۴۹۱۰۱۳:۲۵:۰۹ ۱۳۹۷/۸/۱۵
ببخشید شنیدم یک دیدبان عدالت هم در نهاد ریاست جمهوری براه افتاده اون فرقش با شما چیه؟
ناشناس۶۲۶۴۸۱۲۳:۰۳:۴۸ ۱۳۹۷/۸/۱۶
اون کاغذی و پوشالی این .......
ناشناس۶۲۴۹۶۴۱۳:۴۵:۳۰ ۱۳۹۷/۸/۱۵
واقعا مسئولیت مدنی دولت و شخص وزیر راه و شهرسازی در خلف وعده دولتی برای تحویل مسکنهای مهر در دیوان و دادگاه و هر محکمه عادله دیگری که صلاحیت دارد باید مطرح شود و دادگاه به این موضوع رسیدگی کند.
ناشناس۶۲۴۹۷۵۱۳:۴۹:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۱۵
آقای توکلی ضمن تشکر از پیگیریهای خالصانه شما.در ماجرای یکی از موسسات مالی گفته شده که حدود 70 آپارتمان به نام یک زن صیغه ای زده شده.به نظر شما شخصی که سپرده گذاران را به خیابانها و مقابل درهای بسته و کرکره پایین کشیده، آورده و نظم و امنیت را به خطر انداخته و جامعه را بازیچه شهوت خودش کرده مفسد فی الارض نیست؟
ناشناس۶۲۵۰۰۱۱۴:۰۰:۵۵ ۱۳۹۷/۸/۱۵
حالا اگه یکی از اینا ربط کوچیکی به رئیسی و قالیباف داشت الان محشر کبری درست می شد!
ناشناس۶۲۵۰۵۵۱۴:۳۰:۰۰ ۱۳۹۷/۸/۱۵
آفرین
ناشناس۶۲۵۰۸۸۱۴:۴۹:۴۸ ۱۳۹۷/۸/۱۵
چرا کسی به موضوع سهامداران پدیده شاندیز رسیدگی نمی کنه ؟ پول مردم را بالا کشیدند ما سهام 12000 تومنی خریدیم الان شده 274 تومن ! کسی هم نمی خره ! چکار کنیم بعد 3-4 سال ؟ ساختمانهاش هست چرا نمی فروشند پول ما را پس بدن ؟
ناشناس۶۲۵۰۹۰۱۴:۵۰:۱۱ ۱۳۹۷/۸/۱۵
اقای توکلی فقط یک سوال برام پیش امده اونم اینکه نگاه دیدبان شفافیت و عدالت انشالله سیاسی و جناحی که نیست چون موارد اون طرففی هم کم نبوده و نیستند امیدوارم نگاهتان به عدالت و شفافیت وتقعا عدالت محور باشد و نه جناح محور
ناشناس۶۲۵۱۲۳۱۵:۰۳:۵۴ ۱۳۹۷/۸/۱۵
آخوندی را رها می کنن تا شهردار بشه بعد حکم انفصال از خدمتش رو می دن . حالا ببینید کی گفتم.
ناشناس۶۲۵۱۴۴۱۵:۱۶:۲۸ ۱۳۹۷/۸/۱۵
اقای توکلی چرا فقط سنگ مالباختگان موسسات کاسپین و ثامن الحجج را به سینه می زنید پس ما مالباختگان موسسه مالی اعتباری وحدت چی؟ به خدا سرنوشت هم مشابه سرنوشت همین موسسات است حقوق ما را هم پیگیری کنید.بانک مرکزی با بلوکه کردن پول ما و پرداخت ناچیز آن ما را به خاک سیاه نشاند. ای خدا دردمان را به کی بگیم؟؟؟؟
ناشناس۶۲۵۱۶۰۱۵:۲۳:۳۹ ۱۳۹۷/۸/۱۵
اقای توکلی دستمریزاد تشکر که حرف حقیقت را می زنید لطفا پیگیر پرونده های بعضی از مسولین باشید مثل شریعتمداری وزیر سابق صنعت ومعدن در شر کتهای خودروسازی وواردات که چه تخلفاتی صورت گرفته واقای بطاحی وزیر اموزش وپرورش که با بچه ها چه کرد در این چند ماه واقای حسین فریدون لطفا به دنبال تمام پروندهای بزرگ خلاف در کشور باشید .
ناشناس۶۲۵۲۳۶۱۵:۵۹:۲۵ ۱۳۹۷/۸/۱۵
جناب آقای توکلی عزیر اولین مرحله از ساخت یک حکومت دینی آن است که مسولان را از خانه های هزار متری بالای شهر بیرون بکشی....محاکمه راه کار نیست.باید درد را حس کنند..
فاطیما۶۲۵۳۲۰۱۷:۰۳:۳۳ ۱۳۹۷/۸/۱۵
باید کمپین راه بیفته تاهمه حمایت کنن
ناشناس۶۲۵۶۸۰۲۳:۱۶:۴۶ ۱۳۹۷/۸/۱۵
دکتر توکلی شجاع و صریح و شفاف عزیز قربانت شوم اگر قرار باشد مست گیرند همه را باید بگیرند ..... شجاعت و صراحت بیشتری لازم است برای پیگیری این امور ......
ناشناس۶۲۶۶۳۳۰۹:۳۷:۳۹ ۱۳۹۷/۸/۱۷
طبق معمول فقط حرف و شعار

پربحث‌های امروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 8. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 11. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 12. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 13. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 16. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 17. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 18. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. پست اینستاگرامی کی‌روش پس از پیروزی مقابل تیم ملی فوتبال عمان

 23. چرا بازرگان نتوانست با انقلاب همراه باشد؟

 24. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 25. سکه ۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان شد/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان

پربحث‌های دیروز

 1. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 2. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 3. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 4. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 5. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 6. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 7. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 8. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 9. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 10. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 11. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 12. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

 13. جزئیات طرح نمایندگان برای اختصاص سهمیه بنزین به ازای هر ایرانی

 14. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 15. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 16. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 17. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 18. اصلاح نظام بانکی و دست‌های پشت پرده؛ چه کسی می‌تواند انجام دهد؟/ آقای روحانی‌ ‌ترمز بانک‌ها را می‌کشد!

 19. طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام وصول شد

 20. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 21. پوری‌حسینی با دستور بازپرس ممنوع‌الخروج شد

 22. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 23. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 24. معصومه ابتکار در BRT  

 25. سرقت مسلحانه در رشت  

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 16. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 20. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 21. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 24. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 25. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

پربحث‌های امروز

 1. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 2. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 3. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 4. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 5. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 6. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 7. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 8. چرا بازرگان نتوانست با انقلاب همراه باشد؟

 9. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 10. صورت دارایی خاندان پهلوی به نقل از خبرگزاری آمریکایی

 11. وقتی هشتگ سازی بی بی سی به نفع جمهوری اسلامی تمام شد!

 12. آصفی: شکست نشست ضد ایرانی لهستان حتمی است/ آمریکا با اجرای شو ورشو چه می‌خواهد؟/ مردم با اصل نظام مشکل ندارند؛ اما...

 13. گوشمالی شاه اردن توسط شهید نواب صفوی  

 14. توصیه تاجیک به رئیس دولت اصلاحات/ دلیل عدم شرکت روحانی در جلسات مجمع تشخیص/بازدید مسئولین از مناطق محروم همراه با تشریفات!

 15. کرباسچی به خانه بازگشت/ اجرای حکم محکومیت پس از تایید در دیوان عالی

 16. گزارشی از بلاتکلیفی اروپا بعد از برجام با ایران  

 17. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 18. رئیس قوه قضاییه: دادستان کل کشور اقدامات قانونی برای آزادی مرضیه هاشمی انجام دهد/ استفاده ابزاری آمریکا و غرب از حقوق بشر

 19. علت محکومیت غلامحسین کرباسچی چیست؟

 20. شمخانی: ایران برای تقویت بنیه دفاعی سوریه به دمشق رفت/ مذاکره با آمریکا بی‌فایده است

 21. درخواست نماینده مجلس از "روحانی" درباره شفاف‌سازی بودجه دولت

 22. کرباسچی به اوین منتقل شد

 23. راهکار جهانگیری برای عبور از مشکلات

 24. اعلام عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ + جدول

 25. واکنش سخنگوی وزارت خارجه خبر احضار کاردار ایران در آلمان

پربحث‌های دیروز

 1. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 2. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 3. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 4. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 5. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 6. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 7. با نهادهای موازی چه کنیم؟/ سهمیه‌ بنزین برای هر فرد در دستور کار مجلس/ فائزه هاشمی و مطالبه حقوق زنان در گفت‌وگو با بهاره رهنما!

 8. چرا فتنه ۸۸ عامل وضع مهم‌ترین تحریم‌های اقتصادی شد؟+ جدول

 9. سردار نقدی: هیچ بن‌بستی در کشور ‌نداریم

 10. خرازی: انقلاب تا یمن بینش و آگاهی به مردم داده است/ صفارهرندی: آمریکا هربدلی زدشکست خورد

 11. روسای قوا برای کمک به اشخاص چقدر بودجه می‌گیرند؟

 12. دهباشی: دولت فعلی بی‌جنبه است/ از نوشتن نطق روحانی پشیمان شدم

 13. صالحی در واکنش به اظهارات بولتون: مگر آقای بولتون حرف راست هم می‌زند؟

 14. حکم حبس حسین دهباشی قطعی شد  

 15. سرلشکر باقری: دشمن می خواهد رویکرد انقلابی جامعه ما را تغییر دهد

 16. «حاج قاسم» چگونه قدرت نظامی ایران را چند برابر کرد + عکس و فیلم

 17. فلاحت‌پیشه: مخالفان حق شرط‌های صیانتی قوی برای «CFT» ایجاد کردند/ از مخالفان تشکر می‌کنم

 18. انتقاد لاریجانی از برخورد غیرقانونی با خبرنگار پرس‌تی‌وی: آمریکا حقوق بشر را برای دیگران می‌سراید

 19. طرف تعمد دارد در جهل بماند اما نقد کند...  

 20. نقوی‌حسینی: اجلاس ضد ایرانی لهستان پروژه شکست خورده آمریکاست

 21. لایحه CFT به مجمع تشخیص مصلحت رفت + جزئیات

 22. هیات وزیران تایید نهایی لایحه الحاق به کنوانسیون «پالرمو» را ضروری دانست

 23. بعیدی نژاد: زاغری در دوران بازداشتش ۲۰۱ بار با دخترش ملاقات کرد

 24. آیت‌الله علم‌الهدی: تلاش دشمن قرار دادن مردم مقابل ولایت است

 25. تجمع دانشجویان مقابل سفارت سوئیس در تهران

پربحث‌های هفته

 1. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 2. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 5. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 6. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 7. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 8. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 9. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 10. جدال دیپلماتیک ایران و آمریکا در عراق/ معنای سفر ظریف و پمپئو به بغداد چیست؟

 11. از خلع لباس تا خلع اعتماد

 12. روحانی: کشور در شرایط سخت قرار دارد/ نمی توان مشکلات را صفر کرد

 13. عارف: اگر مصمم باشیم تحریم‌ها اثری نخواهد داشت

 14. اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی

 15. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 16. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 17. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 18. واکنش روزنامه شرق به افشاگری موسوی خویینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی؛ شما هم رادیکال بودید!

 19. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 20. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 21. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 22. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 23. روحانی: ملّت قدرشناس ایران در ۲۲ بهمن پاسخ قاطعی به دشمنان خواهد داد

 24. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 25. سفرهای ظریف و تغییر نگاه در دستگاه دیپلماسی/ همزیستی با همسایگان؛ خوب یا بد؟

آخرین عناوین