موشک‌های صلح/ چرا آمریکا خواهان پایان جنگ یمن شد؟

گروه جهان الف،   3970812091 ۲۱ نظر، ۱۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
موشک‌های صلح/ چرا آمریکا خواهان پایان جنگ یمن شد؟

بعد از گذشت سه سال و نیم از آغاز جنگ یمن و مقاومت انصارالله درباره حملات گسترده ائتلاف سعودی، واشنگتن رسماً خواستار پایان این جنگ شده است.

به گزارش الف؛ عربستان و امارات از اوائل فرودین سال 1394 در قالب ائتلافی از کشورها که به پشتوانه دلارهای سعودی گردهم جمع شده بودند به فقیرترین کشور عربی یعنی یمن حمله کردند. بهانه این کشورها نیز برگرداندن منصور هادی به حکومت و محدود کردن قدرت انصارالله بود.

هدفی که بوضوح نشان دهنده مداخله عربستان در امور کشور همسایه خود بود؛ امری که در سازمان ها و نهادهای بین المللی محکوم است. اما پشتیبانی کشورهای غربی و همراهی یا سکوت کشورهای اسلامی موجب کشته شدن 16 هزار انسان بی گناه، آورگی بیش از سه میلیون نفرو گرسنگی هفت میلیون نفر و از بین رفتن زیرساخت های کشور یمن شد. جنگی که به شیوع بیماری های واگیر منجر شد و بیش از 80 درصد جمعیت یمن را نیازمند کمک انسانی های کرده که بزرگترین قربانیان آن کودکان بودند.

در این سال ها، جنگ یمن به جنگ فراموش شده معروف بود؛ به این دلیل که رسانه های بین المللی هیچ گاه مانند اتفاقات و وقایع دیگر به آن نپرداختند، در صورتی که در تجاوز عربستان و کشورهای هم پیمان اصول اولیه انسانی و اخلاقی زیرپاگذاشته شد اما بدلیل این که آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان قراردادهای سرسام آور نظامی با ریاض داشتند علاوه بر این که عامداً بر روی وقایع چشم بستند به خاندان سعودی نیز در انجام جنایت هایشان کمک کردند.

اما این کشورها از هر راهی که استفاده کردند نتوانستند مقاومت یمنی ها را بشکنند و در ماه های اخیر نیز نیروهای مردمی یمن موفق شدند با موشک شهرهای مختلف عربستان و امارات را هدف قرار دهند و ابوظبی و ریاض را در تنگنای عجیبی گرفتار کنند. سربازان اجاره ای بن سلمان که با وعده پول حاضر به شرکت در این جنگ شده بودند با تابوت به خانه هایشان بازمی گشتند.

اگر چه عربستان در این باتلاق خودساخته گرفتار شده بود اما کشورهای غربی و در راس آنها ایالات متحده هم بدلیل سود وحشتناک حاصل از این جنگ تمایلی برای پایان دادن به آن را نداشتند.

در این بین سلاخی جمال خاشقچی در کنسولگری عربستان در استانبول موجب شد قساوت و سنگدلی محمدبن سلمان بوضوح به جهانیان آشکار شود و پرونده بن سلمان از زمان بدست گرفتن قدرت در رسانه ها بررسی شود؛ رسانه هایی که تا پیش از این آگاهانه و بدلیل نفع کشورهای غربی خبر چندانی از جنگ یمن منتشر نمی کردند، به دستگیری و شکنجه شاهزاده های سعودی نمی پرداختند، از کنار بازداشت سعد حریری در ریاض گذر کردند و ظلم آل سعود را در قبال اقلیت های این کشور نادیده می گرفتند.

نکته جالب این است برخی رسانه های غربی در چند روز اخیر عنوان کرده بودند یکی از دلایلی که جمال خاشقچی توسط سعودی ها به قتل رسید تلاش او برای انتشار اسنادی مرتبط با استفاده ریاض از سلاح شیمیایی در جنگ یمن بوده است. این گفته توسط نشریه دیلی اکسپرس چاپ لندن مطرح شده است.

در این راستا مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا سه روز قبل از طرف های درگیر در یمن خواست هرچه سریع تر به جنگ پایان دهند و برای توقف درگیری هایی به میز مذاکره بازگردند. پمپئو در بیانیه خود عنوان کرد عربستان باید بمباران مناطق مسکونی یمن را پایان دهد و در مقابل انصارالله هم حملات پهپادی و موشکی خود را متوقف کند.

این گفته های پمپئو کمی بعد از اظهارات جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا در جلسه‌ای در آکادمی صلح آمریکا در واشنگتن مطرح شد.متیس در این جلسه عنوان کرده بود تمامی طرف های درگیر در جنگ یمن باید طی 30 روز آینده به میز مذاکره برگردند.

در مقابل انصارالله یمن ضمن استقبال از این پیشنهاد، خواهان پایان حمایت از ائتلاف سعودی- اماراتی و کمک های تسلیحاتی واشنگتن به ریاض را به عنوان مهمترین عامل در موفقیت این طرح شده است. انصارالله در مذاکره با مارتین گریفیتس، فرستاده وی‍ژه سازمان ملل نیز خواهان عدم مداخله و سپردن تصمیم گیری درباره آینده یمن و ساختار سیاسی این کشور به یمنی ها شده است.

البته تجربه ثابت کرده کشورهای غربی معمولاً به وعده های خود در میز مذاکرات صادق نیستند و بیش از آن که خواهان محدود کردن سلطه طلبی محمد بن سلمان باشند در پی خلع سلاح کردن و به حاشیه راندن انصارالله هستند. حال باید منتظر ماند و دید این بار تا چه اندازه در نجات محمد بن سلمان از این مخمصه جدی هستند و یا اینکه هنوز در پی فروش انواع و اقسام تسلیحات به شاهزاده جوان به قیمت زیر پاگذاشتن اخلاقیات و انسانیت هستند.

پیشنهاد صلح و آتش بس بیش از آنکه نشان دلسوزی برای یمنی‌های مظلوم باشد حکایت از وحشت سعودی از قدرت موشکی و دفاعی یمن دارد . تلاش واشینگتن نیز جز برای نجات رژیم مرتجع سعودی تفسیر دیگری ندارد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۱۹۳۵۶۱۱:۳۸:۲۷ ۱۳۹۷/۸/۱۲
هر روز که می گذره انصاراله قدرتمندتر می شه یانکی ها هم این و فهمیدن
ناشناس۶۱۹۵۵۹۱۲:۵۳:۴۶ ۱۳۹۷/۸/۱۲
یکی بود که میگفت دوره موشک گذشته ، باید بریم به جاش تو استخر شنا کنیم . نمیدونم حالا کجاست ؟
ناشناس۶۱۹۶۵۷۱۳:۳۲:۰۹ ۱۳۹۷/۸/۱۲
بلی دوره موشک خیلی وقته گذشته قدرت فقط در اقتصاد قوی هست
ناشناس۶۲۰۰۹۵۱۷:۳۳:۱۹ ۱۳۹۷/۸/۱۲
پس چرا آمریکا انقدر سلاح پیشرفته میسازه و 700 میلیارد دلار بودجه نظامی داره؟
ناشناس۶۲۰۲۳۶۱۹:۰۰:۳۸ ۱۳۹۷/۸/۱۲
چون اقتصادش اول دنیا هست
ناشناس۶۲۰۴۵۶۲۱:۲۰:۰۰ ۱۳۹۷/۸/۱۲
اول قدرت اقتصادی داره بعد موشک سازی حتی چین و روسیه و اروپا قدرتی در برابر قدرت اقتصادی آمریکا ندارند
ناشناس۶۲۰۸۱۷۰۷:۵۸:۱۴ ۱۳۹۷/۸/۱۳
اگه افتصادش قوی نبود موشک هم نمی ساخت
ناشناس۶۲۰۶۳۳۲۳:۵۱:۵۴ ۱۳۹۷/۸/۱۲
فکر می کنم این موضوع به بی ابرویی بن سلمان در قضیه ی خاشقچی برگردد و اینکه انگلیس یکی از شاهزاده های سعود را را برای جایگزینی از لندن به عربستان فرستاده است. جنگ یمن دسته گل بن سلمان است و بنابرازن قبل از رفتن اش باید به اتمام رسد.
ققنوس۶۱۹۴۱۸۱۱:۵۷:۴۹ ۱۳۹۷/۸/۱۲
علت اتش بس این است که همون کشوری که اجازه حمله به یمن را به عربستان داده بود حالا میخواد جنگ تموم بشه این وسط فقط عربستانی که جنگ را با عملیاتی به نام طوفان قاطعیت شروع کرده بود حالا با رسوایی قاطعیت به خانه برمیگرده و چند میلیون گرسنه و قحطی زده رو به حال خودشون رها میکنه
ناشناس۶۱۹۷۴۹۱۴:۲۳:۴۸ ۱۳۹۷/۸/۱۲
کاملا درست میفرمایید آمریکا الان میخواهد ژست حقوق بشری و انسان دوستانه بگیرد و بر یک ملت جنگ زده مسلط گردد. واقعا چقدر انسان میتونه کثیف باشه!
ناشناس۶۲۰۱۳۳۱۷:۵۴:۳۸ ۱۳۹۷/۸/۱۲
حیف از لفظ انسان که راجع به این وحشیها به کار ببری . به اینها حتی نمیشه گفت حیوون
ناشناس۶۱۹۴۹۴۱۲:۲۶:۰۷ ۱۳۹۷/۸/۱۲
امریکا وکاخ سفید دوتا هستند وخواسته شان یکی نیست
سعید۶۱۹۴۹۸۱۲:۲۸:۴۶ ۱۳۹۷/۸/۱۲
چون دیگه جایی نمونده که تو یمن نابود نشده باشه
ناشناس۶۱۹۵۳۶۱۲:۴۶:۴۱ ۱۳۹۷/۸/۱۲
پرتاب موشک بطرف ریاض و دوبی معادلات جنگ یمن را به نفع انصارالله تغییر داد و به جرئت میتوان گفت موشک های بالستیک در جنگ ها نقش راهبردی دارند.
ناشناس۶۱۹۶۵۲۱۳:۳۰:۰۷ ۱۳۹۷/۸/۱۲
یکی از دلایل درخواست توقف جنگ از طرف امریکا این هست که بتواند تحریم های ایران را کنترل کند وهزینه مقابله ایران با تحریم ها را بالا ببرد، زیرا یکی از گزینه های ایرانی ها برای فشار بر امریکا بالا بردن قیمت نفت در اثر کمبود در عرضه جهانی آن است ، برای این راه ایران دو گزینه پیش رو دارد اول بستن تنگه هرمز که هزینه بالایی به لحاظ بین المللی برای ایران دارد و دوم ناامن کردن تنگه باب المندب و حمله موشکی به تاسیسات نفتی عربستان بوسیله حوثی ها است که هزینه کمتری برای ایرانی ها دارد. آمریکا و اروپا تلاش دارند تا با صلحی موقت و از طریق فشار های سیاسی و اختلاف بین گروههای یمنی بر یمن مسلط شوند تا بتوانند از مقابله احتمالی ایران بوسیله حوثی ها جلوگیری کنند.ژست بشردوستانه غرب همیشه دروغی بزرگ بوده،باورش نکنید.
ناشناس۶۲۰۴۵۹۲۱:۲۰:۱۱ ۱۳۹۷/۸/۱۲
احسنت
ناشناس۶۱۹۶۹۴۱۳:۵۵:۱۲ ۱۳۹۷/۸/۱۲
واقعا اگر یمنی ها چند روز یکبار یک موشک به تاسیسات مهم عربستان و امارات بزند مجبورند فورا جنگ را تمام کنند. خدا لعنت کند این عربستان را که شده ام المصایب جهان اسلام و کیف پول آمریکا
ناشناس۶۱۹۷۰۰۱۳:۵۹:۱۴ ۱۳۹۷/۸/۱۲
بمباران عربستان به کنار... اما اگه انتخابات آزاد برگزار بشه حوثی ها پیروز نمی شن ۴۰_۳۰درصد یمن زیدی است
ناشناس۶۱۹۸۰۶۱۴:۵۵:۰۶ ۱۳۹۷/۸/۱۲
چون یه موقعی جنگ یمن باعث فروش تسلیحات شد اما الان داره مانع اون میشه و اونا باید نقش تحریم کننده کشوری عربستان رو در صورت ادامه جنگ یمن بازی کنند. و این یعنی از دست دادن فرصت معامله
ناشناس۶۲۰۲۵۹۱۹:۱۳:۴۱ ۱۳۹۷/۸/۱۲
علتش واضحه.. با شروع تحریم ها و سیاست نفت در برابر کالا و غذا خودبخود تغذیه مالی گروه های یمنی و فلسطینی و لبنانی و ... بطور قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت و نیازی به صرف هزینه نیست.
ناشناس۶۲۰۵۷۲۲۳:۰۳:۴۲ ۱۳۹۷/۸/۱۲
بزرگترین تجربه در صنایع دفاع ضد موشکی در همین یمن روی پرتاب هائیکه بسوی عربستان صورت گرفت در حال انجام است درصد بالائی از موشک ها در هوا منهدم میشوند اسرائیل آزمایشگاه مجانی پیدا کرده بنحویکه مدعی هستند تولیداتشان از پاتریوت امریکا موفق تر عمل میکند ..

پربحث‌های امروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 8. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 11. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 12. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 13. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 16. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 17. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 18. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. پست اینستاگرامی کی‌روش پس از پیروزی مقابل تیم ملی فوتبال عمان

 23. چرا بازرگان نتوانست با انقلاب همراه باشد؟

 24. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 25. سکه ۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان شد/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان

پربحث‌های دیروز

 1. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 2. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 3. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 4. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 5. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 6. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 7. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 8. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 9. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 10. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 11. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 12. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

 13. جزئیات طرح نمایندگان برای اختصاص سهمیه بنزین به ازای هر ایرانی

 14. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 15. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 16. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 17. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 18. اصلاح نظام بانکی و دست‌های پشت پرده؛ چه کسی می‌تواند انجام دهد؟/ آقای روحانی‌ ‌ترمز بانک‌ها را می‌کشد!

 19. طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام وصول شد

 20. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 21. پوری‌حسینی با دستور بازپرس ممنوع‌الخروج شد

 22. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 23. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 24. معصومه ابتکار در BRT  

 25. سرقت مسلحانه در رشت  

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 16. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 20. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 21. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 24. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 25. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

پربحث‌های امروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 3. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 4. حمله اسرائیل به سوریه پیامی برای ایران بود؟

 5. نتانیاهو: نیروی هوایی ما به سوریه حمله کرد

 6. بیانیه کاخ سفید درباره خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی توسط ترامپ

 7. حمایت ایران از دولت قانونی و ملت ونزوئلا

 8. طعنه ترامپ به پلوسی: خیابانهای سان فرانسیسکو را تمیز کنید؛ چندش‌آور است

 9. آقای پمپئو تاریخ‌ کشورتان را بخوانید

 10. آلمان هواپیمایی ماهان را تحریم می‌کند

 11. مقام اروپایی: فرانسه برای میزبانی از مکانیسم مالی اروپا و ایران آمادگی دارد

 12. حمایت پامپئو و بولتون از اقدام آلمان علیه ماهان‌ایر

 13. ظریف: آمریکا هنوز حقوق مدنی زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند

 14. شمخانی: اگر اروپا در پرداخت هزینه‌ حفظ برجام مردد است، معطلش نمی‌مانیم

 15. دادگاه عالی ونزوئلا رئیس کنگره ملی را عزل کرد

 16. عراقچی: اجازه ائتلاف سازی علیه منافعمان را به هیچ کشوری نمی‌دهیم

 17. ترزا می: برگزیت را به تعویق نمی‌اندازیم/ ادامه گفتگو با اروپا

 18. ترزا می: برگزیت را به تعویق نمی‌اندازیم/ ادامه گفتگو با اروپا

 19. پاکستان همراه با ۴۰ کشور رزمایش دریایی برگزار می‌کند

 20. طالبان مذاکره با آمریکا در دوحه را آغاز کرد

 21. چاوش‌اوغلو: ترامپ تنها به منافع آمریکا در سوریه می‌اندیشد

 22. هشدار جدی پنتاگون؛ پایگاه‌های نظامی آمریکا به شدت آسیب پذیرند

 23. لهستان: نشست ورشو می‌تواند به بن‌بست اروپا و آمریکا در مورد ایران پایان دهد

 24. اروپا ۲۰ فرد و ۶ نهاد سوری و روسی را تحریم کرد

 25. انفجار خودروی بمب‌گذاری شده علیه نیروهای آمریکایی در سوریه

پربحث‌های دیروز

 1. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 2. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 3. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 4. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 5. پاسخ سوریه به حملات هوایی اسرائیل در جنوب دمشق

 6. نامزد جمال خاشقجی ماه آینده اسراری را فاش خواهد کرد

 7. افزایش ۲۳ درصدی فروش نوارکاست در آمریکا

 8. کاردار ایران به وزارت خارجه آلمان احضار شد

 9. نتانیاهو: اخبار مهمی در راه است

 10. گاردین: اقتصاد ترامپ برای میلیاردرها عالی است نه برای قشر کارگر

 11. هزینه نیم میلیون دلاری سعودی‌ها برای فرار از تبعات قتل خاشقچی

 12. توطئه تازه آمریکا علیه حزب‌الله

 13. کاخ‌سفید هیچ برنامه‌ای برای بعد از خروج از سوریه ندارد

 14. تشدید شکاف میان تکفیری‌ها

 15. علت مشارکت امیر قطر در نشست اقتصادی بیروت

 16. اکثریت فرانسوی‌ها از «امانوئل ماکرون» ناراضی‌اند

 17. چرایی سفر معاون وزیر خارجه آمریکا به منطقه

 18. باسیل: مسئولیت ناپدید شدن امام موسی صدر بر عهده لیبی است

 19. هشدار حشد الشعبی به رژیم صهیونیستی

 20. موضع گیری خصمانه سخنگوی ائتلاف ضد یمن علیه ایران

 21. حمله مجدد ترامپ به پلوسی و دمکرات‌ها

 22. مسکو: دفاع هوایی سوریه حمله اسرائیل را دفع کرد

 23. نتانیاهو: سیاست ما در قبال ایران تغییری نمی‌کند

 24. لیبرمن: به نوار غزه حمله خواهم کرد

 25. تاثیر توییت‌های ترامپ بر نوسان نرخ دلار در ترکیه

پربحث‌های هفته

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. تکلیف ما و اروپای در حال گذار

 4. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 5. دونالد ترامپ و حنایی که دیگر رنگی ندارد/ آیا سال ۲۰۱۸ نقطه اوج سقوط آمریکا بود؟

 6. ترامپ: کاری که با ایران کردم، معجزه‌آسا بود

 7. ظریف: بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی نقض آزادی بیان است

 8. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 9. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 10. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 11. از ملانی فرانکلین تا مرضیه هاشمی

 12. ترامپ به پرتاب ماهواره‌بر ایرانی واکنش نشان داد

 13. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 14. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 15. فرزندان مجری بازداشت‌شده پرس‌تی‌وی به دادگاه آمریکا احضار شده‌اند

 16. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 17. روسیه: مذاکره درباره برنامه موشکی ایران تحت فشار آمریکا نشدنی است

 18. ائتلاف شوم عربستان و امارات برای شکست قطر

 19. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 20. آمادگی افغانستان برای تامین نیاز کارخانجات ایران

 21. پاسخ سوریه به حملات هوایی اسرائیل در جنوب دمشق

 22. ضرورت حمایت از موضع مستقل مالزی در برابر اسرائیل

 23. سرانجام مبهم برگزیت و بحران در دولت انگیس/ جدال کوربین و ترزا می به کجا خواهد انجامید

 24. حمله اسرائیل به سوریه پیامی برای ایران بود؟

 25. ترامپ: ما داعش را برای چه کسانی می‌کشیم؟

آخرین عناوین