پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

گروه اقتصادی الف،   3970724012 ۴۰ نظر، ۱۱ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

درست است که اینجا بازار مولوی در قلب تهران است؛ این هم درست است که پسته‌های خندان بازار مولوی، همگی تولید مزارع رفسنجان، سیرجان، دامغان، شهرانار و حتی همین ورامین خودمان هستند ولی قیمت پسته در کف همین بازار بر اساس دلار معامله می‌شود.

به گزارش تسنیم، در ماه‌های اخیر با افزایش نرخ ارز و نوساناتی که به وجود آمد، منطقی به نظر می‌رسید که قیمت برخی کالاهایی که مستقیم و یا غیرمستقیم ارزبری داشته و بخشی از هزینه تمام شده آن‌ها به قیمت ارز و دلار وابسته است، دچار نوسان و افزایش شود.

از همین رو بود که برخی از کارشناسان،‌ راه حل غلبه بر نوسانات قیمتی متاثر از ارز در بازار را حرکت به سمت خلاصی تولید از واردات و به حداقل رساندن میزان ارزبری در تولید کالاها می‌دانستند، اما اتفاقاتی که در ماه‌های اخیر در بازار افتاد به همین سادگی نبود.

در این میان کالاها و اجناسی هم بودند که علی‌رغم تمام فرآیند تولید آن‌ها در داخل و حتی بدون نقش بودن نرخ ارز در تولیدشان، متاثر از نوسان ارز، قیمتشان افزایش یافت.

یکی از این موارد، خشکبار و خصوصاً پسته است که با وجود تامین تمام نیاز بازار از تولیدات داخلی پسته، شاهد افزایش عجیب قیمت آن در بازار و فروش انواع پسته از 160 هزار تومان تا 220 هزار تومان هستیم. افزایشی که اگرچه برای معدود خریداران پسته و خشکبار، عجیب و سوال برانگیز است ولی برای بازاری‌های مولوی اصلا عجیب نیست.

قدیمی‌های بازار مولوی تهران می‌گویند درست است که تقریباً همه پسته موجود در بازار، تولید داخل کشور است ولی قیمت فروش پسته در بازار داخل، به دلیل قیمت صادرات آن به خارج از کشور، رابطه مستقیمی با قیمت دلار دارد؛ یعنی قیمت هر کیلو پسته، بسته به کیفیت آن بین 8 تا 15 دلار است. خب طبیعی است که وقتی قیمت دلار بشود 15 هزار تومان، قیمت پسته هم با تاخیری چند روزه، بالا می‌رود و همطراز با قیمت دلار، از 150-160 هزار تومان تا 210- 220 هزار تومان قیمت گذاری می‌شود.

به نظر می‌رسد با در نظر گرفتن این منطق برای قیمت‌گذاری کالاهای تولید داخل، عملاً حرکت به سمت تولیدات داخلی، حداقل از نظر قیمت عرضه در بازار داخل کشور بی تاثیر خواهد بود.

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۹۵۵۷۱۰۷:۱۰:۱۱ ۱۳۹۷/۷/۲۴
هی روزگار زمانی من ماهی 1200 تومان می گرفتم و بهترین پسته کیلویی 20 تا 25 تومان بود. کارگر بازنشسته با حقوق معادل 10 کیلو بهترین پسته در مهر 1397
میلاد حمیدی۵۹۵۶۵۶۰۸:۳۴:۳۴ ۱۳۹۷/۷/۲۴
فرزندان دهه هشتاد و نود اصلا نمی دانند پسته چیست. پسته در سفره مردم ایران به تاریخ پیوست
ناشناس۵۹۵۷۸۳۱۰:۰۴:۵۴ ۱۳۹۷/۷/۲۴
خدا یی پارسال پسته تا عید حدود ۴۰ هزار تومان بود وچیپس وپفک حدود ۱۵۰۰ تومان واقعا دهه هشتادی ها بخاطر گرانی پسته نخوردند . این چه رفتاری است دوستان اگر دلار ۱۰۰۰تومان هم بود باز پسته امسال گران می شد چون سرمای اول فصل باعث شد تولید به کمتر از ده درصد برسد خیلی از باغداران حتی یک دهم هزینه باغ را هم نگرفتند یادمان باشد همه توی یک کشتی هستیم . اگر الان پسته قیمت پارسال هم بود باز کسی نمی خرید چون نیاز ضروری نیست
ناشناس۵۹۶۱۸۴۱۴:۱۹:۵۰ ۱۳۹۷/۷/۲۴
یه مطالعه بکن ببین پسته ضروری هست یا نه گردو ضروری هست یا نه! هر کشوری و جایی یک سری خشکبار بومی داره که باید در برنامه غذایی اونها باشه. عوارض نخوردنش رو برو مطالعه کن
خوزی۵۹۶۲۹۹۱۵:۳۵:۱۳ ۱۳۹۷/۷/۲۴
از دولت باید پرسید که برای چنین تولیدی آب مردم خوزستان را به آنجا منتقل میکند. ما اگر پسته نداشته باشیم فقط مافیای پسته ضرر میکند. اما کل مردم خوزستان ما بعلت بی آبی و خشک شدن هورها سلامتی شان به خطر افتاده است.
ناشناس۵۹۵۹۰۳۱۱:۳۶:۰۰ ۱۳۹۷/۷/۲۴
باید کسانی که خون مردم را در داخل در شیشه می کنند ورشکست و نابود شوند
ناشناس۵۹۶۰۴۲۱۳:۰۵:۴۵ ۱۳۹۷/۷/۲۴
چطور است که همین پسته در آلمان کیلویی ۴ یورو معادل ۵ دلار است؟
ناشناس۵۹۶۳۰۳۱۵:۳۶:۴۲ ۱۳۹۷/۷/۲۴
اون برای آلمانهاست.
ناشناس۵۹۵۵۸۴۰۷:۴۰:۱۸ ۱۳۹۷/۷/۲۴
مگه دلار صادرات از نوع نیمایی نیست؟
ناشناس۵۹۵۶۷۶۰۸:۴۴:۵۳ ۱۳۹۷/۷/۲۴
خیر از نوع دلار آزاد است.
محمد قاسمی۵۹۵۸۰۴۱۰:۲۷:۰۱ ۱۳۹۷/۷/۲۴
اجازه بدید دلار برگرده به 8 هزار تومن اگه یه ریال کمش کردن
ناشناس۵۹۶۱۲۹۱۳:۳۹:۵۶ ۱۳۹۷/۷/۲۴
احتمالا ازنوع شیمایی یا شیوایی ویا ........ با شد. خدا روشکر از این لحاظ تنوع داریم و کمبود نداریم .
ناشناس۵۹۵۶۱۲۰۸:۰۲:۱۱ ۱۳۹۷/۷/۲۴
این رو برسون به دست کسی که فکر میکنه فقط با یه تصمیم افزایش نرخ ارز میتونه تولید رو نجات بده .. بدون اینکه نظارتی داشته باشه .. دولتی که خودش دخالت میکنه تو نرخ ارز خودشم باید دخالت کنه تو قیمت کالا ها و یا یه سهمیه کالایی رو اجبارا برای داخل برای تولید کننده ها در نظر بگیره نمیشه بگه نرخ ارز این باشه ولی ازونور اقتصاد آزاد رو واسه تولید درنظر بگیره
ناشناس۵۹۶۰۹۳۱۳:۲۵:۱۱ ۱۳۹۷/۷/۲۴
باید حقوق کارگران و کار مندان و کار مزدها را هم معادل بادلار و بر مبنای بین المللی پرداخت شود
پیمان۵۹۶۲۱۰۱۴:۳۹:۵۴ ۱۳۹۷/۷/۲۴
احسنت. دقیقا فهمیدی کار کی بود
حمید۵۹۵۶۱۵۰۸:۰۵:۴۰ ۱۳۹۷/۷/۲۴
دولت اقای روحانی با مدیریت بد بویژه اقتصادی بدعت قیمت گذاری کالاهای داخلی با دلار را پایه گذاری کرد و تبدیل به فرهنگ شده خدا به داد ما مردم برسد. ریال واقعا بدون ارزش شده و تاثیر نوسان دلار را در خیلی از کالاها می توان مشاهده کرد
ناشناس۵۹۵۶۱۷۰۸:۰۹:۳۵ ۱۳۹۷/۷/۲۴
وقتی اقتصاد دانان نئولیبرال با یک سیاست گذاری اشتباه قیمت ارز را رها می کنند و اعلام می کنندذ باید قیمتن ارز تا جایی که می توانند بال رود این اتفاقات هم می افتد از طرف دیگر همین اقتصاد دانان در زمینه دستمزد کارگران دقیقا می گویند نباید افزایش دستمزد داشت !!!!
ناشناس۵۹۵۶۲۷۰۸:۱۵:۰۱ ۱۳۹۷/۷/۲۴
بیا بعضی از مردم توی این مملکت این کارها را خودسرانه انجام می دهند بعد میگن دولت و حکومت مقصر هست .
سید۵۹۶۰۰۱۱۲:۴۳:۵۷ ۱۳۹۷/۷/۲۴
مقصر خود دولته
ناشناس۵۹۵۶۴۳۰۸:۲۵:۱۱ ۱۳۹۷/۷/۲۴
یواش یواش مثل ترکیه بادلار معامله خواهیم کرد
ناشناس۵۹۵۶۸۷۰۸:۵۰:۳۳ ۱۳۹۷/۷/۲۴
پسته کیلویی پانصد هزار تومان اعلام شود مشکلی نیست چون پنجاه هزار تومانی انهم از نظر ما گران بود و نمیخریدیم باید در قیمت اقلامی که جایگزین گوشت و مرغ شده اند کنترل شدید انجام شود تا هموطنان نگرانیشان کاهش یابد.
ناشناس۵۹۵۶۹۱۰۸:۵۲:۳۴ ۱۳۹۷/۷/۲۴
باید دستمزدها هم بر اساس دلار تعیین بشه تا مشکلی برای مردم پیش نیاد.
ناشناس۵۹۵۷۴۱۰۹:۲۹:۲۵ ۱۳۹۷/۷/۲۴
خداحافظ ای پسته ، خداحافظ ای آجیل شب عید.
ناشناس۵۹۵۷۵۱۰۹:۳۹:۳۶ ۱۳۹۷/۷/۲۴
والا ما برای فرستادن پسته از تواضع خریدیم 265000 تومان ایشان پشرفته از زمان هستند
بسیجی۵۹۶۰۱۳۱۲:۵۳:۴۰ ۱۳۹۷/۷/۲۴
شما خیلی اشتباه کردید که خریدید برادر بهترین روش مبارزه با گرانی نخریدن است و بس ما مردم باید به فکر هم باشیم دولت هیچ کاره است ای مردم نخرید نخرید نخرید ...........................
سید۵۹۵۸۲۱۱۰:۴۵:۳۵ ۱۳۹۷/۷/۲۴
کاش یه گزارش از خانه های نمایندگان در شب عید تهیه شود که از سوی باغداران و صادر کنندگان آجیل شان مجانی محیا میشود. نماینده ها و دولتی ها چه میفهمند که بخواهند قیمت بپرسند
علی۵۹۵۸۲۲۱۰:۴۵:۵۳ ۱۳۹۷/۷/۲۴
وقتی به قولی 30 میلیارد دلار ارز در دست مردم هست و علاقه ای هم برای تبدیل به ریال کردن وجود ندارد ( چون ریال را دولت در حال چاپ کردن هست اما دلار را نمی تواند چاپ کند ) خب واضح است که بزودی مردم نه در زمینه پسته بلکه در سایر موارد هم به دلار خرید و فروش خواهند کرد که یک شمشیر دو لبه هست !
ناشناس۵۹۵۹۰۰۱۱:۳۴:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۲۴
خداوندا ما رو از شر اسلاحتلبان نجات بده
teddy bear۵۹۶۰۸۰۱۳:۲۱:۲۵ ۱۳۹۷/۷/۲۴
خدا ما را از شر شما نجات بده که همه چیز ها رو جناحی میبینید هم مدیریت اصلاح طلب ها رو دیدیم و هم اصولگرا را
ناشناس۵۹۵۹۷۴۱۲:۱۶:۰۰ ۱۳۹۷/۷/۲۴
از پولدارها و متمولین محترم عاجزانه میخواهم برای یک بار هم که شده به خاطر سایر اقشار جامعه از خرید پسته خودداری کنند تا قیمتها به حالت قبل برگردد.
ناشناس۵۹۵۹۸۱۱۲:۲۱:۲۰ ۱۳۹۷/۷/۲۴
لطفا یکی به من بگه پسته چیه؟ خوردنیه یا پوشیدنی یا نوشیدنی؟
ناشناس۵۹۵۹۹۹۱۲:۴۲:۳۹ ۱۳۹۷/۷/۲۴
باز خوبه خدا رو شکر اقلام کالاهای صادراتیمون کمه وگرنه با این مدل قیمت گذاری ملت از گشنگی میمردن!!!
خداندیدی۵۹۶۳۲۲۱۵:۴۴:۲۷ ۱۳۹۷/۷/۲۴
عجله نکن ! به اون هم میرسیم. کسی اول انقلاب حتی به گوشه ذهنش هم خطور نمیکرد اینائیکه امروز داریم میبینیم ممکنه یک روز باعث نگرانی مردم بشه. اما داریم میبینیم و عادی هم شده.
ناشناس۵۹۶۰۸۶۱۳:۲۲:۱۲ ۱۳۹۷/۷/۲۴
خب وقتی که در نتیجه بی تدبیری ها و ناکارآمدی های حیرت انگبز و همیشگی دولت، دیگر ریال به عنوان پول کارکرد خود را از دست داده است، متطقی است که معاملات بر مبنای یک پول ارزشمند یا سکه های طلا انجام پذیرد، هر چند که در نتیجه عملکرد قهرآمیز دولت علیه ارز و سکه کم کم ممکن است شاهد معاملات کالا با کالا هم باشبم!
ناشناس۵۹۶۱۰۳۱۳:۲۷:۱۹ ۱۳۹۷/۷/۲۴
بجاش ایران شده بهشت ارزان برای خارجی ها و مردم ایران لنگ نان شب شدند
ناشناس۵۹۶۱۹۶۱۴:۳۲:۴۱ ۱۳۹۷/۷/۲۴
نه دادش بقیه قیمتها هم همچنان بالا خواهد رفت که هیچ خارجی جرات پا گذاشتن در ایران نخواهد کرد
سرگشته۵۹۶۳۳۱۱۵:۴۸:۵۳ ۱۳۹۷/۷/۲۴
اصولا قرار همین بوده که مردم ایران در دو طبقه اجتماعی جای بگیرند. یکدسته اشراف. طبقه دیگر هم رعایای همیشه دست به دعا. غصه نخور! زندگی تا وقتی زنده ای سخته . بعدش راحتی مطلقه.
ناشناس۵۹۶۱۱۶۱۳:۳۲:۲۱ ۱۳۹۷/۷/۲۴
تمام اجناس چه به دلارربط داشته باشندچه نداشته باشندتواین روزهابادلارقیمت گذاری می شوندیعنی تولیدکنندگان داخلی که مواداولیه شان ازداخل کشورتولیدمی شودهم دارندازاین شرائط سودجویی می کنندودولت هم فقط نظاره گراست ولی وقتی بحث دستمزدمی شودنبایستی باقیمت دلارربط داده شودآیااین شیوه دولت حمایت ازنظام سرمایه داری که ماهمیشه درهراجلاسی به آن خرده می گرفتیم وصداسیماماآمریکا رامظهرآن می داندنیست.چرانبایدحقوقها به دلارباشداگرتمامی اجناس به دلارمحاسبه می شود.
ناشناس۵۹۶۲۵۰۱۵:۰۵:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۲۴
بنده دیروز 250 گرم پسته تولید کالیفرنیا رو گرفتم 8 دلار. تاره کیفیتش هم اصلا بخوبی پسته ایران نیست
پیمان۵۹۶۳۲۸۱۵:۴۷:۴۱ ۱۳۹۷/۷/۲۴
از ما کشاورزها که دم باغ خریدن کیلوی 27 هزار تومان!

پربحث‌های امروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 8. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 11. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 12. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 13. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 16. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 17. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 18. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. پست اینستاگرامی کی‌روش پس از پیروزی مقابل تیم ملی فوتبال عمان

 23. چرا بازرگان نتوانست با انقلاب همراه باشد؟

 24. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 25. سکه ۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان شد/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان

پربحث‌های دیروز

 1. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 2. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 3. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 4. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 5. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 6. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 7. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 8. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 9. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 10. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 11. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 12. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

 13. جزئیات طرح نمایندگان برای اختصاص سهمیه بنزین به ازای هر ایرانی

 14. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 15. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 16. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 17. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 18. اصلاح نظام بانکی و دست‌های پشت پرده؛ چه کسی می‌تواند انجام دهد؟/ آقای روحانی‌ ‌ترمز بانک‌ها را می‌کشد!

 19. طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام وصول شد

 20. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 21. پوری‌حسینی با دستور بازپرس ممنوع‌الخروج شد

 22. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 23. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 24. معصومه ابتکار در BRT  

 25. سرقت مسلحانه در رشت  

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 16. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 20. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 21. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 24. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 25. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

پربحث‌های امروز

 1. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 2. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 3. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 4. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 5. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 6. سکه ۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان شد/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان

 7. قیمت امروز دلار در بانک‌ها

 8. مجلس با کلیات طرح ساماندهی بازار خودرو موافقت کرد

 9. تصمیمی درباره سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است

 10. سومین محموله نفت خام در بورس انرژی همچنان بدون مشتری

 11. وزیر راه و شهرسازی: شورای مسکن در استانها احیاء شد

 12. ۱۱ هزار شعبه بانکی تعطیل می‌شوند؟

 13. جلسه ویژه بررسی وضعیت ارز با حضور «همتی، دژپسند و رحمانی» در مجلس

 14. حرکت نخستین محموله نفتی ایران به مقصد ژاپن

 15. رزرو بهترین هتل های مشهد با مناسب ترین قیمت

 16. سود سپرده‌های کوتاه‌مدت ماه‌شمار شد

 17. قطع جریان آب انتقالی از سرشاخه‌های دز به قم

 18. انسداد کارت بانکی مهاجران بدون اطلاع قبلی

 19. افزایش بهای سکه و ارز + جدول

 20. حق مسکن کارگران۱۰۰هزار تومان شد/اعمال پس از تصویب در هیات وزیران

 21. تورم قیمت مصرف‌کننده ۳۹.۶ درصد شد

 22. موتورسیکلت‌های برقی ایرانی مورد استقبال کره ای ها قرار گرفت

 23. اظهرات عجیب زنگنه درباره عرضه نفت در بورس انرژی

 24. جزییات نشست تعیین تکلیف وام‌گیرندگان حساب ذخیره ارزی

 25. برگزاری دومین نمایشگاه کار ایران با حمایت ویژه همراه اول

پربحث‌های دیروز

 1. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 2. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 3. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 4. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 5. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

 6. جزئیات طرح نمایندگان برای اختصاص سهمیه بنزین به ازای هر ایرانی

 7. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 8. اصلاح نظام بانکی و دست‌های پشت پرده؛ چه کسی می‌تواند انجام دهد؟/ آقای روحانی‌ ‌ترمز بانک‌ها را می‌کشد!

 9. طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام وصول شد

 10. پوری‌حسینی با دستور بازپرس ممنوع‌الخروج شد

 11. وزیر اقتصاد: پوری حسینی ممنوع‌الخروج نیست

 12. وزیر نفت: از مهرماه هیچ بنزینی وارد کشور نشده است/ اگر دو ساعت بنزین نباشد، مردم نمی‌توانند آن را تحمل کنند

 13. توضیحات سایپا در مورد اعلام قیمت جدید

 14. منطقی:زیرساخت‌های تولید هواپیمای 72 نفره در کشور فراهم است

 15. اطلاعیه سازمان تامین اجتماعی درباره سبد کالای بیمه‌شدگان بسته حمایتی

 16. پیش‌فروش خودرو بدون مجوز وزارت صمت غیرقانونی است

 17. بسته حمایتی: فرار از مسئولیت اجتماعی

 18. یارانه نقدی برای قیمت‌های سال ۸۹ است/ بانک مرکزی گرفتار دلالانی است که ارز مملکت را به باد می‌دهند

 19. وزیر کار: ۱۴ میلیون خانوار سبد حمایتی گرفتند

 20. امکان افزایش وام مسکن زوجین تا ۳۰۰ میلیون تومان

 21. آخرین تصمیمات مجلس برای تعیین تکلیف قیمت بنزین در سال ۹۸

 22. پرداخت سود ماه شمار به نفع چه کسانی است؟

 23. رسانه‌ها تلاش ۴۰ ساله ملت و دولت را نمایش دهند

 24. چرا بانک مرکزی در ایران مستقل نیست؟

 25. جزئیات ۹۰۰ هزار میلیارد یارانه پنهان/ تدوین بسته اصلاح قیمت حامل‌ها

پربحث‌های هفته

 1. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 2. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 3. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 4. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 5. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 6. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 7. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 8. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 9. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 10. قیمت محصولات سایپا دوباره افزایش یافت

 11. نوبخت: درآمد برخی خانواده ها از محل یارانه هاست/به پرداخت یارانه ها افتخار می کنم

 12. مردم در تنگنا هستند

 13. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 14. نوبخت: در حوزه صادرات نفتی مشکل داریم

 15. نگاه برخی مدیران؛ رشد اقتصاد ایران و بزرگ‌ترین خیانت به اقتصاد مقاومتی

 16. افزایش ۳ برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری

 17. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 18. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 19. رئیس کل بانک مرکزی با ترخیص خودروهای وارداتی مخالفت کرد

 20. ۸۵ ‌درصد بودجه برای ۱۵ ‌درصد شاغلان

 21. ۳۰ نکته درباره بودجه ۹۸

 22. رحمانی: مردم از نوسان قیمت‌ها ناراضی هستند/ همه ما باید نظرات سازمان حمایت را بپذیریم

 23. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 24. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 25. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

آخرین عناوین