جزئیات جدید از حمله تروریستی اهواز از زبان استاندار و فرماندار اهواز

گروه سیاسی الف،   3970702025 ۵ نظر، ۱ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
جزئیات جدید از حمله تروریستی اهواز از زبان استاندار و فرماندار اهواز

مقام‌های استان خوزستان اعلام کرده‌اند که هویت تروریست‌های عامل حمله شنبه گذشته به مراسم رژه اهواز شناسایی شده است. آنان ضمن تاکید بر اینکه سرنخ‌های خوبی از عاملان و جوانب حمله به دست آمده است، اعلام نتایج قطعی را به بررسی‌های بیشتر موکول می‌کنند.

روزنامه ایران در ادامه نوشت: غلامرضا شریعتی استاندار، علی حسین زاده معاون سیاسی استاندار و جمال عالمی نیسی فرماندار اهواز متفقاً بر این نکته هم تاکید دارند که باوجود تلاش‌های رسانه‌های خارجی، این حمله تروریستی نمی‌تواند هیچ ارتباطی به قومیت‌های استان داشته باشد. حتی برخی همچون استاندار و معاون او، با گذشت دو روز از حادثه، گفتند که هنوز نمی‌توان به طور دقیق اعلام کرد این حمله تروریستی کار کدام گروهک بوده است و این امر نیازمند بررسی‌های بیشتر است، هرچند فرماندار آن را کار همان گروهک مدعی، یعنی «جبهه النضال الاحوازیه» می‌داند. اظهارات این مقام‌ها را بخوانید.

استاندار: تعداد شهدا افزایش نخواهد یافت

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در پاسخ به اینکه آیا هویت تروریست‌ها شناسایی شده است، به بیان این نکته اکتفا کرد که در بررسی هویت عاملان این حادثه تروریستی، نباید به مسائل اجتماعی استان دامن زده شده یا برخی مسائل تشدید شود. وی اضافه کرد که علی رغم این موضوع، هماهنگی نیروهای امنیتی استان بسیار خوب است، بسیار خوب کار می‌کنند و به سرنخ‌های خوبی هم دست پیدا کردند.

شریعتی درباره وضعیت خوزستان و مردم بعد از این حمله تروریستی نیز گفت: امروز (یکشنبه) وضع آرام و امنیت به طور کامل برقرار است، مردم هم شنبه بویژه در اهدای خون، ثابت کردند که همبستگی کاملی میان مردم استان خوزستان در بخش‌های مختلف وجود دارد. استاندار خوزستان درباره وضعیت مجروحان نیز اظهار کرد: بعید است که تعداد شهدا افزایش یابد و مجروحان وضعیت ثابتی پیدا کرده‌اند.
 
معاون سیاسی استاندار: محل حمله قبلاً چک شده بود

برخی اظهار نظرها حاکی است محلی که از آن حمله آغاز شد، روز قبل از مراسم رژه چک و خنثی سازی نشده بود که علی حسین زاده، معاون سیاسی استاندار خوزستان این امر را رد کرد.

وی در پاسخ به اینکه چرا پارک محل آغاز حمله، سال گذشته مسدود بود و امسال باز بود، گفت: این پارک حفاظ یا مسائلی از این دست ندارد، بلکه پارکی معمولی مانند سایر پارک‌هاست که عبور و مرور در آن انجام می‌شود.

حسین‌زاده با بیان اینکه اگر رژه جای دیگری بود، چه بسا تروریست‌ها از محل دیگری حمله می‌کردند، اضافه کرد: بنابراین، بازبودن پارک مساله چندان مهمی نیست که بتوان نسبت به آن تمرکز کرد. یا اینکه در این حمله تروریست‌ها از یک ساختمان بلند هم استفاده کردند که چنین ساختمان‌هایی در جاهای دیگر هم وجود دارد. بنابراین نمی‌شود مسائلی مانند باز بودن پارک یا وجود ساختمان بلندمرتبه را برجسته کرد. ضمن اینکه مراسم رژه هر سال در همین مکان برگزار می‌شود و تغییری در محل برگزاری این مراسم داده نشده است. وی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود که تروریست‌ها از قبل تجهیزات خود را در منطقه پنهان کرده بودند نیز گفت: این طور اعلام شد و ما هم همین را می‌گوییم. اما مطمئناً تروریست‌ها برای چنین حمله‌ای از قبل برنامه‌ریزی و شناسایی کرده بودند، زیرا انجام اقدام تروریستی در این حد بدون بررسی‌ها ممکن نیست، اما اینکه اسلحه را چطور مخفی کردند یا به چه ترتیبی وارد منطقه شده است، نیازمند بررسی است.

معاون استاندار با بیان اینکه هویت تروریست‌های عامل حمله شناسایی شده است، افزود: گروه 4 نفره مهاجمان تروریست قطعاً پشتیبانی هم داشتند. اکنون مسئولان امنیتی-اطلاعاتی درحال بررسی این مساله هستند تا سرنخ این مساله هم مشخص شود. 

وی درباره اینکه سرانجام چه گروهکی این حمله را ترتیب داد، اضافه کرد: با توجه به اینکه داعش هم مسئولیت این حمله را قبول کرده است، همچنان درحال بررسی امنیتی-اطلاعاتی هستیم تا به طور دقیق این مساله بررسی و اعلام شود.

فرماندار اهواز: جبهه النضال، مسئول حمله شنبه

جمال عالمی نیسی، فرماندار اهواز اما با بیان اینکه هویت تروریست‌های عامل این حمله و اینکه چه کسانی بودند و نام و نشان‌شان چیست، شناسایی شده است؟ گفت: گروهک «جبهه النضال الاحوازیه» مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است. امیدواریم سربازان گمنام امام زمان(عج) با استفاده از این اطلاعات و نیز سرنخ‌هایی که دارند، بزودی نتایج دقیق بررسی‌های خود را اعلام کنند.

وی در پاسخ به اینکه برخی مدعی هستند اگر چک و خنثی سازی محوطه پارک، پیش از آغاز رژه جدی‌تر گرفته می‌شد، ما شاهد این اتفاق نبودیم، تصریح کرد: شب قبل از رژه تا صبح، کل منطقه چک و خنثی شده بود، اما تروریست‌ها با استفاده از پوشش لباس نظامی توانستند خود را به محوطه برسانند. زیرا اساساً مراسم رژه نظامی بود و حضور در چنین محیطی با استفاده از لباس نظامی، کار چندان پیچیده‌ای نبود.

عالمی نیسی با اشاره به اینکه تروریست‌ها هم با استفاده از پوشش نظامی خود را به نزدیک جایگاه رساندند و به روی مردم رگبار گشودند، ادامه داد: اینکه کسی با استفاده از سلاح کلاشنیکف همه جا را به رگبار ببندد، کار سخت، پیچیده و شاقی نیست و هر کسی می‌تواند این کار کور را انجام دهد، مضافاً اینکه همان طور که اشاره شد، پشت محوطه رژه خانه‌های مردم و پارک و بنابراین یک فضای عمومی بود که دسترسی به آن هم کار سختی نبود آن هم وقتی لباس نظامی هم باشد.

نماینده عالی دولت در شهر اهواز نیز اعلام جزئیات دیگر این رویداد را به بررسی‌های بیشتر از سوی نهادهای امنیتی-اطلاعاتی موکول کرد و درباره اظهارات برخی مقام‌های منطقه‌ای که حمله شنبه را، حمله به یک هدف نظامی دانسته بودند، تصریح کرد: این ادعا خنده‌دار است. زیرا نه فقط یک کودک 4 ساله در میان شهدا است، بلکه یک جانباز هم جان خود را از دست داد و شهروند عادی، زنان و خبرنگاران هم مجروح شدند که همه اینها، فاقد سلاح یا ویژگی‌های نظامی بودند. بنابراین، اگر حمله فقط به جایگاه یا نظامی‌ها بوده است، پس چرا زنان، کودکان و شهروندان عادی هدف قرار گرفتند؟

وی با بیان اینکه حتی رژه روندگان هم که اسلحه داشتند، اما سلاح آنان مسلح نبود، اضافه کرد: ضمن اینکه این حمله هم کاملاً کور بود، زیرا وقتی چند ستون از نظامی‌ها درحال رژه هستند، وقتی بی هدف شلیک شود، معلوم است که گلوله به کسی برخورد می‌کند. اما افراد نظامی درحال رژه بودند و جایگاه هم در ارتفاع 4 متری است، حتی اگر مقام‌ها هدف بودند، باز هم نباید مردم عادی شهید می‌شدند که همه این شواهد نشانه کور و تروریستی بودن این حمله است.

عالمی نیسی در پاسخ به اینکه برخی می‌خواهند این حادثه را به مسائل قومیتی استان مرتبط کنند، گفت: به هیچ وجه نمی‌توان این حملات را به مسائل قومیتی ارتباط داد. بویژه اینکه امروز نیمی از جمعیت استان عرب‌ها هستند که نه فقط ایرانی هستند، بلکه از گذشته‌های دور خود را جزو جدایی ناپذیر ایران می‌دانستند. این مساله هم مربوط به امروز نیست. در تاریخ وقتی انگلستان وارد ایران شد، همین عرب‌ها جلوی آنان ایستادند. یا در جنگ تحمیلی هم از 23 هزار شهید استان، 12 هزار شهید از قومیت عرب بودند که این نشان می‌دهد مردم استان پای نظام ایستاده‌اند و اقدام این 4 نفر را که سرسپرده اربابان خارجی خود هستند، نمی‌توان به اقوام حاضر در استان یا ایران مرتبط کرد.

فرماندار اهواز در پایان تاکید کرد کشورهایی مانند عربستان که با کشور ما عناد دارند، پشتیبان این نیروها هستند و این گروهک‌ها در این کشورها مستقر بوده و حمایت مالی و تدارکاتی می‌شوند و با حمایت آنان این حملات کور صورت می‌گیرد که نظام جمهوری اسلامی هم جواب محکمی به این کشورها خواهد داد.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۰ مهر ۱۳۹۷دستگیری یک زن مرتبط با حمله تروریستی اهواز
۲۹ مهر ۱۳۹۷پدر شهید ۴ ساله حمله تروریستی اهواز: شخصاً در محل شلیک موشک‌ها حضور داشتم
۲۲ مهر ۱۳۹۷سخنگوی دستگاه قضا مطرح کرد: تحقیق از ۱۱ نظامی در ارتباط با پرونده حادثه تروریستی اهواز
۱۲ مهر ۱۳۹۷ردپای سعودی‌ها در حادثه تروریستی اهواز + صوت
۱۱ مهر ۱۳۹۷سپاه چگونه استراتژی جدید آمریکا بعد از حمله به رژه اهواز را ناکام گذاشت؟
۱۰ مهر ۱۳۹۷بازسازی لحظه به لحظه حمله اهواز/ تروریست‌ها چگونه آمدند، چگونه کشتند و چگونه کشته شدند  
۱۰ مهر ۱۳۹۷سخنگوی هیات رئیسه مجلس: مقصرین حادثه تروریستی اهواز به دادگاه معرفی شدند
۱۰ مهر ۱۳۹۷گزارش وزیر اطلاعات در جلسه غیرعلنی مجلس در مورد حمله تروریستی اهواز
۱۰ مهر ۱۳۹۷آغاز جلسه غیر علنی مجلس درباره حادثه تروریستی اهواز/ حضور وزرای اطلاعات و کشور
۹ مهر ۱۳۹۷سردار حاجی‌زاده: تروریست‌ها از فشنگ استفاده کردند و ما با موشک جوابشان را دادیم
۹ مهر ۱۳۹۷جزئیات جدید از عملیات موشکی سپاه در پاسخ به حمله تروریستی اهواز/ گاف دوباره ضدانقلاب + نقشه میدانی
۹ مهر ۱۳۹۷واکنش اینستاگرامی سردار سلیمانی به انتقام موشکی سپاه  

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۶۰۴۶۰۰۹:۱۸:۲۸ ۱۳۹۷/۷/۲
شما رو به وجدانتون، این قدر عرب و عجم نکنید. مگر اون هموطن عزیز ما در خوزستان ایرانی نیست؟ ایران بزرگ متشکل از همه اقوام و قومیت ها و ادیان مختلف است که قرن هاست در کنار یکدیگر برادرانه زندگی می کنند. به گونه ای صحبت نکنید که انگار ایران فقط تهران است.
ناشناس۵۶۰۶۶۲۱۱:۱۱:۴۱ ۱۳۹۷/۷/۲
ببینید آقای نیسی فرماندار اهواز که خود ایشان عرب زبان هستند چگونه سعی دارد استان خوزستان را با آمار نادرست (۵۰ درصد عرب)عربی نشان دهد در حالی که در خوشبینانه ترین حالت کمتر از ۳۰ درصد استان عرب زبان هستند و شهر اهواز هم کمتر از ۵۰ درصد عرب زبان دارد طوری متاسفانه رسانه های داخلی نشان میدهند که تمام استان خوزستان و شهر اهواز عرب زبان هستند که این تصور کاملا غلط هست و اقوام بزرگی چون بختیاری ها ،لرها و سایر اقوام اعم از ترک و کرد در این استان زندگی می کنند ضمنا قشر عظیمی از این عرب های خونگرم خوزستان عرب نبوده و در طول زمان بدلیل همجواری و زندگی مسالمت آمیز با اعراب منطقه عرب زبان شدند
ناشناس۵۶۱۲۷۷۱۷:۰۹:۲۳ ۱۳۹۷/۷/۲
شما این اطلاعات رو ازکجا میارید؟چرا اینقدر باعث نفاق می شوید .کامنت شما یعنی اینکه تحمل یک مسوول عرب زبان رو هم ندارید اینقدر بر طبل نفاقی که کشورهای بیگانه میخواهند نکوبید
ناشناس۵۶۱۲۸۹۱۷:۱۴:۵۰ ۱۳۹۷/۷/۲
متاسفانه افکار شماها برخواسته از تفکرات تبعیضانه شماست و من نمیدانم کی این انکار را تمام خواهید کرد
ناشناس۵۶۰۶۷۸۱۱:۲۵:۵۵ ۱۳۹۷/۷/۲
خوزستان استاندار با لیاقتی ندارد امیدوارم هر چه زودتر برکنار شوند.
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های اخیر

 1. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 2. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 3. واکنش روزنامه‌ها به صحبت‌های روز گذشته جهانگیری؛ بفرمایید منزل سوپرمن هیچکاره  

 4. اولین تصویر از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه

 5. تحلیل عباس عبدی از انتقادات دیروز معاون اول رئیس جمهور: دیر شده آقای جهانگیری

 6. آزموده را آزمون خطا است!/ رحمانی می‌تواند صنعت و تولید را رونق بخشد؟

 7. نشست سرّی حاکمان سعودی برای حل ماجرای خاشقچی/ راه حل های ملک سلمان برای رهایی از بحران/ آینده ولیعهد چه خواهد شد؟

 8. کیهان: آقای جهانگیری! «یادتان هست»؟!/ سوپرمن امروز اظهار عجز و ناتوانی می‌کند

 9. آقایان به امید دولت اوباما ماندند/ می‌گفتند کشور را گلستان می‌کنیم، گلستان امروز برای همه قابل ارزیابی است

 10. مزایای حذف دلار؛ کم اثر کردن تحریم‌ها و مقاوم‌سازی اقتصاد

 11. وزیر بهداشت: سرانه مصرف لبنیات در کشور پایین است

 12. اجازه آقای "رئیس" !؟

 13. خبر نماینده مجلس از امتناع دولت در مورد حفظ کارت سوخت

 14. نقوی حسینی: آب و نان مردم ارتباطی به آمریکا ندارد‌

 15. امیرعبداللهیان: ترامپ باید به خاطر ماجرای خاشقچی به جهان پاسخ دهد

 16. آخوندی رفت ولی دیر رفت!

 17. احمد توکلی مطرح کرد: ۲۰ میلیارد دلاری که پتروشیمی‌ها به بازار عرضه نکردند  

 18. نماینده مجلس: دولت باید حقوق کارگران را هم افزایش دهد

 19. گاردین: فرستاده سلمان، به ترکیه التماس می‌کرد

 20. دور زدن تحریم با نفتکش های ارواح

 21. رادار ۲۰۳۱ موشک کروز نور + عکس

 22. وزیر نفت: ترامپ دست از تحریم بردارد

 23. پرداخت ارز مسافری در خاک عراق از ساعت ۸ تا ۲۰ و تحویل در ۵۱ نقطه

 24. دستگیری یک زن مرتبط با حمله تروریستی اهواز

 25. آخوندی با شرمساری رفت

پربحث‌های دیروز

 1. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 2. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 3. واکنش روزنامه‌ها به صحبت‌های روز گذشته جهانگیری؛ بفرمایید منزل سوپرمن هیچکاره  

 4. اولین تصویر از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه

 5. تحلیل عباس عبدی از انتقادات دیروز معاون اول رئیس جمهور: دیر شده آقای جهانگیری

 6. واکنش وزارت خارجه به خبر کناره‌گیری ظریف: خبرسازی متوهمان ارزش تکذیب هم ندارد

 7. آزموده را آزمون خطا است!/ رحمانی می‌تواند صنعت و تولید را رونق بخشد؟

 8. پادشاه و ولیعهد عربستان مرگ خاشقجی را به خانواده‌اش تسلیت گفتند

 9. نشست سرّی حاکمان سعودی برای حل ماجرای خاشقچی/ راه حل های ملک سلمان برای رهایی از بحران/ آینده ولیعهد چه خواهد شد؟

 10. کیهان: آقای جهانگیری! «یادتان هست»؟!/ سوپرمن امروز اظهار عجز و ناتوانی می‌کند

 11. آقایان به امید دولت اوباما ماندند/ می‌گفتند کشور را گلستان می‌کنیم، گلستان امروز برای همه قابل ارزیابی است

 12. مزایای حذف دلار؛ کم اثر کردن تحریم‌ها و مقاوم‌سازی اقتصاد

 13. وزیر بهداشت: سرانه مصرف لبنیات در کشور پایین است

 14. اجازه آقای "رئیس" !؟

 15. تزریق ۴میلیارد یورو در بازار ثانویه/۶۰۰ میلیون یورو بدون مشتری ماند+جدول

 16. درسی که باروز به کشتی‌ ایران داد

 17. خبر نماینده مجلس از امتناع دولت در مورد حفظ کارت سوخت

 18. نقوی حسینی: آب و نان مردم ارتباطی به آمریکا ندارد‌

 19. امیرعبداللهیان: ترامپ باید به خاطر ماجرای خاشقچی به جهان پاسخ دهد

 20. آخوندی رفت ولی دیر رفت!

 21. احمد توکلی مطرح کرد: ۲۰ میلیارد دلاری که پتروشیمی‌ها به بازار عرضه نکردند  

 22. نماینده مجلس: دولت باید حقوق کارگران را هم افزایش دهد

 23. گاردین: فرستاده سلمان، به ترکیه التماس می‌کرد

 24. دور زدن تحریم با نفتکش های ارواح

 25. رادار ۲۰۳۱ موشک کروز نور + عکس

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 3. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 4. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 5. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 6. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 7. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 8. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 9. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 10. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 11. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 12. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 13. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 14. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 15. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 16. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 17. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 18. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 19. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 20. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 21. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 22. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 23. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

 24. شوخی زشت سناتور آمریکایی: شاید دی‌ان‌ای من ایرانی باشد؛ وحشتناک است!

 25. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

علی بابا-AL97AB1گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 2. اولین تصویر از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه

 3. تحلیل عباس عبدی از انتقادات دیروز معاون اول رئیس جمهور: دیر شده آقای جهانگیری

 4. کیهان: آقای جهانگیری! «یادتان هست»؟!/ سوپرمن امروز اظهار عجز و ناتوانی می‌کند

 5. آقایان به امید دولت اوباما ماندند/ می‌گفتند کشور را گلستان می‌کنیم، گلستان امروز برای همه قابل ارزیابی است

 6. نقوی حسینی: آب و نان مردم ارتباطی به آمریکا ندارد‌

 7. امیرعبداللهیان: ترامپ باید به خاطر ماجرای خاشقچی به جهان پاسخ دهد

 8. آخوندی رفت ولی دیر رفت!

 9. دستگیری یک زن مرتبط با حمله تروریستی اهواز

 10. آخوندی با شرمساری رفت

 11. جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به نامه آخوندی پاسخ داد

 12. فرار بزرگ قالیباف

 13. سفر تعدادی از نمایندگان مجلس به برزیل + تصاویر

 14. ماموریت واعظی برای محدود کردن اصلاح‌طلبان از طریق جهانگیری/ پشت‌پرده نقش رئیس دفتر روحانی در اختلافات

 15. با مظلوم نمایی نمی‌شود از بار مسئولیت افتضاح به بار آمده شانه خالی کرد آقای جهانگیری  

 16. سردار نجات: ربودن مرزبانان میرجاوه کاری پست و کثیف بود

 17. حضرتی: جهانگیری به احتمال زیاد از دولت می‌رود

 18. رهبر انقلاب: مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند

 19. گزارش روزنامه ابتکار درباره «درگذشت» امام حسین(ع)!  

 20. جهانگیری؛ شکست دیرهنگام سکوت

 21. چهار تفاوت بیانیه جدید FATF با بیانیه قبلی

 22. وصله پینه کابینه با وزیری که می‌خواهد نباشد!

 23. متقی: فضای دیپلماسی خارجی ما منفعلانه است / تلاش آمریکا برای ایجاد شوک اقتصادی در آبان‌ماه

 24. انتخابات افغانستان پای شورای نگهبان را وسط کشید

 25. واکنش‌ها به اظهارات جهانگیری/ آخوندی، وزیر جمهوری اسلامی یا مرید نئولیبرالیسم؟ / علی مطهری و معضل سخنان نسنجیده

پربحث‌های دیروز

 1. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 2. اولین تصویر از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه

 3. تحلیل عباس عبدی از انتقادات دیروز معاون اول رئیس جمهور: دیر شده آقای جهانگیری

 4. واکنش وزارت خارجه به خبر کناره‌گیری ظریف: خبرسازی متوهمان ارزش تکذیب هم ندارد

 5. کیهان: آقای جهانگیری! «یادتان هست»؟!/ سوپرمن امروز اظهار عجز و ناتوانی می‌کند

 6. آقایان به امید دولت اوباما ماندند/ می‌گفتند کشور را گلستان می‌کنیم، گلستان امروز برای همه قابل ارزیابی است

 7. نقوی حسینی: آب و نان مردم ارتباطی به آمریکا ندارد‌

 8. امیرعبداللهیان: ترامپ باید به خاطر ماجرای خاشقچی به جهان پاسخ دهد

 9. آخوندی رفت ولی دیر رفت!

 10. دستگیری یک زن مرتبط با حمله تروریستی اهواز

 11. آخوندی با شرمساری رفت

 12. جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به نامه آخوندی پاسخ داد

 13. فرار بزرگ قالیباف

 14. سفر تعدادی از نمایندگان مجلس به برزیل + تصاویر

 15. ماموریت واعظی برای محدود کردن اصلاح‌طلبان از طریق جهانگیری/ پشت‌پرده نقش رئیس دفتر روحانی در اختلافات

 16. با مظلوم نمایی نمی‌شود از بار مسئولیت افتضاح به بار آمده شانه خالی کرد آقای جهانگیری  

 17. کدام افراد قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را دور می‌زنند؟

 18. سردار نجات: ربودن مرزبانان میرجاوه کاری پست و کثیف بود

 19. حضرتی: جهانگیری به احتمال زیاد از دولت می‌رود

 20. رهبر انقلاب: مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند

 21. گزارش روزنامه ابتکار درباره «درگذشت» امام حسین(ع)!  

 22. جهانگیری؛ شکست دیرهنگام سکوت

 23. چهار تفاوت بیانیه جدید FATF با بیانیه قبلی

 24. وصله پینه کابینه با وزیری که می‌خواهد نباشد!

 25. متقی: فضای دیپلماسی خارجی ما منفعلانه است / تلاش آمریکا برای ایجاد شوک اقتصادی در آبان‌ماه

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 3. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 4. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 5. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 6. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 7. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 8. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 9. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 10. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 11. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 12. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 13. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 14. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

 15. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 16. آمریکا با رب و روغن ما چه کار دارد؟

 17. روحانیت بیدار شوید، به فکر علاج بدبختی‌های مردم باشید  

 18. روابط خارجی ایران؛ نگاه به شرق و چند نکته

 19. آقای روحانی به مشکلات اقتصادی و مطالبات مردم بی‌توجهی می‌کند/ چرا وزیری که ناکارآمد است کنار گذاشته نمی‌شود/ امروز نیازمند فرمانده هستیم

 20. طرح جدید نمایندگان برای ادامه کار استانداران بازنشسته

 21. فوتبال مهم‌تر است یا مجلس؟

 22. واکنش کدخدایی به استعفای آخوندی: استعفا نشان داد چه کسی به ترکستان رسید  

 23. اولین تصویر از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه

 24. تحلیل عباس عبدی از انتقادات دیروز معاون اول رئیس جمهور: دیر شده آقای جهانگیری

 25. محمد اسلامی؛ گزینه دولت برای وزارت راه را بهتر بشناسید

آخرین عناوین