جزئیات جدید از حمله تروریستی اهواز از زبان استاندار و فرماندار اهواز

گروه سیاسی الف،   3970702025 ۵ نظر، ۱ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
جزئیات جدید از حمله تروریستی اهواز از زبان استاندار و فرماندار اهواز

مقام‌های استان خوزستان اعلام کرده‌اند که هویت تروریست‌های عامل حمله شنبه گذشته به مراسم رژه اهواز شناسایی شده است. آنان ضمن تاکید بر اینکه سرنخ‌های خوبی از عاملان و جوانب حمله به دست آمده است، اعلام نتایج قطعی را به بررسی‌های بیشتر موکول می‌کنند.

روزنامه ایران در ادامه نوشت: غلامرضا شریعتی استاندار، علی حسین زاده معاون سیاسی استاندار و جمال عالمی نیسی فرماندار اهواز متفقاً بر این نکته هم تاکید دارند که باوجود تلاش‌های رسانه‌های خارجی، این حمله تروریستی نمی‌تواند هیچ ارتباطی به قومیت‌های استان داشته باشد. حتی برخی همچون استاندار و معاون او، با گذشت دو روز از حادثه، گفتند که هنوز نمی‌توان به طور دقیق اعلام کرد این حمله تروریستی کار کدام گروهک بوده است و این امر نیازمند بررسی‌های بیشتر است، هرچند فرماندار آن را کار همان گروهک مدعی، یعنی «جبهه النضال الاحوازیه» می‌داند. اظهارات این مقام‌ها را بخوانید.

استاندار: تعداد شهدا افزایش نخواهد یافت

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در پاسخ به اینکه آیا هویت تروریست‌ها شناسایی شده است، به بیان این نکته اکتفا کرد که در بررسی هویت عاملان این حادثه تروریستی، نباید به مسائل اجتماعی استان دامن زده شده یا برخی مسائل تشدید شود. وی اضافه کرد که علی رغم این موضوع، هماهنگی نیروهای امنیتی استان بسیار خوب است، بسیار خوب کار می‌کنند و به سرنخ‌های خوبی هم دست پیدا کردند.

شریعتی درباره وضعیت خوزستان و مردم بعد از این حمله تروریستی نیز گفت: امروز (یکشنبه) وضع آرام و امنیت به طور کامل برقرار است، مردم هم شنبه بویژه در اهدای خون، ثابت کردند که همبستگی کاملی میان مردم استان خوزستان در بخش‌های مختلف وجود دارد. استاندار خوزستان درباره وضعیت مجروحان نیز اظهار کرد: بعید است که تعداد شهدا افزایش یابد و مجروحان وضعیت ثابتی پیدا کرده‌اند.
 
معاون سیاسی استاندار: محل حمله قبلاً چک شده بود

برخی اظهار نظرها حاکی است محلی که از آن حمله آغاز شد، روز قبل از مراسم رژه چک و خنثی سازی نشده بود که علی حسین زاده، معاون سیاسی استاندار خوزستان این امر را رد کرد.

وی در پاسخ به اینکه چرا پارک محل آغاز حمله، سال گذشته مسدود بود و امسال باز بود، گفت: این پارک حفاظ یا مسائلی از این دست ندارد، بلکه پارکی معمولی مانند سایر پارک‌هاست که عبور و مرور در آن انجام می‌شود.

حسین‌زاده با بیان اینکه اگر رژه جای دیگری بود، چه بسا تروریست‌ها از محل دیگری حمله می‌کردند، اضافه کرد: بنابراین، بازبودن پارک مساله چندان مهمی نیست که بتوان نسبت به آن تمرکز کرد. یا اینکه در این حمله تروریست‌ها از یک ساختمان بلند هم استفاده کردند که چنین ساختمان‌هایی در جاهای دیگر هم وجود دارد. بنابراین نمی‌شود مسائلی مانند باز بودن پارک یا وجود ساختمان بلندمرتبه را برجسته کرد. ضمن اینکه مراسم رژه هر سال در همین مکان برگزار می‌شود و تغییری در محل برگزاری این مراسم داده نشده است. وی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود که تروریست‌ها از قبل تجهیزات خود را در منطقه پنهان کرده بودند نیز گفت: این طور اعلام شد و ما هم همین را می‌گوییم. اما مطمئناً تروریست‌ها برای چنین حمله‌ای از قبل برنامه‌ریزی و شناسایی کرده بودند، زیرا انجام اقدام تروریستی در این حد بدون بررسی‌ها ممکن نیست، اما اینکه اسلحه را چطور مخفی کردند یا به چه ترتیبی وارد منطقه شده است، نیازمند بررسی است.

معاون استاندار با بیان اینکه هویت تروریست‌های عامل حمله شناسایی شده است، افزود: گروه 4 نفره مهاجمان تروریست قطعاً پشتیبانی هم داشتند. اکنون مسئولان امنیتی-اطلاعاتی درحال بررسی این مساله هستند تا سرنخ این مساله هم مشخص شود. 

وی درباره اینکه سرانجام چه گروهکی این حمله را ترتیب داد، اضافه کرد: با توجه به اینکه داعش هم مسئولیت این حمله را قبول کرده است، همچنان درحال بررسی امنیتی-اطلاعاتی هستیم تا به طور دقیق این مساله بررسی و اعلام شود.

فرماندار اهواز: جبهه النضال، مسئول حمله شنبه

جمال عالمی نیسی، فرماندار اهواز اما با بیان اینکه هویت تروریست‌های عامل این حمله و اینکه چه کسانی بودند و نام و نشان‌شان چیست، شناسایی شده است؟ گفت: گروهک «جبهه النضال الاحوازیه» مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است. امیدواریم سربازان گمنام امام زمان(عج) با استفاده از این اطلاعات و نیز سرنخ‌هایی که دارند، بزودی نتایج دقیق بررسی‌های خود را اعلام کنند.

وی در پاسخ به اینکه برخی مدعی هستند اگر چک و خنثی سازی محوطه پارک، پیش از آغاز رژه جدی‌تر گرفته می‌شد، ما شاهد این اتفاق نبودیم، تصریح کرد: شب قبل از رژه تا صبح، کل منطقه چک و خنثی شده بود، اما تروریست‌ها با استفاده از پوشش لباس نظامی توانستند خود را به محوطه برسانند. زیرا اساساً مراسم رژه نظامی بود و حضور در چنین محیطی با استفاده از لباس نظامی، کار چندان پیچیده‌ای نبود.

عالمی نیسی با اشاره به اینکه تروریست‌ها هم با استفاده از پوشش نظامی خود را به نزدیک جایگاه رساندند و به روی مردم رگبار گشودند، ادامه داد: اینکه کسی با استفاده از سلاح کلاشنیکف همه جا را به رگبار ببندد، کار سخت، پیچیده و شاقی نیست و هر کسی می‌تواند این کار کور را انجام دهد، مضافاً اینکه همان طور که اشاره شد، پشت محوطه رژه خانه‌های مردم و پارک و بنابراین یک فضای عمومی بود که دسترسی به آن هم کار سختی نبود آن هم وقتی لباس نظامی هم باشد.

نماینده عالی دولت در شهر اهواز نیز اعلام جزئیات دیگر این رویداد را به بررسی‌های بیشتر از سوی نهادهای امنیتی-اطلاعاتی موکول کرد و درباره اظهارات برخی مقام‌های منطقه‌ای که حمله شنبه را، حمله به یک هدف نظامی دانسته بودند، تصریح کرد: این ادعا خنده‌دار است. زیرا نه فقط یک کودک 4 ساله در میان شهدا است، بلکه یک جانباز هم جان خود را از دست داد و شهروند عادی، زنان و خبرنگاران هم مجروح شدند که همه اینها، فاقد سلاح یا ویژگی‌های نظامی بودند. بنابراین، اگر حمله فقط به جایگاه یا نظامی‌ها بوده است، پس چرا زنان، کودکان و شهروندان عادی هدف قرار گرفتند؟

وی با بیان اینکه حتی رژه روندگان هم که اسلحه داشتند، اما سلاح آنان مسلح نبود، اضافه کرد: ضمن اینکه این حمله هم کاملاً کور بود، زیرا وقتی چند ستون از نظامی‌ها درحال رژه هستند، وقتی بی هدف شلیک شود، معلوم است که گلوله به کسی برخورد می‌کند. اما افراد نظامی درحال رژه بودند و جایگاه هم در ارتفاع 4 متری است، حتی اگر مقام‌ها هدف بودند، باز هم نباید مردم عادی شهید می‌شدند که همه این شواهد نشانه کور و تروریستی بودن این حمله است.

عالمی نیسی در پاسخ به اینکه برخی می‌خواهند این حادثه را به مسائل قومیتی استان مرتبط کنند، گفت: به هیچ وجه نمی‌توان این حملات را به مسائل قومیتی ارتباط داد. بویژه اینکه امروز نیمی از جمعیت استان عرب‌ها هستند که نه فقط ایرانی هستند، بلکه از گذشته‌های دور خود را جزو جدایی ناپذیر ایران می‌دانستند. این مساله هم مربوط به امروز نیست. در تاریخ وقتی انگلستان وارد ایران شد، همین عرب‌ها جلوی آنان ایستادند. یا در جنگ تحمیلی هم از 23 هزار شهید استان، 12 هزار شهید از قومیت عرب بودند که این نشان می‌دهد مردم استان پای نظام ایستاده‌اند و اقدام این 4 نفر را که سرسپرده اربابان خارجی خود هستند، نمی‌توان به اقوام حاضر در استان یا ایران مرتبط کرد.

فرماندار اهواز در پایان تاکید کرد کشورهایی مانند عربستان که با کشور ما عناد دارند، پشتیبان این نیروها هستند و این گروهک‌ها در این کشورها مستقر بوده و حمایت مالی و تدارکاتی می‌شوند و با حمایت آنان این حملات کور صورت می‌گیرد که نظام جمهوری اسلامی هم جواب محکمی به این کشورها خواهد داد.

عناوین مرتبط

۸ آذر ۱۳۹۷استاندار خوزستان خبر شکنجه یک زندانی را تکذیب کرد
۵ آذر ۱۳۹۷استاندار خوزستان:کارگران هفت تپه به سرکار خود بازگشتند/ واریز مرحله دوم حقوق معوقه کارگران تا ساعتی دیگر/ پرونده نیشکر هفت تپه روی میز کمیسیون اجتماعی مجلس
۳۰ آبان ۱۳۹۷دستگیری ۲ نفر در پرونده "تجاوز به پسران شوشتری"
۲۷ آبان ۱۳۹۷جلسه حل مشکلات کارگران نیشکر هفت‌تپه با حضور وزیر اقتصاد  
۲۶ آبان ۱۳۹۷تکذیب درگیری میان کارگران و نیروهای امنیتی در خوزستان
۲۱ آبان ۱۳۹۷استاندار خوزستان: اعدام بازداشت‌شدگان حادثه تروریستی اهواز کذب است
۳۰ مهر ۱۳۹۷دستگیری یک زن مرتبط با حمله تروریستی اهواز
۲۹ مهر ۱۳۹۷پدر شهید ۴ ساله حمله تروریستی اهواز: شخصاً در محل شلیک موشک‌ها حضور داشتم
۲۲ مهر ۱۳۹۷سخنگوی دستگاه قضا مطرح کرد: تحقیق از ۱۱ نظامی در ارتباط با پرونده حادثه تروریستی اهواز
۱۲ مهر ۱۳۹۷ردپای سعودی‌ها در حادثه تروریستی اهواز + صوت
۱۱ مهر ۱۳۹۷سپاه چگونه استراتژی جدید آمریکا بعد از حمله به رژه اهواز را ناکام گذاشت؟
۱۰ مهر ۱۳۹۷بازسازی لحظه به لحظه حمله اهواز/ تروریست‌ها چگونه آمدند، چگونه کشتند و چگونه کشته شدند  

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۶۰۴۶۰۰۹:۱۸:۲۸ ۱۳۹۷/۷/۲
شما رو به وجدانتون، این قدر عرب و عجم نکنید. مگر اون هموطن عزیز ما در خوزستان ایرانی نیست؟ ایران بزرگ متشکل از همه اقوام و قومیت ها و ادیان مختلف است که قرن هاست در کنار یکدیگر برادرانه زندگی می کنند. به گونه ای صحبت نکنید که انگار ایران فقط تهران است.
ناشناس۵۶۰۶۶۲۱۱:۱۱:۴۱ ۱۳۹۷/۷/۲
ببینید آقای نیسی فرماندار اهواز که خود ایشان عرب زبان هستند چگونه سعی دارد استان خوزستان را با آمار نادرست (۵۰ درصد عرب)عربی نشان دهد در حالی که در خوشبینانه ترین حالت کمتر از ۳۰ درصد استان عرب زبان هستند و شهر اهواز هم کمتر از ۵۰ درصد عرب زبان دارد طوری متاسفانه رسانه های داخلی نشان میدهند که تمام استان خوزستان و شهر اهواز عرب زبان هستند که این تصور کاملا غلط هست و اقوام بزرگی چون بختیاری ها ،لرها و سایر اقوام اعم از ترک و کرد در این استان زندگی می کنند ضمنا قشر عظیمی از این عرب های خونگرم خوزستان عرب نبوده و در طول زمان بدلیل همجواری و زندگی مسالمت آمیز با اعراب منطقه عرب زبان شدند
ناشناس۵۶۱۲۷۷۱۷:۰۹:۲۳ ۱۳۹۷/۷/۲
شما این اطلاعات رو ازکجا میارید؟چرا اینقدر باعث نفاق می شوید .کامنت شما یعنی اینکه تحمل یک مسوول عرب زبان رو هم ندارید اینقدر بر طبل نفاقی که کشورهای بیگانه میخواهند نکوبید
ناشناس۵۶۱۲۸۹۱۷:۱۴:۵۰ ۱۳۹۷/۷/۲
متاسفانه افکار شماها برخواسته از تفکرات تبعیضانه شماست و من نمیدانم کی این انکار را تمام خواهید کرد
ناشناس۵۶۰۶۷۸۱۱:۲۵:۵۵ ۱۳۹۷/۷/۲
خوزستان استاندار با لیاقتی ندارد امیدوارم هر چه زودتر برکنار شوند.

پربحث‌های اخیر

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 3. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 4. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 5. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 6. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 7. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 8. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 9. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 10. بدترین کسی که روی زمین گام برمی‌دارد...  

 11. تشویق ۷۰ هزار نفری کاشیما در تبریز

 12. اداره سانسور چین فیلم لانتوری را بخاطر دینی بودن ممنوع کرد

 13. قرارداد عراق با آمریکا برای واردات گندم و برنج

 14. افزایش اعتراض ها در اردن، دستور پادشاه در عفو هزاران زندانی

 15. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 16. وزیر بهداشت در هند: جهان به ایران و ایران به جهان نیاز دارد

 17. کلانی: پرسپولیس شایسته سومین قهرمانی است

 18. ترامپ: آمریکا برای مذاکره هسته‌ای با کره شمالی عجله‌ای ندارد

 19. واعظی: از گسترش همکاری‌های فعالان اقتصادی ایران و ترکیه حمایت می‌کنیم

 20. صادرات محصولات گروه ملی فولاد از سر گرفته می‌شود

 21. مایکل کوهن: ترامپ می‌دانست پرداخت حق‌السکوت اشتباه است

 22. سرنوشت قهرمانی نیم‌فصل در دست سپاهانی‌ها

 23. آتش‌سوزی در بیمارستان امام حسین (ع) محمدشهر

 24. ۱۵ جلسه محرومیت برای یک خط

 25. واعظی: توسعه روابط و همکاری‌های ایران و ترکیه به نفع دو ملت است

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 3. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 4. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 5. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 6. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 7. رمز پیروزی

 8. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 9. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 10. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 11. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 12. شگردهایت را تغییر بده رامبد

 13. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 14. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 15. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 16. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 17. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

 18. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 19. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 20. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 21. بدترین کسی که روی زمین گام برمی‌دارد...  

 22. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 23. برای درد زانو تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟

 24. نسخه‌ای برای پیشگیری از کابوس‌های شبانه/ چگونه بختک را به زانو در بیاوریم؟

 25. توزیع ۱۵ هزار حلقه لاستیک دولتی تا پایان آذر

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 12. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 13. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 16. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 17. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 18. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 19. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 20. حرف های یک مهندس برق مملکت

 21. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 22. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 23. درخواست بی‌شرمانه پسر ۹ ساله از یک زن

 24. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 25. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 3. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 4. رمز پیروزی

 5. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 6. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 7. وزیر بهداشت در هند: جهان به ایران و ایران به جهان نیاز دارد

 8. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

 9. صدیقی در نمازجمعه: برجام را دوباره با FATF تجربه نکنید

 10. امیدواری سفیر انگلیس در تهران از توافق یمنی‌ها

 11. مرتضی الویری در 70 سالگی سمت گرفت

 12. توئیتر/ کنایه عضو هیئت رئیسه مجلس به اکبر ترکان

 13. آیا رابطه اسراییل با عمان می تواند به نفع ایران باشد؟

 14. برد موشک صیاد 3 افزایش می یابد

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 5. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 6. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 7. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 8. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 9. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 10. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 11. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 12. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 13. حجاریان؛ از پراگماتیسم تا اپورتونیسم

 14. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 15. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 16. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 17. امیرآبادی فراهانی: حضرات موضوع سازش با آمریکا را به خواب ببینند/ سخن گفتن از سازش برای ما معنا ندارد

 18. توضیحات حاجی دلیگانی درباره استعفای نمایندگان مقابل نماینده دولت/ استعفای نمایندگان شوخی نیست!

 19. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 20. نظر اصلاح‌طلبان درباره ریاست‌جمهوری سردار سلیمانی/ کاسبی با حصر/ انتقاد معاون رئیس جمهور از حجاریان

 21. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 22. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 23. صالحی: نظام اراده کند غنی سازی ۲۰ درصد را از سر می گیریم

 24. واکنش یک روزنامه به صحبت‌های دیروز روحانی  

 25. احمد توکلی: باید با افزودن چند شرط FATF را بپذیریم

آخرین عناوین