در گفتگو با الف مطرح شد ادامه چالش دو تابعیتی‌ها/ پاسخ ابوترابی به واعظی: اگر نام افراد دوتابعیتی‌ اعلام شود موارد بسیاری روشن می‌شود/ عدم انتشار اسامی دوتابعیتی‌ها از سوی کمیسیون امنیت ملی خلاف آیین نامه است

گروه سیاسی الف،   3970621110 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
ادامه چالش دو تابعیتی‌ها/ پاسخ ابوترابی به واعظی: اگر نام افراد دوتابعیتی‌ اعلام شود موارد بسیاری روشن می‌شود/ عدم انتشار اسامی دوتابعیتی‌ها از سوی کمیسیون امنیت ملی خلاف آیین نامه است

عضو کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی در گفتگو با الف، با بیان اینکه اعلام نکردن اسامی دوتابعیتی‌ها از سوی کمیسیون امنیت ملی خلاف آیین نامه مجلس است گفت: اگر نام افراد این لیست اعلام شود، موارد بسیاری مشخص میشود.

به گزارش الف، تحقیق و تفحص از مسئولان دو تابعیتی همچنان در دستور کار اعضای کمیته تحقیق و تفحص مجلس قرار دارد و همچنان اظهارات مختلفی از سوی برخی مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس مطرح می‌شود.

بر همین اساس ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در هفته‌های گذشته اعلام کرده بود که قرار است  لیست ۱۰۰ نفری افراد دوتابعیتی در مجلس قرائت شود اما با گذشت حدودا یک ماه از این اظهارات این گزارش در مجلس قرائت نشده است.

بر اساس گزارش‌های قرائت شده در مجلس شورای اسلامی، در وزارت راه و شهرسازی ۴ نفر؛ جمعیت هلال‌ احمر ۳ نفر؛ سازمان بهزیستی ۲ نفر و در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز ۴ نفر دو تابعیتی مشغول فعالیت هستند و سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی عنوان کرده‌اند که مدیر دو تابعیتی در وزارتخانه مشغول به فعالیت نبوده و یا اینکه اطلاعاتی در این زمینه نداشته‌اند.

سایت الف در روز  ۳۰ مرداد گفتگویی با ابوالفضل ابوترابی عضو کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی انجام داد و وی با بیان اینکه برای دو تابعیتی‌ها سند و مدرک داریم گفت: از همه جناح‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا در این لیست حضور دارند و هفته آینده اسامی آنها اعلام می‌شود.

از سوی دیگر، محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور در گفتگویی در واکنش به ادعای یک نماینده مبنی بر اینکه یکی از مسئولان بسیار مهم مملکتی تابعیت اسکاتلند را دارد، گفت: این اظهارات کذب محض است و مردم بدانند که دروغ از این بزرگتر نمی شود. او اگر شهامت داشت به جای آنکه این طور صحبت کند، اسم می آورد تا ما بتوانیم شکایت کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: الان اگر شکایت کنیم می گویند «منظور ما رئیس جمهور نبود، ما گفتیم یک مقام عالی رتبه و این تعبیر تا فلان رده هم بیان می شود». او اگر شهامت دارد اسم بیاورد تا پاسخش داده شود.

در همین راستا خبرنگار الف،  با ابوالفضل ابوترابی عضو کمیته تحقیق و تفحص مجلس گفتگویی را انجام داد.

*آقای ابوترابی  قرار بود اسامی صد نفره افراد دوتابعیتی در مجلس شورای اسلامی قرائت شود اما هنوز این کار صورت نگرفته است، دلیل آن چیست؟

متاسفانه کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی باید این کار را انجام می‌داد که هنوز عملیاتی نشده است و اعلام نکردن اسامی این افراد، خلاف آیین نامه مجلس شورای اسلامی است.

* آقای واعظی ادعای دوتابعیتی بودن رییس جمهور را کذب دانستند، و اعلام کردند که اگر اعضای کمیته تحقیق و تفحص شهامت دارند، اسم بیاورند، پاسخ شما به صحبت‌های ایشان چیست؟

قرار بود هفته گذشته این موضوع در مجلس رسما اعلام شود اما چنین موضوعی اتفاق نیفتاد و عملا این کار را نکردند، ما همچنان پیگیر این موضوع هستیم و اگر این لیست اعلام شود خیلی از موضوعات پیش آمده روشن و پاسخ داده می‌ شود.

وی ادامه داد: این مسئله همچنان در حال پیگیری می‌باشد و اگر اسامی اعلام شود خیلی از مسایل مشخص می شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۴۵۴۰۴۱۵:۵۶:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۲۱
دو تابعتی جرم نیست وقت مردم رو با این حرفا نگیرید
ناشناس۵۴۵۵۵۲۱۷:۱۷:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۲۱
یکی مثل محمود خاوری که اختلاس کرده وراحت فرار میکند وبه کانادا میرود به خاطر همین دوتابعیتی بودن هست؟؟اتفاقا یکی از مسائلی که باعث این مشکلات امروز شده همین دوتابعیتی بودن بعضی از مسولان است
ناشناس۵۴۵۶۱۳۱۸:۰۱:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
1 نفر از چند میلیون نفر دو تابعتی خطا کرده علتش مجرم بودن همه دو تابعتی ها نیست . شما دارید امنیت سرمایه گذاری ایرانی های خارج از کشور رو با مشکل رو بر رو میکنید . فقط باعث فرار سرمایه از کشور هستید خیلی مملکت گل و بلبل همه دوست دارن ایران سرمایه گذاری کنند ؟
ناشناس۵۴۵۸۴۹۲۱:۴۰:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۲۱
فرار سرمایه از کشور خودش جرم است بیخود میکنند ارز و ثروت کشور را خارج میکنند یا میکنید ، دوست دارید از این کشور بروید ، خوب بروید اما ثروت و ارز کشور را نبرید ، در همان کانادا و یا امریکا نمیتوانید بدون مجوز بیش از ده هزار دلار خارج کنید ، اما در ایران ملیون ملیون میبرند و طلبکار هم هستند .
ناشناس۵۴۶۰۵۲۰۱:۰۰:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
کی به سرمایه گذار کار داره!!!! این صحبتها مبنی بر قانون منع به کارگیری افراد دوتابعیتی در شغل های دولتی هست،وگرنه تعدادی از افراد بخش خصوصی دوتابعیتی هستند و حتی در بعضی از شرکتها اصلا سرمایه گذار خارجی هستند
ناشناس۵۴۶۱۳۸۰۶:۲۷:۱۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
سلام. وقتی کسی توی ایران ساکنه و دو تابیعتیه دیگه ربطی به سرمایه گذاری نداره چون کشور ثانی وقتی بهت تابعیت میده که در اون کشور سرمایه گذاری کنی یعنی سرمایه و پول داخلی در کشور دیگه ای خرج می شود
ناشناس۵۴۶۲۳۵۰۹:۰۳:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
قربان کسی نگفته همه دو تابعیتیها مجرمند فقط میگن کسانی که دوتابعیتی هستند نباید در پستهای حساس مدیریتی قرار بگیرند زیرا اگه خلافی مرتکب شدند خیلی راحت میتونن از کشور خارج شوند و از چنگ قانون فرار کنند
ناشناس۵۴۵۸۶۷۲۱:۵۰:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
دو تابعیتی بودن به خودی خود جرم نیست ؛ ولی کسی که دو تابعیتی بودن خودش را کتمان می کنه تا بتواند مسئولیت کلیدی بگیرد ، مرتکب جرم شده است.
ناشناس۵۴۵۸۷۲۲۱:۵۶:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
اولا تو همه مردم نیستی از طرف خودت حرف بزن در ثانی یا چیزی نمیدانی یا اینکه از آقازاده های دوتابعیتی هستی آدم نا حسابی پدر مملکت را دوتابعیتیها در آوردند . شما اگر دقیق بررسی کنی می فهمی که نفوذی ها و مفسدین اقتصادی اکثرا دوتابعیتی هستند
ناشناس۵۴۶۱۸۸۰۸:۲۱:۴۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
یه مقدار مطالعه داشته باشید بعد حکم صادر کنید اصل چهل و یکم (41) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران: تابعیت کشور ایران حق مسلم هر فرد ایرانی و دولت نمی‌تواند از هیچ ایرانی سلب تابعیت کند، مگر به درخواست خود او یا در صورتی که به تابعیت کشور دیگری درآید.
ناشناس۵۴۶۶۹۴۱۴:۵۲:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۲۲
الان این چه ربطی داشت
ناشناس۵۴۶۲۰۶۰۸:۳۷:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
چرا موازی با دو تابعیتی ها به پرونده م.ج و ح.ف رسیدی نمی کنید مگر یک نفر چقدر می تواند با وثیقه آزاد باشد
ناشناس۵۴۶۹۰۳۱۸:۳۴:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
هیچ کس توان اعلام اسامی دو تابعیتی ها را ندارد.
ناشناس۵۴۵۴۰۸۱۶:۰۰:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۲۱
الان مشکل دو تابعتی ها حل بشه کل مشکلات تحریم و ... حل میشه نه /؟
ناشناس۵۴۶۳۷۳۱۱:۱۹:۱۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
بسیاری از اسلاحتلبا دو تابعیتی هستن
ناشناس۵۴۵۴۰۹۱۶:۰۰:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
دو تابعیتی = خروج ثروت از کشور حتی اگر قانون در مورد دو تابعیتی ها ناقص باشد عقل سلیم و منطق سیاسی حکم میکند ، اولا به انها پست و مقام مالی چه در دولت و چه در بخش خصوصی مانند بانکهای خصوصی داده نشود . دوما ، وام های بانکی به انها داده نشود سوما ، تحت نظر در ارتباط با خروج ارز و ثروت از کشور باشند چهارما ، پستهایی در ارتباط با امور محرمانه و اسرار ملی به انها داده نشود پنجما ، بطور کلی تحت نظر باشند بسیاری از فتنه های سیاسی و اقتصادی ناشی از همین تابعیتهای مضاعف میباشد
ناشناس۵۴۵۶۱۹۱۸:۰۶:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۲۱
مگه اسیر گرفتگی ؟ هر کس میتونه محل زندگی خودش رو مشخص کنه .
ناشناس۵۴۵۸۷۸۲۲:۰۰:۵۱ ۱۳۹۷/۶/۲۱
بله... هر کسی می تونه محل زندگیش را انتخاب کنه ؛ ولی مگه ما مستعمره هستیم ، کسیکه تابعیت یه کشور دیگه را گرفته تور کشور مسئولیت بالا بگیره ، بعدش هم از جیب مردم حقوق کلان دریافت کنه
ناشناس۵۴۶۰۸۷۰۱:۴۸:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
با این داستان ها سر مردم رو گرم کردید مشکل مملکت این چیزها نیست
ناشناس۵۴۵۹۹۵۲۳:۴۹:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۲۱
ثروت برای شخص نه کشور . هر کس زحمت کشیده کمتر خرج کرده و پس انداز کرده هر روز موبایل جدید نخریده . ثروت بیشتری داره و برای خودش
ناشناس۵۴۵۴۹۶۱۶:۳۸:۰۸ ۱۳۹۷/۶/۲۱
چرا تکلیف این موضوع را روشن نمیکنند یه بار برای همیشه
ناشناس۵۴۵۷۳۸۱۹:۴۶:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۲۱
اگر روشن شود بازار دریافتی های مفتی تعطیل میشود چه کسی دوست دارد مغازه اش در پررونقترین زمان که دلار ثانیه ای درآمد می سازد تعطیل شود
ناشناس۵۴۵۶۱۴۱۸:۰۱:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۲۱
فقط باعث فرار سرمایه از کشور هستید
ناشناس۵۴۵۶۴۰۱۸:۲۳:۱۶ ۱۳۹۷/۶/۲۱
تفاوت دوتابعیتی با اقامت داشتن چیه ؟
ناشناس۵۴۵۸۵۸۲۱:۴۴:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۱
کسی که اقامت دارد به پرچم و ملکه و و و قسم نمیخورد و متعهد به دفاع از ان کشور نیست ، در انجا برای کار و یا تحصیل و یا ماموریت اقامت دارد .
ناشناس۵۴۵۶۹۸۱۸:۵۸:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۲۱
عجب!!!
ناشناس۵۴۵۸۹۲۲۲:۲۲:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۲۱
مگه می شه اسم این آقا زاده های دوتابعتی اعلام بشه؟!! خود افرادی که این اسامی دستشونه خودشون پاشون گیره.
ناشناس۵۴۵۹۷۷۲۳:۳۱:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۲۱
بعید است بحث دوتابعیتی به نتیجه برسد.
استاد مقيم امريكا۵۴۶۱۲۵۰۴:۴۲:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
خوب سرتون رو گرم کرده اند.فساد و چپاول ثروت یک کشور ربطی به تابعیت ندارد. با ارزوی توفیق و رفع مشکلات.
ناشناس۵۴۶۱۴۸۰۶:۵۹:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آیا فقط تابعیت اروپا وآمریکا داشتن اشکال دارد ؟ چرا در مورد تابعیت عراقی بعضی مسئولین حرفی زده نمی شود ؟
ناشناس۵۴۶۷۴۰۱۵:۳۴:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اون اقایانی که تابعت عراق دارن باید برکنار شوند
ناشناس۵۴۶۲۷۹۰۹:۵۱:۱۸ ۱۳۹۷/۶/۲۲
وقتی تابعیت کشور آمریکا یا کانادا را بپذیرید باید به دفاع از آن کشور و ملکه قسم بخورید بنابراین دو تابعیتی نباید در مناسب اثرگذار باشد چون خدای ناکرده در لحظه ایی که باید تصمیم حساسی برای ایران بگیرد ممکن است منافع آمریکا یا کانادا را ارجح کند.
ناشناس۵۴۶۴۰۲۱۱:۳۷:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
خود دفتر رییس جمهور توضیح دهد در حالیکه رییس جمهور خودش گفته نام خانوادگی را در سال 1360 به روحانی تغییر داده چگونه در سال 1377 مدرک دکتری به نام حسن فریدون صادر شده است؟ مگر پاسپورت بر اساس شناسنامه صادر نمی شود؟ یا برای ایشان استثنا قائل شده اند؟
مزدک بلوری۵۴۷۴۰۲۰۹:۴۰:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۲۳
یکی از این مسوولین دوتابعیتی ، رییس دانشگاه آزاد است که دارای گرین کارت آمریکاست و همسر و فرزندش هم در آمریکا ساکن هستند و ایشان هر سال برای دیدن آنها به آمریکا سفر میکند.

پربحث‌های امروز

 1. فیلم‌های مورد علاقه خود را استوری کنید

 2. عکس سلطان سکه در کتب ادعیه واقعیت دارد؟

 3. محدودیت‌های ترافیکی محور کرج - چالوس

 4. فیلم‌های تلویزیون در تعطیلات/ «رابینسون کروزو» با «ترن» می‌آید

 5. اینترنت پرسرعت ۵G پزشکی را متحول می‌کند؟

 6. قتل با آمپول هروئین و زدن اثر انگشت مقتول پای قولنامه فروش خودرو

 7. شورای آتلانتیک: مردم ایران از خیانت‌های اپوزیسیون منزجر هستند

 8. چلسی، ایگواین را به خدمت گرفت

 9. لارپوبلیکا: نتانیاهو فقط به می اندیشد

 10. احتمال حذف قطر از جام ملت‌های آسیا

 11. خبر بد برای قطر قبل از دیدار بزرگ

 12. پسر شیروانی مادرش را به قتل رساند

 13. کودتا در ونزوئلا علیه مادورو/ کاراکاس دیپلمات‌های آمریکایی را اخراج کرد/ گوآیدو: نروید!

 14. پمپئو: دیپلمات هایمان را از کاراکاس خارج نمی کنیم

 15. ۲۱ غذای رژیمی برای کاهش وزن در سرما

 16. ۱۰ علامت اختلال در غده تیروئید

 17. موضع گیری اردوغان در برابر کودتا علیه مادورو

 18. خطر خواب طولانی مدت در دوره بارداری

 19. روایت جدید کیهان از نامه وزرا به رهبر انقلاب

 20. قطر خواستار گفت وگوی مثبت با ایران شد

 21. خواهش فوتبالیست ساکن واشنگتن از کادر فنی تیم ملی

 22. ترامپ: تمام گزینه‌ها علیه ونزوئلا روی میز است

 23. آلومینیوم المهدی به مدیریت جدید تحویل داده شد

 24. لغو شهادت کوهن از ترس ترامپ!

 25. موضع گیری مراکش درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 10. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 11. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 12. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 13. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 14. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 15. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 16. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 17. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 18. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 22. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 23. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 24. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 25. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 2. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 3. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 4. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 5. عکس سلطان سکه در کتب ادعیه واقعیت دارد؟

 6. شورای آتلانتیک: مردم ایران از خیانت‌های اپوزیسیون منزجر هستند

 7. روایت جدید کیهان از نامه وزرا به رهبر انقلاب

 8. واکنش وزارت خارجه درباره اظهارات جنجالی سفیر پیشین ایران در آلمان

 9. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 10. ۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد

 11. وزارت خارجه اعلام کرد: اظهارات ماجدی نظرات شخصی او بوده نه دیدگاه وزارت خارجه

 12. لاریجانی: فربه‌شدن دولت ۸۵ تا ۹۰ درصد بودجه را به خود اختصاص می‌‌دهد

 13. روایتی از دیدار مقام معظم رهبری با ماندلا/ تجربه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای برای پیروزی «نلسون ماندلا»

 14. نام سردار قاسم سلیمانی در بین ۱۰ متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

 15. رئیس سازمان صداوسیما: دهه پنجم انقلاب دهه نوسازی و جوان شدن رسانه ملی است

 16. درخواست اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی از ۲۹ عضو مجمع تشخیص

 17. ضرغامی: نسبت به انتساب بلاوجه نظرات شخصی به رهبری حساسیت نشان دهید

 18. نماینده سازمان ملل در امور سوریه به ایران می‌آید

 19. اسماعیلی: تغییر در مدیریت قوه‌قضاییه نباید موجب سستی در کارها شود

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 4. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 5. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 8. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 9. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 10. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 11. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 12. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 13. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 14. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 15. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 16. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 17. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 23. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 24. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 25. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 6. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 7. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 10. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 13. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 14. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 15. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 16. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 17. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 18. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 19. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 20. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 21. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 25. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

آخرین عناوین