مستندات تخلفات تحصیلی "حسین فریدون" اعلام شد + جزئیات

گروه سیاسی الف،   3970618139 ۴۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
مستندات تخلفات تحصیلی "حسین فریدون" اعلام شد + جزئیات

رئیس سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که پرونده تحصیلی برادر رئیس‌جمهور پیش از این برای جمع‌بندی در اختیار او قرار گرفته بود، جزئیات جدیدی از تخلفات تحصیلی او را اعلام کرد.

به گزارش تسنیم، اواسط سال 93  با رسانه‌ای شدن ماجرای تخلف تحصیلی "حسین فریدون" برادر رئیس‌جمهور برای پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه پردیس شهید بهشتی تهران کمیته‌‌ای در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در همین زمینه تشکیل و 3 عضو این کمیسیون مسئول پیگیری این موضوع شدند.

پس از تدوین گزارش، محمد جواد ابطحی یکی از اعضای این کمیته 3 نفره اعلام کرد که تخلف در این پرونده محرز شده، اما به دلیل اختلافاتی که میان تیم 3 نفره وجود دارد، مستندات در اختیار محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون قرار گرفته تا جمع‌بندی نهایی را ارائه کند.

در 29 خرداد سال جاری با برگزاری انتخابات اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات محمدرضا عارف رئیس فراکسیون اصلاح‌طلبان مجلس جایگزین زاهدی به عنوان رئیس شد و با این تغییر و تحولات پرونده تحصیلی برادر رئیس‌جمهور در اختیار عارف قرار گرفت تا وی جمع‌بندی نهایی را انجام دهد و نتیجه را برای  تعیین تکلیف ارائه کند که تاکنون از اعلام نظر درباره این پرونده خودداری کرده است.

در همین حال محمد مهدی زاهدی رئیس سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگویی برای اولین‌بار جزئیاتی جدیدی از تخلفات صورت گرفته در پرونده تحصیلی برادر رئیس‌جمهور را اعلام کرده است.

**ورود فریدون با رانت و فشار سیاسی

وی در همین زمینه اظهار داشت: یقیناً براساس  محتوای گزارشات رسیده به کمیسیون و همچنین برخی مستنداتی که آقای ابطحی عضو کمیته 3 نفره بررسی پرونده تحصیلی برادر رئیس‌جمهور ارائه کرده ، ورود آقای حسین فریدون به دوره دکتری آن هم به یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور، بر اساس فشار‌های سیاسی و به عبارتی رانت سیاسی و اعمال قدرت بوده است.

وی با بیان اینکه نحوه ورود برادر رئیس‌جمهور به دانشگاه پردیس شهید بهشتی نکته اختلافی در گزارش کمیته 3 نفره این کمیسیون بود، افزود: بنده به عنوان رئیس سابق کمیسیون این دو گزارش را مطالعه کرده و به این نتیجه رسیدم که لازم است این دو گزارش تجمیع شود. این تجمیع در حال آماده شدن بود که ریاست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تغییر کرد و دکتر عارف  در این سمت جایگزین بنده شد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اعلام اینکه در حال حاضر این گزارش‌ها در کمیسیون موجود است و آقای عارف می‌تواند آنها را در کمیسیون مطرح کند، یادآور شد: رئیس فعلی کمیسیون مسئول جمع‌بندی نهایی و ارائه گزارش‌ها برای رای‌گیری در صحن کمیسیون است.

زاهدی با بیان اینکه محمد جواد ابطحی و آقای قمی به عنوان رئیس کمیته 3 نفره هر کدام گزارشات جداگانه‌ای را به کمیسیون ارائه کرده‌اند که در گزارش آقای قمی برخی از مستندات نادیده گرفته شده است،گفت: برای مثال بر اساس مستندات و گزارشاتی که وجود داشت گروه علمی که آقای فریدون قرار بود در آنجا ادامه تحصیل دهد رسما با این موضوع مخالفت کرده و امضاء اعضای گروه موجود است اما هیچ مستندی دال بر اینکه گروه با تحصیل وی موافقت کرده، وجود ندارد.

**برادر رئیس‌جمهور با فشار به مدیر گروه دانشگاه شهید بهشتی در مقطع دکتری تحصیل کرد

وی ادامه داد: مستندات دستی مبنی بر فشار برای ورود حسین فریدون به دانشگاه وجود دارد که در آن به صراحت به این موضوع  اشاره نشده، اما مضمون آن این است که آقای فریدون در دانشگاه پذیرفته شود. این در حالی است که گروه دانشگاه پذیرنده با این موضوع مخالفت کرده است و با این تصمیم دیگر کار تمام بوده و حق نداشتند مجدداً با اعمال فشار از بالا و از درون وزارتخانه، به هیئت رئیسه دانشگاه و از آنجا به گروه باعث شوند در نهایت تحت این فشار‌ها رئیس گروه اعلام کند، مانعی برای این موضوع ندارد.این در حالی است که هیچ‌گاه در عرف دانشگاه چنین چیزی وجود ندارد بلکه گروه است که تصمیم‌گیری می‌کند.

**وزارت علوم برای ورود فریدون به دانشگاه شهید بهشتی فشار وارد کرده است

نماینده کرمان در مجلس تصریح کرد: یک سری از مستندات در گزارش آقای ابطحی وجود دارد که آن مدارک در اختیار آقای قمی نبود و همین مستندات نشان می‌دهد، فشار از بیرون یعنی از سوی وزارتخانه به دانشگاه بوده است.

گفتنی است، هفته گذشته قرار بود حسین فریدون از رساله دکتری خود خود با عنوان "گفتمان عدالت در سیاست‌ خارجی جمهوری اسلامی ایران؛ چالش‌ها و دستاوردها" دفاع کند، اما به‌دلیل عدم حضور یکی از اساتید داور پایان‌نامه جلسه به روز دیگری موکول شد. به گفته برخی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی علت لغو جلسه دفاع پایان نامه وی، امتناع یکی از اساتید این رساله به دلیل ضعف علمی آن بوده؛ با این حال قرار است برادر رئیس‌جمهور طی روزهای آینده از رساله جنجال‌برانگیز دکتری خود دفاع کند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۳۹۶۸۳۱۴:۲۳:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۱۸
به جای این سیاسی بازی ها فکر حل مشکلات اقتصادی مردم باشید
ناشناس۵۳۹۷۲۲۱۴:۳۷:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اینا از این راه نان میخورن کاری به مشکلات اقتصاد ندارند مگر اینکه وسیله ضربه باشد.
ناشناس۵۳۹۷۴۶۱۴:۴۵:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
نبوغ تقلّب در این خانواده حیرت انگیزه.
ناشناس۵۳۹۷۵۹۱۴:۴۹:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
این سیاسی بازی نیست. بلکه کامنت شما نوعی سیاسی بازی است. حل مشکلات اقتصادی به جای خود، جلوی رانت تحصیلی یکی از اعضای خانواده رئیس جمهور باید گرفته شود. ایشان نماینده جمهور شده اند که مشکلات ملت را حل کنند نه این که رانت برای خانواده شان در نظر بگیرند.
علی۵۳۹۸۱۸۱۵:۱۱:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
سیاسی کاری نیست اتفاقا عمده مشکلات مردم بخاطر همین نوع رانتهاست
ناشناس۵۴۰۰۷۲۱۷:۲۱:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اگه مال همه افشا شد که تعدادشون هم کم نیست من باور میکنم سیاسی نبوده . برو عمو
ناشناس۵۳۹۹۴۷۱۶:۰۸:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
سلام مثل (دیگ به دیگ میگه روت سیاه ) مصداق فرزند زاهدی وبرادر روحانی است!
ناشناس۵۴۰۰۷۱۱۷:۲۰:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
چی میگی ژن خوب برای فرار از پاسخگویی
مجید۵۴۰۰۵۲۱۷:۰۲:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مدارک اکثر مدیران کشور همین طوری است و به خاطر همین بیسوادان مدرک دار ، با پستهای مدیریتی بالا ست که به این روز افتادهایم .
ناشناس۵۴۰۳۱۱۱۹:۵۰:۵۱ ۱۳۹۷/۶/۱۸
تخلفات مالی ایشان که با وثیقه آزاد است کی بررسی و دادگاهی می‌شود
آ۵۴۰۶۴۹۰۱:۱۲:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۹
البته ما موافق جلوگیری از رانت و این دکترا گرفتن های الکی هستیم ولی واسه همه افراد چه این طرفی چه اون طرفی. ماجرای دختر وزیر علوم قبلی چرا پیگیری نمیشه.
ناشناس۵۳۹۶۸۷۱۴:۲۶:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مگه شهر هرته مجری قانون خودش بی قانونی می کنه این اسلاحتلبا رو باید یه گوشمالی حسابی داد
ناشناس۵۳۹۶۹۱۱۴:۲۷:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
حالا این دکتر نشه چی میشه؟ الان جامعع دانشگاهی با این همه نخبه منتظر نظریات جهانی ایشونه؟
شاهرخ۵۳۹۷۰۲۱۴:۳۱:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
دکتر بیسواد تو این مملکت زیاد داریم ... حداقل خوشتیپ هست خخخخخخخخخ
ناشناس۵۳۹۷۰۴۱۴:۳۱:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
لطفا در مورد بورسیه های زمان اون محمود هم مطلب بنویسید
ناشناس۵۴۰۰۰۶۱۶:۳۹:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
چند برابر کردن قیمت همه چیز از نان و پنیر تا مسکن و زمین حاصل مدیریت جهانی معجزه هزاره سوم بود که تکرار نمی شود مگر توسط دوستان او..!
ناشناس۵۳۹۷۴۹۱۴:۴۶:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
پسر خودت چگونه هیات علمی خواجه نصیر شده؟
ناشناس۵۴۰۶۷۷۰۲:۱۳:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۱۹
ژن خوب عین لبخند ژکوند میمونه دل میبره راه باز میکنه
ناشناس۵۴۰۷۰۳۰۴:۰۵:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۱۹
من همکلاسی ایشون بودم که بدون کنکور در دانشگاه فردوسی پذیرفته شدن و سپس در همان دانشگاه بدون کنکور دکتری گرفتند و در ضمن تحصیل هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر شد. ایشان با معدل بسیار پایینی در دانشگاه کرمان لیسانس گرفتند. با تشکر یکی از فارغ التحصیلان کامپیوتر دانشگاه فردوسی
ناشناس۵۳۹۷۵۱۱۴:۴۸:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۱۸
به دلیل ضعف علمی آن بوده؟/ کلن اکثر قریب به اتفاق پایان نامه های ایران اینطورین. البته بنده طرفدار فریدون نیستم ولی شائبه سیلسی داره و این درست نیست. بایستی عدالت برای همه باشه.
ناشناس۵۴۰۶۹۳۰۳:۰۳:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۱۹
من ایران که بودم نزدیک 1500 تا پایانامه برای این و اون نوشتم..:))
ناشناس۵۳۹۸۵۱۱۵:۲۵:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
دروغ های سیاسی زود رو میشه الف
ناشناس۵۳۹۸۹۰۱۵:۴۳:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
یه تحقیق هم راجع به نحوه هیئت علمی شدن آقای فروزنده در دانشگاه تربیت مدرس بفرمایید و نتایجش رو اعلام کنید
ناشناس۵۳۹۹۱۳۱۵:۵۱:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
ای کاش پرونده مابقی آقایان و خانم‌ها که یکدفعه شروع به خواندن دکتری همزمان با مسوولیت‌های سیاسی خودشان می‌کنند هم بررسی میشد.
ناشناس۵۳۹۹۳۲۱۶:۰۰:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۱۸
بالاخره معلوم نشد چه کسی به کدام فرد دانشگاهی فشار آورده. بورسیه ها را خوب ماستمالی کردید رفت.
ناشناس۵۳۹۹۳۵۱۶:۰۱:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مشکل اینه که همه مسوولان بلا استثنا مشکل مدرک تحصیلی دارند و وقتی فقط یک عده خاص را نشانه میروید شبهه سیاسی کاری بوجود میآید. کلا حال گزینش و پذیرش دانشجوی ما خوب نیست
ناشناس۵۳۹۹۹۴۱۶:۳۳:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
این یک مورد از هزار مورد است در دولت های قبل هم بودن شک بوده ( اگر به فرض درست باشد) سیاسی رو شده ....
ناشناس۵۳۹۹۵۳۱۶:۱۰:۵۱ ۱۳۹۷/۶/۱۸
خوب بگیرید زندانش کنید بازیچه نیستیم با این مسئله معامله نکنید برای معامله با روحانی همه کاری میکنید حتی تهمت زدن ووووو اگر راست میگید مقابله کنید نه معامله
نصر۵۳۹۹۶۴۱۶:۱۸:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
سندی ارائه نشده است ؟
ناشناس۵۴۰۰۰۰۱۶:۳۶:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مستندات نمی خواهد..الان یک بچه پیش دبستانی هم می داند شما یک مشت دزد و راهزن هستید که به اسم دین امده اید نابود کنید و ببرید و بخورید..
ناشناس۵۴۰۰۲۱۱۶:۵۰:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مدارک تحصیلی اون نماینده رو که اسم یه موزه رو بلد نبود هم چک کنید و خیلیهای دیگه
ناشناس۵۴۰۰۲۵۱۶:۵۱:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
از اسناد چاپ شده متشکرم!
استاد دانشگاه تهران۵۴۰۰۶۸۱۷:۱۷:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۱۸
بسیاری از بورسیه های اوایل انقلاب اول مربی شدند بعد بورس دکتری خارج گرفتند و حال استاد هستند!
ناشناس۵۴۰۰۸۲۱۷:۲۷:۴۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
بنده سال ۷۱ در دانشگاه آزاد تهران تحصیل میکردم.مهندسی صنایع.در آن سال چند نفر از مدیران میانی و بالا شرکت گاز نفت خودروسازای وزارت راه ....هم پذیرفته شده بودند.آن سالها پیک ورود به دانشگاه بود.البته با توجه ظرفیت این افراد واقعا ورودشان جای سوال داشت.از طرفی هم در زمان تحصیل اصلا حضور فیزیکی در دانشگاه نداشتن در آخر ترم هم بالاترین نمرات برای ایشان بود.اکثر این مهندسین!!!~~اکنون با بالاترین حقوق ومزایا بازنشسته شده اند و دوباره در همان سازمانها به کار گرفته شده‌اند
شهروندقانونمدار۵۴۰۱۱۲۱۷:۴۷:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
ازقدیم گفتندمرگ فقیروننگ غنی صداندارد!!
علی 671۵۴۰۱۶۱۱۸:۱۶:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مگه شخص شاخص رئیس جمهور هم اینطوری نبوده است که از رساله دیگری اسنفاده کرده بود که گندش در آمد .اینا تو مملکت ما چیزی نیسن .اکثراًهمنطوری مدرک گرفته اند .سواد صفر مدرک دکتر در فلان رشته بزرگ ،عمل صفر .بشتر رجل و همین نمایندگان که با اسم دکتر و مهندس صدا می شوند همیطوری فریدون وار به شاخص دکتری نزول ارجع فرموده اند 0مبارک باشد .حالا که شوره بزن گلش .
علی۵۴۰۱۸۴۱۸:۲۶:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
الان چه مستنداتی ارائه شده ؟؟اینها که همش تهمت بود سند ارائه بدید و برخورد کنید
هیات علمی دانشگاه۵۴۰۲۹۵۱۹:۴۳:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۱۸
متاسفانه از این دست تخلفات، بده بستانها، رابطه بازی، رانت و استخدام هیات علمی یا پذیرش دکتری در دانشگاهها فراوان هست.
ناشناس۵۴۰۳۵۱۲۰:۲۹:۴۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مگر داداشش که از اسکاتلند دکتری گرفت و انگلیسیش از احمدینژاد بدتره، چه گلی سر مردم زد؟
ناشناس۵۴۰۳۶۰۲۰:۵۱:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مثل اینکه دلواپسان ورسانه های زنجیره ایش سوژه مهمی ندارند،این همه مشکلات جامعه اعم از اقتصادی وسیاسی وفرهنگی حاد ومزمن شما چسبیدید به پذیرش ودکتری این اقا ،لطفا بقیه افرادچی انصافا برای همه افراد ومتخلفین درپستها وحوزه های مختلف این همه مطلب میزنیدبرای خیلیها اثبات شده این حرفها برای خدا ومردم نیست برای باند وجناح وگروه خود است.
سید علی حجازی۵۴۰۳۶۵۲۰:۵۴:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
تورو خدا جمع کنید این مسخره بازی ها چیه اصلا ایشان شیش مدرک دکترا هم بگیره که چی ؟؟ ایشان اگر مشکل داشته باشند که اصلا میگیم داره به قوه قضاییه مربوط است این روش افشاگری گروهکهای اوایل انقلاب است که افراد خداترس و با تقوا اینگونه برخورد نمی کنند می دانیم و می دانید که هدف تون رئیس جمهور است که الان هزار مشکل تو مملکت هست و تا ایشان گوش به فرمان رهبر است ماهم مخلصش هستم
بر باد رفته۵۴۰۳۹۸۲۱:۲۹:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
درسته خودم میدونم قبول شدن در مقطع دکترا و پایان نامه نوشتن چقدر سخته و تقلب و رانت چقدر زشت اما ای کاش تمامی این افراد از جمله مسئولین سایت الف و تسنیم همینقدر در مورد بورسیه های دولت قبل و نفراتی که بورس شدند یا تحصیل برخی نمایندگان ادوار گذشته در دانشگاه آزاد یا پرونده ی تحصیلی و استخدام جناب قاضی مرتضوی و همسرشون و مهدی هاشمی و بورسیه اش و دکتر کردان قلابی و معاون رئیس جمهور دولت قبل دکتر رحیمیِ قلابی یا پروفسور عباسی سخنور معروف هم یه چند سطر مینوشتی کاش میدونستم این متن را چه کسی یا کسانی نوشته اند و میدانم نظراتم به دلیل حرف حق زدن مثل همیشه سانسور میشه اما کاش جناب احمد توکلی شما یه خورده حتی یه سر سوزن انصاف داشتی و به خبرنگارانت یاد میدادی که وقتی در مورد یه فساد مینویسن موردی برخورد نکنن برای همه بنویسن یه خدایی هست و یه قیامتی و یه پل صراطی؛ به نوبت خودم به عنوان یه تحصیل کرده ی بیکار روز قیامت اگر قیامتی واقعا باشه یقه ی تک تکتون را میگیرن؛ حتا شما جناب توکلی که داعیه دار مبارزه با فساد و شفافیت هستید
ناشناس۵۴۰۴۱۲۲۱:۴۵:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اگر برخی دیگر از مسولین دارای دکترا را از صدر تا ذیل تحقیق شود چیزی بهتر از اقا فریدون نیستند دلیل وضع اقتصاد و سیاست و معیشت مردم میزان توانایی اقایان دکترا های کیلونی را اثبات میکند
ناشناس۵۴۰۴۷۷۲۲:۲۳:۴۰ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مدرک دکتری و کرسی‌های دانشگاهی‌ مقامات عالیه: ۱. به طور کلی برای مقامات عالیرتبه کسر شان است که به مدرکی مانند دکتری احساس نیاز کنند. مثلا کسی که سرلشگر یا وزیر است، بخواهد در یک دانشگاهی (داخلی بدتر از خارجی) در سنین ۵۰ سالگی تازه دانشجوی دکتری بشود که چه؟ این هم وهن دانشگاه است هم وهن خود مقامات که به (لابد جنبه زینتی) دکتری اینقدر احساس نیاز می‌کنند. ۲. امیدوارم روزی مجلسی آنچنان با پرنسیب سرکار بیاید که قانونی وضع کند که ثبت نام مقامات عالیه (ولو در حد بخشدار) در دوره‌های تحصیلی در حین داشتن پست اجرایی را ممنوع کند. زیرا که (الف) چنین فردی حتی اگر خودش هم نخواهد، هیمنه مقام اجرایی‌اش محیط دانشگاهی را تحت تاثیر قرار خواهد داد و رانت ناخواسته برایش ایجاد خواهد شد. (ب) بدیهی است که کسی که بخشدار، فرماندا یا‌ استاندار یا نماینده مجلس یا وزیر یا رییس جمهور است، اصلا وقت ندارد که درس بخواند! اگر وقت کند که درس بخواند بی‌تردید در وظیفه خود در پست اجرایی‌اش کوتاهی کرده است. مقام محترم بایستی درس را در جوانی‌اش می‌خوانده که نخوانده. الان هم اگر اینقدر عشق و علاقه به درس دارد، منعی ندارد از پست و مقام عالیه اش استعفا دهد و بین درس و مقام یکی را انتخاب کند. ۳. به طور کلی تجربه من از دانشجویانی که سن شان نزدیک سن استاد یا بالاتر از سن استاد است این است که این دسته از دانشجویان اصلا نمی‌توانند شاگردی بکنند، چون سن و سالشان اجازه نمی‌دهد. حال به این مساله اضافه کنید که دانشجوی بزرگسال مثلا استاندار یا وزیر یا سرلشگر باشد یا اقارب آنها باشد! شما فکر می‌کنید چنین آدمی اصلا تز دکتری انجام می‌دهد؟ س ا جعفری دانشیار فیزیک - دانشگاه صنعتی شریف
از سار کاشان۵۴۰۵۳۶۲۳:۰۴:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۱۸
سیاسی بازی درد بی درمان کشور شده چرا فقط آقای فریدون ؟ اسناد کجاست ؟ هدف از تمرکز بر پایان نامه و تحصیلات ایشان چیست؟ ضمنا اگر هر کسی متخلف بوده شدیدا باهاش برخورد بشه
ناشناس۵۴۰۵۵۲۲۳:۱۶:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
چند وقته این موضوع رو مطرح میکنن، ولی ایشون در حال طَی کردن مراحل اخذ مدرکند، خوب اگه چنین چیزی هست، چرا ممانعت از ادامه کار نمیشه؟
ناشناس۵۴۰۶۲۲۰۰:۱۸:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۱۹
مردم نان ندارن اینها تو جنگ زرگری
ناشناس۵۴۰۷۰۰۰۳:۵۲:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۱۹
اگر بخواهند به مدرک تحصیلی مدیران مملکت گیر داد بیش از نیمی رسوا میشوند.مشکل زمانی شروع شد که دانشگاه های پولی تاسبس شدند و ارزش علم و تحصیل از بین رفت. واقعا بعد از انقلاب ارزش چه چیزهایی افزایش یافته؟ ارزش عمر مردم،ارزش معلمین،ارزش نظامی ها،ارزش کارمند دولت بودن،ارزش... حتی ارزش مروج دین بودن(معممین بزرگوار) کم و کم و کم شد و احترامها از بین رفت..

پربحث‌های امروز

 1. فیلم‌های تلویزیون در تعطیلات/ «رابینسون کروزو» با «ترن» می‌آید

 2. اینترنت پرسرعت ۵G پزشکی را متحول می‌کند؟

 3. قتل با آمپول هروئین و زدن اثر انگشت مقتول پای قولنامه فروش خودرو

 4. شورای آتلانتیک: مردم ایران از خیانت‌های اپوزیسیون منزجر هستند

 5. چلسی، ایگواین را به خدمت گرفت

 6. لارپوبلیکا: نتانیاهو فقط به می اندیشد

 7. احتمال حذف قطر از جام ملت‌های آسیا

 8. خبر بد برای قطر قبل از دیدار بزرگ

 9. پسر شیروانی مادرش را به قتل رساند

 10. کودتا در ونزوئلا علیه مادورو/ کاراکاس دیپلمات‌های آمریکایی را اخراج کرد/ گوآیدو: نروید!

 11. پمپئو: دیپلمات هایمان را از کاراکاس خارج نمی کنیم

 12. ۲۱ غذای رژیمی برای کاهش وزن در سرما

 13. ۱۰ علامت اختلال در غده تیروئید

 14. موضع گیری اردوغان در برابر کودتا علیه مادورو

 15. خطر خواب طولانی مدت در دوره بارداری

 16. روایت جدید کیهان از نامه وزرا به رهبر انقلاب

 17. قطر خواستار گفت وگوی مثبت با ایران شد

 18. خواهش فوتبالیست ساکن واشنگتن از کادر فنی تیم ملی

 19. ترامپ: تمام گزینه‌ها علیه ونزوئلا روی میز است

 20. آلومینیوم المهدی به مدیریت جدید تحویل داده شد

 21. لغو شهادت کوهن از ترس ترامپ!

 22. موضع گیری مراکش درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

 23. مشروعیت‌زدایی به سبک اینستاگرام!

 24. ۷۰ درصد از نقدینگی‌ها دست یک درصد از شرکت‌ها!

 25. بیماری های عامل چاقی را بشناسید

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 10. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 11. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 12. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 13. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 14. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 15. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 16. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 17. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 18. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 22. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 23. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 24. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 25. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 2. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 3. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 4. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 5. شورای آتلانتیک: مردم ایران از خیانت‌های اپوزیسیون منزجر هستند

 6. روایت جدید کیهان از نامه وزرا به رهبر انقلاب

 7. واکنش وزارت خارجه درباره اظهارات جنجالی سفیر پیشین ایران در آلمان

 8. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 9. ۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد

 10. وزارت خارجه اعلام کرد: اظهارات ماجدی نظرات شخصی او بوده نه دیدگاه وزارت خارجه

 11. لاریجانی: فربه‌شدن دولت ۸۵ تا ۹۰ درصد بودجه را به خود اختصاص می‌‌دهد

 12. روایتی از دیدار مقام معظم رهبری با ماندلا/ تجربه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای برای پیروزی «نلسون ماندلا»

 13. نام سردار قاسم سلیمانی در بین ۱۰ متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

 14. رئیس سازمان صداوسیما: دهه پنجم انقلاب دهه نوسازی و جوان شدن رسانه ملی است

 15. درخواست اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی از ۲۹ عضو مجمع تشخیص

 16. ضرغامی: نسبت به انتساب بلاوجه نظرات شخصی به رهبری حساسیت نشان دهید

 17. نماینده سازمان ملل در امور سوریه به ایران می‌آید

 18. اسماعیلی: تغییر در مدیریت قوه‌قضاییه نباید موجب سستی در کارها شود

 19. ضرغامی : نامه هشت وزیر به رهبر انقلاب کلید خوردن پروژه‌‌ای "تکراری" است   

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 4. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 5. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 8. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 9. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 10. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 11. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 12. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 13. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 14. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 15. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 16. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 17. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 23. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 24. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 25. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 6. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 7. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 10. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 13. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 14. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 15. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 16. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 17. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 18. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 19. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 20. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 21. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 25. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

آخرین عناوین