روحانی: دشمن می‌خواهد ۴۰ سال به عقب برگردیم/ هیچوقت نبوده که ملت ایران دست خود را جلوی دیگران برای نان و زندگی دراز کند/ بخش بزرگی از فروش نفت باید به دریای عمان منتقل شود

گروه سیاسی الف،   3970613137 ۹۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهور با بیان اینکه در جنگ اقتصادی، بخش‌های نفت و گاز و پتروشیمی در خط مقدم مبارزه با تحریم دشمنان هستند، گفت: بهره برداری ۳ واحد عظیم پتروشیمی در یکروز، ثابت می کند که از مشکلات عبور خواهیم کرد و دشمنان قادر به توقف ملت ایران در مسیر پیشرفت نیستند.

روحانی: دشمن می‌خواهد ۴۰ سال به عقب برگردیم/ هیچوقت نبوده که ملت ایران دست خود را جلوی دیگران برای نان و زندگی دراز کند/ بخش بزرگی از فروش نفت باید به دریای عمان منتقل شود

به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در مراسم افتتاح طرحهای بزرگ پتروشیمی مرجان ، دماوند و پردیس در عسلویه ، با اشاره به اینکه دشمن فقط زمانی موفق می شود که امید و حرکت ما متوقف شود، تصریح کرد: دشمنان مشکلاتی بر مردم تحمیل می کنند، اما محال است بر ایران و ایرانیان مسلط شوند و اینکه ما را به قبل از ۵۷ برگردانند، آرزویی است که محقق نمی شود.

رئیس جمهور با اشاره به افتتاح این طرحهای عظیم پتروشیمی گفت: اجرای این طرح ها گامی در مسیر اشتغال آفرینی برای جوانان ، خودکفایی، اقتصاد مقاومتی و ارزآوری بیشتر برای کشور و مایه افتخار همه ما است .

روحانی اظهارداشت: صنعت نفت علاوه بر تولید، در طول بیش از یکصد سال گذشته در تحولات مهم سیاسی ایران هم تاثیرگذار بوده است و در کمتر حادثه بزرگ و مهمی در کشور است  که نقش بسیار ارزشمند کارکنان تلاشگر صنعت نفت آشکار و روشن نباشد ودر سال 57 انقلاب ما وقتی پیروز شد که صنعت نفت در کنار انقلاب و انقلابیون قرار گرفت.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس اگر کارگران پرتلاش این صنعت نبودند، به راحتی مردم از انرژی مورد نیازشان محروم می‌شدند،  گفت: اگر تلاش این تلاشگران نبود نه تنها زندگی و حرارت و روشنایی خانه مردم بلکه حتی ابزار جنگی ما هم نمی‌توانست به حرکت در بیاید. هر کجا صنعت نفت ما آسیب می‌دید، بلافاصله همه کارگران و مهندسین برای بازسازی و بازآفرینی آن بسیج می‌شدند.

وی افزود: در یک دوره‌ای که مسئولیت پدافند هوایی را به عهده داشتم هر کجا بمباران می‌شد ساعت یا روز بعد برای بازدید می‌رفتیم و آنجا می‌دیدیم که همه کارگران و مهندسین چگونه بعد از بمباران می‌آمدند و همه توان خود را بکار می‌گرفتند و این حرکت و گردش عظیم انرژی را به حالت اول برمی‌گرداندند.

روحانی با بیان اینکه در دوران شکوفایی نظام و کشور، وارد مرحله جدیدی از توطئه بیگانگان شده ایم، خاطرنشان کرد: همان‌هایی که می‌خواستند مانع پیروزی ما در انقلاب و دفاع 8 ساله شوند اما ناموفق بودند امروز هم در روز شکوفایی این کشور در برابر عظمت ملت ایران توطئه‌های جدید خودشان را آغاز کرده اند. آنان در هر توطئه‌ای مشکل برای ما درست می‌کنند و مسیر و جاده همواری را که برای حرکت ما آماده بوده ، با مشکلاتی مواجه می‌سازند اما امکان ندارد ملت ایران را از حرکت ، تلاش و پیشرفت باز دارند، این کار امکان‌پذیر نیست.

رئیس جمهور گفت: برخی از طرح‌ها و پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد در دوران تحریم شروع و امروز هم در دوره‌ای که دشمن در فکر تحریم‌های جدید و اجرای تحریم‌های جدید است، افتتاح شده و پروژه‌هایی نیز هزمان امضاء شد که آغاز می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه " دشمن فقط زمانی موفق می شود که امید و حرکت ما متوقف شود"، گفت: اگر حرکت و تلاش ما ادامه پیدا کند، حتماً دشمن ناموفق خواهد بود. امروز مردم با مشکلات جدیدی مواجه هستند و همه ما در زندگی این را لمس می کنیم، پس دشمن می تواند برای ما مشکل درست کند اما دشمن قادر نیست به اهدافش برسد و این برای ما مثل روز روشن است.

روحانی با بیان اینکه دشمن می گوید ایران عزتمند، مستقل و تاثیرگذار در منطقه و جهان را نمی پسندد، خاطرنشان کرد: دشمن می گوید ایرانی می خواهم در اختیار و مشت من که  با اراده من مسیرش را انتخاب کند، سودش در اختیار من باشد و بتوانم از نو سلطه ام را بر ایران به دست آورم البته رسیدن به این هدف از محالات است و امکان ندارد که بدخواهان موفق شوند ما را به قبل از سال 57 برگردانند.

رئیس جمهور اضافه کرد: اینها می خواهند ما را به 40 سال عقب برگردانند ،تسلیم شویم و بگوییم اشتباه کردیم که خواستیم مستقل شده و روی پای خود بایستیم. اشتباه کردیم شما را از کشور بیرون راندیم و اشتباه کردیم که به عنوان ایران می خواهیم در منطقه تاثیرگذار باشیم،اشتباه کردیم که گفتیم مردم‌سالاری دینی می خواهیم. این آرزوهای دشمن هیچ‌وقت محقق نخواهد شد.

روحانی با تاکید بر اینکه از مشکلات عبور خواهیم کرد و دلیلش امروز به ثمر نشستن تلاش‌های چند ساله شما در عسلویه است، اظهارداشت: امروز 3 واحد مهم به بهره‌برداری رسیده است. واحد پتروشیمی مهم مرجان که یک میلیون و 650 هزار تن را به عنوان محصول دارد و فاز سوم یک واحد پتروشیمی مهم به نام پردیس که مجموعه محصولاتش بیش از یک میلیون و 700 هزار است و نیروگاه دماوند که 650 مگاوات برق تولید می کند که می تواند تامین کننده خدمات جانبی واحدهای مختلف پتروشیمی باشد.این افتتاح ها نشان می دهد ما در مسیر تلاش ، فعالیت ،ایثار و فداکاری هستیم.

وی با بیان اینکه میزان اشتغال در کشور افزوده خواهد شد، گفت: همین طرح برای بیش از 1300 نفر اشتغال مستقیم و تعداد زیادی اشتغال غیرمستقیم بوجود می آورد. یعنی در مسیر اشتغال و تولید حرکت می کنیم و میلیاردها دلار برای تولید به منظور تامین نیاز داخل و صادرات سرمایه‌گذاری کرده ایم و ان شاء الله سود میلیاردها دلاری در سال‌های آینده پیش روی ملت ایران است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز هر فاز ، طرح و پروژه ای که کلنگ زده شود به معنای انقلابیگری و به معنای تلاش برای عزت ملت ایران است. هر پروژه ای هم که افتتاح شود معنایش این است که این ملت در مسیر تلاش و فعالیت خودش هیچ‌گاه نمی ایستد و تلاش خود را ادامه می دهد.

 روحانی با اشاره به اینکه همیشه شروع فعالیت واحد تولیدی در کشور برای ما خوشحال‌کننده است ، اظهارداشت: اما اینکه در یک روز آن هم در شرایطی که بدخواهان و دشمنان به فکر خودشان در روزهای فشار بر مردم و تحریم غیرقانونی و ظالمانه به ملت ایران هستند ، در این ایام می توانیم 3 طرح مهم را افتتاح کنیم به معنای پیروزی در برابر نقشه‌های دشمن است.

رئیس جمهور اضافه کرد: ملت بزرگ ایران در طول تاریخ با مشکلات زیادی به صورت جنگ و خشکسالی و دعواهای منطقه‌ای مواجه بوده اما مردم همواره عزت خودشان را نفروختند. این قنات‌ها مفهومش چیست؟ اینکه بخشی از کشور ما در طول قرن‌ها به صورت کویر بوده ، معنایش این است که بارندگی به اندازه کافی نیست و همیشه مشکلاتی در این زمینه داشته ایم اما پیوسته در برابر مشکلات ایستادگی و عزت خودمان را حفظ کرده ایم.

روحانی تصریح کرد: هیچ وقت نبوده که ملت ایران دست نیاز به سوی دیگران دراز کند و همیشه برای نان و زندگی و عزتش مقاوم ایستاده است. امروز هم ممکن است مشکلاتی داشته باشیم ولی بدون شک از این مشکلات با وحدت، اتحاد و تلاش و فعالیت عبور خواهیم کرد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه کاروان تلاش و سازندگی ما متوقف نمی شود و این مسیر ادامه پیدا می کند، اظهارداشت: 14 طرح بزرگ پتروشیمی از سال 92 تا امروز افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است و روند افتتاح طرحهای مرتبط با پتروشیمی طی سال جاری و سال های آتی همچنان ادامه می یابد به گونه ای که حدود 6 طرح دیگر در سال 98 افتتاح خواهد شد.

روحانی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی را از صنایع بسیار مهم و تاثیرگذار کشور برشمرد و گفت: اینکه در بحث انرژی روی پای خود بایستیم و بتوانیم نفت و گاز خودمان را  تامین کنیم خیلی مهم است.

وی با اشاره به خودکفایی کشور در تولید گازوئیل و گاز و در آینده ای نزدیک در بحث بنزین ، گفت: خداوند نعمت بزرگی به ما داده است این نعمت را باید روزافزون کنیم. خداوند نفت خام را به عنوان نعمت به ما داده است اما اینکه این گاز و نفت را چگونه تبدیل کنیم و از خام‌فروشی فاصله بگیریم و با تکمیل یک سلسله حلقه ها ، محصول پرارزش‌تری به دنیا و جامعه عرضه کنیم مهم است و رسیدن به این هدف با جذب سرمایه های داخلی و خارجی ممکن است.

رئیس جمهور با قدردانی از زحمات همه تلاشگران عرصه صنعت نفت گفت: ما در چند سال اخیر در عرصه تولید نفت، دفاع از حقمان در سازمان اوپک ، در حوزه گاز و خودکفایی در این حوزه و همچنین پتروشیمی به موفقیت های خوبی دست یافتیم.

روحانی اظهارداشت: امروز روز جنگ اقتصادی و روانی در برابر ملت ایران است و در صف مقدم این جنگ، بخش‌هایی هستندکه بار اقتصاد را بر دوش دارند که از مهم‌ترین آنها صنعت نفت و گاز و پتروشیمی است. وقتی دشمن می‌خواهد ما را تحریم کند دست روی نفت و صادرات نفت و پتروشیمی می گذارد و این نشان می دهد که در این مبارزه شما تلاشگران عرصه صنعت نفت، در خط مقدم این مبارزه هستید.

وی افزود: ما با همه توان می کوشیم هم نفت تولید و هم صادر کنیم. ما هم مواد پتروشیمی تولید  و هم صادر می‌کنیم و امروز برای تامین نیازمندی‌های ارز کشور ، پتروشیمی بار سنگینی را بر دوش گرفته است.تامین بخش بزرگی از ارز بازار ثانویه بر دوش پتروشیمی‌ها است. اینکه محصول تولیدی شما سالانه می‌تواند 12 میلیارد تا 14 میلیارد دلار کمتر و یا بیشتر ارزآوری داشته باشد، معنایش این است که شما کارکنان وزارتخانه های نفت و دفاع و نیروهای مسلح و همه بخش‌های دیگر اقتصادی چه بخش‌های عمومی و غیردولتی و همه آنهایی که امروز برای تولید تلاش و فعالیت می‌کنند، در خط اول مبارزه هستید و دشمن می‌خواهد در همین زمینه فشار وارد کند و شما بحمدالله در خط مقدم این ایستادگی و مبارزه هستید.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: بخش‌های دولتی و بخش های عمومی غیر دولتی باید به محض اینکه هر واحدی را تکمیل کردند، بلافاصله به فکر فروش و واگذاری آن به مردم باشند و همان موقع که خیالتان راحت شد که همه بخش های آن واحد تکمیل گردیده در بازار فروش عرضه کنید.

روحانی با اشاره به اینکه امیر حاتمی نکاتی را گفتند که یک مقدار خطاب به آقای مهندس زنگنه بود و یک مقدار خطاب به دولت، اظهارداشت: آنکه می‌گفتند همه آنهایی که امروز در صنعت پتروشیمی فعال هستند و می‌خواهند آینده روشن‌تری برایشان ترسیم شود تا راحت‌تر در بازار بورس فعال شده و سهام‌شان را واگذار کنند و با پولی که به دست می‌آورند، پروژه‌های نیمه تمام دیگری که در اختیار دارند را تکمیل کنند ،حرف درست است. اگر مشکلی در این زمینه وجود دارد باید حل شود، اگر نسبت به آینده یا نسبت به قیمت تردیدهایی وجود دارد، این تردیدها را باید رفع کنیم تا این کار به خوبی انجام بگیرد.

رئیس جمهور در ادامه اهمیت توجه به مسایل زیست محیطی را مورد تاکید قرار داد و گفت: نکته مهم دیگری که امروز با آن مواجه بودیم، امضاء قرارداد بسیار خوب برای فلرها و گاز بود. مشعل‌های این گازها می‌سوزد و آنچه نصیب مردم می‌کند، آلودگی است و آنچه نصیب صاحبان آن می‌کند اینکه محصولشان آتش می‌گیرد و می‌سوزد و موجب آزار دیگران می‌شود. مساله محیط زیست بسیار مهم است و کاری که اینجا انجام می‌دهید برای منطقه و استان بوشهر ،منطقه عسلویه، دیر ،کنگان و سایر نقاط بسیار مهم است اما در عین حال از لحاظ محیط زیستی باید به فکر مردم  بود که مردم آزار نبینند.

روحانی تاکید کرد: باید همه اقدامات محیط زیستی که لازم است را انجام دهیم و دو قراردادی که امروز انجام شد که عمدتاً مربوط به منطقه خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد و شرق کارون بود ان شاء الله شبیه آن در اینجا هم انجام بگیرد. همین قراردادی که امضاء شد و آقای زنگنه گفتند که محصول گازی که از این فلرها به دست می‌آید در روز 22 میلیون متر مکعب است و این هم از لحاظ اقتصادی و اشتغال به نفع کشور است و هم  محیط زیست را سالم می‌کند و همه اینها قدم‌های بسیار مهمی است که برداشته شده است.

رییس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه عسلویه به تعبیری پایتخت انرژی کشور و منطقه بسیار مهم وارزشمندی است ، گفت: مردم بومی این منطقه باید از این حرکت اقتصادی به خوبی بهره بگیرند. این کاری که آقای مهندس زنگنه گفتند که اینجا و در غرب کارون کلاس‌های تقویتی و آموزشی برای بچه‌ها گذاشتند و بچه ها توانستند با این کلاس‌ها در کنکور رتبه‌های بالایی را کسب بکنند و به دانشگاه بروند و چند سال دیگر در همین محیط‌های صنعتی مدیریت را به عهده بگیرند، اقدام ارزشمندی است . در این منطقه هر مقدار کاری که مردم بومی می‌توانند انجام دهند، اولویت کار با مردم این منطقه است. باید کار را به اینها واگذار کنیم.

روحانی با تاکید بر اینکه بیشترین فرصتهای شغلی باید در اختیار مردم منطقه باشد، گفت: مردم مناطق انرژی خیز باید از مواهب آن بیشترین بهره را داشته باشند. آقای استاندار در خصوص میزان حضور ساکنان منطقه در این طرح ها می‌گفت قبلاً بیست و چند درصد بوده و الان سی و چند درصد شده است. این ارقام خیلی کم است اگر بیست و چند درصد بوده خیلی کم است و الان هم اگر سی و چند درصد شده ،باز هم کم است. مردم بومی باید از این تحول اقتصادی بتوانند در زندگی خودشان سود ببرند.

وی حفظ محیط زیست را اولویت پروژه های حوزه انرژی دانست و گفت: از ابتدای دولت یازدهم به مهندس زنگنه دو سه نکته گفتم و خوشحالم که همه اینها دارد دنبال می‌شود. اولین آن گازرسانی به روستاها بود که کار بسیار بزرگی در این 5 سال صورت گرفته است. هر روز تعدادی از روستاهای ما وارد این مدار می‌شوند و در این دوره 4 الی 5 ساله بیش از 13 هزار روستا به شبکه گاز کشور متصل شده اند و این کار بسیار ارزشمند است و ادامه پیدا می‌کند و ان شاء‌الله مساله گازرسانی به روستاها در این دولت تمام می شود و یکی دو استان عقب هستند که ان شاء‌الله آنها را هم باید پیش ببریم.

روحانی افزود: مساله دومی که به ایشان گفتم همین گازهایی است که در این فلرها می‌سوزد. الحمدالله امروز طرح اجرای آن با سرمایه گذاری داخلی امضاء شد و با اجرای آن ضمن حفظ محیط زیست ، از سوختن یک منبع اقتصادی جلوگیری می شود. سومین مساله فروش نفت ما بیرون از خلیج فارس و در دریای عمان بود. این برای من بسیار مهم و یک موضوع استراتژیک است و باید فروش بخش بزرگی از نفت ما از خارک به جاسک منتقل شود و این کار هم امسال شروع شده است و در دولت دوازدهم ان شاء الله به پایان خواهد رسید تا به این ترتیب بتوانیم وفادار به وعده و قولی باشیم که به مردم داده ایم.

رئیس جمهور در پایان بار دیگر از همه مدیران، مهندسین، کارگران و مردم بسیار خوب این منطقه و مردم استان بوشهر قدردانی کرد.

در این مراسم و پیش از سخنان دکتر روحانی،  امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  نیز گزارشی از روند احداث و فعالیت های پتروشیمی‌های مرجان و پردیس ارائه کرد.

همچنین مهندس بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت تولید و صادرات محصولات پتروشیمی در پنج سال گذشته، به بیان برنامه‌ها و طرح های در دست اقدام در راستای توسعه و تکمیل پتروشیمی کشور پرداخت.

در مراسم افتتاح طرح‌های پتروشیمی مرجان، دماوند و پردیس، قراردادهای جمع آوری گازهای همراه نفت(مشعل) در حضور رئیس جمهور میان، شرکت ملی نفت مارون، شرکت ملی نفت خیز جنوب و شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به امضاء رسید.

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۲۸۹۶۲۱۳:۱۲:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۱۳
کشور فقط یک راه حل دارد و اون هم مذاکره هست
ناشناس۵۲۹۴۵۱۱۵:۰۷:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۱۳
نتیجه مذاکره شده این وضعی که میبینید، باز هم میگید مذاکره !!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۵۲۹۷۰۵۱۶:۰۴:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۱۳
عقلشون نمیرسه دیگه . فکر میکنن امریکا عاشق چشم و ابروی اینهاست . نمیدونن اگر دستش میرسید ، ایران رو هم تا حالا مثل افغانستان و عراق و سوریه تبدیل به ویرانه کرده بود .
ناشناس۵۲۹۸۰۶۱۶:۲۳:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۱۳
مثل اینکه یادت رفته 5 سال برجام قیمت ها ثابت بود
بهرامی۵۳۰۱۴۹۱۸:۲۹:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۱۳
دشمنان؟ برخی در دولت با رانت سازی به ایران به اندازه یک قرن خسارت زدند
ناشناس۵۳۰۴۷۶۲۲:۰۹:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۳
باید با همه پرسی عمومی از مردم مشخص شود این وضع اسفبار باید ادامه یابد یا مذاکره باید صورت پذیرد
ناشناس۵۲۹۵۴۹۱۵:۳۰:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۱۳
خسومت دشمن به ولنگاری دولت بی تدبیران هیچ ارتباطی نداره آقای روحانی. _______________ همین شیاطینی که امروز بنا به مصالحی!!!!!! بنام دشمن تقبیحشان میکنید!!!! تا دیروز کدخدا و بهشت آمال خود میپنداشتید!!!! ______________ بیچاره مردمیکه به این جماعت رای دادند.
ناشناس۵۲۹۵۵۵۱۵:۳۲:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۳
روحانی !!! طوری زندگی کن که نیازی به تناقض گویی نداشته باشی.
ناشناس۵۳۰۸۶۸۰۷:۳۸:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۴
و شما چند سال ما رو عقب بردی
ناشناس۵۲۹۶۶۶۱۵:۵۶:۱۸ ۱۳۹۷/۶/۱۳
بله باید مذاکره شود اما نه توسط تیم بی کفیت دولت فعلی این دولت باید عزل و دولت جدید این ماموریت را انجام دهد.
ناشناس۵۳۰۰۸۵۱۷:۵۵:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۱۳
حتما دار و دسته شما باید بیان ؟
ناشناس۵۳۲۳۲۶۱۵:۳۴:۱۸ ۱۳۹۷/۶/۱۴
و مذاکره کنن برای تاریخ مذاکره بعدی!!! :)
خودم۵۳۲۶۶۲۱۶:۵۵:۱۵ ۱۳۹۷/۶/۱۴
, و عمر ما هم همین جوری بگذره !!!!
سلام۵۳۰۱۵۲۱۸:۳۲:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۱۳
مردم خطاب به قضاییه: بروید سرکرده های هزاران میلیاردی و رانتسازان پشت پرده را محاکمه و فورا مجازات کنید.
ناشناس۵۲۹۷۴۷۱۶:۱۱:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۱۳
تو را به حضرت عباس قسم به این مسئولین بگویید حرف نزنن. هر دفعه حرف می زنند 1000 تومان رو قیمت دلار می رود.
ناشناس۵۲۹۷۶۵۱۶:۱۴:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۱۳
مذاکره خوبه نه برای مدیران وطن فروشی کردن
تبریزی۵۳۰۰۶۰۱۷:۴۵:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۱۳
مخالفم. چون با وضع موجود یا انجام نمی گیره یا 20 سال و تا زمان نابودی کامل ایران طول می کشه و یا شکست می خوره. کشور فقط یک راه حل داره و اون هم دست مردمه. واقعا مردم هیچ کشوری به اندازه مردم ایران در مورد سرنوشت خودشون و کشورشون تا این حد بی تفاوت نیستن. با خرید سکه و دلار فوقش چند روز بیشتر زنده بمونین بد ... ها بعدش می خواین چی کار کنین؟
ناشناس۵۳۰۱۹۱۱۸:۵۳:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۱۳
ترکیه مدام در حال مذاکره با آمریکاست و با اسرائیل هم رابطه داره ولی الآن تحریم شده چون آمریکا فقط نوکر می خواهد ، ملت ایران بزرگ است و به هیچ قیمتی هرگز نوکر آمریکا نخواهد شد.
ناشناس۵۳۱۱۶۱۱۰:۳۹:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۱۴
ما الان نوکر سرمایه داران تهرانی هستیم
ناشناس۵۳۱۴۷۵۱۲:۱۵:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۱۴
اینهمه از ملت ایران مایه نزارین .
ناشناس۵۳۰۲۰۵۱۸:۵۹:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۱۳
یه مذاکره دلار کرد 12 هزار تومان / نه دادش فعلاً همین عدد 12 کافیه ، اصلاً دلمون عدد بیشتر نمی خواهد که طالب مذاکره باشیم
ناشناس۵۳۰۲۲۵۱۹:۰۵:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۳
آره برای دلارخوارها و سکه خوارها که از کنار افزایش قیمت دلار و سکه ارتزاق می کنند ؛ تنها راه حل مذاکره است.
ناشناس۵۳۰۳۰۵۲۰:۰۳:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۱۳
مگه عدم شفافیت در بانکها و رشد قارچ گونه بانکها و عدم نظارت بر اونا و دادن وامهای هزار میلیاردی بخ دلالان و آقازاده ها و اختلاس و دزدی با مذاکره حل میشه
ناشناس۵۳۰۹۷۱۰۸:۵۱:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۱۴
کشور فقط یک راه حل دارد و آن هم برکناری دولت بی تدبیر!
ناشناس۵۳۱۷۳۱۱۳:۳۸:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۱۴
امریکا و اروپا در مذاکرات منافع خود را دنبال می کنند و بدنبال لغو تحریمها و منافع ایران نیستن درست مثل اتفاقی که در برجام بی فرجام افتاد.
ناشناس۵۳۵۳۵۱۲۳:۳۲:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۵
از نظر فرهنگ که شما ها ایران را به 200 سال قبل بردید
ناشناس۵۲۹۰۶۹۱۳:۳۰:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۱۳
بخشی از دولتی های مفسد مدیرانی هستند که بلافاصله بعد از بازنشستگی جذب شرکت‌های خصوصی طرف قرارداد همان شرکتی میشوند که قبل بازنشستگی در آن مشغول بکار بوده اند و با رانت و نفوذ و اعمال قدرت قرارداد های متعدد و مناقصات اعمال نفوذ شده و غیر عادلانه ای را برای آن شرکت خصوصی که بعد از بازنشستگی از آن حقوق می‌گیرند،دریافت میکنند ،این مدیران پل فساد را بین شرکت دولتی قبلی خود و شرکت خصوصی فعلی خود با رانت برقرار کرده و کل سیستم دولتی را به فساد آغشته میکنندو از سوی دیگر مانع جذب تعدادی جوان بیکار در شرکت‌های خصوصی می شوند ،باید جذب مدیران دولتی بعد از بازنشستگی در شرکت‌های خصوصی طرف قرارداد همان شرکت دولتی ممنوع گردد تا این پل فساد شکسته شود و همچنین مدیران اگر در بعد از بازنشستگی خودشان یا بستگانشان شرکتی تاسیس کردند از انعقاد قرارداد با شرکت دولتی که آن مدیر از آن بازنشسته شده منع کردند ، در بسیاری از کشورها اینگونه است .
ناشناس۵۲۹۱۶۷۱۳:۵۵:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۱۳
باید بین مردم و مثل مردم زندگی گنید حرف زدن و اشک ریختن برای مردم فقط ژست گرفتنه شما بیایید جای ما ، ماهم میریم جای شما بعد کلی باهاتون ابراز همدردی می کنیم : این طوری خوبه !!!
omid۵۲۹۱۷۲۱۳:۵۶:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۳
آقای تدبیر و امید تازه لمس کردن؟!!! ایشون قبل از بوجود آمدن این وضع باید بوسیله وزیران و کارشناسان و مشاورانشان(همان ژنرال ها) وضع امروز را پیش بینی میکرند و تمهیداتی برای جلوگیری از بوجود آمدن این وضع می اندیشیدند، حالا که مردم زیر بار مشکلات له شده اند،مشکلاتی که قابل پیش بینی وپیشگیری بود،ایشان تازه مشغول لمس کردن هستند.
ناشناس۵۲۹۴۲۲۱۴:۵۹:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۱۳
هر چه قدر هم تمهیدات می اندیشیدند فوق فوقش برای سه ماه کفایت می کرد بعدش همین می شد که هست !
ناشناس۵۲۹۲۸۴۱۴:۲۸:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۱۳
آقای "کلید ساز" تو رو خدا شما خودتون از این همه شعار صرف خسته نشدید
ناشناس۵۲۹۲۸۹۱۴:۲۹:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۱۳
مرحمت فرموده ما را مس کنید
مددی۵۲۹۲۹۰۱۴:۲۹:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۱۳
جناب آقای روحانی،دشمن این مملک مدیران بی لیاقتی هستند که شما انتخاب کردین و با این اتخاب شما 40 سال که چیزی نیست 400 سال برگشیم به عقب.به نظرم بجای اینکه هر روز مصاحبه کنید و دشمن شمن کنید مدیران بی لیاقت و بی کفایت از دولت کنید بیرون.
ناشناس۵۲۹۲۹۵۱۴:۳۰:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۱۳
خداییش هیچ حرف جدیدی برای گفتن نداره!!
ناشناس۵۲۹۶۸۰۱۵:۵۹:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۱۳
سیاسیون ما همه حرفهای بسیار زیبا میزنند ( حالا اگه احمدی نژاد را بگذاریم کنار). ولی نوبت عمل که میرسه کارنامه صفره !
ناشناس۵۲۹۳۱۰۱۴:۳۳:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۱۳
این دولت 11 و 12 هست که در واقع ما را 400 سال به عقب برگرداند تک تک حرف های حسن روحانی توهین به شعور ایرانیان است
ناشناس۵۲۹۸۳۵۱۶:۳۲:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۱۳
اگه رییسی بود میتونست جلو تحریم امریکا رو بگیره ؟ نف
ناشناس۵۳۴۰۰۹۰۸:۳۹:۴۳ ۱۳۹۷/۶/۱۵
مهمتر از تحریم فساد نزدیکان مسعولان است م.ج،ح.ف که برخورد و مجازات نشده اند و اموال مصادره نشده .
ناشناس۵۲۹۳۵۵۱۴:۴۳:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۱۳
طنز تلخی است. اتحاد جماهیر شوروی انسان به فضا می فرستاد بمب اتم داشت ولی نمی توانست یخچال بسازد.
مختار۵۲۹۴۲۰۱۴:۵۹:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۳
اگر درد مردم را می فهمید از 6 ماه پیش به فکر این روز می بود نه اینکه حتی نوبخت را هم عوض نکرد. این حرف ها پشیزی برای ملت ارزش ندارد.
حمید۵۲۹۴۶۸۱۵:۱۱:۴۷ ۱۳۹۷/۶/۱۳
چرا مردم بایدزجربکشندچرامردم بایستی بااین همه منابع
ناشناس۵۲۹۴۷۳۱۵:۱۲:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۱۳
شما ما را 80 سال عقب بردین ِِ حتی یک دشمن زیاده ولی شما همه را دشمن کردید
ناشناس۵۲۹۴۷۸۱۵:۱۳:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۱۳
فعلا که برگشتیم به عهد قاجار!!
ناشناس۵۲۹۴۸۲۱۵:۱۴:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۱۳
دشمن هرروز میاد چهارراه استانبول قیمت دلار وسکه تعیین میکنه؟ دشمن پوشک وهزارویک مایحتاج مردم رو احتکار میکنه؟ دشمن قیمت خودرو داخلی رو بالا میبره؟ فقط به دلال میفروشه؟ دشمن سود بانکی رو پایین میاره کلی سرمایه سرگردان میندازه بجون بازار مسکن وسکه وخودرو؟ دشمن کیه؟ چرا ناتوانی خودمون رو به گردن دشمن میاندازیم!!!
احمدی۵۲۹۵۱۵۱۵:۲۳:۱۵ ۱۳۹۷/۶/۱۳
اقای روحانی توی این 5 سال خودت ودولتت کشور را 50 سال به عقب برده اید تا اتفاقی بدتر از این نیافتاده یک فکری بکنید
مهدي پور۵۲۹۵۵۳۱۵:۳۱:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۳
رییس جمهور : هیچوقت نبوده که ملت ایران دست خود را جلوی دیگران برای نان و زندگی دراز کند!!!!!!!! عجب ! آقای روحانی شما تا دیروز می گفتید مذاکره می کنیم تا آب خوردن مردم درست شود . چرا تعارض تمام وجودتان را فرا گرفته است ؟ تناقض هم حدی دارد . اینجوری دیگه نوبره !
ناشناس۵۲۹۵۶۶۱۵:۳۳:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۱۳
چه بگویم که ناگفتنش بهتر است
سروش۵۲۹۵۷۹۱۵:۳۶:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۳
عاره دشمن ! اگه دشمن نبود اینا چی داشتن ک بگن !
ناشناس۵۲۹۵۹۹۱۵:۳۹:۱۵ ۱۳۹۷/۶/۱۳
والا شماها که ما رو به دوره قاجار برگردوندید
ناشناس۵۳۰۸۴۹۰۷:۲۰:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۱۴
احسنت
خسروانی۵۳۰۹۳۵۰۸:۳۱:۰۷ ۱۳۹۷/۶/۱۴
دوره قاجار این وضعیت فجیع نبود من الان میخام امتحان تافل بدم امتحانی که سال 89 حدود 200 هزار تومن بود شده نزدیک 3 میلیون! فکرشو بکن برا یه امتحان باید رفت وام گرفت! دوره قاجار یه حداقل زدگی بود الان زندگی ما شده بیکاری و استرس و بدبختی
ناشناس۵۲۹۶۰۸۱۵:۴۰:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۱۳
دشمن نمی تواند ما را به چهل سال قبل برگرداند ولی بی لیاقتی و بی کفایتی مدیرانی می تواند کشور را به صد سال پیش ببرد.آقای روحانی گوش ملت پر از شعار است . ای دریغا ذره ای عمل
ناشناس۵۲۹۷۶۰۱۶:۱۴:۰۸ ۱۳۹۷/۶/۱۳
چرا با تحریم دلار میتونه .
ناشناس۵۲۹۶۵۸۱۵:۵۳:۱۸ ۱۳۹۷/۶/۱۳
ما خود انتخاب کرده ایم که این افراد شکم سیر بالا نشین که هیچ اطلاعاتی از وضعیت مشقتبار و اسفبار زندگیمون ندارن از طرفمون صبح تا شب حرف بزنن ؟ یعنی ما چنین جنایتی در حق خودمون و بچه هامون کردیم ؟
ناشناس۵۲۹۸۳۷۱۶:۳۲:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۱۳
کسانی که انقلاب رو دست ایناها رها کردن در حق بقیه جنایت کردن
ناشناس۵۲۹۸۴۴۱۶:۳۴:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۱۳
لعنت به من که بتو رای دادم .
ناشناس۵۳۱۰۷۵۰۹:۴۹:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۱۴
بیش باد!
ناشناس۵۲۹۸۵۱۱۶:۳۷:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۳
انتخاب بد از میان بدتر!
ناشناس۵۳۰۰۷۲۱۷:۵۱:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۱۳
یعنی شما فکر میکنی الان تمام مشکلات با رفتن این دولت حل میشه ؟
ناشناس۵۳۰۱۳۲۱۸:۲۰:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۱۳
مثلن باقی نامزدها بیل گیتس بودند
ناشناس۵۳۰۹۱۲۰۸:۱۳:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۱۴
بله
ناشناس۵۲۹۷۰۹۱۶:۰۵:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۱۳
اوکی پس من برم به لوازم خانگی فروش سر خیابان بگم طرحهای پتروشیمی بزرگی داریم و اوضاع خوبه لطفاً ماشین لباسشویی را قیمت دوهفته پیش بدید به ما چون پولمون نمیرسه
وحید۵۲۹۷۳۸۱۶:۰۹:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۳
سلام. در عصر امروز پیشرفت تکنولوژی آنقدر سریع است که مستقل شدن یک کشور آنقدر پر هزینه است و امکان آن وجود ندارد. اگر دقت کنید در دنیا همه کشورها به هم وابسته اند و کشور مستقلی وجود ندارد. اتفاقا این شعار روحانی نشان از عدم شناخت جهان امروز است.
ناشناس۵۲۹۷۳۹۱۶:۱۰:۰۳ ۱۳۹۷/۶/۱۳
هدف شما این هستش که مردم را به عهد قاجار برگردونید
ناشناس۵۲۹۷۴۰۱۶:۱۰:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۱۳
جان مادرت دست بردار از سر این ملت این مردمو رو روانی کردی تو قدرت مدیریت ایران خودرو نداری دنبال چی هستی
ناشناس۵۲۹۷۵۴۱۶:۱۲:۱۸ ۱۳۹۷/۶/۱۳
به کوری چشم دشمن ما الان هشتاد سال جلوتر هستیم البته در نرخ ارز
ناشناس۵۲۹۷۵۷۱۶:۱۳:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۱۳
از کدخدا چه خبر.......................
حرف حق۵۲۹۸۵۷۱۶:۳۹:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۳
ما که به لطف شما و لطف برجام به ۴۰۰ سال پیش برگشتیم
ناشناس۵۲۹۸۸۲۱۶:۴۹:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۱۳
قبول ندارن که حرف درمانی دیگه درمان نمی کنه و بیماری زا هم هست
ناشناس۵۲۹۹۱۱۱۶:۵۷:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۱۳
مادر من شهریور 40 سال قبل با مدرک دیپلم استخدام شد با حقوق ماهیانه 3000 تومن و در اون زمان سکه طلا 90 تومن بود یعنی معادل 34 سکه طلا! به عبارت دیگه معادل 120 میلیون تومان فعلی!!
ناشناس۵۲۹۹۸۵۱۷:۲۱:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۳
بابا جمع کنید بساطتون رو.. نجابت و صبر مردم هم حدی داره!!
منصف۵۳۰۰۶۶۱۷:۴۸:۱۶ ۱۳۹۷/۶/۱۳
شما که با دوستی مردم را به قبل از میلاد مسیح بردید چرا نمیخواهید واقعیت ها وبد بختی مردم را باور کنید مسولین تا کی میخواهند تماشاگر بد بختی مردم باشند
ناشناس۵۳۰۲۳۲۱۹:۱۱:۴۳ ۱۳۹۷/۶/۱۳
اقای روحانی ما فقط دو انتخاب داریم ؟یا در تحریم بمانیم یا دست برای غذا دراز کنیم ؟این سرنوشت ما بوده ؟
ناشناس۵۳۰۲۵۴۱۹:۲۴:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۱۳
بزرگوار لطفا به استعفا فکر کنید.
ناشناس۵۳۰۲۹۲۱۹:۵۴:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۱۳
فقط اون قسمتش که فرمودند: "ممکن است" مشکلاتی داشته باشیم... ممکن است... ینی هنوز حتی قطعی هم نیست که مشکل داریم!
ناشناس۵۳۰۲۹۵۱۹:۵۵:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۱۳
مردم هم میخواهند مسعولان ۴۰ سال به عقب برگردند و اموال امثال مهدی جهانگیری و حسین فریدون ارزیابی و اموال غیر مشروع به خزانه بازگردانده شود
ناشناس۵۳۰۳۳۰۲۰:۳۴:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۱۳
عامل بدبختی ملت خودتون هستید دسته جمعی عذرخواهی وخداحافظی کنید این دولت ایران رو ویران وملت رو به خاک سیاه نشوندیدالف منتشر کن
بهرام۵۳۰۴۰۲۲۱:۲۲:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۳
اقای روحانی واقعا ما اشتباه کردیم غلط کردم دست از سر مردم بردارید
ناشناس۵۳۰۴۲۶۲۱:۳۰:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۱۳
کدام دشمن ما که به غیر از مدیران نالایق هیچ دشمن دیگری نمی بینیم
ناشناس۵۳۰۴۲۹۲۱:۳۱:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۱۳
تازگی ها سخنرانی های آقای روحانی مثل قصه های هزار و یک شب شده
ناشناس۵۳۰۵۰۳۲۲:۲۱:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۱۳
آقای روحانی نیازی به برگشت به چهل سال پیش نیست زیرا ما هم اکنون در زمان قاجار هستیم.
ناشناس۵۳۰۶۶۷۰۰:۱۵:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۱۴
آقای روحانی متاسفم...
ناشناس۵۳۰۷۲۰۰۱:۰۱:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۱۴
خیلی جالبه مملکت ما هی بدتر میشه.چرا کسی نیست حقیقت رو به مردم بگه.چرا کسی جوابگو نیست.چرا کسی به وعده خودش عمل نمیکنه.مگه راه ما قرار نبود راه علی باشه.
علبانی۵۳۰۷۸۰۰۲:۴۹:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۱۴
تا حالا که برگشتیم به عهد سلطان حسین صفوی ، حساب کنید 40 سال شده یا نشده . اگر شده به دشمن پیام بدید زحمت نکشید ما خودمون در عقب گرد با سرعت بالا واردتر هستیم
ناشناس۵۳۰۸۴۰۰۷:۰۶:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۱۴
اگر به خودتون زحمت بدید و تاریخ رو مطالعه کنید می بینید که زمان احمد شاه قاجار هم وضع مملکت اینقدر بلبشو نبود. مردم فقیر و بیکار درآمد ناکافی و پولی بی ارزش. در ضمن خیلی از مردم آرزوی چهل سال پیش رو دارند.
ناشناس۵۳۰۸۵۱۰۷:۲۲:۰۷ ۱۳۹۷/۶/۱۴
ما به چهل سال پیش بر نمیگردیم.ماشین زمان ما به زیر 120 سال قانع نیست دولت تدبیر و امید= دوران احمدشاه قاجار
اشنا۵۳۱۰۱۸۰۹:۲۰:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۱۴
وزیر هزار میلیاردیت که ثروت کشور را با بی کفایتیش به بیمه سلامت بین رفقایش تقسیم کرد
ناشناس۵۳۱۰۶۸۰۹:۴۲:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۱۴
بیشترین مشکل کشور ما به خاطر دخالت های بی مورد همه توی کار هم دیگه هستش و بدتر از اون وجود مدیران نالایق هستش
فرهنگ۵۳۲۰۲۸۱۴:۲۹:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۱۴
دشمن می‌خواهد ۴۰ سال به عقب برگردیم!!!!!!!!!!!همین که شما رییس جمهور هستی انگار به 100سال قبل برگشتیم
ناشناس۵۳۲۲۰۷۱۵:۰۵:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۱۴
زمان انتخابات با کنایه به احمدی نژاد میگفتی ما به عقب بر نمیگردیم. حالا داری به آمریکا میگی ما به عقب بر نمیگردیم ؟
باورمند۵۳۲۳۴۶۱۵:۳۷:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۱۴
دشمن میخواد مارو به 40 سال پیش ببره؟ شوخی نکن روحانی جان!
سعید روشن کرمانشاهی۵۳۲۳۵۶۱۵:۴۱:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۱۴
جناب روحانی شما ودولتتان چنر سال کشوررا به عقب برگرداندید ..بگم بیش از شصت سال کم گفتم
ناشناس۵۳۳۸۲۵۰۳:۲۵:۵۱ ۱۳۹۷/۶/۱۵
الان این حرف شما یعنی اینکه حتی نان هم نخواهیم داشت برای خوردن؟
ناشناس۵۳۳۹۵۱۰۷:۵۹:۰۶ ۱۳۹۷/۶/۱۵
شیطان همیشه در کمین است . دشمنان ما هم همیشه در یک ظاهر وارد نمی شوند و دلسوز ملت ما نیستند . اینرا همه میدانند اما چرا این ذهنیت برای مردم متصور شده که زیر پرچم دشمن بهتر است دذر عینی که خودشان به دشمن بی اعتماد هستند . آیا این از نتایج عملکرد دولت نیست ؟
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. استدلالی عجیب علیه انصارالله یمن

 2. بالاخره یکی باید گردن بگیرد!

 3. آیا تابعیت‌دادن به افغانستانی‌ها برای حضور در انتخابات و راهپیمایی‌هاست؟!

 4. الهام حمیدی: تمام مبلغ تبلیغ کوروش کمپانی را به حساب مراجع قضایی برگرداندم

 5. واکنش فیفا به گل تماشایی گلر تیم ملی ساحلی

 6. عیدی ۲.۵ میلیون تومانی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری واریز شد

 7. دارایی‌های ارزی بابک زنجانی به خزانه بانک مرکزی منتقل شد

 8. اولیانوف: غربی‌ها هیچ نقشه دومی برای جایگزینی برجام نداشتند

 9. تصویری حیرت آور از محوطه بیمارستان شفا

 10. ماجرای جالب خواستگاری‌ احمد توکلی

 11. دستگیری اعضای چندین باند زورگیری و سرقت در تهران

 12. وزیر کشور: چشم دنیا به انتخابات ایران است

 13. لحظه هدف قراردادن خطوط دفاعی اوکراین توسط روس‌ها

 14. پوتین یک خودرو روسی به رهبر کره شمالی هدیه داد

 15. درخواست اعضای تیم ملی از رئیسی و قالیباف بعد از برد مقابل ژاپن

 16. افزایش ۵۴ درصدی قیمت بلیت قطارهای ۵ستاره در شورای گفت‌وگو تصویب شد

پربحث‌های هفته

 1. بازداشت یک مدیر مدرسه در بوشهر

 2. نسخه تکراری «ترامپ‌‌هراسان» وطنی!

 3. مردم هم مقصرند!

 4. استدلالی عجیب علیه انصارالله یمن

 5. واکنش ظریف به انتقاد شریعتمداری/ نظر پورمحمدی درباره شرط اجتهاد برای عضویت در خبرگان

 6. رسوایی بزرگ آپارتاید رسانه‌ای

 7. دستگیری یک زن و مرد تروریست توسط نوپو یگان ویژه

 8.  دلیل رد صلاحیت لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ فاش شد+ عکس

 9. ۲۰ درصد افزایش حقوق یا ۲۵ درصد کاهش ارزش پول؟!

 10. آقای ظریف تا دیر نشده پوزش بخواهید!

 11. لیبرمن: کابینه جنگی اسرائیل تسلیم حزب‌الله شد

 12. بازنشستگی «پلیس جهان» فرا رسیده است!

 13. "رای نمی دیم تا اصلاح بشید"

 14. همین سطح از هوشیاری هم قابل قبول است

 15. چرا به ذهن مردم کلنگ می زنید؟!

 16. چرا چالش های ما حل نمی شود

 17. مدودف: «اگر مجبور شویم، با سلاح هسته‌ای به کی‌یف، برلین، لندن و واشنگتن حمله می‌کنیم»

 18. جزئیات جدید از "مالک ۲۷ساله کوروش کمپانی"/ چگونه یک سرباز فراری جیب مردم را خالی کرد!

 19. رهبر انقلاب: همه باید در انتخابات شرکت کنند/راه اصلاح کشور انتخابات است

 20. توصیه حسین شریعتمداری به ظریف

 21. بالاخره یکی باید گردن بگیرد!

 22. درحال حاضر فقط ۸ درصد زنان روسری ندارند

 23. در میان غافلگیری تاج، AFC پس از ۲ دوره داوری ایران را از جام جهانی محروم کرد

 24. بابک زنجانی از اعدام رهایی می‌یابد؟

 25. چرا ضد انقلاب بر طبل تحریم انتخابات می‌کوبد؟

پربحث‌های هفته

 1. نسخه تکراری «ترامپ‌‌هراسان» وطنی!

 2. واکنش ظریف به انتقاد شریعتمداری/ نظر پورمحمدی درباره شرط اجتهاد برای عضویت در خبرگان

 3. دستگیری یک زن و مرد تروریست توسط نوپو یگان ویژه

 4.  دلیل رد صلاحیت لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ فاش شد+ عکس

 5. آقای ظریف تا دیر نشده پوزش بخواهید!

 6. "رای نمی دیم تا اصلاح بشید"

 7. همین سطح از هوشیاری هم قابل قبول است

 8. چرا به ذهن مردم کلنگ می زنید؟!

 9. رهبر انقلاب: همه باید در انتخابات شرکت کنند/راه اصلاح کشور انتخابات است

 10. توصیه حسین شریعتمداری به ظریف

 11. چرا ضد انقلاب بر طبل تحریم انتخابات می‌کوبد؟

 12. نظرات برگزیده مخاطبان الف: اصلاحات اقتصادی نیازمند اعتماد مردم به نظام است/ قالیباف باید درباره سفر خانواده‌اش به ترکیه عذرخواهی می‌کرد

 13. تردیدهای خاتمی زیر ذره‌بین یک رسانه اصولگرا/ حمایت آملی‌لاریجانی از کارگران و بازنشستگان/ موسوی و کروبی دغدغه مردم نیستند

 14. سخنگوی دولت: دولت سیزدهم توانست اعتماد مردم را جلب کند  

 15. «علی مطهری» سرلیست فهرست منتسب به لاریجانی شد

 16. رأی ندهیم چه می‌شود؟

 17. دوستانی که به آمریکا امیدوارند یادشان باشد که کجا بودند و کجا هستند

 18. واکنش طحان‌نظیف به ادعای خالص‌سازی/روایت اژه‌ای از تلاش‌ برای بازگرداندن اموال بابک زنجانی

 19. رئیسی برای هشتمین بار به خوزستان سفر خواهد کرد

 20. واکنش زیدآبادی به مرگ ناوالنی در زندان  

 21. محسن هاشمی: در میان ۱۵ هزار داوطلب می‌توانیم افرادی مخالف افکار افراطی پیدا کنیم

 22. اموال بابک زنجانی در خارج کشور شناسایی و به تهران منتقل شد

 23. سخنگوی شورای نگهبان: تعداد افراد تایید صلاحیت شده ادعای «خالص‌سازی» را زیر سوال می‌برد

 24. واکنش خلجی به شایعه فعالیت انتخاباتی اعضای دولت/ توضیح وزیر نفت درباره انفجار خط لوله گاز

 25. نظر محسن رضایی درباره جمهوری اسلامی

آخرین عناوین