اندرونی و بیرونی مسئولان!

فرزانه زنگیان،   3970524129 ۶۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
 اندرونی و بیرونی مسئولان!

 مدتی است که کمپین «فرزندت کجاست » در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی فعال شده و با پاسخگویی تعدادی از مسئولان به این سوال، از چارچوب مخاطب خاص خارج و توجه عمومی را به خود جلب کرده است.

عنایت عمومی به این کمپین بیانگر آن است که  ابعاد مختلف زندگی شخصی دست اندرکاران در جامعه بشدت حساسیت برانگیز شده و حتی عملکرد سیاسی و اجتماعی و اصطلاحا بیرونی دست اندرکاران با توجه به زندگی شخصی و مشخصات زندگی اندرونی آنان مورد قضاوت قرار می­گیرد.

از دیگر مصادیق حساسیت جامعه به اندرونی ومنش و روش زندگی و علائق خانوادگی و شخصی دست اندرکاران و فرزندان آن ها می توان به جا افتادن سریع عبارت « ژن خوب» در ادبیات سیاسی کشور اشاره کرد. عبارتی که اولین بار توسط یکی از آقازاده ها مورد استفاده قرار گرفت و در حال حاضر به عنوان استعاره ای برای رانت خواری و سوء استفاده های اقتصادی و سیاسی بر پایۀ موقعیت های خاص  خانوادگی از آن استفاده می شود.

در همۀ جوامع توجه به زندگی خصوصی افراد مشهور و سیاستمداران امر متداولی است ، اما به دلیل شرایط خاص جامعۀ امروز ایران وگسترش مشکلات اقتصادی، بیکاری قشر بزرگی از جوانان، بی پولی، فقر و کوچک شدن طبقۀ متوسط، این امر شکل تعیین کننده ای به خود گرفته است.

مشاغل و پست هایی که بین آقازاده ها ( و بعضا خانم زاده ها!) تقسیم می شود، نوع پوشش ، برند لباس ها، محل زندگی ، مدل ماشین، دو یا چند تابعیتی بودن و نوع مهمانی ها و پارتی های ایشان و مواردی از این قبیل زیر ذره بین جامعه ای است که کارگر چند ماه حقوق نگرفته ، جوان تحصیل کردۀ بیکار و قشر سابقا متوسط و فعلا زیر خط فقر در آن روزگار می گذراند و هیچ پاسخی برای مطالبات ابتدایی خود دریافت نمی کند.

نسل اولی های انقلاب دوران جنگ را به یاد دارند،دورانی که کالاهای اساسی با کمبود شدید مواجه و کوپنی شدند، از اجناس شیک و لوکس خارجی خبری نبود، همه به صرفه جویی ومدیریت دقیق مصرف عادت کرده بودند اما احساس فقر در مردم به وجود نیامد و آسیب های روانی ناشی از این احساس جامعه را آزرده خاطر نکرد.

 چرا که تبعیض و شکاف طبقاتی نمود بارزی نداشت و همسانی و یک دستی تقریبی نوع زندگی فرا دست و فرودست و همخوانی اندرونی و بیرونی رجال سیاسی و سرداران جبهه و جنگ، احساس وجود عدالت اجتماعی و اقتصادی را در مردم به وجود آورده بود.

اما امروز نمایش مداوم زندگی لاکچری و اشرافی از سوی برخی  فرزندان مسئولانی که آرمان های پدران نسل اولی خود را به چالش می کشند، نه تنها همان آرمان ها را به زیر سوال می برد بلکه احساس کمبود و فقر را در جامعه شدت بخشیده و تحمل شرایط اقتصادی موجود را  برای مردم سخت تر می­کند.

                                         

 

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۹۶۴۵۶۰۸:۱۹:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۲۵
۱-اشکالی ندارد که فرزندان ظریف یا برخی مقامات در امریکا بدنیا امدند ولی اشکال انجاست که منکر شهروندی امریکا می شوند. ۲- باز اینکه ظریف در زمان شاه از بورسیه دولتی استفاده کردند و برای تحصیل در سال ۵۵ به امریگا رفتند اشکالی ندارد ولی اینکه کسی که خود را سرباز نظام می داند یک مدرک تحصیلی را ۱۲ سال طول می دهد و ففط در مرداد ۶۷ بعد از پایان جنگ برای فقط دو هفته به ایران بر می گردد نه دوستان عزیز . ما همه این راهها را رفته ایم. می دانیم بین اقای ظریف و شهید چمران از زمین تا اسمان تفاوت است. می دانیم در زمان جنگ چه کسانی با چه بهانه هایی از خدمت سربازی فرار کردند. می دانیم معنای دانشجو دولتی کشورهای جهان سوم برای دانشگاههای غربی چیزی جز قلک پول نیست و انواع و اقسام پذیرش و مدرک و تشویق نامه و جایزه به انها می دهند تا در برگشت تبلیغ ان دانشگاه را برای جذب این قلکهای پول بیشتر بکنند و از همه مهمتر فاجعه برجام و را داریم می بینیم که حتی امضا دربان وزارت خارجه امریکا هم پای ان نیست و بزرگترین امنیازات را بدون دادن حتی یک امضا گرفتند و نتیجه ان را می بینیم . اگر قرار بود هر کسب به صرف داشتن مدرک بورسیه ای مرتبط و دانستن کمی زبان انگلیسی( در قیاس با کارشناسان و دانش اموزان در ابران) وزیر خارجه خویی شود امریکا چند میلیون وزیر خارجه در حد اقای ظریف دارد
فرزانه۴۹۶۵۶۴۰۹:۵۷:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۲۵
متاسفانه مدتیست انقلاب دست نااهلان افتاده است
ناشناس۴۹۶۷۵۹۱۱:۴۸:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۲۵
مشکل کشور تحریم نبوده و نیست بلکه ناتوانی مسئولان و مدیران خطاکار بعضا دوتابعیتی است که در سیستم اجرایی و تصمیم‌گیری کشور نفوذ پیدا کرده‌اند.
ناشناس۴۹۶۸۹۵۱۲:۳۷:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۲۵
مشکل اینه که افرادی مسئولیت دارن که نه تنها کار بلد نیستن بلکه تمام فکر و ذکرشون پیش .....جونشونه که داره توی کانادا و به دور از اینها بزرگ میشه ؛ درست همون وقتی که همه آرمانها و امیدهای ملت به باد رفته !!!!!!!!
ناشناس۴۹۶۸۷۱۱۲:۲۵:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۲۵
امام در بیانیه اسفند 67 نسبت به افتادن کشور در دست نااهلان .. هشدار داده بود . ...
ناشناس۴۹۷۱۳۹۱۴:۴۸:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۵
چه مدته؟ از 92؟
ناشناس۴۹۷۳۴۶۱۷:۰۷:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۲۵
چیزی که من می بینم از بعد جنگ به اینور ...
ناشناس۴۹۷۵۹۴۲۱:۰۴:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۲۵
قبلش که دست اهلش بود چه گلی زدند !!
ناشناس۴۹۶۶۲۱۱۰:۳۴:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۲۵
خیلی غم انگیزه وقتی میبینیم در کسب تابعیت آمریکا و انگلیس و کانادا و ...... از یکدیگر سبقت میگیرن. ________________ جواب خدا را چه خواهند داد؟
ناشناس۴۹۶۷۸۶۱۱:۵۷:۳۵ ۱۳۹۷/۵/۲۵
عزیزم اینها که یکسره دروغ ونیرنگ بکار میبرند خدارا نمیشناسنداینها یک ملت نجیب وساده ای گیر اوردند
ناشناس۴۹۶۹۱۲۱۲:۴۴:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۲۵
.. درد جامعه ما اینه که فساد در تمام سطوح ، از مسئولین گرفته تا مردم ، گسترش پیدا کرده . این مسئولین هم بخشی از همین مردم هستن و برعکس !
فاطیما۴۹۶۷۷۸۱۱:۵۶:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۲۵
اینا همه غرب زده هستن وخط فکریشون ازغربه که مارو بدبخت کردن
ناشناس۴۹۶۹۰۵۱۲:۴۲:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۲۵
نه عزیز. به خوبی می دانیم که ار هر دو طرف هستند و بسیار هم می توان مثال اورد. مشکل همان است که مرحوم حسابی گفته. جهان سوم جایست که برخی برای ابادی خانه خود کشور خود را به قهقهرا می کشند ..
ناشناس۴۹۷۱۳۷۱۴:۴۶:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۲۵
پس چرا غرب از این گرفتاری ها نداره دوست عزیز این شعار غرب گرایی خیلی نخ نما شده
ناشناس۴۹۷۹۹۵۰۵:۲۳:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۲۶
نه عزيز اگر احساس بدبختي مي كنيد شما را نه غرب نه غرب زده بدبخت نكرده سرنوشت هر ملتي به دست خود اوست شما را به داستان بلدرچين در كتاب هاي درسي ارجاع مي دهم ساختن يك مملكت زحمت ومرارت دارد من به عنوان يك ايراني در يك روز چقدر فكر وچقدر كار وچند ساعت مطالعه مي كنم ؟كدام اعتراض مردمي به كشته شدن وتبعيدوبركناري نخبگاني چون قائم مقام فراهاني اميركبير مصدق وامثالهم در تاريخ ايران ثبت شده است؟چقدر مردم با اين بزرگان همراهي كردند؟مگر اين آقايان دولتي وحكومتي ازآسمان آمده اند ؟نه ما آنها را برخود مستولي كرده ايم پس كمي از خودمان طلبكارباشيم
ناشناس۴۹۷۰۵۱۱۳:۵۲:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۲۵
ظریف را همه می شناسند،شمایان را هم همه می شناسند! شمایان از همان تبار سیاسی و عقیدتی هستید که چمران را هم آمریکایی و اسراییلی و لیبرال می خواندند! شمایان از همان تبار سیاسی و عقیدتی هستید که خون به دل چمران کردند بطوریکه چمران گفته بود دیگر از جبهه باز نمی گردم مگر اینکه کشته شوم یا صدام را از ایران بیرون کنم و مستقیم به لبنان بازگردم!
ناشناس۴۹۷۳۱۹۱۶:۴۳:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۲۵
باید ; قانون از کجا اوردی ;برای تمام مدیران و مسئولان اجرا شود و میزان ثروت و حقوق و مزایا تمام مسئولین و مدیران در اختیار افکار عمومی قرار بگیره انمومقع خائنین به انقلاب و خون شهدا رسوا می شوند
ناشناس۴۹۷۳۴۱۱۷:۰۳:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۲۵
دولت ..معتقد بود ایرادی ندارد اگر عده‌ای زیر چرخ‌های توسعه لِه شوند همین همفکران ایشان پست های مدیریتی و خودرو و... را از زمان دولت ...تا الان تحت کنترل دارند و معروف هستند
دانشجوی وطنی۴۹۷۵۱۴۱۹:۵۱:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۲۵
تقصیر مشگلات را گردن این و آن انداختن هیچ فایده نداره. دنباله روی از روش زندگی بیگانگان و تقلید از الگوهای عاریتی غربی تحت عنوان " دموکراسی " نتیجه اش همین میشه.!!! اگر این رای گرفتن و رای دادن الگوی عاقلانه ای میبود ، پیامبر خدا هم میفرمودند سطلی بردارند و دور بچرخانند و برای امور زندگی از عوام رای بگیرند. عوامی که ( اکثرهم لا یعقلون ) هستند.!!!
ناشناس۴۹۷۵۵۷۲۰:۲۲:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۲۵
اگر راست می گویند سامانه میزان حقوق و مزایا و ثروت مدیران را راه اندازی کنید و در اختیار مردم قرار دهند تا مردم بفهمند از رئیس تا وزیر تا مدیر چقدر حقوق می گیرند در ضمن میزان ثروت خودشون و خانوادشون را در اختیار مردم قرار دهند
علی۴۹۶۴۶۱۰۸:۲۱:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۲۵
با این شرایط که مسئولان اعلام می کنند فرزندانشان یا بیکارند ویا کار پاره وقت دارند، احتمالا باید یک کمپین مردمی کمک به استغال فرزندان مسئولین هم باید راه بندازیم
ناشناس۴۹۷۰۷۷۱۴:۰۷:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۲۵
نه خیر چشم ها را باید شست، باید تقسیم بندی را درست کرد و بر اساس جواب مسئولان مشخص کنیم گروه سه گانه زیر هر کدوم چند درصد سهم می برند: 1. شاغل (پاره وقت یا ثابت) با رانت 2. شاغل(پاره وقت یا ثابت) بدون رانت 3. بیکار اما راه کارها: گروه اول را باید خلع کرد (کم نداشتیم نمونه هایی که پاره وقت در شرکت های نفتی با سفارش پدر مشغول شدند و بعد سر از پروژه های مانند کرسنت و .. در آوردند) گروه دوم را باید تشویق کرد(این هم واقعا غنیمت هست) اما گروه سوم که نتوانسته زندگی خودش و بچه هاشو رو جمع کنه چطور می تواند به داد مردم برسه؟؟؟
ناشناس۴۹۶۴۷۶۰۸:۳۸:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۲۵
با این چالش فرزندت کجاست و پاسخ های مسئولین من متوجه شدم که اکثرا بطور واضح از بیان نام دانشگاه محل تحصیل فرزندانشان طفره می روند و فقط به مقطع تحصیلی و نام رشته اکتفا می کنند
ناشناس۴۹۶۵۶۰۰۹:۵۶:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۲۵
سوال پرسیده کجاست، بیشتر هم منظور این بوده ایران یا خارج بودن فرزندان مشخص شود. باز اون افرادی که احترام گذاشتند و جواب دادند خیلی بهتر از افرادی هستند که جواب ندادند
ناشناس۴۹۶۷۰۲۱۱:۱۹:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۲۵
منظور اینه که اغلب در دانشگاههای دولتی معروف و معتبر درس خوانده اند !
علی یانگ۴۹۶۴۹۴۰۹:۰۰:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۲۵
الهی بمیرم برا مسئولین همه بچه هاشون تو این کمپین بیکارن.بابا جمع کنید این مسخره بازی ها رو
مهندس جنت شهری۴۹۶۵۰۹۰۹:۱۳:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۲۵
با این کمپین شاید بعضی دروغ بیگویند ولی در نهایت سره از ناسره جدا میشود و کسانی هم که به ناحق به انها حمله میشد روسفید میشوند...
ناشناس۴۹۶۵۱۴۰۹:۱۶:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۲۵
تقصیر بر گردن ملت است چون مطالبه گر نیست حق و حقوق خود را نمی داند دنبال حقو حقوق خود نیست اگر گرانی شد مردم فقط نقل قول می کنند که فلان چیز این قدر گران شد آنهای که می گویند چرا گران شد شاید کمتر از 1 درصد باشند ملت باید به جای نقل وقول گرانی بگوید و همصدا و با فریاد بگوید چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۴۹۶۵۱۶۰۹:۱۷:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۲۵
جالب اینه که اساساً نمیگن کجاست. همش میگن کجا درس خونده و رشته تحصیلیش چی بوده
ناشناس۴۹۶۵۶۱۰۹:۵۷:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۲۵
فقط می گن ایران درس خونده اکثرا نام دانشگاه را نمی گن
ناشناس۴۹۶۵۵۹۰۹:۵۶:۱۷ ۱۳۹۷/۵/۲۵
جمع کنید این مسخره بازی ها رو... اینها برای مردم نون و آب نمیشه و ارزش پول ملی رو برنمی گردونه.
ناشناس۴۹۶۵۸۲۱۰:۰۹:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۲۵
خیلی جالب پس این چند هزار نفری که در خارج از کشور بورسیه شدند یا درس می خوانند یا... فرزندان کی هستند
ناشناس۴۹۶۶۳۲۱۰:۴۰:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۲۵
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم. ستاد کمک به اشتغال فرزندان مدیران محترم. خدایی این جوری که اینا ناله میکنن باید یه چیزی هم دستی بهشون بدیم...
ناشناس۴۹۶۶۳۷۱۰:۴۲:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۲۵
#ژن خوب #فرزندت کجاست؟ #بی تدبیری #بی مدیریتی #رانت #محیط زیست هیچ چیز در سیاست اتفاقی نیست
علی۴۹۶۶۴۳۱۰:۴۷:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۲۵
اینها همه نخبه اند. همه شریف و دانشگاه تهران درس خوانده اند. مگر می شود؟ خود همین موضوع باید بررسی شود که چطور همه فرزندان اینها دانشگاه های برتر دولتی درس خوانده اند؟
ناشناس۴۹۶۸۳۵۱۲:۱۲:۱۷ ۱۳۹۷/۵/۲۵
فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاهها که برای قبولی در دانشگاههای خوب ایران سهمیه دارن سوال اینجاست که وزرا و نمایندگان این سهمیه رو برای بچه هاشون ندارن؟
ناشناس۴۹۶۶۴۷۱۰:۴۸:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۲۵
همه ماديديم كه در كره جنوبي قوه قضائيه چه بر سر رييس جمهور اورد وچگونه اين خانم هم تقصير خودراقبول كرد وهم در برابرقانون تمكين نمود اما در ايران چرا چنين چيزي اتفاق نمي افتد چرا ..
ناشناس۴۹۶۶۵۱۱۰:۵۱:۳۵ ۱۳۹۷/۵/۲۵
چقدرم راحت بچه هاي مسوولين بهترين دانشگاههاي كشور قبول ميشن . يعني باور كنيم اينا درسخوان و باهوش بودند و با سعي و كوشش وارد بهترين دانشگاهاي ايران شدند؟؟؟
ناشناس۴۹۶۶۵۸۱۰:۵۵:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۲۵
دروغ گو دشمن خداست....خیلی ساده ...اگه این اصل اولیه رو در زندگی قبول کنیم ودروغ نگیم خیلی از مشکلات پیش نخواهد اومد.... دروغ وریا بلای این مملکت و ملت هستش و همه مشکلات از دروغ و ریا شروع میشه....و متاسفانه دروغ گفتن برای خیلی ها عادی و واجب برای حفظ موقعیت و منافع شده ....
ناشناس۴۹۶۸۲۴۱۲:۰۸:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۵
همیشه درگیر ظواهر دین بوده ایم ویژه خواری و....بارها در قران تکرار شده و به آنها تاکید شده ولی کلا به فراموشی سپرده شده یا نادیده گرفته شده
ناشناس۴۹۶۷۱۶۱۱:۲۶:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۲۵
آیا امکان دارد همه فززندان مسئولین با هوش سرشار باشند و همه در دانشگاه های تهران و شریف درس خوانده باشند؟
ناشناس۴۹۶۷۵۴۱۱:۴۶:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۲۵
همه این کمپینها سر کاری است. مهم عمل است که کسی اهل عمل نیست. مسئولان وضعیت مملکت رو درست بکنن حالا مهم نیست تابعیت کجا رو دارن و در اینده میخان کجا برن یا چکار کنن یا بچه هاشون کجاست.
اردوان۴۹۶۷۵۵۱۱:۴۷:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۲۵
مسئولین؟ رییس جمهور و وزیر و نماینده و ... خودشون ازین وضعیت شاکین و دنبال مقصر هستن و پاسخگویی براشون معنی نداره.
ناشناس۴۹۶۷۷۴۱۱:۵۳:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۲۵
بايد از مسئولان سوال كنند از كجا اورده اي ؟من خيلي علاقه دارم بدونم وزير ..و...و..و...اين ثروت هزار ميلياردي را از كجا اورده اندوبعد از فارغ شدن از تحصيل دارائي شان چقدر بود؟الف عزيز لطفا اينو سانسور نكن واگر واقعا ديده بان شفافيت وعدالت هستي كمپين از كجا اورده اي را براي همه مسئولان طرح كن
علی۴۹۶۷۷۷۱۱:۵۵:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۲۵
هر مسولی بالخره ۱۰ تا آشنا و همسایه دارد که ببیند و رصد کند و به بقیه گزارش بدهد . پس چطور اکثریت مردم تمام ریز ودرشت زندگی این مسولان را میدانند ؟ ماه پشت ابر نمی ماند . من خودم ۵ تاشون را با حداقل ۷۰ تا ۸۰ درصد واقعیت زندگیشون را میدانم و کاملا با چیزی که ادعا میکنند از زمین تا اسمان است .
فاطیما۴۹۶۷۸۸۱۱:۵۸:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۲۵
دوستان بهتره یک کمپین راه بندازین بدای افشای حقوق مسئولین کمپین حقوقت چقدره؟؟
ناشناس۴۹۶۹۴۰۱۲:۵۶:۲۸ ۱۳۹۷/۵/۲۵
فکر میکنی چی میشه؟ اون رو هم سر هم بندی جواب میدن مگه کاری داره
ناشناس۴۹۷۰۱۳۱۳:۳۴:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۲۵
اصل مساله حقوق نیست. اصل مزایا و رانتهای نانوشته است که اصلا با حقوقها قابل مقایسه نیست.
ناشناس۴۹۷۲۸۹۱۶:۱۹:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۲۵
میان حقوقشان را می گن اما دریافتیشان را نمی گن مزایا را نمی گن چون دریافتیشان خیلی خیلی بالاتر از حقوق ثابتشان است از رانتهای اطلاعاتیشان نمی گن از رانت ها و امتیازات ویژه سان نمی گن. حق ماموریتشان را نمی گن و ...
ناشناس۴۹۷۶۱۴۲۱:۲۳:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۲۵
اینکه حقوق و مزایای مدیریتی را که دائمی نیست، با ترفند در بازنشستگی خود منظور می کنند، را نمی گویند. داستان زیاد است.
ناشناس۴۹۷۳۵۵۱۷:۱۳:۱۷ ۱۳۹۷/۵/۲۵
این نباید کمپینگ باشه بر اساس قانون اساسی باید مشخص باشه
ناشناس۴۹۷۵۰۵۱۹:۴۱:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۲۵
خواهر محترمه مطمئن باش همشون میان میگن حقوق اداره کار میگیریم
ناشناس۴۹۶۸۶۹۱۲:۲۵:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۲۵
یکی که فرزندش چوپانه.
ناشناس۴۹۶۹۵۴۱۳:۰۲:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۲۵
واژه سفره انقلاب هم خیلی زیاد سر زبانها افتاده که توسط یکی از ژن های برتر ابداع شد. الف جان فراموش کردین این واژه رو
محسن۴۹۷۰۰۱۱۳:۲۹:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۲۵
برخی مسئولان فاسد و برخی مردم هم پیاده نظام دشمن (کسانی که با خرید سکه و دلار پول ملی را زمین زدند) ، وای بحال ...
علی۴۹۷۰۱۵۱۳:۳۴:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۲۵
بهتره هر کسی از همسایه ها و آشنایان اینهاست با ارسال عکس در مورد اینها افشا گری کنند
ناشناس۴۹۷۰۳۰۱۳:۴۲:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۲۵
پسرم ارشد تهران رارهاکرد چون دید همه ژنهای خوب هم کلاسش با پارتی ازسربازی معاف شدن ورفتن سرکارومفت مفت میخورندومی چرخند وواگر به خدمت برود وبرگردد کاری برای اونخواهد بود دیگران وژنها کارشان را ....
مرتضی۴۹۷۰۶۷۱۴:۰۲:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۲۵
امروز رادیو داشت مصاحبه نماینده ارومیه را پخش می کرد . ازش پرسید پسرات چکارن جواب داد یکیشون چوپونه و اون یکی دیگی هم پزشکه....
ناشناس۴۹۷۱۸۳۱۵:۱۱:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۲۵
كمپين تابعيت كجا را دارند مسئولان و فرزندان و همسرشان نيز راه بيفتد بد نيست !!!
rassharif۴۹۷۲۰۴۱۵:۱۹:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۲۵
واقعا این کمپین ها چه سودی دارند جز این که موضوع را بی ارزش می کنند!؟ طرف می آید می گوید فرزندم کار دولتی ندارد! اما نمی گوید شرکت خصوصی دارد پروژه های دولتی را بدون مناقصه یا با رابطه می گیرد. وام بدون بهره با باز پرداخت طولانی مدت می گیرد. زمین رایگان تصرف می کند. معدن و ....
ناشناس۴۹۷۳۵۱۱۷:۰۸:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۲۵
اینجوری که من متوجه شدم تمام آمار بیکاری کشور بخاطر فرزندان مسئولینه
ناشناس۴۹۷۴۰۷۱۸:۱۸:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۲۵
همشون میگن فرزندان ما بیکاریاخانه دارهستنداگه باورکنیم راست میگن چون پدرهاشون ثروتهای چندصدمیلیاردی دارند وفرزندان شون باباپولداری ...مثل فرزندان من بازنشسته دولت که حقوقم کفاف ۱۵روز رامیدهد
ناشناس۴۹۷۴۷۵۱۹:۲۱:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۲۵
چند کمپین لازم و ضروری است حقوق و علاوه بر آن درامدت چقدره و چقدر مالیات می پردازی ؟ در کدام شرکت خصوصی فعالیت داری فرزندانت در کدام دانشگاه درس خوانده اند ماشینی که خودت و خانواده سوار می شوید چیست در کدام محل زندگی می کنی تمام این موارد می تواند مستند و قابل راستی آزمایی باشد
ناشناس۴۹۷۶۴۱۲۱:۴۹:۰۷ ۱۳۹۷/۵/۲۵
خیلی به مسئله دو تابیعتی اشاره می شود. به نظر من اصلا مسئله دو تابعیتی بودن مطرح نیست. بسیاری افراد ایرانی (شاید بیش از 90 درصد) در خارج زندگی می کنند که زندگی شرافتمندانه ای پرزحمتی دارند و به کسب روزی حلال مشغولند. از کارگر تا اقشار تحصیلات کرده. چرا در خارج زندگی می کنند، موضوع بحث حاضر نیست و بدانید شما اگر تمام دنیا را هم به آنها بدهید، پست قبول نمی کنند. موضوع فعلی این است که چرا برخی مسئولین و فرزندانشان طالب دو تابعیتی شدن هستند و برخی هم دچار اختلاس و فرار به موقع از کشور شده اند. در این مورد باید به دو نکته اشاره کرد 1- این افراد قبل از اینکه دو تابعیتی باشند دو رو، حقه باز و دزد هستند. بعد از اینکه جایگاه خود را به عنوان مسئول تثبیت کردند، گام بعدی آنها دو تابعیتی شدن است. یک فرآیند تعریف شده دارند. 2- اصولا چرا باید کشور به افراد دوتابعیتی صرف نظر از خوب بودن یا بد بودن مسئولیت مهم بدهد، سوال اصلی است؟ مطمئن باشید که افراد خوب دوتابعیتی خودشان پستی قبول نمی کنند. آنهایی که برنامه رانت، اختلاس و منافع فردی را در مکیدن شیره جان مردم می بینند و به موقع هم فرار را برقرار در وحله اول برای خانواده و سپس خودشان برنامه ریزی کرده اند، به دنبال پست هستند. از همین جا باید پی به عدم صلاحیت آنها برد. منطق حکم می کند که از افراد در حد ظرفیتشان استفاده شود و انگ دو تابعیتی حذف شود. چرا استاد دانشگاهی که تجربیات علمی خود را به صورت رسمی در کشور ارائه می دهد، در گیر چنین مسائلی شود؟!
ناشناس۴۹۸۴۷۲۱۴:۳۹:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۲۶
کمپین داراییت چقدره؟؟ این و راه بندازید واسه مسئولان محترم

پربحث‌های امروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 5. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 8. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 9. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 10. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 11. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 12. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 13. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 14. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 15. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 16. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 17. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 18. عجیب‌ترین ماشین عروس دنیا  

 19. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 20. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 21. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 22. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 23. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 24. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 25. نصب تابلوی ورود ممنوع حیوانات در ۸۰ درصد پارکها/ نیازمند فرهنگ سازی هستیم

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 3. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 4. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 5. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 6. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 7. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 8. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 9. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 10. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 11. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 12. فشار معیشتی خانوار افزایش یافت، دولت اقدام کند، منتظر نماند/ میزان خط فقر چقدر است؟

 13. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 14. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 15. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 16. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 17. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 18. رئیس کل بانک مرکزی: بر نوسانات بازار ارز غلبه کردیم/وضعیت ذخایر ارزی کشور مطلوب است/برنامه‌ریزی‌های انتقال مالی را بدون توجه به SPV تدارک دیده‌ایم

 19. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 20. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 21. زمان حال را غنیمت بشمار  

 22. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 23. شریعتمداری نامه وزیران به رهبر انقلاب برای لوایح FATF را تایید کرد

 24. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 25. کارکنان دولت سال آینده چقدر حقوق می‌گیرند؟

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 7. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 8. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 9. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 10. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 11. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 12. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 13. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 14. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 15. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 16. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 17. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 18. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 19. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 20. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 21. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 22. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 23. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 24. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 25. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

پربحث‌های امروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 4. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 5. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 6. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 7. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 8. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 9. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 10. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 11. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 12. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 13. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 14. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 15. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 16. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 17. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 18. با برجام چه باید کرد؟

 19. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 20. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 21. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 22. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 23. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

 24. خط امام به روایت بنیانگذار جمهوری اسلامی در پاریس

 25. صالحی: رهبری اجازه نمی‌دادند صنعت هسته‌ای با برجام متوقف شود

پربحث‌های دیروز

 1. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 2. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 3. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 4. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 5. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 6. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 7. شریعتمداری نامه وزیران به رهبر انقلاب برای لوایح FATF را تایید کرد

 8. موسوی خوئینی‌ها از هاشمی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ انتقاد از افزایش 3 برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری/ یکی از مشاوران دولت تحت تعقیب قرار گرفت

 9. صالحی: توان تولید انبوه IR۸ را داریم/ همه امور هسته ای را طراحی می کنیم

 10. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

 11. جهانگیری: دست‌هایی در کار است تا جوانان نسبت به آینده بیمناک شوند

 12. نوری همدانی: اگر جلوی اسراف‌ها گرفته شود می‌توان امیدوار به رفاه اقتصادی مردم بود/ مردم می‌خواهند در زندگی خود ارزانی را ببینند

 13. خوئینی‌ها از هاشمی رفسنجانی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ برخی در درون جبهه اصلاحات می‌گویند ما باید از روحانی عبور بکنیم/ واعظی حرف بی‌ربطی نزده است

 14. چرا موسوی خوئینی‌ها علیه هاشمی سخن گفت؟

 15. خسارتِ اولین توافق با آمریکا

 16. دادستان تهران: حصر باقی است و پوسته آن نیز نشکسته/ صدور کیفرخواست برای یک مقام دولتی که گفته بود «از حصر پوسته‌ای بیشتر باقی نمانده»

 17. جنگ روانی و حمله‌های هدفمند اما مبهم

 18. سیستم تعریف شده هیئت نظارت بر نمایندگان مجلس کارآمد نیست/ ساختار فعلی مجلس نیاز به بازنگری دارد

 19. «حمیرا ریگی» سفیر ایران در برونئی شد

 20. واعظی: اگر بتوانیم منسجم عمل کنیم قطعاً از شرایط کنونی به سلامت عبور خواهیم کرد

 21. میرسلیم: در قانون اساسی تعیین سرنوشت مردم برعهده مردم است

 22. خدا یک صبری به نمایندگان بدهد با این هیئت رئیسه!

 23. کواکبیان: ایران مقابل نشست ورشو مقابله به مثل کند

 24. زمان مناظره دوم زاکانی و تاج‌زاده مشخص شد

 25. مستندات جانبازی حسین فریدون موجود است

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 3. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 4. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 5. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 6. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 7. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 8. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 9. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 10. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 11. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 12. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 13. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 14. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 15. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 16. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 17. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 18. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 19. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 20. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 21. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 22. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 23. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 24. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 25. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

آخرین عناوین