استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب

گروه سیاسی الف،   3970520185 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب

اگر چه استیضاح ربیعی با کنار رفتن وی از وزارت کار به پایان رسید اما با توجه به سخنانی که در مجلس گفته شد هنوز پرونده آن در بین افکار عمومی و جامعه باز می باشد. بدون شک اگر مجلس شورای اسلامی خواهان حفاظت از جایگاه خود می باشد می باید نتیجه گزارش هایی که رئیس مجلس دستور پیگیری و تهیه آن را داده منتشر نماید تا مردم بخاطر چند مسئول و نماینده اعتمادشان به دولت، مجلس و کل سیستم خدشه دار نشود.

به گزارش الف، در شرایطی که دولت آمریکا جنگ اقتصادی و رسانه ای تمام عیاری را با همراهی عربستان و رژیم صهیونیستی علیه ایران کلید زده و دولت دوازدهم نیز تا کنون به طور جدی و اساسی وارد میدان مدیریت امور کشور نشده انتشار برخی اخبار غیرموثق و تائید نشده از سوی شخصیت های سیاسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نه تنها کمکی به آرام نمودن شرایط نخواهد کرد بلکه می تواند بدگمانی در شهروندان را تقویت نماید.

 این سخن هرگز به معنای تاکید و پافشاری بر سکون، بی تحرکی و محافظه کاری در قبال مسائل و اتفاقات بیرونی نمی باشد بلکه مقصود  این است افشاگری، رونمایی از واقعیت، مبارزه با فساد و تاکید بر شفافیت نباید با  تهمت و انتشار اخبار غیر دقیق به بهانه حذف رقیب یا سرخط خبرها شدن یکسان گرفته شود. بدون شک در صورتی که روش دوم بر رفتار و سخنان مسئولان حکم فرما شود ضربه مهلکی به اعتماد عمومی وارد خواهد شد و موجبات آسیب دیدن کل سیستم را فراهم خواهد کرد.

در روزها و هفته های اخیر اما اخبار و گفته هایی از برخی مسئولان منتشر شد که به نگرانی ها درباره عدم توجه به حساسیت اوضاع و شرایط کنونی دامن زده شده است. مثلاً در این باره می توان به ادعای گم شدن 9 میلیارد دلار ارز دولتی که به یک حاشیه و جنجال در سطح جامعه تبدیل شد اشاره کرد. اگر چه سوءمدیریت در جریان تخصیص ارز دولتی 4200 تومانی مشهود است که اتفاقاً موجب موضع گیری با تاخیر خود رئیس جمهور نیز شد* اما بنا به اطلاعیه بانک مرکزی در این باره« زمانی می توان اظهارنظر قطعی کرد که 3 ماه مهلت ارایه پروانه ورود کالا پس از حداکثر 6 ماه مهلت ارایه اسناد حمل، منقضی شده و کالایی به کشور وارد نشده باشد».

اتفاقی دیگری که چهارشنبه هفته گذشته رخ داد و در جریان آن مجموعه ای از حرف ها و ادعاها مطرح شد  استیضاح علی ربیعی، وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد. در جریان این استیضاح، بدون توجه به شریط و اوضاع مملکت سخنان و ادعاهایی توسط طرفین مطرح شد که  موجبات واکنش هایی منفی از سوی جامعه شد. اتفاقی که اگر بدرستی با آن برخورد نشود نتیجه نهایی آن چیزی جز التهاب آفرینی ، ناامیدی و دلسردی مردم از مسئولان آورده دیگری با خود به همراه ندارد.

البته هم نمایندگان و هم وزیر سابق کار عنوان کرده اند که در آینده اسناد و مدارک خود را منتشر خواهند کرد و به دادگاه و یا هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت خواهند کرد. اما موضوع مهم در این بین، خدشه دار شدن خانه ملت و دولت در افکار عمومی می باشد. لذا ضرورت دارد هم دولت و هم مجلس شورای اسلامی پیشقدم در دفاع از حیثیت خود شوند.

بخشی از ادعاهایی که در طول جلسه استیضاح ربیعی گفته شود به این شرح بود: تاسیس شرکت اقتصادی در دوبی توسط پسر وزیر و پسر معاونش، واردات ۱۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۲۳ میلیون یورو توسط وزارت کار، تلاش نمایندگان برای تحمیل افراد مورد نظر خود در شهرستان برای کسب ریاست نهادها و شرکت ها، درخواست های 400 تا 500 میلیون تومانی از سوی نمایندگان برای واریز پول به حساب های شخصی، استخدام دختر نائب رئیس مجلس در پتروشیمی جم و ...

 این اتفاقات موجبات واکنش هایی از سوی خود نمایندگان نیز شد و انتقاداتی نسبت به آن وارد دانستند. چنانچه از آن به عنوان روز تلخ مجلس، روز بگم بگم، تکرار یکشنبه سیاه و ... نام برده شد.

بدون شک حرمت امامزاده را متولی آن نگه می داد و اگر نمایندگان خواهان حفظ جایگاه مجلس می باشند ضرورت دارد خود در بررسی وقایع و اتفاقاتی که در آن روز رخ داد پیشقدم شوند و ضمن بررسی صحبت های نمایندگان و وزیر سابق، گزارشی دقیق به افکار عمومی ارائه شود تا تکلیف اتهاماتی که علیه وزیر، معاونانش و برخی نمایندگان مطرح شد روشن گردد. تنها در این صورت است که نگاه مردم تغییر خواهد کرد و اگر هر روشی غیر از این در پیش گرفته شود به دغدغه و اقناع افکار عمومی بی توجهی شده است.

پی نوشت

*رئیس جمهور در مصاحبه تلویزیونی اخیر خود درباره وقوع فساد در تخصیص ارز دولتی گفته بود:« ما مهلت سه ماهه به همه کسانی دادیم که ارز از دولت گرفته بودند و به آنان گفته‌ایم باید اعلام کنند که چه کالایی را وارد کرده‌اند، آن کالا کجاست و اینکه چگونه قیمت آن محاسبه شده است تا ببینیم چقدر از ارزی که به آنان اختصاص داده شده خرج واردات کالاهای مشخص شده است. البته که در این زمینه حتما فساد انجام شده، اما باید کم و کیف آن به درستی مشخص شود».

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۸۸۴۵۸۰۲:۲۵:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
به نظر من تمام این گفته ها حقیقت دارد، نمیخوام بگم فساد کل سیستم حاکمیتی رو درگیر کرده اما میخوان با اطمینان گفت فساد مانند موریانه در حال خوردن پایه های اصلی کشور است و نتیجه و آثاری که فساد جا میزاره صد برابر خود اون فساده
ناشناس۴۸۸۸۶۳۱۰:۳۳:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۲۱
دیگه باید شاخ داشته باشه یا دم تا شما قبول کنید فساد سیستماتیک شده.
مرتضی۴۸۸۹۸۰۱۱:۲۳:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
وقتی مردم به کسی که فساد اطرافیانش ثابت شده دوباره رای میدهند انتظار نداشته باشید که فساد ریشه کن شود فساد سیستماتیک نشده بلکه مفسیدین با رای مردم بر سر قدرت ایستاده اند و اتکای کارهایشان رای مجدد مردم است.
ناشناس۴۸۹۶۳۲۱۵:۱۴:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۲۱
حداقل احتمال داره اون سیر شده باشه، نفر جدید وارد بشه بیشتر میخواد بخوره!!
ناشناس۴۸۸۴۶۱۰۲:۲۹:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۲۱
نمایندگانی که درخواست پول میکنند، درخواست میز ریاست برای نزدیکان خود می کنند خدایا ما به کیا دل خوش کردیم
ناشناس۴۸۸۴۷۱۰۲:۵۴:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۲۱
نمايندگان و وزير يا راست گفته اند و يا دروغ ! در هر حالتى كه تصور كنيم ، راست گويى هر دو طرف يا دروغ گويى يكى از آن ها و يا دروغ گويى هر دو سوى ماجرا نتيجه اش يكى است ! در چنين شرايطى چگونه مى شود اعتماد مردم را احيا كرد ؟
ناشناس۴۸۸۴۸۶۰۴:۱۸:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۲۱
خودتون را خسته نكنيد كسي جواب نمي ده
ناشناس۴۸۸۵۰۴۰۵:۲۶:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
اغلب مسئولین (به طور کلی نه فقط دولتیها) وقتی پایه های مسند خود را متزلزل می ببنند شروع به رفتارهای هیجانی می کنند که بیش از پیش باعث کم اعتباری و تنزل جایگاهشان می شود . متاسفانه سنت زشت وناجوانمردانه ای که احمدی نژاد در طی مناظرات سال 88 (به دلیل عدم اطمینان از کسب رای ) بنا نهاد تا حد زیادی قبح احترامهای متقابل را از میان برد !! البته که مقابله با فساد یک ضرورت است . اما این که بدون ارائه سند محکم در محاکم ذی ربط با آبروی اشخاص بازی شود دست کمی از جنایت ندارد. جنابتی که نه جان بلکه شان وحیثیت یک فرد را نشانه می گیرد.در کشوری که به دلیل تحریمهای کمر شکن وعدم وابستگی به سازمانهای معتبر مالی مجبور است خارج از چارچوبهای تعریف شده بخشی از معاملات پولی وخرید وفروش کالا را به اشخاص وشرکتهایی بسپاردکه راهی جز اعتماد به انها نیست بروز فساد یک امر محتمل است ودر اصل قماری صورت گرفته که می تواند به باخت منجر شود. کما این که در مورد بابک زنجانی ها اینچنین شد !! پس قبل از آن که مثلا وزیری را به دلیل ایجاد شرکت توسط اقوام در کشوری دیگر به مواخذه بکشیم دلیل کار او را جویا شویم شاید نیتش دور زدن بعضی تحریمها توسط افرادی که واقعا به انها اعتماد داشته بوده واگر خلاف آن ثابت شد آنوقت بر طبل رسوایی او بکوبیم . همگی آگاهیم که دولت روحانی از ابتدا توسط جناح مخالف که دارای قدرت وامنیت وبلندگوها وتربونهای فراوان است همواره زیر ذره بین بوده وهست ! پس این که دولتمردان او با علم به این موضوع دست به فسادهایی چنین آشکار بزنند دور از منطق است .اما ناتوانی آنها در اداره امور می تواند رخ دهد که نباید از آن گذشت . به دلیل طولانی شدن نظر ببخشید .
ناشناس۴۸۸۵۴۵۰۷:۰۸:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۲۱
پیشنهاد آن خانم عراقی مبنی بر تعطیلی مجلس برای ایران کاربردی است.
ناشناس۴۸۸۵۴۹۰۷:۱۱:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
مشکل اصلی قانون است . زیرا در کشور ما قانون مثل حروف والی است نوشته می شود ولی اجرا نمی شود . مثلاً در قانون اساسی می بایستی تمامی مسئولین قبل و بعد از مسئولیت یشان دارایی های خود و خانواده هاشون اعلام کنند تا حالا کی اعلام نموده و به اطلاع عموم رسیده است . دوم طبق قانون اسلام و قرآن چپاول گر بیت المال دست هایشان را قطه کنند چند نفر این کار کردند
ناشناس۴۸۸۵۵۷۰۷:۱۹:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
البته الف جان مردم خیلی وقت هست که دیگراعتمادی به مسئولین را ندارند.
مهدی۴۸۸۵۸۳۰۸:۰۲:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
بنام خدا- آنچه که در جلسه استیضاح مطرح شد و اتهامات وارده به طرفین محک بسیار خوبی است برای آزمودن توان و صداقت دستگاه های نظارتی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی. این یکشنبه سیاه (به قول نویسنده) می تواند نقطه شفافیت و درخشندگی نظام باشد اگر به ان رسیدگی شود و پاسخ افکار عمومی داده شود. در غیر این صورت نقطه سیاهی باقی خواهد ماند بر پیشانی مجلس و دولت
ناشناس۴۸۸۵۹۱۰۸:۰۶:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
یعنی دیگه مسائل پشت پرده رو واسه مردم بازگو نکنیم چون مردم نا امید میشن؟ مردم از همین حکومت هستن و رهبرشون رو دوست دارن، ولی فساد در جای جای مملکت ریشه کرده و جز با عمل جراحی درست نمیشه.
محمد۴۸۹۰۹۹۱۱:۵۸:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
این جمله رومیشه اینطوری خوند.فساد درجای جای کشور ریشه کرده چون حکومت ومسئولین هیچ نقشی درفساد ندارن .هرچه هست از مردمه
ناشناس۴۸۸۶۱۸۰۸:۳۴:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
اينكه واضح و مبرهن است وقتي نماينده مجلس براي ورود به مجلس، ميلياردي هزينه مي‌كند، ايا صرفا براي عشق به خدمت است؟!
ناشناس۴۸۸۶۲۴۰۸:۳۹:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
این صحبت ها گوشه ای از هزاران بود.
ناشناس۴۸۸۶۴۰۰۸:۵۱:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
مهلت ۳ ماهه به دریافت کنندگان ارز دولتی زمانی منطقی است که درتمام طول این سه ماه قدم به قدم اقدامات واردکنندگان بطور دقیق به مراکز نظارتی اعلام و این ناظران نظارت دائم داشته باسند درحالیکه به قرار اطلاع تعداد زیادی از این دریافت کنندگان ارز حتی مجهول المکان هستند و دفتر و دستک اجاره ای آنها نیز برای بانک مرکزی ناپیداست
ناشناس۴۸۸۶۴۲۰۸:۵۲:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۲۱
متاسفانه اغلب مطالب گفته شده حتی اگر صحیح نباشند مصداقهای عینی در ذهن جامعه دارند. امروز مطالبه عمومی مردم مقابله با سوء استفاده مسؤولان شامل نمایندگان و دولتیها از جایگاهشان در به دست آوردن قدرت و ثروت است.
علیرضا۴۸۸۶۴۵۰۸:۵۴:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
اگر خاطرتون باشه خصوصا" دهه 50 و 60 یه سری فیلمهای امریکایی بود که بانکها رو یه گروههای 3 تا 10 نفره میزدند یا فیلمهای تگزاسی که همین تعداد پولهای کارگر معدن یا کالسکه ای رو میزدند و بعد سر سهم و تقسیم غنیمت تو خودشون اختلاف میافتاد
علی۴۸۸۶۶۶۰۹:۰۲:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۲۱
کمی مسائلی که پشت پرده است رودرو و واضح بیان شده خیلی وقته دیگه کسی حال و حوصله نداره میسوزیم و میسازیم خدا پدر و مادر هر چی آدم دزد ، اختلاس گر ، سوء استفاده گر از قدرت نیامرزه
ناشناس۴۸۸۶۶۹۰۹:۰۳:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۲۱
چه حرفهای زدن هر جای دنیا بود همه رو راهی زندان میکردن تا معلوم شه کی خورده کی دروغ گفته واقعاا اینها میخوان وکیل ملت باشن
ناشناس۴۸۸۶۹۹۰۹:۱۷:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
متاسفانه قبح رانت خواری و فساد گسترده مسئولین ریخته است. این چه معنی می دهد که نماینده مجلس کسی را معرفی کند تا مدیر سازمانی به او پول بدهد به عنوان خیریه!!؟؟؟؟ هیچ حس مثبتی از این اتفاق به آدم دست نمی دهد جز رانت خواری آنوقت هم رئیس محترم مجلس به جای برخورد قاطع با این مسئله می فرمایند اینکه نمایندگان برای انتساب مدیران استانی لابی می کنند وجود دارد؟؟؟!!!! یعنی عین تخلف. با رای مردم به مجلس رفته اند و برای منافع شخصی لابی کرده و عوامل خود را به مناصب دولتی می گمارند. این نمایندگان عصاره ملت اند؟؟ پس ولی بر ملت
ناشناس۴۸۸۷۳۴۰۹:۳۵:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
سوال که زیاد داریم اما دریغ از پاسخ .
ناشناس۴۸۸۷۹۳۰۹:۵۶:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۲۱
با هزار دل امید برای مجلس و دولت تلاش کردیم که کسانی که فکر میکردیم امید ما هستن رای بیارن و بشن امید ملت.ولی هیچ امیدی نیست.چپ و راست و میانه هرسه بر یک طبل اند
علی 671۴۸۸۷۹۹۱۰:۰۰:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۲۱
همه ی این مصائب حرف است و هیچکس به آن عمل نخواهد کرد.این میان مردم فقیرند که باور می کنند از درد نداری و بد بختی و گرنه اتفاق خاصی روئی نخواهد داد.
ناشناس۴۸۸۸۵۱۱۰:۲۸:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۲۱
چرا فقط تهمت های نمایندگان به وزیر در متن اومده و از موارد اعلامی وزیر در مورد سفارش پورابرهیمی برای تصدی پست مدیریت برای آشنایانش و درخواست پول نمایندگان از وزیر و... اثری در متن نیست؟
سیدناصر۴۸۹۲۷۹۱۲:۵۹:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
ربیعی و پرشکیان / محبوب ایرانیان
امید۴۸۹۴۲۷۱۳:۵۴:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
حضرت على : اَلنّاسُ بِاُمَرائِهِمْ اَشْبَهُ مِنْهُمْ بِآبائِهِمْ؛ ( مردم، به دولت‌مردان خود شبيه‌ترند تا به پدران‌شان ) این جمله آینه تمام قد از حال و روز جامعه ایران است. همه فکر خودشون هستن و فرقی نمیکنه وزیره یا نماینده مجلس یا قاضی یا کارمند دولت یا کاسب محل .همه دنبال منافع مادی خودشون هستن حتی به قیمت نابود کردن سایرین.
ناشناس۴۸۹۴۴۲۱۳:۵۸:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
آنچه بیش از همه مردم را آزار می دهد و باعث ناامیدی از نظام می شود عدم بر خورد با فساد و مفسدین است. تمام توان افراد کشور صرف پوشاندن فساد خود و اطرافیانشان می شود. لابی گری و لاپوشانی در بین مدیران خیلی زیاد است.
جواد۴۸۹۵۸۷۱۴:۵۷:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
استیضاح ربیعی و حواشی آن , دو ماه ما را سرگرم می کند , تا از خیلی مسائل مهم غافل بشویم , که یکی از آنها تغییرات مناسب در تیم اقتصادی دولت بود.
ناشناس۴۸۹۶۴۴۱۵:۲۰:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۲۱
این دعواها خیلی خوبه هر دوطرف عصبانی میشن و دست همدیگرو رو می کنند به نظر شما مجلس و یا وزیر چکار می تونند بکنند باید بیان ماله کشی کنند

پربحث‌های اخیر

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 3. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 4. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 5. انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

 6. به نظر شما با حجاب کیست؟  

 7. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 8. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 9. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 10. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 11. نیم قرن از اولین سفر انسان به ماه گذشت  

 12. محدودیت تردد دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌هایشان در نیویورک

 13. افزایش هزینه ساخت یک مترمربع مسکن به ۳.۵ میلیون تومان

 14. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 15. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 16. دختر و داماد نجفی در دادگاه  

 17. افشاگری روزنامه گاردین درباره ارتباط "حلقه نزدیک" ترامپ با منافقین

 18. تک تیرانداز یمنی درحال شکار سعودی‌ها  

 19. مرغ به کانال ۱۴ هزارتومان پر کشید

 20. وکیل نجفی: احتمالا یک فرد مسلح دیگر در صحنه قتل حضور داشته/ نجفی با اسلحه به حمام رفت که او را به زندگی برگرداند

 21. عضو جدید شورای نگهبان: افراد برای اینکه انتقاد یا زبان تندی دارند، نباید از گردونه نظام رانده شوند

 22. دومین جلسه دادگاه نجفی به اتهام قتل میترا استاد  

 23. آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان ماند

 24. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 25. موگرینی: اگر ما نبودیم، از برجام خبری نبود!

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 3. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 4. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 5. انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

 6. به نظر شما با حجاب کیست؟  

 7. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 8. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 9. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 10. خانم چادری و آقای ریشوی پاساژ پروانه!

 11. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 12. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 13. نیم قرن از اولین سفر انسان به ماه گذشت  

 14. محدودیت تردد دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌هایشان در نیویورک

 15. افزایش هزینه ساخت یک مترمربع مسکن به ۳.۵ میلیون تومان

 16. نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری

 17. نمایندگان مجلس تا کجا مصونیت دارند؟

 18. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 19. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 20. دختر و داماد نجفی در دادگاه  

 21. افشاگری روزنامه گاردین درباره ارتباط "حلقه نزدیک" ترامپ با منافقین

 22. تک تیرانداز یمنی درحال شکار سعودی‌ها  

 23. مرغ به کانال ۱۴ هزارتومان پر کشید

 24. آیا مستند ویژه «گاندو» درباره جیسون رضائیان روی آنتن می‌رود؟

 25. سناریوی هالیوودی آمریکا برای جنگ با ایران

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 3. اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟

 4. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 5. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 6. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 7. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 8. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 9. تصاویری از ویلاهای لاکچری قلعه باستی هیلز  

 10. اینکه می‌گویند مسئله حجاب در قرآن نیامده، غلط است/با هنجارشکنان عفاف و حجاب چگونه برخورد کنیم؟

 11. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 12. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 13. متروهای کهنه و گرمای وحشتناک قطارها در ایتالیا/ در کشور برندها خبری از برند پوش‌ها نیست! + تصاویر

 14. بی مهری دولت به رسانه ملی

 15. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 16. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 17. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 18. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 19. وقتی «مداحی» به «شغل نان و آبدار» تبدیل می‌شود + تصاویر

 20. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 21. مراقب نفوذی ها باشیم

 22. پول ساخت ویلاهای لواسان از کجا در می‌آید؟  

 23. روایتی تکان‌دهنده از یک پرونده فساد اقتصادی با نیم میلیارد دلار ارز دولتی

 24. باز شدن قفل پراید با کلید چینی   

 25. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

پربحث‌های اخیر

 1. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 2. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 3. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 4. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 5. عضو جدید شورای نگهبان: افراد برای اینکه انتقاد یا زبان تندی دارند، نباید از گردونه نظام رانده شوند

 6. آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان ماند

 7. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 8. تجمع دانشجویان و مردم مقابل سفارت نیجریه در حمایت از «شیخ زکزاکی»

 9. لاریجانی: بانک مرکزی از اهرم مالیات برای بازگشت ارز صادراتی استفاده کند

 10. توئیت ظریف درباره گفت‌وگوهایش در آمریکا

 11. کدخدایی: فساد اقتصادی در بررسی صلاحیت‌ها تاثیرگذار است/ ماجرای فساد اخلاقی یک نماینده مجلس

 12. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 13. خط حزب‌الله ۱۹۳/بی‌جواب نمی‌گذاریم  

 14. دستور عجیب رئیس جمهور به نوبخت/ تخصیص بودجه صدا و سیما در صورت صلاحدید نمایندگان دولت

 15. شهردار لواسان: برای حذف گیت ورودی شهرک «باستی هیلز» از من شکایت کردند

 16. توضیح سخنگوی دولت درباره تامین بودجه رسانه ملی با وجود محدودیت‌ها

 17. روحانی: نمی شود یک حرکت بزرگ و جهانی را به خاطر عده ای تعطیل کرد

 18. وزیر دفاع: ملت ایران در جنگ اراده ها نظام سلطه را با شکست مواجه خواهد کرد

 19. ‭‬اقدام‭ ‬متقابل‮‬‭ ‬در‭ ‬زمان‭ ‬و‭ ‬مكان‭ ‬مناسب به توقیف نفتکش ایرانی

 20. رئیس‌جمهور 2 قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

 21. پاسخ سه عضو شورای نگهبان به شبهات درباره احراز صلاحیت‌ها و انتخابات الکترونیک

 22. خروج چندباره رئیس صداوسیما از جلسه دولت + تصاویر

 23. روایت آیت‌الله یزدی از قانع شدن محسن رضایی در انتخابات ۸۸

 24. ظریف: آمریکا فروش سلاح به امثال صدام را پایان دهد

 25. آیت‌الله جنتی: اعضای جدید شورای نگهبان دارای سوابق درخشان در خدمت به انقلاب هستند

پربحث‌های دیروز

 1. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 2. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 3. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 4. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 5. نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری

 6. نمایندگان مجلس تا کجا مصونیت دارند؟

 7. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 8. عضو جدید شورای نگهبان: افراد برای اینکه انتقاد یا زبان تندی دارند، نباید از گردونه نظام رانده شوند

 9. حمایت سعید جلیلی از مواضع وزیر بهداشت

 10. آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان ماند

 11. فواد ایزدی: در تعامل با اروپا از برجام عبرت بگیریم/ پروژه برجام موفق نبود

 12. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 13. نقوی‌حسینی: کف‌گیر آمریکا در تحریم به تهِ دیگ خورده است/ دیگر چیزی نمانده که تحریم کنند

 14. نجفی، علیزاده را از وکالت خود عزل کرد

 15. تجمع دانشجویان و مردم مقابل سفارت نیجریه در حمایت از «شیخ زکزاکی»

 16. لاریجانی: بانک مرکزی از اهرم مالیات برای بازگشت ارز صادراتی استفاده کند

 17. توئیت ظریف درباره گفت‌وگوهایش در آمریکا

 18. خط حزب‌الله ۱۹۳/بی‌جواب نمی‌گذاریم  

 19. دستور عجیب رئیس جمهور به نوبخت/ تخصیص بودجه صدا و سیما در صورت صلاحدید نمایندگان دولت

 20. شهردار لواسان: برای حذف گیت ورودی شهرک «باستی هیلز» از من شکایت کردند

 21. توضیح سخنگوی دولت درباره تامین بودجه رسانه ملی با وجود محدودیت‌ها

 22. روحانی: نمی شود یک حرکت بزرگ و جهانی را به خاطر عده ای تعطیل کرد

 23. وزیر دفاع: ملت ایران در جنگ اراده ها نظام سلطه را با شکست مواجه خواهد کرد

 24. ‭‬اقدام‭ ‬متقابل‮‬‭ ‬در‭ ‬زمان‭ ‬و‭ ‬مكان‭ ‬مناسب به توقیف نفتکش ایرانی

 25. رئیس‌جمهور 2 قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

پربحث‌های هفته

 1. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 2. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 3. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 4. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 5. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 6. بی مهری دولت به رسانه ملی

 7. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 8. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 9. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 10. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 11. مراقب نفوذی ها باشیم

 12. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

 13. اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث تقویت نظام سیاسی می شود

 14. پاسخ دادستانی ارکان انذارم به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 15. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود / سریال گاندو مثل یک شوک برای جامعه بود

 16. انگیزه سفیدنمایی درباره جاسوسان سوخته چیست؟

 17. ۴ سال پس از امضای برجام؛ نگاهی به ۱۰ خطای راهبردی در مذاکرات هسته‌ای

 18. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 19. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 20. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 21. علم‌ا‌لهد‌ی: چرا آقایان در مقابل ‌جولان زنان بدحجاب ‌عکس‌العملی نشان نمی‌دهند؟ / اتومبیل ‌حریم خصوصی نیست

 22. جلادهای هشتگ ساز+ عکس

 23. ترامپ: ایران، اگر گوش می‌دهی بهتر است مراقب باشی

 24. کامنت‌های برتر مخاطبان الف:‌ ظریف، راه خدمت به کشور را اشتباه تشخیص داد/ چرا دولت و مجلس در بازار مسکن دخالت نمی‌کنند؟/ خروج از برجام در وضعیت کنونی بهترین راه‌حل است

 25. نظر عارف درباره اعتراض به رای دادگاه خاتمی/ جزئیات دیدار سردار سلیمانی و پوتین/ ماجرای نجفی، داعش و اصلاح‌طلبان

آخرین عناوین