استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب

گروه سیاسی الف،   3970520185 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب

اگر چه استیضاح ربیعی با کنار رفتن وی از وزارت کار به پایان رسید اما با توجه به سخنانی که در مجلس گفته شد هنوز پرونده آن در بین افکار عمومی و جامعه باز می باشد. بدون شک اگر مجلس شورای اسلامی خواهان حفاظت از جایگاه خود می باشد می باید نتیجه گزارش هایی که رئیس مجلس دستور پیگیری و تهیه آن را داده منتشر نماید تا مردم بخاطر چند مسئول و نماینده اعتمادشان به دولت، مجلس و کل سیستم خدشه دار نشود.

به گزارش الف، در شرایطی که دولت آمریکا جنگ اقتصادی و رسانه ای تمام عیاری را با همراهی عربستان و رژیم صهیونیستی علیه ایران کلید زده و دولت دوازدهم نیز تا کنون به طور جدی و اساسی وارد میدان مدیریت امور کشور نشده انتشار برخی اخبار غیرموثق و تائید نشده از سوی شخصیت های سیاسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نه تنها کمکی به آرام نمودن شرایط نخواهد کرد بلکه می تواند بدگمانی در شهروندان را تقویت نماید.

 این سخن هرگز به معنای تاکید و پافشاری بر سکون، بی تحرکی و محافظه کاری در قبال مسائل و اتفاقات بیرونی نمی باشد بلکه مقصود  این است افشاگری، رونمایی از واقعیت، مبارزه با فساد و تاکید بر شفافیت نباید با  تهمت و انتشار اخبار غیر دقیق به بهانه حذف رقیب یا سرخط خبرها شدن یکسان گرفته شود. بدون شک در صورتی که روش دوم بر رفتار و سخنان مسئولان حکم فرما شود ضربه مهلکی به اعتماد عمومی وارد خواهد شد و موجبات آسیب دیدن کل سیستم را فراهم خواهد کرد.

در روزها و هفته های اخیر اما اخبار و گفته هایی از برخی مسئولان منتشر شد که به نگرانی ها درباره عدم توجه به حساسیت اوضاع و شرایط کنونی دامن زده شده است. مثلاً در این باره می توان به ادعای گم شدن 9 میلیارد دلار ارز دولتی که به یک حاشیه و جنجال در سطح جامعه تبدیل شد اشاره کرد. اگر چه سوءمدیریت در جریان تخصیص ارز دولتی 4200 تومانی مشهود است که اتفاقاً موجب موضع گیری با تاخیر خود رئیس جمهور نیز شد* اما بنا به اطلاعیه بانک مرکزی در این باره« زمانی می توان اظهارنظر قطعی کرد که 3 ماه مهلت ارایه پروانه ورود کالا پس از حداکثر 6 ماه مهلت ارایه اسناد حمل، منقضی شده و کالایی به کشور وارد نشده باشد».

اتفاقی دیگری که چهارشنبه هفته گذشته رخ داد و در جریان آن مجموعه ای از حرف ها و ادعاها مطرح شد  استیضاح علی ربیعی، وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد. در جریان این استیضاح، بدون توجه به شریط و اوضاع مملکت سخنان و ادعاهایی توسط طرفین مطرح شد که  موجبات واکنش هایی منفی از سوی جامعه شد. اتفاقی که اگر بدرستی با آن برخورد نشود نتیجه نهایی آن چیزی جز التهاب آفرینی ، ناامیدی و دلسردی مردم از مسئولان آورده دیگری با خود به همراه ندارد.

البته هم نمایندگان و هم وزیر سابق کار عنوان کرده اند که در آینده اسناد و مدارک خود را منتشر خواهند کرد و به دادگاه و یا هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت خواهند کرد. اما موضوع مهم در این بین، خدشه دار شدن خانه ملت و دولت در افکار عمومی می باشد. لذا ضرورت دارد هم دولت و هم مجلس شورای اسلامی پیشقدم در دفاع از حیثیت خود شوند.

بخشی از ادعاهایی که در طول جلسه استیضاح ربیعی گفته شود به این شرح بود: تاسیس شرکت اقتصادی در دوبی توسط پسر وزیر و پسر معاونش، واردات ۱۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۲۳ میلیون یورو توسط وزارت کار، تلاش نمایندگان برای تحمیل افراد مورد نظر خود در شهرستان برای کسب ریاست نهادها و شرکت ها، درخواست های 400 تا 500 میلیون تومانی از سوی نمایندگان برای واریز پول به حساب های شخصی، استخدام دختر نائب رئیس مجلس در پتروشیمی جم و ...

 این اتفاقات موجبات واکنش هایی از سوی خود نمایندگان نیز شد و انتقاداتی نسبت به آن وارد دانستند. چنانچه از آن به عنوان روز تلخ مجلس، روز بگم بگم، تکرار یکشنبه سیاه و ... نام برده شد.

بدون شک حرمت امامزاده را متولی آن نگه می داد و اگر نمایندگان خواهان حفظ جایگاه مجلس می باشند ضرورت دارد خود در بررسی وقایع و اتفاقاتی که در آن روز رخ داد پیشقدم شوند و ضمن بررسی صحبت های نمایندگان و وزیر سابق، گزارشی دقیق به افکار عمومی ارائه شود تا تکلیف اتهاماتی که علیه وزیر، معاونانش و برخی نمایندگان مطرح شد روشن گردد. تنها در این صورت است که نگاه مردم تغییر خواهد کرد و اگر هر روشی غیر از این در پیش گرفته شود به دغدغه و اقناع افکار عمومی بی توجهی شده است.

پی نوشت

*رئیس جمهور در مصاحبه تلویزیونی اخیر خود درباره وقوع فساد در تخصیص ارز دولتی گفته بود:« ما مهلت سه ماهه به همه کسانی دادیم که ارز از دولت گرفته بودند و به آنان گفته‌ایم باید اعلام کنند که چه کالایی را وارد کرده‌اند، آن کالا کجاست و اینکه چگونه قیمت آن محاسبه شده است تا ببینیم چقدر از ارزی که به آنان اختصاص داده شده خرج واردات کالاهای مشخص شده است. البته که در این زمینه حتما فساد انجام شده، اما باید کم و کیف آن به درستی مشخص شود».

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۵ مرداد ۱۳۹۷ایمانی: اختلاف‌نظر‌ها را به تریبون رسمی نکشید
۲۴ مرداد ۱۳۹۷دلایل رای آوردن استیضاح ربیعی در صحن مجلس/ دفاع نکردن روحانی و نقش هیئت رئیسه مجلس
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ماجرای درخواست ۵۰۰ میلیونی یک نماینده از ربیعی
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ربیعی: اگر به حرمت پزشکیان تعرض نمی‌شد، در این حد دست به افشاگری نمی‌زدم/ استیضاح بنده اثر خود را در جامعه گذاشت
۲۱ مرداد ۱۳۹۷تشریح چگونگی بررسی اتهامات جلسه استیضاح ربیعی در هیئت نظارت بر نمایندگان
۱۹ مرداد ۱۳۹۷جدی ترین گزینه برای جایگزینی ربیعی چه کسی است؟
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم
۱۹ مرداد ۱۳۹۷جعفرزاده: استیضاح ربیعی از سر لج‌ولجبازی و مطالبات غیرمنطقی بود
۱۹ مرداد ۱۳۹۷محجوب: در ماه‌های آینده تورم سهمگینی را تجربه می‌کنیم/مدیران دو بانک در یک شب هزار میلیارد تومان پول پرقدرت خلق کردند
۱۹ مرداد ۱۳۹۷محمد هاشمی: پیام استیضاح ربیعی/ برخی وزرا برکنار نشوند،استیضاح‌ها ادامه دارد
۱۹ مرداد ۱۳۹۷روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند
۱۹ مرداد ۱۳۹۷عضو کمیسیون برنامه و بودجه: استیضاح ربیعی به صلاح نبود

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۸۸۴۵۸۰۲:۲۵:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
به نظر من تمام این گفته ها حقیقت دارد، نمیخوام بگم فساد کل سیستم حاکمیتی رو درگیر کرده اما میخوان با اطمینان گفت فساد مانند موریانه در حال خوردن پایه های اصلی کشور است و نتیجه و آثاری که فساد جا میزاره صد برابر خود اون فساده
ناشناس۴۸۸۸۶۳۱۰:۳۳:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۲۱
دیگه باید شاخ داشته باشه یا دم تا شما قبول کنید فساد سیستماتیک شده.
مرتضی۴۸۸۹۸۰۱۱:۲۳:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
وقتی مردم به کسی که فساد اطرافیانش ثابت شده دوباره رای میدهند انتظار نداشته باشید که فساد ریشه کن شود فساد سیستماتیک نشده بلکه مفسیدین با رای مردم بر سر قدرت ایستاده اند و اتکای کارهایشان رای مجدد مردم است.
ناشناس۴۸۹۶۳۲۱۵:۱۴:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۲۱
حداقل احتمال داره اون سیر شده باشه، نفر جدید وارد بشه بیشتر میخواد بخوره!!
ناشناس۴۸۸۴۶۱۰۲:۲۹:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۲۱
نمایندگانی که درخواست پول میکنند، درخواست میز ریاست برای نزدیکان خود می کنند خدایا ما به کیا دل خوش کردیم
ناشناس۴۸۸۴۷۱۰۲:۵۴:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۲۱
نمايندگان و وزير يا راست گفته اند و يا دروغ ! در هر حالتى كه تصور كنيم ، راست گويى هر دو طرف يا دروغ گويى يكى از آن ها و يا دروغ گويى هر دو سوى ماجرا نتيجه اش يكى است ! در چنين شرايطى چگونه مى شود اعتماد مردم را احيا كرد ؟
ناشناس۴۸۸۴۸۶۰۴:۱۸:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۲۱
خودتون را خسته نكنيد كسي جواب نمي ده
ناشناس۴۸۸۵۰۴۰۵:۲۶:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
اغلب مسئولین (به طور کلی نه فقط دولتیها) وقتی پایه های مسند خود را متزلزل می ببنند شروع به رفتارهای هیجانی می کنند که بیش از پیش باعث کم اعتباری و تنزل جایگاهشان می شود . متاسفانه سنت زشت وناجوانمردانه ای که احمدی نژاد در طی مناظرات سال 88 (به دلیل عدم اطمینان از کسب رای ) بنا نهاد تا حد زیادی قبح احترامهای متقابل را از میان برد !! البته که مقابله با فساد یک ضرورت است . اما این که بدون ارائه سند محکم در محاکم ذی ربط با آبروی اشخاص بازی شود دست کمی از جنایت ندارد. جنابتی که نه جان بلکه شان وحیثیت یک فرد را نشانه می گیرد.در کشوری که به دلیل تحریمهای کمر شکن وعدم وابستگی به سازمانهای معتبر مالی مجبور است خارج از چارچوبهای تعریف شده بخشی از معاملات پولی وخرید وفروش کالا را به اشخاص وشرکتهایی بسپاردکه راهی جز اعتماد به انها نیست بروز فساد یک امر محتمل است ودر اصل قماری صورت گرفته که می تواند به باخت منجر شود. کما این که در مورد بابک زنجانی ها اینچنین شد !! پس قبل از آن که مثلا وزیری را به دلیل ایجاد شرکت توسط اقوام در کشوری دیگر به مواخذه بکشیم دلیل کار او را جویا شویم شاید نیتش دور زدن بعضی تحریمها توسط افرادی که واقعا به انها اعتماد داشته بوده واگر خلاف آن ثابت شد آنوقت بر طبل رسوایی او بکوبیم . همگی آگاهیم که دولت روحانی از ابتدا توسط جناح مخالف که دارای قدرت وامنیت وبلندگوها وتربونهای فراوان است همواره زیر ذره بین بوده وهست ! پس این که دولتمردان او با علم به این موضوع دست به فسادهایی چنین آشکار بزنند دور از منطق است .اما ناتوانی آنها در اداره امور می تواند رخ دهد که نباید از آن گذشت . به دلیل طولانی شدن نظر ببخشید .
ناشناس۴۸۸۵۴۵۰۷:۰۸:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۲۱
پیشنهاد آن خانم عراقی مبنی بر تعطیلی مجلس برای ایران کاربردی است.
ناشناس۴۸۸۵۴۹۰۷:۱۱:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
مشکل اصلی قانون است . زیرا در کشور ما قانون مثل حروف والی است نوشته می شود ولی اجرا نمی شود . مثلاً در قانون اساسی می بایستی تمامی مسئولین قبل و بعد از مسئولیت یشان دارایی های خود و خانواده هاشون اعلام کنند تا حالا کی اعلام نموده و به اطلاع عموم رسیده است . دوم طبق قانون اسلام و قرآن چپاول گر بیت المال دست هایشان را قطه کنند چند نفر این کار کردند
ناشناس۴۸۸۵۵۷۰۷:۱۹:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
البته الف جان مردم خیلی وقت هست که دیگراعتمادی به مسئولین را ندارند.
مهدی۴۸۸۵۸۳۰۸:۰۲:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
بنام خدا- آنچه که در جلسه استیضاح مطرح شد و اتهامات وارده به طرفین محک بسیار خوبی است برای آزمودن توان و صداقت دستگاه های نظارتی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی. این یکشنبه سیاه (به قول نویسنده) می تواند نقطه شفافیت و درخشندگی نظام باشد اگر به ان رسیدگی شود و پاسخ افکار عمومی داده شود. در غیر این صورت نقطه سیاهی باقی خواهد ماند بر پیشانی مجلس و دولت
ناشناس۴۸۸۵۹۱۰۸:۰۶:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
یعنی دیگه مسائل پشت پرده رو واسه مردم بازگو نکنیم چون مردم نا امید میشن؟ مردم از همین حکومت هستن و رهبرشون رو دوست دارن، ولی فساد در جای جای مملکت ریشه کرده و جز با عمل جراحی درست نمیشه.
محمد۴۸۹۰۹۹۱۱:۵۸:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
این جمله رومیشه اینطوری خوند.فساد درجای جای کشور ریشه کرده چون حکومت ومسئولین هیچ نقشی درفساد ندارن .هرچه هست از مردمه
ناشناس۴۸۸۶۱۸۰۸:۳۴:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
اينكه واضح و مبرهن است وقتي نماينده مجلس براي ورود به مجلس، ميلياردي هزينه مي‌كند، ايا صرفا براي عشق به خدمت است؟!
ناشناس۴۸۸۶۲۴۰۸:۳۹:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
این صحبت ها گوشه ای از هزاران بود.
ناشناس۴۸۸۶۴۰۰۸:۵۱:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
مهلت ۳ ماهه به دریافت کنندگان ارز دولتی زمانی منطقی است که درتمام طول این سه ماه قدم به قدم اقدامات واردکنندگان بطور دقیق به مراکز نظارتی اعلام و این ناظران نظارت دائم داشته باسند درحالیکه به قرار اطلاع تعداد زیادی از این دریافت کنندگان ارز حتی مجهول المکان هستند و دفتر و دستک اجاره ای آنها نیز برای بانک مرکزی ناپیداست
ناشناس۴۸۸۶۴۲۰۸:۵۲:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۲۱
متاسفانه اغلب مطالب گفته شده حتی اگر صحیح نباشند مصداقهای عینی در ذهن جامعه دارند. امروز مطالبه عمومی مردم مقابله با سوء استفاده مسؤولان شامل نمایندگان و دولتیها از جایگاهشان در به دست آوردن قدرت و ثروت است.
علیرضا۴۸۸۶۴۵۰۸:۵۴:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
اگر خاطرتون باشه خصوصا" دهه 50 و 60 یه سری فیلمهای امریکایی بود که بانکها رو یه گروههای 3 تا 10 نفره میزدند یا فیلمهای تگزاسی که همین تعداد پولهای کارگر معدن یا کالسکه ای رو میزدند و بعد سر سهم و تقسیم غنیمت تو خودشون اختلاف میافتاد
علی۴۸۸۶۶۶۰۹:۰۲:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۲۱
کمی مسائلی که پشت پرده است رودرو و واضح بیان شده خیلی وقته دیگه کسی حال و حوصله نداره میسوزیم و میسازیم خدا پدر و مادر هر چی آدم دزد ، اختلاس گر ، سوء استفاده گر از قدرت نیامرزه
ناشناس۴۸۸۶۶۹۰۹:۰۳:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۲۱
چه حرفهای زدن هر جای دنیا بود همه رو راهی زندان میکردن تا معلوم شه کی خورده کی دروغ گفته واقعاا اینها میخوان وکیل ملت باشن
ناشناس۴۸۸۶۹۹۰۹:۱۷:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
متاسفانه قبح رانت خواری و فساد گسترده مسئولین ریخته است. این چه معنی می دهد که نماینده مجلس کسی را معرفی کند تا مدیر سازمانی به او پول بدهد به عنوان خیریه!!؟؟؟؟ هیچ حس مثبتی از این اتفاق به آدم دست نمی دهد جز رانت خواری آنوقت هم رئیس محترم مجلس به جای برخورد قاطع با این مسئله می فرمایند اینکه نمایندگان برای انتساب مدیران استانی لابی می کنند وجود دارد؟؟؟!!!! یعنی عین تخلف. با رای مردم به مجلس رفته اند و برای منافع شخصی لابی کرده و عوامل خود را به مناصب دولتی می گمارند. این نمایندگان عصاره ملت اند؟؟ پس ولی بر ملت
ناشناس۴۸۸۷۳۴۰۹:۳۵:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
سوال که زیاد داریم اما دریغ از پاسخ .
ناشناس۴۸۸۷۹۳۰۹:۵۶:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۲۱
با هزار دل امید برای مجلس و دولت تلاش کردیم که کسانی که فکر میکردیم امید ما هستن رای بیارن و بشن امید ملت.ولی هیچ امیدی نیست.چپ و راست و میانه هرسه بر یک طبل اند
علی 671۴۸۸۷۹۹۱۰:۰۰:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۲۱
همه ی این مصائب حرف است و هیچکس به آن عمل نخواهد کرد.این میان مردم فقیرند که باور می کنند از درد نداری و بد بختی و گرنه اتفاق خاصی روئی نخواهد داد.
ناشناس۴۸۸۸۵۱۱۰:۲۸:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۲۱
چرا فقط تهمت های نمایندگان به وزیر در متن اومده و از موارد اعلامی وزیر در مورد سفارش پورابرهیمی برای تصدی پست مدیریت برای آشنایانش و درخواست پول نمایندگان از وزیر و... اثری در متن نیست؟
سیدناصر۴۸۹۲۷۹۱۲:۵۹:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
ربیعی و پرشکیان / محبوب ایرانیان
امید۴۸۹۴۲۷۱۳:۵۴:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
حضرت على : اَلنّاسُ بِاُمَرائِهِمْ اَشْبَهُ مِنْهُمْ بِآبائِهِمْ؛ ( مردم، به دولت‌مردان خود شبيه‌ترند تا به پدران‌شان ) این جمله آینه تمام قد از حال و روز جامعه ایران است. همه فکر خودشون هستن و فرقی نمیکنه وزیره یا نماینده مجلس یا قاضی یا کارمند دولت یا کاسب محل .همه دنبال منافع مادی خودشون هستن حتی به قیمت نابود کردن سایرین.
ناشناس۴۸۹۴۴۲۱۳:۵۸:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
آنچه بیش از همه مردم را آزار می دهد و باعث ناامیدی از نظام می شود عدم بر خورد با فساد و مفسدین است. تمام توان افراد کشور صرف پوشاندن فساد خود و اطرافیانشان می شود. لابی گری و لاپوشانی در بین مدیران خیلی زیاد است.
جواد۴۸۹۵۸۷۱۴:۵۷:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
استیضاح ربیعی و حواشی آن , دو ماه ما را سرگرم می کند , تا از خیلی مسائل مهم غافل بشویم , که یکی از آنها تغییرات مناسب در تیم اقتصادی دولت بود.
ناشناس۴۸۹۶۴۴۱۵:۲۰:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۲۱
این دعواها خیلی خوبه هر دوطرف عصبانی میشن و دست همدیگرو رو می کنند به نظر شما مجلس و یا وزیر چکار می تونند بکنند باید بیان ماله کشی کنند
بیمه azkiصبا باتری

پربحث‌های اخیر

 1. تاجگردون: شک ندارم برخی ارکان دولت ماموریت دارند اوضاع را خراب‌تر کنند

 2. امیرعبداللهیان: از وزارت خارجه برکنار نشدم/ مشکل عربستان نفوذ منطقه‌ای ایران است/ سعود الفصیل از تماس اوباما با روحانی گلایه‌مند بود/ پول صادرات برق به عراق را ارزی دریافت می‌کنیم

 3. قیمت سکه از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان گذشت/ پوند در بازار ۲۰ هزار تومان؛ دینار کویت ۵۱ هزار تومان شد

 4. توزیع سبدهای کالا آغاز شد + جزئیات

 5. زنگنه: انشاالله خواب آمریکا برای نفت ایران تعبیر نمی‌شود

 6. یک درس اقتصادی از ایستگاه‌های صلواتی

 7. حضور روحانی در نیویورک و بازی ترامپ برای غلبه حاشیه بر متن

 8. شناورهای تندرو سپاه با موتور جت به تنگه هرمز می‌آیند + عکس

 9. هشدار شدید رئیس اسبق بانک مرکزی به روحانی / باید در پیشگاه ملت پاسخگو باشید  

 10. توجیه خبرنگار بی بی سی درباره عدم استفاده از لفظ تروریست  

 11. تاکید رئیس جمهور بر اجرای سریع‎تر ۲ بسته معیشتی مردم

 12. مجری برنامه پایش خطاب به وزیر بهداشت: «حرف زدن بلد نیستی، حرف نزدن هم بلد نیستی؟»  

 13. سردار سلامی: می‌دانید و می‌دانیم انتقام سختی خواهیم گرفت/ ماجرا تمام نشده است

 14. جهانگیری: در لایحه بودجه ۹۸ صیانت از معیشت مردم مورد توجه قرار گیرد/ باید تلاش کنیم بتوانیم نفت بفروشیم

 15. روایت یک جنایت هولناک از زبان سرباز شجاع  

 16. زنی که جلسه ضد ایرانی را به هم ریخت کیست؟ + تصاویر

 17. محسن هاشمی: ارتباط عاطفی زیادی با پدرم داشتم/ شنبه‌ها به ملاقات مهدی می‌رویم

 18. ماجرای استعفای دسته‌جمعی ۷ معاون وزیر صنعت

 19. صادرات گوجه ممنوع شد

 20. چه کسانی از دولتی ماندن خودروسازان نفع می برند/ آیا شورای رقابت به رقابت رای خواهد داد یا انحصار؟

 21. وعده 15 هزار دلاری، تابعیت و اقامت در اروپا به تروریستهای اهوازی

 22. حذف دریاچه‌ ارومیه از کتاب درسی

 23. پیشکسوت استقلال: برانکو را به عنوان مربی قبول ندارم

 24. آیت‌الله علم‌الهدی: ایران تنها کشوریست که زیر سایه حجت خدا مدیریت شده است

 25. تشییع شهدای ترور و جزئیات جدید از حادثه اهواز/ اعدام مفسدان اقتصادی در میدان آزادی/ دغدغه عجیب یک نماینده مجلس/ دلیل تعمد برخی ارکان دولت برای افزایش نارضایتی مردم

پربحث‌های دیروز

 1. تاجگردون: شک ندارم برخی ارکان دولت ماموریت دارند اوضاع را خراب‌تر کنند

 2. امیرعبداللهیان: از وزارت خارجه برکنار نشدم/ مشکل عربستان نفوذ منطقه‌ای ایران است/ سعود الفصیل از تماس اوباما با روحانی گلایه‌مند بود/ پول صادرات برق به عراق را ارزی دریافت می‌کنیم

 3. هر سال دریغ از پارسال/ سقوط و دیگر هیچ!

 4. قیمت سکه از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان گذشت/ پوند در بازار ۲۰ هزار تومان؛ دینار کویت ۵۱ هزار تومان شد

 5. «بیمه مهریه» مرد را از پرداخت مهریه نجات می‌دهد؟

 6. توزیع سبدهای کالا آغاز شد + جزئیات

 7. زنگنه: انشاالله خواب آمریکا برای نفت ایران تعبیر نمی‌شود

 8. یک درس اقتصادی از ایستگاه‌های صلواتی

 9. حضور روحانی در نیویورک و بازی ترامپ برای غلبه حاشیه بر متن

 10. شناورهای تندرو سپاه با موتور جت به تنگه هرمز می‌آیند + عکس

 11. هشدار شدید رئیس اسبق بانک مرکزی به روحانی / باید در پیشگاه ملت پاسخگو باشید  

 12. توجیه خبرنگار بی بی سی درباره عدم استفاده از لفظ تروریست  

 13. سفر رییس جمهور به نیویورک  

 14. تاکید رئیس جمهور بر اجرای سریع‎تر ۲ بسته معیشتی مردم

 15. مجری برنامه پایش خطاب به وزیر بهداشت: «حرف زدن بلد نیستی، حرف نزدن هم بلد نیستی؟»  

 16. سردار سلامی: می‌دانید و می‌دانیم انتقام سختی خواهیم گرفت/ ماجرا تمام نشده است

 17. جهانگیری: در لایحه بودجه ۹۸ صیانت از معیشت مردم مورد توجه قرار گیرد/ باید تلاش کنیم بتوانیم نفت بفروشیم

 18. روایت یک جنایت هولناک از زبان سرباز شجاع  

 19. زنی که جلسه ضد ایرانی را به هم ریخت کیست؟ + تصاویر

 20. محسن هاشمی: ارتباط عاطفی زیادی با پدرم داشتم/ شنبه‌ها به ملاقات مهدی می‌رویم

 21. ماجرای استعفای دسته‌جمعی ۷ معاون وزیر صنعت

 22. صادرات گوجه ممنوع شد

 23. چه کسانی از دولتی ماندن خودروسازان نفع می برند/ آیا شورای رقابت به رقابت رای خواهد داد یا انحصار؟

 24. وعده 15 هزار دلاری، تابعیت و اقامت در اروپا به تروریستهای اهوازی

 25. حذف دریاچه‌ ارومیه از کتاب درسی

پربحث‌های هفته

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 3. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 4. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 5. چرا مردم باید هزینه ناکارآمدی در صنعت خودرو را بپردازند؟

 6. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 7. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 8. پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی در مورد کاهش قیمت ارز

 9. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 10. تصویر عوامل تروریستی امروز رژه اهواز  

 11. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 12. وزیر صنعت استعفا داد + تکذییبه

 13. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 14. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 15. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 16. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 17. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 18. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 19. اهداف حمله تروریستی اهواز/ ادبیات وزیر بهداشت در گفت و گو با مردم/ گاف رسانه ضدانقلاب/ پشت پرده عجیب استعفای یک وزیر/ ماجرای شایعه بازداشت حسین طائب و فرزند وزیر اطلاعات

 20. پایان افزایش نجومی قیمتها چه زمانی است ؟

 21. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 22. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 23. این سرباز را شناسایی کنید+ عکس

 24. تعداد نفرات کاروان روحانی در سفر به نیویورک اعلام شد

 25. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

پربحث‌های اخیر

 1. امیرعبداللهیان: از وزارت خارجه برکنار نشدم/ مشکل عربستان نفوذ منطقه‌ای ایران است/ سعود الفصیل از تماس اوباما با روحانی گلایه‌مند بود/ پول صادرات برق به عراق را ارزی دریافت می‌کنیم

 2. شناورهای تندرو سپاه با موتور جت به تنگه هرمز می‌آیند + عکس

 3. توجیه خبرنگار بی بی سی درباره عدم استفاده از لفظ تروریست  

 4. سردار سلامی: می‌دانید و می‌دانیم انتقام سختی خواهیم گرفت/ ماجرا تمام نشده است

 5. محسن هاشمی: ارتباط عاطفی زیادی با پدرم داشتم/ شنبه‌ها به ملاقات مهدی می‌رویم

 6. وعده 15 هزار دلاری، تابعیت و اقامت در اروپا به تروریستهای اهوازی

 7. آیت‌الله علم‌الهدی: ایران تنها کشوریست که زیر سایه حجت خدا مدیریت شده است

 8. تشییع شهدای ترور و جزئیات جدید از حادثه اهواز/ اعدام مفسدان اقتصادی در میدان آزادی/ دغدغه عجیب یک نماینده مجلس/ دلیل تعمد برخی ارکان دولت برای افزایش نارضایتی مردم

 9. ۱۶ پرسش و پاسخ در خصوص تعامل ایران و FATF

 10. دومین طرح تحقیق و تفحص از مجلس در هاله ای از ابهام/ سرنوشت نامعلوم طرح اول

 11. جزئیات جدید از حمله تروریستی اهواز از زبان استاندار و فرماندار اهواز

 12. روحانی : ترامپ قبل از اینکه از گفتگو سخن بگوید؛ باید به عقب برگردد

 13. رهبر انقلاب: گوشمالی سختی به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهیم داد/ ایران در مسابقات ورزشی با نمایندگان رژیم غاصب صهیونیستی شرکت نخواهد کرد

 14. ماجرای FATF شاید در جلسه سران کشور حل و فصل شود

 15. آخرین وضعیت استیضاح شریعتمداری

 16. مخالفت فراکسیون ولایی با FATF‌/ در صورت همراهی لاریجانی FATF رای نمی‌آورد

 17. جزئیات تازه ای از حادثه تروریستی اهواز / پنج تروریست در عملیات تروریستی روزشنبه هلاک شدند

 18. آملی لاریجانی: امنیت مردم قابل تسامح نیست و مجازات سنگینی در انتظار تروریستهاست /نیروهای امنیتی به هیچ وجه نباید غفلتی داشته باشند

 19. برنامه‌های امشب روحانی در نیویورک؛ دیدار با دو رئیس‌جمهور و مصاحبه با مجری مشهور آمریکایی

 20. علی یونسی: حمله تروریستی اهواز با حمایت مثلث عبری، عربی، غربی انجام شد

 21. از سلفی با موگرینی تا توصیه‌ وزیر بهداشت به فقرا؛ مسئولین به عصر رسانه آگاه نیستند

 22. جزئیات حمله موشکی به مقر تروریست‌ها؛ گروهک تروریستی «حدک» منهدم شد

 23. محمدجواد لاریجانی: فرانسه لانه داعش‌های بدون ریش است/ دفاع از گروهک‌های تروریستی در اسناد سازمان ملل

 24. آیت‌الله مکارم شیرازی: حمله تروریستی اهواز ناشی از حماقت بود/ چگونه این همه نفرت و ذلت را برای خود می‌خرند؟

 25. محسن رضایی: جدایی خوزستان از ایران رویایی تحقق نیافتنی است

پربحث‌های دیروز

 1. امیرعبداللهیان: از وزارت خارجه برکنار نشدم/ مشکل عربستان نفوذ منطقه‌ای ایران است/ سعود الفصیل از تماس اوباما با روحانی گلایه‌مند بود/ پول صادرات برق به عراق را ارزی دریافت می‌کنیم

 2. شناورهای تندرو سپاه با موتور جت به تنگه هرمز می‌آیند + عکس

 3. توجیه خبرنگار بی بی سی درباره عدم استفاده از لفظ تروریست  

 4. سردار سلامی: می‌دانید و می‌دانیم انتقام سختی خواهیم گرفت/ ماجرا تمام نشده است

 5. محسن هاشمی: ارتباط عاطفی زیادی با پدرم داشتم/ شنبه‌ها به ملاقات مهدی می‌رویم

 6. وعده 15 هزار دلاری، تابعیت و اقامت در اروپا به تروریستهای اهوازی

 7. آیت‌الله علم‌الهدی: ایران تنها کشوریست که زیر سایه حجت خدا مدیریت شده است

 8. تشییع شهدای ترور و جزئیات جدید از حادثه اهواز/ اعدام مفسدان اقتصادی در میدان آزادی/ دغدغه عجیب یک نماینده مجلس/ دلیل تعمد برخی ارکان دولت برای افزایش نارضایتی مردم

 9. ۱۶ پرسش و پاسخ در خصوص تعامل ایران و FATF

 10. دومین طرح تحقیق و تفحص از مجلس در هاله ای از ابهام/ سرنوشت نامعلوم طرح اول

 11. جزئیات جدید از حمله تروریستی اهواز از زبان استاندار و فرماندار اهواز

 12. روحانی : ترامپ قبل از اینکه از گفتگو سخن بگوید؛ باید به عقب برگردد

 13. رهبر انقلاب: گوشمالی سختی به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهیم داد/ ایران در مسابقات ورزشی با نمایندگان رژیم غاصب صهیونیستی شرکت نخواهد کرد

 14. ماجرای FATF شاید در جلسه سران کشور حل و فصل شود

 15. آخرین وضعیت استیضاح شریعتمداری

 16. مخالفت فراکسیون ولایی با FATF‌/ در صورت همراهی لاریجانی FATF رای نمی‌آورد

 17. جزئیات تازه ای از حادثه تروریستی اهواز / پنج تروریست در عملیات تروریستی روزشنبه هلاک شدند

 18. آملی لاریجانی: امنیت مردم قابل تسامح نیست و مجازات سنگینی در انتظار تروریستهاست /نیروهای امنیتی به هیچ وجه نباید غفلتی داشته باشند

 19. برنامه‌های امشب روحانی در نیویورک؛ دیدار با دو رئیس‌جمهور و مصاحبه با مجری مشهور آمریکایی

 20. علی یونسی: حمله تروریستی اهواز با حمایت مثلث عبری، عربی، غربی انجام شد

 21. از سلفی با موگرینی تا توصیه‌ وزیر بهداشت به فقرا؛ مسئولین به عصر رسانه آگاه نیستند

 22. جزئیات حمله موشکی به مقر تروریست‌ها؛ گروهک تروریستی «حدک» منهدم شد

 23. محمدجواد لاریجانی: فرانسه لانه داعش‌های بدون ریش است/ دفاع از گروهک‌های تروریستی در اسناد سازمان ملل

 24. آیت‌الله مکارم شیرازی: حمله تروریستی اهواز ناشی از حماقت بود/ چگونه این همه نفرت و ذلت را برای خود می‌خرند؟

 25. محسن رضایی: جدایی خوزستان از ایران رویایی تحقق نیافتنی است

پربحث‌های هفته

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 3. وزیر صنعت استعفا داد + تکذییبه

 4. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 5. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 6. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 7. اهداف حمله تروریستی اهواز/ ادبیات وزیر بهداشت در گفت و گو با مردم/ گاف رسانه ضدانقلاب/ پشت پرده عجیب استعفای یک وزیر/ ماجرای شایعه بازداشت حسین طائب و فرزند وزیر اطلاعات

 8. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 9. تعداد نفرات کاروان روحانی در سفر به نیویورک اعلام شد

 10. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 11. امیرعبداللهیان: از وزارت خارجه برکنار نشدم/ مشکل عربستان نفوذ منطقه‌ای ایران است/ سعود الفصیل از تماس اوباما با روحانی گلایه‌مند بود/ پول صادرات برق به عراق را ارزی دریافت می‌کنیم

 12. حسین شریعتمداری: از سایه خود هم بترسید!

 13. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 14. توئیت جدید ظریف درباره عاشورا+عکس

 15. توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد

 16. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 17. نماینده مجلس: آقای روحانی! مگر صدای خرد شدن استخوان مردم را زیر بار گرانی نمی‌شنوید

 18. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 19. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 20. واکنش آشنا به سخنان عجیب وزیر بهداشت

 21. چرا من و تو تغییر لحن داد ؟

 22. جزئیات حمله تروریستی به رژه اهواز؛ از سابقه گروهک الاحوازیه تا انتشار کاریکاتور توهین آمیز/ پشت پرده اعلام موجودیت تشکلی 40 نفره برای براندازی/ روایت کیهان از ماجرای تتلو

 23. ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»

 24. شناورهای تندرو سپاه با موتور جت به تنگه هرمز می‌آیند + عکس

 25. توجیه خبرنگار بی بی سی درباره عدم استفاده از لفظ تروریست  

آخرین عناوین