استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب

گروه سیاسی الف،   3970520185 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب

اگر چه استیضاح ربیعی با کنار رفتن وی از وزارت کار به پایان رسید اما با توجه به سخنانی که در مجلس گفته شد هنوز پرونده آن در بین افکار عمومی و جامعه باز می باشد. بدون شک اگر مجلس شورای اسلامی خواهان حفاظت از جایگاه خود می باشد می باید نتیجه گزارش هایی که رئیس مجلس دستور پیگیری و تهیه آن را داده منتشر نماید تا مردم بخاطر چند مسئول و نماینده اعتمادشان به دولت، مجلس و کل سیستم خدشه دار نشود.

به گزارش الف، در شرایطی که دولت آمریکا جنگ اقتصادی و رسانه ای تمام عیاری را با همراهی عربستان و رژیم صهیونیستی علیه ایران کلید زده و دولت دوازدهم نیز تا کنون به طور جدی و اساسی وارد میدان مدیریت امور کشور نشده انتشار برخی اخبار غیرموثق و تائید نشده از سوی شخصیت های سیاسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نه تنها کمکی به آرام نمودن شرایط نخواهد کرد بلکه می تواند بدگمانی در شهروندان را تقویت نماید.

 این سخن هرگز به معنای تاکید و پافشاری بر سکون، بی تحرکی و محافظه کاری در قبال مسائل و اتفاقات بیرونی نمی باشد بلکه مقصود  این است افشاگری، رونمایی از واقعیت، مبارزه با فساد و تاکید بر شفافیت نباید با  تهمت و انتشار اخبار غیر دقیق به بهانه حذف رقیب یا سرخط خبرها شدن یکسان گرفته شود. بدون شک در صورتی که روش دوم بر رفتار و سخنان مسئولان حکم فرما شود ضربه مهلکی به اعتماد عمومی وارد خواهد شد و موجبات آسیب دیدن کل سیستم را فراهم خواهد کرد.

در روزها و هفته های اخیر اما اخبار و گفته هایی از برخی مسئولان منتشر شد که به نگرانی ها درباره عدم توجه به حساسیت اوضاع و شرایط کنونی دامن زده شده است. مثلاً در این باره می توان به ادعای گم شدن 9 میلیارد دلار ارز دولتی که به یک حاشیه و جنجال در سطح جامعه تبدیل شد اشاره کرد. اگر چه سوءمدیریت در جریان تخصیص ارز دولتی 4200 تومانی مشهود است که اتفاقاً موجب موضع گیری با تاخیر خود رئیس جمهور نیز شد* اما بنا به اطلاعیه بانک مرکزی در این باره« زمانی می توان اظهارنظر قطعی کرد که 3 ماه مهلت ارایه پروانه ورود کالا پس از حداکثر 6 ماه مهلت ارایه اسناد حمل، منقضی شده و کالایی به کشور وارد نشده باشد».

اتفاقی دیگری که چهارشنبه هفته گذشته رخ داد و در جریان آن مجموعه ای از حرف ها و ادعاها مطرح شد  استیضاح علی ربیعی، وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد. در جریان این استیضاح، بدون توجه به شریط و اوضاع مملکت سخنان و ادعاهایی توسط طرفین مطرح شد که  موجبات واکنش هایی منفی از سوی جامعه شد. اتفاقی که اگر بدرستی با آن برخورد نشود نتیجه نهایی آن چیزی جز التهاب آفرینی ، ناامیدی و دلسردی مردم از مسئولان آورده دیگری با خود به همراه ندارد.

البته هم نمایندگان و هم وزیر سابق کار عنوان کرده اند که در آینده اسناد و مدارک خود را منتشر خواهند کرد و به دادگاه و یا هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت خواهند کرد. اما موضوع مهم در این بین، خدشه دار شدن خانه ملت و دولت در افکار عمومی می باشد. لذا ضرورت دارد هم دولت و هم مجلس شورای اسلامی پیشقدم در دفاع از حیثیت خود شوند.

بخشی از ادعاهایی که در طول جلسه استیضاح ربیعی گفته شود به این شرح بود: تاسیس شرکت اقتصادی در دوبی توسط پسر وزیر و پسر معاونش، واردات ۱۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۲۳ میلیون یورو توسط وزارت کار، تلاش نمایندگان برای تحمیل افراد مورد نظر خود در شهرستان برای کسب ریاست نهادها و شرکت ها، درخواست های 400 تا 500 میلیون تومانی از سوی نمایندگان برای واریز پول به حساب های شخصی، استخدام دختر نائب رئیس مجلس در پتروشیمی جم و ...

 این اتفاقات موجبات واکنش هایی از سوی خود نمایندگان نیز شد و انتقاداتی نسبت به آن وارد دانستند. چنانچه از آن به عنوان روز تلخ مجلس، روز بگم بگم، تکرار یکشنبه سیاه و ... نام برده شد.

بدون شک حرمت امامزاده را متولی آن نگه می داد و اگر نمایندگان خواهان حفظ جایگاه مجلس می باشند ضرورت دارد خود در بررسی وقایع و اتفاقاتی که در آن روز رخ داد پیشقدم شوند و ضمن بررسی صحبت های نمایندگان و وزیر سابق، گزارشی دقیق به افکار عمومی ارائه شود تا تکلیف اتهاماتی که علیه وزیر، معاونانش و برخی نمایندگان مطرح شد روشن گردد. تنها در این صورت است که نگاه مردم تغییر خواهد کرد و اگر هر روشی غیر از این در پیش گرفته شود به دغدغه و اقناع افکار عمومی بی توجهی شده است.

پی نوشت

*رئیس جمهور در مصاحبه تلویزیونی اخیر خود درباره وقوع فساد در تخصیص ارز دولتی گفته بود:« ما مهلت سه ماهه به همه کسانی دادیم که ارز از دولت گرفته بودند و به آنان گفته‌ایم باید اعلام کنند که چه کالایی را وارد کرده‌اند، آن کالا کجاست و اینکه چگونه قیمت آن محاسبه شده است تا ببینیم چقدر از ارزی که به آنان اختصاص داده شده خرج واردات کالاهای مشخص شده است. البته که در این زمینه حتما فساد انجام شده، اما باید کم و کیف آن به درستی مشخص شود».

عناوین مرتبط

۲۵ مرداد ۱۳۹۷ایمانی: اختلاف‌نظر‌ها را به تریبون رسمی نکشید
۲۴ مرداد ۱۳۹۷دلایل رای آوردن استیضاح ربیعی در صحن مجلس/ دفاع نکردن روحانی و نقش هیئت رئیسه مجلس
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ماجرای درخواست ۵۰۰ میلیونی یک نماینده از ربیعی
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ربیعی: اگر به حرمت پزشکیان تعرض نمی‌شد، در این حد دست به افشاگری نمی‌زدم/ استیضاح بنده اثر خود را در جامعه گذاشت
۲۱ مرداد ۱۳۹۷تشریح چگونگی بررسی اتهامات جلسه استیضاح ربیعی در هیئت نظارت بر نمایندگان
۱۹ مرداد ۱۳۹۷جدی ترین گزینه برای جایگزینی ربیعی چه کسی است؟
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم
۱۹ مرداد ۱۳۹۷جعفرزاده: استیضاح ربیعی از سر لج‌ولجبازی و مطالبات غیرمنطقی بود
۱۹ مرداد ۱۳۹۷محجوب: در ماه‌های آینده تورم سهمگینی را تجربه می‌کنیم/مدیران دو بانک در یک شب هزار میلیارد تومان پول پرقدرت خلق کردند
۱۹ مرداد ۱۳۹۷محمد هاشمی: پیام استیضاح ربیعی/ برخی وزرا برکنار نشوند،استیضاح‌ها ادامه دارد
۱۹ مرداد ۱۳۹۷روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند
۱۹ مرداد ۱۳۹۷عضو کمیسیون برنامه و بودجه: استیضاح ربیعی به صلاح نبود

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۸۸۴۵۸۰۲:۲۵:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
به نظر من تمام این گفته ها حقیقت دارد، نمیخوام بگم فساد کل سیستم حاکمیتی رو درگیر کرده اما میخوان با اطمینان گفت فساد مانند موریانه در حال خوردن پایه های اصلی کشور است و نتیجه و آثاری که فساد جا میزاره صد برابر خود اون فساده
ناشناس۴۸۸۸۶۳۱۰:۳۳:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۲۱
دیگه باید شاخ داشته باشه یا دم تا شما قبول کنید فساد سیستماتیک شده.
مرتضی۴۸۸۹۸۰۱۱:۲۳:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
وقتی مردم به کسی که فساد اطرافیانش ثابت شده دوباره رای میدهند انتظار نداشته باشید که فساد ریشه کن شود فساد سیستماتیک نشده بلکه مفسیدین با رای مردم بر سر قدرت ایستاده اند و اتکای کارهایشان رای مجدد مردم است.
ناشناس۴۸۹۶۳۲۱۵:۱۴:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۲۱
حداقل احتمال داره اون سیر شده باشه، نفر جدید وارد بشه بیشتر میخواد بخوره!!
ناشناس۴۸۸۴۶۱۰۲:۲۹:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۲۱
نمایندگانی که درخواست پول میکنند، درخواست میز ریاست برای نزدیکان خود می کنند خدایا ما به کیا دل خوش کردیم
ناشناس۴۸۸۴۷۱۰۲:۵۴:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۲۱
نمايندگان و وزير يا راست گفته اند و يا دروغ ! در هر حالتى كه تصور كنيم ، راست گويى هر دو طرف يا دروغ گويى يكى از آن ها و يا دروغ گويى هر دو سوى ماجرا نتيجه اش يكى است ! در چنين شرايطى چگونه مى شود اعتماد مردم را احيا كرد ؟
ناشناس۴۸۸۴۸۶۰۴:۱۸:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۲۱
خودتون را خسته نكنيد كسي جواب نمي ده
ناشناس۴۸۸۵۰۴۰۵:۲۶:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
اغلب مسئولین (به طور کلی نه فقط دولتیها) وقتی پایه های مسند خود را متزلزل می ببنند شروع به رفتارهای هیجانی می کنند که بیش از پیش باعث کم اعتباری و تنزل جایگاهشان می شود . متاسفانه سنت زشت وناجوانمردانه ای که احمدی نژاد در طی مناظرات سال 88 (به دلیل عدم اطمینان از کسب رای ) بنا نهاد تا حد زیادی قبح احترامهای متقابل را از میان برد !! البته که مقابله با فساد یک ضرورت است . اما این که بدون ارائه سند محکم در محاکم ذی ربط با آبروی اشخاص بازی شود دست کمی از جنایت ندارد. جنابتی که نه جان بلکه شان وحیثیت یک فرد را نشانه می گیرد.در کشوری که به دلیل تحریمهای کمر شکن وعدم وابستگی به سازمانهای معتبر مالی مجبور است خارج از چارچوبهای تعریف شده بخشی از معاملات پولی وخرید وفروش کالا را به اشخاص وشرکتهایی بسپاردکه راهی جز اعتماد به انها نیست بروز فساد یک امر محتمل است ودر اصل قماری صورت گرفته که می تواند به باخت منجر شود. کما این که در مورد بابک زنجانی ها اینچنین شد !! پس قبل از آن که مثلا وزیری را به دلیل ایجاد شرکت توسط اقوام در کشوری دیگر به مواخذه بکشیم دلیل کار او را جویا شویم شاید نیتش دور زدن بعضی تحریمها توسط افرادی که واقعا به انها اعتماد داشته بوده واگر خلاف آن ثابت شد آنوقت بر طبل رسوایی او بکوبیم . همگی آگاهیم که دولت روحانی از ابتدا توسط جناح مخالف که دارای قدرت وامنیت وبلندگوها وتربونهای فراوان است همواره زیر ذره بین بوده وهست ! پس این که دولتمردان او با علم به این موضوع دست به فسادهایی چنین آشکار بزنند دور از منطق است .اما ناتوانی آنها در اداره امور می تواند رخ دهد که نباید از آن گذشت . به دلیل طولانی شدن نظر ببخشید .
ناشناس۴۸۸۵۴۵۰۷:۰۸:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۲۱
پیشنهاد آن خانم عراقی مبنی بر تعطیلی مجلس برای ایران کاربردی است.
ناشناس۴۸۸۵۴۹۰۷:۱۱:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
مشکل اصلی قانون است . زیرا در کشور ما قانون مثل حروف والی است نوشته می شود ولی اجرا نمی شود . مثلاً در قانون اساسی می بایستی تمامی مسئولین قبل و بعد از مسئولیت یشان دارایی های خود و خانواده هاشون اعلام کنند تا حالا کی اعلام نموده و به اطلاع عموم رسیده است . دوم طبق قانون اسلام و قرآن چپاول گر بیت المال دست هایشان را قطه کنند چند نفر این کار کردند
ناشناس۴۸۸۵۵۷۰۷:۱۹:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
البته الف جان مردم خیلی وقت هست که دیگراعتمادی به مسئولین را ندارند.
مهدی۴۸۸۵۸۳۰۸:۰۲:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
بنام خدا- آنچه که در جلسه استیضاح مطرح شد و اتهامات وارده به طرفین محک بسیار خوبی است برای آزمودن توان و صداقت دستگاه های نظارتی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی. این یکشنبه سیاه (به قول نویسنده) می تواند نقطه شفافیت و درخشندگی نظام باشد اگر به ان رسیدگی شود و پاسخ افکار عمومی داده شود. در غیر این صورت نقطه سیاهی باقی خواهد ماند بر پیشانی مجلس و دولت
ناشناس۴۸۸۵۹۱۰۸:۰۶:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
یعنی دیگه مسائل پشت پرده رو واسه مردم بازگو نکنیم چون مردم نا امید میشن؟ مردم از همین حکومت هستن و رهبرشون رو دوست دارن، ولی فساد در جای جای مملکت ریشه کرده و جز با عمل جراحی درست نمیشه.
محمد۴۸۹۰۹۹۱۱:۵۸:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
این جمله رومیشه اینطوری خوند.فساد درجای جای کشور ریشه کرده چون حکومت ومسئولین هیچ نقشی درفساد ندارن .هرچه هست از مردمه
ناشناس۴۸۸۶۱۸۰۸:۳۴:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
اينكه واضح و مبرهن است وقتي نماينده مجلس براي ورود به مجلس، ميلياردي هزينه مي‌كند، ايا صرفا براي عشق به خدمت است؟!
ناشناس۴۸۸۶۲۴۰۸:۳۹:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
این صحبت ها گوشه ای از هزاران بود.
ناشناس۴۸۸۶۴۰۰۸:۵۱:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
مهلت ۳ ماهه به دریافت کنندگان ارز دولتی زمانی منطقی است که درتمام طول این سه ماه قدم به قدم اقدامات واردکنندگان بطور دقیق به مراکز نظارتی اعلام و این ناظران نظارت دائم داشته باسند درحالیکه به قرار اطلاع تعداد زیادی از این دریافت کنندگان ارز حتی مجهول المکان هستند و دفتر و دستک اجاره ای آنها نیز برای بانک مرکزی ناپیداست
ناشناس۴۸۸۶۴۲۰۸:۵۲:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۲۱
متاسفانه اغلب مطالب گفته شده حتی اگر صحیح نباشند مصداقهای عینی در ذهن جامعه دارند. امروز مطالبه عمومی مردم مقابله با سوء استفاده مسؤولان شامل نمایندگان و دولتیها از جایگاهشان در به دست آوردن قدرت و ثروت است.
علیرضا۴۸۸۶۴۵۰۸:۵۴:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
اگر خاطرتون باشه خصوصا" دهه 50 و 60 یه سری فیلمهای امریکایی بود که بانکها رو یه گروههای 3 تا 10 نفره میزدند یا فیلمهای تگزاسی که همین تعداد پولهای کارگر معدن یا کالسکه ای رو میزدند و بعد سر سهم و تقسیم غنیمت تو خودشون اختلاف میافتاد
علی۴۸۸۶۶۶۰۹:۰۲:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۲۱
کمی مسائلی که پشت پرده است رودرو و واضح بیان شده خیلی وقته دیگه کسی حال و حوصله نداره میسوزیم و میسازیم خدا پدر و مادر هر چی آدم دزد ، اختلاس گر ، سوء استفاده گر از قدرت نیامرزه
ناشناس۴۸۸۶۶۹۰۹:۰۳:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۲۱
چه حرفهای زدن هر جای دنیا بود همه رو راهی زندان میکردن تا معلوم شه کی خورده کی دروغ گفته واقعاا اینها میخوان وکیل ملت باشن
ناشناس۴۸۸۶۹۹۰۹:۱۷:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
متاسفانه قبح رانت خواری و فساد گسترده مسئولین ریخته است. این چه معنی می دهد که نماینده مجلس کسی را معرفی کند تا مدیر سازمانی به او پول بدهد به عنوان خیریه!!؟؟؟؟ هیچ حس مثبتی از این اتفاق به آدم دست نمی دهد جز رانت خواری آنوقت هم رئیس محترم مجلس به جای برخورد قاطع با این مسئله می فرمایند اینکه نمایندگان برای انتساب مدیران استانی لابی می کنند وجود دارد؟؟؟!!!! یعنی عین تخلف. با رای مردم به مجلس رفته اند و برای منافع شخصی لابی کرده و عوامل خود را به مناصب دولتی می گمارند. این نمایندگان عصاره ملت اند؟؟ پس ولی بر ملت
ناشناس۴۸۸۷۳۴۰۹:۳۵:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
سوال که زیاد داریم اما دریغ از پاسخ .
ناشناس۴۸۸۷۹۳۰۹:۵۶:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۲۱
با هزار دل امید برای مجلس و دولت تلاش کردیم که کسانی که فکر میکردیم امید ما هستن رای بیارن و بشن امید ملت.ولی هیچ امیدی نیست.چپ و راست و میانه هرسه بر یک طبل اند
علی 671۴۸۸۷۹۹۱۰:۰۰:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۲۱
همه ی این مصائب حرف است و هیچکس به آن عمل نخواهد کرد.این میان مردم فقیرند که باور می کنند از درد نداری و بد بختی و گرنه اتفاق خاصی روئی نخواهد داد.
ناشناس۴۸۸۸۵۱۱۰:۲۸:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۲۱
چرا فقط تهمت های نمایندگان به وزیر در متن اومده و از موارد اعلامی وزیر در مورد سفارش پورابرهیمی برای تصدی پست مدیریت برای آشنایانش و درخواست پول نمایندگان از وزیر و... اثری در متن نیست؟
سیدناصر۴۸۹۲۷۹۱۲:۵۹:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
ربیعی و پرشکیان / محبوب ایرانیان
امید۴۸۹۴۲۷۱۳:۵۴:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
حضرت على : اَلنّاسُ بِاُمَرائِهِمْ اَشْبَهُ مِنْهُمْ بِآبائِهِمْ؛ ( مردم، به دولت‌مردان خود شبيه‌ترند تا به پدران‌شان ) این جمله آینه تمام قد از حال و روز جامعه ایران است. همه فکر خودشون هستن و فرقی نمیکنه وزیره یا نماینده مجلس یا قاضی یا کارمند دولت یا کاسب محل .همه دنبال منافع مادی خودشون هستن حتی به قیمت نابود کردن سایرین.
ناشناس۴۸۹۴۴۲۱۳:۵۸:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
آنچه بیش از همه مردم را آزار می دهد و باعث ناامیدی از نظام می شود عدم بر خورد با فساد و مفسدین است. تمام توان افراد کشور صرف پوشاندن فساد خود و اطرافیانشان می شود. لابی گری و لاپوشانی در بین مدیران خیلی زیاد است.
جواد۴۸۹۵۸۷۱۴:۵۷:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
استیضاح ربیعی و حواشی آن , دو ماه ما را سرگرم می کند , تا از خیلی مسائل مهم غافل بشویم , که یکی از آنها تغییرات مناسب در تیم اقتصادی دولت بود.
ناشناس۴۸۹۶۴۴۱۵:۲۰:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۲۱
این دعواها خیلی خوبه هر دوطرف عصبانی میشن و دست همدیگرو رو می کنند به نظر شما مجلس و یا وزیر چکار می تونند بکنند باید بیان ماله کشی کنند

پربحث‌های امروز

 1. قائم مقام سایپا؛ مدیری با 5 شغل+ عکس

 2. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 3. واعظی: مردم را نسبت به آینده نااُمید نکنیم

 4. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 5. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 6. ماجرای اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه؛ داستان غم انگیز تولید و خصوصی سازی

 7. شکایت از قالیباف بخاطر عملکردش!  

 8. هشدار وزیر خارجه انگلیس به ایران!

 9. دستورالعمل جنجالی بانک مرکزی ابلاغ شد + جزئیات

 10. اسامی مدیران بازنشسته‌ا‌ی که هنوز مسند ریاست را رها نکرد‌ه‌اند

 11. عراقچی: تا زمانی که به نفع‌مان باشد در برجام می‌مانیم

 12. طرح جدید ارزی مجلس برای حمایت از اقشار کم‌درآمد + متن طرح

 13. کارگران پست کانادا و کارگران هفت تپه ی ایران

 14. باقری درمنی در آستانه رهایی از اعدام؟

 15. حق با آقای ظریف است!

 16. جاذبه‌ای به نام توالت! / عکس‌هایی از توالت‌های برتر جهان

 17. گران‎فروشی ۵۰درصدی قطعات خودرو در بازار/ قطعه ۷۵۰ هزار تومانی ال۹۰ را ۱.۵ میلیون می فروشند

 18. مایلی‌کهن: قهرمانی جهان با کی‌روش هم بی‌ارزش است/فکر می‌کند تیم ملی خانه خاله است!

 19. آیت‌الله نوری‌همدانی: مردم باید رفاه و ارزانی را در سفره‌هایشان لمس کنند

 20. آقای جهانگیری، فقط استادیوم آزادی عشق است؟  

 21. نقل قول مطهری از نظر وزیر اطلاعات درباره حناچی

 22. بایدها و نبایدهای مهم هنگام خرید موبایل

 23. «نیشکر هفت تپه» ورژن به‌روز شده «رشت الکتریک»  

 24. اسامی رسمی نامزدهای برترین‌های آسیا اعلام شد/ بیرانوند نیست

 25. سکته صهیونیست‌ها در غزه

پربحث‌های دیروز

 1. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 2. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 3. قیمت پراید و تیبا در سوریه؛ ۱۳۲ تا ۱۴۰ میلیون تومان!

 4. دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF/ پنج سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید

 5. حاشیه های مراسم ختم سلطان سکه

 6. بزرگترین عامل پولشویی در کشور  

 7. رشد قیمت سکه و ارز + جدول

 8. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 9. انتصابات لحظه‌آخری در شهرداری تهران و لزوم ورود نهادهای نظارتی/ اصلاح‌طلبان و دولت روحانی؛ خودکرده را تدبیر نیست/ قالیباف به‌دنبال ریاست مجلس آینده؟

 10. ظریف: نوار اظهاراتم درباره پولشویی وجود دارد

 11. «سلطان»ها، منقرض نمی شوند! 

 12. فساد سازمان‌یافته در مسیر واردات خودرو و مطالبه عمومی برای برخورد با تخلفات/ قوه قضائیه نتیجه پرونده ثبت سفارش خودرو را اعلام کند

 13. آیا ایران پولشویی می‌کند؟

 14. اعلام میانگین «حقوق» فرهنگیان و «تسهیلات بانکی» پرداختی به آنها

 15. پاسخی به ادعای عجیب عضو مجمع تشخیص درباره تصویب CFT

 16. آخرین وضعیت پرونده‌های حسین فریدون، مهدی جهانگیری و جواد لاریجانی

 17. ما عادت می‌کنیم لطفا شما عادت نکنید

 18. بابا کشاورز بود.. الان شده شهید مدافع حرم  

 19. وزیر کار: مردم ما تلاش خالصانه مسئولان دلسوز را می‌بینند/ امتحان خوبی در ایام تحریم پس ندادیم

 20. احتمال افزایش قیمت سوخت بالا رفت

 21. «ایران مال» مقصد جدید گردشگران ایرانی می‌شود/ دبی مال ، برج العرب و آبنمای برج خلیفه را فراموش کنید!

 22. اظهارات اخیر ظریف باعث شادمانی ترامپ و همفکرانش شد

 23. جابجایی مدیران مثل دانه‌های تسبیح در پُست‌ها  

 24. استیضاح وزرای خارجه و آموزش و پرورش در مجلس

 25. ماجرای زمین‌های ده ونک؛ از روایت تا واقعیت مالکیت زمین‌های اطراف دانشگاه الزهرا

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 6. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 7. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 8. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 9. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 10. قائم مقام سایپا؛ مدیری با 5 شغل+ عکس

 11. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 12. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 13. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 20. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 21. تیم اقتصادی با اقدامات خود دولت را به انحراف برد/ نیلی در تشدید مشکلات اقتصادی نقش داشت و امروز به بن‌بست رسیده‌ است

 22. در پاسخ به حرفهایِ تکراریِ حسن عبّاسی

 23. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 24. ولی‌الله سیف: شوک ارزی پیش‌بینی شد ولی تدبیر نشد/ در طول مسوولیتم چندین بار استعفا و تقاضای کناره‌گیری کردم

 25. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

پربحث‌های امروز

 1. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 2. واعظی: مردم را نسبت به آینده نااُمید نکنیم

 3. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 4. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 5. شکایت از قالیباف بخاطر عملکردش!  

 6. اسامی مدیران بازنشسته‌ا‌ی که هنوز مسند ریاست را رها نکرد‌ه‌اند

 7. عراقچی: تا زمانی که به نفع‌مان باشد در برجام می‌مانیم

 8. طرح جدید ارزی مجلس برای حمایت از اقشار کم‌درآمد + متن طرح

 9. حق با آقای ظریف است!

 10. آیت‌الله نوری‌همدانی: مردم باید رفاه و ارزانی را در سفره‌هایشان لمس کنند

 11. آقای جهانگیری، فقط استادیوم آزادی عشق است؟  

 12. «نیشکر هفت تپه» ورژن به‌روز شده «رشت الکتریک»  

 13. دیدار نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد با ظریف

 14. برجام، مسایل منطقه و دو تابعیتی‌های انگلیسی موضوع گفت‌وگوی هانت و ظریف

 15. مذاکره کننده ارشد ایران با FATF ممنوع الخروج شد

 16. وعده جهانگیری برای پرداخت حقوق کارگران نیشکر هفت تپه

 17. نخستین آگهی مزایده اموال بابک زنجانی  

 18. شریعتمداری: ما قدیمی‌ها عادت کرده‌ایم که کار نکنیم و بیت‌المال را آتش بزنیم

 19. صدرالسادتی، روحانی پرحاشیه دستگیر شد

 20. ایرادهای وارده به طرح نظام انتخاباتی استانی

 21. "شنود مکالمات نظامیان آمریکا توسط نیروی دریایی ارتش"

 22. محسن رضایی: باید از سیاست تخریب غیرسازنده ترامپ استفاده کنیم

 23. جرمی هانت با ظریف دیدار کرد

 24. اجرای قانون، بدون استثنا برای همه  

 25. امیرآبادی فراهانی: آخوندی به جای تهمت زدن اسنادش را به قوه قضاییه بدهد

پربحث‌های دیروز

 1. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 2. دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF/ پنج سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید

 3. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 4. انتصابات لحظه‌آخری در شهرداری تهران و لزوم ورود نهادهای نظارتی/ اصلاح‌طلبان و دولت روحانی؛ خودکرده را تدبیر نیست/ قالیباف به‌دنبال ریاست مجلس آینده؟

 5. ظریف: نوار اظهاراتم درباره پولشویی وجود دارد

 6. آیا ایران پولشویی می‌کند؟

 7. پاسخی به ادعای عجیب عضو مجمع تشخیص درباره تصویب CFT

 8. آخرین وضعیت پرونده‌های حسین فریدون، مهدی جهانگیری و جواد لاریجانی

 9. ما عادت می‌کنیم لطفا شما عادت نکنید

 10. وزیر کار: مردم ما تلاش خالصانه مسئولان دلسوز را می‌بینند/ امتحان خوبی در ایام تحریم پس ندادیم

 11. اظهارات اخیر ظریف باعث شادمانی ترامپ و همفکرانش شد

 12. جابجایی مدیران مثل دانه‌های تسبیح در پُست‌ها  

 13. استیضاح وزرای خارجه و آموزش و پرورش در مجلس

 14. جناب آخوندی! چه پاسخی برای این سوالات حیاتی دارید

 15. ظریف: اگر جایی را متهم کردم، آن وقت سوال کنید!   

 16. لاریجانی: راهکارهای رفع مشکلات اقتصادی در کمیته مشترک مجلس و دولت بررسی می‌شود

 17. قیمت عدسی چشم بعداز طرح تحول کاهش یافته است/ شرکت لنز چشمی آلکان فقط 30 درصد بازار کشور را در اختیار دارد

 18. مصباحی‌مقدم در پاسخ به مطهری: در زمان حیات مرحوم آیت‌الله هاشمی هم نظارت مجمع اعمال می‌شد

 19. تحریم «استقبال از رئیس جمهور» توسط رئیس ستاد روحانی

 20. ضربه وزارت اطلاعات به اخلالگران بازار پتروشیمی

 21. استانی شدن انتخابات؛ وقتی مجلس راه حل درستی برای مشکلات ندارد

 22. محمد دهقان دبیرکل جمعیت رهپویان شد/الهیان قائم مقام و شریعتی سخنگو شدند

 23. انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت به مرحله دوم رفت

 24. تکذیب استعفای ظریف از سوی معاون روحانی

 25. حسام‌الدین آشنا و فواد ایزدی در برنامه تلویزیونی

پربحث‌های هفته

 1. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 2. سوت و کف به افتخار ظریف

 3. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 4. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 5. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 6. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 7. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 8. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 9. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 10. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 11. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 12. دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF/ پنج سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید

 13. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 14. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 15. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 16. واعظی: مردم را نسبت به آینده نااُمید نکنیم

 17. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 18. تاملی بر یک مصاحبه

 19. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 20. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 21. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 22. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 23. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 24. عراقچی‌: هنوز به نقطه قطع کامل امید از اروپا نرسیده‌ایم

 25. ظریف به مجلس احضار شد

آخرین عناوین