استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب

گروه سیاسی الف،   3970520185 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب

اگر چه استیضاح ربیعی با کنار رفتن وی از وزارت کار به پایان رسید اما با توجه به سخنانی که در مجلس گفته شد هنوز پرونده آن در بین افکار عمومی و جامعه باز می باشد. بدون شک اگر مجلس شورای اسلامی خواهان حفاظت از جایگاه خود می باشد می باید نتیجه گزارش هایی که رئیس مجلس دستور پیگیری و تهیه آن را داده منتشر نماید تا مردم بخاطر چند مسئول و نماینده اعتمادشان به دولت، مجلس و کل سیستم خدشه دار نشود.

به گزارش الف، در شرایطی که دولت آمریکا جنگ اقتصادی و رسانه ای تمام عیاری را با همراهی عربستان و رژیم صهیونیستی علیه ایران کلید زده و دولت دوازدهم نیز تا کنون به طور جدی و اساسی وارد میدان مدیریت امور کشور نشده انتشار برخی اخبار غیرموثق و تائید نشده از سوی شخصیت های سیاسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نه تنها کمکی به آرام نمودن شرایط نخواهد کرد بلکه می تواند بدگمانی در شهروندان را تقویت نماید.

 این سخن هرگز به معنای تاکید و پافشاری بر سکون، بی تحرکی و محافظه کاری در قبال مسائل و اتفاقات بیرونی نمی باشد بلکه مقصود  این است افشاگری، رونمایی از واقعیت، مبارزه با فساد و تاکید بر شفافیت نباید با  تهمت و انتشار اخبار غیر دقیق به بهانه حذف رقیب یا سرخط خبرها شدن یکسان گرفته شود. بدون شک در صورتی که روش دوم بر رفتار و سخنان مسئولان حکم فرما شود ضربه مهلکی به اعتماد عمومی وارد خواهد شد و موجبات آسیب دیدن کل سیستم را فراهم خواهد کرد.

در روزها و هفته های اخیر اما اخبار و گفته هایی از برخی مسئولان منتشر شد که به نگرانی ها درباره عدم توجه به حساسیت اوضاع و شرایط کنونی دامن زده شده است. مثلاً در این باره می توان به ادعای گم شدن 9 میلیارد دلار ارز دولتی که به یک حاشیه و جنجال در سطح جامعه تبدیل شد اشاره کرد. اگر چه سوءمدیریت در جریان تخصیص ارز دولتی 4200 تومانی مشهود است که اتفاقاً موجب موضع گیری با تاخیر خود رئیس جمهور نیز شد* اما بنا به اطلاعیه بانک مرکزی در این باره« زمانی می توان اظهارنظر قطعی کرد که 3 ماه مهلت ارایه پروانه ورود کالا پس از حداکثر 6 ماه مهلت ارایه اسناد حمل، منقضی شده و کالایی به کشور وارد نشده باشد».

اتفاقی دیگری که چهارشنبه هفته گذشته رخ داد و در جریان آن مجموعه ای از حرف ها و ادعاها مطرح شد  استیضاح علی ربیعی، وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد. در جریان این استیضاح، بدون توجه به شریط و اوضاع مملکت سخنان و ادعاهایی توسط طرفین مطرح شد که  موجبات واکنش هایی منفی از سوی جامعه شد. اتفاقی که اگر بدرستی با آن برخورد نشود نتیجه نهایی آن چیزی جز التهاب آفرینی ، ناامیدی و دلسردی مردم از مسئولان آورده دیگری با خود به همراه ندارد.

البته هم نمایندگان و هم وزیر سابق کار عنوان کرده اند که در آینده اسناد و مدارک خود را منتشر خواهند کرد و به دادگاه و یا هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت خواهند کرد. اما موضوع مهم در این بین، خدشه دار شدن خانه ملت و دولت در افکار عمومی می باشد. لذا ضرورت دارد هم دولت و هم مجلس شورای اسلامی پیشقدم در دفاع از حیثیت خود شوند.

بخشی از ادعاهایی که در طول جلسه استیضاح ربیعی گفته شود به این شرح بود: تاسیس شرکت اقتصادی در دوبی توسط پسر وزیر و پسر معاونش، واردات ۱۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۲۳ میلیون یورو توسط وزارت کار، تلاش نمایندگان برای تحمیل افراد مورد نظر خود در شهرستان برای کسب ریاست نهادها و شرکت ها، درخواست های 400 تا 500 میلیون تومانی از سوی نمایندگان برای واریز پول به حساب های شخصی، استخدام دختر نائب رئیس مجلس در پتروشیمی جم و ...

 این اتفاقات موجبات واکنش هایی از سوی خود نمایندگان نیز شد و انتقاداتی نسبت به آن وارد دانستند. چنانچه از آن به عنوان روز تلخ مجلس، روز بگم بگم، تکرار یکشنبه سیاه و ... نام برده شد.

بدون شک حرمت امامزاده را متولی آن نگه می داد و اگر نمایندگان خواهان حفظ جایگاه مجلس می باشند ضرورت دارد خود در بررسی وقایع و اتفاقاتی که در آن روز رخ داد پیشقدم شوند و ضمن بررسی صحبت های نمایندگان و وزیر سابق، گزارشی دقیق به افکار عمومی ارائه شود تا تکلیف اتهاماتی که علیه وزیر، معاونانش و برخی نمایندگان مطرح شد روشن گردد. تنها در این صورت است که نگاه مردم تغییر خواهد کرد و اگر هر روشی غیر از این در پیش گرفته شود به دغدغه و اقناع افکار عمومی بی توجهی شده است.

پی نوشت

*رئیس جمهور در مصاحبه تلویزیونی اخیر خود درباره وقوع فساد در تخصیص ارز دولتی گفته بود:« ما مهلت سه ماهه به همه کسانی دادیم که ارز از دولت گرفته بودند و به آنان گفته‌ایم باید اعلام کنند که چه کالایی را وارد کرده‌اند، آن کالا کجاست و اینکه چگونه قیمت آن محاسبه شده است تا ببینیم چقدر از ارزی که به آنان اختصاص داده شده خرج واردات کالاهای مشخص شده است. البته که در این زمینه حتما فساد انجام شده، اما باید کم و کیف آن به درستی مشخص شود».

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۸۸۴۵۸۰۲:۲۵:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
به نظر من تمام این گفته ها حقیقت دارد، نمیخوام بگم فساد کل سیستم حاکمیتی رو درگیر کرده اما میخوان با اطمینان گفت فساد مانند موریانه در حال خوردن پایه های اصلی کشور است و نتیجه و آثاری که فساد جا میزاره صد برابر خود اون فساده
ناشناس۴۸۸۸۶۳۱۰:۳۳:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۲۱
دیگه باید شاخ داشته باشه یا دم تا شما قبول کنید فساد سیستماتیک شده.
مرتضی۴۸۸۹۸۰۱۱:۲۳:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
وقتی مردم به کسی که فساد اطرافیانش ثابت شده دوباره رای میدهند انتظار نداشته باشید که فساد ریشه کن شود فساد سیستماتیک نشده بلکه مفسیدین با رای مردم بر سر قدرت ایستاده اند و اتکای کارهایشان رای مجدد مردم است.
ناشناس۴۸۹۶۳۲۱۵:۱۴:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۲۱
حداقل احتمال داره اون سیر شده باشه، نفر جدید وارد بشه بیشتر میخواد بخوره!!
ناشناس۴۸۸۴۶۱۰۲:۲۹:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۲۱
نمایندگانی که درخواست پول میکنند، درخواست میز ریاست برای نزدیکان خود می کنند خدایا ما به کیا دل خوش کردیم
ناشناس۴۸۸۴۷۱۰۲:۵۴:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۲۱
نمايندگان و وزير يا راست گفته اند و يا دروغ ! در هر حالتى كه تصور كنيم ، راست گويى هر دو طرف يا دروغ گويى يكى از آن ها و يا دروغ گويى هر دو سوى ماجرا نتيجه اش يكى است ! در چنين شرايطى چگونه مى شود اعتماد مردم را احيا كرد ؟
ناشناس۴۸۸۴۸۶۰۴:۱۸:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۲۱
خودتون را خسته نكنيد كسي جواب نمي ده
ناشناس۴۸۸۵۰۴۰۵:۲۶:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
اغلب مسئولین (به طور کلی نه فقط دولتیها) وقتی پایه های مسند خود را متزلزل می ببنند شروع به رفتارهای هیجانی می کنند که بیش از پیش باعث کم اعتباری و تنزل جایگاهشان می شود . متاسفانه سنت زشت وناجوانمردانه ای که احمدی نژاد در طی مناظرات سال 88 (به دلیل عدم اطمینان از کسب رای ) بنا نهاد تا حد زیادی قبح احترامهای متقابل را از میان برد !! البته که مقابله با فساد یک ضرورت است . اما این که بدون ارائه سند محکم در محاکم ذی ربط با آبروی اشخاص بازی شود دست کمی از جنایت ندارد. جنابتی که نه جان بلکه شان وحیثیت یک فرد را نشانه می گیرد.در کشوری که به دلیل تحریمهای کمر شکن وعدم وابستگی به سازمانهای معتبر مالی مجبور است خارج از چارچوبهای تعریف شده بخشی از معاملات پولی وخرید وفروش کالا را به اشخاص وشرکتهایی بسپاردکه راهی جز اعتماد به انها نیست بروز فساد یک امر محتمل است ودر اصل قماری صورت گرفته که می تواند به باخت منجر شود. کما این که در مورد بابک زنجانی ها اینچنین شد !! پس قبل از آن که مثلا وزیری را به دلیل ایجاد شرکت توسط اقوام در کشوری دیگر به مواخذه بکشیم دلیل کار او را جویا شویم شاید نیتش دور زدن بعضی تحریمها توسط افرادی که واقعا به انها اعتماد داشته بوده واگر خلاف آن ثابت شد آنوقت بر طبل رسوایی او بکوبیم . همگی آگاهیم که دولت روحانی از ابتدا توسط جناح مخالف که دارای قدرت وامنیت وبلندگوها وتربونهای فراوان است همواره زیر ذره بین بوده وهست ! پس این که دولتمردان او با علم به این موضوع دست به فسادهایی چنین آشکار بزنند دور از منطق است .اما ناتوانی آنها در اداره امور می تواند رخ دهد که نباید از آن گذشت . به دلیل طولانی شدن نظر ببخشید .
ناشناس۴۸۸۵۴۵۰۷:۰۸:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۲۱
پیشنهاد آن خانم عراقی مبنی بر تعطیلی مجلس برای ایران کاربردی است.
ناشناس۴۸۸۵۴۹۰۷:۱۱:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
مشکل اصلی قانون است . زیرا در کشور ما قانون مثل حروف والی است نوشته می شود ولی اجرا نمی شود . مثلاً در قانون اساسی می بایستی تمامی مسئولین قبل و بعد از مسئولیت یشان دارایی های خود و خانواده هاشون اعلام کنند تا حالا کی اعلام نموده و به اطلاع عموم رسیده است . دوم طبق قانون اسلام و قرآن چپاول گر بیت المال دست هایشان را قطه کنند چند نفر این کار کردند
ناشناس۴۸۸۵۵۷۰۷:۱۹:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
البته الف جان مردم خیلی وقت هست که دیگراعتمادی به مسئولین را ندارند.
مهدی۴۸۸۵۸۳۰۸:۰۲:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
بنام خدا- آنچه که در جلسه استیضاح مطرح شد و اتهامات وارده به طرفین محک بسیار خوبی است برای آزمودن توان و صداقت دستگاه های نظارتی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی. این یکشنبه سیاه (به قول نویسنده) می تواند نقطه شفافیت و درخشندگی نظام باشد اگر به ان رسیدگی شود و پاسخ افکار عمومی داده شود. در غیر این صورت نقطه سیاهی باقی خواهد ماند بر پیشانی مجلس و دولت
ناشناس۴۸۸۵۹۱۰۸:۰۶:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
یعنی دیگه مسائل پشت پرده رو واسه مردم بازگو نکنیم چون مردم نا امید میشن؟ مردم از همین حکومت هستن و رهبرشون رو دوست دارن، ولی فساد در جای جای مملکت ریشه کرده و جز با عمل جراحی درست نمیشه.
محمد۴۸۹۰۹۹۱۱:۵۸:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
این جمله رومیشه اینطوری خوند.فساد درجای جای کشور ریشه کرده چون حکومت ومسئولین هیچ نقشی درفساد ندارن .هرچه هست از مردمه
ناشناس۴۸۸۶۱۸۰۸:۳۴:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
اينكه واضح و مبرهن است وقتي نماينده مجلس براي ورود به مجلس، ميلياردي هزينه مي‌كند، ايا صرفا براي عشق به خدمت است؟!
ناشناس۴۸۸۶۲۴۰۸:۳۹:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
این صحبت ها گوشه ای از هزاران بود.
ناشناس۴۸۸۶۴۰۰۸:۵۱:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
مهلت ۳ ماهه به دریافت کنندگان ارز دولتی زمانی منطقی است که درتمام طول این سه ماه قدم به قدم اقدامات واردکنندگان بطور دقیق به مراکز نظارتی اعلام و این ناظران نظارت دائم داشته باسند درحالیکه به قرار اطلاع تعداد زیادی از این دریافت کنندگان ارز حتی مجهول المکان هستند و دفتر و دستک اجاره ای آنها نیز برای بانک مرکزی ناپیداست
ناشناس۴۸۸۶۴۲۰۸:۵۲:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۲۱
متاسفانه اغلب مطالب گفته شده حتی اگر صحیح نباشند مصداقهای عینی در ذهن جامعه دارند. امروز مطالبه عمومی مردم مقابله با سوء استفاده مسؤولان شامل نمایندگان و دولتیها از جایگاهشان در به دست آوردن قدرت و ثروت است.
علیرضا۴۸۸۶۴۵۰۸:۵۴:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
اگر خاطرتون باشه خصوصا" دهه 50 و 60 یه سری فیلمهای امریکایی بود که بانکها رو یه گروههای 3 تا 10 نفره میزدند یا فیلمهای تگزاسی که همین تعداد پولهای کارگر معدن یا کالسکه ای رو میزدند و بعد سر سهم و تقسیم غنیمت تو خودشون اختلاف میافتاد
علی۴۸۸۶۶۶۰۹:۰۲:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۲۱
کمی مسائلی که پشت پرده است رودرو و واضح بیان شده خیلی وقته دیگه کسی حال و حوصله نداره میسوزیم و میسازیم خدا پدر و مادر هر چی آدم دزد ، اختلاس گر ، سوء استفاده گر از قدرت نیامرزه
ناشناس۴۸۸۶۶۹۰۹:۰۳:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۲۱
چه حرفهای زدن هر جای دنیا بود همه رو راهی زندان میکردن تا معلوم شه کی خورده کی دروغ گفته واقعاا اینها میخوان وکیل ملت باشن
ناشناس۴۸۸۶۹۹۰۹:۱۷:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
متاسفانه قبح رانت خواری و فساد گسترده مسئولین ریخته است. این چه معنی می دهد که نماینده مجلس کسی را معرفی کند تا مدیر سازمانی به او پول بدهد به عنوان خیریه!!؟؟؟؟ هیچ حس مثبتی از این اتفاق به آدم دست نمی دهد جز رانت خواری آنوقت هم رئیس محترم مجلس به جای برخورد قاطع با این مسئله می فرمایند اینکه نمایندگان برای انتساب مدیران استانی لابی می کنند وجود دارد؟؟؟!!!! یعنی عین تخلف. با رای مردم به مجلس رفته اند و برای منافع شخصی لابی کرده و عوامل خود را به مناصب دولتی می گمارند. این نمایندگان عصاره ملت اند؟؟ پس ولی بر ملت
ناشناس۴۸۸۷۳۴۰۹:۳۵:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
سوال که زیاد داریم اما دریغ از پاسخ .
ناشناس۴۸۸۷۹۳۰۹:۵۶:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۲۱
با هزار دل امید برای مجلس و دولت تلاش کردیم که کسانی که فکر میکردیم امید ما هستن رای بیارن و بشن امید ملت.ولی هیچ امیدی نیست.چپ و راست و میانه هرسه بر یک طبل اند
علی 671۴۸۸۷۹۹۱۰:۰۰:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۲۱
همه ی این مصائب حرف است و هیچکس به آن عمل نخواهد کرد.این میان مردم فقیرند که باور می کنند از درد نداری و بد بختی و گرنه اتفاق خاصی روئی نخواهد داد.
ناشناس۴۸۸۸۵۱۱۰:۲۸:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۲۱
چرا فقط تهمت های نمایندگان به وزیر در متن اومده و از موارد اعلامی وزیر در مورد سفارش پورابرهیمی برای تصدی پست مدیریت برای آشنایانش و درخواست پول نمایندگان از وزیر و... اثری در متن نیست؟
سیدناصر۴۸۹۲۷۹۱۲:۵۹:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۱
ربیعی و پرشکیان / محبوب ایرانیان
امید۴۸۹۴۲۷۱۳:۵۴:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۲۱
حضرت على : اَلنّاسُ بِاُمَرائِهِمْ اَشْبَهُ مِنْهُمْ بِآبائِهِمْ؛ ( مردم، به دولت‌مردان خود شبيه‌ترند تا به پدران‌شان ) این جمله آینه تمام قد از حال و روز جامعه ایران است. همه فکر خودشون هستن و فرقی نمیکنه وزیره یا نماینده مجلس یا قاضی یا کارمند دولت یا کاسب محل .همه دنبال منافع مادی خودشون هستن حتی به قیمت نابود کردن سایرین.
ناشناس۴۸۹۴۴۲۱۳:۵۸:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
آنچه بیش از همه مردم را آزار می دهد و باعث ناامیدی از نظام می شود عدم بر خورد با فساد و مفسدین است. تمام توان افراد کشور صرف پوشاندن فساد خود و اطرافیانشان می شود. لابی گری و لاپوشانی در بین مدیران خیلی زیاد است.
جواد۴۸۹۵۸۷۱۴:۵۷:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۲۱
استیضاح ربیعی و حواشی آن , دو ماه ما را سرگرم می کند , تا از خیلی مسائل مهم غافل بشویم , که یکی از آنها تغییرات مناسب در تیم اقتصادی دولت بود.
ناشناس۴۸۹۶۴۴۱۵:۲۰:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۲۱
این دعواها خیلی خوبه هر دوطرف عصبانی میشن و دست همدیگرو رو می کنند به نظر شما مجلس و یا وزیر چکار می تونند بکنند باید بیان ماله کشی کنند

پربحث‌های اخیر

 1. خودروهای فروش فوری بر مبنای نرخ روز بازار قیمت‌گذاری شد!

 2. تکمیل ظرفیت پیش‌فروش فوری پراید در ۴۵ دقیقه!  

 3. فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ/ اصل ماجرا چیست؟

 4. لجن‌‌پراکنی بی‌‌بی‌‌سی فارسی صدای عطاالله مهاجرانی را هم درآورد  

 5. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 6. قیمت امروز خودروها در بازار؛ پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۰۰ میلیون تومان شد + جدول

 7. معاونان شهردار تهران چقدر حقوق می‌گیرند + جدول

 8. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 9. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 10. اعتراف دولت به ناکارآمدی، سرمایه‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد/ در بی‌ثابتی نرخ ارز، برخی انگل وار ثروتمند می‌شوند/ جامعه به ثبات، شفافیت، امنیت اقتصادی و رضایتمندی نیاز دارد

 11. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 12. رئیس اداره اوقاف لواسان بازداشت شد

 13. همه خدعه‌های اروپا

 14. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 15. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 16. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 17. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 18. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 19. حادثه دلخراش از فرو رفتن میل‌گرد در بدن کارگر  

 20. مصرف روزانه ۸۷ میلیون لیتر بنزین در کشور

 21. پراید ارزان شد

 22. آقای جهانگیری دل تولیدکنندگان از سیاست‌های اقتصادی شما خون است/ استعفا شما بزرگ‌ترین خدمت است  

 23. در ماجرای پیش‌فروش پراید، چه کسی مقصر است؟

 24. دلیل افزایش قیمت دلار از نظر محسن رضایی  

 25. ۳۳ درصد مردان دهه شصت ازدواج نکرده‌اند + اینفوگرافیک  

پربحث‌های دیروز

 1. ازدواج موقت؛ چشم‌ها را باید شست...

 2. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 3. خودروهای فروش فوری بر مبنای نرخ روز بازار قیمت‌گذاری شد!

 4. تکمیل ظرفیت پیش‌فروش فوری پراید در ۴۵ دقیقه!  

 5. فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ/ اصل ماجرا چیست؟

 6. لجن‌‌پراکنی بی‌‌بی‌‌سی فارسی صدای عطاالله مهاجرانی را هم درآورد  

 7. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 8. چرا دولت شکایت نمی‌کند؟

 9. قیمت امروز خودروها در بازار؛ پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۰۰ میلیون تومان شد + جدول

 10. معاونان شهردار تهران چقدر حقوق می‌گیرند + جدول

 11. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 12. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 13. اعتراف دولت به ناکارآمدی، سرمایه‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد/ در بی‌ثابتی نرخ ارز، برخی انگل وار ثروتمند می‌شوند/ جامعه به ثبات، شفافیت، امنیت اقتصادی و رضایتمندی نیاز دارد

 14. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 15. رئیس اداره اوقاف لواسان بازداشت شد

 16. همه خدعه‌های اروپا

 17. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 18. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 19. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 20. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 21. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 22. حادثه دلخراش از فرو رفتن میل‌گرد در بدن کارگر  

 23. مصرف روزانه ۸۷ میلیون لیتر بنزین در کشور

 24. پراید ارزان شد

 25. آقای جهانگیری دل تولیدکنندگان از سیاست‌های اقتصادی شما خون است/ استعفا شما بزرگ‌ترین خدمت است  

پربحث‌های هفته

 1. طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

 2. ازدواج موقت؛ چشم‌ها را باید شست...

 3. خوارج عمانی در کنفرانس ورشو

 4. شاخ‌های محجبه یا وضعیت فکاهی ضد حجاب؟

 5. هرج‌ومرج در بازار خودرو و افزایش شوکه کننده قیمت‌ها/ چرا ترمز افزایش نرخ خودرو کشیده نمی‌شود؟/ عزیزی: آشفتگی بازار به علت سوء مدیریت خودروسازان است

 6. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 7. اسامی 16 نماینده امضاء کننده طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

 8. برای این عکس شما تیتر بزنید   

 9. گردآورنده کتاب «فتنه تغلب» که روایت‌هایی از فتنه ۸۸ است، میهمان ویژه الف می‌شود/ سوالات خود را درباره این کتاب از او بپرسید

 10. شلیک هوایی، درگیری و کنده شدن درب ون گشت ارشاد در تهران

 11. تا کی بجای ازدواج، به جوان بگوئیم: دوغ بخور؟

 12. توکلی: مجمع تشخیص به دنبال کاهش فشار بر مردم است/ FATF، استقلال داخلی را از بین می برد

 13. احمد توکلی خطاب به نمایندگان مجلس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت: فرمول تحقیرکننده اینستکس حتی نفت در برابر غذا هم نیست

 14. پراید ما یا پرادو رفیق ها و غرور بیجا

 15. آقای کریمی! برای اظهارنظر سیاسی هم آوایی با سالومه خانم «من و تو» کافی نیست  

 16. قیمت حاشیه بازار محصولات سایپا اعلام شد/ قیمت تندر ۹۳ میلیون تومان+جدول

 17. حمله تروریستی انتحاری به اتوبوس کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان/ تایید شهادت 27 نفر + اطلاعیه سپاه و عکس و فیلم

 18. افتخار نتانیاهو به تاریخ‌سازی و ایستادن در کنار سران کشورهای عربی/ آیا جنگی علیه ایران در راه است؟

 19. «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

 20. تازه‌ترین قیمت خودرو/ افزایش ۱۰ میلیونی سمند؛ پراید ۱۱۱ به ۴۵ میلیون تومان رسید

 21. دنا ۱۵ میلیون تومان گران شد/ عبور پراید ۱۱۱ از ۴۳ میلیون تومان + جدول قیمت‌ها

 22. واعظی: مجمع لوایح مربوط به FATF را تصویب نکند باید نتیجه آن را بپذیرد/ اجلاس ورشو یک شوی تبلیغاتی است

 23. امام جمعه اهواز چرا به انگلیس سفر کرد؟  

 24. پوشش امنیتی هواپیمای بن سلمان با 6 جنگنده پاکستانی+ فیلم

 25. درباره تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط محمود واعظی/ وقتی آقای رئیس دفتر فرافکنی می‌کند

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 2. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 3. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 4. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 5. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 6. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 7. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 8. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 9. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 10. دلیل ترس دولت و اصلاح‌طلبان از قالیباف چیست؟  

 11. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره با دشمنان ‌بی‌فایده است

 12. آیت‌الله موسوی جزایری از «امامت جمعه اهواز» استعفا داد

 13. ظریف: هیچگونه شکایت و دلخوری از کریمی و غفوری ندارم

 14. جزئیات استعلام از مدارک تحصیلی وزرای دولت

 15. حسین فریدون در دادگاه کارکنان دولت  

 16. اسناد اصالت دونامه امام خمینی (ره) در خصوص آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی + تصاویر

 17. سخنگوی شورای نگهبان: احتمال تصویب پالرمو و CFT در مجمع وجود دارد

 18. وزیر اطلاعات: چندین سرویس اطلاعاتی بر ضد ایران همکاری می‌کنند

 19. فلاحت پیشه: گره زدن FATF و INSTEX بهم ممکن نیست

 20. وقتی دعوای نمایندگان با پایان جلسه علنی هم خاتمه نیافت

 21. ذوالنوری: آقای کواکبیان! ما که استیضاح رئیس‌جمهور را تهیه کردیم غیررشید هستیم؟

 22. سوالات نمایندگان از وزرای علوم و ارتباطات

 23. روایت سرلشکر باقری از دقت بی‌نظیر موشک خرمشهر

 24. تذکرات نمایندگان مجلس به مسئولان کشور

 25. آغاز نشست نوبت عصر مجلس برای بررسی بودجه ۹۸

پربحث‌های دیروز

 1. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 2. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 3. چرا دولت شکایت نمی‌کند؟

 4. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 5. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 6. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 7. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 8. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 9. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 10. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 11. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 12. دلیل ترس دولت و اصلاح‌طلبان از قالیباف چیست؟  

 13. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره با دشمنان ‌بی‌فایده است

 14. آیت‌الله موسوی جزایری از «امامت جمعه اهواز» استعفا داد

 15. ظریف: هیچگونه شکایت و دلخوری از کریمی و غفوری ندارم

 16. جزئیات استعلام از مدارک تحصیلی وزرای دولت

 17. حسین فریدون در دادگاه کارکنان دولت  

 18. اسناد اصالت دونامه امام خمینی (ره) در خصوص آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی + تصاویر

 19. سخنگوی شورای نگهبان: احتمال تصویب پالرمو و CFT در مجمع وجود دارد

 20. وزیر اطلاعات: چندین سرویس اطلاعاتی بر ضد ایران همکاری می‌کنند

 21. فلاحت پیشه: گره زدن FATF و INSTEX بهم ممکن نیست

 22. وقتی دعوای نمایندگان با پایان جلسه علنی هم خاتمه نیافت

 23. ذوالنوری: آقای کواکبیان! ما که استیضاح رئیس‌جمهور را تهیه کردیم غیررشید هستیم؟

 24. سوالات نمایندگان از وزرای علوم و ارتباطات

 25. روایت سرلشکر باقری از دقت بی‌نظیر موشک خرمشهر

پربحث‌های هفته

 1. طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

 2. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 3. اسامی 16 نماینده امضاء کننده طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

 4. گردآورنده کتاب «فتنه تغلب» که روایت‌هایی از فتنه ۸۸ است، میهمان ویژه الف می‌شود/ سوالات خود را درباره این کتاب از او بپرسید

 5. توکلی: مجمع تشخیص به دنبال کاهش فشار بر مردم است/ FATF، استقلال داخلی را از بین می برد

 6. احمد توکلی خطاب به نمایندگان مجلس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت: فرمول تحقیرکننده اینستکس حتی نفت در برابر غذا هم نیست

 7. آقای کریمی! برای اظهارنظر سیاسی هم آوایی با سالومه خانم «من و تو» کافی نیست  

 8. حمله تروریستی انتحاری به اتوبوس کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان/ تایید شهادت 27 نفر + اطلاعیه سپاه و عکس و فیلم

 9. «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

 10. واعظی: مجمع لوایح مربوط به FATF را تصویب نکند باید نتیجه آن را بپذیرد/ اجلاس ورشو یک شوی تبلیغاتی است

 11. امام جمعه اهواز چرا به انگلیس سفر کرد؟  

 12. درباره تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط محمود واعظی/ وقتی آقای رئیس دفتر فرافکنی می‌کند

 13. مطرح شدن استیضاح روحانی در مجلس/ گمانه‌زنی درباره جانشین رئیسی در تولیت آستان قدس/ اطلاعات جدید از حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان

 14. دلیل ناراحتی این دو بازیگر از چهل سالگی انقلاب چیست؟  

 15. علت اصلی پراید ۴۵ میلیونی و گوشت ۱۲۰ هزار تومانی

 16.  پاکستان یا سوراخ موش؟! 

 17. احمد توکلی: قول دادید و عمل نکردید، چرا مشکلات را گردن دیگری می‌اندازید؟/ اگر به FATF هم بپیوندیم، مشکلات حل نخواهد شد

 18. از حمله تروریستی زاهدان تا سیرک ورشو

 19. بدون امید و نگاه خوشبینانه به آینده هیچ گامی نمی‌توان برداشت/ زانو زدن در برابر دشمن و «بوسه‌زدن بر پنجه‌ی گرگ» خطایی نابخشودنی است/ عملکردهای ضعیف، اقتصاد کشور را دچار چالش ساخته است

 20. درخواست ائمه جمعه خوزستان از آیت‌الله جزایری برای تجدیدنظر در تصمیم خود

 21. شک و شبهه درباره مدرک تحصیلی دو وزیر/ دلیل دستگیری سفیر سابق آفریقای جنوبی در ایران/فعال اصلاح طلب: رفتار صمیمانه از دولت ندیدیم

 22. واکنش ظریف به انتقاد علی کریمی

 23. نحوه احوال پرسی آشنا با پوتین  

 24. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 25. چرا دولت شکایت نمی‌کند؟

آخرین عناوین