مگنت-ستاره یک مربع

روزنامه البناء لبنان مطرح کرد؛ نوسان ترامپ بین چکش روس ها و سندان ایرانی ها... پیروزی تاریخی محور مقاومت نزدیک است

گروه جهان الف،   3970516195 ۴۱ نظر، ۱ در صف انتشار و ۱۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
نوسان ترامپ بین چکش روس ها و سندان ایرانی ها... پیروزی تاریخی محور مقاومت نزدیک است

روزنامه البناء در تحلیلی پیرامون خروج آمریکا از برجام و وضعیت امروز منطقه می نویسد: همه چیز در غرب آسیا حکایت از یک پیروزی تاریخی برای محور مقاومت دارد که به زودی به صورت علنی اعلام می شود و این مساله به معنای شکستی پر سر و صدا برای امپراطوری کوتاه مدت آمریکاست.

به گزارش الف، همه طرح های بزرگ آمریکا از سیطره بر عراق و براندازی نظام سوریه گرفته تا جلوگیری از تاثیر مقاومت بر ساختار دولت لبنان، تغییر نظام در ایران و تسلط بر باب المندب، همگی با شکست مواجه شد و واشنگتن به کلی از ایجاد تغییری در هندسه جغرافیایی دو جهان عربی و اسلامی عاجز است.

روزنامه البناء در ادامه می نویسد: پس از آنکه واشنگتن ضرورت سازش با مسکو، محال بودن مقابله با گسترش نفوذ و قدرت ایران و همبستگی محور مقاومت در تمام میدان ها را دریافته و به آن اذعان کرد، هیچ تحول دراماتیکی در سیاست آمریکا، در سوریه یا ایران، عراق و یا یمن روی نخواهد داد.

در مقابل، روسیه با قدرت در حال افزایش نفوذ خود در منطقه عربی و اسلامی و سنگین کردن وزنه خود در جهان است تا با تمام نقشه های آمریکایی ها در زمینه ایجاد شکاف بین مسکو و پکن یا جلوگیری از ائتلاف استراتژیک آن با محور مقاومت و اساسا با تهران، مقابله کند.

در این میان، دونالد ترامپ به نظر در برابر دشمن تاریخی اش، انقلاب اسلامی ایران، دچار آشفتگی شده و با دستپاچگی عمل می کند؛ آیا برای براندازی نظام ایران وارد جنگی می شود؟ حال آنکه از ورود به هر گونه جنگی علیه ایران ناتوان است و یا اینکه مقامات ایرانی را دعوت به مذاکره ای شبیه به مذاکره با کره شمالی می کند؟ تنها به این خاطر که معتقد است مذاکره بی نتیجه بهتر از روی دادن جنگی پر هزینه و در نهایت بدون دستاوردی مهم است؟

برای روشن تر شدن سردرگمی ترامپ در قبال منطقه و بویژه ایران، به مقاله دو نویسنده آمریکایی در این مورد اشاره می کنیم:

اول: جین براندولار در مقاله ای تحت عنوان«هرگز توافق هسته ای دومی با ایران در کار نخواهد بود»، برای نشنال اینترست نوشت: احتمالات مذاکره دوباره با ایرانیها برای امضای توافقی جدید، نزدیک به صفر است و احتمال آن نمی رود که رئیس جمهور آمریکا بتواند در زمانی نزدیک با ایرانیها دیداری داشته باشد.

نویسنده این مقاله، مدیر مطالعات خاورمیانه ای نشریه مذکور است که بین سالهای 2009 و 2016 بعنوان افسر نیروی دریایی آمریکا در افغانستان، گوانتانامو و منطقه خلیج{فارس} خدمت کرده است.

نویسنده دوم، سینا طوسی، پژوهشگر مسائل ایران و خاورمیانه است که در همین نشریه مقاله ای تحت عنوان«سیاست ترامپ محکوم به شکست است» منتشر نمود که مهمترین بخشهای آن بدین شرح است:

-در سال 1946، یک زن ایرانی در شهر خرمشهر در یک سخنرانی کوبنده از مسئولان خواست شرکت نفت ایرانی را ملی کنند.

-ایالات متحده به مأموران سی آی ای دستور داد با همکاری انگلیس دولت مصدق را سرنگون کنند؛ به این دلیل که نفت ایران را ملی کرده بود.

-سخنان پومپئو در جمع ایرانیها که چند روز پیش در لس آنجلس ایراد شد، خاطره اقدام احمد الجلبی و شورای ملی عراق را به ذهن متبادر می سازد که تلاش کردند جورج بوش را قانع کنند حمله به عراق مانند یک اقدام تفریحی است؛ اما نتیجه، یک فاجعه انسانی و شکست استراتژی ایالات متحده بود.

-به نظر می رسد سیاست ترامپ در قبال ایران نیز به همان مسیر عقب نشینی استراتژیک می رود. رئیس جمهور آمریکا اشتباها تصور می کند که می تواند ایران را به اجبار وادار به تغییر سیاست هایش کند و این مساله یک علت ساده دارد: اغلب ایرانیها، صرفنظر از اختلافات داخلی، مخالف دخالت ایالات متحده در مسائل کشورشان هستند و این مهم به یک اصل کلی در افکار عمومی 100 ساله ایرانی ها باز می گردد که معتقدند هدف دولتهای غربی، سیطره بر مقدرات ملتهاست.

 - در صورتی که واشنگتن قصد دارد از خواسته های ملت ایران حمایت کند، باید اعتراف کند که این حمایت با ماجراجویی های ترامپ و هم پیمانان مستبدش در منطقه، ممکن نیست و به ناچار باید تغییراتی بنیادین در سیاستهای خود داشته باشند، که مهمترین آن، دوری از مقابله با ایران و وارد آوردن فشار به آن است.

هر دو مقاله دلالت بر این نکته مهم دارند که مذاکره با ایران و یا تهدید آن، هیچ دستاوردی نصیب دولت آمریکا نمی کند؛ چرا که تهران و هم پیمانان آن در سطح منطقه و جهان، نسبت به واشنگتن دست بالاتری دارند...

اگر ترامپ از گزینه جنگ با ایرانیها بگریزد، در تفاهم با روسها محاصره می شود و این به معنای شکستی بزرگ برای آمریکا و تسلیم شدن آن در مقابل موازین و معیارهای جدید است. بدین معنا، عملا ایالات متحده بین چکش روسها و تفاهم با آنها و سندان ایرانیها گرفتار شده است؛ که می توانند گام به گام به جنگی نزدیک شوند که علاوه بر آزادسازی جولان، آمریکایی ها را از آبهای گرم مدیترانه دور کند؛ اگر  باعث اخراج کلی آنها از منطقه نشود...

نویسنده: صادق الحسینی/ مترجم: مریم نصرالهی

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۸۱۶۳۸۰۷:۲۴:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۱۷
لطفا مذاکره کنید
ناشناس۴۸۱۷۸۱۰۹:۱۱:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۷
مذاکره کردیم... اونا پارش کردن...میخای تا بریم ازشون عذرخواهی کنیم
ناشناس۴۸۱۹۵۹۱۰:۲۲:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
نه ، باید آتیشش بزنیم .
فرزاد۴۸۱۸۳۳۰۹:۳۳:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۱۷
عزیز جان مذاکر کردند... زدن زیرش....مذاکره کردن با کسی که به عهد و پیمانش وفا نمیکنه جهالت است...
ناشناس۴۸۲۴۹۶۱۴:۰۶:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
چرا فكر ميكنيد ما در شرايط برابر هستيم ؟ چند صباح ديگر اروپا هم با آمريكا كنار مياد و فشار بيشتر ميشه . دل به روسيه و چين هم نميشه بست .
ناشناس۴۸۳۱۴۸۲۱:۰۲:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۱۷
شما از این منطق مذاکره برای فروش منزل یا خودروی شخصیتون استفاده کنید. کشور صاحب داره.
ناشناس۴۸۲۸۷۶۱۷:۱۲:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۷
اعتبار آمریکا -دور دوم ریاست جمهوری ترامپ همه در گرو کشاندن ایران به پای مذاکره است. درصورتی که ما مذاکره کنیم قانون شکنی آمریکا -تبهکار بودن خودمون رو تایید میکنیم و این حق به دنیا میدیم که بدون هیچ قانونی با ما برخورد کنه زور بگه تو تمام کارهای ما دخالت کنه آمریکا سهمشو گرفت بعد نوبت زورگویی اروپاست بعدم سایرین ولی اگه آمریکا سیلی خورد بقیه حساب کار دستشون میاد.
ناشناس۴۸۳۴۳۶۰۰:۲۱:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۱۸
من از بیگانگان هرگز ننالم که با من هر چه کرد آن آشنا کرد
محمد۴۸۱۶۴۰۰۷:۲۶:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۷
نیروهای آمریکایی نزدیک مرز ایران در ترکیه و افغانستان در حال ساختن پایگاه نظامی هستند ، عربستان و امارات مثل همیشه منتظر فرصت هستند تا به آرزوی دیرینه خودشون برسند و با تمام توانشون ایران را برای همیشه حذف کنند ، با وجود متن بالا مثل اینکه واقعا یک جنگ نظامی با آمریکا و اسرائیل و عربستان و امارات در پیش خواهیم داشت ، جنگ اقتصادی که فقط برای ما بود ، امیدوارم جنگ نظامی فقط برای ما نباشه ، باید دید که واکنش روسیه و چین به این جنگ چطوریه؟! ، آیا روسیه با گرفتن پولهای کلان از عربستان و امارات ما را به اسرائیل و آمریکا می فروشه یا از ما حمایت می کنه؟! ، تاریخ نشون داده که روسیه همیشه از پشت به ما خنجر زده!!!
ناشناس۴۸۲۱۵۵۱۱:۴۷:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۷
تاریخ در مورد آمریکا هم خیلی چیزا نشون داده بود ولی چطور با اون پیشینه تاریک و سیاه تن به مذاکره چندباره دادیم و برجام و پذیرفتیم؟!!!
جعفر۴۸۳۳۳۱۲۳:۱۶:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۱۷
کاش میشد ...در این باره سوال کرد.
ناشناس۴۸۲۸۶۵۱۷:۰۳:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۷
خوب رفیق با این شرایط پیچیده که به قول شما بوی جنگ میاد آیا حماقت نیست که توان دفاعی مون رو بدیم بره؟ مگه ترامپ از مذاکره با ما چی میخواد؟ توان دفاعی مارو!
ناشناس۴۸۱۶۶۱۰۷:۵۸:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
از روزنامه ای که به سمت روسیه خم شده، فقط مطالب یک سویه می توان شنید که چه بسا ذهن گرایانه هم می تواند باشد.
ناشناس۴۸۲۹۸۰۱۸:۴۴:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۱۷
از ذهن هایی که به سمت آمریکا .. خم شده هم انتظاری نمیشه داشت
ناشناس۴۸۱۷۵۲۰۹:۰۳:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۷
بجای این تفکرات به فکر مردم باشید
ناشناس۴۸۱۷۹۴۰۹:۱۹:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
با تحريم ايران امريكا با دست خودش خودش را نابود كرد
ناشناس۴۸۲۱۲۱۱۱:۳۳:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
گزارش رسیده فقر وقحطی در امریکا راه افتاده اب معدنی هم حتی گیر نمیاد و اب برا خوردن ندارن امریکای استکبار در حال نابودی است
ناشناس۴۸۱۸۱۵۰۹:۲۶:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۱۷
بابا اقتصادمون داره نابود میشه بعد شما میگید پیروز شدیم.
کاسب تحریم۴۸۱۹۳۴۱۰:۱۴:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۱۷
خیلی پیروزیم ما
ناشناس۴۸۲۲۹۶۱۲:۳۸:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
خیییییلیییی
ناشناس۴۸۲۸۳۴۱۶:۴۳:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۱۷
پیروزی حق مسلم ما است و بهش رسیدیم
ناشناس۴۸۱۸۲۱۰۹:۲۹:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
فقط از این میسوزم که به خاطر فساد و بی عرضگی ها و بی فکری ها ی داخلی نفوذ تاریخی ایران تو منطقه و فرصتهای ناشی از حماقتهای ترامپ در خطر ه
ناشناس۴۸۱۸۸۸۰۹:۵۲:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۷
مگر اينكه شما به روس ها وزنه بديد و الا كسي تو دنيا روسيه رو با اون اقتصاد متكي به نفت و گاز وزنه نميدونه شما چند كيلومتر خارج از مسكو بريد همش خرابه است با اين حرفا مشكلات مردم ايران حل نميشه
ناشناس۴۸۲۲۱۱۱۲:۱۲:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
مشکل مردم ایران ...است و هیچوقت شما نخواهید توانست این مشکل را به طور کامل پیاده کنید
ناشناس۴۸۲۰۳۵۱۰:۵۶:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
تا دیروز می گفتن نه شرقی نه غربی الان واسه نفوذ روسیه دارن خوشحالی میکنن
ناشناس۴۸۲۱۱۷۱۱:۳۲:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۱۷
روسیه دنبال عملی کردن وصیت پطر کبیر هست که هر طور شده به آبهای گرم راه پیدا کند نه که حمایت از ایران
ناشناس۴۸۲۰۶۰۱۱:۰۳:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۱۷
اصلا مذاکره با آمریکا بر سر چه چیزی باید باشد. سر انرژی اتمی یا موشکهایمان یا متحدانمان در منطقه مثل حزب الله یا انصارالله...خوب فکر می کنید آمریکا همین جا متوقف می شود؟ نه جانم بعدش یک چیز دیگر را بهانه می کنند.
علی۴۸۲۰۶۷۱۱:۰۷:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
... شرکت نفت روسها جزو اولین شرکتهایی بودند که به دستور ترامپ لبیک گفتند و رفتند و الان هم بزرگترین برنده تحریم و جنگ فقط روسیه است و بس گول نخوریم روسها طبق دستور ترامپ تولید نفت خود را بجای نفت ما افزایش دادند و دبروز مورد اعتراض رسمی وزارت نفت قرار گرفتند . ...
ناشناس۴۸۲۱۳۹۱۱:۴۰:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
هنوز مونده تا به قدرت بالای هوشی ترامپ ایمان بیارید اما علم این رو اثبات کرده که IQ این آقا بیش از حدنرماله پس قطعا شکست نمیخوره
ناشناس۴۸۲۸۰۳۱۶:۲۱:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۷
IQ بالا این همه رسوایی به بار می آره؟؟؟
ناشناس۴۸۳۴۳۹۰۰:۲۳:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۱۸
شب دراز است و قلندر بیدار .....
ناشناس۴۸۲۲۴۸۱۲:۲۲:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
کلا نظام جمهوری اسلامی در مورد سیاست خارجی و سرکوب داعش و زیاده خواهی های دنیای غرب و .... ۹۰ درصد درست عمل کرده است ولی در راه مبارزه با فساد و رانت خواری و دزدی نمره ...هم ... هست . ان چیزی که امروز مردم را آزرده خاطر کرده همین فساد ها و رانت ها و دزدی ها است که برخورد نمی شود .
ناشناس۴۸۲۶۱۵۱۴:۵۸:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۱۷
و شیوه غلط مملکت داری رو هم به مشکلات کشور اضافه کنید لطفا
ناشناس۴۸۲۲۹۹۱۲:۳۹:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۷
روسيه اس ٣٠٠ به ايران داد و اس ٤٠٠ به عربستان اقاى صادق حسينى نظر شما چيست بابت اين حركت و تجارت سلاح روسيه
ناشناس۴۸۲۴۲۲۱۳:۳۴:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۱۷
داش پوتین فعلا برای حاکمان منجی شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
علی۴۸۲۴۶۸۱۳:۵۳:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
تشبیه ایران به سندان خیلی جالب بود.یعنی ما اون زیر هستیم و مرتب از بالا روی ما می کوبند
کامران۴۸۳۱۱۲۲۰:۲۶:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۱۷
داداش تو آهنگری این چکش و سندانه که با همکاری هم به آهن فرم دلخواه رو میدن مسئله رو درست تفسیر کن
ناشناس۴۸۲۵۴۴۱۴:۲۶:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۷
همه طرح های بزرگ آمریکا از سیطره بر عراق و براندازی نظام سوریه گرفته تا جلوگیری از تاثیر مقاومت بر ساختار دولت لبنان، تغییر نظام در ایران و تسلط بر باب المندب، همگی با شکست مواجه شد و واشنگتن به کلی از ایجاد تغییری در هندسه جغرافیایی دو جهان عربی و اسلامی عاجز است.
ناشناس۴۸۳۳۲۶۲۳:۱۴:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۱۷
خواب دیدی خیر باشه.
ناشناس۴۸۲۸۰۷۱۶:۲۴:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۱۷
آثار پیروزی مشخص هست! اقتصاد در حال فروپاشیه!
جاوید۴۸۳۰۷۶۱۹:۴۶:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
الیس الصبح بقریب؟ اللهم عجل لولیک الفرج حقیقتا این احساس در ما زنده شده که یاران واقعی ولی عصر عج درحال زمینه سازی ظهورند

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 3. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 4. احمد توکلی: فرزندان همه مسئولان که رانت خوار نیستند/ پاسخ به پویش فرزندت کجاست موجب افزایش اعتماد عمومی است

 5. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 6. این همه بی‌تدبیری

 7. مهاجرت از نخبگان به سطح اقشار متوسط رسید

 8. انتظار کاهشی معامله‌گران در بازار ارز/ معاملات فردایی رونق گرفت

 9. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قابل خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 10. وقتی پیچ 7 سانتی در بدن بیمار جا ماند!+تصاویر

 11. معاون دادستان کشور: درخواست وزیر ارتباطات برای طرح موضوع رفع فیلتر توئیتر غیرقانونی است

 12. برای نجات ایران از جنگ‌ آب فقط ۵ سال وقت داریم

 13. خفاش تهران اعدام می‌شود

 14. نقشه راه رهبری برای مقابله با توطئه ترامپ

 15. رهبر انقلاب : کار کنید نگویید نمی‌گذارند! این حرف قابل پذیرشی نیست

 16. سردار مهماندار: طرح ترافیک 97 به انضباط کاری ندارد/ شرمنده مأموران‌مان هستیم

 17. عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران چقدر است؟

 18. خوش آمدگویی پادشاه عربستان به حجاج به زبان فارسی

 19. فرزندان ربیعی کجا هستند و چه شغلی دارند؟

 20. تشریح صحنه جنایت توسط پدری که دخترش را کشت

 21. سریال خیانت!

 22. ماجرای درخواست ۵۰۰ میلیونی یک نماینده از ربیعی

 23. مشروح برنامه ۹۰؛ بررسی خشم و خون روی سکوها و فوتبالیست‌های یزدی

 24. ارزش پول هند در پایین ترین سطح تاریخ خود

 25. تمرین نظامی انصارالله یمن  

پربحث‌های دیروز

 1. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 2. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 3. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 4. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 5. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 6. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 7. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 8. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 9. پرداخت غرامت جنگی عراق به کویت

 10. سخنگوی وزارت بهداشت: شرمنده‌ام که بعضی مطب‌ها کارتخوان ندارند

 11. فرزندان «رئیس سازمان بسیج» کجا هستند؟

 12. مردم ترکیه اینگونه در برابر آمریکا به کمک اردوغان رفتند  

 13. معاون وزیر راه: خودروسازان اجازه کاهش قیمت خودرو را نمی‎دهند

 14. نماز ظریف، واعظی و تخت روانچی در حاشیه اجلاس قزاقستان  

 15. پشت پرده مطب‌های بدون کارتخوان چیست؟

 16. معاون حقوقی رئیس‌جمهور: آمریکا باید بیش از ۱۱۰ میلیارد دلار به ایران خسارت دهد

 17. فلاحت پیشه: اجرای تحریم آمریکا علیه ایران موضع شخصی حیدر العبادی است، نه دولت عراق

 18. ابتکار ترکیه برای عبور از بحران ارزی  

 19. دولت نمی‌تواند به تنهایی در مورد سهم ایران در دریای خزر تصمیم‌گیری کند/در کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر در مورد سهم دریای خزر بحثی مطرح نشده است

 20. فرزندان ابطحی کجا هستند؟ + عکس

 21. بیانیه دفتر حیدرالعبادی در مورد روابط با ایران

 22. انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از فراکسیون امید/ تلاش سربازان ایرانی دولت انگیس برای براندازی/ علنی شدن دادگاه مفاسد اقتصادی/ باهنر: اصلاح‌طلبان زیرآب دولت را می‌زنند

 23. عراقچی: تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام همچنان قوی است

 24. برنده و بازنده جدال اردوغان و ترامپ

 25. ناو فرانسه کشتی آمریکایی را در تنگه هرمز اسکورت کرد

پربحث‌های هفته

 1. نقدی بر نظر دکتر احمد توکلی در باره تأثیر قطعی 30 درصدی سابقه تحصیلی در کنکور 98

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 7. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 10. ظریف: ناامیدی امروز مردم نتیجه سیاه نمایی منتقدان برجام است/ تضمین‌های حفظ برجام را می‌گیریم

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 13. آن زن فاسد را می‌بینند و این زنان مجاهد را نه + تصاویر

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. رهبر معظم انقلاب: هیچ‌کس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ این را به همه بگویید

 16. توضیحات پزشکیان درباره دخترش + واکنش پورابراهیمی

 17. رای مجلس به استیضاح وزیر کار/ خداحافظی ربیعی از دولت

 18. واکنش «جان بولتون» به پیشنهاد «روحانی» برای مذاکره با آمریکا

 19. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 20. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 21. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 22. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 23. افزایش تولید داخلی، شاه‌کلید افزایش ارزش پول ملی/ بزرگ‌ترین بیماری اقتصاد کشور چیست؟

 24. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 25. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

پربحث‌های اخیر

 1. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 2. ناو فرانسه کشتی آمریکایی را در تنگه هرمز اسکورت کرد

 3. همسر ترامپ می خوهد از او طلاق بگیرد!

 4. اردوغان به ترامپ: از پشت به متحد خود خنجر میزنی

 5. تمرین نظامی انصارالله یمن  

 6. بلوف کره شمالی به ترامپ در مذاکرات هسته‌ای چه بود؟

 7. آسانژ ایالات متحده را خجالت‌زده کرده است

 8. روایتی از جنگ ۳۳ روزه؛ انتظار شکارچیان حزب‌الله برای تانک‌های مرکاوا

 9. جان کری: نام نبردن ترامپ از جان مک کین، ننگ آور بود

 10. سی ان ان: ترکیه در آستانه یک بحران اقتصادی قرار دارد

 11. هشدار جان بولتون به ترکیه

 12. تاریخ احتمالی سومین دیدار رهبران دو کره

 13. اخراج مامور اف بی آی به علت ارسال پیام های ضدترامپ

 14. ترامپ نام کدام کشورها را اشتباه تلفظ کرده است؟

 15. حضور رئیس‌جمهور سابق آرژانتین در دادگاه به اتهام رشوه خواری

 16. دخالت آلمان در مناقشات بین ترکیه و آمریکا

 17. خوش رقصی العبادی برای ترامپ

 18. پایتختی که در حال غرق شدن است + عکس

 19. رسانه های چین به نقل از رهبر ایران: آمریکا غیرقابل اعتماد است

 20. ۵ برگ برنده مسکو برای مقابله با تحریم‌های واشنگتن

 21. تعداد اعضای داعش در سوریه و عراق

 22. رایزنی بولتون با سفیر ترکیه در خصوص کشیش زندانی

 23. ترامپ لایحه بودجه دفاعی آمریکا را امضا کرد/ جزئیات مربوط به ایران

پربحث‌های دیروز

 1. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 2. پرداخت غرامت جنگی عراق به کویت

 3. مردم ترکیه اینگونه در برابر آمریکا به کمک اردوغان رفتند  

 4. بیانیه دفتر حیدرالعبادی در مورد روابط با ایران

 5. برنده و بازنده جدال اردوغان و ترامپ

 6. ناو فرانسه کشتی آمریکایی را در تنگه هرمز اسکورت کرد

 7. بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان

 8. العبادی: به همه تحریم‌های آمریکا علیه ایران پایبند نیستیم

 9. فتوشاپ پسر ترامپ برای بالا بردن محبوبیت پدرش + تصاویر

 10. روسیه: یورو را جایگزین دلار می‌کنیم

 11. همسر ترامپ می خوهد از او طلاق بگیرد!

 12. اردوغان به ترامپ: از پشت به متحد خود خنجر میزنی

 13. قدم جدید دولت ترامپ برای تحریم ایران/ قطع دسترسی ایران به سوئیفت

 14. غیبت پنج ماهه ناوهای هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس/ کاهش چشمگیر کشتی‌های آمریکایی در منطقه

 15. قرقاش: اجازه نمی‌دهیم تحول راهبردی به نفع ایران رقم بخورد!

 16. نخست‌وزیر منتخب پاکستان به تهران می‌آید

 17. وزیر نروژی به دلیل سفر به ایران مجبور به استعفا شد!

 18. اقدام بانک مرکزی ترکیه برای بحران ارزی

 19. نخستین زن مسلمان کنگره آمریکا: به مسلمان بودن خود مفتخرم

 20. حمایت دوباره وزیر دفاع آمریکا از تشکیل ارتش فضایی

 21. سود سرشار آمریکا از درماندگی کانادا در فروش نفت

 22. واکنش تهران به ادعا‌های فرد روس درباره خزر

 23. جدیدترین موضع گیری مقام قطری ضد کشور‌های تحریم کننده

 24. تهدید آشکار لیبرمن به جنگ جدید با مردم غزه

 25. واکنش آذربایجان به توطئه ارزی ترامپ علیه ترکیه

پربحث‌های هفته

 1. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 2. آن زن فاسد را می‌بینند و این زنان مجاهد را نه + تصاویر

 3. واکنش «جان بولتون» به پیشنهاد «روحانی» برای مذاکره با آمریکا

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 6. نوسان ترامپ بین چکش روس ها و سندان ایرانی ها... پیروزی تاریخی محور مقاومت نزدیک است

 7. پرداخت غرامت جنگی عراق به کویت

 8. مردم ترکیه اینگونه در برابر آمریکا به کمک اردوغان رفتند  

 9. ظریف:کنوانسیون رژیم حقوقی خزر و 6 موافقتنامه در اجلاس سران در آکتائو امضا می‌شود

 10. مفتی اهل سنت عراق: نخستین مدافع ایران خواهم بود

 11. عراق معاملات دلاری با ایران را پایان می دهد

 12. تورم ونزوئلا از ۸۲ هزار درصد گذشت

 13. بیانیه دفتر حیدرالعبادی در مورد روابط با ایران

 14. کمیسیون اروپا: شرکت‌ها آزادند درباره حضور یا عدم حضور در ایران تصمیم بگیرند

 15. پشت پرده اصلاحات بن سلمان در عربستان

 16. برنده و بازنده جدال اردوغان و ترامپ

 17. اوباما ثروت خود را از کجا به دست می‌آورد و چگونه خرج می‌کند؟ +تصاویر

 18. اتحادیه اروپا: شرکت‌های اروپایی تابع آمریکا در تحریم‌ها علیه ایران، تحریم می‌شوند

 19. ناو فرانسه کشتی آمریکایی را در تنگه هرمز اسکورت کرد

 20. روحانی در دیدار با پوتین: تلاش کنیم خزر به دریای صلح و دوستی تبدیل شود

 21. بولتون باز هم علیه ایران گزافه‌گویی کرد

 22. بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان

 23. تأکید مجدد چین بر مخالفت با تحریم‌های آمریکا علیه ایران

 24. خودروساز آلمانی فعالیت خود را در ایران متوقف کرد

 25. پلیس آمریکا روزی چند نفر را می‌کشد؟

آخرین عناوین