روزنامه البناء لبنان مطرح کرد؛ نوسان ترامپ بین چکش روس ها و سندان ایرانی ها... پیروزی تاریخی محور مقاومت نزدیک است

گروه جهان الف،   3970516195 ۴۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
نوسان ترامپ بین چکش روس ها و سندان ایرانی ها... پیروزی تاریخی محور مقاومت نزدیک است

روزنامه البناء در تحلیلی پیرامون خروج آمریکا از برجام و وضعیت امروز منطقه می نویسد: همه چیز در غرب آسیا حکایت از یک پیروزی تاریخی برای محور مقاومت دارد که به زودی به صورت علنی اعلام می شود و این مساله به معنای شکستی پر سر و صدا برای امپراطوری کوتاه مدت آمریکاست.

به گزارش الف، همه طرح های بزرگ آمریکا از سیطره بر عراق و براندازی نظام سوریه گرفته تا جلوگیری از تاثیر مقاومت بر ساختار دولت لبنان، تغییر نظام در ایران و تسلط بر باب المندب، همگی با شکست مواجه شد و واشنگتن به کلی از ایجاد تغییری در هندسه جغرافیایی دو جهان عربی و اسلامی عاجز است.

روزنامه البناء در ادامه می نویسد: پس از آنکه واشنگتن ضرورت سازش با مسکو، محال بودن مقابله با گسترش نفوذ و قدرت ایران و همبستگی محور مقاومت در تمام میدان ها را دریافته و به آن اذعان کرد، هیچ تحول دراماتیکی در سیاست آمریکا، در سوریه یا ایران، عراق و یا یمن روی نخواهد داد.

در مقابل، روسیه با قدرت در حال افزایش نفوذ خود در منطقه عربی و اسلامی و سنگین کردن وزنه خود در جهان است تا با تمام نقشه های آمریکایی ها در زمینه ایجاد شکاف بین مسکو و پکن یا جلوگیری از ائتلاف استراتژیک آن با محور مقاومت و اساسا با تهران، مقابله کند.

در این میان، دونالد ترامپ به نظر در برابر دشمن تاریخی اش، انقلاب اسلامی ایران، دچار آشفتگی شده و با دستپاچگی عمل می کند؛ آیا برای براندازی نظام ایران وارد جنگی می شود؟ حال آنکه از ورود به هر گونه جنگی علیه ایران ناتوان است و یا اینکه مقامات ایرانی را دعوت به مذاکره ای شبیه به مذاکره با کره شمالی می کند؟ تنها به این خاطر که معتقد است مذاکره بی نتیجه بهتر از روی دادن جنگی پر هزینه و در نهایت بدون دستاوردی مهم است؟

برای روشن تر شدن سردرگمی ترامپ در قبال منطقه و بویژه ایران، به مقاله دو نویسنده آمریکایی در این مورد اشاره می کنیم:

اول: جین براندولار در مقاله ای تحت عنوان«هرگز توافق هسته ای دومی با ایران در کار نخواهد بود»، برای نشنال اینترست نوشت: احتمالات مذاکره دوباره با ایرانیها برای امضای توافقی جدید، نزدیک به صفر است و احتمال آن نمی رود که رئیس جمهور آمریکا بتواند در زمانی نزدیک با ایرانیها دیداری داشته باشد.

نویسنده این مقاله، مدیر مطالعات خاورمیانه ای نشریه مذکور است که بین سالهای 2009 و 2016 بعنوان افسر نیروی دریایی آمریکا در افغانستان، گوانتانامو و منطقه خلیج{فارس} خدمت کرده است.

نویسنده دوم، سینا طوسی، پژوهشگر مسائل ایران و خاورمیانه است که در همین نشریه مقاله ای تحت عنوان«سیاست ترامپ محکوم به شکست است» منتشر نمود که مهمترین بخشهای آن بدین شرح است:

-در سال 1946، یک زن ایرانی در شهر خرمشهر در یک سخنرانی کوبنده از مسئولان خواست شرکت نفت ایرانی را ملی کنند.

-ایالات متحده به مأموران سی آی ای دستور داد با همکاری انگلیس دولت مصدق را سرنگون کنند؛ به این دلیل که نفت ایران را ملی کرده بود.

-سخنان پومپئو در جمع ایرانیها که چند روز پیش در لس آنجلس ایراد شد، خاطره اقدام احمد الجلبی و شورای ملی عراق را به ذهن متبادر می سازد که تلاش کردند جورج بوش را قانع کنند حمله به عراق مانند یک اقدام تفریحی است؛ اما نتیجه، یک فاجعه انسانی و شکست استراتژی ایالات متحده بود.

-به نظر می رسد سیاست ترامپ در قبال ایران نیز به همان مسیر عقب نشینی استراتژیک می رود. رئیس جمهور آمریکا اشتباها تصور می کند که می تواند ایران را به اجبار وادار به تغییر سیاست هایش کند و این مساله یک علت ساده دارد: اغلب ایرانیها، صرفنظر از اختلافات داخلی، مخالف دخالت ایالات متحده در مسائل کشورشان هستند و این مهم به یک اصل کلی در افکار عمومی 100 ساله ایرانی ها باز می گردد که معتقدند هدف دولتهای غربی، سیطره بر مقدرات ملتهاست.

 - در صورتی که واشنگتن قصد دارد از خواسته های ملت ایران حمایت کند، باید اعتراف کند که این حمایت با ماجراجویی های ترامپ و هم پیمانان مستبدش در منطقه، ممکن نیست و به ناچار باید تغییراتی بنیادین در سیاستهای خود داشته باشند، که مهمترین آن، دوری از مقابله با ایران و وارد آوردن فشار به آن است.

هر دو مقاله دلالت بر این نکته مهم دارند که مذاکره با ایران و یا تهدید آن، هیچ دستاوردی نصیب دولت آمریکا نمی کند؛ چرا که تهران و هم پیمانان آن در سطح منطقه و جهان، نسبت به واشنگتن دست بالاتری دارند...

اگر ترامپ از گزینه جنگ با ایرانیها بگریزد، در تفاهم با روسها محاصره می شود و این به معنای شکستی بزرگ برای آمریکا و تسلیم شدن آن در مقابل موازین و معیارهای جدید است. بدین معنا، عملا ایالات متحده بین چکش روسها و تفاهم با آنها و سندان ایرانیها گرفتار شده است؛ که می توانند گام به گام به جنگی نزدیک شوند که علاوه بر آزادسازی جولان، آمریکایی ها را از آبهای گرم مدیترانه دور کند؛ اگر  باعث اخراج کلی آنها از منطقه نشود...

نویسنده: صادق الحسینی/ مترجم: مریم نصرالهی

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۸۱۶۳۸۰۷:۲۴:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۱۷
لطفا مذاکره کنید
ناشناس۴۸۱۷۸۱۰۹:۱۱:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۷
مذاکره کردیم... اونا پارش کردن...میخای تا بریم ازشون عذرخواهی کنیم
ناشناس۴۸۱۹۵۹۱۰:۲۲:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
نه ، باید آتیشش بزنیم .
فرزاد۴۸۱۸۳۳۰۹:۳۳:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۱۷
عزیز جان مذاکر کردند... زدن زیرش....مذاکره کردن با کسی که به عهد و پیمانش وفا نمیکنه جهالت است...
ناشناس۴۸۲۴۹۶۱۴:۰۶:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
چرا فكر ميكنيد ما در شرايط برابر هستيم ؟ چند صباح ديگر اروپا هم با آمريكا كنار مياد و فشار بيشتر ميشه . دل به روسيه و چين هم نميشه بست .
ناشناس۴۸۳۱۴۸۲۱:۰۲:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۱۷
شما از این منطق مذاکره برای فروش منزل یا خودروی شخصیتون استفاده کنید. کشور صاحب داره.
ناشناس۴۸۲۸۷۶۱۷:۱۲:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۷
اعتبار آمریکا -دور دوم ریاست جمهوری ترامپ همه در گرو کشاندن ایران به پای مذاکره است. درصورتی که ما مذاکره کنیم قانون شکنی آمریکا -تبهکار بودن خودمون رو تایید میکنیم و این حق به دنیا میدیم که بدون هیچ قانونی با ما برخورد کنه زور بگه تو تمام کارهای ما دخالت کنه آمریکا سهمشو گرفت بعد نوبت زورگویی اروپاست بعدم سایرین ولی اگه آمریکا سیلی خورد بقیه حساب کار دستشون میاد.
ناشناس۴۸۳۴۳۶۰۰:۲۱:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۱۸
من از بیگانگان هرگز ننالم که با من هر چه کرد آن آشنا کرد
محمد۴۸۱۶۴۰۰۷:۲۶:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۷
نیروهای آمریکایی نزدیک مرز ایران در ترکیه و افغانستان در حال ساختن پایگاه نظامی هستند ، عربستان و امارات مثل همیشه منتظر فرصت هستند تا به آرزوی دیرینه خودشون برسند و با تمام توانشون ایران را برای همیشه حذف کنند ، با وجود متن بالا مثل اینکه واقعا یک جنگ نظامی با آمریکا و اسرائیل و عربستان و امارات در پیش خواهیم داشت ، جنگ اقتصادی که فقط برای ما بود ، امیدوارم جنگ نظامی فقط برای ما نباشه ، باید دید که واکنش روسیه و چین به این جنگ چطوریه؟! ، آیا روسیه با گرفتن پولهای کلان از عربستان و امارات ما را به اسرائیل و آمریکا می فروشه یا از ما حمایت می کنه؟! ، تاریخ نشون داده که روسیه همیشه از پشت به ما خنجر زده!!!
ناشناس۴۸۲۱۵۵۱۱:۴۷:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۷
تاریخ در مورد آمریکا هم خیلی چیزا نشون داده بود ولی چطور با اون پیشینه تاریک و سیاه تن به مذاکره چندباره دادیم و برجام و پذیرفتیم؟!!!
جعفر۴۸۳۳۳۱۲۳:۱۶:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۱۷
کاش میشد ...در این باره سوال کرد.
ناشناس۴۸۲۸۶۵۱۷:۰۳:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۷
خوب رفیق با این شرایط پیچیده که به قول شما بوی جنگ میاد آیا حماقت نیست که توان دفاعی مون رو بدیم بره؟ مگه ترامپ از مذاکره با ما چی میخواد؟ توان دفاعی مارو!
ناشناس۴۸۱۶۶۱۰۷:۵۸:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
از روزنامه ای که به سمت روسیه خم شده، فقط مطالب یک سویه می توان شنید که چه بسا ذهن گرایانه هم می تواند باشد.
ناشناس۴۸۲۹۸۰۱۸:۴۴:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۱۷
از ذهن هایی که به سمت آمریکا .. خم شده هم انتظاری نمیشه داشت
ناشناس۴۸۱۷۵۲۰۹:۰۳:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۷
بجای این تفکرات به فکر مردم باشید
ناشناس۴۸۱۷۹۴۰۹:۱۹:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
با تحريم ايران امريكا با دست خودش خودش را نابود كرد
ناشناس۴۸۲۱۲۱۱۱:۳۳:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
گزارش رسیده فقر وقحطی در امریکا راه افتاده اب معدنی هم حتی گیر نمیاد و اب برا خوردن ندارن امریکای استکبار در حال نابودی است
ناشناس۴۸۱۸۱۵۰۹:۲۶:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۱۷
بابا اقتصادمون داره نابود میشه بعد شما میگید پیروز شدیم.
کاسب تحریم۴۸۱۹۳۴۱۰:۱۴:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۱۷
خیلی پیروزیم ما
ناشناس۴۸۲۲۹۶۱۲:۳۸:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
خیییییلیییی
ناشناس۴۸۲۸۳۴۱۶:۴۳:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۱۷
پیروزی حق مسلم ما است و بهش رسیدیم
ناشناس۴۸۱۸۲۱۰۹:۲۹:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
فقط از این میسوزم که به خاطر فساد و بی عرضگی ها و بی فکری ها ی داخلی نفوذ تاریخی ایران تو منطقه و فرصتهای ناشی از حماقتهای ترامپ در خطر ه
ناشناس۴۸۱۸۸۸۰۹:۵۲:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۷
مگر اينكه شما به روس ها وزنه بديد و الا كسي تو دنيا روسيه رو با اون اقتصاد متكي به نفت و گاز وزنه نميدونه شما چند كيلومتر خارج از مسكو بريد همش خرابه است با اين حرفا مشكلات مردم ايران حل نميشه
ناشناس۴۸۲۲۱۱۱۲:۱۲:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
مشکل مردم ایران ...است و هیچوقت شما نخواهید توانست این مشکل را به طور کامل پیاده کنید
ناشناس۴۸۲۰۳۵۱۰:۵۶:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
تا دیروز می گفتن نه شرقی نه غربی الان واسه نفوذ روسیه دارن خوشحالی میکنن
ناشناس۴۸۲۱۱۷۱۱:۳۲:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۱۷
روسیه دنبال عملی کردن وصیت پطر کبیر هست که هر طور شده به آبهای گرم راه پیدا کند نه که حمایت از ایران
ناشناس۴۸۲۰۶۰۱۱:۰۳:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۱۷
اصلا مذاکره با آمریکا بر سر چه چیزی باید باشد. سر انرژی اتمی یا موشکهایمان یا متحدانمان در منطقه مثل حزب الله یا انصارالله...خوب فکر می کنید آمریکا همین جا متوقف می شود؟ نه جانم بعدش یک چیز دیگر را بهانه می کنند.
علی۴۸۲۰۶۷۱۱:۰۷:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
... شرکت نفت روسها جزو اولین شرکتهایی بودند که به دستور ترامپ لبیک گفتند و رفتند و الان هم بزرگترین برنده تحریم و جنگ فقط روسیه است و بس گول نخوریم روسها طبق دستور ترامپ تولید نفت خود را بجای نفت ما افزایش دادند و دبروز مورد اعتراض رسمی وزارت نفت قرار گرفتند . ...
ناشناس۴۸۲۱۳۹۱۱:۴۰:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
هنوز مونده تا به قدرت بالای هوشی ترامپ ایمان بیارید اما علم این رو اثبات کرده که IQ این آقا بیش از حدنرماله پس قطعا شکست نمیخوره
ناشناس۴۸۲۸۰۳۱۶:۲۱:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۷
IQ بالا این همه رسوایی به بار می آره؟؟؟
ناشناس۴۸۳۴۳۹۰۰:۲۳:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۱۸
شب دراز است و قلندر بیدار .....
ناشناس۴۸۲۲۴۸۱۲:۲۲:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
کلا نظام جمهوری اسلامی در مورد سیاست خارجی و سرکوب داعش و زیاده خواهی های دنیای غرب و .... ۹۰ درصد درست عمل کرده است ولی در راه مبارزه با فساد و رانت خواری و دزدی نمره ...هم ... هست . ان چیزی که امروز مردم را آزرده خاطر کرده همین فساد ها و رانت ها و دزدی ها است که برخورد نمی شود .
ناشناس۴۸۲۶۱۵۱۴:۵۸:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۱۷
و شیوه غلط مملکت داری رو هم به مشکلات کشور اضافه کنید لطفا
ناشناس۴۸۲۲۹۹۱۲:۳۹:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۷
روسيه اس ٣٠٠ به ايران داد و اس ٤٠٠ به عربستان اقاى صادق حسينى نظر شما چيست بابت اين حركت و تجارت سلاح روسيه
ناشناس۴۸۲۴۲۲۱۳:۳۴:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۱۷
داش پوتین فعلا برای حاکمان منجی شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
علی۴۸۲۴۶۸۱۳:۵۳:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
تشبیه ایران به سندان خیلی جالب بود.یعنی ما اون زیر هستیم و مرتب از بالا روی ما می کوبند
کامران۴۸۳۱۱۲۲۰:۲۶:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۱۷
داداش تو آهنگری این چکش و سندانه که با همکاری هم به آهن فرم دلخواه رو میدن مسئله رو درست تفسیر کن
ناشناس۴۸۲۵۴۴۱۴:۲۶:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۷
همه طرح های بزرگ آمریکا از سیطره بر عراق و براندازی نظام سوریه گرفته تا جلوگیری از تاثیر مقاومت بر ساختار دولت لبنان، تغییر نظام در ایران و تسلط بر باب المندب، همگی با شکست مواجه شد و واشنگتن به کلی از ایجاد تغییری در هندسه جغرافیایی دو جهان عربی و اسلامی عاجز است.
ناشناس۴۸۳۳۲۶۲۳:۱۴:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۱۷
خواب دیدی خیر باشه.
ناشناس۴۸۲۸۰۷۱۶:۲۴:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۱۷
آثار پیروزی مشخص هست! اقتصاد در حال فروپاشیه!
جاوید۴۸۳۰۷۶۱۹:۴۶:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
الیس الصبح بقریب؟ اللهم عجل لولیک الفرج حقیقتا این احساس در ما زنده شده که یاران واقعی ولی عصر عج درحال زمینه سازی ظهورند
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های اخیر

 1. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 2. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 3. جهانگیری: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست/ تورم را تک نرخی کردیم

 4. سلطانی فراتر از سکه/ وحید مظلومین در یک قدمی اعدام   

 5. ضرغامی: موافق حضور زنان در استادیوم هستم/ معتقدم آقای روحانی محافظه‌کاری می‌کنند

 6. تشریح برنامه جدید بانک مرکزی برای تعادل در بازار ارز

 7. حاجی‌بابایی: CFT یعنی آمریکا در بانکها سیستمی نصب می‌کند که براحتی به گردش مالی ایرانی‌ها دسترسی پیدا کند

 8. واکنش رئیس سازمان پدافند غیرعامل به احتمال تحریم اینترنت ایران از سوی آمریکا

 9. زائران اربعین چگونه "۱۰۰ هزار دینار" بانک ملی را دریافت کنند؟

 10. آخوندی رفت...  

 11. آقای روحانی به مشکلات اقتصادی و مطالبات مردم بی‌توجهی می‌کند/ چرا وزیری که ناکارآمد است کنار گذاشته نمی‌شود/ امروز نیازمند فرمانده هستیم

 12. کاهش قیمت دلار به ۱۳۸۰۰ تومان/ سکه ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد + جدول

 13. مطهری: قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شامل شهرداران نمی‌شود

 14. لجاجت منتظری در برابر نصیحت‌های امام خمینی (ره)

 15. هشدارپوتین به آمریکا

 16. سرپرست وزارت صنعت خبر داد: اختصاص ۱۰ میلیارد دلار به تولید داخل

 17. آخرین آمار مسموم شدگان مشروبات الکلی در البرز/ ۵ نفر نابینا شدند

 18. آیت‌الله علوی گرگانی: درباره مشکلات مردم به مسوولان تذکر داده‌ام

 19. اسیدپاشی در باغ‌فیض بعد از تماشای فیلم

 20. وام مسکن ۳۰۰ میلیون تومان می‌شود؟

 21. دست شکسته کواکبیان  

 22. عبدالباری عطوان: تازه اول ماجرای خاشقچی هستیم

 23. ارز جهانگیری خلق الساعه نبود؟  

 24. جهانگیری خطاب به شریعتمداری: پشت تریبون حرف می‌زند و می‌گوید بیکارم؛ در حالی است که همین امروز مطمئن شد وزیر بعدی است

 25. پدر شهید ۴ ساله حمله تروریستی اهواز: شخصاً در محل شلیک موشک‌ها حضور داشتم

پربحث‌های دیروز

 1. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 2. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 3. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 4. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 5. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 6. جهانگیری: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست/ تورم را تک نرخی کردیم

 7. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 8. سلطانی فراتر از سکه/ وحید مظلومین در یک قدمی اعدام   

 9. چرا آخوندی استعفا کرد؟

 10. دلار آمریکا واحد پول کدام کشورها است؟

 11. بسته اروپایی‌ها باید قبل از تحریم‌های ۱۳ آبان اجرایی شود/ موضوع برجام با FATF متفاوت است/ نمی‌توان به اظهارات مقامات اروپایی اطمینان داشت

 12. ضرغامی: موافق حضور زنان در استادیوم هستم/ معتقدم آقای روحانی محافظه‌کاری می‌کنند

 13. مجری‌هایی که ممنوع‌التصویر شدند

 14. تشریح برنامه جدید بانک مرکزی برای تعادل در بازار ارز

 15. اعتراف عربستان به قتل خاشقچی، تشدید اختلاف در کاخ سفید و برگ برنده اردوغان

 16. تذکر امام خمینی به حاج احمد درباره بیت جماران

 17. حاجی‌بابایی: CFT یعنی آمریکا در بانکها سیستمی نصب می‌کند که براحتی به گردش مالی ایرانی‌ها دسترسی پیدا کند

 18. آقای روحانی! ۹۷ درصد، معرفی شریعتمداری بعنوان وزیر کار را "توهین به شعور مردم" می‌دانند

 19. سوابق تحصیلی و کاری گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت

 20. واکنش رئیس سازمان پدافند غیرعامل به احتمال تحریم اینترنت ایران از سوی آمریکا

 21. زائران اربعین چگونه "۱۰۰ هزار دینار" بانک ملی را دریافت کنند؟

 22. آخوندی رفت...  

 23. محمد اسلامی؛ گزینه دولت برای وزارت راه را بهتر بشناسید

 24. رشد علمی کشور تا ۶ سال پیش ۱۳ برابر میانگین دنیا بود

 25. آقای روحانی به مشکلات اقتصادی و مطالبات مردم بی‌توجهی می‌کند/ چرا وزیری که ناکارآمد است کنار گذاشته نمی‌شود/ امروز نیازمند فرمانده هستیم

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 3. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 4. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 5. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 6. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 7. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 8. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 9. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 10. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 11. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 12. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 13. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 14. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 15. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 16. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

 17. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 18. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 19. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 20. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 21. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

 22. شوخی زشت سناتور آمریکایی: شاید دی‌ان‌ای من ایرانی باشد؛ وحشتناک است!

 23. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 24. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 25. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

علی بابا-AL97AB1گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. عبدالباری عطوان: تازه اول ماجرای خاشقچی هستیم

 2. منندز: خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد انزوای آمریکا را افزایش می‌دهد

 3. فوکوس: باور کردن روایت ریاض از مرگ خاشقچی، به قدرت تخیل بالایی نیاز دارد

 4. اردوغان و ترامپ درباره «لزوم شفاف‌سازی» در مورد قتل خاشقچی گفت‌وگو کردند

 5. استراتژی کیف پول و ترور شخصیت‌ها؛ سیاست عربستان برای سلطه بر یمن

 6. ورود سه صندوق سیاه‌رنگ به داخل کنسولگری سعودی در استانبول

 7. ترامپ مکاتباتش را با رهبر کره شمالی «نامه‌های عاشقانه» توصیف کرد!

 8. قاسمی: دولت کانادا آمادگی لازم برای پیشبرد روابط با ایران را ندارد

 9. مرکل: در شرایط کنونی امکان فروش سلاح به ریاض وجود ندارد

 10. قطر شایعه انتقال سلاح از تهران به بیروت از طریق آسمان دوحه را رد کرد

 11. متن کامل بیانیه پایانی نشست اکتبرFATF درباره ایران

 12. مقام پارلمانی در برلین: دیپلمات‌های عربستان را از آلمان اخراج کنید

 13. شرط آمریکا برای معافیت خریداران نفت ایران/ عقب نشینی از به صفر رساندن صادرات ایران

 14. عضو سنای آمریکا؛ سعودی ها هرگز دوستان ما نبودند/ نقش بن سلمان در قتل خاشقجی

 15. منوچین پس از دیدار با نتانیاهو: درباره اعمال تحریم‌ها علیه ایران صحبت کردیم

 16. الجبیر: نزدیکان بن سلمان در قتل خاشقچی دست ندارند/قتل خاشقچی «اشتباه» و «خودسرانه» بود

 17. گفتگو‎ی نتانیاهو با وزیر خزانه‌داری آمریکا در مورد ایران

 18. ضربه سنگین یمنی‌ها به نیرو‌های ائتلاف سعودی-اماراتی

 19. آلمان خواستار پاسخ بین‌المللی منسجم به حادثه خاشقجی شد

 20. تاکید ظریف بر حفظ حقوق ایرانیان مقیم خارج از کشور

 21. رئیس کمیته خارجی سنا: بن‌سلمان قتل «خاشقچی» را مدیریت کرده است

 22. تبعات تحریم نفتی ایران برای چین

 23. واکنش وزیر خزانه داری آمریکا به اعمال تحریم علیه عربستان

 24. روایت تازه سعودی‌ها از قتل خاشقچی: می‌خواستیم ساکتش کنیم، اما مُرد!

 25. روسیه: در صورت خروج یکجانبه آمریکا از توافق‌ها، اقدام تلافی‌جویانه انجام می‌دهیم

پربحث‌های دیروز

 1. اعتراف عربستان به قتل خاشقچی، تشدید اختلاف در کاخ سفید و برگ برنده اردوغان

 2. سه احتمال الجزیره درباره سرنوشت جسد جمال خاشقچی

 3. عبدالباری عطوان: تازه اول ماجرای خاشقچی هستیم

 4. عناصر برکنارشده شاه سعودی کیستند؟

 5. ارتش توئیتری عربستان علیه منتقدان

 6. اردوغان: به ملک سلمان گفتم کنسول عربستان رفتار بی‌پروایی دارد/ ریاض باید تمام ابهامات را رفع کند

 7. ۸ پرسش که در روایت عربستان سعودی از قتل خاشقچی بی‌پاسخ ماند

 8. ترامپ: از موضع عربستان درباره مرگ خاشقجی راضی نیستم

 9. حمایت اتحادیه عرب از عربستان در پرونده خاشقجی

 10. ورود سه صندوق سیاه‌رنگ به داخل کنسولگری سعودی در استانبول

 11. ترامپ مکاتباتش را با رهبر کره شمالی «نامه‌های عاشقانه» توصیف کرد!

 12. قاسمی: دولت کانادا آمادگی لازم برای پیشبرد روابط با ایران را ندارد

 13. مرکل: در شرایط کنونی امکان فروش سلاح به ریاض وجود ندارد

 14. قطر شایعه انتقال سلاح از تهران به بیروت از طریق آسمان دوحه را رد کرد

 15. متن کامل بیانیه پایانی نشست اکتبرFATF درباره ایران

 16. مقام پارلمانی در برلین: دیپلمات‌های عربستان را از آلمان اخراج کنید

 17. شرط آمریکا برای معافیت خریداران نفت ایران/ عقب نشینی از به صفر رساندن صادرات ایران

 18. عضو سنای آمریکا؛ سعودی ها هرگز دوستان ما نبودند/ نقش بن سلمان در قتل خاشقجی

 19. منوچین پس از دیدار با نتانیاهو: درباره اعمال تحریم‌ها علیه ایران صحبت کردیم

 20. الجبیر: نزدیکان بن سلمان در قتل خاشقچی دست ندارند/قتل خاشقچی «اشتباه» و «خودسرانه» بود

 21. گفتگو‎ی نتانیاهو با وزیر خزانه‌داری آمریکا در مورد ایران

 22. ضربه سنگین یمنی‌ها به نیرو‌های ائتلاف سعودی-اماراتی

 23. آلمان خواستار پاسخ بین‌المللی منسجم به حادثه خاشقجی شد

 24. تاکید ظریف بر حفظ حقوق ایرانیان مقیم خارج از کشور

 25. رئیس کمیته خارجی سنا: بن‌سلمان قتل «خاشقچی» را مدیریت کرده است

پربحث‌های هفته

 1. شوخی زشت سناتور آمریکایی: شاید دی‌ان‌ای من ایرانی باشد؛ وحشتناک است!

 2. اعتراف سفیر عربستان در ترکیه به قتل جمال خاشقچی + جزئیات

 3. نژادپرستی علیه ایرانی ها پشت ویترین ترکیه ای!

 4. آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعلام کرد

 5. روایتی تکان‌دهنده از حرمسرای قذافی

 6. آل‌سعود با بن‌بستی بی‌سابقه مواجه است؛ آیا ریاض برای مقابله با ترامپ، با تهران آشتی می‌کند؟

 7. اره‌ای که بدن خاشقچی را با آن تکه‌تکه کردند + عکس

 8. توضیح سناتور آمریکایی درباره سخنان توهین‌آمیز علیه ایرانی‌ها: جوک گفتم

 9. ایرانیان از خاندان خاشقچی چه خاطراتی دارند؟

 10. پلیس ترکیه: خاشقچی در داخل ساختمان کنسولگری سعودی کشته شده است

 11. وزیر خارجه انگلیس: اگر خاشقچی را نکشته‌اند، پس او کجاست؟

 12. اعتراف عربستان به قتل خاشقچی، تشدید اختلاف در کاخ سفید و برگ برنده اردوغان

 13. پوتین: روسیه اجازه نداد که دولت سوریه سقوط کند

 14. واکنش مقتدی صدر به اظهارات ترامپ درباره قتل خاشقچی

 15. ظهور شاهزاده تاریکی از استانبول؛ ادامه زنجیره ناکامی‌های ولی‌عهد جوان سعودی

 16. انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا؛ همه پرسی درباره ترامپ و سرانجام تحریم‌ها علیه ایران

 17. بازی جدید ترامپ برای رهایی بن سلمان از ماجرای خاشقچی

 18. ترامپ: توضیح ریاض درباره خاشقچی معتبر است/ برای مهار ایران به سعودی نیاز داریم

 19. بن سلمان بر این باور است که ترامپ ریاض را از بحران نجات می هد/ اردوغان در حال مدیریت ماجرای خاشقچی است

 20. موگرینی: طرح کانال پرداخت مالی مستقیم با ایران طی هفته‌های آینده اجرایی می‌شود

 21. خبر خوش سپاه پاسداران از هلاکت امیر داعش و طراح اصلی جنایت تروریستی اهواز در عملیات نیروهای مقاومت

 22. برایان هوک: هدفمان رساندن صادرات نفت ایران به صفر است

 23. مشاور ملک عبدالله: «خاشقجی» به قتل رسیده و جسدش از ترکیه خارج شده است

 24. گروه ویژه اقدام مالی تا فوریه 2019 به ایران مهلت داد

 25. واکنش نماینده ایران به ادعای امارات درباره جزایر۳گانه ایران+فیلم

آخرین عناوین