مگنت-ستاره یک مربع

واکنش «جان بولتون» به پیشنهاد «روحانی» برای مذاکره با آمریکا

گروه جهان الف،   3970516022 ۵۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
واکنش «جان بولتون» به پیشنهاد «روحانی» برای مذاکره با آمریکا

مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی است که تحریمهای یکجانبه آمریکا باعث بروز اغتشاش و ناآرامی در ایران شده است.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با شبکه سی ان ان درباره اجرای دوباره تحریمهای علیه ایران توسط دونالد ترامپ گفت: تحریمهای یکجانبه واشنگتن در حال حاضر تاثیر عمده‌ای گذاشته است.  

وی افزود: تا به امروز ما شاهد تداوم اعتراضات بوده‌ایم، اغتشاشات در شهرهای کوچک و شهرهای بزرگ و سراسر ایران به موازات بدتر شدن اوضاع اقتصادی ادامه داشته است. بنابراین من فکر می‌کنم بازگرداندن تحریمها همین الان تاثیر زیادی داشته است. 

تحریمهای آمریکا علیه ایران که در ماه اردیبهشت به امضای دونالد ترامپ رسیده بود از ساعت 8 صبح روز سه شنبه به وقت تهران وارد فاز اجرایی شده است. 

وی تاکید کرد که واشنگتن فشارهای بی سابقه‌ای را روی ایران اعمال خواهد کرد و اعضای دولت با همتایان اروپایی خود مذاکرات فشرده‌ای داشته‌اند تا آنها را به بازگرداندن تحریمها علیه ایران علیرغم توافق هسته‌ای مجاب کنند. 

مشاور امنیت ملی تندروی کاخ سفید افزود: از زمانی که رئیس جمهور تصمیم خود را برای خروج از توافق اعلام کرده است طی سه ماه ما با دوستان خود در اروپا و سراسر جهان ارتباط برقرار کردیم تا آنها نیز به ما بپیوندند. 

این درحالیست که اتحادیه اروپا روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای از اقدام آمریکا مبنی بر بازگراندن تحریمها عمیقا ابراز تاسف کرد. کشورهای اروپایی مخالف خروج آمریکا از توافق هسته‌ای بودند واعلام کردند قصد دارند برجام را بدون حضورآمریکا حفظ کنند. 

بولتون در این زمینه گفت که علیرغم اختلافات موجود، شرکتهای اروپایی تجارت با آمریکا را بر تجارت با ایران ترجیح می‌دهند. 

او در واکنش به سخنان حسن روحانی رئیس جمهور ایران که دوشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی به مذاکرات بدون پیش شرط با آمریکا اشاره کرده بود ابراز تردید کرد و گفت: اجازه بدهید ببینیم یک پیشنهاد واقعی است یا اینکه بیشتر پروپاگاندا است. 

وی افزود: اگر ایرانیها مایلند بیایند و درباره همه رفتارهای مخربشان در منطقه و جهان گفتگو کنند فکر می‌کنم رئیس جمهور ترامپ نیز مایل به انجام آن باشد.  

به گزارش فارس، قابل ذکر است که روحانی در گفتگوی تلویزیونی خود در شب گذشته مستقیما از مذاکره بدون شرط با آمریکا سخن نگفت و تاکید کرد که اگر آمریکائیها غرامت اقدامات مخرب خود علیه ملت ایران طی دهه‌های گذشته را بپردازند ایران آماده مذاکره بدون شرط است.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۵ اَمرداد ۱۳۹۷فروزنده: عده‌ای جاهلانه یا مغرضانه «مذاکره با آمریکا» را مطرح می‌کنند
۲۵ اَمرداد ۱۳۹۷گزارش ادعایی المانیتور درباره احتمال دیدار ترامپ و روحانی
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷تکذیب جمله‌ تحریف شده منتسب به رهبر انقلاب در دیدار ۲۲ مرداد ۹۷ و انتشار اصل آن
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷واکنش آمریکا به بیانات رهبری درباره پیشنهاد ترامپ
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷دست رد انگلیس به درخواست ضدایرانی آمریکا
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷جهانگیری: مذاکره با آمریکا پذیرفتنی نیست
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷واکنش آمریکا به مواضع العبادی درباره تحریم ایران
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷ موسویان:ایران مجرب ترین و مقاوم ترین کشور جهان درمقابله با تحریمهای آمریکاست
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷قاضی‌پور: مذاکره با آمریکا مذاکره با یک گرگ درنده است
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷تحریم، جنگ، مذاکره
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷سی‌ان‌ان: بر تحریم‌های آمریکا برای مجبور کردن ایران به مذاکره حساب باز نکنید

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

تبریزی۴۷۹۹۹۸۰۸:۳۷:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۱۶
"علیرغم اختلافات موجود، شرکتها و بانک ها اروپایی تجارت با آمریکا را بر تجارت با ایران ترجیح می‌دهند " همین یک مورد کافی نیست تا بفهمید مذاکره با اروپا بی فایده است و باید با امریکا مذاکره کرد؟
ناشناس۴۸۰۰۶۴۰۹:۱۶:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۱۶
بعضی دوست ندارند حقیقت را ببینند و چوبش هم خواهند خورد حیف که مردم له میشن
محمد قاسمی۴۸۰۳۳۶۱۱:۳۷:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۱۶
آقایون مذاکره ایران با امریکا به خروج امریکا از برجام مشروعیت میده و ایران رو همیشه یک بازنده مذاکرات در سطح جهان نشان خواهد داد فرض کنیم امروز مذاکره کردیم و موشک ها رو دادیم رفت. امریکا بلافاصله پس از توافق با چین در خصوص تعرفه ها زیر توافقنامه زد و بازهم تعرفه ها رو بالا برد اونوقت چطور میشه بهش اعتماد کرد؟ چه کسی تضمین میده امریکا سراغ نفوذ منطقه ای و بعد مسائل دیگه نره ؟ و حتی اگر تضمین هم بدهند چه کسی از اینها مواخذه میکنه؟
ناشناس۴۸۰۹۸۶۱۷:۱۷:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۱۶
مردم باید مقاومت کنند ..
روح الله۴۸۰۱۴۷۰۹:۵۶:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۶
بدون اين مورد هم امثال شما کاملا آمادگي مذاکره (بخوانيد ذلت و نوکري) با آمريکا را داشتند. حالا شما اين سوال روحاني رو جواب بده که اگر يک نفر خنجرش را در شکم شما فرو کند و بگويد حالا بيا با هم مذاکره کنيم آيا شما قبول مي کنيد؟ يا اين همه تهديد و تحقير و توهين و تحريم آمريکا را اصلا خنجر نمي دانيد؟ لطفا حرفهاي ترامپ و نتانياهو را در پاسخ به اين سوال تکرار نکنيد. چون مسائل منطقه اي و موشکي ما هيچ ارتباطي به کشور امريکا ندارد و ما هيچ وقت کشور امريکا را تهديد نکرديم.
ناشناس۴۸۰۱۶۰۱۰:۰۴:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۶
مذاکره با امریکا هم بی فایده است. او نشان داده است که به هیچ عهد و پیمانی پایبند نیست! آیا آدم عاقل می تواند به او اعتماد کند؟؟؟؟ مگر برجام را ندیده اید؟ مگر شما در این دوره زندگی نمی کنید؟ پس چرا اینقدر سنگ امریکای جنایتکار را بر سینه می زنید؟؟ و طرفدار مذاکره و زیر بار خفت و ذلت رفتن هستید؟؟؟ همه مشکلات مدیریتی، اقتصادی و فرهنگی کشور ایران لااقل از 200 سال پیش تا کنون زیر سر انگلیس خبیث و امریکای جنایتکار است. هر کس طرفدار این خبیثهای پست و جنایتکار است باید در حس وطن دوستی و اعتقادات خود شک کند. هیچ انسان آزاده و مسلمان واقعی راضی به ذلت و زیر بار خفت رفتن نیست!1
ناشناس۴۸۰۲۱۲۱۰:۳۳:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۱۶
یعنی میخوای برجام 2 بنویسی چند تا زیر ساخت دیگه رو نابود کنی چند تا دانشمند رو هم به کشتن بدی دوباره امریکا بزنه زیرش دلار بشه 50هزار تومن اینهمه عقل رو از کجا اوردی
ناشناس۴۸۰۴۷۴۱۲:۲۹:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۱۶
ساده ای ها! اینها که میان اینجا دم از رابطه با امریکا می زنند، امریکایی که توافق برجام را که چند سال براش وقت گذاشته شد را زیر پا له کرد اینها همون کسانی اند که میخان اختلافات داخل مملکت بین مردم و نظام را تشدید کنند تا کشور احیانا درگیر جنگ داخلی بشه، وزمینه را برای حمله نظامی آمریکا علیه ایران اماده کنند، گرفتید مطلبو! حالا هی منفی بدید
ناشناس۴۸۰۶۶۷۱۳:۵۵:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۶
تو واقعا فکر می کنی زیر ساختی تو مملکت داریم؟! بابا تعدادی سد داریم که نصف مملکت را کرده محل تولید گرد و خاک، جنوب 2 سال است دارد دفن می شود، شرق و غرب و شمال هم کم کم دارند درگیر می شوند! تعدادی کارخانه بود که از مالکان پیش از انقلابشان گرفته شد، پس از چند دهه تولید همان محصول و فروختن زمین ها و تبدیل به پول کردن هرآنچه می شد، باقیش ورشکست تحویل مملکت شد! یه خودروسازی است که در سطح جهانی می تواند با پشیز رقابت کند، بانک و اقتصادمان را هم که کلا نگو! ما حتی یک زیرساخت آبیاری برای کشور خشکی که 80 میلیون جمعیت .. نداریم! شما ها واقعا در دنیاتان چه می گذرد؟ چقدر وقت برای مطالعه می گذارید؟ کلا ماذا فازا؟!!!
ناشناس۴۸۰۷۰۴۱۴:۱۰:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۱۶
اگه خوابی، که برادر من بیدار شو . اگه خودتو بخواب زدی پس باش تا دولتت بدمد !
ناشناس۴۸۰۷۵۶۱۴:۳۵:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۶
اگه واقعاوضع درست میشه بایداینکارروکرد
ناشناس۴۸۰۸۷۸۱۵:۵۹:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۱۶
کدوم زیر ساخت؟؟؟ زیر ساختی مونده شما دلارهات و سکه ها تا مراقبت کن دزد نبره
ناشناس۴۸۰۴۵۵۱۲:۱۹:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۱۶
سلام بر مزدوران اجیر شده گروهک منافقین و ال سعود که کمر ایران را میخواهند بشکنند
تبریزی۴۸۱۲۰۷۲۰:۵۳:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۱۶
مرگ بر وطن فروشان و کاسبان تحریمی که به مزدوران گروه منافقین و جیره خواران عربستان و اسرائیل سلام می فرستند.
ناشناس۴۸۰۵۰۶۱۲:۴۳:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۶
بله نه با تیم‌ ظریف و حسین فریدون و عراقچی
ناشناس۴۸۰۵۸۳۱۳:۲۲:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۱۶
دوست هوشمند ما می شود بگویید دفعه قبل که کذاکره کردید چه امتیازی گرفتید که الان هم به همان نسخه قبلی مستمسک می شوید؟؟ جوری می گویید مذاکره کنید کانه در مذاکره قبلی همه حق و حقوق کشور را حفظ کرده اید و امریکا نتوانست دست از پا خطا کند می شود بفرمائید با این دولت و با این مردم مثل شما چرا هر روز امریکا یک انمتیاز جدید نخواهد و هر روز بهانه جدیدتری را نگذارد؟؟ اینکه شما می گوئید مذاکره نیست تسلیم بلاشرط است مذاکره یعنی شما حرفی برای گفتن دارید اما مثل اینکه امثال شما حرفی ندارید بزنید جز اینکه هر چه امریکا می گوید (.. .. ) یعنی از نظر شما تمامی کائنات به اراده امریکا می چرخد و بایدبچرخد این درسی است که شما از زندگی خود گرفته اید
ناشناس۴۸۰۹۰۴۱۶:۱۳:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۶
مگه آدم با طرف مزاحم 1+5 (به گفته ی روحانی) که زمانی در برجام بود مذاکره می کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما می گفتین همون بهتر از برجام خارج شد حالا باز ساز و دهل برداشتین برای مذاکره؟؟؟؟؟؟
ناشناس۴۸۱۰۷۷۱۸:۳۶:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۱۶
نتانیاهو و رژیم اشغالگر و غاصب صهیونیسم بسیار بسیار از بازگشت تحریمهای ایران خوشحال است نتانیاهو میگوید برجام باعث قدرت و وسعت جمهوری اسلامی شده بود و ما هوشمندانه آن را بر هم زدیم و جلوی آن را گرفتیم و حالا طبق برنامه آنها ضعیفتر و ضعیفتر خواهند شد... جالبه !!! این نشون میده برجام چقدر به نفع جمهوری اسلامی بوده... پس چرا عده ای با آن به شدت مخالف بودند؟؟؟ با اینکه ایران حق غنی سازی هم داشت؟ آیا صهیونیسم جهانی و تشکیلات فراماسونری تا این حد نفوذ و قدرت دارند؟
ناشناس۴۸۰۰۰۳۰۸:۴۰:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۶
روحانی کار ما را به کجا کشاندی که ترامپ و بولتون برامون نسخه پیچی میکنند
ناشناس۴۸۰۱۵۹۱۰:۰۴:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۶
نه این که تا قبل روحانی آمریکا قربون صدقمون میرفت واحیانا تحت شدیدترین تحریمها حتی شورای امنیت نبودیم ؟! بنده خدا ما هنوز سالهای 90 تا 92 رو فراموش نکردیم ! محاله آمریکا در شرایط بعد از برجام بتونه ایران رو به اندازه اون سالها تحریم کنه
ناشناس۴۸۰۵۱۶۱۲:۴۷:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۱۶
اینجوری تحقیر نشده بودیم‌ هیچ وقت هسته ای تعطیل و تحریمها تشدید! ...
ناشناس۴۸۰۷۰۸۱۴:۱۲:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۶
تا قبل روحانی آمریکا قربون صدقمون نمیرفت، اما لااقل با دور زدن تحریمها پول خوبی گیر بعضیا می آمد !
ناشناس۴۸۰۹۰۷۱۶:۱۵:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۶
من شما رو به مطالعه ی بسته ی تحریمی جدید و اون بسته ای که اوباما (مادر تحریم ها) بعد از برجام امضا کرد و همچنین کسب تقوا دعوت می کنم.
ناشناس۴۸۰۱۸۸۱۰:۲۱:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۱۶
مگر ترامپ كم است ايشان رييس جمهور بزرگترين و قويترين كشور دنيا در حال حاضر
ناشناس۴۸۰۵۱۴۱۲:۴۷:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۱۶
لطفا کم چاپلوسی ...!
رضا۴۸۰۶۹۹۱۴:۰۷:۲۸ ۱۳۹۷/۵/۱۶
هر کس با کسی که به او علاقه مند است محشور می شود. آقای نسبتاً محترم آمریکا جنایت کار جنگیه، از ابتدای وجود اومدنش روی خون مردم بی گناه رشد کرده. جنایتاش تمومی نداره، یکی از آخرینهاش همین جنگ ارزی علیه خود ما! شما یا اصلاً ایرانی نیستی و از اون وابستگان صهیونیزمی یا هم که باید یه سر به خودت بزنی!....
محمد۴۸۰۸۳۹۱۵:۳۲:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۶
اگه قرار باشه بگیم اونا از ما قدرتمندتر اند و هیچ کار درست و حسابی نکنیم ، هیچگاه به قدرتمندی کشور هایی مثل چین و روسیه که تحریم اونها روی اقتصاد دنیا اثر میگذارد، نمیشویم
ناشناس۴۸۰۹۱۱۱۶:۱۷:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۱۶
یه بنده خدایی می گفت یه عده به توهین ها و افتراهای آمریکا نسبت به خودشون افتخار می کنن من باورم نمی شد تا اینکه نظر شما رو دیدم.
ناشناس۴۸۰۲۲۹۱۰:۴۳:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۶
این اتفاق 1 شبه نشده برادر من بفهم نه جناحیه نه ماله یک رییس جمهور الان که به اینجا رسیدیم نتیجه سیاست غلط در همه موارد ما تولیداتمون نابود شده فقط وارد کننده هستیم
پیرمرد۴۸۰۳۲۰۱۱:۲۹:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۱۶
فقط روحانی؟؟؟
ناشناس۴۸۰۰۵۴۰۹:۱۲:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۱۶
به جای مدعی بگویید اعتراف کرد.
ناشناس۴۸۰۰۵۶۰۹:۱۳:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۱۶
لطفا لطفا به مردم فکر کنید... توی خانواده هم همه جور دوست و آشنا داره و با هر کدام به یک شکل برخورد میکنه... حالا میشه با یکی با احتیاط تر... سختش نکنین
ناشناس۴۸۰۱۳۴۰۹:۵۲:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۱۶
فقط بازگشت پیمان شکن به برجام بعد مراحل بعدی طبق تصمیم مقامات عالی رتبه نظام یا رفراندوم
ناشناس۴۸۰۳۷۹۱۱:۵۳:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۱۶
چشم
ناشناس۴۸۰۲۰۳۱۰:۲۸:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۶
از مذاکره و حتی توافق باترامپ و بولتون هیچ دلاری گیرمون نمیاد. مشکل اقتصادی ایران به دلیل ضعف مدیریت است.
ناشناس۴۸۰۳۰۰۱۱:۲۲:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۶
عجب در شرایط تحریم چی رو میخوایی به کجا صادر کنی ؟ گیریم تولید کردی
ناشناس۴۸۰۷۲۰۱۴:۱۸:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۱۶
گرفتم. شما منظورت اینه که از مذاکره و حتی توافق باترامپ و بولتون هیچ دلاری گیرتون نمیاد ،.. مواظب باش سرنوشت بابک خان زنجانی را پیدا نکنی !
مهرداد۴۸۰۲۱۷۱۰:۳۹:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۱۶
باید دعا کرد که ترامپ در انتخابات شکست بخورد و شرشو کم کنه.
فروغ۴۸۰۳۲۴۱۱:۳۰:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۱۶
اگر به دعای ما بود که الان این همه مشکل نداشتیم.
ناشناس۴۸۰۳۳۹۱۱:۳۸:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۶
ما یک بار کارتر رو شکست دادیم .اون صد بار از این قوی تر بود این رو هم در انتخابات امریکا شکست میدیم
ناشناس۴۸۰۴۹۱۱۲:۳۶:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۶
هنوز آمریکا رو نشناختیم
ناشناس۴۸۰۵۱۸۱۲:۴۸:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۶
منفی ها یعنی اند وطن فروشی !
ناشناس۴۸۰۷۱۲۱۴:۱۴:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۶
شما دعا کن . ما هم با اتکا به دعای شما و استفاده از عقل و درایت مذاکره بی قید و شرط را انتخاب میکنیم .
ناشناس۴۸۱۴۳۵۲۳:۴۲:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۶
فکر کنم اولین دعای ما باید این باشه که خدا عقل و درایت بیشتری به شما بده.
ناشناس۴۸۰۸۷۱۱۵:۵۶:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۶
فوقش فردی مثل اوباما رئیس جمهور میشه. آیا برای دلواپسان و کاسبان تحریم فرقی میکنه؟
valor۴۸۰۴۶۱۱۲:۲۲:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۱۶
ما با امضا برجام و تعطیل کردن برنامه هسته ای خودمون نشان دادیم اهل مذاکره هستیم.اما وقتی آمریکا بدون هیچ دلیلی منطقی برجام را لغو کرد نشان داد قابل اطمینان نیست. تنها راه اعتماد سازی دوباره آمریکا بازگشت به برجام و پرداخت غرامت برای 70 سال توطعه علیه مردم ایرانه(مطابق با متن عهدنامه مودت).
ناشناس۴۸۰۶۵۳۱۳:۵۱:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۶
ترامپ دست نشانده شيطان بر روى كره زمين است
ناشناس۴۸۰۹۵۱۱۶:۴۷:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۱۶
لابد..
ناشناس۴۸۰۸۱۰۱۵:۱۰:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۱۶
کاش روحانی اصلا در مورد پیشنهاد مذاکره اصلا صحبت نمی کرد چون آمریکایی ها همین گفتار روحانی را برگشت ایران به میز مذاکره به دلیل فشار تحریمها تفسیر و تبلیغ می کنند.
محمد۴۸۰۸۴۰۱۵:۳۳:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۶
بی برنامگی های روحانی از ترامپ کمتر نیست.... یکم اقتصادمون رو ببینید
ناشناس۴۸۰۹۷۲۱۷:۰۵:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۱۶
پشت پرده اینهمه التماس برای مذاکره با ایران همان اسرار پشت پرده التماس مذاکره اوباما با ایران است که سبب شد او حتی پس از ترک سازمان ملل دوباره به سازمان ملل برگردد تا طی نقشه مکارانه ی بر خورد اتفاقی، آقای ظریف را ... ملاقات کند. سعودی ها دوباره از التماس دولت آمریکا به مذاکره با ایران گیج، حیران و مستعصل خواهند شد !
ناشناس۴۸۱۴۰۲۲۳:۱۵:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۶
حال که امریکا می خواهد بوسیله عوامل خائن خود در کشور با بهمزدن وضع اقتصادی و کاهش ارزش پول و ایجاد انحصار و0000 مرا به پای مذاکره بکشاند. خوب مفامات ایران هم مانند امریکا شرط تعیین کنند . بشرح زیر 1- عربستان از یمن خارج شود 2- در بحرین انتخابات ازاد بر گذار شود 3- داعش از سوریه وعراق خارج شود 4- حولان به سوریه بر گردانده شود 5- در فلسطین انتخابات ازاد بر گذار شود و همه فلسطینیان به فلسطین بر گردند 6- منطقه عاری از ساح اتمی باشد 7- حقوق بشر در عربستان رعایت شود 8- تحریم و تهدیدی برای ایران نباشد 9-جاسوسان خائن ایرانی امریکا بعد از مصادره اموال به امریکا منتقل شوند

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 4. زندگی مدفون شده + تصاویر

 5. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 6. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 7. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 8. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 9. آخرین قیمت خودروها در بازار

 10. حاجی بابایی: ۸ وزیر در معرض استیضاح هستند/ ادعاهای ربیعی باید پیگیری شود/رئیس تیم اقتصادی کشور یعنی معاون اول باید جوابگو باشد

 11. افزایش قیمت نان منتفی شد

 12. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 13. تب بازار ارز فروکش کرد

 14. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 15. اردوغان از امیر قطر به خاطر حمایت از ترکیه تشکر کرد

 16. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 17. ترامپ تاکنون چه کسانی را «سگ» خوانده است؟

 18. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 19. سفر مقام آمریکایی به آسیا برای جلب حمایت از تحریم‌ها علیه ایران

 20. برنج وارداتی با ارز دولتی؛ ۵ برابر گران شد!

 21. جدول کامل نرخ جریمه تخلفات رانندگی در سال ۹۷

 22. کاظم جلالی: تاکنون در مجلس به مصادیق زدوبند و معامله برخورد نکردم

 23. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 24. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 25. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 2. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 3. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 4. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 5. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

 6. تبعات خطرناک پیوند بیش از حد زن و شوهر  

 7. کلیپ ساختگی درباره رهبر انقلاب/ انتقاد تند حجاریان از دولت/ حاشیه های عكس غضب آلود روحانی/ بازگشت مرد پشت پرده اقتصاد به کابینه/ ناراحتی از نحوه پاسخ به کمپین «فرزندت کجاست»

 8. طرفداران اردوغان آیفون‌های خود را شکستند

 9. سیلابی که رها شده/ چرا دولت برای نقدینگی جامعه برنامه ریزی نمی‌کند؟

 10. واکنش «دادستان کل کشور» به نامه برخی وزرا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها: شریک در جرم نخواهم شد

 11. دختر نعمت‌زاده: من محتکر دارو نیستم/ پدرم مدت کوتاهی عضو هیات مدیره شرکتم بود

 12. هتک حرمت مأموران گرجستانی به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس

 13. نظر سازمان هواپیمایی درباره عبور هواپیماهای آمریکایی از آسمان ایران

 14. هاشمی‌طبا: باید آرایش اقتصاد جنگی بگیریم/ روش مدیریت فعلی را نمی‌پسندم

 15. خودروسازان به دنبال آزادسازی قیمت‌ها

 16. کسانی که گفتند روحانی باید برود...

 17. رئیس کل بانک مرکزی: در نرخ دلار بازار ثانویه دخالتی نمی‌کنیم

 18. فرزندان مسئولان شهرداری تهران کجا هستند؟

 19. قاضی‌پور: مذاکره با آمریکا مذاکره با یک گرگ درنده است

 20. حکم قطعی غلامحسین کرباسچی صادر شد

 21. جزئیات تصمیم جدید ارزی دولت/ معافیت ماشین‌آلات از شمول پرداخت مابه‌التفاوت نرخ دلار

 22. نماینده ایران در سازمان ملل: دولت آمریکا فرصت خود برای دیدار با روحانی را از بین برد

 23. افشای اقدام غیراخلاقی "سرکرده جریان تراریخته‌پرست در ایران" + سند

 24. فرزندان مصباحی‌مقدم کجا هستند و چه شغلی دارند؟

 25. واعظی: هیچ وقت بحث ۵۰ درصد سهم روسیه از دریای خزر مطرح نبوده/ هیچ نامه‌ای از قالیباف دریافت نکردم

پربحث‌های هفته

 1. نقدی بر نظر دکتر احمد توکلی در باره تأثیر قطعی 30 درصدی سابقه تحصیلی در کنکور 98

 2. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 3. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 4. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 5. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 6. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 7. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 8. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 9. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 10. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 16. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 17. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 18. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 19. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 20. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 21. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 22. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 23. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 24. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 25. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

پربحث‌های امروز

 1. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 2. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 3. اردوغان از امیر قطر به خاطر حمایت از ترکیه تشکر کرد

 4. ترامپ تاکنون چه کسانی را «سگ» خوانده است؟

 5. سفر مقام آمریکایی به آسیا برای جلب حمایت از تحریم‌ها علیه ایران

 6. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 7. آیا ترامپ برای خداحافظی از کاخ سفید آماده می شود؟

 8. لیر از گور اقتصادی سر بلند کرد

 9. کره جنوبی به دنبال معاف شدن از تحریم‌های ایران

 10. ژنرال سابق رژیم صهیونیستی: مشکل ما غزه نیست قدرت‌یابی ایران در سوریه است

 11. پکن به واشنگتن نماینده می‌فرستد

 12. پس لرزه های سقوط شدید لیر/ پیش‌خرید طلا در ترکیه ۲ برابر شد

 13. سرانجام مبهم تحریم‌های نفتی ترامپ/ چین پشت ایران ایستاده؛ سعودی در کنار آمریکا

 14. کارزار مطبوعات آمریکا برای مبارزه با ترامپ

 15. محاسبات ناشیانه یک نخست وزیر

 16. فارن پالیسی: آمریکا درحال ارتکاب جنایات جنگی در یمن است

 17. ارتش ترکیه یکی از اعضای کلیدی پ.ک.ک را کشت+ عکس

 18. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

 19. مدیر اسبق سیا: ترامپ از قدرت سوءاستفاده می کند

 20. ترامپ دستورالعمل حملات سایبری را لغو کرد

 21. مداخله‌جویی تکراری وزارت خارجه آمریکا در امور داخلی ایران

 22. ۳ دلیل که تبعیت عراق از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را ناممکن می‌کند

 23. اندیشکده آتلانتیک:۶۵ سال بعد از کودتای ۲۸ مرداد، آمریکا هنوز از آن درس نگرفته است

 24. گزارش ادعایی المانیتور درباره احتمال دیدار ترامپ و روحانی

 25. روسیه: شرکت‌های اروپایی آماده مخالفت با تحریم‌ها علیه ایران نیستند

پربحث‌های دیروز

 1. طرفداران اردوغان آیفون‌های خود را شکستند

 2. هتک حرمت مأموران گرجستانی به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس

 3. نماینده ایران در سازمان ملل: دولت آمریکا فرصت خود برای دیدار با روحانی را از بین برد

 4. سفیر آمریکا در آلمان: با فشارهای اقتصادی می‌خواهیم دولت ایران را بار دیگر پای میز مذاکره بیاوریم

 5. کاهش 50 درصدی خرید نفت از ایران در ازای دریافت معافیت از آمریکا

 6. واکنش آمریکا به بیانات رهبری درباره پیشنهاد ترامپ

 7. بازسازی سوریه توسط بخش خصوصی ایران

 8. درخواست روزنامه سعودی: خاندان آل ثانی را سرنگون کنید

 9. کردستان عراق: در زمینه تحریم‌های ایران، تابع تصمیم‌های بغداد هستیم

 10. مسکو: شرکت‌های اروپایی حاضر به مقابله با تحریم‌ها نیستند/برجام توافقی شکننده بود

 11. چین به انتشار ارزهای خارجی روی آورد

 12. ترامپ: "حیوانات دیوانه" مقصر حمله تروریستی لندن هستند

 13. واکنش آمریکا به مواضع العبادی درباره تحریم ایران

 14. سی‌ان‌ان: بر تحریم‌های آمریکا برای مجبور کردن ایران به مذاکره حساب باز نکنید

 15. گفتگوی وزیر خارجه آمریکا با حیدر العبادی

 16. حملات ارتش سوریه علیه تروریست‌ها در ادلب

 17. ترکیه: مشکلات با آمریکا حل خواهد شد

 18. پیش‌بینی افزایش گرمای جهان در ۴ سال آینده

 19. ترامپ دسترسی رئیس سابق سیا به اطلاعات محرمانه را قطع کرد

 20. کاخ سفید: مشکلات اقتصادی ترکیه تقصیر ما نیست/ شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 21. ایتالیا ۱۲ ماه حالت فوق العاده اعلام کرد

 22. وعده توئیتری ترامپ به آمریکایی ها

 23. طالبان دیگر به صلیب سرخ «امان» نمی‌دهد

 24. نماینده «ترامپ» به شهر رقه سوریه رفت

 25. آغاز موج حرکت افغانها به سوی اروپا

پربحث‌های هفته

 1. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 2. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 3. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 4. پرداخت غرامت جنگی عراق به کویت

 5. واکنش قاسمی به شایعات درخصوص تحدید حدود دریای خزر

 6. مردم ترکیه اینگونه در برابر آمریکا به کمک اردوغان رفتند  

 7. وندی شرمن: خروج ترامپ از برجام در تاریخ آمریکا به عنوان یکی از بدترین خطاهای سیاست خارجی خواهد ماند

 8. طرفداران اردوغان آیفون‌های خود را شکستند

 9. بیانیه دفتر حیدرالعبادی در مورد روابط با ایران

 10. برنده و بازنده جدال اردوغان و ترامپ

 11. ظریف:کنوانسیون رژیم حقوقی خزر و 6 موافقتنامه در اجلاس سران در آکتائو امضا می‌شود

 12. مفتی اهل سنت عراق: نخستین مدافع ایران خواهم بود

 13. عراق معاملات دلاری با ایران را پایان می دهد

 14. هتک حرمت مأموران گرجستانی به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس

 15. غیبت پنج ماهه ناوهای هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس/ کاهش چشمگیر کشتی‌های آمریکایی در منطقه

 16. سیگنال خطرناک به جمهوری خواهان

 17. ناو فرانسه کشتی آمریکایی را در تنگه هرمز اسکورت کرد

 18. روحانی در دیدار با پوتین: تلاش کنیم خزر به دریای صلح و دوستی تبدیل شود

 19. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 20. نماینده ایران در سازمان ملل: دولت آمریکا فرصت خود برای دیدار با روحانی را از بین برد

 21. بلوف کره شمالی به ترامپ در مذاکرات هسته‌ای چه بود؟

 22. دست‌کم 22 کشته در پی فرو ریختن یک پل در ایتالیا/ تلاش نیروهای امدادی برای خارج کردن قربانیان

 23. بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان

 24. تأکید مجدد چین بر مخالفت با تحریم‌های آمریکا علیه ایران

 25. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

آخرین عناوین