آدرس غلط یک جریان برای ترمیم کابینه/ آیا ربیعی مقصر افسارگسیختگی اقتصاد است؟/ مقصران کجایند؟

هادی شریفی،   3970513160 ۳۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
آدرس غلط یک جریان برای ترمیم کابینه/ آیا ربیعی مقصر افسارگسیختگی اقتصاد است؟/ مقصران کجایند؟

در حالی‌ که همگان انتظار داشتند استیضاح تیم سیاست‌گذار اقتصادی دولت وصول شود و یا دولت دست به تغییر در تیم سطح اول اقتصادی خود بزند و سیاست‌هایش را تغییر دهد، استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی که وزارتخانه متبوعش بیشتر اجتماعی اعلام وصول شد.

قرار بود ربیعی 14 مرداد در کمیسیون اجتماعی مجلس حضور یابد و به سؤالات استیضاح‌کنندگان پاسخ دهد و در صورت عدم اقناع استیضاح به صحن برسد که به دلایلی نامعلوم بدون حضور این وزیر در کمسیون استیضاحش اعلام وصول شد.

از طرفی دیگر نمایندگان سؤال از رئیس‌جمهور را به هیئت‌رئیسه مجلس تقدیم کردند و رئیس‌جمهور باید تا یک ماه دیگر به مجلس برود و پاسخگوی سؤالات نمایندگان باشد.

این روزها جریانی در دولت و مجلس آدرس غلطی برای بهبود وضع اقتصادی می‌دهند، جریانی که در حال القای این گزاره غلط است که مقصران وضع امروز اقتصاد کشور را باید در بیرونِ تیم اصلی اقتصادی دولت حسن روحانی جستجو کرد و توپ را به زمین سایر وزرا می‌اندازند.

در حال حاضر تیم اقتصادی دولت شامل کرباسیان، نوبخت، نیلی، همتی (سابقاً سیف)، نهاوندیان و جهانگیری است؛ این‌ها سیاست‌های اقتصادی دولت را تعیین می‌کنند؛ یعنی جهش نرخ دلار، افزایش قیمت سکه، نقدینگی بی‌سابقه، تورم و سایر مشکلات اقتصادی که مردم را زیر فشار قرار داده حاصل سیاست‌های این افراد است.

اوضاع آشفته این روزهای بازار خودروهای داخلی و خارجی، رانت ویژه برای برخی واردکنندگان، گرانی و احتکار اجناس در کنار جهش قیمت مسکن و وضعیت نامناسب ناوگان ریلی و هوایی نیز حاصل سیاست‌های شریعتمداری و آخوندی است.

آخوندی علیرغم اینکه سیاست‌های مخربش وضع مسکن را بیش از همیشه نابسامان کرده، ولی اکنون از حاشیه امنی برای تغییر برخوردار است.

شریعتمداری نیز که تعدادی از مدیران زیرمجموعه و حتی معاونش به علت سواستفاده در جریان واردات خودرو دستگیرشده‌اند، نیز از همان حاشیه امن تغییر برخوردار شده است.

استیضاح کرباسیان با 90 امضا آغاز شد، ولی به گفته محمدرضا پور ابراهیمی لیست استیضاح‌کنندگان آب رفت و به 40 نفر رسید، حاجی دلیگانی نماینده مجلس در این مورد می‌گوید: یکی از نمایندگان کمسیون اقتصادی توانست ۵ مجوز عضویت در هیئت‌مدیره شرکت‌هایی که احکام آن با سهم مدیریتی وزارت اقتصاد است را از کرباسیان بگیرد، نماینده دیگری ۳ روز پیش توانست برای یکی از نزدیکان خود حکم مدیر کلی یک بخش از گمرک کشور را بگیرد.

این‌گونه است که برخی نمایندگان در قبال دریافت مطالباتی از وزرا برای اطرافیان خود استیضاح خود را پس می‌گیرند.

نوبخت نیز با اعلام کناره‌گیری از سخنگویی دولت عملاً ثابت کرد حالا حالاها قصد دارد بر صندلی سازمان برنامه‌وبودجه تکیه بزند.

چه کسانی با استیضاح ربیعی قصد دارند آدرس غلط بدهند و ترمیم کابینه را به استیضاح ربیعی تقلیل دهند:

1- تیم اقتصادی دولت که سیاست‌های مخربشان وضعیت کنونی را رقم‌زده با انداختن توپ به زمین ربیعی قصد دارند در این شرایط برای آرامش فکری جامعه وی را قربانی کنند. برخی دولتمردان که در بازی تفکیک وزارتخانه‌ها و باز شدن جا برای دولتمردان شکست خوردند و امروزه تحت بدترین فشارهای اقتصادی‌اند پشت این استیضاح هستند. کرباسیان، نوبخت و شریعتمداری تحت‌فشار رسانه‌ها و افکار عمومی‌اند. با استیضاح ربیعی تیم اقتصادی دولت که سهم بسیار زیادی در وضعیت خراب فعلی اقتصاد دارند، نفس راحتی می‌کشند.

2- نمایندگانی در مجلس نیز با این سناریوی تیم اقتصادی دولت همراهی کردند و استیضاح ربیعی را اولی تر بر تیم اقتصادی دانسته و آن را آغاز کردند. این نمایندگان قصد دارند با استیضاح ربیعی فشار افکار عمومی بر دولت را کم کرده و برخی از وزرای و دولتمردان اقتصادی نزدیک به خود را از تیررس تغییر مصون نگه‌دارند.

نکته عجیب این‌که نمایندگان مجلس چرا بجای ترمیم و تغییر وزیران و دولتمردان اقتصادی به سراغ استیضاح یک وزارتخانه اجتماعی – اقتصادی رفته‌اند.

ربیعی 5 ماه پیش استیضاح شد و استیضاح وی با همان محورها معقول نیست. در بین استیضاح‌کنندگان اسامی کسانی چون حسنوند رئیس کمسیون انرژی، ابطحی نماینده خمینی‌شهر، ناصری نژاد نمایندگان شادگان، خادمی نماینده ایذه، مقصودی نماینده سبزوار مشاهده‌شده است.

آیا آقایان حسنوند و خادمی که عضو کمسیون انرژی مجلس هستند از وضعیت پتروشیمی‌های زیرمجموعه وزارت نفت، کم‌فروشی پت که منجر به کمبود بطری شده، کم‌فروشی پی‌وی‌سی و عدم عرضه یک میلیارد دلار ارز در سامانه نیما توسط پتروشیمی‌ها خبردارند و اگر دارند آیا باوجود این اطلاع وزیر نفت برای استیضاح مناسب نیست؟

چرا علی ربیعی گزینه مناسبی در شرایط فعلی نیست؟

در اینجا مجدد بر این نکته تأکید می‌شود که این نوشته در پی آن است که بگوید در شرایط فعلی» استیضاح ربیعی اولویت نیست و مشکلی از مشکلات اقتصادی را حل نمی‌کند ، چون زیرمجموعه او سازمان بهزیستی، تأمین اجتماعی، فنی و حرفه‌ای، صندوق بازنشستگی و موسسه پژوهشی کار و تأمین، بانک رفاه و بانک توسعه تعاون است.

ربیعی نمی‌تواند با سازمان بهزیستی و فنی حرفه‌ای و زیرمجموعه‌هایی که اغلب اجتماعی و حمایتی هستند اوضاع اقتصادی را درست کند، نرخ ارز و سکه را پایین بیاورد، گرانی و تورم را کنترل کند و قس علیهذا. شاید عده‌ای به شستا و دو بانک از زیرمجموعه وزارت کار استناد کنند و این وزارتخانه را اقتصادی جلوه دهند. این استناد نادرست است چون سیاست‌های این دو بانک را مانند همه بانک‌های دیگر، بانک مرکزی اعلام می‌کند و ساختار و قوانین و مقررات آن‌ها تابع بانک مرکزی هستند و ربیعی در آن‌ها نقش ندارد.

شستا نیز یک شرکت سرمایه‌گذاری است که اغلب شرکت‌هایش به دلایل مختلف زیان ده هستند، نتیجه وضعیت کنونی سیاست‌های غلط دولت است، سیاست، راهکارها و اقدامات غلط همان افرادی که می‌خواهند تغییرات دولت را به استیضاح ربیعی ونهایتا سؤال از روحانی تقلیل دهند و خود را از تغییر مصون نگه‌دارند. لطفاً به مردم آدرس غلط ندهید مردم منتظر برخورد با مفسدان و برکناری دولتمردان نالایقی است که وضع کنونی اقتصادی را رقم‌زده‌اند.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۱ مهر ۱۳۹۷چه جریانی در دولت تصمیم می‌گیرد؟/ مجلس به افرادی که کارنامه منفی دارند، رای نمی‌دهد/ اسامی مطرح شده می‌توانند مشکلات را حل می‌کنند؟
۲۱ مهر ۱۳۹۷فرصت سوزی دولت در ترمیم کابینه و معرفی وزراء/ خبرهای ناخوشایند از معرفی گزینه های تکراری و ناکارآمد
۲۰ مهر ۱۳۹۷رهبر انقلاب درباره حل مشکلات اقتصادی چه تذکراتی به دولت و دیگر قوا دادند؟  
۱۹ مهر ۱۳۹۷پور ابراهیمی: جهانگیری موفق عمل نکرد/ تحریم های آبان آمریکا اثری بر نرخ ارز ندارد
۱۸ مهر ۱۳۹۷وزیر دولت اصلاحات: روحانی و جهانگیری بدعت جدیدی در فضای سیاسی ایران ایجاد کردند/ اسامی که برای تغییرات در دولت مطرح می‌شود؛ نمی‌توانند مشکلات را حل کنند
۱۸ مهر ۱۳۹۷آیت‌الله مکارم‌شیرازی: گرانی کمر جامعه را شکسته؛ دولت در بالا و پایین رفتن نرخ ارز نقش دارد
۱۷ مهر ۱۳۹۷حکیمی‌ پور: کسی که در صنعت موفق نبوده، چطور در «کار» موفق می‌شود؟/ قرار نیست یک فردی حتماً وزیر باشد
۱۷ مهر ۱۳۹۷وزیر علوم: پیشنهادی برای استعفا نداشته‌ام
۱۶ مهر ۱۳۹۷واعظی: وزرای پیشنهادی تا آخر هفته معرفی می شوند/ تغییر در سه یا چهار وزارتخانه
۱۴ مهر ۱۳۹۷وزیر دولت اصلاحات: دولت از گران شدن دلار ذی نفع بود/ بخشی از مشکلات اقتصادی متوجه نوبخت است
۱۱ مهر ۱۳۹۷نعمتی: دولت ارز لازم برای تامین نیاز کشور و تنظیم بازار را در اختیار دارد
۱۰ مهر ۱۳۹۷جهانگیری: بخاطر مشکلات از ملت عذرخواهی می‌کنم

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۷۴۱۹۷۱۷:۱۷:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مشکل کنونی کشور با نرمال سازی روابط ایران با دنیا برطرف خواهد شد
ناشناس۴۷۴۳۱۰۱۸:۰۳:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
ربیعی خالی از اشکال نیست ولی اولویت استیضاحش بعد امثال زنگنه دکترهاشمی است
ناشناس۴۷۴۴۳۷۱۸:۵۸:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
دلار در اقتصاد ایران با توجه به نقدینگی تولید شده در ۵ سال گذشته توسط سودهای موهوم ۲۸ درصدی اقای طیب نیا به قیمت واقعی خود یعنی حول و حوش ۱۱ هزار تومن رسیده و همانطور که هیچ مقام دولتی یا بگیر و ببند یا حتی مذاکرات برجامی نمی تواند ان را به ۵ هزار تومن برسوند هیچ های و هوی و ترامپ یا دلالی نمی تواند در کوتاه مدت به ۱۵ هزار تومن برساند. اما دو تهدید اقتصادی کنونی یکی تاثیر کاهش درامد نفتی از نیمه دوم امسال است که دوباره می تواند سوخت صعود ارزش دلار را فراهم کند و دیگری سیل فرا گیر قاچاق فراورده های نفتی با توجه به دلار ۱۱ هزار تومنی و بنزین هزار تومنی است که سود سرشار ان می تواند حتی دستگاهها و نهادهای دولتی و خصولتی را درگیر سازد
ناشناس۴۷۴۸۶۵۲۳:۳۲:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
همه فدای .....؛ بزرگان مکتب نیاوران!؟؟؟؟
مرادی۴۷۴۳۳۵۱۸:۱۳:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
بله ولی نه با مسئولانی عهدشکنی چون روحانی و یارانش
ناشناس۴۷۴۴۵۴۱۹:۱۲:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
فساد ، پارتی بازی ، دزدی ، رشوه ، باند بازی ، و ... ؛ مشکل امروز و دیروز و فردای اقتصاد این مملکته و هیچکدومش ربطی به روابط بین المللی ایران نداره . اگر تمام ثروت دنیا هم به ایران سرازیر بشه باز هم ژنهای این آقایون اجازه نمیدن یک قرون به دست مردم برسه و تمامش رو حیف و میل میکنن .
ناشناس۴۷۴۴۸۶۱۹:۲۹:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
احسنت
ناشناس۴۷۴۵۸۷۲۰:۱۹:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۱۳
این برادر ترامپ هنوز تحریم نکرده قرار است بکند دلار ده هزارتومانی سکه چهار میلیون تومانی مر بوط به ترامپ است ؟؟؟؟؟؟؟ از اول پیروزی انقلاب تا کنون نرخ تورم بیست درصد تقسیر امریکاست ؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۴۷۴۶۲۹۲۰:۴۰:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
من نمی‌فهمم که چرا برخی از بازگشت تحریم‌ها لذت می‌برند. برخی کاسبان تحریم هستند که آن‌ها سر جای خود هستند. برخی نیز کاسب سیاسی هستند و کیف می‌کنند که تحریم‌های آمریکا برگردد.
ناشناس۴۷۴۲۱۵۱۷:۲۶:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۳
وضعیت مسکن انفجاری شده، چرا اونی که سه بار استیضاحش کردند و با رانت باقی ماند در وزارت و کوچکترین کاری برای مشکل مسکن و اجاره خانه نکرد، هنوز سرکار است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وای به حال این کشور
ناشناس۴۷۴۲۱۷۱۷:۲۶:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
اگر دولت با مردم حرف میزد و از سیاستاش صحبت میکرد خیلی خوب میشد...کلا دولت کار خودشه میکنه مردم هم کار خودشونو...
علی 671۴۷۴۲۳۲۱۷:۳۱:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
تکلیف مردم چیست .این از نمایندگان یعنی که در راس امور هستند .در تمام مدت زمامداری مجلس از قبل تا صدر از زمان احمد شاه تا حال مجلسی به بیعرضگی این مجلس وجود نداشته .هرچند تاریخ در آینده خواهد نوشت با جزئیاتش .ولی ما باید تا کی چوب این بد بختی ها را بخوریم نمی دانم .این که نشد مملکت داری با این نمایندگان فرصت طلب و دولت ناکارامد .خوب به زمین خواهیم خورد !
ناشناس۴۷۴۲۴۷۱۷:۴۰:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
تحلیل درست و به جایی بود اما متاسفانه در مملکتی که زد و بند و بخور و بخور و فساد امری عادی شده اینگونه تحلیل‌های روشنگرانه متاسفانه راه به جایی نمیبرند.
ناشناس۴۷۴۴۶۱۱۹:۱۵:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
این دولت ، دولت بنگاهها و ... و تیم اقتصادی اون ، حافظ منافع همون ...ها . برای همین امکان نداره به ترکیب اقتصادی دولت دست زده بشه . نهایتا یکی مثل سیف میره و یکی دیگه از همون گروه به جاش میاد . ظاهرا در هیات دولت ، دیواری کوتاهتر از آقای ربیعی وجود نداره . هروقت مجلس میخواد ژست مطالبه گری به خودش بگیره و دولت میخواد از زیر فشار منتقدین رها بشه ، به جای اون وزرایی که مقصر فلاکت مردم و میلیاردر شدن رفقاشون هستن ، این بنده خدا رو میبرن زیر تیغ .
حمید۴۷۴۹۱۸۰۰:۰۲:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۴
اگر واقعا تحلیل درستی است اول از همه باید مجلس ... مگر می شود نماینده ای 5 حکم از وزیر بگیرد و بی خیال منافع کشور شود و باز هم خود را نماینده ملت بداند؟!!!
ناشناس۴۷۵۳۲۰۰۹:۱۶:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
زد و بند و بخور بخور من و شما ميدانيم ولى....
ناشناس۴۷۴۲۷۶۱۷:۵۳:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
دولت راستگویان...
ناشناس۴۷۴۲۹۰۱۷:۵۶:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مردم فراموش کرده بودند که دولت و مجلسی با گرایش اصلاح طلبی چه بلایی سرشون آورده قبلا هم بارها آزمایش شده بود اینبار هم این دولت و مجلس چندین باره، این را به همه اثبات کرد
ناشناس۴۷۴۵۰۹۱۹:۳۸:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
برای برون رفت از بحران باید سه اصلاح اساسی صورت گیرد: 1- افزایش اختیارات رئیس بانک مرکزی و نظارت شدید بر نحوه سرمایه گذاری و دخل و خرج تمام نهادهای دولتی و خصوصی که کار پولی و بانکی انجام میدهند ( شامل بانکها و موسسات مالی مجاز و غیرمجاز) 2- ورشکسته اعلام کردن بانکها و موسسات مجاز و غیرمجاز زیان ده و بلوکه کردن حسابها تا روز تسویه. 3- اصلاح نظام مالیاتی به این صورت که مبنای دریافت مالیات افزایش میزان موجودی حسابهای بانکی باشد و هر شخص حقیقی نیز موظف به پر کردن اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات باشد. 4- عقد پیمان مودت با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به منظور پایان دادن به تنشهای منطقه ای.
ناشناس۴۷۵۳۶۹۰۹:۳۹:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
مردم دولت های مختلف با گرایش های مختلف را تجربه کرده اند...
ناشناس۴۷۴۳۸۸۱۸:۲۹:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
.... برجام بود اقتصاد ثبات داشت حالا که برجام رفته اقتصاد بی ثبات شده امروز امریکا و اسراییل با پول سعودی و عامریت منافق ها دارند کار می کنند . برخی ها هم دارند از تفرقه بین قوای نظام سوء استفاده می کنند . طرف رفته ارز دولتی گرفته سویا وارد کرده بعد همین سویا را دوباره به عراق صادر کرده ارزش و اورده و به قیمت آزاد می فروشد . امروز روز پیدا کردن مقصر نیست امروز همه، مخصوصا دستگاه قضا و دولت و مجلس باید بدون نوبت به این پرونده ها رسیدگی کند .
ناشناس۴۷۴۴۰۴۱۸:۳۶:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
جالبه خبری از مثبت و منفی های فله ای نیست در اخباری که مربوط به ترامپ و مذاکره و نامه مطهری به سپاه مثبت های چندصدتایی ! و در خبرهایی که دولت نقد می شود خبری از مثبت و منفی فله ای نیست ! همان جریان دولتی در فضای مجازی هم فعال هستند !
ناشناس۴۷۴۴۱۲۱۸:۴۳:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
چرا اسامی این نمایندگان را اعلام نمی کنند ؟!
ناشناس۴۷۴۴۷۵۱۹:۲۶:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
بیچاره ربیعی . شده گوشت قربانی .. .. واقعا این نماینده ها چکار دارن میکنن . به جای این که وزیر اقتصاد را استیضاح کنند . رفتن سراغ ربیعی . خوب این نابسامانی ارزی و اقتصادی چه ربطی به ایشون داره . برن سراغ کرباسیان که از اقتصاد ... بعد اون بوروکراسی که در گمرگ به بواسطه ایجاد ارزیابی مجازی ایجاد کرد . ارتقا مقام یافت و وزیر اقتصاد شد بدون داشتن .. دانش اقتصادی . برید سراغ .. ,... , .. لابد زورتان به اونا نرسید . امدید سراغ این بنده خدا . اونم هر شش ماه یکبار
ناشناس۴۷۴۴۸۴۱۹:۲۹:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مدتهاست که ما مردم آدرسهای غلط دریافت میکنیم دیگر عادت کرده ایم
ناشناس۴۷۴۵۵۱۲۰:۰۱:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
به فکر آشفته بازار اقتصاد کشور باشیدبه جای اینکه بخواهید مقصر را معرفی کنید اگرمشکل را در سکوت حل کردید هنر کردید وگرنه حرف زدن را همه بلدند
ناشناس۴۷۴۶۰۳۲۰:۲۷:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مابایدباتمام دنیاارتباط برقرارکنیم تیم اقتصادی دولت هم بایدترمیم بشه اینهاجزومرفهین بی دردهستندازحقوق مابازنشستگان خبرندارن
ناشناس۴۷۴۷۴۵۲۱:۵۹:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
علت اصلي استيضاح را از نمايندگان واقعا بپرسيد؟ شايد بگويند
ناشناس۴۷۴۷۹۴۲۲:۳۵:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
آقا آخه برادر چرا آدرس غلط میدهی و مردم رو تو درد و سر می اندازی . آخه خدا را خوش میاد .
ناشناس۴۷۴۸۴۰۲۳:۱۳:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
ربیعی باید قربانی بشه تا اذهان مردم از مقصران اصلی به سمت دیگری معطوف شود
کمالی۴۷۴۸۵۳۲۳:۲۳:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
تا طلاها و سکه ها رو نفروشن دعوا سر .. الکی مردمو سر کار میزارن
زرذد۴۷۴۹۰۷۲۳:۵۷:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
هر چه بگندد نمکش میزنند دای به روزی که بگندد نمک و...
ناشناس۴۷۴۹۶۹۰۰:۴۱:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۱۴
استیضاح کرباسیان با 90 امضا آغاز شد، ولی به گفته محمدرضا پور ابراهیمی لیست استیضاح‌کنندگان آب رفت و به 40 نفر رسید، حاجی دلیگانی نماینده مجلس در این مورد می‌گوید: یکی از نمایندگان کمسیون اقتصادی توانست ۵ مجوز عضویت در هیئت‌مدیره شرکت‌هایی که احکام آن با سهم مدیریتی وزارت اقتصاد است را از کرباسیان بگیرد، نماینده دیگری ۳ روز پیش توانست برای یکی از نزدیکان خود حکم مدیر کلی یک بخش از گمرک کشور را بگیرد.
حامد۴۷۵۰۷۷۰۴:۴۰:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۱۴
یکی از نمایندگان کمسیون اقتصادی توانست ۵ مجوز عضویت در هیئت‌مدیره شرکت‌هایی که احکام آن با سهم مدیریتی وزارت اقتصاد است را از کرباسیان بگیرد، نماینده دیگری ۳ روز پیش توانست برای یکی از نزدیکان خود حکم مدیر کلی یک بخش از گمرک کشور را بگیرد.!! اگر چنین اتفاقی در آمریکا و اروپا و کره و ... رخ می داد و چنین اتهاماتی فقط مطرح می شد نمایندگان رو دست بند به دست به دادگاه می کشاندند. بازجویی می کردند . وزیر را دست بند به دست به دادگاه می آوردند. برای مثال در کره رئیس جمهور را دست بند به دست به دادگاه آوردند و به ده ها سال زندان محکوم کردند. در کشور ما افراد مثل آب خوردن فساد می کنند یک نفر نیست برخورد کند. نماینده مجلس در حد چی....جایگاه داره آدم هم بکشه کسی نمی تونه کاری کنه?????
ناشناس۴۷۵۱۹۱۰۷:۵۷:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۴
این کابینه امتحان خودرا داده است و مردود شده اما سوال اینجاست آن کابینه ایده ال چه برنامه ای جز به مسند نشستن دارند حداقل این دور باطل متوقف شود
حسام۴۷۵۲۱۶۰۸:۱۵:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۴
ربيعي استيضاح بشه تا ...، ...، .. ، ...و ... در امان باشند؟؟
غیاثی۴۷۵۳۱۶۰۹:۱۵:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۱۴
با استیضاح ربیعی اصلاح طلب می خواهند اعتدالگرایان ( .. , .. و ..) را در حاشیه امن قرارشان بدهند.
ناشناس۴۷۵۳۶۵۰۹:۳۸:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۴
حالا مثلا ربیعی برود جایش چه کسی می اید؟! این هم یک بازی برای ارام کردم مردم است؟ نه مردم با این باز یها دیگر فریب نمی خورند.
سید علی۴۷۵۴۳۳۱۰:۰۴:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۱۴
سلام اینکه بطور مبهم بگین کدام نماینده در کجا سهم گرفته مشکل حل نمیشه راهش اینه که اسم نماینده و مدرک اخذ سهم ارایه بشه مبهم صحبت کردیم برای حفط ابروی دزدان و نتیجه این شد که اشکار دزدی میشه و طرفم میگه تا متوجه بشن من رفتم متاسفانه
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 2. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 3. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 4. تصمیم‌گیری برای ۲ نرخی شدن بنزین؛ هفته آینده روی میز کمیسیون انرژی

 5. امیرعبداللهیان: قیافه «ترامپ» پس از ۱۳ آبان امسال دیدنی است

 6. بازی جدید ترامپ برای رهایی بن سلمان از ماجرای خاشقچی

 7. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 8. آرایشگاه معروف، عروس خانم را کچل کرد

 9. تصاویر بازدید پلیس ترکیه از کنسولگری عربستان  

 10. جریمه ۷ میلیون تومانی متقاضیان مسکن مهر توسط بانک مسکن

 11. انتخابات آزاد به سبک محمد‌رضا پهلوی + سند

 12. تیراندازی به استاد دانشگاه علوم پزشکی اهواز

 13. هاشمی: از موضوع شنود بگذرید/حتی زن و شوهر نیز می‌توانند از این وسایل استفاده کنند

 14. امروز با آرمان های جوانان ۴۰ سال پیش چقدر فاصله داریم  

 15. جهانگیری: دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی از نظر بودجه در تنگنا قرار گرفته‌اند

 16. موشک های بالستیک دریایی سپاه 700 کیلومتری شدند/ ساخت موشک خاص ایرانی برای نبرد سوریه

 17. ادعای شنود تلفنی برای حذف دو مدیر شهرداری

 18. برایان هوک: هم‌چنان سیاست به صفر رساندن صادرات نفت ایران را دنبال می‌کنیم

 19. ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۱۸

 20. لاریجانی: بد و بیراه گفتن‌ها به یکدیگر موجب کُند شدن توسعه شده است

 21. اینجا ماهشهر: اگه می‌تونی نفس بکش!  

 22. سیگنال‌های معامله آمریکا- عربستان و ترکیه بر سر خون خاشقجی

 23. واکنش افشانی به حواشی تغییر معاون برنامه‌ریزی شهرداری در فضای مجازی

 24. توکلی در نشست خبری: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود

 25. تحرکات بین‌المللی علیه «بن سلمان»؛ جانشین‌های او کدامند؟

پربحث‌های دیروز

 1. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 2. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 3. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 4. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

 5. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 6. اعتراف سفیر عربستان در ترکیه به قتل جمال خاشقچی + جزئیات

 7. تولد ۲۱۸۷ نوزاد لاکچری در تاریخ طلایی ۷مهر

 8. چرا باید نگران نظام بانکی باشیم؟

 9. کاهش قیمت سکه در بازار + آخرین نرخ ارز

 10. آل‌سعود با بن‌بستی بی‌سابقه مواجه است؛ آیا ریاض برای مقابله با ترامپ، با تهران آشتی می‌کند؟

 11. حکم دادگاه بدوی پرونده راننده لندکروز صادر شد

 12. حمله بمب‌گذار انتحاری به سفارت ایران در ترکیه + توضیحات بهرام قاسمی

 13. معاون شهردار شدن زنان، تنها میراث افشانی/ FATF، باز هم برخورد سیاسی به‌جای برخورد کارشناسی/ واکنش عجیب آرمان به حضور روحانی در دانشگاه تهران

 14. روحانی: آمریکا در بلند مدت قادر نیست به سیاست‌های ضدایرانی خود ادامه دهد/ به آینده بهتر، بسیار امیدوارم

 15. حضور داماد حدادعادل در صدا و سیما  

 16. اعتراض شدید نمایندگان مجلس به احتمال معرفی «ویسه» برای وزرات صنعت

 17. یاران نوبخت وزیر می‌شوند؟/ بررسی تغییرات احتمالی کابینه

 18. وزیر خارجه انگلیس: اگر خاشقچی را نکشته‌اند، پس او کجاست؟

 19. نشست خبری احمد توکلی پیرامون وضعیت ارزی کشور

 20. تصویری عجیب از علیرضا فغانی در سئول

 21. تولید خودرو ۴۶ درصد کاهش یافت

 22. چرا روحانی مسئولیت این اوضاع را نمی‌پذیرد؟  

 23. الگویی مانع اغیار برای نخستین بار در تاریخ ایران

 24. ظهور شاهزاده تاریکی از استانبول؛ ادامه زنجیره ناکامی‌های ولی‌عهد جوان سعودی

 25. احتمال استعفای عارف از ریاست شورای عالی اصلاح‌طلبان

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 2. دیروز کاسبان تحریم، امروز کاسبان قاچاق، پولشویی و تروریسم!؟

 3. تصادف برادر عضو شورای شهر تهران با ماشین بیت‌المال در شمال + واکنش شورا

 4. حکم راننده لندکروز جنجالی صادر شد

 5. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 6. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 7. جهانگیری: پول باشد ننه جان من هم می‌تواند کار انجام دهد

 8. دلار ۱۹ هزار تومانی کار دولت بود  

 9. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 10. چند نکته قابل تامل در مورد فراز و فرود نرخ ارز / آیا موج دوم کاهش نرخ ارز به‌زودی آغاز خواهد شد؟

 11. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 12. بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟

 13. دلار در مرز ۱۵ هزار تومان/ حال و هوای بازار ارز تهران

 14. قدرتمندترین پاسپورت جهان متعلق به کدام کشور است؟

 15. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 16. آقای سیف لطفا فرافکنی نکنید!

 17. واکنش خداکرمی به تصادف برادرش با خودروی شورای شهر: برادرم در حال انجام وظیفه بود/ بیمه خسارت ماشین را پرداخت می‌کند

 18. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 19. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 20. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 21. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 22. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 23. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 24. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 25. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

گوشی شاپ

پربحث‌های امروز

 1. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 2. تصمیم‌گیری برای ۲ نرخی شدن بنزین؛ هفته آینده روی میز کمیسیون انرژی

 3. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 4. جریمه ۷ میلیون تومانی متقاضیان مسکن مهر توسط بانک مسکن

 5. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود

 6. چرا مسافران سفرهای خارجی، هتل خود را با جاباما رزرو می‌کنند

 7. رحمانی‌فضلی: اگر واقعیت اقتصادی را به مردم بگوییم آنها مشارکت می‌کنند

 8. کاهش پلکانی قیمت‌ خودرو آغاز شد

 9. حذف کارت سوخت یکی از زمینه‌های ایجاد قاچاق است/ حدود ۱۰ میلیون لیتر در روز، حجم قاچاق سوختِ کشور

 10. زمان عرضه نفت در بورس اعلام شد

 11. مافیای سیگار در کوچه‌پس‌کوچه‌های بازار تهران

 12. بازار ارز آبان‌ماه به کدام سو می‌رود؟

 13. جریمه بکارگیری اتباع خارجی غیرمجاز چقدر است؟

 14. افزایش قیمت نفت تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا

 15. عربستان مدعی تامین نفت هند شد

 16. کارناوال قاچاق سوخت در مرزها

 17. فراز و فرود یک روزه دلار

 18. آخرین اظهار نظر زنگنه در مورد تحریم‌های نفتی

 19. قیمت آپارتمانهای زیر 60 متر در نقاط مختلف تهران

 20. احتمال معاف شدن هند از تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران

 21. فعال شدن کارت‌های سوخت‌ در دستور کار است

 22. خوانساری: ۷۰ درصد فعالان اقتصادی نسبت به آینده خوشبین نیستند

 23. گام مهم بانک مرکزی برای کاهش ریسک معاملات مبتنی بر چک

 24. غایبان اقتصادی

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های دیروز

 1. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 2. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 3. چرا باید نگران نظام بانکی باشیم؟

 4. کاهش قیمت سکه در بازار + آخرین نرخ ارز

 5. روحانی: آمریکا در بلند مدت قادر نیست به سیاست‌های ضدایرانی خود ادامه دهد/ به آینده بهتر، بسیار امیدوارم

 6. تولید خودرو ۴۶ درصد کاهش یافت

 7. پورابراهیمی: ثابت نگهداشتن نرخ ارز یکی از اشکالات سامانه نیماست

 8. اضافه درآمد دولت ناشی از فروش ارز زیر ذره بین مجلس

 9. با صادرات گاز می توان کشور را از بند تحریم نفت رهانید

 10. سازوکار جدید واردات خودرو و لوازم خانگی اعلام شد

 11. ایرنیان خارج از کشور چقدر پول دارند؟

 12. مدیرعامل سایپا رسما تغییر کرد

 13. نعمتی: دولت تصمیمی برای سهمیه‌بندی و افزایش قیمت سوخت ندارد

 14. صدور کارت بازرگانی به استان‌ها سپرده شد

 15. کدام اقتصاددانان به جلسه با رئیس جمهور رفتند؟

 16. تاسیس صندوق خطرپذیر ۵۰۰ میلیارد ریالی در حوزه نانو توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)

 17. وزارت نفت پول صرفه‌جویی را برای تبدیل نیروگاه‌ها پرداخت نمی‌کند

 18. افشای پولشویی میلیاردی در یک روستا

 19. جزئیات سومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور

 20. کارت سوخت در یک قدمی احیا

 21. آخرین مهلت ثبت شماره شبای بانکی مشمولان سهام عدالت

 22. قیمت روز مسکن در تهران

 23. زمان بررسی احیای کارت سوخت در مجلس

 24. افزایش نرخ نفت در پی تهدید به تلافی سعودی‌ها

 25. واردات شیرخشک به کشور منتفی شد

پربحث‌های هفته

 1. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 2. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 3. چند نکته قابل تامل در مورد فراز و فرود نرخ ارز / آیا موج دوم کاهش نرخ ارز به‌زودی آغاز خواهد شد؟

 4. دلار در مرز ۱۵ هزار تومان/ حال و هوای بازار ارز تهران

 5. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 6. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 7. آمار محرمانه مصرف بنزین اعلام شد/ ایرانی‌ها هر ساعت چقدر بنزین می‌سوزانند؟‌ + فیلم

 8. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 9. سفر آخوندی به مشهد برای افتتاح ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پروژه؟+ عکس

 10. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 11. آیا چندماه آینده ایران گرفتار تورم بی‌سابقه خواهد شد؟!

 12. سیاست یک بام و دو هوای بانک مرکزی در برخورد با صعود و سقوط دلار

 13. تکلیف بانک مرکزی و مردم و بازار ارز

 14. اقتصاد ایران؛ بانک‌ها و راه مقابله با تحریم

 15. لامبورگینی ایرانی  

 16. هزینه ویزای اربعین ۱۰۷ هزار تومان کاهش یافت

 17. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 18. وزارت صنعت: سازمان حمایت در حال بررسی قیمت‌های جدید خودرو است

 19. نقش FATF را در این توصیه نامه نمی‌بینید؟

 20. مهر پرنوسان «دلار» و بازار پرتلاطم «ارز»

 21. بانک‌ها امروز دلار را چند می‌خرند؟

 22. همتی: با تلاش‌های انجام گرفته بخش زیادی از تحریم‌ها کارساز نبوده است

 23. چرا باید نگران نظام بانکی باشیم؟

 24. آخرین قیمت سکه و دلار در بازار امروز

 25. افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت کالاهای اساسی

آخرین عناوین