آدرس غلط یک جریان برای ترمیم کابینه/ آیا ربیعی مقصر افسارگسیختگی اقتصاد است؟/ مقصران کجایند؟

هادی شریفی،   3970513160 ۳۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
آدرس غلط یک جریان برای ترمیم کابینه/ آیا ربیعی مقصر افسارگسیختگی اقتصاد است؟/ مقصران کجایند؟

در حالی‌ که همگان انتظار داشتند استیضاح تیم سیاست‌گذار اقتصادی دولت وصول شود و یا دولت دست به تغییر در تیم سطح اول اقتصادی خود بزند و سیاست‌هایش را تغییر دهد، استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی که وزارتخانه متبوعش بیشتر اجتماعی اعلام وصول شد.

قرار بود ربیعی 14 مرداد در کمیسیون اجتماعی مجلس حضور یابد و به سؤالات استیضاح‌کنندگان پاسخ دهد و در صورت عدم اقناع استیضاح به صحن برسد که به دلایلی نامعلوم بدون حضور این وزیر در کمسیون استیضاحش اعلام وصول شد.

از طرفی دیگر نمایندگان سؤال از رئیس‌جمهور را به هیئت‌رئیسه مجلس تقدیم کردند و رئیس‌جمهور باید تا یک ماه دیگر به مجلس برود و پاسخگوی سؤالات نمایندگان باشد.

این روزها جریانی در دولت و مجلس آدرس غلطی برای بهبود وضع اقتصادی می‌دهند، جریانی که در حال القای این گزاره غلط است که مقصران وضع امروز اقتصاد کشور را باید در بیرونِ تیم اصلی اقتصادی دولت حسن روحانی جستجو کرد و توپ را به زمین سایر وزرا می‌اندازند.

در حال حاضر تیم اقتصادی دولت شامل کرباسیان، نوبخت، نیلی، همتی (سابقاً سیف)، نهاوندیان و جهانگیری است؛ این‌ها سیاست‌های اقتصادی دولت را تعیین می‌کنند؛ یعنی جهش نرخ دلار، افزایش قیمت سکه، نقدینگی بی‌سابقه، تورم و سایر مشکلات اقتصادی که مردم را زیر فشار قرار داده حاصل سیاست‌های این افراد است.

اوضاع آشفته این روزهای بازار خودروهای داخلی و خارجی، رانت ویژه برای برخی واردکنندگان، گرانی و احتکار اجناس در کنار جهش قیمت مسکن و وضعیت نامناسب ناوگان ریلی و هوایی نیز حاصل سیاست‌های شریعتمداری و آخوندی است.

آخوندی علیرغم اینکه سیاست‌های مخربش وضع مسکن را بیش از همیشه نابسامان کرده، ولی اکنون از حاشیه امنی برای تغییر برخوردار است.

شریعتمداری نیز که تعدادی از مدیران زیرمجموعه و حتی معاونش به علت سواستفاده در جریان واردات خودرو دستگیرشده‌اند، نیز از همان حاشیه امن تغییر برخوردار شده است.

استیضاح کرباسیان با 90 امضا آغاز شد، ولی به گفته محمدرضا پور ابراهیمی لیست استیضاح‌کنندگان آب رفت و به 40 نفر رسید، حاجی دلیگانی نماینده مجلس در این مورد می‌گوید: یکی از نمایندگان کمسیون اقتصادی توانست ۵ مجوز عضویت در هیئت‌مدیره شرکت‌هایی که احکام آن با سهم مدیریتی وزارت اقتصاد است را از کرباسیان بگیرد، نماینده دیگری ۳ روز پیش توانست برای یکی از نزدیکان خود حکم مدیر کلی یک بخش از گمرک کشور را بگیرد.

این‌گونه است که برخی نمایندگان در قبال دریافت مطالباتی از وزرا برای اطرافیان خود استیضاح خود را پس می‌گیرند.

نوبخت نیز با اعلام کناره‌گیری از سخنگویی دولت عملاً ثابت کرد حالا حالاها قصد دارد بر صندلی سازمان برنامه‌وبودجه تکیه بزند.

چه کسانی با استیضاح ربیعی قصد دارند آدرس غلط بدهند و ترمیم کابینه را به استیضاح ربیعی تقلیل دهند:

1- تیم اقتصادی دولت که سیاست‌های مخربشان وضعیت کنونی را رقم‌زده با انداختن توپ به زمین ربیعی قصد دارند در این شرایط برای آرامش فکری جامعه وی را قربانی کنند. برخی دولتمردان که در بازی تفکیک وزارتخانه‌ها و باز شدن جا برای دولتمردان شکست خوردند و امروزه تحت بدترین فشارهای اقتصادی‌اند پشت این استیضاح هستند. کرباسیان، نوبخت و شریعتمداری تحت‌فشار رسانه‌ها و افکار عمومی‌اند. با استیضاح ربیعی تیم اقتصادی دولت که سهم بسیار زیادی در وضعیت خراب فعلی اقتصاد دارند، نفس راحتی می‌کشند.

2- نمایندگانی در مجلس نیز با این سناریوی تیم اقتصادی دولت همراهی کردند و استیضاح ربیعی را اولی تر بر تیم اقتصادی دانسته و آن را آغاز کردند. این نمایندگان قصد دارند با استیضاح ربیعی فشار افکار عمومی بر دولت را کم کرده و برخی از وزرای و دولتمردان اقتصادی نزدیک به خود را از تیررس تغییر مصون نگه‌دارند.

نکته عجیب این‌که نمایندگان مجلس چرا بجای ترمیم و تغییر وزیران و دولتمردان اقتصادی به سراغ استیضاح یک وزارتخانه اجتماعی – اقتصادی رفته‌اند.

ربیعی 5 ماه پیش استیضاح شد و استیضاح وی با همان محورها معقول نیست. در بین استیضاح‌کنندگان اسامی کسانی چون حسنوند رئیس کمسیون انرژی، ابطحی نماینده خمینی‌شهر، ناصری نژاد نمایندگان شادگان، خادمی نماینده ایذه، مقصودی نماینده سبزوار مشاهده‌شده است.

آیا آقایان حسنوند و خادمی که عضو کمسیون انرژی مجلس هستند از وضعیت پتروشیمی‌های زیرمجموعه وزارت نفت، کم‌فروشی پت که منجر به کمبود بطری شده، کم‌فروشی پی‌وی‌سی و عدم عرضه یک میلیارد دلار ارز در سامانه نیما توسط پتروشیمی‌ها خبردارند و اگر دارند آیا باوجود این اطلاع وزیر نفت برای استیضاح مناسب نیست؟

چرا علی ربیعی گزینه مناسبی در شرایط فعلی نیست؟

در اینجا مجدد بر این نکته تأکید می‌شود که این نوشته در پی آن است که بگوید در شرایط فعلی» استیضاح ربیعی اولویت نیست و مشکلی از مشکلات اقتصادی را حل نمی‌کند ، چون زیرمجموعه او سازمان بهزیستی، تأمین اجتماعی، فنی و حرفه‌ای، صندوق بازنشستگی و موسسه پژوهشی کار و تأمین، بانک رفاه و بانک توسعه تعاون است.

ربیعی نمی‌تواند با سازمان بهزیستی و فنی حرفه‌ای و زیرمجموعه‌هایی که اغلب اجتماعی و حمایتی هستند اوضاع اقتصادی را درست کند، نرخ ارز و سکه را پایین بیاورد، گرانی و تورم را کنترل کند و قس علیهذا. شاید عده‌ای به شستا و دو بانک از زیرمجموعه وزارت کار استناد کنند و این وزارتخانه را اقتصادی جلوه دهند. این استناد نادرست است چون سیاست‌های این دو بانک را مانند همه بانک‌های دیگر، بانک مرکزی اعلام می‌کند و ساختار و قوانین و مقررات آن‌ها تابع بانک مرکزی هستند و ربیعی در آن‌ها نقش ندارد.

شستا نیز یک شرکت سرمایه‌گذاری است که اغلب شرکت‌هایش به دلایل مختلف زیان ده هستند، نتیجه وضعیت کنونی سیاست‌های غلط دولت است، سیاست، راهکارها و اقدامات غلط همان افرادی که می‌خواهند تغییرات دولت را به استیضاح ربیعی ونهایتا سؤال از روحانی تقلیل دهند و خود را از تغییر مصون نگه‌دارند. لطفاً به مردم آدرس غلط ندهید مردم منتظر برخورد با مفسدان و برکناری دولتمردان نالایقی است که وضع کنونی اقتصادی را رقم‌زده‌اند.

عناوین مرتبط

۱۱ آذر ۱۳۹۷پیشنهاد حاجی‌‌دلیگانی برای بررسی معضلات اقتصادی
۱۰ آذر ۱۳۹۷شهیدان و مسئولان امروز
۱۰ آذر ۱۳۹۷مردم، گرفتارِ دستپخت اصلاحات و اصلاح‎طلبان در فکر پیروزی در انتخابات آتی
۷ آذر ۱۳۹۷دادستان کل کشور: نامه ظریف در پاسخ نامه بنده حاوی هیچ مستند و دلیل و مدرکی که قابل تعقیب باشد، نبود/ بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی ما به مدیریت داخلی برمی‌گردد
۱ آذر ۱۳۹۷پشت پرده استیضاح ربیعی/ این‌که استیضاح کننده یک وزیر بعداً به نفع او سخنرانی می‌کند یعنی چه؟
۳۰ آبان ۱۳۹۷روایت سردار اشتری از تلاش دشمنان برای ایجاد ناآرامی در ایران/‌ خنثی سازی ۲ توطئه سنگین دشمن
۳۰ آبان ۱۳۹۷پزشکیان: خواهیم توانست مشکلات را حل کنیم
۲۷ آبان ۱۳۹۷وزیر کار: مردم ما تلاش خالصانه مسئولان دلسوز را می‌بینند/ امتحان خوبی در ایام تحریم پس ندادیم
۱۶ آبان ۱۳۹۷امضای «کری» نم کشیده بود یا حوادث تیرماه/ خروج ترامپ از برجام با زاویه دید روحانی!
۱۲ آبان ۱۳۹۷مشکلات را نباید به تحریم‌ها ربط داد و ناامید کردن مردم در این شرایط درست نیست/ اروپایی‌ها به دنبال بهانه جویی هستند؛ نباید بنشینیم و منتظر اقدام آنها باشیم
۹ آبان ۱۳۹۷عسگراولادی: آقای روحانی فقط می‌شنود ولی عمل نمی‌کند/ هیچ کالایی با ارز ۴۲۰۰ تومانی فروخته نمی‌شود
۹ آبان ۱۳۹۷روحانی: ممکن است، در چند ماه گذشته مقداری بر مردم سخت گذشته باشد و در چند ماه آینده هم سخت بگذرد، ‌اما دولت توان خود را برای کاهش مشکلات بکار خواهد بست

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۷۴۱۹۷۱۷:۱۷:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مشکل کنونی کشور با نرمال سازی روابط ایران با دنیا برطرف خواهد شد
ناشناس۴۷۴۳۱۰۱۸:۰۳:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
ربیعی خالی از اشکال نیست ولی اولویت استیضاحش بعد امثال زنگنه دکترهاشمی است
ناشناس۴۷۴۴۳۷۱۸:۵۸:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
دلار در اقتصاد ایران با توجه به نقدینگی تولید شده در ۵ سال گذشته توسط سودهای موهوم ۲۸ درصدی اقای طیب نیا به قیمت واقعی خود یعنی حول و حوش ۱۱ هزار تومن رسیده و همانطور که هیچ مقام دولتی یا بگیر و ببند یا حتی مذاکرات برجامی نمی تواند ان را به ۵ هزار تومن برسوند هیچ های و هوی و ترامپ یا دلالی نمی تواند در کوتاه مدت به ۱۵ هزار تومن برساند. اما دو تهدید اقتصادی کنونی یکی تاثیر کاهش درامد نفتی از نیمه دوم امسال است که دوباره می تواند سوخت صعود ارزش دلار را فراهم کند و دیگری سیل فرا گیر قاچاق فراورده های نفتی با توجه به دلار ۱۱ هزار تومنی و بنزین هزار تومنی است که سود سرشار ان می تواند حتی دستگاهها و نهادهای دولتی و خصولتی را درگیر سازد
ناشناس۴۷۴۸۶۵۲۳:۳۲:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
همه فدای .....؛ بزرگان مکتب نیاوران!؟؟؟؟
مرادی۴۷۴۳۳۵۱۸:۱۳:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
بله ولی نه با مسئولانی عهدشکنی چون روحانی و یارانش
ناشناس۴۷۴۴۵۴۱۹:۱۲:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
فساد ، پارتی بازی ، دزدی ، رشوه ، باند بازی ، و ... ؛ مشکل امروز و دیروز و فردای اقتصاد این مملکته و هیچکدومش ربطی به روابط بین المللی ایران نداره . اگر تمام ثروت دنیا هم به ایران سرازیر بشه باز هم ژنهای این آقایون اجازه نمیدن یک قرون به دست مردم برسه و تمامش رو حیف و میل میکنن .
ناشناس۴۷۴۴۸۶۱۹:۲۹:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
احسنت
ناشناس۴۷۴۵۸۷۲۰:۱۹:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۱۳
این برادر ترامپ هنوز تحریم نکرده قرار است بکند دلار ده هزارتومانی سکه چهار میلیون تومانی مر بوط به ترامپ است ؟؟؟؟؟؟؟ از اول پیروزی انقلاب تا کنون نرخ تورم بیست درصد تقسیر امریکاست ؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۴۷۴۶۲۹۲۰:۴۰:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
من نمی‌فهمم که چرا برخی از بازگشت تحریم‌ها لذت می‌برند. برخی کاسبان تحریم هستند که آن‌ها سر جای خود هستند. برخی نیز کاسب سیاسی هستند و کیف می‌کنند که تحریم‌های آمریکا برگردد.
ناشناس۴۷۴۲۱۵۱۷:۲۶:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۳
وضعیت مسکن انفجاری شده، چرا اونی که سه بار استیضاحش کردند و با رانت باقی ماند در وزارت و کوچکترین کاری برای مشکل مسکن و اجاره خانه نکرد، هنوز سرکار است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وای به حال این کشور
ناشناس۴۷۴۲۱۷۱۷:۲۶:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
اگر دولت با مردم حرف میزد و از سیاستاش صحبت میکرد خیلی خوب میشد...کلا دولت کار خودشه میکنه مردم هم کار خودشونو...
علی 671۴۷۴۲۳۲۱۷:۳۱:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
تکلیف مردم چیست .این از نمایندگان یعنی که در راس امور هستند .در تمام مدت زمامداری مجلس از قبل تا صدر از زمان احمد شاه تا حال مجلسی به بیعرضگی این مجلس وجود نداشته .هرچند تاریخ در آینده خواهد نوشت با جزئیاتش .ولی ما باید تا کی چوب این بد بختی ها را بخوریم نمی دانم .این که نشد مملکت داری با این نمایندگان فرصت طلب و دولت ناکارامد .خوب به زمین خواهیم خورد !
ناشناس۴۷۴۲۴۷۱۷:۴۰:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
تحلیل درست و به جایی بود اما متاسفانه در مملکتی که زد و بند و بخور و بخور و فساد امری عادی شده اینگونه تحلیل‌های روشنگرانه متاسفانه راه به جایی نمیبرند.
ناشناس۴۷۴۴۶۱۱۹:۱۵:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
این دولت ، دولت بنگاهها و ... و تیم اقتصادی اون ، حافظ منافع همون ...ها . برای همین امکان نداره به ترکیب اقتصادی دولت دست زده بشه . نهایتا یکی مثل سیف میره و یکی دیگه از همون گروه به جاش میاد . ظاهرا در هیات دولت ، دیواری کوتاهتر از آقای ربیعی وجود نداره . هروقت مجلس میخواد ژست مطالبه گری به خودش بگیره و دولت میخواد از زیر فشار منتقدین رها بشه ، به جای اون وزرایی که مقصر فلاکت مردم و میلیاردر شدن رفقاشون هستن ، این بنده خدا رو میبرن زیر تیغ .
حمید۴۷۴۹۱۸۰۰:۰۲:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۴
اگر واقعا تحلیل درستی است اول از همه باید مجلس ... مگر می شود نماینده ای 5 حکم از وزیر بگیرد و بی خیال منافع کشور شود و باز هم خود را نماینده ملت بداند؟!!!
ناشناس۴۷۵۳۲۰۰۹:۱۶:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
زد و بند و بخور بخور من و شما ميدانيم ولى....
ناشناس۴۷۴۲۷۶۱۷:۵۳:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
دولت راستگویان...
ناشناس۴۷۴۲۹۰۱۷:۵۶:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مردم فراموش کرده بودند که دولت و مجلسی با گرایش اصلاح طلبی چه بلایی سرشون آورده قبلا هم بارها آزمایش شده بود اینبار هم این دولت و مجلس چندین باره، این را به همه اثبات کرد
ناشناس۴۷۴۵۰۹۱۹:۳۸:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
برای برون رفت از بحران باید سه اصلاح اساسی صورت گیرد: 1- افزایش اختیارات رئیس بانک مرکزی و نظارت شدید بر نحوه سرمایه گذاری و دخل و خرج تمام نهادهای دولتی و خصوصی که کار پولی و بانکی انجام میدهند ( شامل بانکها و موسسات مالی مجاز و غیرمجاز) 2- ورشکسته اعلام کردن بانکها و موسسات مجاز و غیرمجاز زیان ده و بلوکه کردن حسابها تا روز تسویه. 3- اصلاح نظام مالیاتی به این صورت که مبنای دریافت مالیات افزایش میزان موجودی حسابهای بانکی باشد و هر شخص حقیقی نیز موظف به پر کردن اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات باشد. 4- عقد پیمان مودت با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به منظور پایان دادن به تنشهای منطقه ای.
ناشناس۴۷۵۳۶۹۰۹:۳۹:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
مردم دولت های مختلف با گرایش های مختلف را تجربه کرده اند...
ناشناس۴۷۴۳۸۸۱۸:۲۹:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
.... برجام بود اقتصاد ثبات داشت حالا که برجام رفته اقتصاد بی ثبات شده امروز امریکا و اسراییل با پول سعودی و عامریت منافق ها دارند کار می کنند . برخی ها هم دارند از تفرقه بین قوای نظام سوء استفاده می کنند . طرف رفته ارز دولتی گرفته سویا وارد کرده بعد همین سویا را دوباره به عراق صادر کرده ارزش و اورده و به قیمت آزاد می فروشد . امروز روز پیدا کردن مقصر نیست امروز همه، مخصوصا دستگاه قضا و دولت و مجلس باید بدون نوبت به این پرونده ها رسیدگی کند .
ناشناس۴۷۴۴۰۴۱۸:۳۶:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
جالبه خبری از مثبت و منفی های فله ای نیست در اخباری که مربوط به ترامپ و مذاکره و نامه مطهری به سپاه مثبت های چندصدتایی ! و در خبرهایی که دولت نقد می شود خبری از مثبت و منفی فله ای نیست ! همان جریان دولتی در فضای مجازی هم فعال هستند !
ناشناس۴۷۴۴۱۲۱۸:۴۳:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
چرا اسامی این نمایندگان را اعلام نمی کنند ؟!
ناشناس۴۷۴۴۷۵۱۹:۲۶:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
بیچاره ربیعی . شده گوشت قربانی .. .. واقعا این نماینده ها چکار دارن میکنن . به جای این که وزیر اقتصاد را استیضاح کنند . رفتن سراغ ربیعی . خوب این نابسامانی ارزی و اقتصادی چه ربطی به ایشون داره . برن سراغ کرباسیان که از اقتصاد ... بعد اون بوروکراسی که در گمرگ به بواسطه ایجاد ارزیابی مجازی ایجاد کرد . ارتقا مقام یافت و وزیر اقتصاد شد بدون داشتن .. دانش اقتصادی . برید سراغ .. ,... , .. لابد زورتان به اونا نرسید . امدید سراغ این بنده خدا . اونم هر شش ماه یکبار
ناشناس۴۷۴۴۸۴۱۹:۲۹:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مدتهاست که ما مردم آدرسهای غلط دریافت میکنیم دیگر عادت کرده ایم
ناشناس۴۷۴۵۵۱۲۰:۰۱:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
به فکر آشفته بازار اقتصاد کشور باشیدبه جای اینکه بخواهید مقصر را معرفی کنید اگرمشکل را در سکوت حل کردید هنر کردید وگرنه حرف زدن را همه بلدند
ناشناس۴۷۴۶۰۳۲۰:۲۷:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مابایدباتمام دنیاارتباط برقرارکنیم تیم اقتصادی دولت هم بایدترمیم بشه اینهاجزومرفهین بی دردهستندازحقوق مابازنشستگان خبرندارن
ناشناس۴۷۴۷۴۵۲۱:۵۹:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
علت اصلي استيضاح را از نمايندگان واقعا بپرسيد؟ شايد بگويند
ناشناس۴۷۴۷۹۴۲۲:۳۵:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
آقا آخه برادر چرا آدرس غلط میدهی و مردم رو تو درد و سر می اندازی . آخه خدا را خوش میاد .
ناشناس۴۷۴۸۴۰۲۳:۱۳:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
ربیعی باید قربانی بشه تا اذهان مردم از مقصران اصلی به سمت دیگری معطوف شود
کمالی۴۷۴۸۵۳۲۳:۲۳:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
تا طلاها و سکه ها رو نفروشن دعوا سر .. الکی مردمو سر کار میزارن
زرذد۴۷۴۹۰۷۲۳:۵۷:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
هر چه بگندد نمکش میزنند دای به روزی که بگندد نمک و...
ناشناس۴۷۴۹۶۹۰۰:۴۱:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۱۴
استیضاح کرباسیان با 90 امضا آغاز شد، ولی به گفته محمدرضا پور ابراهیمی لیست استیضاح‌کنندگان آب رفت و به 40 نفر رسید، حاجی دلیگانی نماینده مجلس در این مورد می‌گوید: یکی از نمایندگان کمسیون اقتصادی توانست ۵ مجوز عضویت در هیئت‌مدیره شرکت‌هایی که احکام آن با سهم مدیریتی وزارت اقتصاد است را از کرباسیان بگیرد، نماینده دیگری ۳ روز پیش توانست برای یکی از نزدیکان خود حکم مدیر کلی یک بخش از گمرک کشور را بگیرد.
حامد۴۷۵۰۷۷۰۴:۴۰:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۱۴
یکی از نمایندگان کمسیون اقتصادی توانست ۵ مجوز عضویت در هیئت‌مدیره شرکت‌هایی که احکام آن با سهم مدیریتی وزارت اقتصاد است را از کرباسیان بگیرد، نماینده دیگری ۳ روز پیش توانست برای یکی از نزدیکان خود حکم مدیر کلی یک بخش از گمرک کشور را بگیرد.!! اگر چنین اتفاقی در آمریکا و اروپا و کره و ... رخ می داد و چنین اتهاماتی فقط مطرح می شد نمایندگان رو دست بند به دست به دادگاه می کشاندند. بازجویی می کردند . وزیر را دست بند به دست به دادگاه می آوردند. برای مثال در کره رئیس جمهور را دست بند به دست به دادگاه آوردند و به ده ها سال زندان محکوم کردند. در کشور ما افراد مثل آب خوردن فساد می کنند یک نفر نیست برخورد کند. نماینده مجلس در حد چی....جایگاه داره آدم هم بکشه کسی نمی تونه کاری کنه?????
ناشناس۴۷۵۱۹۱۰۷:۵۷:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۴
این کابینه امتحان خودرا داده است و مردود شده اما سوال اینجاست آن کابینه ایده ال چه برنامه ای جز به مسند نشستن دارند حداقل این دور باطل متوقف شود
حسام۴۷۵۲۱۶۰۸:۱۵:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۴
ربيعي استيضاح بشه تا ...، ...، .. ، ...و ... در امان باشند؟؟
غیاثی۴۷۵۳۱۶۰۹:۱۵:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۱۴
با استیضاح ربیعی اصلاح طلب می خواهند اعتدالگرایان ( .. , .. و ..) را در حاشیه امن قرارشان بدهند.
ناشناس۴۷۵۳۶۵۰۹:۳۸:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۴
حالا مثلا ربیعی برود جایش چه کسی می اید؟! این هم یک بازی برای ارام کردم مردم است؟ نه مردم با این باز یها دیگر فریب نمی خورند.
سید علی۴۷۵۴۳۳۱۰:۰۴:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۱۴
سلام اینکه بطور مبهم بگین کدام نماینده در کجا سهم گرفته مشکل حل نمیشه راهش اینه که اسم نماینده و مدرک اخذ سهم ارایه بشه مبهم صحبت کردیم برای حفط ابروی دزدان و نتیجه این شد که اشکار دزدی میشه و طرفم میگه تا متوجه بشن من رفتم متاسفانه

پربحث‌های امروز

 1. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 2. اینفوگرافی/ پرفروش‌ترین کنسول‌های بازی جهان از ابتدا تا امروز

 3. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 4. چند نکته درباره دزدی هویت!

 5. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 6. دیدار وزیر اطلاعات با رئیس‌جمهوری آذربایجان در باکو

 7. واکنش مربی تیم ملی بعد از ترک بازی پرسپولیس/ تهدید پیروانی به بیان اظهاراتش علیه برانکو

 8. انصاری: حتماً ضعف‌هایی دولت‌ وجود دارد/ نگه ‌داشتن نرخ ارز و ترامپ باعث مشکلات ارزی شد

 9. میناوند: کی‌روش از پیروانی خواست علیه برانکو مصاحبه کند/ مربیان تیم ملی به دنبال شریک جرم برای ناکامی در جام ملت‌ها هستند

 10. طرح گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا برای تشدید تحریم‌ها علیه نظام بانکی ایران

 11. ترامپ برای «جان کلی» جایگزین موقت معرفی کرد

 12. تامین معیشت مردم از اوجب واجبات است

 13. ایرانی‌ها به کدام کشورها بیشتر سفر کرده‌اند؟

 14. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 15. کلانی: پرسپولیس شایسته سومین قهرمانی است

 16. ترامپ: آمریکا برای مذاکره هسته‌ای با کره شمالی عجله‌ای ندارد

 17. واعظی: از گسترش همکاری‌های فعالان اقتصادی ایران و ترکیه حمایت می‌کنیم

 18. صادرات محصولات گروه ملی فولاد از سر گرفته می‌شود

 19. مایکل کوهن: ترامپ می‌دانست پرداخت حق‌السکوت اشتباه است

 20. سرنوشت قهرمانی نیم‌فصل در دست سپاهانی‌ها

 21. آتش‌سوزی در بیمارستان امام حسین (ع) محمدشهر

 22. ۱۵ جلسه محرومیت برای یک خط

 23. واعظی: توسعه روابط و همکاری‌های ایران و ترکیه به نفع دو ملت است

 24. چین افزایش تعرفه واردات بر کالاهای آمریکایی را به تعویق انداخت

 25. ثبت اضطراری دو ساختمان از دوره پهلوی‌ها در خیابان جمهوری

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 3. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 4. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 5. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 6. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 7. رمز پیروزی

 8. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 9. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 10. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 11. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 12. شگردهایت را تغییر بده رامبد

 13. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 14. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 15. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 16. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 17. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

 18. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 19. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 20. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 21. بدترین کسی که روی زمین گام برمی‌دارد...  

 22. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 23. برای درد زانو تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟

 24. نسخه‌ای برای پیشگیری از کابوس‌های شبانه/ چگونه بختک را به زانو در بیاوریم؟

 25. توزیع ۱۵ هزار حلقه لاستیک دولتی تا پایان آذر

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 12. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 13. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 16. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 17. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 18. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 19. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 20. حرف های یک مهندس برق مملکت

 21. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 22. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 23. درخواست بی‌شرمانه پسر ۹ ساله از یک زن

 24. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 25. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

پربحث‌های دیروز

 1. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 2. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 3. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 4. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 5. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 6. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 7. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

 8. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 9. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 10. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 11. توزیع ۱۵ هزار حلقه لاستیک دولتی تا پایان آذر

 12. قرارداد عراق با آمریکا برای واردات گندم و برنج

 13. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 14. ترکش افزایش قیمت خودرو برتن مددجویان کمیته امداد

 15. لایحه بودجه 1398 در دستور کار مجلس

 16. هند از لیر ترکیه و وون کره در تجارت استفاده می کند

 17. احتمال توافق با آمریکا برای معاف شدن از تحریم های ضدایرانی

 18. احداث شهرک های صنعتی مشترک با عراق راه حل مشکل کولبری

 19. پورابراهیمی: پرداخت یارانه در بودجه 98 نیاز به بازنگری دارد

 20. ضرورت کاهش بیشتر تولید نفت اوپک در آینده

 21. پیش‌بینی زودتر از موعد برای کمبود عرضه نفت در سال آینده

 22. رایزنی با کشورهای همسایه برای حذف تعرفه‌های وارداتی

 23. سرنوشت خدمات پس از فروش لوازم خانگی خارجی

 24. بودجه در شرایط جنگ اقتصادی منعکس‌کننده تصمیمات مالی نظام است

 25. جزئیات پرداخت تسهیلات ارزی در ۹ بخش بزرگ اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 3. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 4. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 5. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 6. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 7. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 8. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 9. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 10. نظر مخاطبان الف در مورد افزایش قیمت خودرو/ انحصار و نبود رقابت در بازار/ سپاه و ارتش خودرو تولید کنند/ خودرو برای تحویل نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه؟/ تحویل تکنولوژی ۳۰سال قبل به مردم

 11. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 12. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 13. دلار ۹ هزار تومان شد

 14. روش جدید قیمت‌گذاری خودرو/ رئیس سازمان حمایت: برای برخورد با خودروسازان منتظر واکنش بازار هستیم

 15. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 16. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 17. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 18. وزیر صنعت: با افزایش تولید خودرو قیمت‌ها اصلاح می‌شود

 19. افزایش قیمت محصولات ایران خودرو غیرقانونی است؟

 20. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 21. دولت نمی‌تواند یارانه نقدی را افزایش دهد یا نمی‌خواهد؟ + جدول

 22. توضیحات معاون ایران خودرو درباره فروش تحویل فوری ۴ محصول

 23. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

 24. خطیبی: اوپک تصمیم اقتصادی گرفت؛ فشار‌ آمریکا جواب نداد/ نباید نگران سقوط قیمت طلای سیاه باشیم/ پیش‌بینی نفت ۷۰ دلاری/ قیمت و میزان فروش نفت در بودجه محقق می‌شود؟

 25. وزیر صنعت: افزایش 20 درصدی هزینه‌های خودروسازان را نپذیرفتیم

آخرین عناوین