مگنت-ستاره یک مربع

آدرس غلط یک جریان برای ترمیم کابینه/ آیا ربیعی مقصر افسارگسیختگی اقتصاد است؟/ مقصران کجایند؟

هادی شریفی،   3970513160 ۳۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
آدرس غلط یک جریان برای ترمیم کابینه/ آیا ربیعی مقصر افسارگسیختگی اقتصاد است؟/ مقصران کجایند؟

در حالی‌ که همگان انتظار داشتند استیضاح تیم سیاست‌گذار اقتصادی دولت وصول شود و یا دولت دست به تغییر در تیم سطح اول اقتصادی خود بزند و سیاست‌هایش را تغییر دهد، استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی که وزارتخانه متبوعش بیشتر اجتماعی اعلام وصول شد.

قرار بود ربیعی 14 مرداد در کمیسیون اجتماعی مجلس حضور یابد و به سؤالات استیضاح‌کنندگان پاسخ دهد و در صورت عدم اقناع استیضاح به صحن برسد که به دلایلی نامعلوم بدون حضور این وزیر در کمسیون استیضاحش اعلام وصول شد.

از طرفی دیگر نمایندگان سؤال از رئیس‌جمهور را به هیئت‌رئیسه مجلس تقدیم کردند و رئیس‌جمهور باید تا یک ماه دیگر به مجلس برود و پاسخگوی سؤالات نمایندگان باشد.

این روزها جریانی در دولت و مجلس آدرس غلطی برای بهبود وضع اقتصادی می‌دهند، جریانی که در حال القای این گزاره غلط است که مقصران وضع امروز اقتصاد کشور را باید در بیرونِ تیم اصلی اقتصادی دولت حسن روحانی جستجو کرد و توپ را به زمین سایر وزرا می‌اندازند.

در حال حاضر تیم اقتصادی دولت شامل کرباسیان، نوبخت، نیلی، همتی (سابقاً سیف)، نهاوندیان و جهانگیری است؛ این‌ها سیاست‌های اقتصادی دولت را تعیین می‌کنند؛ یعنی جهش نرخ دلار، افزایش قیمت سکه، نقدینگی بی‌سابقه، تورم و سایر مشکلات اقتصادی که مردم را زیر فشار قرار داده حاصل سیاست‌های این افراد است.

اوضاع آشفته این روزهای بازار خودروهای داخلی و خارجی، رانت ویژه برای برخی واردکنندگان، گرانی و احتکار اجناس در کنار جهش قیمت مسکن و وضعیت نامناسب ناوگان ریلی و هوایی نیز حاصل سیاست‌های شریعتمداری و آخوندی است.

آخوندی علیرغم اینکه سیاست‌های مخربش وضع مسکن را بیش از همیشه نابسامان کرده، ولی اکنون از حاشیه امنی برای تغییر برخوردار است.

شریعتمداری نیز که تعدادی از مدیران زیرمجموعه و حتی معاونش به علت سواستفاده در جریان واردات خودرو دستگیرشده‌اند، نیز از همان حاشیه امن تغییر برخوردار شده است.

استیضاح کرباسیان با 90 امضا آغاز شد، ولی به گفته محمدرضا پور ابراهیمی لیست استیضاح‌کنندگان آب رفت و به 40 نفر رسید، حاجی دلیگانی نماینده مجلس در این مورد می‌گوید: یکی از نمایندگان کمسیون اقتصادی توانست ۵ مجوز عضویت در هیئت‌مدیره شرکت‌هایی که احکام آن با سهم مدیریتی وزارت اقتصاد است را از کرباسیان بگیرد، نماینده دیگری ۳ روز پیش توانست برای یکی از نزدیکان خود حکم مدیر کلی یک بخش از گمرک کشور را بگیرد.

این‌گونه است که برخی نمایندگان در قبال دریافت مطالباتی از وزرا برای اطرافیان خود استیضاح خود را پس می‌گیرند.

نوبخت نیز با اعلام کناره‌گیری از سخنگویی دولت عملاً ثابت کرد حالا حالاها قصد دارد بر صندلی سازمان برنامه‌وبودجه تکیه بزند.

چه کسانی با استیضاح ربیعی قصد دارند آدرس غلط بدهند و ترمیم کابینه را به استیضاح ربیعی تقلیل دهند:

1- تیم اقتصادی دولت که سیاست‌های مخربشان وضعیت کنونی را رقم‌زده با انداختن توپ به زمین ربیعی قصد دارند در این شرایط برای آرامش فکری جامعه وی را قربانی کنند. برخی دولتمردان که در بازی تفکیک وزارتخانه‌ها و باز شدن جا برای دولتمردان شکست خوردند و امروزه تحت بدترین فشارهای اقتصادی‌اند پشت این استیضاح هستند. کرباسیان، نوبخت و شریعتمداری تحت‌فشار رسانه‌ها و افکار عمومی‌اند. با استیضاح ربیعی تیم اقتصادی دولت که سهم بسیار زیادی در وضعیت خراب فعلی اقتصاد دارند، نفس راحتی می‌کشند.

2- نمایندگانی در مجلس نیز با این سناریوی تیم اقتصادی دولت همراهی کردند و استیضاح ربیعی را اولی تر بر تیم اقتصادی دانسته و آن را آغاز کردند. این نمایندگان قصد دارند با استیضاح ربیعی فشار افکار عمومی بر دولت را کم کرده و برخی از وزرای و دولتمردان اقتصادی نزدیک به خود را از تیررس تغییر مصون نگه‌دارند.

نکته عجیب این‌که نمایندگان مجلس چرا بجای ترمیم و تغییر وزیران و دولتمردان اقتصادی به سراغ استیضاح یک وزارتخانه اجتماعی – اقتصادی رفته‌اند.

ربیعی 5 ماه پیش استیضاح شد و استیضاح وی با همان محورها معقول نیست. در بین استیضاح‌کنندگان اسامی کسانی چون حسنوند رئیس کمسیون انرژی، ابطحی نماینده خمینی‌شهر، ناصری نژاد نمایندگان شادگان، خادمی نماینده ایذه، مقصودی نماینده سبزوار مشاهده‌شده است.

آیا آقایان حسنوند و خادمی که عضو کمسیون انرژی مجلس هستند از وضعیت پتروشیمی‌های زیرمجموعه وزارت نفت، کم‌فروشی پت که منجر به کمبود بطری شده، کم‌فروشی پی‌وی‌سی و عدم عرضه یک میلیارد دلار ارز در سامانه نیما توسط پتروشیمی‌ها خبردارند و اگر دارند آیا باوجود این اطلاع وزیر نفت برای استیضاح مناسب نیست؟

چرا علی ربیعی گزینه مناسبی در شرایط فعلی نیست؟

در اینجا مجدد بر این نکته تأکید می‌شود که این نوشته در پی آن است که بگوید در شرایط فعلی» استیضاح ربیعی اولویت نیست و مشکلی از مشکلات اقتصادی را حل نمی‌کند ، چون زیرمجموعه او سازمان بهزیستی، تأمین اجتماعی، فنی و حرفه‌ای، صندوق بازنشستگی و موسسه پژوهشی کار و تأمین، بانک رفاه و بانک توسعه تعاون است.

ربیعی نمی‌تواند با سازمان بهزیستی و فنی حرفه‌ای و زیرمجموعه‌هایی که اغلب اجتماعی و حمایتی هستند اوضاع اقتصادی را درست کند، نرخ ارز و سکه را پایین بیاورد، گرانی و تورم را کنترل کند و قس علیهذا. شاید عده‌ای به شستا و دو بانک از زیرمجموعه وزارت کار استناد کنند و این وزارتخانه را اقتصادی جلوه دهند. این استناد نادرست است چون سیاست‌های این دو بانک را مانند همه بانک‌های دیگر، بانک مرکزی اعلام می‌کند و ساختار و قوانین و مقررات آن‌ها تابع بانک مرکزی هستند و ربیعی در آن‌ها نقش ندارد.

شستا نیز یک شرکت سرمایه‌گذاری است که اغلب شرکت‌هایش به دلایل مختلف زیان ده هستند، نتیجه وضعیت کنونی سیاست‌های غلط دولت است، سیاست، راهکارها و اقدامات غلط همان افرادی که می‌خواهند تغییرات دولت را به استیضاح ربیعی ونهایتا سؤال از روحانی تقلیل دهند و خود را از تغییر مصون نگه‌دارند. لطفاً به مردم آدرس غلط ندهید مردم منتظر برخورد با مفسدان و برکناری دولتمردان نالایقی است که وضع کنونی اقتصادی را رقم‌زده‌اند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۷موسوی لارگانی: مجلس و دولت فکری به حال مردم کنند
۲۷ اَمرداد ۱۳۹۷تغییرات کابینه به کجا رسید؟
۲۵ اَمرداد ۱۳۹۷ایمانی: اختلاف‌نظر‌ها را به تریبون رسمی نکشید
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷دلایل رای آوردن استیضاح ربیعی در صحن مجلس/ دفاع نکردن روحانی و نقش هیئت رئیسه مجلس
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷آیت‌الله جنتی: راه‌حل برون رفت از مشکلات فعلی تفکر و روحیه انقلابی است
۲۳ اَمرداد ۱۳۹۷ماجرای درخواست ۵۰۰ میلیونی یک نماینده از ربیعی
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷ربیعی: اگر به حرمت پزشکیان تعرض نمی‌شد، در این حد دست به افشاگری نمی‌زدم/ استیضاح بنده اثر خود را در جامعه گذاشت
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷تشریح چگونگی بررسی اتهامات جلسه استیضاح ربیعی در هیئت نظارت بر نمایندگان
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب
۲۰ اَمرداد ۱۳۹۷نظر «نهاوندیان» در مورد تغییر تیم اقتصادی دولت: اهداف مهم‌اند نه افراد
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۷جدی ترین گزینه برای جایگزینی ربیعی چه کسی است؟
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۷ عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۷۴۱۹۷۱۷:۱۷:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مشکل کنونی کشور با نرمال سازی روابط ایران با دنیا برطرف خواهد شد
ناشناس۴۷۴۳۱۰۱۸:۰۳:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
ربیعی خالی از اشکال نیست ولی اولویت استیضاحش بعد امثال زنگنه دکترهاشمی است
ناشناس۴۷۴۴۳۷۱۸:۵۸:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
دلار در اقتصاد ایران با توجه به نقدینگی تولید شده در ۵ سال گذشته توسط سودهای موهوم ۲۸ درصدی اقای طیب نیا به قیمت واقعی خود یعنی حول و حوش ۱۱ هزار تومن رسیده و همانطور که هیچ مقام دولتی یا بگیر و ببند یا حتی مذاکرات برجامی نمی تواند ان را به ۵ هزار تومن برسوند هیچ های و هوی و ترامپ یا دلالی نمی تواند در کوتاه مدت به ۱۵ هزار تومن برساند. اما دو تهدید اقتصادی کنونی یکی تاثیر کاهش درامد نفتی از نیمه دوم امسال است که دوباره می تواند سوخت صعود ارزش دلار را فراهم کند و دیگری سیل فرا گیر قاچاق فراورده های نفتی با توجه به دلار ۱۱ هزار تومنی و بنزین هزار تومنی است که سود سرشار ان می تواند حتی دستگاهها و نهادهای دولتی و خصولتی را درگیر سازد
ناشناس۴۷۴۸۶۵۲۳:۳۲:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
همه فدای .....؛ بزرگان مکتب نیاوران!؟؟؟؟
مرادی۴۷۴۳۳۵۱۸:۱۳:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
بله ولی نه با مسئولانی عهدشکنی چون روحانی و یارانش
ناشناس۴۷۴۴۵۴۱۹:۱۲:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
فساد ، پارتی بازی ، دزدی ، رشوه ، باند بازی ، و ... ؛ مشکل امروز و دیروز و فردای اقتصاد این مملکته و هیچکدومش ربطی به روابط بین المللی ایران نداره . اگر تمام ثروت دنیا هم به ایران سرازیر بشه باز هم ژنهای این آقایون اجازه نمیدن یک قرون به دست مردم برسه و تمامش رو حیف و میل میکنن .
ناشناس۴۷۴۴۸۶۱۹:۲۹:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
احسنت
ناشناس۴۷۴۵۸۷۲۰:۱۹:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۱۳
این برادر ترامپ هنوز تحریم نکرده قرار است بکند دلار ده هزارتومانی سکه چهار میلیون تومانی مر بوط به ترامپ است ؟؟؟؟؟؟؟ از اول پیروزی انقلاب تا کنون نرخ تورم بیست درصد تقسیر امریکاست ؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۴۷۴۶۲۹۲۰:۴۰:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
من نمی‌فهمم که چرا برخی از بازگشت تحریم‌ها لذت می‌برند. برخی کاسبان تحریم هستند که آن‌ها سر جای خود هستند. برخی نیز کاسب سیاسی هستند و کیف می‌کنند که تحریم‌های آمریکا برگردد.
ناشناس۴۷۴۲۱۵۱۷:۲۶:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۳
وضعیت مسکن انفجاری شده، چرا اونی که سه بار استیضاحش کردند و با رانت باقی ماند در وزارت و کوچکترین کاری برای مشکل مسکن و اجاره خانه نکرد، هنوز سرکار است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وای به حال این کشور
ناشناس۴۷۴۲۱۷۱۷:۲۶:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
اگر دولت با مردم حرف میزد و از سیاستاش صحبت میکرد خیلی خوب میشد...کلا دولت کار خودشه میکنه مردم هم کار خودشونو...
علی 671۴۷۴۲۳۲۱۷:۳۱:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
تکلیف مردم چیست .این از نمایندگان یعنی که در راس امور هستند .در تمام مدت زمامداری مجلس از قبل تا صدر از زمان احمد شاه تا حال مجلسی به بیعرضگی این مجلس وجود نداشته .هرچند تاریخ در آینده خواهد نوشت با جزئیاتش .ولی ما باید تا کی چوب این بد بختی ها را بخوریم نمی دانم .این که نشد مملکت داری با این نمایندگان فرصت طلب و دولت ناکارامد .خوب به زمین خواهیم خورد !
ناشناس۴۷۴۲۴۷۱۷:۴۰:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
تحلیل درست و به جایی بود اما متاسفانه در مملکتی که زد و بند و بخور و بخور و فساد امری عادی شده اینگونه تحلیل‌های روشنگرانه متاسفانه راه به جایی نمیبرند.
ناشناس۴۷۴۴۶۱۱۹:۱۵:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
این دولت ، دولت بنگاهها و ... و تیم اقتصادی اون ، حافظ منافع همون ...ها . برای همین امکان نداره به ترکیب اقتصادی دولت دست زده بشه . نهایتا یکی مثل سیف میره و یکی دیگه از همون گروه به جاش میاد . ظاهرا در هیات دولت ، دیواری کوتاهتر از آقای ربیعی وجود نداره . هروقت مجلس میخواد ژست مطالبه گری به خودش بگیره و دولت میخواد از زیر فشار منتقدین رها بشه ، به جای اون وزرایی که مقصر فلاکت مردم و میلیاردر شدن رفقاشون هستن ، این بنده خدا رو میبرن زیر تیغ .
حمید۴۷۴۹۱۸۰۰:۰۲:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۴
اگر واقعا تحلیل درستی است اول از همه باید مجلس ... مگر می شود نماینده ای 5 حکم از وزیر بگیرد و بی خیال منافع کشور شود و باز هم خود را نماینده ملت بداند؟!!!
ناشناس۴۷۵۳۲۰۰۹:۱۶:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
زد و بند و بخور بخور من و شما ميدانيم ولى....
ناشناس۴۷۴۲۷۶۱۷:۵۳:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
دولت راستگویان...
ناشناس۴۷۴۲۹۰۱۷:۵۶:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مردم فراموش کرده بودند که دولت و مجلسی با گرایش اصلاح طلبی چه بلایی سرشون آورده قبلا هم بارها آزمایش شده بود اینبار هم این دولت و مجلس چندین باره، این را به همه اثبات کرد
ناشناس۴۷۴۵۰۹۱۹:۳۸:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
برای برون رفت از بحران باید سه اصلاح اساسی صورت گیرد: 1- افزایش اختیارات رئیس بانک مرکزی و نظارت شدید بر نحوه سرمایه گذاری و دخل و خرج تمام نهادهای دولتی و خصوصی که کار پولی و بانکی انجام میدهند ( شامل بانکها و موسسات مالی مجاز و غیرمجاز) 2- ورشکسته اعلام کردن بانکها و موسسات مجاز و غیرمجاز زیان ده و بلوکه کردن حسابها تا روز تسویه. 3- اصلاح نظام مالیاتی به این صورت که مبنای دریافت مالیات افزایش میزان موجودی حسابهای بانکی باشد و هر شخص حقیقی نیز موظف به پر کردن اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات باشد. 4- عقد پیمان مودت با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به منظور پایان دادن به تنشهای منطقه ای.
ناشناس۴۷۵۳۶۹۰۹:۳۹:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
مردم دولت های مختلف با گرایش های مختلف را تجربه کرده اند...
ناشناس۴۷۴۳۸۸۱۸:۲۹:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
.... برجام بود اقتصاد ثبات داشت حالا که برجام رفته اقتصاد بی ثبات شده امروز امریکا و اسراییل با پول سعودی و عامریت منافق ها دارند کار می کنند . برخی ها هم دارند از تفرقه بین قوای نظام سوء استفاده می کنند . طرف رفته ارز دولتی گرفته سویا وارد کرده بعد همین سویا را دوباره به عراق صادر کرده ارزش و اورده و به قیمت آزاد می فروشد . امروز روز پیدا کردن مقصر نیست امروز همه، مخصوصا دستگاه قضا و دولت و مجلس باید بدون نوبت به این پرونده ها رسیدگی کند .
ناشناس۴۷۴۴۰۴۱۸:۳۶:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
جالبه خبری از مثبت و منفی های فله ای نیست در اخباری که مربوط به ترامپ و مذاکره و نامه مطهری به سپاه مثبت های چندصدتایی ! و در خبرهایی که دولت نقد می شود خبری از مثبت و منفی فله ای نیست ! همان جریان دولتی در فضای مجازی هم فعال هستند !
ناشناس۴۷۴۴۱۲۱۸:۴۳:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
چرا اسامی این نمایندگان را اعلام نمی کنند ؟!
ناشناس۴۷۴۴۷۵۱۹:۲۶:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
بیچاره ربیعی . شده گوشت قربانی .. .. واقعا این نماینده ها چکار دارن میکنن . به جای این که وزیر اقتصاد را استیضاح کنند . رفتن سراغ ربیعی . خوب این نابسامانی ارزی و اقتصادی چه ربطی به ایشون داره . برن سراغ کرباسیان که از اقتصاد ... بعد اون بوروکراسی که در گمرگ به بواسطه ایجاد ارزیابی مجازی ایجاد کرد . ارتقا مقام یافت و وزیر اقتصاد شد بدون داشتن .. دانش اقتصادی . برید سراغ .. ,... , .. لابد زورتان به اونا نرسید . امدید سراغ این بنده خدا . اونم هر شش ماه یکبار
ناشناس۴۷۴۴۸۴۱۹:۲۹:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مدتهاست که ما مردم آدرسهای غلط دریافت میکنیم دیگر عادت کرده ایم
ناشناس۴۷۴۵۵۱۲۰:۰۱:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
به فکر آشفته بازار اقتصاد کشور باشیدبه جای اینکه بخواهید مقصر را معرفی کنید اگرمشکل را در سکوت حل کردید هنر کردید وگرنه حرف زدن را همه بلدند
ناشناس۴۷۴۶۰۳۲۰:۲۷:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مابایدباتمام دنیاارتباط برقرارکنیم تیم اقتصادی دولت هم بایدترمیم بشه اینهاجزومرفهین بی دردهستندازحقوق مابازنشستگان خبرندارن
ناشناس۴۷۴۷۴۵۲۱:۵۹:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
علت اصلي استيضاح را از نمايندگان واقعا بپرسيد؟ شايد بگويند
ناشناس۴۷۴۷۹۴۲۲:۳۵:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
آقا آخه برادر چرا آدرس غلط میدهی و مردم رو تو درد و سر می اندازی . آخه خدا را خوش میاد .
ناشناس۴۷۴۸۴۰۲۳:۱۳:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
ربیعی باید قربانی بشه تا اذهان مردم از مقصران اصلی به سمت دیگری معطوف شود
کمالی۴۷۴۸۵۳۲۳:۲۳:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
تا طلاها و سکه ها رو نفروشن دعوا سر .. الکی مردمو سر کار میزارن
زرذد۴۷۴۹۰۷۲۳:۵۷:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
هر چه بگندد نمکش میزنند دای به روزی که بگندد نمک و...
ناشناس۴۷۴۹۶۹۰۰:۴۱:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۱۴
استیضاح کرباسیان با 90 امضا آغاز شد، ولی به گفته محمدرضا پور ابراهیمی لیست استیضاح‌کنندگان آب رفت و به 40 نفر رسید، حاجی دلیگانی نماینده مجلس در این مورد می‌گوید: یکی از نمایندگان کمسیون اقتصادی توانست ۵ مجوز عضویت در هیئت‌مدیره شرکت‌هایی که احکام آن با سهم مدیریتی وزارت اقتصاد است را از کرباسیان بگیرد، نماینده دیگری ۳ روز پیش توانست برای یکی از نزدیکان خود حکم مدیر کلی یک بخش از گمرک کشور را بگیرد.
حامد۴۷۵۰۷۷۰۴:۴۰:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۱۴
یکی از نمایندگان کمسیون اقتصادی توانست ۵ مجوز عضویت در هیئت‌مدیره شرکت‌هایی که احکام آن با سهم مدیریتی وزارت اقتصاد است را از کرباسیان بگیرد، نماینده دیگری ۳ روز پیش توانست برای یکی از نزدیکان خود حکم مدیر کلی یک بخش از گمرک کشور را بگیرد.!! اگر چنین اتفاقی در آمریکا و اروپا و کره و ... رخ می داد و چنین اتهاماتی فقط مطرح می شد نمایندگان رو دست بند به دست به دادگاه می کشاندند. بازجویی می کردند . وزیر را دست بند به دست به دادگاه می آوردند. برای مثال در کره رئیس جمهور را دست بند به دست به دادگاه آوردند و به ده ها سال زندان محکوم کردند. در کشور ما افراد مثل آب خوردن فساد می کنند یک نفر نیست برخورد کند. نماینده مجلس در حد چی....جایگاه داره آدم هم بکشه کسی نمی تونه کاری کنه?????
ناشناس۴۷۵۱۹۱۰۷:۵۷:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۴
این کابینه امتحان خودرا داده است و مردود شده اما سوال اینجاست آن کابینه ایده ال چه برنامه ای جز به مسند نشستن دارند حداقل این دور باطل متوقف شود
حسام۴۷۵۲۱۶۰۸:۱۵:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۴
ربيعي استيضاح بشه تا ...، ...، .. ، ...و ... در امان باشند؟؟
غیاثی۴۷۵۳۱۶۰۹:۱۵:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۱۴
با استیضاح ربیعی اصلاح طلب می خواهند اعتدالگرایان ( .. , .. و ..) را در حاشیه امن قرارشان بدهند.
ناشناس۴۷۵۳۶۵۰۹:۳۸:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۴
حالا مثلا ربیعی برود جایش چه کسی می اید؟! این هم یک بازی برای ارام کردم مردم است؟ نه مردم با این باز یها دیگر فریب نمی خورند.
سید علی۴۷۵۴۳۳۱۰:۰۴:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۱۴
سلام اینکه بطور مبهم بگین کدام نماینده در کجا سهم گرفته مشکل حل نمیشه راهش اینه که اسم نماینده و مدرک اخذ سهم ارایه بشه مبهم صحبت کردیم برای حفط ابروی دزدان و نتیجه این شد که اشکار دزدی میشه و طرفم میگه تا متوجه بشن من رفتم متاسفانه
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های اخیر

 1. شرط رهبر انقلاب برای فعالیت اقتصادی فرزندانشان/ درخواست آیت الله مصباح برای استغفار/ پشت پرده خبر استعفای جهانگیری/ نعمت زاده: ستاد روحانی طبقه هشتم بود و هر روز با پله بالا می‌رفتیم

 2. اتهام‌زنی تازه آمریکا به ایران/ بولتون: ایران بدنبال دخالت در انتخابات آمریکاست

 3. روحانی: عملکرد وزارت اقتصاد قابل قبول است

 4. وزارت خارجه به ابهامات رژیم حقوقی خزر پاسخ داد

 5. اظهارات شاه بحرین بر ضد قطر جنجال به پا کرد

 6. سفیر اسبق ایران در ونزوئلا مطلب اینستاگرامی منتسب به خود را تکذیب کرد

 7. تجربه ۴۵ دقیقه اضطراب و وحشت در پرواز بغداد به مشهد

 8. این روزهای اجاره نشینی با 3 پرده آماری

 9. «ممّد گاوی» و «علی‌ دراز» دستگیر شدند

 10. مسئولین پاسخگو باشند؛ ماجرای مرگ تلخ جانباز اعصاب و روان در افغانستان+ اسناد

 11. رونمایی از موشک خیبر ۱ حزب الله برای اولین بار  

 12. یک خبر خوب برای داوطلبان متقاضی کنکور ۹۸

 13. ورود ساز به پارک‌ها آزاد شد

 14. نگرانی بولتون از مداخله احتمالی چین، ایران و کره‌شمالی در انتخابات آمریکا

 15. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 16. ۹ خوردنی برای کاهش اضطراب

 17. پدیده‌های لیگ هجدهم/ صدرنشینی شاگردان یحیی و آقای گلی یک مدافع

 18. بررسی "طرح حمایت از اتباع" در مجلس/ فراهم شدن خدمات بیمه‌ای اتباع

 19. اینترپل درباره «حمله تروریستی قریب‌الوقوع» در اروپا هشدار داد

 20. سفیر ایران در عمان عضو هیچ حزب سیاسی نیست

 21. 10 برج مرتفع دنیا را بشناسید  

 22. فارن‌پالیسی: تشکیل گروه «اقدام ایران» در آمریکا بیشتر اقدامی نمادین است تا هدفمند

 23. در بازار بزرگ میوه چه خبر است؟  

 24. بی‌بی‌سی فارسی در نقش «ترمینال رسانه‌ای» آشوبگران

 25. چرا رهبر انقلاب مذاکره با آمریکا را ممنوع کردند/ فرمان خدا بعد از پیمان‌شکنی دشمن

پربحث‌های دیروز

 1. علت اینکه در ایران مردم دلارها را آتش نزدند چه بود؟

 2. قالیباف: معضلات فعلی اقتصادی کشور راه حل دارد/ بانکداری ما باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند/ نقدینگی بی‌حساب و کتاب صرف سفته بازی شد

 3. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

 4. مالیات ناعادلانه، تیر خلاص به پیکر نیمه‌جان تولید/ مالیات، ابزاری برای ایجاد تعادل در توزیع ثروت و کاهش فاصله طبقاتی/دولتمردان توجه می‌کنند؟

 5. خوش‌بینی به آمریکا دولت مصدق را ساقط کرد

 6. حرف‌های تکان‌دهنده شش جوان محکوم به اعدام پای چوبه‌دار

 7. انصراف ۵۰ نماینده از استیضاح کرباسیان

 8. تابلوی انحرافی و یک سوال از علی مطهری

 9. بمب ویتامین C را بشناسید

 10. شرط رهبر انقلاب برای فعالیت اقتصادی فرزندانش

 11. دلار 4200 تومانی در محاسبه قیمت مواد اولیه حذف شود

 12. احتمال محکومیت متهم اصلی ثامن‌الحجج به ۲۰ سال حبس

 13. نامه معاون رییس جمهور به احمد توکلی/ قوه قضائیه و مقننه و دستگاه‌های تابعه اطلاعات حقوق و مزایا را ثبت نکردند

 14. جهانگیری: کاهش آثار تحریم‌ها مهمترین اولویت فعلی دولت است

 15. فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد برکنار شد

 16. پشت پرده یک کاسبی پردرآمد

 17. طرح استیضاح وزیر اقتصاد اعلام وصول شد

 18. شرط رهبر انقلاب برای فعالیت اقتصادی فرزندانشان/ درخواست آیت الله مصباح برای استغفار/ پشت پرده خبر استعفای جهانگیری/ نعمت زاده: ستاد روحانی طبقه هشتم بود و هر روز با پله بالا می‌رفتیم

 19. افزایش ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومانی قیمت خودرو + جدول

 20. محسن هاشمی: تلاش‌ می‌کنیم افشانی در شهرداری تهران بماند

 21. اتهام‌زنی تازه آمریکا به ایران/ بولتون: ایران بدنبال دخالت در انتخابات آمریکاست

 22. وزیر علوم خبر داد: رعایت شاخص "جوان‌گرایی" در انتصاب‌ها/ مدیران دانشگاه‌ها ۸ سال جوان‌تر شدند

 23. روحانی: عملکرد وزارت اقتصاد قابل قبول است

 24. موسوی لارگانی: مجلس و دولت فکری به حال مردم کنند

 25. کودتایی که فقط 75 هزار دلار هزینه داشت +عکس

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. علت اینکه در ایران مردم دلارها را آتش نزدند چه بود؟

 4. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 5. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 6. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 7. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 8. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 9. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 10. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 11. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 12. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 13. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 14. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 15. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 16. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 17. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 18. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 19. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 20. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 21. قالیباف: معضلات فعلی اقتصادی کشور راه حل دارد/ بانکداری ما باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند/ نقدینگی بی‌حساب و کتاب صرف سفته بازی شد

 22. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

 23. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 24. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 25. ابتکار ترکیه برای عبور از بحران ارزی  

پربحث‌های دیروز

 1. مالیات ناعادلانه، تیر خلاص به پیکر نیمه‌جان تولید/ مالیات، ابزاری برای ایجاد تعادل در توزیع ثروت و کاهش فاصله طبقاتی/دولتمردان توجه می‌کنند؟

 2. دلار 4200 تومانی در محاسبه قیمت مواد اولیه حذف شود

 3. نامه معاون رییس جمهور به احمد توکلی/ قوه قضائیه و مقننه و دستگاه‌های تابعه اطلاعات حقوق و مزایا را ثبت نکردند

 4. پشت پرده یک کاسبی پردرآمد

 5. افزایش ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومانی قیمت خودرو + جدول

 6. روحانی: عملکرد وزارت اقتصاد قابل قبول است

 7. موسوی لارگانی: مجلس و دولت فکری به حال مردم کنند

 8. معاون وزیر نیرو خبر داد: آغاز جریمه مشترکان پرمصرف برق از یکی دو ماه دیگر

 9. فروشگاه اینترنتی ساعت مچی زاگروتایم

 10. این روزهای اجاره نشینی با 3 پرده آماری

 11. قول رئیس کل بانک مرکزی برای حل مشکلات مردم/معاملات در بازار ثانویه روانتر می شود

 12. متن نهایی طرح مبارزه با جرایم اقتصادی

 13. استاندار تهران: نوسانات قیمت مرغ رفع می شود

 14. جهانگیری: ایران برای ادامه فروش نفت تلاش می‌کند

 15. سکه ۳ میلیون و ۷۱۶ هزار تومان/ افت ۴۵۰ تومانی نرخ یورو+ جدول

 16. داروخانه‌های افراد حقیقی از قانون مالیات ارزش افزوده معاف شدند

 17. قیمت امروز طلا، سکه و ارز/ دلار ۱۰۲۴۰تومان

 18. رئیس کمیسیون اصل نود: ۳۵۰ نفر در رابطه با حقوق‌های نجومی شناسایی شدند

 19. علت گران شدن موز چیست؟

 20. روش های خرید بلیط هواپیمای ارزان در فصل های شلوغ

 21. آغاز دور جدید تحویل سکه‌های پیش‎فروشی از امروز

 22. عرضه مرغ ۶۷۰۰ تا ۸۱۰۰ تومانی به بازار در این هفته

 23. واسطه‌ها بیشترین سهم را در احتکار استان قزوین دارند

 24. ورود ۹۰۰ هزار تن برنج با ارز دولتی به کشور

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 5. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 6. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 7. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 8. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 9. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 10. مالیات ناعادلانه، تیر خلاص به پیکر نیمه‌جان تولید/ مالیات، ابزاری برای ایجاد تعادل در توزیع ثروت و کاهش فاصله طبقاتی/دولتمردان توجه می‌کنند؟

 11. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 12. کمپین‌های مردمی در ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی»

 13. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 14. هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

 15. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 16. این همه بی‌تدبیری

 17. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 18. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 19. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 20. معاون وزیر راه: خودروسازان اجازه کاهش قیمت خودرو را نمی‎دهند

 21. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 22. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 23. سیلابی که رها شده/ چرا دولت برای نقدینگی جامعه برنامه ریزی نمی‌کند؟

 24. رشد ۱۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو ۱۲ هزار و ۱۶۹ تومان خریداری شد+ جدول

 25. نوبخت: پیش بینی‌های واقع بینانه در بودجه ۹۸ خواهیم داشت

آخرین عناوین