نتیجه رسمی‌ بررسی فروش مزدا3 اعلام می شود؟

سید امیر سیاح،   3970513024 ۲۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
نتیجه رسمی‌ بررسی فروش مزدا3 اعلام می شود؟

10روز پیش خبر ثبت‌نام پرحرف و حدیث و حاشیه‌دار برای پیش‌فروش مزدا‌3 یکبار دیگر افکار عمومی را ناراحت و به سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی لطمه زد.

ماجرا از این قرار بود که صبح چهارشنبه عده زیادی با فراهم نمودن 140‌میلیون تومان وجه نقد برای ثبت‌نام  «مزدا3» آماده شده بودند به این امید که بعد از یک ماه ‌خودروی تحویلی را اقلاً به قیمت 210 میلیون بفروشند‌ و 70 میلیون تومان سود ببرند، طبیعی بود این سود شیرین، عده زیادی را وسوسه کند و تقاضا برای این معامله بسیار بیشتر از عرضه آن شد. 

صبح چهارشنبه سوم مرداد در جریان ثبت‌نام اینترنتی مزادا ‌3 افتضاحی بزرگ رقم خورد و بستر برای شایعه‌سازان و تهمت‌زننده‌ها فراهم شد. با قطع و وصل سامانه و تکمیل سریع ظرفیت این پیش‌فروش در چند ثانیه، با بالا گرفتن اعتراض‌ها وزارت صنعت، معدن و تجارت مجبور به واکنش شد و آقای شریعتمدار دستور رسیدگی سریع صادر کرد.

بعد از آن نوبت «بهمن موتور» بود که در برابر تهمت‌ها واکنش نشان دهد. واکنش بهمن موتور به ظاهر قانع‌کننده بود: «ما هر سال به‌طور متوسط 3250‌دستگاه مزدا‌3 تولید می‌کنیم درحالی‌که در لحظه باز کردن سایت پیش‌ثبت‌نام 212 هزار متقاضی به سایت هجوم آوردند. طبعاً سایت دچار اختلال شد اما ما بی‌تقصیریم و نمی‌توانستیم جوابگوی این سیل متقاضی باشیم.»

تا امروز وزارت صمت نتیجه رسمی‌ بررسی‌اش از این ماجرا را اعلام نکرده  و ظاهراً این دستور ویژه هم می‌رود ‌کنار بقیه دستورهای اینچنینی‌ در این سال‌ها. ‌در مقابل وقتی بیانیه بهمن موتور با واکنش‌ از سوی وزارت صمت و محافل اقتصادی  مواجه نشد، خودروسازان به خود جرات داده‌ و خواسته‌اند برای مقابله با هجوم تقاضا قیمت خودرو آزاد شود. این اشتباه‌ترین تصمیم خواهد بود و بازار خودرو را نیز به سرنوشت بازار ارز و سکه دچار خواهد کرد .

راه‌حل مشکل به‌وجود آمده آزاد کردن قیمت نیست‌. این مشکل راه‌حل‌های روشنی دارد که در چهار چوب ساز و کار منطقی عرضه و تقاضا، با مقررات‌گذاری ساده‌ای می‌تواند حل شود.

یک راه‌حل میان‌مدت، وضع مالیات بر عایدی سرمایه بر کالاهایی نظیر خودرو است. یعنی ثبت قیمت خودرو هنگام خرید و فروش و دریافت افزایش قیمت غیر متعارف توسط دولت.

راه‌حل دوم که می‌تواند درکوتاه‌مدت حتی برای ثبت‌نام مزدا‌3 به‌کار گرفته شود، اعمال یک شرط ضمن‌عقد فروش است.

اگر خریدار، خودروی خریداری شده را زودتر از دو سال بفروشد؛ ناچار باشد رقم قابل ملاحظه‌ای به دولت مالیات بپردازد. اجازه وضع این مالیات خاص هم طبق قانون اساسی با یک لایحه دو فوریتی از مجلس قابل حصول است. 

هر دو راهکار ارائه‌شده تقاضای سوداگری را از بازار خودرو خارج خواهد کرد و هر دو بدون رانت کاملاً شفاف و کاملاً تحت ساز و کار بازار است. در‌حالی‌که آزاد‌سازی قیمت خودرو در شرایطی که 1550‌هزار میلیارد نقدینگی پشت سرش وجود دارد، در این بازار هیجانی  قیمت‌ها را تا حد غیر قابل تصوری بالا خواهد برد.

آنچه مسلم است اینکه وضع فعلی پیش‌فروش‌ خودروها هم رانتی و فاسد است. هم خریدار واقعی برای مصرف را متضرر می‌کند و هم تب سوداگری‌ و رانتخواری را در جامعه بالا می‌برد.

دولت محترم یکبار هم که شده پیشنهاد اقتصاددانان نسل جدید را عمل کند؛ برای شروع از همین پیش‌فروش مزدا‌3 شروع کنید. پیش‌فروش حاشیه‌دار سوم مرداد را باطل کنید و بعد از وضع مالیات ویژه بر سوداگری و بیرون کردن تقاضای سوداگری از بازار دوباره با شرایط کاملاً شفاف پیش‌فروش کنید.

منطق اقتصاد می‌گوید نتیجه این خواهد بود: کاهش تقاضا و کاهش قیمت و نهایتاً اعتماد و رضایت عمومی.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۲ مهر ۱۳۹۷وزارت صنعت: سازمان حمایت در حال بررسی قیمت‌های جدید خودرو است
۲۰ مهر ۱۳۹۷پتروشیمی‌ها همچنان به‌دنبال خروج از بورس
۲۰ مهر ۱۳۹۷اطلاعیه وزارت صنعت، معدن و تجارت: وزیر صمت استعفا نداده است
۱۶ مهر ۱۳۹۷وزیر جدید صنعت به مجلس معرفی می شود/دلیل حضور نیافتن شریعتمداری در مجلس
۱۴ مهر ۱۳۹۷وقتی مجله نزدیک به وزیر میگوید دولت نباید بازارها را تنظیم کند  
۸ مهر ۱۳۹۷انتشار لیست دریافت کنندگان ارز و چند سوال/ آموزه‌ای که باید آویزه گوش سیاست‌گذاران اقتصادی باشد
۷ مهر ۱۳۹۷واکنش وزارت صنعت به تخلفات در واردات کاغذ
۲۷ شهریور ۱۳۹۷دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد
۲۶ شهریور ۱۳۹۷آیا رانت ۳۰ هزار میلیاردی پتروشیمی‌ها حذف می‌شود؟ تصمیم دولت چیست؟
۱۹ شهریور ۱۳۹۷رانت ۳۰ هزار میلیارد تومانی در جیب پتروشیمی‌ها
۱۹ شهریور ۱۳۹۷سکوت مرشد تیم اقتصادی و پاسخ به اینکه چرا دولت هیچ‌کاری نمی‌کند؟
۱۴ شهریور ۱۳۹۷روی احمدی‌نژاد را در اشتباهات اقتصادی سفید کردند!  

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۷۲۶۷۷۰۸:۰۳:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
تو گفتی و اونها هم گفتن چشم. دولت و اکثریت نهادها، سازمانها و حتی مجلس، مدتیه عین بچه های لجوج شدن که هر چی بهشون بگی اونها فقط کار غلط خودشون رو میکنن.
ناشناس۴۷۳۳۱۰۱۱:۵۲:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
نه آقا لج بازی چیه حتما علت های دیگه ای داره .....
ناشناس۴۷۲۶۸۲۰۸:۱۰:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
پیشنهاد خوبیه اگر از همین امروز به فروش خودروهای صفر خارجی مالیات سنگین بسته بشه و کسانی که با دلالی و التهاب در بازار خودرو در صدد کسب سود بوده اند متضرر بشن دیگه جرات بحران سازی نخواهند کرد
ناشناس۴۷۲۶۸۸۰۸:۱۶:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
يه راه حل ساده تر هم وجود داره: صلح با دنيا و ورود سرمايه و تكنولوژي روز دنيا و رفع انحصار از اقلام مختلف از خودرو گرفته تا موبايل و ...
ناشناس۴۷۲۹۱۸۰۹:۵۲:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
هیچ کشوری مجانی چیزی بهت نمیده مگر اینکه خودش بیشتر ببره حتی فامیل و همسایه پولدارت چیزی بهت نمیده چه برسه به یه کشور غریبه. چرا وضع مالی مصر و پاراگوئه و ارژانتین و کرواسی و شیلی و کامرون و کرواسی و ... خوب نیست؟ مگه اونها با امریکا قطع رابطه اند؟ اگه میبینی ژاپن و کره و المان بعد از جنگ جهانی وضعشون خوب شد بخاطر اینکه نزدیک به 8 ساعت کار مفید میکنن نه یک ساعت. سالها واردات کالای خارجی ممنوع بود تا به اینجا رسیدن البته با نظارت های درست تا شرکت های داخلی از ممنوع بودن واردات سواستفاده نکنن. اگه میبینی قطر و کویت و عربستان و بحرین و امارات پولدارن به خاطر نسبت بسیار بیشتر فروش نفت نسبت به جمعیت هست.اگه الان پول نفت فقط بین یکی دو استان جنوبی تقسیم بشه همین وضعیت قطر و کویت میشه. ما باید علاوه بر نفت مثل ژاپن و المان و چین در تمام ابعاد اقتصادی پیشرو باشیم.
ناشناس۴۷۳۲۹۰۱۱:۴۷:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
کامنتت رو باید طلا گرفت هموطن. بخشی از مردم خیلی خوش باورند. به این سوال لطفا جواب بدید چرا یک کشور قوی تر و در سطح بالاتر از تکنولوژی و ثروت در ازای ارتباط داشتن بیاد بخشی از این دارایی هاشو با شما تقسیم کنه ؟ همین الان سر هزینه شدن بخشی از 3% بودجه نظامی ایران در کشورهای دیگه که به امنیت خودمون هم مربوطه داد امثال این آقا در میاد بعد فکر می کنی آمریکا میاد همینجوری مفتی به شما حال بده. نه عزیزم حتما بیشتر از چیزی که بهت میده می بره. به خصوص که آدم هایی تن پروری تو ممکلتمون هستند که منتظرن دیگران (آمریکا، مسئولین و... هر کی غیر خودش) کاری برای وضعیت بدشون بکنه.
رضا۴۷۳۴۸۶۱۲:۴۶:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۳
نه ژاپن، نه چین، نه حتی آلمان با این روش صنعتی نشدن. راه حل اینه که تمام توانمون رو بذاریم و خودمون خیلی چیزها رو بومی کنیم. نوکیا سالها توی کشورهای آفریقایی گوشی تولید می کرد ولی اونها هنوز تولید کننده گوشی نیستند. این حرفهایی که میزنین قشنگه ولی عملی نیست.... امریکا جنایتکاره و دنبال سرکیسه کردن ملتهای مختلفه مخصوصاً ایران... اگه کشور به ثبات منطقی برسه مذاکره میتونه مفید باشه( مثل فرصت هسته ای شدن که غول مذاکرمون با برجام کاغذ پاره سوزوندش!) ولی در این شرایط ما فقط وابسته خواهیم شد...
ناشناس۴۷۲۶۹۴۰۸:۱۹:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۱۳
دلال دو سال هم که مزدا را بگیرد و نفروشد..... باز هم سود قابل ملاحظه ای میکند..... بهتر است که این شرط به حداقل سه یا چهار سال افزایش یابد
ناشناس۴۷۳۳۷۹۱۲:۱۵:۰۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
ده سال بهتر يا مادام العمر خيلى عالى است
ناشناس۴۷۲۶۹۶۰۸:۲۰:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مهم تر از اعلام برخورد قاطع
ناشناس۴۷۳۶۱۳۱۳:۴۵:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
ای بابا
ناشناس۴۷۲۷۳۸۰۸:۵۰:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
همان زمانی که جناب آقای وزیر محترم کار بررسی فروش اینترتی مزدا 3 را بر عهده " روابط عمومی " سازمان گذاشت یعنی اینکه اصلا به دنبال نتیجه نیست چه برسد به اعلام آن .
احسان۴۷۲۷۸۲۰۹:۰۱:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مثل همیشه
محسن۴۷۲۸۳۰۰۹:۱۸:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
فکر کردی دولت اگاه به این موارد فرمودی نیست چرا ولی قادر به مهار نقدینگی نیست و جلو این یکی بگیره جای دیگه مشکل پیش میاد
بهروز۴۷۳۰۶۱۱۰:۴۷:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
اخه این چه مملکتیه واسه مزدا 3 مدل 2008 این همه خبر این همه بزرگ نمای .وزیر مملکت کار نداره؟؟؟
ناشناس۴۷۳۱۷۳۱۱:۱۷:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
فهمیدی چی گفتی؟؟؟ میگه رانت و فساد تو خود دولت و وزارت صنعت نفوذ کرده و از آنها سرازیر شده به جامعه...
ناشناس۴۷۳۱۹۰۱۱:۲۲:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
جناب مزدا۳ مدل ۲۰۰۸ نسل قبلی یا قدیم محسوب میشه این مزدا ۳ که روی خط تولید بهمن هست مدل ۲۰۱۰ هست.
رامین۴۷۴۱۳۳۱۶:۴۸:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
دوست عزیز مدل 2008 درسته همین اطاقه.بعدشم اصلا 2010 ماله 9ساله پیش راست میگه بخدا برا چی واسه ی ماشین از رد خارج شده اینهمه داستان
ناشناس۴۷۳۴۵۳۱۲:۳۵:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
همیشه مبارزه با معلول !!!! علت نابسامانی ها را رفع کنید البته اگر می توانید و خصوصا می خواهید ....
محمد۴۷۳۴۹۸۱۲:۵۱:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
«کاهش تقاضا و کاهش قیمت و نهایتاً اعتماد و رضایت عمومی»... اینها دقیقا همان چیزهایی است که برای مسئولین ما پشیزی ارزش .. ندارد و گرنه اوضاع کشور این نبود که الان میبینیم. آرمانهای انقلاب و امام راحل و شهدا کجا و وضع فعلی کشور کجا.
عدالت۴۷۳۷۴۴۱۴:۲۵:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
جالبه در این شرایط وخیم اقتصادی، حدود دویست هزار نفر سرمایه مازاد صد و چهل میلیون تومانی داشتند که میخواستند در عرض یک هفته هم هفتاد میلیون سود کنند، خلایق هرچه لایق، اینهمه میگویند در این گرانی، خرید نکنید باز یک عده آتش بیار معرکه میشوند، هرچقدر هم گرانی شود حقتان است، خودتان باعث نابودی و سقوط کشور خواهید شد، خود شمایی که ماشین لوکس و گوشی اپل و سکه و دلار احتکار میکنی و بعد هم مینالی که چرا کشور چنین است و چنان، همه چیزمان به همه چیزمان میاید.
ناشناس۴۷۳۹۸۴۱۵:۵۱:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
212 هزار؟ این همه سودجو؟ تهش 1000 نفر خریدار ، بقیه فقط کاسب با روحیه مفتخوری...
ناشناس۴۷۳۹۹۵۱۵:۵۴:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
راه حلی که پیشنهاد دادید چندان قابلیت اجرا نداره چون خرید و فروش ماشین در بازار غالبا توسط دلالها به صورت وکالتی انجام میشه و خیلی مواقع هنوز ماشین به نام نفر اوله ولی چند دست میچرخه. بهتره قبل از نوشتن مقاله و ارائه پیشنهاد، اطلاعاتتون رو از بازار افزایش بدید تا پیشنهادتون قابلیت اجرایی داشته باشه.
سیدعلی حجازی۴۷۴۳۱۸۱۸:۰۵:۳۵ ۱۳۹۷/۵/۱۳
-، وضع مالیات بر عایدی سرمایه بر کالاهایی نظیر خودرو است. یعنی ثبت قیمت خودرو هنگام خرید و فروش و دریافت افزایش قیمت غیر متعارف توسط دولت. -اگر خریدار، خودروی خریداری شده را زودتر از دو سال بفروشد؛ ناچار باشد رقم قابل ملاحظه‌ای به دولت مالیات بپردازد. اجازه وضع این مالیات خاص هم طبق قانون اساسی با یک لایحه دو فوریتی از مجلس قابل حصول است. ) متن بالا عالی عالی عالی از بهترین اهرم ها
خسروی۴۷۴۵۹۸۲۰:۲۵:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مزدا 3 تو خارج 25 هزار دلاره اونهم قسطی ماهیانه 250 دلار با سود 4 تا 6 درصد در ضمن این خودرو در حد خودروهای درجه 4 و 5 است اونوقت تو مملکت ما برای فروش اون کمیسیون و جلسه و هزار بامبول دیگه تشکیل شده واقعا باعث تاسفه.
علی۴۷۴۶۱۸۲۰:۳۵:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
چه توقعی وقتی خود دولت دلاله یه روزی سیم کارت یه روز سکه و روز دیگه دلار می فروشه . همین خودروهای وارداتی را با نصف قیمت وارد کشور می کنن . همین مزدا 3 براشون 20 هزار دلار آب می خوره ولی 35 هزار دلار می دن دست مردم بر عکس همه جای دنیا که دولت کارش ایجاد رفاه مردمه و اجازه میده که شرکت های خودروساز بدون تعرفه و با کمترین قیمت و بیشترین کیفیت برای رفاه مردمش خودرو هاشون رو عرضه کنن .
ناشناس۴۷۴۸۴۴۲۳:۱۵:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
از ۲۱۲هزار نفر خریدار، باور کنید ۲۰۰هزار نفرش دلال هستن
ناشناس۴۷۵۱۰۸۰۶:۴۳:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۴
اولاً: برای چه باید اعلام بشود؟ ثانیاً : فرض کنیم دانستید که 25 درصد مزدا مقصر است، 25 درصد خریدار، 25 درصد دلار و 25 درصد هم عوامل فروش خودرو از جمله آقایان سین میم و دال. جیم. خب این دانستن چه سودی برای شما دارد؟ آقا بچسبید به زندگی‌تان برادر!
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. روحانیت بیدار شوید، به فکر علاج بدبختی‌های مردم باشید  

 2. آخرین خبرها از تعیین قیمت‌ جدید خودروها

 3. چرا ساختمان بهشت بعد از قالیباف آرام نگرفت؟

 4. ماکرون از تصمیم اروپایی‌ها برای تعلیق سفرهای سیاسی به عربستان خبر داد

 5. نژادپرستی علیه ایرانی ها پشت ویترین ترکیه ای!

 6. انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا؛ همه پرسی درباره ترامپ و سرانجام تحریم‌ها علیه ایران

 7. معمای گنج همدان+ عکس

 8. از جمال عبدالناصر تا جمال خاشقچی؛ مرور طرح ترور آل سعود برای مخالفان

 9. روایتی تکان‌دهنده از حرمسرای قذافی

 10. ماجرای عجیب گلزنی محمد انصاری و خوشحالی پس از گل+ عکس

 11. انتقام و غول‌کشی گوش شکسته‌ها در سرزمین دانوب!

 12. 10 خبر پربازدید هفته/ از اعتراف عربستان به قتل خاشقچی و خروج قالیباف از کشور تا ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی و پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور

 13. رکورد تاریخی جوانان ایران با 14 نشان رنگارنگ/کاروان کشورمان هفتم المپیک شد

 14. عملکرد نامطلوب خانه کارگری ها در وزارت کار

 15. داروی «دیفن هیدرامین» برای کودکان زیر ۶ماه ممنوع

 16. نگرانی کانادایی‌ها از کمبود ماری جوانا!

 17. چینی ها برای ایران آب شیرین می کنند

 18. ماجرای استوری‌های عجیب بازیکنان تیم امید چیست؟

 19. "لاکچری" بازی با حیوانات خانگی

 20. خبر نشریه فرانسوی از محل استقرار «ابوبکر البغدادی»

 21. دفاتر زیارتی و صدور ویزا امروز باز هستند

 22. موفقیت زوج جدید سینمای ایران روی پرده

 23. یک لشگر مصدوم برای استقلال؛ این بار نوبت جوانان است

 24. قلدربازی خودروسازهای تهران در برابر بازرسی محیط زیستی

 25. ممنوعیت ورود کامیون‌های بدون معاینه فنی به تهران

پربحث‌های دیروز

 1. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 2. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 3. تئاتر لاکچری؛ خودکرده را تدبیر نیست

 4. تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ با چه راهکاری دولت و مسئولین می‌توانند کشور را از شرایط خطیر کنونی عبور دهند؟

 5. نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

 6. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 7. امشب در سر شوری دارم !

 8. مرگ مشکوک یکی از 15 مظنون قتل خاشقچی

 9. غذای ملی این کشور زیبا «کله پاچه» است  

 10. پاکستان: گشت‌زنی هوایی برای یافتن مرزبانان ایرانی آغاز شده است

 11. امیرعبداللهیان: ترور خاشقچی توسط سعودی دور از انتظار نیست

 12. اقدام جدید آلمان علیه عربستان

 13. علت شوره سر چیست؟

 14. نقشه داعش برای هدف قرار دادن بیجی نقش بر آب شد

 15. سردار پاکپور: تروریست‌ها وحدت مردم را هدف قرار داده اند

 16. فرود اضطراری پرواز تهران - بوشهر در شیراز

 17. کتف کامیابی‌نیا جا انداخته شد

 18. عمران خان برای دومین بار در یکماه به ریاض سفر می کند

 19. استراو: سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران اشتباه جدی است

 20. پوتین: سیاست تحریمی آمریکا علیه ایران اشتباهی بزرگ است/ متقاعد کردن ایران برای خروج از سوریه وظیفه ما نیست

 21. فرانسه: هدف سازوکار ویژه مالی اتحادیه اروپا فراتر از ایران است

 22. المپیک جوانان آرژانتین؛ محمدی طلایی شد

 23. خواب شیرین هنگام سخنرانی جهانگیری در همایش  

 24. پرچم عربستان عوض شد/ کنایه‌های تصویری روزنامه‌نگاران جهان به آل‌سعود   

 25. نرخ برابری دلار دربرابر یورو ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 4. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 5. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 6. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 7. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 8. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 9. بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟

 10. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 11. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 12. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 13. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 14. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 15. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 16. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 17. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 18. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 19. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 20. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

 21. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 22. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 23. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 24. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

 25. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

پربحث‌های دیروز

 1. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 2. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 3. نرخ برابری دلار دربرابر یورو ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت

 4. دلالان دلار دینار فروش شدند/ افزایش ۵۰۰ تومانی قیمت ارز عراق

 5. سقوط طلای سیاه به زیر 80 دلار

 6. جهانگیری: موضوع اقتصادی تنها دلیل به وجود آمدن شرایط امروز نیست

 7. پیشنهاد اصلاح قیمت خودرو به ستاد تنظیم بازار رفت

 8. تغییرات قیمت ۱۱ گروه کالایی در هفته منتهی به ۲۰ مهر

 9. سورپرایز دلار برای نوسان‌گیران

 10. راه‌اندازی نهضت اشتغال در چارچوب اقتصاد مقاومتی

 11. مزایای هوشمندسازی شهرها چیست؟

 12. مراقب کپی اطلاعات کارت‌های بانکی با کارتخوان‌های جدید باشید + عکس

 13. قیمت طلا و سکه افت کرد+ جدول

 14. کارگران این کارخانه به جای دستمزد، «نوشابه» می‌گیرند!

 15. قیمت رهن و اجاره آپارتمان های لاکچری در تهران

 16. مذاکرات توپراس ترکیه برای معافیت از تحریم‌های ایران

 17. صعود صادرات صنایع، افول صادرات معادن+ جدول

 18. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

 19. تایلند بافساد راهبان بودایی مقابله می کند

 20. واگذاری زیرمجموعه‌ بانک‌ها توسط سازمان خصوصی‌سازی

 21. رقابتی‌ترین اقتصاد جهان معرفی شد

 22. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 23. قیمت وام مسکن+ محاسبات

 24. آخرین وضعیت بارش های ایران/رشد ۱۰ درصدی بارش ها نسبت به سال قبل +جدول

پربحث‌های هفته

 1. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 2. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 3. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 4. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 5. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 6. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 7. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 8. سفر آخوندی به مشهد برای افتتاح ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پروژه؟+ عکس

 9. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 10. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 11. سیاست یک بام و دو هوای بانک مرکزی در برخورد با صعود و سقوط دلار

 12. اقتصاد ایران؛ بانک‌ها و راه مقابله با تحریم

 13. لامبورگینی ایرانی  

 14. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 15. وزارت صنعت: سازمان حمایت در حال بررسی قیمت‌های جدید خودرو است

 16. نقش FATF را در این توصیه نامه نمی‌بینید؟

 17. چرا باید نگران نظام بانکی باشیم؟

 18. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 19. افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت کالاهای اساسی

 20. تصمیم‌گیری برای ۲ نرخی شدن بنزین؛ هفته آینده روی میز کمیسیون انرژی

 21. کاهش قیمت سکه در بازار + آخرین نرخ ارز

 22. شرط اساسی حل مشکلات از نگاه رئیس کل بانک مرکزی/ همتی: برنامه‌های مشخصی داریم+ عکس

 23. جزئیات دستگیری ۴۰ اخلالگر اقتصادی/ ضبط صد‌ها میلیون تومان وجه نقد

 24. سخنان جنجالی وزیر ارتباطات در تلویزیون/ آذری جهرمی: با دوروف در تهران جلسه داشتیم/ مردم به مسئولان بی‌اعتمادند، زیرا حرفمان با عمل تعارض دارد

 25. روحانی: آمریکا در بلند مدت قادر نیست به سیاست‌های ضدایرانی خود ادامه دهد/ به آینده بهتر، بسیار امیدوارم

آخرین عناوین