چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

گروه اقتصادی الف،   3970431005 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

در حالی که به نظر مردم مواد غذایی به خصوص گوشت و مرغ قیمت قابل توجهی دارد، وزیر کشاورزی از بررسی افزایش قیمت مرغ خبر داده و رئیس اتحادیه فروشندگان هم می‌گوید این افزایش قیمت در جامعه کشش دارد؛ چراکه خودرویی همچون پراید با افزایش قیمت، مشتری و صف خرید دارد اما گوشت مرغ اگر مقداری گران شود، کسی قدرت خرید ندارد!

در روزهای گذشته محمود حجتی - وزیر کشاورزی - در رابطه با تولید و قیمت گذاری مرغ گوشتی صحبت هایی مبنی بر اینکه افزایش قیمت مرغ در دستور کار قرار دارد، ارائه کرد و گفت: قیمت مرغ در ایران ارزان‌ترین قیمت را در سطح جهان دارد.

این در حالی است که هر زمان که قیمت مرغ روند صعودی به خود گرفته، میزان خرید افراد جامعه در این مسیر صعودی بوده و از سوی دیگر ستاد تنظیم بازار و دیگر ارگان های مسئول به عرضه مرغ های یخ زده رو آورده اند و حال باید دید که برای آنکه جامعه افزایش قیمت مرغ را بپذیرد چه برنامه ای را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

در این رابطه مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی در گفتگو با ایسنا گفت: افزایش قیمت گوشت مرغ با توجه به شرایط اقتصادی جامعه کشش دارد، زیرا طی پنج سال گذشته قیمت خودرویی همچون پراید از ۱۵ به بیش از ۲۶ میلیون تومان افزایش پیدا کرده و همچنان مشتری برای آن به لحظه وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر افراد جامعه توان خرید مواد غذایی و مرغ را ندارند جای سوال دارد که چگونه توان خرید خودرویی با افزایش دو برابری قیمت را دارند و حتی صف خرید ایجاد می‌کنند. حال برای مسئولان برای افزایش قیمت مرغ جای سوال مبنی بر توان خرید مردم ایجاد می‌شود.

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر ارزان ترین محصول پروتئینی سفره خانواده ها، گوشت مرغ است که طی پنج سال گذشته افزایش قیمتی به خود ندیده و این در حالی است که قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ زنده برای تولیدکننده با سختی بسیار ۶۰۰۰ تومان است و به اجبار آن را ۵۰۰۰ تومان به فروش می رساند.

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی بیان کرد: اگر دولت باور دارد که مرغ یک محصول استراتژیک و تنها کالای دارای پروتئین دار سفره خانواده های قشر متوسط جامعه است باید برای آن بسته های حمایتی درنظر بگیرد.

یوسف‌خانی تصریح کرد: دولت در راستای حفظ قیمت مرغ نباید تولیدکننده را نابود کند، باید برای تولید یارانه در نظر گیرد و یارانه ای که در حال حاضر به شرکت پشتیبانی امور دام ارائه می شود، رانت ایجاد می کند و روندی که از سوی این شرکت مبنی بر اینکه محصول فریز شده ۱۰ ماه پیش را به نصف قیمت عرضه می کند، اشتباه است.

او یادآور شد: دولت می تواند شرکت پشتیبانی امور دام را تعطیل کند و به جای آن به مرغدار اعلام شود که مرغ را به قیمت تمام شده به بازار عرضه کند و در هر کیلوگرم مبلغی به عنوان یارانه از دولت دریافت کند یا در کنار آن تولیدکننده نهاده دامی را به قیمت دولتی ازدولت دریافت کند.

یوسف خانی با تاکید بر اینکه حداقل قیمت منطقی مرغ در شرایط فعلی کیلویی ۹۲۰۰ تومان است، خاطرنشان کرد: هر زمانی که مرغ با افزایش قیمت روبرو می شود مردم از خرید دست می کشند و تولیدکننده برای آن که دچار ضرر و زیان بیش از حد نشود، روند کاهشی قیمت را در دستور کار قرار می دهند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

پاکپور۴۴۴۶۰۰۰۱:۴۸:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۳۱
برای خودو امثال خودم متاسفم که در این مملکت افرادی همچون حجتی و یوسف خانی بر مسند کارند و همواره بدون مطالعه و تحقیق در حوضه فعالیتشان اظهار عقیده میکنند. چرا حضرات ادعا میکنند که گوشت مرغ در ایران از سایر کشورها ارزان تر است؟ در اروپا حقوق معمولی کارگر ساده ساعتی 8 یورو و در آمریکا هم ساعتی 10 دلار میباشد در اروپا یک مرغ پاک کرده متوسط 6.3 یورو و در آمریکا 5 تا 6 دلار حالا خودتان قضاوت کنید در کجا این حیوان زبان بسته ارزان تر است؟
ناشناس۴۴۵۱۹۳۱۱:۳۹:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۳۱
اقایونی که الکی لایک می دهند ایا تحقیق کردند ببینند قیمت مرغ در خارج چقدر است ؟ بنده تحقیق کردم کار هم نداره بزنید توی گوگل ولی حرف هر کسی را باور نکنید https://www.omlet.co.uk/guide/chickens/should_i_keep_chickens/how_much_do_chickens_cost
ناشناس۴۴۴۶۰۴۰۱:۵۶:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۳۱
(( آب که از سر گذشت چه یک نی چه صد نی )) حالا که به همت تمام اعضای کابینه و مدیران و مسئولان دولت تدبیر و امید + آقازاده ها و خانم زاده ها و ژن های خوب و یاران گرمابه و گلستان و سفارشی ها و ................. دیگر از سفره بسیاری مردم عادی تقریبا چیزی باقی نمانده است ، صحبت از ( بود یا نبود مرغ ) به هر علتی در این به اصطلاح سفره را باید یک شوخی و طنز تلخ دانست .
ناشناس۴۴۴۶۳۳۰۴:۰۲:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۳۱
برای اینکه پراید گرون میشه و هر وقت احتیاج داشتی می تونی بفروشی. مرغ رو می خوری و تموم میشه می ره.
ناشناس۴۴۴۹۳۲۰۹:۵۵:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۳۱
قیمت مرغ در ایران بسیار گران است. با یه سرچ ساده میتونید متوجه بشید که قیمت جهانی مرغ کمتر 0.7 دلار است انهم مرغهای بسیار باکیفیت نه مرغهای مملو از انتی بیتوتیک و هورمون شما
ناشناس۴۴۵۲۱۵۱۱:۴۵:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۳۱
چند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حالت خوبه.نه یک میلیونیم دلاره .! قیمت جوجه یک روزه 2 دلاره خوردی هست .اینم لینک https://www.freedomrangerhatchery.com/details.asp?List=1&Product=1
آریابان۴۴۵۱۸۵۱۱:۳۶:۲۹ ۱۳۹۷/۴/۳۱
جناب ناشناس(۴۴۴۶۳۳) ، با تأئید نگرش حضرتعالی باید افزود، اتفاقا با این مقایسه میان مرغ و پراید میشه به یکی از بهترین شاخص ها برای نشان دادن وضعیت خط فقر مطلق در ایران نگاه کرد : این درسته که اصولا کسی که پول و دارائی مناسب و کافی در اختیار نداره مجبوره که فقط و فقط پراید سوار بشه ولی این مقایسه میان مرغ و پراید بخوبی نشون میده که بسیارند کسانی که از این حداقل دارائی ها و مکنت هم بی بهره اند بطوریکه حتی استطاعت نه تنها پراید بلکه خرید مرغ !!!!! را هم ندارند و کمترین گرانی قیمت مرغ (گوشت و ماهی بماند!!!!) تأثیر بسیار شدیدی بر خورد و خوراک روزانه آنان میگذارد؛
ناشناس۴۴۴۶۴۴۰۶:۰۴:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۳۱
حذف کوپن در این کشور اشتباه بود با سیاستی که ما در پیش داریم باید کوپن احیا شده و بگویند حداقل برای 20 سال آینده همه چیز کوپنی است بنزین دو نرخی ، مرغ دو نرخی ، ارز دو نرخی و ..... در شرایط جنگ هم مانند امروز در بحران نبودیم حداقل ان موقع همه چیز بر اساس منطق گران میشد چون شرایط جنگی بود قیمت مسکن به پایین ترین حد خود رسیده بود و مسکن اصلا کالای سرمایه ای نبود ولی الان همان شرایط جنگی را داریم و رشد مسکن از همه چیز بالاتر بوده منطق میگوید در کشوری که امنیت بالا برود مسکن گران میشود واقعا فکر میکنید در ایران امنیت در حال افزایش است؟
سید۴۴۴۶۵۶۰۶:۱۶:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۳۱
صدات از جای گرم بلند میشه
ناشناس۴۴۴۶۶۸۰۶:۳۹:۵۰ ۱۳۹۷/۴/۳۱
مرغ تنها پروتئین سفره قشر متوسط ایران است که کیفیت چندانی هم ندارد و قشر متوسط نسبت به قیمت حساس است. چرا این سوال پرسیده نمی شود که برای افزایش قدرت خرید مردم متوسط چه کردید؟
ناشناس۴۴۴۹۲۴۰۹:۵۲:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۳۱
فعلا باید پرسید برای جلوگیری از کاهش قدرت خرید ( ارزش ریال) چکار می تونن بکنن
ناشناس۴۴۴۶۹۰۰۷:۲۵:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۳۱
دیواری کوتاه تر از دیوار مرغ داران وجود ندارد
ناشناس۴۴۴۷۰۸۰۷:۳۵:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۳۱
چون از پراید می‌شود مرغ در آورد اما از مرغ خیر
ناشناس۴۴۴۷۸۷۰۸:۲۹:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۳۱
تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد
ناشناس۴۴۴۸۵۹۰۹:۱۱:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۳۱
هم باید از تولید دام طیور حمایت کرد و هم باید به فکر قدرت خرید مردم بود. بهترین کار اینکه قیمت تمام شده راکاهش داد مثلا چرا باید نهاده های دامی توسط چند نفر به صورت انحصاری وارد شود ، افرادی که فقط نقش دلال دارند و به قیمت های بالا به تولید کننده فروخته میفروشند ؟؟؟ نهادهای دامی باید خود صنف دام و طیور وارد شود و در اختیار تولید کننده قرار بگیرد . واقعا کاش هر صنف و بخش تولیدی خودش مسئول وارد کردن نیازها و مواد اولیه خودش بود تا به این صورت دست دلال ها از بازار کوتاه میشد و اولا سود ان به خود تولید کننده میرسید و در ثانی هزینه تمام شده ان به شدت کاهش می یافت .
ناشناس۴۴۴۸۶۶۰۹:۱۹:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۳۱
عجب دلیل قابل تاملی ممنونم که انقدر خوب موشکافی کردین اخه بندگان خدا مردم نمیتونن برن ۲ تن مرغ بخرن بزارن گرون بشه بعد بفروشن ولی میتونن برای اینکه ارزش پولشون کم نشه ۲ تا یا چند تا ماشین بخرن بزارن ۶ ماه بمونه اخه این همه فسفر رو کجا میسوزنید
ناشناس۴۴۴۹۳۳۰۹:۵۶:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۳۱
این نکته را هم در نظر بگیر که اگه مردم تصمیم بگیرند برای مدتی پراید نخرند اتفاق خاصی برای سایپا نمی افته ولی اگه مرغ نخرند شما چکار می کنید!؟
ناشناس۴۴۴۹۴۲۰۹:۵۸:۵۳ ۱۳۹۷/۴/۳۱
دلالی که یکباره هزار پراید می خرد نیازی ندارد هزار مرغ را در یک روز بخرد!
ناشناس۴۴۵۰۷۳۱۱:۰۰:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۳۱
به به !! چه فلیسوف هایی ما داشتیم و نمی دانستیم.
ناشناس۴۴۵۱۶۳۱۱:۲۸:۵۶ ۱۳۹۷/۴/۳۱
ایشان که دستی درجیب مردم دارند اگر مرغ بشود کیلویی 50000 تومان هم برایشان مشکلی نیست من ماههاست مرغ نخریده ام چگونه کشش دارد برای قشر محروم که شما قصد دارید مرحومشان کنید

پربحث‌های امروز

 1. زنگنه: بازگشت کارت سوخت جدی اما تصمیمی برای سهمیه‌بندی و قیمت بنزین گرفته نشده

 2. حجاریان؛ از پراگماتیسم تا اپورتونیسم

 3. وکیلی در واکنش به اظهارات حجاریان: روحانی محصول حمایت اصلاح‌طلبان بود

 4. کژراهه قیمت گذاری خودرو و چند نکته/ انتظاری بجا از وزیر صنعت

 5. درخواست بی‌شرمانه پسر ۹ ساله از یک زن

 6. عوارض مصرف نمک های دریایی

 7. سفیر ایران در تقلیس: گرجستان نقص قوانین خود را با برخوردهای خشونت‌آمیز جبران نکند

 8. شیوع مصرف قلیان در بین زنان/ این سفره‌خانه مجردی نیست!

 9. خطرات مصرف گوشت قرمز

 10. عکس‌هایی از زیبایی های پاییز و زمستان کانادا   

 11. زندگی لاکچری

 12. هدررفت منابع مالی با توهّم اشتغال­زایی/ چرا بیکاری حل نمی شود؟

 13. ظریف: پمپئو برنامه‌های آمریکا را مشخص کرد

 14. هشدار روحانی و امنیتی که اروپا ممکن است از دست بدهد

 15. هیلی: دولت سعودی و بن‌سلمان مسئول قتل خاشقچی‌ هستند

 16. مادر از خون فرزندش گذشت

 17. کی روش: بازیکنانم باید همیشه صحبتشان را در زمین انجام دهند

 18. چین خواستار آزادی بی قید و شرط مدیر هوآوی شد

 19. از تابستان سرد ایرانی تا پاییز داغ فرانسوی!

 20. تاثیر وعده صبحانه در کاهش ریسک بیماری قلبی

 21. جزییات راه‌اندازی کانال ویژه مالی با ایران محرمانه است

 22. پیشنهاد وکیل باقری‌درمنی برای توقف اجرای حکم اعدام

 23. صف‌های طولانی «کلیه»

 24. روایت دیدار خانواده‌های شهدا با رهبری/ خانه‌ات شهیدآباد است!

 25. روند صعودی طلا متوقف شد

پربحث‌های دیروز

 1. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 2. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 3. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 4. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 5. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 6. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 7. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 8. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 9. دلار ۹ هزار تومان شد

 10. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 11. صالحی: نظام اراده کند غنی سازی ۲۰ درصد را از سر می گیریم

 12. احمد توکلی: باید با افزودن چند شرط FATF را بپذیریم

 13. دولت نمی‌تواند یارانه نقدی را افزایش دهد یا نمی‌خواهد؟ + جدول

 14. واعظی: برخی مردم تا قیمت بالا میرود برای خرید هول می‌زنند/ دو یا سه هفته آینده SPV اجرایی می‌شود

 15. هشدار رهبر انقلاب: همه حواسشان را جمع کنند؛ ممکن است برای سال ۹۸ نقشه کشیده باشند!/ مسئولان فریب زبان‌بازی دشمن را نخورند/ جوان‌ها و جریان‌های سیاسی میدان را برای دشمن آماده نکنند

 16. قاضی‌زاده خبر داد: ترک خدمت صدها نفر از نیروهای بازنشسته شاغل در نهادهای زیرنظر رهبر انقلاب

 17. راه‌اندازی گشت ویژه تعزیرات برای کنترل بازار شب یلدا/ علت گرانی پسته سرمازدگی است

 18. گزارش از خیابانی که در آن همه فروشنده دلار هستند: فردوسی باز شلوغ شد

 19. آیت‌الله نوری همدانی: «CFT» یک برنامه غربی، عربی و عبری است

 20. دلار ۱۰۱۰۰ تومان شد/ احتمال ورود به کانال ۹ هزار تومان

 21. وطن‌فروشی دختر خیابان انقلاب  

 22. نامه نمایندگان اصفهان به "روحانی" درباره احیای زاینده‌ رود

 23. روحانی: در مقطع تحریم به طور طبیعی مردم با مشکلاتی مواجه هستند/ نمی‌‌توانیم بگوییم شرایط عادی است

 24. آقای روحانی، بجای ترساندن مردم، مشکلات اقتصادی را حل کنید

 25. ترامپ برای اروپا شمشیر را از رو بسته است

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 10. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 11. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 12. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 13. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 14. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 15. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 16. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 17. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 18. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 19. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 20. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 21. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 22. حرف های یک مهندس برق مملکت

 23. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 24. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 25. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

پربحث‌های اخیر

 1. زنگنه: بازگشت کارت سوخت جدی اما تصمیمی برای سهمیه‌بندی و قیمت بنزین گرفته نشده

 2. گزارش از خیابانی که در آن همه فروشنده دلار هستند: فردوسی باز شلوغ شد

 3. کژراهه قیمت گذاری خودرو و چند نکته/ انتظاری بجا از وزیر صنعت

 4. هدررفت منابع مالی با توهّم اشتغال­زایی/ چرا بیکاری حل نمی شود؟

 5. پیشنهاد وکیل باقری‌درمنی برای توقف اجرای حکم اعدام

 6. روند صعودی طلا متوقف شد

 7. تغییر لایحه بودجه ۹۸ در وقت اضافه

 8. ردپای هیجان در بازار سهام

 9. جواب ادعای علی مطهری درباره «مردم موافق گران کردن بنزین هستند»

 10. بهانه دلار برای قیمت نجومی خانه

 11. اطلاعیه مهم گمرک در خصوص رجیستری

 12. نرخ واقعی خرید تضمینی گندم چقدر باید باشد؟

 13. احتمالات افزایش حقوق کارگران

 14. قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 15. اطلاعیه مهم بانک ملی در خصوص گروه ملی فولاد

 16. کاهش ۷۶۰ واحدی شاخص صنعت در بورس تهران

 17. نگاهی به نوسانات نرخ دلار پتروشیمی‌ها در سامانه نیما

 18. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 19. ۵۵ درصد صادرات ایران، پتروشیمی، صنایع فولادی و معدنی است

 20. معامله مسکن در بورس شدنی است؟

 21. قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص): مسکن مهر پردیس به ما واگذار نشده است

 22. لایحه بودجه ۹۸ به خاطر برخی اصلاحات یکشنبه به مجلس نمی‌آید

 23. سایپا از پنج‌شنبه پراید و تیبا پیش فروش می‌کند/ اعلام مکانیزم تعیین قیمت

 24. قاچاق سوخت طی دو ماه گذشته 2 میلیون لیتر در روز کاهش یافت

پربحث‌های دیروز

 1. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 2. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 3. دلار ۹ هزار تومان شد

 4. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 5. دولت نمی‌تواند یارانه نقدی را افزایش دهد یا نمی‌خواهد؟ + جدول

 6. گزارش از خیابانی که در آن همه فروشنده دلار هستند: فردوسی باز شلوغ شد

 7. دلار ۱۰۱۰۰ تومان شد/ احتمال ورود به کانال ۹ هزار تومان

 8. ورود هواپیما به ایران تسهیل می‌شود/ نیاز کشور به ۵۰۰ فروند هواپیما

 9. سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس: هنوز تصمیمی برای دو نرخی شدن و سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است/ دولت‌ به موضوع بنزین سیاسی نگاه می‌کند نه اقتصادی

 10. درگیری دولتی‌ها با یاران اصلاح‎طلب بر سر دلار ۴۲۰۰ تومانی و رانت ۱۸ میلیارد دلاری

 11. چرا ارزش پول ملی کم شد؟

 12. قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص): مسکن مهر پردیس به ما واگذار نشده است

 13. لایحه بودجه ۹۸ به خاطر برخی اصلاحات یکشنبه به مجلس نمی‌آید

 14. سایپا از پنج‌شنبه پراید و تیبا پیش فروش می‌کند/ اعلام مکانیزم تعیین قیمت

 15. قاچاق سوخت طی دو ماه گذشته 2 میلیون لیتر در روز کاهش یافت

 16. فقط یک ماه از حقوق معوقه کارگران هفت‌تپه باقی مانده است

 17. روحانی کنجکاو قیمت ارز  

 18. آیا آب و برق سال آینده مجانی می‌شود؟   

 19. با اعلام بانک مرکزی؛ آمادگی شعب ارزی بانک ها و صرافی ها برای خرید ارز مردم

 20. معرفی فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی بازار طب

 21. بانک مرکزی: شعب ارزی بانک‌ها و صرافی‌ها آماده خرید ارز هستند

 22. شاخص بورس تهران سقوط کرد

 23. حجتی: سازمان حمایت از مصرف کننده بر نرخ لبنیات و مرغ نظارت می‌کند

 24. سکه ۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان شد

 25. ارز مسافرتی امروز چند؟

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 3. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 4. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 5. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 6. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 7. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 8. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 9. خودروسازان قیمت‌ها را افزایش دادند؛ سازمان حمایت هنوز مشغول محاسبه است

 10. چند نکته در مورد بازار خودرو

 11. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 12. نظر مخاطبان الف در مورد افزایش قیمت خودرو/ انحصار و نبود رقابت در بازار/ سپاه و ارتش خودرو تولید کنند/ خودرو برای تحویل نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه؟/ تحویل تکنولوژی ۳۰سال قبل به مردم

 13. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 14. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 15. دلار ۹ هزار تومان شد

 16. روش جدید قیمت‌گذاری خودرو/ رئیس سازمان حمایت: برای برخورد با خودروسازان منتظر واکنش بازار هستیم

 17. قیمت یک پرس سیب زمینی در فرودگاه مهرآباد

 18. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 19. آمریکا تحریم‌ها را بازگرداند و صادرات به ایران را ۷ برابر کرد

 20. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 21. وزیر صنعت: با افزایش تولید خودرو قیمت‌ها اصلاح می‌شود

 22. افزایش قیمت محصولات ایران خودرو غیرقانونی است؟

 23. مدعیان اقتصاد آزاد از چه چیز دفاع می‌کنند؟/ نرخ‌های بالای ارز، مالیات نامرئی و فقیرتر شدن قشر متوسط و ضعیف جامعه

 24. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 25. دولت نمی‌تواند یارانه نقدی را افزایش دهد یا نمی‌خواهد؟ + جدول

آخرین عناوین