چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

گروه اقتصادی الف،   3970431005 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

در حالی که به نظر مردم مواد غذایی به خصوص گوشت و مرغ قیمت قابل توجهی دارد، وزیر کشاورزی از بررسی افزایش قیمت مرغ خبر داده و رئیس اتحادیه فروشندگان هم می‌گوید این افزایش قیمت در جامعه کشش دارد؛ چراکه خودرویی همچون پراید با افزایش قیمت، مشتری و صف خرید دارد اما گوشت مرغ اگر مقداری گران شود، کسی قدرت خرید ندارد!

در روزهای گذشته محمود حجتی - وزیر کشاورزی - در رابطه با تولید و قیمت گذاری مرغ گوشتی صحبت هایی مبنی بر اینکه افزایش قیمت مرغ در دستور کار قرار دارد، ارائه کرد و گفت: قیمت مرغ در ایران ارزان‌ترین قیمت را در سطح جهان دارد.

این در حالی است که هر زمان که قیمت مرغ روند صعودی به خود گرفته، میزان خرید افراد جامعه در این مسیر صعودی بوده و از سوی دیگر ستاد تنظیم بازار و دیگر ارگان های مسئول به عرضه مرغ های یخ زده رو آورده اند و حال باید دید که برای آنکه جامعه افزایش قیمت مرغ را بپذیرد چه برنامه ای را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

در این رابطه مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی در گفتگو با ایسنا گفت: افزایش قیمت گوشت مرغ با توجه به شرایط اقتصادی جامعه کشش دارد، زیرا طی پنج سال گذشته قیمت خودرویی همچون پراید از ۱۵ به بیش از ۲۶ میلیون تومان افزایش پیدا کرده و همچنان مشتری برای آن به لحظه وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر افراد جامعه توان خرید مواد غذایی و مرغ را ندارند جای سوال دارد که چگونه توان خرید خودرویی با افزایش دو برابری قیمت را دارند و حتی صف خرید ایجاد می‌کنند. حال برای مسئولان برای افزایش قیمت مرغ جای سوال مبنی بر توان خرید مردم ایجاد می‌شود.

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر ارزان ترین محصول پروتئینی سفره خانواده ها، گوشت مرغ است که طی پنج سال گذشته افزایش قیمتی به خود ندیده و این در حالی است که قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ زنده برای تولیدکننده با سختی بسیار ۶۰۰۰ تومان است و به اجبار آن را ۵۰۰۰ تومان به فروش می رساند.

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی بیان کرد: اگر دولت باور دارد که مرغ یک محصول استراتژیک و تنها کالای دارای پروتئین دار سفره خانواده های قشر متوسط جامعه است باید برای آن بسته های حمایتی درنظر بگیرد.

یوسف‌خانی تصریح کرد: دولت در راستای حفظ قیمت مرغ نباید تولیدکننده را نابود کند، باید برای تولید یارانه در نظر گیرد و یارانه ای که در حال حاضر به شرکت پشتیبانی امور دام ارائه می شود، رانت ایجاد می کند و روندی که از سوی این شرکت مبنی بر اینکه محصول فریز شده ۱۰ ماه پیش را به نصف قیمت عرضه می کند، اشتباه است.

او یادآور شد: دولت می تواند شرکت پشتیبانی امور دام را تعطیل کند و به جای آن به مرغدار اعلام شود که مرغ را به قیمت تمام شده به بازار عرضه کند و در هر کیلوگرم مبلغی به عنوان یارانه از دولت دریافت کند یا در کنار آن تولیدکننده نهاده دامی را به قیمت دولتی ازدولت دریافت کند.

یوسف خانی با تاکید بر اینکه حداقل قیمت منطقی مرغ در شرایط فعلی کیلویی ۹۲۰۰ تومان است، خاطرنشان کرد: هر زمانی که مرغ با افزایش قیمت روبرو می شود مردم از خرید دست می کشند و تولیدکننده برای آن که دچار ضرر و زیان بیش از حد نشود، روند کاهشی قیمت را در دستور کار قرار می دهند.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

پاکپور۴۴۴۶۰۰۰۱:۴۸:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۳۱
برای خودو امثال خودم متاسفم که در این مملکت افرادی همچون حجتی و یوسف خانی بر مسند کارند و همواره بدون مطالعه و تحقیق در حوضه فعالیتشان اظهار عقیده میکنند. چرا حضرات ادعا میکنند که گوشت مرغ در ایران از سایر کشورها ارزان تر است؟ در اروپا حقوق معمولی کارگر ساده ساعتی 8 یورو و در آمریکا هم ساعتی 10 دلار میباشد در اروپا یک مرغ پاک کرده متوسط 6.3 یورو و در آمریکا 5 تا 6 دلار حالا خودتان قضاوت کنید در کجا این حیوان زبان بسته ارزان تر است؟
ناشناس۴۴۵۱۹۳۱۱:۳۹:۳۱ ۱۳۹۷/۴/۳۱
اقایونی که الکی لایک می دهند ایا تحقیق کردند ببینند قیمت مرغ در خارج چقدر است ؟ بنده تحقیق کردم کار هم نداره بزنید توی گوگل ولی حرف هر کسی را باور نکنید https://www.omlet.co.uk/guide/chickens/should_i_keep_chickens/how_much_do_chickens_cost
ناشناس۴۴۴۶۰۴۰۱:۵۶:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۳۱
(( آب که از سر گذشت چه یک نی چه صد نی )) حالا که به همت تمام اعضای کابینه و مدیران و مسئولان دولت تدبیر و امید + آقازاده ها و خانم زاده ها و ژن های خوب و یاران گرمابه و گلستان و سفارشی ها و ................. دیگر از سفره بسیاری مردم عادی تقریبا چیزی باقی نمانده است ، صحبت از ( بود یا نبود مرغ ) به هر علتی در این به اصطلاح سفره را باید یک شوخی و طنز تلخ دانست .
ناشناس۴۴۴۶۳۳۰۴:۰۲:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۳۱
برای اینکه پراید گرون میشه و هر وقت احتیاج داشتی می تونی بفروشی. مرغ رو می خوری و تموم میشه می ره.
ناشناس۴۴۴۹۳۲۰۹:۵۵:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۳۱
قیمت مرغ در ایران بسیار گران است. با یه سرچ ساده میتونید متوجه بشید که قیمت جهانی مرغ کمتر 0.7 دلار است انهم مرغهای بسیار باکیفیت نه مرغهای مملو از انتی بیتوتیک و هورمون شما
ناشناس۴۴۵۲۱۵۱۱:۴۵:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۳۱
چند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حالت خوبه.نه یک میلیونیم دلاره .! قیمت جوجه یک روزه 2 دلاره خوردی هست .اینم لینک https://www.freedomrangerhatchery.com/details.asp?List=1&Product=1
آریابان۴۴۵۱۸۵۱۱:۳۶:۲۹ ۱۳۹۷/۴/۳۱
جناب ناشناس(۴۴۴۶۳۳) ، با تأئید نگرش حضرتعالی باید افزود، اتفاقا با این مقایسه میان مرغ و پراید میشه به یکی از بهترین شاخص ها برای نشان دادن وضعیت خط فقر مطلق در ایران نگاه کرد : این درسته که اصولا کسی که پول و دارائی مناسب و کافی در اختیار نداره مجبوره که فقط و فقط پراید سوار بشه ولی این مقایسه میان مرغ و پراید بخوبی نشون میده که بسیارند کسانی که از این حداقل دارائی ها و مکنت هم بی بهره اند بطوریکه حتی استطاعت نه تنها پراید بلکه خرید مرغ !!!!! را هم ندارند و کمترین گرانی قیمت مرغ (گوشت و ماهی بماند!!!!) تأثیر بسیار شدیدی بر خورد و خوراک روزانه آنان میگذارد؛
ناشناس۴۴۴۶۴۴۰۶:۰۴:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۳۱
حذف کوپن در این کشور اشتباه بود با سیاستی که ما در پیش داریم باید کوپن احیا شده و بگویند حداقل برای 20 سال آینده همه چیز کوپنی است بنزین دو نرخی ، مرغ دو نرخی ، ارز دو نرخی و ..... در شرایط جنگ هم مانند امروز در بحران نبودیم حداقل ان موقع همه چیز بر اساس منطق گران میشد چون شرایط جنگی بود قیمت مسکن به پایین ترین حد خود رسیده بود و مسکن اصلا کالای سرمایه ای نبود ولی الان همان شرایط جنگی را داریم و رشد مسکن از همه چیز بالاتر بوده منطق میگوید در کشوری که امنیت بالا برود مسکن گران میشود واقعا فکر میکنید در ایران امنیت در حال افزایش است؟
سید۴۴۴۶۵۶۰۶:۱۶:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۳۱
صدات از جای گرم بلند میشه
ناشناس۴۴۴۶۶۸۰۶:۳۹:۵۰ ۱۳۹۷/۴/۳۱
مرغ تنها پروتئین سفره قشر متوسط ایران است که کیفیت چندانی هم ندارد و قشر متوسط نسبت به قیمت حساس است. چرا این سوال پرسیده نمی شود که برای افزایش قدرت خرید مردم متوسط چه کردید؟
ناشناس۴۴۴۹۲۴۰۹:۵۲:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۳۱
فعلا باید پرسید برای جلوگیری از کاهش قدرت خرید ( ارزش ریال) چکار می تونن بکنن
ناشناس۴۴۴۶۹۰۰۷:۲۵:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۳۱
دیواری کوتاه تر از دیوار مرغ داران وجود ندارد
ناشناس۴۴۴۷۰۸۰۷:۳۵:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۳۱
چون از پراید می‌شود مرغ در آورد اما از مرغ خیر
ناشناس۴۴۴۷۸۷۰۸:۲۹:۲۶ ۱۳۹۷/۴/۳۱
تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد
ناشناس۴۴۴۸۵۹۰۹:۱۱:۲۷ ۱۳۹۷/۴/۳۱
هم باید از تولید دام طیور حمایت کرد و هم باید به فکر قدرت خرید مردم بود. بهترین کار اینکه قیمت تمام شده راکاهش داد مثلا چرا باید نهاده های دامی توسط چند نفر به صورت انحصاری وارد شود ، افرادی که فقط نقش دلال دارند و به قیمت های بالا به تولید کننده فروخته میفروشند ؟؟؟ نهادهای دامی باید خود صنف دام و طیور وارد شود و در اختیار تولید کننده قرار بگیرد . واقعا کاش هر صنف و بخش تولیدی خودش مسئول وارد کردن نیازها و مواد اولیه خودش بود تا به این صورت دست دلال ها از بازار کوتاه میشد و اولا سود ان به خود تولید کننده میرسید و در ثانی هزینه تمام شده ان به شدت کاهش می یافت .
ناشناس۴۴۴۸۶۶۰۹:۱۹:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۳۱
عجب دلیل قابل تاملی ممنونم که انقدر خوب موشکافی کردین اخه بندگان خدا مردم نمیتونن برن ۲ تن مرغ بخرن بزارن گرون بشه بعد بفروشن ولی میتونن برای اینکه ارزش پولشون کم نشه ۲ تا یا چند تا ماشین بخرن بزارن ۶ ماه بمونه اخه این همه فسفر رو کجا میسوزنید
ناشناس۴۴۴۹۳۳۰۹:۵۶:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۳۱
این نکته را هم در نظر بگیر که اگه مردم تصمیم بگیرند برای مدتی پراید نخرند اتفاق خاصی برای سایپا نمی افته ولی اگه مرغ نخرند شما چکار می کنید!؟
ناشناس۴۴۴۹۴۲۰۹:۵۸:۵۳ ۱۳۹۷/۴/۳۱
دلالی که یکباره هزار پراید می خرد نیازی ندارد هزار مرغ را در یک روز بخرد!
ناشناس۴۴۵۰۷۳۱۱:۰۰:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۳۱
به به !! چه فلیسوف هایی ما داشتیم و نمی دانستیم.
ناشناس۴۴۵۱۶۳۱۱:۲۸:۵۶ ۱۳۹۷/۴/۳۱
ایشان که دستی درجیب مردم دارند اگر مرغ بشود کیلویی 50000 تومان هم برایشان مشکلی نیست من ماههاست مرغ نخریده ام چگونه کشش دارد برای قشر محروم که شما قصد دارید مرحومشان کنید
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 2. نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

 3. تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ با چه راهکاری دولت و مسئولین می‌توانند کشور را از شرایط خطیر کنونی عبور دهند؟

 4. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 5. امشب در سر شوری دارم !

 6. مرگ مشکوک یکی از 15 مظنون قتل خاشقچی

 7. غذای ملی این کشور زیبا «کله پاچه» است  

 8. امیرعبداللهیان: ترور خاشقچی توسط سعودی دور از انتظار نیست

 9. اقدام جدید آلمان علیه عربستان

 10. علت شوره سر چیست؟

 11. ضرب‌الاجل ۷۲ ساعته واشنگتن به ریاض

 12. پوتین: روسیه اجازه نداد که دولت سوریه سقوط کند

 13. والی، رئیس امنیت ملی و فرمانده پلیس قندهار کشته شدند

 14. تحقیقات پرونده خاشقچی؛ پلیس ترکیه دو منطقه جدید در استانبول را تفتیش می‌کند

 15. تداوم صدرنشینی پدیده با پیروزی مقابل فولاد

 16. سورپرایز دلار برای نوسان‌گیران

 17. عروس کلاهبردار حساب مادرشوهر را خالی کرد

 18. تئاتر لاکچری؛ خودکرده را تدبیر نیست

 19. چین، ماه مصنوعی می‌سازد!

 20. مرز خسروی برای اربعین امسال بازگشایی نمی‌شود

 21. تصویب طرح تامین امنیت اربعین در کربلای معلی/ ممنوعیت پرواز پهپاد و کواد کوپتر

 22. محبوبیت مخدر شیشه در میان دختران نوجوان

 23. راه‌اندازی نهضت اشتغال در چارچوب اقتصاد مقاومتی

 24. گردشی در استراحت‌گاه مورد علاقه هیتلر

 25. مزایای هوشمندسازی شهرها چیست؟

پربحث‌های دیروز

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 3. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 4. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 5. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 6. روایتی تکان دهنده از اموال، ثروت و ساعت کاری برخی وزرای دولت روحانی  

 7. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 8. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 9. رهبر انقلاب: برنامه دشمن، تصویرسازی غلط از ایران؛ در این جنگ پیروز خواهیم شد/ نگاه به غرب و اروپا جز معطل ماندن و منت کشیدن فایده ای ندارد

 10. توضیح سناتور آمریکایی درباره سخنان توهین‌آمیز علیه ایرانی‌ها: جوک گفتم

 11. تغییرات در دولت به نفع لاریجانی؟/ افشانی؛ از تکذیب شنود تا اصرار بر عزل و نصب تا آخرین دقیقه/ توصیه روزنامه اصلاح طلب به جهانگیری

 12. تحریم نفت ایران و گل به خودی دیدنی آمریکایی‌ها

 13. برگ سبز خودرو ببرید، لاستیک بگیرید

 14. واکنش مقتدی صدر به اظهارات ترامپ درباره قتل خاشقچی

 15. چهره متفاوت جوان نخبه در دیدار با رهبر انقلاب  

 16. تلاش بانک مرکزی برای خروج از سوئیفت تا قبل از تحریم‌ آبان/ سامانه‌ دیگری جایگزین می‌شود

 17. شکست زودهنگام برنامه ترامپ برای "صفر شدن صادرات نفت ایران"/ یک "بلوف سیاسی" که نگرفت

 18. چرا فرهنگیان از دعوت به اعتصاب استقبال نکردند؟

 19. چند نفر در ایران از فیلترشکن استفاده می‌کنند؟

 20. دکتراحمد توکلی : این جملات از من نیست

 21. کشتی آرای: کاهش قیمت ارز طلا را ارزان کرد+ قیمت‌ها

 22. سردار جعفری: مرزبانان میرجاوه بیهوش و ربوده شدند/ دشمن با پاسخ سخت و دندان شکن روبرو خواهد شد

 23. واکنش بعیدی‌نژاد به تحریف سخنانش توسط بی‌بی‌سی فارسی + عکس

 24. موشک ضد زره صاعقه+ عکس

 25. دو اقتصاددان: مسئولیت همه پیامدها متوجه سیاست‌گذاران است/ کمبود عرضه عامل اصلی در جهت افزایش قیمت‌ها است

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 4. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 5. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 6. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 7. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 8. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 9. بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟

 10. قدرتمندترین پاسپورت جهان متعلق به کدام کشور است؟

 11. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 12. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 13. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 14. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 15. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 16. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 17. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 18. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 19. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 20. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 21. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

 22. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 23. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 24. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 25. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 2. سورپرایز دلار برای نوسان‌گیران

 3. راه‌اندازی نهضت اشتغال در چارچوب اقتصاد مقاومتی

 4. مزایای هوشمندسازی شهرها چیست؟

 5. مراقب کپی اطلاعات کارت‌های بانکی با کارتخوان‌های جدید باشید + عکس

 6. قیمت طلا و سکه افت کرد+ جدول

 7. کارگران این کارخانه به جای دستمزد، «نوشابه» می‌گیرند!

 8. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 9. قیمت رهن و اجاره آپارتمان های لاکچری در تهران

 10. مذاکرات توپراس ترکیه برای معافیت از تحریم‌های ایران

 11. صعود صادرات صنایع، افول صادرات معادن+ جدول

 12. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

 13. تایلند بافساد راهبان بودایی مقابله می کند

 14. واگذاری زیرمجموعه‌ بانک‌ها توسط سازمان خصوصی‌سازی

 15. رقابتی‌ترین اقتصاد جهان معرفی شد

 16. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 17. قیمت وام مسکن+ محاسبات

 18. آخرین وضعیت بارش های ایران/رشد ۱۰ درصدی بارش ها نسبت به سال قبل +جدول

 19. دلیل استعفای مدیرعامل فولاد مبارکه از زبان نماینده مجلس

پربحث‌های دیروز

 1. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 2. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 3. تحریم نفت ایران و گل به خودی دیدنی آمریکایی‌ها

 4. برگ سبز خودرو ببرید، لاستیک بگیرید

 5. تلاش بانک مرکزی برای خروج از سوئیفت تا قبل از تحریم‌ آبان/ سامانه‌ دیگری جایگزین می‌شود

 6. شکست زودهنگام برنامه ترامپ برای "صفر شدن صادرات نفت ایران"/ یک "بلوف سیاسی" که نگرفت

 7. کشتی آرای: کاهش قیمت ارز طلا را ارزان کرد+ قیمت‌ها

 8. دو اقتصاددان: مسئولیت همه پیامدها متوجه سیاست‌گذاران است/ کمبود عرضه عامل اصلی در جهت افزایش قیمت‌ها است

 9. مالباختگان در انتظار حل معمای ترخیص خودرو/ تجمع خریداران

 10. کارت انرژی بهترین راهکار مبارزه با قاچاق است / سهمیه‌بندی بنزین نیاز به مصوبه مجلس دارد

 11. تلاش بانک مرکزی برای انتقال از سوئیفت به سامانه جایگزین تا قبل از تحریم‌ آبان

 12. اثرات منفی نوسان‌های نرخ ارز بر اقتصاد چیست؟

 13. جزئیات جلسه اقتصاددانان با رئیس جمهور /پیشنهاد مشخصی برای مشکلات اقتصادی طرح نشد

 14. دلیل استعفای مدیرعامل فولاد مبارکه از زبان نماینده مجلس

 15. شرکت‌های کره‌ای در ایران می‌مانند

 16. خط حزب‌الله ۱۵۵؛ تشکیل اتاق جنگ اقتصادی

 17. مصوبه هیئت دولت برای مددجویان کمیته امداد/یک ماه پرداختی اضافه‌تر

 18. کاهش ۱۳۰ هزار تومانی قیمت سکه/ دلار ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان+ جدول

 19. درخواست برای ترمیم حداقل حقوق کارگران+سند

 20. روسیه: حذف ایران از بازار جهانی نفت امکان‌پذیر نیست

 21. کاهش تعرفه رومینگ زائرین اربعین

 22. صف کیلومتری کامیون‌های تجاری در مرز چزابه + فیلم

 23. بر اساس اعلام گمرک؛ ۹ میلیون تن کالای اساسی امسال وارد کشور شد

 24. مشاور وزیر نفت: سهم ناچیز ایران در بازار پایین‌دستی پتروشیمی/ ظرفیت اشتغال ۱ میلیون نفر در این صنعت وجود دارد

 25. رسیدگی به پرونده سکه ثامن را سریع‌تر آغاز کنید

پربحث‌های هفته

 1. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 2. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 3. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 4. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 5. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 6. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 7. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 8. سفر آخوندی به مشهد برای افتتاح ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پروژه؟+ عکس

 9. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 10. آیا چندماه آینده ایران گرفتار تورم بی‌سابقه خواهد شد؟!

 11. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 12. سیاست یک بام و دو هوای بانک مرکزی در برخورد با صعود و سقوط دلار

 13. تکلیف بانک مرکزی و مردم و بازار ارز

 14. اقتصاد ایران؛ بانک‌ها و راه مقابله با تحریم

 15. لامبورگینی ایرانی  

 16. هزینه ویزای اربعین ۱۰۷ هزار تومان کاهش یافت

 17. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 18. وزارت صنعت: سازمان حمایت در حال بررسی قیمت‌های جدید خودرو است

 19. نقش FATF را در این توصیه نامه نمی‌بینید؟

 20. چرا باید نگران نظام بانکی باشیم؟

 21. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 22. افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت کالاهای اساسی

 23. تصمیم‌گیری برای ۲ نرخی شدن بنزین؛ هفته آینده روی میز کمیسیون انرژی

 24. کاهش قیمت سکه در بازار + آخرین نرخ ارز

 25. شرط اساسی حل مشکلات از نگاه رئیس کل بانک مرکزی/ همتی: برنامه‌های مشخصی داریم+ عکس

آخرین عناوین