مگنت-ستاره یک مربع

متکی در نامه‌ای خطاب به سیف: حتی یک ریال وام در ۴۰ سال گذشته از هیچ بانکی نگرفته‌ام/در بانک مرکزی چه خبر است؟

گروه سیاسی الف،   3970429078 ۲۳ نظر، ۲ در صف انتشار و ۴۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
متکی در نامه‌ای خطاب به سیف: حتی یک ریال وام در ۴۰ سال گذشته از هیچ بانکی نگرفته‌ام/در بانک مرکزی چه خبر است؟

منوچهر متکی درنامه ای سرگشاده به ولی الله سیف، رییس بانک مرکزی پشت پرده انتشار اخباری علیه خود در روزنامه شرق و نقش مقامات پنهان بانک مرکزی در این باره را برشمرد.

به گزارش فارس، منوچهر متکی درنامه ای سرگشاده به ولی الله سیف، رییس بانک مرکزی پشت پرده انتشار اخبار تکذیب شده در روزنامه شرق و نقش مقامات پنهان بانک مرکزی را برشمرد.

وی خطاب به سیف نوشت: آیا فکر نمی کنید برخی از مقامات بانک مرکزی که این روزها امضایشان محفوظ است! بجای پاسخگویی در قبال ناکارآمدی های فاحش خود که موجب بروز چنین وضع آشفته و تأسف‌باری برای نظام پولی و بانکی کشور شده است، در محافل تیمی خود اقدام به تشکیل اتاق جنگ روانی-تبلیغاتی کرده ا‌ند؟

متن نامه منوچهر متکی به شرح ذیل است:

بنام خداوند بخشنده مهربان

جناب آقای دکتر ولی‌الله سیف

ریاست محترم بانک مرکزی

باسلام و احترام

به دنبال درج خبر کذب «دریافت مبلغ 124 میلیارد تومان» توسط اینجانب از مؤسسه مالی اعتباری ثامن الحجج در روزنامه شرق در تاریخ 26/4/1397، با مدیرمسئول این روزنامه تماس گرفته و خواستار تکذیب خبر مندرج در ارتباط با خود شدم. به ایشان گفتم که این تکذیب نه فقط برای 124 میلیارد که برای 100، 50، 10 و حتی یک میلیارد تومان است. اطلاع یافتم که در منتشر کردن گزارش مذکور بین سردبیر و مدیرمسئول روزنامه شرق اختلاف وجود داشته است. در نهایت آقای مدیرمسئول که شرمنده و متأثر به نظر می رسید به اینجانب گفت که از «بانک مرکزی» به ما گفته‌اند این گزارش را منتشر کنید.

متعاقب انتشار این مطلب در روزنامه شرق، در فضای مجازی خبر کذب دیگری به نقل از برخی مقامات بانک مرکزی با سرعت بدین مضمون منتشر شد که به آقای متکی گفته شده این پول ها را برگردانید و ایشان گفته اند که این پول شخصی من است! اینها و برخی موارد دیگر دلایل نگارش این نامه به شماست.

جناب آقای سیف

در بانک مرکزی چه خبر است؟! این مقامات بانک مرکزی که ظاهرا بجای محفوظ داشتن دین خود، صرفا امضایشان محفوظ است در پشت پرده اشاعه این اکاذیب چه اهدافی را دنبال می کنند؟

از جنابعالی می خواهم ظرف روزهای آینده با ردیابی و پیگیری دو اتهام فوق نسبت به شناسایی این مقامات! و مجازات آنان و اعلام به افکار عمومی اقدام فرمایید. بدیهی است حق اینجانب در پیگیری حقوقی و تعقیب قانونی منتشرکنندگان چنین اکاذیبی محفوظ خواهد بود.

جناب آقای سیف

جنابعالی و آحاد مردم عزیز ایران از اینجانب به خاطر مسئولیت هایی که به برکت نظام جمهوی اسلامی برعهده داشتم شناخت اجمالی دارید اما لازم می بینم نکاتی را در این نامه برایتان بنویسم:

اینجانب فرزند پدری هستم که به شهادت هم‌شهریانم، کوهی از طلا و تلی از خاک در نگاه او تفاوتی با هم نداشتند.
اینجانب در تمام چهل سال گذشته علیرغم مسئولیت های وکالت مجلس، سفارت و وزارت حتی یک متر مربع زمین و یا یک متر مربع ملک مسکونی از دولت ها و نهادهای مختلف کشور نگرفته‌ام.
در سال 1365 وزیر وقت مسکن و شهرسازی مرحوم مهندس کازرونی طی نامه ای رسمی به اینجانب مصوبه هیأت زمین شهری تهران مبنی بر واگذاری قطعه زمینی در خیابان ملاصدرا را ابلاغ نمود که اینجانب طی یادداشتی ضمن تشکر اعلام کردم که نیازی به زمین تخصیص یافته ندارم و این در حالی بود که طی سالهای نمایندگی مردم در دوره اول مجلس شورای اسلامی و در آن زمان در تهران مستأجر بودم و هیچگونه ملکی نداشتم.

جناب آقای سیف

در یک جستجوی ساده توسط همکاران شما در تمامی بانک های دولتی و غیر دولتی کشور آشکار می شود که اینجانب طی چهل سال گذشته حتی یک ریال وام از هیچ بانکی دریافت نکرده ام.

در تمام سالهای خدمت و اشتغال در نظام جمهوری اسلامی از 1358 (اعاده به کار معلمی) تا 1389 (بازنشستگی از وزارت امور خارجه) در هیچ فعالیت اقتصادی شخصی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم مشارکت نداشته ام.

اینجانب و نیز فرزندانم که مدارج تحصیلی عالیه را طی کرده اند از بورس خارج یا داخل کشور استفاده نکرده‌ایم. همسرم با مدرک دکترای داروسازی از دانشگاه تهران فرزند معلم شهیدی است که اساتید و متخصصین بسیاری شاگردان تحصیلی و تربیتی او هستند.

بیان مراتب فوق صرفا بیان افتخار و وابستگی اعتقادی به دولت (نظام) کریمه ای است که نیاکان ما در دعاهایشان آرزو می کردند و علما و خطبا و مبارزین ما حقانیت چنین نظامی را فریاد می زدند.

جناب آقای سیف

آیا فکر نمی کنید برخی از مقامات بانک مرکزی که این روزها امضایشان محفوظ است! بجای پاسخگویی در قبال ناکارآمدی های فاحش خود که موجب بروز چنین وضع آشفته و تأسف‌باری برای نظام پولی و بانکی کشور شده است، در محافل تیمی خود اقدام به تشکیل اتاق جنگ روانی-تبلیغاتی کرده ا‌ند؟ به یاد عبارتی از مرحوم دکتر شریعتی افتادم که می گفت: همه چیز را گفتن برای نگفتن یک چیز!

مطالب گفتنی دیگری هست که بیان آنها را به فرصتی مناسب موکول می کنم.

توفیق جنابعالی را در مأموریت خطیری که به رسم امانت بر عهده شما گذاشته اند از خدای متعال آرزومندم.

خداوندا

ما به اسلام، امام راحل، ولایت و خدمت به ملت شریف و قهرمان ایران وفادار خواهیم ماند.

بنده خدا- منوچهر متکی

28/4/1397

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۴۲۰۶۲۱۳:۲۵:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۹
وقتی دادستان فاش کرد که بانک مرکزی لیست دریافت کنندگان ارز را نمی دهد ، اتاق عملیات روانی دولت به رسانه های زنجیره ای دستور حاشیه سازی داده کانال های وابسته به جریان « تکرار» روی موضوع ورود زنان به ورزشگاه برای بازی های لیگ برتر مانور می دهند.. مردم! گول این بازی های رسانه ای رو نخورید.. رانت تفاوت نرخ ارز ۲۶ هزار میلیارد است که به جیب اقایون رفته..
مهربان۴۴۲۲۲۷۱۵:۱۵:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۲۹
دولت و سیف و شرکایشان دارند غرق میشوند و میخواهند پای بسیاری را وسط بکشند ولو به دروغ تا خود را تبرئه کنند
ناشناس۴۴۲۳۳۸۱۶:۵۳:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۲۹
قصه پردازی نکن
ناشناس۴۴۲۵۷۵۱۹:۳۲:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۲۹
مدید مسئول روزنامه شرق به ایشان گفته از بانک مرکزی گفتند منتشر کنید..... بانک هم احتمالا تکذیب خواهد کرد. واقعا چه خبر است؟؟؟؟!!!!!!! دست چه کسانی در فساد است که اینطور تقلا دارند در گل آلود کردن و متشنج کردن فضا؟؟؟!!!!! کارگزاران بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت ارزش پول ملی را به قهقرا برده و حال با فرافکنی به دنبال تشکیک اذهان و راهی برای فرار از مسئولیت هستن
نادر۴۴۲۵۷۷۱۹:۳۷:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۲۹
بانک مرکزی هر کاری میکند تا لیست ارز بگیران دولتی را ندهد.
پیر پالان دوز خرقه پوش۴۴۲۶۲۷۲۰:۱۱:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۲۹
از اقای دکتر توکلی ریس سمن شفافیت که صنمی با هیچ شخص و گروهی ندارند درخواست می نماییم برای انکه تهمتی متوجه افراد نشود ان لیستی را که قولش را دادند وام گیرنندگان کلان ثامن الحجج را شفاف رسانه ایی فرمایند
علی۴۴۲۰۷۹۱۳:۳۸:۵۳ ۱۳۹۷/۴/۲۹
آقا حتما گرفتی که اسم شما رو آوردند، والا چرا اسم ما رو نمی گویند. حالا شما هی تکذیب کن که نگرفتی.
mostafa.kamali95@yahoo.com۴۴۲۱۸۰۱۴:۵۰:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۲۹
یک روش مسولان این است که از افراد در سایه استفاده می کنند یعنی وام و امتیاز و رانت بنام کس دیگری است و بکام دیگری به قوله معروف اقایون دم لای تله نمی دهند
ناشناس۴۴۲۳۰۸۱۶:۲۴:۰۵ ۱۳۹۷/۴/۲۹
بنده خدا . اسم اون اصلیه را نمیگن که 2100 میلیارد گرفت و در رفت. شخصی به اسم مالمیر!! میدونی کی بود؟ رفیق سونا و استخر فریدون!!! میدونی رفیق دیگه اش کی بود؟ کسی که شد رییس دولت بنفش و ستاد انتخاباتی اش در ساختمان همان مالمیر برگزار میشد!!!! افتاد الان؟ متکی چیکاره بوده؟ داره میگه رفته شکایت کرده. خوب بعد میره دادگاه مطبوعات خودت میبینی!
آشنا۴۴۲۳۴۲۱۶:۵۹:۳۴ ۱۳۹۷/۴/۲۹
بانک مرکزی هم پاسخ بدهد.
ناشناس۴۴۲۳۷۶۱۷:۱۸:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۲۹
وارد شدن در بازی بازی بانک مرکزی اشتباه است. بانک مرکزی اگر صداقت دارد باید لیست تمام وام گیرندگان و ارز بگیران را منتشر کند تا همه چیز مشخص شود.
ناشناس۴۴۲۹۵۶۰۱:۳۰:۵۶ ۱۳۹۷/۴/۳۰
اگه گرفته و پس نداده چرا بانک مرکزی به قوه قضائیه شکایت نمیکنه مگه این مملکت قانون نداره مگه هر کسی میتونه به همین راحتی آبروی یک نفر رو ببره، تمام کارهای این دولت یه کم مشکوک میزنه قصه چیست خدا میداند
ناشناس۴۴۲۲۸۷۱۶:۰۲:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۲۹
از دستگاه قضا خواهشمنديم بدون اغماض چند تا از اين دانه درشتها را به زندان بندازه و أموال بيت المال را پس بگيره تا مرهمي باشه براي مردم.حفظ نظام در گرو برخورد بدون ملاحظه با مفسدان و غارت گران بيت المال است.
ناشناس۴۴۲۴۳۱۱۸:۰۹:۰۵ ۱۳۹۷/۴/۲۹
به معاون اداره ای دولتی که مدت دو هفته برای پاسخ به یک (( استعلام 100% سرکاری )) سرگردانم کرده بودند گفتم ، آرزوی مرگ کردن برایم خیلی ساده تر از مراجعه به ادارات دولتی شده است ، و حالا هر روز که میگذرد به این گفته ام اعتقاد و ایمان بیشتری پیدا میکنم .
ناشناس۴۴۲۴۵۰۱۸:۲۲:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۲۹
آقای متکی اجازه بدید اداره مالیات تمام حساب های بانکی شما را چک کند. در اینصورت شفافیت صورت میگیرد.
ناشناس۴۴۲۴۵۳۱۸:۲۳:۵۷ ۱۳۹۷/۴/۲۹
دینداری و تهمت نزدن در این دوره چقدر سخت است.
غلام۴۴۲۴۷۹۱۸:۴۰:۳۸ ۱۳۹۷/۴/۲۹
بعنوان يك بنده خدا ،بنا را بر صحت ادعاي ايشان ميكذارم، و براي سلامتيش از صميم قلب دعا ميكنم. بنظرم ما مردم بايد ضمن حمايت از اين تكذيبيه با شدت و حدت بيشتري حقيقت را از بانك مركزي طلب كنيم. تا سيه روي شود هركه درو غش باشد.
ناشناس۴۴۲۵۱۰۱۸:۵۶:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۹
دوستان خوب واقعا اگر کسی خیانت نکرده و به او تهمت زده شود چگونه باید ثابت کند که به او نسبت ناروا و تهمت زده اند؟نه.شما اگر باشید چگونه در این فضای پر از شایعه بی گناهی خود را ثابت می کنید؟ من فکر می کنم مردم به همه مسئولین شدیداً بی اعتماد شده اند و البته حق با مردم است اما شاید کسی واقعا بی گناه باشد.خدای بزرگ همه ما را هدایت بقرما
جمشید۴۴۲۵۷۸۱۹:۳۸:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۲۹
من نمی دونم کدام یک راست گفتن و کدام دروغ میگن، و اصلا دنبال این مساله نیستم، ولی خدا وکیلی خودتون نگاه کنید به وضعیتی که بانک مرکزی برای اقتصاد کشور ایجاد کرده، تصمیمات خلق الساعه، تصمیماتی که هنوز به 1 هفته نرسیده دوباره تغییر میکنه، گویی بانک مرکزی توسط عده ای بچه دبیرستانی مدیریت میشه!
ناشناس۴۴۲۶۲۲۲۰:۰۹:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۲۹
من نمیدونم ایشون وام گرفته یا نه، اما این دروغ گفتن ها از روزنامه هایی مثل شرق بعید نیست. فقط هم منوچهر متکی رو نگفته، مهران مدیری رو هم گفته :|
ناشناس۴۴۲۸۷۸۲۳:۳۲:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۹
پرده بيفتد نه تو ماني و نه بانك مركزي
علی۴۴۳۱۰۵۰۸:۱۴:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۳۰
اگر بانک مرکزی یا موسسه مالی اسنادی دارد منتشر کند چرا نمی کند صرف ادعای یک فرد یا موسسه نمی شود تهمت زد و نباید همه این مسائل را باور کرد کسی که با این صراحت میگوید وامی و زمینی نگرفته حتما حسابش پاک است مگر اینکه خلافش ثابت شود اما یک مسئله که بسیار روشن است عملکرد بانک مرکزی در اختصاص ارز به اشخاصی است که یا در بازار ازاد فروختند یا تخلفات دیگری کردند بانک مرکزی اگر راست میگوید دامن خود را از لوث وجود این افراد پاک کند چرا اینکار را نمی کند ؟ حاتم بخشی بیت المال در بانک مرکزی توسط چه کسانی و با دستور چه افرادی صورت میگیرد ؟ فساددر همین جاست چرا آدرس غلط میدهند ؟
رسول مشهدي۴۴۳۱۶۷۰۹:۰۵:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۳۰
خدا كنه حق با تو باشه آقاي متكي.!!!! زمان بهترين داور خواهد بود بين شما و مردم. چرا اينقدر عجله كردي و بخودت گرفتي؟ در گزارش فقط آمده بود م.م !!!!!!!! آيا اين مضع گيري سريع حكايت از چه چيزي دارد.؟
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 2. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 3. محیط زیست: بیشتر زباله‌گردها طرف قرارداد با پیمانکاران شهرداری تهران هستند

 4. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 5. میزان افزایش شهریه پیش دبستانی‌های مدارس دولتی

 6. برنامه‌هایی که اطلاعات شما را در دسترس هکرها قرار می‌دهد

 7. تیم ملی فوتبال کره جنوبی هم به سراغ یک پرتغالی رفت

 8. بازدید بشار اسد و همسرش از تونل‌های مرگ تروریست‌ها در غوطه شرقی  

 9. نور آبی نمایشگرهای دیجیتال و احتمال نابینایی

 10. آخرین مهلت ثبت‌نام در دوره‌های کاردانی دانشگاه علمی‌کاربردی

 11. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 12. کنسرت شهرام شکوهی

 13. تصویب دوباره اسناد موافقت‌نامه پاریس در دولت

 14. غفاری: هیچ مجوزی برای برگزاری اردوی مختلط در دانشگاه‌ها صادر نمی‌شود/ با متخلفان به شدت برخورد می‌کنیم

 15. پست اینستاگرامی کی روش پس از اعلام رنکینگ جدید از سوی فیفا

 16. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 17. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 18. دایی عامل خوشحالی تبریزی‌ها می‌شود؟/ پرسپولیس به دنبال رفع خطر!

 19. تیم ملی فوتبال امید ایران - کره شمالی/ شاگردان کرانچار مقابل نائب قهرمان

 20. ادعای توافق ترامپ و پوتین بر ضرورت خروج ایران از سوریه

 21. فرود اضطراری چهار هواپیما در آمریکای لاتین درپی تهدید بمب گذاری

 22. کدام خدمات گمرک الکترونیکی شده است؟

 23. ترامپ: آمریکا برای آزادی کشیش محبوس، به ترکیه پولی نمی دهد

 24. "بدخوابی" احساس تنهایی را تشدید و مسری می‌کند

 25. وزیر هم حریف دلالان نشد!

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 5. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 6. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 7. زندگی مدفون شده + تصاویر

 8. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 9. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 10. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 11. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 12. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 13. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 14. آخرین قیمت خودروها در بازار

 15. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 16. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 17. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 18. چرا فرانسه یک مقصد محبوب گردشگری است؟

 19. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 20. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

 21. جدول کامل نرخ جریمه تخلفات رانندگی در سال ۹۷

 22. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 23. آجرچینی پنجره‌های یک خانه نیمه کاره برای احتکار کالا در مشهد  

 24. افزایش قیمت نان منتفی شد

 25. لیورپول صلاح را به پلیس معرفی کرد!

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 10. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 16. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 17. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 18. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 19. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 20. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 21. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 22. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 23. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 24. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 25. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 3. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 4. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 5. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 6. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 7. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 8. حاجی بابایی: ۸ وزیر در معرض استیضاح هستند/ ادعاهای ربیعی باید پیگیری شود/رئیس تیم اقتصادی کشور یعنی معاون اول باید جوابگو باشد

 9. فرزندان «باهنر» کجاست هستند و چه شغلی دارند؟

 10. آتش زدن دلار توسط علما و طلاب در مدرسه فیضیه قم!   

 11. چرا فساد در ایران ریشه کن نمی شود؟

 12. کاظم جلالی: تاکنون در مجلس به مصادیق زدوبند و معامله برخورد نکردم

 13. عارف: برای ریشه‌کنی فساد نیازمند عزم ملی هستیم

 14. رحیم پور ازغدی: نمی توان مرگ بر آمریکا گفت و دنبال اقامت فرزندمان در این کشور باشیم

 15. پاسخ حداد عادل به رضا پهلوی در برابر تحریک مردم

 16. نظر کواکبیان درباره طرح سوال از رئیس جمهوری

 17. آذری جهرمی: چینی اقتصاد آمریکا ترک برداشته است

 18. دفاع روزنامه اصولگرا از «پرویز فتاح»

 19. پشت پرده حزب علی لاریجانی چیست؟

 20. در دولت علیه دولت/ در حیاط پشتی کیست؟

 21. نماینده ایران در آژانس: اروپایی‌های عضو برجام با حداکثر توان مقابل یکجانبه‌گرایی آمریکا بایستند

 22. امیر سیاری: دشمن جرات حمله به کشورمان را ندارد

 23. فروزنده: عده‌ای جاهلانه یا مغرضانه «مذاکره با آمریکا» را مطرح می‌کنند

 24. بالاخره چه کسی هویدا را کشت؟

 25. تشکیل گروه ۱۵ نفره مجلس برای بررسی مسائل اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 9. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 10. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 11. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 12. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 13. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 14. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 15. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 16. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 17. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 18. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 19. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 20. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 21. جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

 22. پس از ۲۱ سال؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

 23. پاکدستان دست بسته!  

 24. پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند

 25. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

آخرین عناوین