متکی در نامه‌ای خطاب به سیف: حتی یک ریال وام در ۴۰ سال گذشته از هیچ بانکی نگرفته‌ام/در بانک مرکزی چه خبر است؟

گروه سیاسی الف،   3970429078 ۲۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
متکی در نامه‌ای خطاب به سیف: حتی یک ریال وام در ۴۰ سال گذشته از هیچ بانکی نگرفته‌ام/در بانک مرکزی چه خبر است؟

منوچهر متکی درنامه ای سرگشاده به ولی الله سیف، رییس بانک مرکزی پشت پرده انتشار اخباری علیه خود در روزنامه شرق و نقش مقامات پنهان بانک مرکزی در این باره را برشمرد.

به گزارش فارس، منوچهر متکی درنامه ای سرگشاده به ولی الله سیف، رییس بانک مرکزی پشت پرده انتشار اخبار تکذیب شده در روزنامه شرق و نقش مقامات پنهان بانک مرکزی را برشمرد.

وی خطاب به سیف نوشت: آیا فکر نمی کنید برخی از مقامات بانک مرکزی که این روزها امضایشان محفوظ است! بجای پاسخگویی در قبال ناکارآمدی های فاحش خود که موجب بروز چنین وضع آشفته و تأسف‌باری برای نظام پولی و بانکی کشور شده است، در محافل تیمی خود اقدام به تشکیل اتاق جنگ روانی-تبلیغاتی کرده ا‌ند؟

متن نامه منوچهر متکی به شرح ذیل است:

بنام خداوند بخشنده مهربان

جناب آقای دکتر ولی‌الله سیف

ریاست محترم بانک مرکزی

باسلام و احترام

به دنبال درج خبر کذب «دریافت مبلغ 124 میلیارد تومان» توسط اینجانب از مؤسسه مالی اعتباری ثامن الحجج در روزنامه شرق در تاریخ 26/4/1397، با مدیرمسئول این روزنامه تماس گرفته و خواستار تکذیب خبر مندرج در ارتباط با خود شدم. به ایشان گفتم که این تکذیب نه فقط برای 124 میلیارد که برای 100، 50، 10 و حتی یک میلیارد تومان است. اطلاع یافتم که در منتشر کردن گزارش مذکور بین سردبیر و مدیرمسئول روزنامه شرق اختلاف وجود داشته است. در نهایت آقای مدیرمسئول که شرمنده و متأثر به نظر می رسید به اینجانب گفت که از «بانک مرکزی» به ما گفته‌اند این گزارش را منتشر کنید.

متعاقب انتشار این مطلب در روزنامه شرق، در فضای مجازی خبر کذب دیگری به نقل از برخی مقامات بانک مرکزی با سرعت بدین مضمون منتشر شد که به آقای متکی گفته شده این پول ها را برگردانید و ایشان گفته اند که این پول شخصی من است! اینها و برخی موارد دیگر دلایل نگارش این نامه به شماست.

جناب آقای سیف

در بانک مرکزی چه خبر است؟! این مقامات بانک مرکزی که ظاهرا بجای محفوظ داشتن دین خود، صرفا امضایشان محفوظ است در پشت پرده اشاعه این اکاذیب چه اهدافی را دنبال می کنند؟

از جنابعالی می خواهم ظرف روزهای آینده با ردیابی و پیگیری دو اتهام فوق نسبت به شناسایی این مقامات! و مجازات آنان و اعلام به افکار عمومی اقدام فرمایید. بدیهی است حق اینجانب در پیگیری حقوقی و تعقیب قانونی منتشرکنندگان چنین اکاذیبی محفوظ خواهد بود.

جناب آقای سیف

جنابعالی و آحاد مردم عزیز ایران از اینجانب به خاطر مسئولیت هایی که به برکت نظام جمهوی اسلامی برعهده داشتم شناخت اجمالی دارید اما لازم می بینم نکاتی را در این نامه برایتان بنویسم:

اینجانب فرزند پدری هستم که به شهادت هم‌شهریانم، کوهی از طلا و تلی از خاک در نگاه او تفاوتی با هم نداشتند.
اینجانب در تمام چهل سال گذشته علیرغم مسئولیت های وکالت مجلس، سفارت و وزارت حتی یک متر مربع زمین و یا یک متر مربع ملک مسکونی از دولت ها و نهادهای مختلف کشور نگرفته‌ام.
در سال 1365 وزیر وقت مسکن و شهرسازی مرحوم مهندس کازرونی طی نامه ای رسمی به اینجانب مصوبه هیأت زمین شهری تهران مبنی بر واگذاری قطعه زمینی در خیابان ملاصدرا را ابلاغ نمود که اینجانب طی یادداشتی ضمن تشکر اعلام کردم که نیازی به زمین تخصیص یافته ندارم و این در حالی بود که طی سالهای نمایندگی مردم در دوره اول مجلس شورای اسلامی و در آن زمان در تهران مستأجر بودم و هیچگونه ملکی نداشتم.

جناب آقای سیف

در یک جستجوی ساده توسط همکاران شما در تمامی بانک های دولتی و غیر دولتی کشور آشکار می شود که اینجانب طی چهل سال گذشته حتی یک ریال وام از هیچ بانکی دریافت نکرده ام.

در تمام سالهای خدمت و اشتغال در نظام جمهوری اسلامی از 1358 (اعاده به کار معلمی) تا 1389 (بازنشستگی از وزارت امور خارجه) در هیچ فعالیت اقتصادی شخصی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم مشارکت نداشته ام.

اینجانب و نیز فرزندانم که مدارج تحصیلی عالیه را طی کرده اند از بورس خارج یا داخل کشور استفاده نکرده‌ایم. همسرم با مدرک دکترای داروسازی از دانشگاه تهران فرزند معلم شهیدی است که اساتید و متخصصین بسیاری شاگردان تحصیلی و تربیتی او هستند.

بیان مراتب فوق صرفا بیان افتخار و وابستگی اعتقادی به دولت (نظام) کریمه ای است که نیاکان ما در دعاهایشان آرزو می کردند و علما و خطبا و مبارزین ما حقانیت چنین نظامی را فریاد می زدند.

جناب آقای سیف

آیا فکر نمی کنید برخی از مقامات بانک مرکزی که این روزها امضایشان محفوظ است! بجای پاسخگویی در قبال ناکارآمدی های فاحش خود که موجب بروز چنین وضع آشفته و تأسف‌باری برای نظام پولی و بانکی کشور شده است، در محافل تیمی خود اقدام به تشکیل اتاق جنگ روانی-تبلیغاتی کرده ا‌ند؟ به یاد عبارتی از مرحوم دکتر شریعتی افتادم که می گفت: همه چیز را گفتن برای نگفتن یک چیز!

مطالب گفتنی دیگری هست که بیان آنها را به فرصتی مناسب موکول می کنم.

توفیق جنابعالی را در مأموریت خطیری که به رسم امانت بر عهده شما گذاشته اند از خدای متعال آرزومندم.

خداوندا

ما به اسلام، امام راحل، ولایت و خدمت به ملت شریف و قهرمان ایران وفادار خواهیم ماند.

بنده خدا- منوچهر متکی

28/4/1397

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۴ مهر ۱۳۹۷گام مهم بانک مرکزی برای کاهش ریسک معاملات مبتنی بر چک
۲۲ مهر ۱۳۹۷سیاست یک بام و دو هوای بانک مرکزی در برخورد با صعود و سقوط دلار
۲۱ مهر ۱۳۹۷اختیارات بانک مرکزی برای اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی تصویب شد
۲۱ مهر ۱۳۹۷شرط اساسی حل مشکلات از نگاه رئیس کل بانک مرکزی/ همتی: برنامه‌های مشخصی داریم+ عکس
۲۰ مهر ۱۳۹۷«یک باجه از یک شعبه هر بانک » میز خدمت روشندلان می شود
۱۹ مهر ۱۳۹۷بازداشت یکی از مدیران ارشد منطقه آزاد کیش
۱۹ مهر ۱۳۹۷فعالیت ۹ صرافی ممنوع شد
۱۹ مهر ۱۳۹۷کارنامه بانک مرکزی در تامین ارز واردات
۱۸ مهر ۱۳۹۷جزییات کامل دادگاه لاهه/پیروزی حقوقی دیگر ایران در برابر آمریکا/دستور توقیف 5 میلیارد دلار بانک مرکزی ایران درایتالیا لغو شد
۱۸ مهر ۱۳۹۷میزان بدهی خارجی ایران چقدر است؟
۱۷ مهر ۱۳۹۷همتی: با تلاش‌های انجام گرفته بخش زیادی از تحریم‌ها کارساز نبوده است
۱۶ مهر ۱۳۹۷ عادل آذر: شهرداران بازنشسته باید بروند/ ماجرای انفصال از خدمت سیف  

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۴۲۰۶۲۱۳:۲۵:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۹
وقتی دادستان فاش کرد که بانک مرکزی لیست دریافت کنندگان ارز را نمی دهد ، اتاق عملیات روانی دولت به رسانه های زنجیره ای دستور حاشیه سازی داده کانال های وابسته به جریان « تکرار» روی موضوع ورود زنان به ورزشگاه برای بازی های لیگ برتر مانور می دهند.. مردم! گول این بازی های رسانه ای رو نخورید.. رانت تفاوت نرخ ارز ۲۶ هزار میلیارد است که به جیب اقایون رفته..
مهربان۴۴۲۲۲۷۱۵:۱۵:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۲۹
دولت و سیف و شرکایشان دارند غرق میشوند و میخواهند پای بسیاری را وسط بکشند ولو به دروغ تا خود را تبرئه کنند
ناشناس۴۴۲۳۳۸۱۶:۵۳:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۲۹
قصه پردازی نکن
ناشناس۴۴۲۵۷۵۱۹:۳۲:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۲۹
مدید مسئول روزنامه شرق به ایشان گفته از بانک مرکزی گفتند منتشر کنید..... بانک هم احتمالا تکذیب خواهد کرد. واقعا چه خبر است؟؟؟؟!!!!!!! دست چه کسانی در فساد است که اینطور تقلا دارند در گل آلود کردن و متشنج کردن فضا؟؟؟!!!!! کارگزاران بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت ارزش پول ملی را به قهقرا برده و حال با فرافکنی به دنبال تشکیک اذهان و راهی برای فرار از مسئولیت هستن
نادر۴۴۲۵۷۷۱۹:۳۷:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۲۹
بانک مرکزی هر کاری میکند تا لیست ارز بگیران دولتی را ندهد.
پیر پالان دوز خرقه پوش۴۴۲۶۲۷۲۰:۱۱:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۲۹
از اقای دکتر توکلی ریس سمن شفافیت که صنمی با هیچ شخص و گروهی ندارند درخواست می نماییم برای انکه تهمتی متوجه افراد نشود ان لیستی را که قولش را دادند وام گیرنندگان کلان ثامن الحجج را شفاف رسانه ایی فرمایند
علی۴۴۲۰۷۹۱۳:۳۸:۵۳ ۱۳۹۷/۴/۲۹
آقا حتما گرفتی که اسم شما رو آوردند، والا چرا اسم ما رو نمی گویند. حالا شما هی تکذیب کن که نگرفتی.
mostafa.kamali95@yahoo.com۴۴۲۱۸۰۱۴:۵۰:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۲۹
یک روش مسولان این است که از افراد در سایه استفاده می کنند یعنی وام و امتیاز و رانت بنام کس دیگری است و بکام دیگری به قوله معروف اقایون دم لای تله نمی دهند
ناشناس۴۴۲۳۰۸۱۶:۲۴:۰۵ ۱۳۹۷/۴/۲۹
بنده خدا . اسم اون اصلیه را نمیگن که 2100 میلیارد گرفت و در رفت. شخصی به اسم مالمیر!! میدونی کی بود؟ رفیق سونا و استخر فریدون!!! میدونی رفیق دیگه اش کی بود؟ کسی که شد رییس دولت بنفش و ستاد انتخاباتی اش در ساختمان همان مالمیر برگزار میشد!!!! افتاد الان؟ متکی چیکاره بوده؟ داره میگه رفته شکایت کرده. خوب بعد میره دادگاه مطبوعات خودت میبینی!
آشنا۴۴۲۳۴۲۱۶:۵۹:۳۴ ۱۳۹۷/۴/۲۹
بانک مرکزی هم پاسخ بدهد.
ناشناس۴۴۲۳۷۶۱۷:۱۸:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۲۹
وارد شدن در بازی بازی بانک مرکزی اشتباه است. بانک مرکزی اگر صداقت دارد باید لیست تمام وام گیرندگان و ارز بگیران را منتشر کند تا همه چیز مشخص شود.
ناشناس۴۴۲۹۵۶۰۱:۳۰:۵۶ ۱۳۹۷/۴/۳۰
اگه گرفته و پس نداده چرا بانک مرکزی به قوه قضائیه شکایت نمیکنه مگه این مملکت قانون نداره مگه هر کسی میتونه به همین راحتی آبروی یک نفر رو ببره، تمام کارهای این دولت یه کم مشکوک میزنه قصه چیست خدا میداند
ناشناس۴۴۲۲۸۷۱۶:۰۲:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۲۹
از دستگاه قضا خواهشمنديم بدون اغماض چند تا از اين دانه درشتها را به زندان بندازه و أموال بيت المال را پس بگيره تا مرهمي باشه براي مردم.حفظ نظام در گرو برخورد بدون ملاحظه با مفسدان و غارت گران بيت المال است.
ناشناس۴۴۲۴۳۱۱۸:۰۹:۰۵ ۱۳۹۷/۴/۲۹
به معاون اداره ای دولتی که مدت دو هفته برای پاسخ به یک (( استعلام 100% سرکاری )) سرگردانم کرده بودند گفتم ، آرزوی مرگ کردن برایم خیلی ساده تر از مراجعه به ادارات دولتی شده است ، و حالا هر روز که میگذرد به این گفته ام اعتقاد و ایمان بیشتری پیدا میکنم .
ناشناس۴۴۲۴۵۰۱۸:۲۲:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۲۹
آقای متکی اجازه بدید اداره مالیات تمام حساب های بانکی شما را چک کند. در اینصورت شفافیت صورت میگیرد.
ناشناس۴۴۲۴۵۳۱۸:۲۳:۵۷ ۱۳۹۷/۴/۲۹
دینداری و تهمت نزدن در این دوره چقدر سخت است.
غلام۴۴۲۴۷۹۱۸:۴۰:۳۸ ۱۳۹۷/۴/۲۹
بعنوان يك بنده خدا ،بنا را بر صحت ادعاي ايشان ميكذارم، و براي سلامتيش از صميم قلب دعا ميكنم. بنظرم ما مردم بايد ضمن حمايت از اين تكذيبيه با شدت و حدت بيشتري حقيقت را از بانك مركزي طلب كنيم. تا سيه روي شود هركه درو غش باشد.
ناشناس۴۴۲۵۱۰۱۸:۵۶:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۹
دوستان خوب واقعا اگر کسی خیانت نکرده و به او تهمت زده شود چگونه باید ثابت کند که به او نسبت ناروا و تهمت زده اند؟نه.شما اگر باشید چگونه در این فضای پر از شایعه بی گناهی خود را ثابت می کنید؟ من فکر می کنم مردم به همه مسئولین شدیداً بی اعتماد شده اند و البته حق با مردم است اما شاید کسی واقعا بی گناه باشد.خدای بزرگ همه ما را هدایت بقرما
جمشید۴۴۲۵۷۸۱۹:۳۸:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۲۹
من نمی دونم کدام یک راست گفتن و کدام دروغ میگن، و اصلا دنبال این مساله نیستم، ولی خدا وکیلی خودتون نگاه کنید به وضعیتی که بانک مرکزی برای اقتصاد کشور ایجاد کرده، تصمیمات خلق الساعه، تصمیماتی که هنوز به 1 هفته نرسیده دوباره تغییر میکنه، گویی بانک مرکزی توسط عده ای بچه دبیرستانی مدیریت میشه!
ناشناس۴۴۲۶۲۲۲۰:۰۹:۳۵ ۱۳۹۷/۴/۲۹
من نمیدونم ایشون وام گرفته یا نه، اما این دروغ گفتن ها از روزنامه هایی مثل شرق بعید نیست. فقط هم منوچهر متکی رو نگفته، مهران مدیری رو هم گفته :|
ناشناس۴۴۲۸۷۸۲۳:۳۲:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۹
پرده بيفتد نه تو ماني و نه بانك مركزي
علی۴۴۳۱۰۵۰۸:۱۴:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۳۰
اگر بانک مرکزی یا موسسه مالی اسنادی دارد منتشر کند چرا نمی کند صرف ادعای یک فرد یا موسسه نمی شود تهمت زد و نباید همه این مسائل را باور کرد کسی که با این صراحت میگوید وامی و زمینی نگرفته حتما حسابش پاک است مگر اینکه خلافش ثابت شود اما یک مسئله که بسیار روشن است عملکرد بانک مرکزی در اختصاص ارز به اشخاصی است که یا در بازار ازاد فروختند یا تخلفات دیگری کردند بانک مرکزی اگر راست میگوید دامن خود را از لوث وجود این افراد پاک کند چرا اینکار را نمی کند ؟ حاتم بخشی بیت المال در بانک مرکزی توسط چه کسانی و با دستور چه افرادی صورت میگیرد ؟ فساددر همین جاست چرا آدرس غلط میدهند ؟
رسول مشهدي۴۴۳۱۶۷۰۹:۰۵:۵۱ ۱۳۹۷/۴/۳۰
خدا كنه حق با تو باشه آقاي متكي.!!!! زمان بهترين داور خواهد بود بين شما و مردم. چرا اينقدر عجله كردي و بخودت گرفتي؟ در گزارش فقط آمده بود م.م !!!!!!!! آيا اين مضع گيري سريع حكايت از چه چيزي دارد.؟
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های اخیر

 1. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 2. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 3. تیپ عجیب سفیر ژاپن در تهران  

 4. آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعلام کرد

 5. امیرعبداللهیان: قیافه «ترامپ» پس از ۱۳ آبان امسال دیدنی است

 6. بخشنامه رییس قوه قضاییه برای جلوگیری از زندانی شدن محکومین مهریه

 7. مردی با خودرو همسرش را له کرد

 8. ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۱۸

 9. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

 10. هاشمی: از موضوع شنود بگذرید/حتی زن و شوهر نیز می‌توانند از این وسایل استفاده کنند

 11. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 12. فیلم/حضور بانوان در ورزشگاه آزادی و تشویق تیم ملی   

 13. واکنش نماینده ایران به ادعای امارات درباره جزایر۳گانه ایران+فیلم

 14. رکورد تاریخی یک شهرداری در کتک زدن مردم!

 15. تصاویر بازدید پلیس ترکیه از کنسولگری عربستان  

 16. حاشیه دیدار ایران و بولیوی/ حضور ماموران زن و استقبال اندک تماشاگران

 17. سردار پاکپور: سپاه برای آزادی گروگانها آماده عملیات مشترک با ارتش پاکستان علیه اشرار است

 18. تیراندازی آیت‌الله هاشمی در کنار کاخ مرمر  

 19. سردار سلامی: در هر نقطه منافع دشمن را ویران می‌کنیم

 20. مافیای سیگار در کوچه‌پس‌کوچه‌های بازار تهران

 21. اینجا ماهشهر: اگه می‌تونی نفس بکش!  

 22. آخرین اخبار از بررسی لایحه CFT در شورای نگهبان

 23. امروز با آرمان های جوانان ۴۰ سال پیش چقدر فاصله داریم  

 24. کنایه سنگین یک اصلاح طلب به شورای شهر تهران

 25. نظافتچی‌ها و پاکسازی کنسولگری از سرنخ‌های قتل خاشقجی+ عکس

پربحث‌های دیروز

 1. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 2. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 3. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 4. آرایشگاه معروف، عروس خانم را کچل کرد

 5. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 6. تصمیم‌گیری برای ۲ نرخی شدن بنزین؛ هفته آینده روی میز کمیسیون انرژی

 7. تیپ عجیب سفیر ژاپن در تهران  

 8. آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعلام کرد

 9. امیرعبداللهیان: قیافه «ترامپ» پس از ۱۳ آبان امسال دیدنی است

 10. کاهش پلکانی قیمت‌ خودرو آغاز شد

 11. بخشنامه رییس قوه قضاییه برای جلوگیری از زندانی شدن محکومین مهریه

 12. مردی با خودرو همسرش را له کرد

 13. ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۱۸

 14. بازی جدید ترامپ برای رهایی بن سلمان از ماجرای خاشقچی

 15. انتخابات آزاد به سبک محمد‌رضا پهلوی + سند

 16. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

 17. هاشمی: از موضوع شنود بگذرید/حتی زن و شوهر نیز می‌توانند از این وسایل استفاده کنند

 18. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 19. فیلم/حضور بانوان در ورزشگاه آزادی و تشویق تیم ملی   

 20. واکنش نماینده ایران به ادعای امارات درباره جزایر۳گانه ایران+فیلم

 21. رکورد تاریخی یک شهرداری در کتک زدن مردم!

 22. تصاویر بازدید پلیس ترکیه از کنسولگری عربستان  

 23. حاشیه دیدار ایران و بولیوی/ حضور ماموران زن و استقبال اندک تماشاگران

 24. سردار پاکپور: سپاه برای آزادی گروگانها آماده عملیات مشترک با ارتش پاکستان علیه اشرار است

 25. تیراندازی آیت‌الله هاشمی در کنار کاخ مرمر  

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 2. تصادف برادر عضو شورای شهر تهران با ماشین بیت‌المال در شمال + واکنش شورا

 3. حکم راننده لندکروز جنجالی صادر شد

 4. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 5. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 6. دلار ۱۹ هزار تومانی کار دولت بود  

 7. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 8. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 9. بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟

 10. دلار در مرز ۱۵ هزار تومان/ حال و هوای بازار ارز تهران

 11. قدرتمندترین پاسپورت جهان متعلق به کدام کشور است؟

 12. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 13. آقای سیف لطفا فرافکنی نکنید!

 14. واکنش خداکرمی به تصادف برادرش با خودروی شورای شهر: برادرم در حال انجام وظیفه بود/ بیمه خسارت ماشین را پرداخت می‌کند

 15. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 16. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 17. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 18. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 19. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 20. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 21. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 22. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 23. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

 24. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 25. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 2. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 3. امیرعبداللهیان: قیافه «ترامپ» پس از ۱۳ آبان امسال دیدنی است

 4. ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۱۸

 5. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

 6. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 7. سردار پاکپور: سپاه برای آزادی گروگانها آماده عملیات مشترک با ارتش پاکستان علیه اشرار است

 8. سردار سلامی: در هر نقطه منافع دشمن را ویران می‌کنیم

 9. آخرین اخبار از بررسی لایحه CFT در شورای نگهبان

 10. کنایه سنگین یک اصلاح طلب به شورای شهر تهران

 11. ترک مناظره «بررسی ابعاد سیاسی FATF» از سوی صادق زیباکلام

 12. جهانگیری: دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی از نظر بودجه در تنگنا قرار گرفته‌اند

 13. موشک های بالستیک دریایی سپاه 700 کیلومتری شدند/ ساخت موشک خاص ایرانی برای نبرد سوریه

 14. لاریجانی: بد و بیراه گفتن‌ها به یکدیگر موجب کُند شدن توسعه شده است

 15. ضرب‌الاجل به وزرای روحانی

 16. نمایندگانی که اخبار محرمانه را علنی کنند به کمیته نظارت معرفی می‌شوند

 17. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 18. علمای اهل سنت ربایش مرزبانان میرجاوه را محکوم کردند

 19. مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی اقدام تروریستی میرجاوه را محکوم کرد

 20. روحانی در نامه‌ای به وزیر دفاع، از پیشرفت‌های صنعت دفاعی قدردانی کرد

 21. روحانی: امیدوارم حکم موقت دادگاه‌ لاهه بر رفتارهای غیرقانونی دولت آمریکا تأثیرگذار باشد

 22. نترسید، نترسید

 23. واکنش زاکانی به چشمک برجامی نعمتی

 24. رد پای عوامل نفوذی در ربوده شدن مرزبانان/ پاکستان نسبت به آزادی مرزبانان اقدام کند

 25. دریادار سیاری: همه تجهیزات نظامی را خودمان تامین می کنیم

پربحث‌های دیروز

 1. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 2. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 3. امیرعبداللهیان: قیافه «ترامپ» پس از ۱۳ آبان امسال دیدنی است

 4. ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۱۸

 5. انتخابات آزاد به سبک محمد‌رضا پهلوی + سند

 6. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

 7. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 8. سردار پاکپور: سپاه برای آزادی گروگانها آماده عملیات مشترک با ارتش پاکستان علیه اشرار است

 9. سردار سلامی: در هر نقطه منافع دشمن را ویران می‌کنیم

 10. آخرین اخبار از بررسی لایحه CFT در شورای نگهبان

 11. کنایه سنگین یک اصلاح طلب به شورای شهر تهران

 12. ترک مناظره «بررسی ابعاد سیاسی FATF» از سوی صادق زیباکلام

 13. جهانگیری: دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی از نظر بودجه در تنگنا قرار گرفته‌اند

 14. موشک های بالستیک دریایی سپاه 700 کیلومتری شدند/ ساخت موشک خاص ایرانی برای نبرد سوریه

 15. لاریجانی: بد و بیراه گفتن‌ها به یکدیگر موجب کُند شدن توسعه شده است

 16. ضرب‌الاجل به وزرای روحانی

 17. توکلی: شفافیت آرای نمایندگان به مجلس شجاعت می‌دهد/ شورای نگهبان تاکنون کسی را به خاطر رای دادن رد صلاحیت نکرده

 18. علمای اهل سنت ربایش مرزبانان میرجاوه را محکوم کردند

 19. مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی اقدام تروریستی میرجاوه را محکوم کرد

 20. روحانی در نامه‌ای به وزیر دفاع، از پیشرفت‌های صنعت دفاعی قدردانی کرد

 21. روحانی: امیدوارم حکم موقت دادگاه‌ لاهه بر رفتارهای غیرقانونی دولت آمریکا تأثیرگذار باشد

 22. نترسید، نترسید

 23. واکنش زاکانی به چشمک برجامی نعمتی

 24. رد پای عوامل نفوذی در ربوده شدن مرزبانان/ پاکستان نسبت به آزادی مرزبانان اقدام کند

 25. دریادار سیاری: همه تجهیزات نظامی را خودمان تامین می کنیم

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 2. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 3. دلار ۱۹ هزار تومانی کار دولت بود  

 4. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 5. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 6. آقای سیف لطفا فرافکنی نکنید!

 7. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 8. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 9. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 10. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 11. آیا مسئولان به کشور خیانت می‌کنند؟/ چرا حکم انفصال از خدمت سیف اجرا نشد؟/ اظهارات بحث‌برانگیز سردار نقدی

 12. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 13. فرصت سوزی دولت در ترمیم کابینه و معرفی وزراء/ خبرهای ناخوشایند از معرفی گزینه های تکراری و ناکارآمد

 14. فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

 15. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: گرانی کمر جامعه را شکسته؛ دولت در بالا و پایین رفتن نرخ ارز نقش دارد

 16. نقش FATF را در این توصیه نامه نمی‌بینید؟

 17. سامانه پدافند هوایی سعیر+ عکس

 18. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 19. تجمع اعتراضی دانشجویان همزمان با حضور روحانی در دانشگاه تهران + عکس

 20. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 21. حواشی تجمع دانشجویان حامی روحانی علیه روحانی در دانشگاه تهران + جزئیات و تصاویر

 22. رهبر انقلاب در جلسه دو ساعت و نیمه با سران قوا: برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال و تورم تصمیم‌های جدی بگیرید

 23. حمله بمب‌گذار انتحاری به سفارت ایران در ترکیه + توضیحات بهرام قاسمی

 24. ابوترابی: رئیس‌جمهوری قدرت برکناری شریعتمداری را ندارد

 25. واکنش فتاح به احتمال حضورش در کابینه روحانی

آخرین عناوین