محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

گروه سیاسی الف،   3970424131 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

به گزارش الف به نقل از خبرگزاری‌ها، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در یکصد و بیست و هشتمین نشست خبری خود که امروز(یکشنبه) با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، ضمن گرامی داشت دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) اظهار داشت: از جمله موضوعات مطرح این روزها بحث بازار ارز و سکه و ورود غیرقانونی برخی کالاها و خودروها به کشور است.

انتخاب قضات شجاع برای پرونده های مفاسد اقتصادی

وی افزود: مردم توقع دارند با مفسدان و متخلفان برخورد و اخبار به صورت شفاف مطرح شود. در این راستا رئیس قوه قضاییه به دادستان تهران دستور داد تا شعب ویژه‌ای برای رسیدگی به پرونده‌های ارزی در نظر گرفته شود. همچنین به رئیس کل دادگستری استان تهران نیز دستور داده شده که برای هر پرونده‌ای که از دادسرا ارسال می‌شود، قضات شجاع و آگاه به موضوع در نظر بگیرند.

بزودی پرونده های جدید تخلفات اقتصادی اطلاع رسانی می شود

سخنگوی دستگاه قضا گفت: دادستان تهران هم برای هر موضوع از جمله ازر و سکه، موبایل و خودرو بازپرس ویژه در نظر گرفته است و از وزارت صنعت و سایر دستگاه‌های مربوطه درخواست شده که با دادستانی همکاری کنند و نیروی انتظامی هم پای کار است و به زودی پرونده‌های تخلفات جدید مطرح می‌شود.

پای دولتی ها در پرونده واردات خودروهای لوکس درمیان است

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: در رابطه با موضوع واردات خودرو‌های لوکس، اولین سازمانی که به موضوع ورود پیدا کرد، سازمان بازرسی کل کشور بود که ابتدا برخی از نهاد‌های دولتی منکر آن بودند، اما بعد از ورود رئیس جمهور به موضوع امروز خود مسئولان دولت اذعان دارند که در این پرونده پای برخی از افراد دولتی و خارج دولت در میان است، اما تا امروز گزارشی از وزارت صنعت و دولت به قوه قضاییه ارسال نشده است و امیدواریم با توجه به دستور رئیس جمهور به وزارت صنعت برای شفاف سازی پرونده، این وزارت خانه هر چه سریع‌تر گزارش خود را ارسال کند.

احراز تخلفات چند وارد کننده موبایل

وی گفت: اطلاعات ۳ و چند شرکتی که ارز دولتی را برای واردات گوشی موبایل دریافت کردند، بررسی شد و به این نتیجه رسیدیم که برخی از شرکت‌ها تخلفاتی انجام داده‌اند که به زودی رسانه‌ای می‌شود.

ورود دستگاه قضا به ماجرای واردات کالاهای غیرضرور با ارز دولتی

سخنگوی دستگاه قضا افزود: برخی از شرکت‌ها که ارز دولتی دریافت کردند، ارز تخصیص داده شده را به کالا‌های غیر ضروری اختصاص دادند و امروز قوه قضاییه به این موضوع ورود پیدا می‌کند که آیا ارز به کالای مورد نظر تخصیص پیدا کرده است یا خیر.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای گفت: برخی از شرکت‌ها هم که برای وارد کردن کالا‌هایی ارز دولتی دریافت می‌کردند، تاکنون در این موضوع سابقه و فعالیتی نداشتند، به عنوان مثال دو برادر ارز دولتی برای واردات کاغذ در یافت کردند، اما تا کنون در این حوزه فعالیتی نداشتند که این موضوع و پرونده در حال بررسی است.

ارتباط خریداران عمده سکه و ارز با بانک مرکزی

وی افزود: افرادی در بازار که کار آن‌ها خرید و فروش ارز نبوده، به این بازار ورود پیدا کردند و به صورت عمده ارز و سکه خریداری می‌کردند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: از زمانی که تلاطم در بازار ارز پیش آمد، بررسی کردیم و دیدیم افرادی در بازار صرافی ندارند، اما به صورت عمده ارز و سکه خریداری کرده‌اند که این افراد بازداشت شدند و ادعا کردند که کارهایشان را با هماهنگی بانک مرکزی انجام می‌دادند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: جای سوال است که آیا سیاست بانک مرکزی برای تعدیل بازار استفاده از این افراد است و آیا این افراد به همان میزانی که ارز از بانک مرکزی دریافت می‌کردند، آن را در بازار توزیع می‌کرند و آیا دولت از این سیاست اطلاع دارد در همین راستا طی هفته‌های اخیر فردی تحت عنوان سلطان سکه بازداشت شده است.

ماجرای سلطان سکه

وی افزود: فردی به نام حمید مظلومین و پسرش محمدرضا مظلمومین چند سال پیش بازداشت و در دادگاه حاضر شدند که بانک مرکزی نیز در دادگاه حاضر بود و اعلام کرد که این افراد با ما هستند و این موضوع باعث شد که دادگاه این افراد را آزاد کند.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: دو مرتبه افرادی بازداشت شدند که باز هم مسئولان بانک مرکزی می‌گویند این افراد هم با ما هستند و این افراد اقرار کردند که بیش از ۳۰ مرتبه و هر بار بین ۴ تا ۷ میلیون دلار ارز دریافت می‌کردند. اکنون پسر با قید وثیقه آزاد شده و پدر در بازداشت است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای گفت: ما به نیروی انتظامی گفتیم که در رابطه با بازداشتی‌ها بدون هماهنگی مصاحبه نکند و از سلطلان سکه هیچ سکه‌ای پیدا نشد، اما میزان گردش مالی این افراد به میزان دو تن سکه بوده است.

پاسخ به حواشی مستند مائده هژبری

وی در رابطه با پخش مستند مائده هژبری در تلویزیون گفت: در این رابطه، یک جانبه صحبت شد. فردی که نیمه برهنه خود را به نمایش می‌گذارد، خلاف شرع و قانون است و امروز هر دستگاهی از جمله قوه قضاییه و دولت و هر نهاد دیگری اگر به این موارد خلاف شرع، ورود نکنند، باید در برابر مردم و خون شهدا پاسخگو باشند.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: این فرد حتی یک شب هم بازداشت و شکنجه نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای افزود: در مستندی که در تلویزیون پخش شده اسمی از این خانم برده نشده و حتی تصویرش هم پخش نشده است.

وی افزود: افرادی از خارج از کشور اشخاصی را در فضای مجازی تشویق می‌کنند که حجاب نداشته باشند. فقط قصد آن‌ها بی حجابی نبوده است، بلکه قصد آن‌ها هنجارشکنی و اهداف سیاسی بوده و کار‌های دیگری پشت پرده در حال انجام است و افراد بازداشتی از این موضوع اطلاع نداشتند و حال اگر صدا و سیما برای اطلاع رسانی خانواده و جلوگیری از فساد بدون اینکه چهره فرد مشخص باشد، مستندی بسازد، اشکالی ندارد. البته درباره این موضوع از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است و قاضی پرونده درخواست داده بود که با کمک مرکز رسانه قوه قضاییه، برای پیشگیری از وقوع جرم مستندی ساخته شود و خواسته بود که قبل از پخش هم مستند ساخته شده را مشاهده کند، اما عوامل ساخت مستند از مرکز رسانه قوه قضاییه کمک نگرفتند و مستند را هم به قاضی مربوطه قبل از پخش ندادند.

آخرین اخبار از پرونده برادران ریخته گران

وی در رابطه با پرونده ریخته گران گفت: در این پرونده ۴۱ نفر محکوم شدند، البته متهمان دیگری هم وجود دارند و برای آن‌ها احکامی از جمله حبس از ۱۵ سال به کمتر صادر شده است.

بازگشت 4 هزار میلیارد معوقه بانکی با کمک سازمان ثبت اسناد و املاک

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با معوقات بانکی گفت: تاکید شده که افراد معوقات بانکی را پرداخت کنند که میزان زیادی از معوقات پرداخت شده و تنها با کمک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از معوقات پرداخت شده است.

تناقض های لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت با سیاست های قوه قضاییه

وی در رابطه با قانون تامین امنیت زنان در برابر خشونت گفت: لوایح قضایی باید از طرف قوه قضاییه به مجلس ارسال شود. در غیر این صورت در مجلس و شورای نگهبان دچار مشکل می‌شود و تاکنون قوه قضاییه لایحه‌ای به مجلس ارسال نکرده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای افزود: در لایحه پیشنهادی به مجلس، حکم حبس برای فرد در نظر گرفتند که ممکن است، همین حبس هم به نهاد خانواده آسیب بزند و مخالف طرح حبس زدایی است.

ممنوعیت واردات خودرو رای دیوان عدالت را منتفی کرد

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با حکم دیوان عدالت اداری برای کاهش تعرفه خوردوی‌های وارداتی گفت: ابتدا تعرفه‌ها ۴۵ درصد بود که به ۹۰ درصد افزایش یافت و دیوان عدالت اداری به آن ورود پیدا کرد و دستور توقف افزایش تعرفه را داد. البته به نظرم چون واردات خودرو‌های خارجی به کشور ممنوع شد، این موضوع نیز منتفی شده است.

2 تابعیتی ها حق داشتن شغل دولتی ندارند

وی در رابطه با دریافت تابعیت آمریکا از سوی تعدادی از کارکنان دولت گفت: تابعیت مضاعف برای کارکنان دولت خلاف قانون است و هئیت تحقیق و تفحص مجلس در حال بررسی موضوع است، اما هنوز گزارشی ارسال نکرده و دادستانی کل کشور هم از وزارت اطلاعات خواسته تا دو تابعتیی‌ها را معرفی کند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که فردی مبلغ زیادی به حسابش واریز شده و به بانک رفته و بازداشت شده است، گفت: در این رابطه اطلاع ندارم، اما افرادی هستند که پول سنگینی به حسابشان واریز می‌شود، برخی پول را پس می‌دهند و برخی هم برای دریافت پول به دلالان مراجعه می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: این موضوع موارد زیادی دارد و بنده از این موراد زیاد اطلاع دارم، اما بانک مرکزی می‌گوید مشکلی در این خصوص وجود ندارد و اصل پول وجود ندارد و مشکل فنی است.

وی در رابطه با اینکه آیا قانون مجازات با اخلالگران که مربوط به سال ۶۹ بوده، مناسب وضعیت امروز است؟، گفت: در این قانون تا حکم اعدام در نظر گرفته شده است و من اعتقاد دارم در شرایط جنگ قانون ویژه‌ای داریم و امروز هم ما در جنگ اقتصادی هستیم و باید از حیث آیین دادرسی یک قانون برای شرایط خاص و شرایط جنگ داشته باشیم و باید به پرونده‌ها سریع رسیدگی کنیم و باید در مورد نحوه ابلاغ و رسیدگی به پرونده‌ها در قانون نیز تغییر ایجاد کنیم، اما در مورد حکم قانون قاطع است.

اطلاعی از ورود 13 وابسته سعودی به کشور ندارم

وی در رابطه با اینکه سعودی‌ها در زمینه ارز ۱۳ نفر را به کشور اعزام و ۳ و نیم میلیون سکه از کشور خارج کردند، گفت: در رابطه با اینکه سعودی‌ها برای اخلال در نظام اقتصادی کشور با آمریکا همکاری می‌کنند، تردیدی نیست. اما از ورود ۱۳ نفر به کشور اطلاع ندارم.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: خبر خروج سکه از کشور درست است، اما از میزان آن اطلاع ندارم و به طور قطع میزانی ازر از کشور خارج و وارد شده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: تعدادی از دانشجویان به دولت و قوه قضاییه نامه نوشته‌اند و برای کمک به کشور در این شرایط اعلام آمادگی کردند که از آن‌ها تشکر می‌کنم، البته در این نامه دانشجویان راهکار‌هایی پیشنهاد دادند که برخی انجام شده است و برخی هم به نتیجه نرسیده است.

وی در پاسخ به این سوال که رئیس جمهور اعلام کرده برای مبارزه با آمریکا باید فضا را باز کنیم، قوه قضاییه در این راستا چه کاری کرده است؟، گفت: موضوع کلی و مبهم است و بنده نمی‌توانم پاسخی در این رابطه بدهم، اما هر جا قانون مشکل داشته باشد، آن را اصلاح می‌کنیم.

از متهم سوم پرونده ثامن الحجج خبری نداریم

سخنگوی دستگاه قضا در رابطه با پرونده موسسه ثامن الحجج و چگونگی فرار متهم ردیف سوم و نقش بانک مرکزی گفت: این پرونده از زمانی که تشکیل شده متهم ردیف سوم نبوده و کیفر خواست هم غیابی صادر شده و ما نمی‌دانیم که این فرد در داخل کشور یا خارج کشور است و از ابتدای پرونده نبود.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در رابطه با نقش بانک مرکزی گفت: سال‌ها قبل وزارت تعاون به برخی از تعاونی‌ها مجوز داد و بعد از اقدام وزارت کار دیگر هیچ نظارتی روی آن‌ها انجام نشده است و در آن زمان بیش از یک هزار مجوز صادر شده و بانک مرکزی مدعی است، چون مجوزی صادر نکرده، نباید نظارتی می‌کرد، البته باید گفت که چون این شرکت‌ها در حوزه پولی و بانکی ورود پیدا کرده بودند، بانک مرکزی باید نظارت می‌کرد.

وی ادامه داد: بعد بانک مرکزی تصمیم گرفت که این تعاونی‌ها را تجمیع کند و برای آن‌ها مجوز بانک و یا موسسه مالی را صادر کند، اما بانک مرکزی این موضوع را پیگیری نکرد و این تعاونی‌ها کار خود را گسترش دادند و نتیجه آن شد موسسه مالی ثامن الحجج و فرشتگان و امروز در این موضوع که آیا بانک مرکزی به وظیفه خود عمل کرده است یا نه، ابهام وجود دارد.

سخنگوی دستگاه قضا گفت:همین موسسه ثامن الحجج حدود یک میلیون و ۲۶۷ هزار حساب داشته که به تعداد زیادی از حساب‌ها رسیدگی شده و فقط ۵ هزار حساب باقی مانده و کار سنگینی شده است و بانک مرکزی اعلام کرده بازپرداخت حساب‌های بالاتر از ۷۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد را شروع کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در رابطه با پرونده اعدام ۸ داعشی و اینکه وکیل یکی از متهمان در دادگاه اعلام کرده بود که از یک داعشی دفاع نمی‌کند و بعد معلوم شد این فرد داعشی نبود و مشخص شد که این وکیل اصلا پرونده را مطالعه نکرده بود، گفت: شما از کجا می‌دانید این وکیل پرونده را مطالعه نکرده و این استنباط شما است.

وی ادامه داد: وکیل می‌تواند پرونده را بخواند، اما ملزم به خواندن آن نیست و فقط کیفر خواست را می‌خواند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که یکی از نمایندگان مجلس اعلام کرده که پرونده بنیاد شهید و بانک دی به قوه قضاییه ارسال شده است، اما بعد از ۲۰ ماه به آن رسیدگی نشده است، گفت: در رابطه با این موضوع اطلاع ندارم، البته رسیدگی به تحقیق و تفحص‌های مجلس زمان بر است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در رابطه با شکایت توکلی از رئیس بانک مرکزی گفت: پرونده تشکیل و در حال بررسی است، اما هنوز قرار نرسیده است.

وی در رابطه با پلمپ ساختمان‌های حادثه ساز مثل دراکولا گفت: دادستانی قادر به شناسایی تمام ساختمان‌های ناایمن نیست و این امکان ندارد و باید نهاد‌هایی از جمله شهرداری و آتش نشانی آن را اطلاع دهند.

تایید 900 وکیل در پرونده های امنیتی

سخنگوی دستگاه قضا در رابطه با جلوگیری از حضور وکلا در دادگاه گفت: اگر پرونده امنیتی باشد، هر وکیلی نمی‌تواند در دادگاه حاضر شود، مگر اینکه به تایید رئیس قوه قضاییه برسد و امروز در رابطه با پرونده‌های امنیتی، ۹۰۰ وکیل به تایید رئیس قوه قضاییه رسیده‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: تبصره ۴۸ مربوط به مرحله تحقیقات مقدماتی است و مربوط به خود دادگاه نیست.

وی در رابطه با برخورد با قضات متخلف گفت: برای تعدادی از این قضات حکم صادر شده، اما هنوز احکام قطعی نشده است و رئیس قوه قضاییه تاکید کرد که بعد از تایید حکم، اسم و عکس آن‌ها منتشر شود.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید «برخی مسئولان در زمان مسئولیت تخلف می‌کنند و بعد از مسئولیت بازداشت می‌شوند، آیا این نشان دهنده این نیست که نظارت کافی از طرف دستگاه‌های نظارتی و حراست‌ها بر روی کار آن‌ها وجود ندارد؟» پاسخ داد: رئیس جمهور گفته برخی از کارگزاران دولتی اخیرا تخلفاتی انجام داده‌اند و از قوه قضاییه درخواست کرد به صورت ویژه به آن رسیدگی شود.

وی گفت: دستگاه‌های نظارتی کار خود را انجام می‌دهند و ممکن است در دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی افراد فاسد وجود داشته باشند، اما اینکه بگوییم در این دستگاه‌ها فساد سازمان یافته وجود دارد، درست نیست.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با ورود قوه قضاییه به مسئله فروش سوالات امتحانات نظام مهندسی کشاورزی گفت: اگر شکایتی شود، به آن رسیدگی می‌شود و اگر جنبه عمومی پیدا کند، دادستانی کل کشور هم ورود پیدا می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در رابطه با اینکه آیا شرکت‌ شستا، ارز دریافتی را در جای درست اختصاص داده است و یا نه؟، گفت: ما اسم ۶۷ شرکت را که ارز دریافت کردند و اغلب هم تخلف دارند، اعلام می‌کنیم.

ماجرای بدهکار بزرگ بانکی که پول ها را خرج یکی از تیم های فوتبال پایتخت می کند

وی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه امروز در خبرها آمده که «ح.ه» یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شده است. آیا این موضوع صحت دارد؟ و اینکه شما در صحبت‌های خود در جلسات پیشین سیاست برخورد با بدهکاران بانکی را توضیح داده بودید، اما درست است که یک بدهکار بزرگ بانکی با توجه به این سیاست‌ها آزاد شود، اما بجای پس دادن پول بیت المال، پول‌ها را خرج یکی از تیم‌های فوتبال پایتخت کند و اسپانسر آن‌ها در خرید بازیکن و برگزاری جشن قهرمانی شود؟ اگر این شخص پول دارد، چرا بدهی را پرداخت نمی‌کند؟ و اگر پول ندارد، چطور به یک تیم فوتبال میلیاردها تومان کمک نقدی می‌کند؟، گفت: این فرد یکبار بازداشت شده بود و با دادستانی مذاکره و هماهنگ کرده بود که معوقات خود را پرداخت کند، اما این کار را نکرد که مجدد بازداشت شده است و در حال حاضر در حال شناسایی اموال این فرد برای بازپرداخت بدهی‌ها هستیم.

واکنش به اظهارات وزیر اطلاعات

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با صحبت‌های اخیر وزیر اطلاعات گفت: خواهش ما این است که رئیس جمهور به وزیر اطلاعات یک توصیه کند، زیرا وزیر اطلاعات گفته که نباید با مفسدان برخورد جدی شود و ما توقع داریم که وزارت اطلاعات در برخورد با مفسدان پیشتاز باشد.

عناوین مرتبط

۱۸ آذر ۱۳۹۷حکم اعدام باقری‌درمنی تایید شد/ پاسخ ظریف به نامه دادستان بدون ارائه اسناد/ آخرین وضعیت پرونده سیف
۸ آذر ۱۳۹۷آخرین وضعیت پرونده واردات خودرو
۳۰ آبان ۱۳۹۷دادستان تهران: مظلومین و همدستش از متهمان اصلی اخلال در نظام اقتصادی بودند
۲۷ آبان ۱۳۹۷حاشیه های مراسم ختم سلطان سکه
۲۷ آبان ۱۳۹۷فساد سازمان‌یافته در مسیر واردات خودرو و مطالبه عمومی برای برخورد با تخلفات/ قوه قضائیه نتیجه پرونده ثبت سفارش خودرو را اعلام کند
۲۷ آبان ۱۳۹۷«سلطان»ها، منقرض نمی شوند! 
۲۴ آبان ۱۳۹۷واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  
۲۳ آبان ۱۳۹۷پرونده وحید مظلومین؛ از سکه‌هایی که پوشش بود تا دلارهایی که به خارج از کشور منتقل شد
۲۳ آبان ۱۳۹۷تصاویری از سلطان سکه و همدستانش  
۲۳ آبان ۱۳۹۷سلطان سکه اعدام شد
۲۰ آبان ۱۳۹۷سخنگو دستگاه قضا: برای برخی افراد موسوم به سلبریتی مورد سوال قرار گرفتن سخت است
۲۰ آبان ۱۳۹۷اژه‌ای: سیف همچنان ممنوع الخروج است/ بازداشت یک مدیر کل بانک مرکزی به اتهام مالی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۳۵۳۱۵۱۸:۱۸:۰۹ ۱۳۹۷/۴/۲۴
به پیشنهاد مشاوران امنیتی اشنا !! وزارت اطلاعات فیلم دستگیری شاخ های اینستاگرامی را به تلویزیون داده و اصرار داشته که برای هشدار و اگاهی خانواده ها ، فوری پخش شود !!! بعد هم اتاق عملیات روانی دولت و‌رسانه های زنجیره ای مامور می شوند همگام با رسانه های فارسی زبان بیگانه ، روی این موضوع مانور گسترده دهند تا رانت ۲۶ هزار میلیاردی اخیر در قضیه تفاوت نرخ ارز که دولتی ها در ان متهم اصلی اند ، به حاشیه رود!! ما مردم هم خوشحال که به به ! عجب دولتی ! به فکر نشاط ما جوانان است !!
بهادری۴۳۵۴۵۴۲۰:۴۱:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۲۴
بانک مرکزی بگوید فلان دلال بازداشتی با ماست قاضی چرا باید قبول کند؟ باید بانک مرکزی هم احضار شود سیف و ... باید بازداشت، محاکمه و اعدام شوند و الا نامه روحانی و حرکات قضاییه فقط نمایش است و بس
ناشناس۴۳۵۷۳۷۰۷:۳۲:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۲۵
اژه ای میگوید سال 91. سال 91 دولت احمدی نژاد در مسند کار بود و نه روحانی
ناشناس۴۳۶۶۳۰۱۷:۱۸:۰۹ ۱۳۹۷/۴/۲۵
خوب نخوندی ناشناس جان. زمان روحانی بوده
ناشناس۴۳۵۶۸۰۰۲:۴۹:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۲۵
اینو خودت تنهایی کشف کردی ؟!!!بنده خدا دولت خطا نکرده همه تقصیرا رو میندازن گردنشو گناهکارش می کنن اونوقت خطای به این بزرگی رخ بده ومنتظر بشینن تو افشا کنی ؟!!
ناشناس۴۳۵۷۳۵۰۷:۳۱:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۲۵
به فرض محال که گفته شما درست باشد. مسوولان صدا و سیما مگر توان نداشتند که این مستند را پخش کردند؟؟
ناشناس۴۳۵۴۷۵۲۱:۲۹:۰۵ ۱۳۹۷/۴/۲۴
پس این افراد که در زمینه دلار وسکه فعالیت داشتند مامور عربستان سعودی نبودند بلکه عوامل بانک مر کزی بودند در بازار
اصفهانی۴۳۵۴۹۱۲۱:۵۱:۰۶ ۱۳۹۷/۴/۲۴
اقای اژه ای فقط اماردادن ومصاحبه کردن مشکل حل نمیشود بگو مفاسد اقتصادی وپرونده های انان به کجا وچه حکمی صادر کرده ایدژه ای وگرنه این امارهای کذب و بعدش تکذیب بدرد خودتان میخورد مردم تشنه عدالت هستند شما تشنه قدرت نمایی اقای اژه ای مفسدین باید رسوا گردند واسامی انان اعلام وحکم دراسرع وقت صادرگردد نه اینکه یک پرونده را بیش از10سال طول یدهید بعد 10سال مردم یادشان برود اصلا این افراد برای چی دستگیرشده اند اقای اژه ای دستگیری این دختر جوان امیدوارم بهانه ای برای فیلترینگ نباشد اخه هروقت یک اقدامی را میخواهید صورت بدهید قبلش اینقدر فضاسازی وتبلیغ منفی انجام میشود وبعد نوبت ائمه جمعه ها میشود روی ان قضیه کارمیکنند ودست اخر فشار بدولت برای فیلترینگ اقای اژه ای شما درحق ملت وبیت المال بدتر جفا را روا میدارید ودم ازعدالت واسلام میزنید ولی عدالتی درکار نیست هیچ بلکه انچه مشهود هست تبعیض و..............................
شاهرخ۴۳۶۴۷۰۱۵:۳۵:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۲۵
فکر می کنم اگه قوه قضائیه بخواد با قدرت کامل و عدالت حقیقی ورود کنه باید کل تیم اقتصادی دولت که تصمیم گیر هستن رو ضربتی با یک جلسه دادگاه بندازه زندان به همراه جزای نقدی در حق مصرف کننده تا هم جلوی این نابسامانی ها گرفته بشه هم عبرت دیگر مدیران بشه و از همه مهمتر محبوب مردم وشامل دعای خیر مردم بشن.......ولی تا بحال به این مهم حتی فکر هم نشد چه برسه عمل......

پربحث‌های امروز

 1. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 2. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 3. متن فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقچی منتشر شد

 4. کار خودروسازان، اخلال در نظام اقتصادی نیست؟

 5. ترامپ: دولت من در دوسال بیش از هر دولت دیگر آمریکا دستاورد داشته است

 6. هرکه بی‌روزی است روزش دیر شد

 7. خروج ۱۰ میلیارد دلار ارز برای وارداتی که تولید آن آسان است/ از واردات ۹۴۱ تن بیل و بیلچه تا ۴۳ تن نخ دندان!

 8. فروش نفت که نشد کار!

 9. مدیرعامل سپاهان: هدف برانکو این بود که داور به نفع بگیرد/ داوری‌ها به سود پرسپولیس است

 10. چشمهایی که به دنبال نرخ ارز می‌دوند

 11. دلار به کانال ۱۰ هزار تومان بازگشت

 12. درخواست نامزد خاشقچی

 13. سردار در تهران، شایعه دستگیری در دبی + تصاویر

 14. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 15. مهناز افشار امروز باید خود را به دادسرای رسانه معرفی کند

 16. پایان سرقت‌های سریالی برادران مسلح

 17. ۳۲ استیضاح در مجلس دهم/ وزرای کشور و آموزش و پرورش بالاترین تقاضای استیضاح

 18. تلفن همراه؛ عامل افزایش ۳۷ درصدی موارد بستری در بیمارستان

 19. «سگ دیوانه»، آخرین مرد عاقلِ دولت ترامپ

 20. تصادفات عجیب در جاده‌های جهان   

 21. مدارس عشایری شهرستان ایذه - خوزستان  

 22. رضا جباری: سپاهان مقابل پرسپولیس به بن بست تاکتیکی خورد

 23. آخرین جزئیات بسته حمایتی بیمه شدگان و بازنشستگان از زبان محسنی بندپی

 24. روایتی سیاسی از آیت‌الله خوئی امروز در حقیقت

 25. تهران! کلانشهر غالباً پر ترافیک، چه زمان به سامان خواهد رسید؟

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 3. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 4. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 5. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 6. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 7. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 8. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 9. واکنش سیداحمد خمینی به انتشار عکسی جنجالی تفریح لاکچری

 10. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 11. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 12. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 13. نه چپ نه راست، دعوت به ساختارشکنی

 14. طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان از سر گرفته شد

 15. مدیرعامل جدید شستا انتخاب شد + سوابق

 16. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

 17. جلیلی: برخی مسئولان تازه به شناخت ۷۰ سال پیش دانشجویان از آمریکا رسیدند/ حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد

 18. چرا نرخ دلار پایین آمد اما اجناس ارزان نشد؟

 19. اولین تصویر منتشر شده از عامل انتحاری حمله تروریستی چابهار  

 20. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 21. کنایه رئیسی به هوچی‌گران زمان انتخابات!  

 22. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 23. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 24. واکنش عجیب مهناز افشار به خبر احضارش  

 25. دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

پربحث‌های هفته

 1. خانم سلحشوری چادر حرمت دارد؛ لطفا صداقت داشته باشید

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. پاسخ جالب مردم درباره نمایندگان مجلس؛ استعفا بدید/ مشکل ما رفع حصر است؟  

 4. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 5. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 6. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 7. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 8. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 9. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 10. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 11. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 12. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 13. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 14. تلاش گسترده خودروسازان برای آزادسازی قیمت خودرو در بازار رها شده/ قیمت خودرو گران خواهد شد؟ نظر دولت چیست؟

 15. هشدار توکلی به روسای قوای سه‌گانه: از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید/ از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول دست بشویید/ برای عبور از بحران فکری کنید

 16. روحانی با افزایش قیمت خودرو مخالفت کرد

 17. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 18. حرف های یک مهندس برق مملکت

 19. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 20. در دنیای پروانه سلحشوری‌ها، سمیه حیدری باشید  

 21. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 22. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 23. آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

 24. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 25. تکرار حادثه تلخ مدرسه معین/ 4 دانش آموز اصفهانی قربانی آزار جنسی

پربحث‌های اخیر

 1. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 2. هرکه بی‌روزی است روزش دیر شد

 3. جواد لاریجانی: مدیران دولتی اگر غیرکارآمد عمل کنند در تیم دشمن هستند

 4. سردار در تهران، شایعه دستگیری در دبی + تصاویر

 5. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 6. ۳۲ استیضاح در مجلس دهم/ وزرای کشور و آموزش و پرورش بالاترین تقاضای استیضاح

 7. رائفی‌پور: اصلاح‌طلبان خودشان را از مردم جدا می‌دانند و با ایجاد ترس سراغ مردم می‌آیند

 8. سخنرانی محکومان سال‌های ۷۸ و ۸۸ در دانشگاه تربیت مدرس

 9. بزرگ‌ترین تهدیدات امنیت کشور  

 10. چه قوانینی در ارسال لوایح پالرمو و پولشویی به مجمع تشخیص نقض شد؟

 11. چرا روحانی سابقه اعتمادش به آمریکا را انکار می‌کند؟

 12. ولایتی: پایان‌دادن به خونریزی میان مسلمانان وظیفه‌ای اسلامی انسانی است

 13. شارلاتانیسم مطبوعاتی یعنی...  

 14. نشست رئیس‌جمهور با مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی

 15. رئیسی از کدام نظرسنجی حرف میزند؟!  

 16. آقای رئیسی، نمی‌دانستیم شما قرار است با آقای قالیباف رقابت کنید!  

 17. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 18. فلاحت پیشه: اگر با دنیا کار نکنیم امورات‌مان پیش نخواهد رفت

 19. حاشیه‌های دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب در 40 سال گذشته   

 20. حق‌الوکاله‌های نجومی در پرونده بابک زنجانی  

پربحث‌های دیروز

 1. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 4. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 5. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 6. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 7. مدیرعامل جدید شستا انتخاب شد + سوابق

 8. جلیلی: برخی مسئولان تازه به شناخت ۷۰ سال پیش دانشجویان از آمریکا رسیدند/ حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد

 9. اولین تصویر منتشر شده از عامل انتحاری حمله تروریستی چابهار  

 10. دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

 11. حجاریان؛ بدعهدی موجر و مستاجر

 12. تردید در حسن نیت یک ادعا

 13. معاون روحانی: فساد اصلی ناشی از ساختار دولت است

 14. سخنگوی قوه قضائیه: پرونده عراقچی ۹ متهم دارد/ دادگاه علنی با اجازه قاضی

 15. ناصر ایمانی: جبهه پایداری برای اصولگرایان فقط هزینه داشته است

 16. پروژه‌ای قدیمی یا جدید؟/ دستور حجاریان برای عبور از روحانی با نافرمانی مدنی

 17. جواد لاریجانی: مدیران دولتی اگر غیرکارآمد عمل کنند در تیم دشمن هستند

 18. سردار فضلی: تفکر بسیجی کشور را از مراحل مختلف تحریم‌ با قوت عبور خواهد داد

 19. آزادیخواه: سازشگران با آمریکا خائن هستند/ نباید چشمانمان را به روی ظلم ببندیم

 20. ناوهای جنگی ایران با «چشم عقاب» می‌بینند/ ویژگی های جدیدترین رادار آرایه فازی نداجا

 21. مشاور روحانی استعفا کرد

 22. آخرین وضعیت طرح سوال از روحانی در مجلس

 23. پشت پرده حادثه تروریستی چابهار

 24. هشدار بجایِ روحانی

 25. نقوی‌حسینی: ثبت"SPV" در هاله‌ای از ابهام است

پربحث‌های هفته

 1. خانم سلحشوری چادر حرمت دارد؛ لطفا صداقت داشته باشید

 2. پاسخ جالب مردم درباره نمایندگان مجلس؛ استعفا بدید/ مشکل ما رفع حصر است؟  

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 6. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 7. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 8. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 9. هشدار توکلی به روسای قوای سه‌گانه: از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید/ از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول دست بشویید/ برای عبور از بحران فکری کنید

 10. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 11. در دنیای پروانه سلحشوری‌ها، سمیه حیدری باشید  

 12. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 13. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 14. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 15. روحانی: اگر جلوی صادرات نفت ایران در خلیج فارس گرفته شود نفتی صادر نخواهد شد

 16. کدخدایی: اظهارات محمودصادقی را از طریق قوه قضائیه پیگیری می‌کنیم

 17. آقای روحانی! محرمانه نداریم/ شفافیت را از دولت آغاز کنید

 18. روحانی: ‌فشار اقتصادی‌ آمریکا و صهیونیست‌ها علیه ملت ایران است/ با اقامه نماز در برابر ابرقدرت‌ها حفظ خواهیم شد

 19. وزیر بهداشت: تحریم کشوری با حداقل ۱۵ همسایه یک شوخی است!

 20. تایید حکم انفصال از خدمت رئیس کل پیشین بانک مرکزی/سیف نمی‌تواند مشاور روحانی باشد

 21. روحانی: FATF لازمه ارتباط مالی جهانی است/ چه کسی به آمریکا اعتماد کرده است؟/ چه کسانی موسسات اعتباری پدید آوردند و اجازه تاراج مال مردم را دادند؟/ آمریکا ۸ بار مستقیم درخواست مذاکره کرد

 22. دکتر احمد توکلی : درباره بازنشسته‌ها؛ یا افراط کردیم یا تفریط/ مجلس اصلاح کند

 23. موشک کروز کوثر؛ قاتل ناوچه اسرائیلی ساعر + تصاویر

 24. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 25. امیرآبادی فراهانی: حضرات موضوع سازش با آمریکا را به خواب ببینند/ سخن گفتن از سازش برای ما معنا ندارد

آخرین عناوین