مگنت-ستاره یک مربع

محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

گروه سیاسی الف،   3970424131 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

به گزارش الف به نقل از خبرگزاری‌ها، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در یکصد و بیست و هشتمین نشست خبری خود که امروز(یکشنبه) با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، ضمن گرامی داشت دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) اظهار داشت: از جمله موضوعات مطرح این روزها بحث بازار ارز و سکه و ورود غیرقانونی برخی کالاها و خودروها به کشور است.

انتخاب قضات شجاع برای پرونده های مفاسد اقتصادی

وی افزود: مردم توقع دارند با مفسدان و متخلفان برخورد و اخبار به صورت شفاف مطرح شود. در این راستا رئیس قوه قضاییه به دادستان تهران دستور داد تا شعب ویژه‌ای برای رسیدگی به پرونده‌های ارزی در نظر گرفته شود. همچنین به رئیس کل دادگستری استان تهران نیز دستور داده شده که برای هر پرونده‌ای که از دادسرا ارسال می‌شود، قضات شجاع و آگاه به موضوع در نظر بگیرند.

بزودی پرونده های جدید تخلفات اقتصادی اطلاع رسانی می شود

سخنگوی دستگاه قضا گفت: دادستان تهران هم برای هر موضوع از جمله ازر و سکه، موبایل و خودرو بازپرس ویژه در نظر گرفته است و از وزارت صنعت و سایر دستگاه‌های مربوطه درخواست شده که با دادستانی همکاری کنند و نیروی انتظامی هم پای کار است و به زودی پرونده‌های تخلفات جدید مطرح می‌شود.

پای دولتی ها در پرونده واردات خودروهای لوکس درمیان است

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: در رابطه با موضوع واردات خودرو‌های لوکس، اولین سازمانی که به موضوع ورود پیدا کرد، سازمان بازرسی کل کشور بود که ابتدا برخی از نهاد‌های دولتی منکر آن بودند، اما بعد از ورود رئیس جمهور به موضوع امروز خود مسئولان دولت اذعان دارند که در این پرونده پای برخی از افراد دولتی و خارج دولت در میان است، اما تا امروز گزارشی از وزارت صنعت و دولت به قوه قضاییه ارسال نشده است و امیدواریم با توجه به دستور رئیس جمهور به وزارت صنعت برای شفاف سازی پرونده، این وزارت خانه هر چه سریع‌تر گزارش خود را ارسال کند.

احراز تخلفات چند وارد کننده موبایل

وی گفت: اطلاعات ۳ و چند شرکتی که ارز دولتی را برای واردات گوشی موبایل دریافت کردند، بررسی شد و به این نتیجه رسیدیم که برخی از شرکت‌ها تخلفاتی انجام داده‌اند که به زودی رسانه‌ای می‌شود.

ورود دستگاه قضا به ماجرای واردات کالاهای غیرضرور با ارز دولتی

سخنگوی دستگاه قضا افزود: برخی از شرکت‌ها که ارز دولتی دریافت کردند، ارز تخصیص داده شده را به کالا‌های غیر ضروری اختصاص دادند و امروز قوه قضاییه به این موضوع ورود پیدا می‌کند که آیا ارز به کالای مورد نظر تخصیص پیدا کرده است یا خیر.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای گفت: برخی از شرکت‌ها هم که برای وارد کردن کالا‌هایی ارز دولتی دریافت می‌کردند، تاکنون در این موضوع سابقه و فعالیتی نداشتند، به عنوان مثال دو برادر ارز دولتی برای واردات کاغذ در یافت کردند، اما تا کنون در این حوزه فعالیتی نداشتند که این موضوع و پرونده در حال بررسی است.

ارتباط خریداران عمده سکه و ارز با بانک مرکزی

وی افزود: افرادی در بازار که کار آن‌ها خرید و فروش ارز نبوده، به این بازار ورود پیدا کردند و به صورت عمده ارز و سکه خریداری می‌کردند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: از زمانی که تلاطم در بازار ارز پیش آمد، بررسی کردیم و دیدیم افرادی در بازار صرافی ندارند، اما به صورت عمده ارز و سکه خریداری کرده‌اند که این افراد بازداشت شدند و ادعا کردند که کارهایشان را با هماهنگی بانک مرکزی انجام می‌دادند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: جای سوال است که آیا سیاست بانک مرکزی برای تعدیل بازار استفاده از این افراد است و آیا این افراد به همان میزانی که ارز از بانک مرکزی دریافت می‌کردند، آن را در بازار توزیع می‌کرند و آیا دولت از این سیاست اطلاع دارد در همین راستا طی هفته‌های اخیر فردی تحت عنوان سلطان سکه بازداشت شده است.

ماجرای سلطان سکه

وی افزود: فردی به نام حمید مظلومین و پسرش محمدرضا مظلمومین چند سال پیش بازداشت و در دادگاه حاضر شدند که بانک مرکزی نیز در دادگاه حاضر بود و اعلام کرد که این افراد با ما هستند و این موضوع باعث شد که دادگاه این افراد را آزاد کند.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: دو مرتبه افرادی بازداشت شدند که باز هم مسئولان بانک مرکزی می‌گویند این افراد هم با ما هستند و این افراد اقرار کردند که بیش از ۳۰ مرتبه و هر بار بین ۴ تا ۷ میلیون دلار ارز دریافت می‌کردند. اکنون پسر با قید وثیقه آزاد شده و پدر در بازداشت است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای گفت: ما به نیروی انتظامی گفتیم که در رابطه با بازداشتی‌ها بدون هماهنگی مصاحبه نکند و از سلطلان سکه هیچ سکه‌ای پیدا نشد، اما میزان گردش مالی این افراد به میزان دو تن سکه بوده است.

پاسخ به حواشی مستند مائده هژبری

وی در رابطه با پخش مستند مائده هژبری در تلویزیون گفت: در این رابطه، یک جانبه صحبت شد. فردی که نیمه برهنه خود را به نمایش می‌گذارد، خلاف شرع و قانون است و امروز هر دستگاهی از جمله قوه قضاییه و دولت و هر نهاد دیگری اگر به این موارد خلاف شرع، ورود نکنند، باید در برابر مردم و خون شهدا پاسخگو باشند.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: این فرد حتی یک شب هم بازداشت و شکنجه نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای افزود: در مستندی که در تلویزیون پخش شده اسمی از این خانم برده نشده و حتی تصویرش هم پخش نشده است.

وی افزود: افرادی از خارج از کشور اشخاصی را در فضای مجازی تشویق می‌کنند که حجاب نداشته باشند. فقط قصد آن‌ها بی حجابی نبوده است، بلکه قصد آن‌ها هنجارشکنی و اهداف سیاسی بوده و کار‌های دیگری پشت پرده در حال انجام است و افراد بازداشتی از این موضوع اطلاع نداشتند و حال اگر صدا و سیما برای اطلاع رسانی خانواده و جلوگیری از فساد بدون اینکه چهره فرد مشخص باشد، مستندی بسازد، اشکالی ندارد. البته درباره این موضوع از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است و قاضی پرونده درخواست داده بود که با کمک مرکز رسانه قوه قضاییه، برای پیشگیری از وقوع جرم مستندی ساخته شود و خواسته بود که قبل از پخش هم مستند ساخته شده را مشاهده کند، اما عوامل ساخت مستند از مرکز رسانه قوه قضاییه کمک نگرفتند و مستند را هم به قاضی مربوطه قبل از پخش ندادند.

آخرین اخبار از پرونده برادران ریخته گران

وی در رابطه با پرونده ریخته گران گفت: در این پرونده ۴۱ نفر محکوم شدند، البته متهمان دیگری هم وجود دارند و برای آن‌ها احکامی از جمله حبس از ۱۵ سال به کمتر صادر شده است.

بازگشت 4 هزار میلیارد معوقه بانکی با کمک سازمان ثبت اسناد و املاک

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با معوقات بانکی گفت: تاکید شده که افراد معوقات بانکی را پرداخت کنند که میزان زیادی از معوقات پرداخت شده و تنها با کمک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از معوقات پرداخت شده است.

تناقض های لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت با سیاست های قوه قضاییه

وی در رابطه با قانون تامین امنیت زنان در برابر خشونت گفت: لوایح قضایی باید از طرف قوه قضاییه به مجلس ارسال شود. در غیر این صورت در مجلس و شورای نگهبان دچار مشکل می‌شود و تاکنون قوه قضاییه لایحه‌ای به مجلس ارسال نکرده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای افزود: در لایحه پیشنهادی به مجلس، حکم حبس برای فرد در نظر گرفتند که ممکن است، همین حبس هم به نهاد خانواده آسیب بزند و مخالف طرح حبس زدایی است.

ممنوعیت واردات خودرو رای دیوان عدالت را منتفی کرد

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با حکم دیوان عدالت اداری برای کاهش تعرفه خوردوی‌های وارداتی گفت: ابتدا تعرفه‌ها ۴۵ درصد بود که به ۹۰ درصد افزایش یافت و دیوان عدالت اداری به آن ورود پیدا کرد و دستور توقف افزایش تعرفه را داد. البته به نظرم چون واردات خودرو‌های خارجی به کشور ممنوع شد، این موضوع نیز منتفی شده است.

2 تابعیتی ها حق داشتن شغل دولتی ندارند

وی در رابطه با دریافت تابعیت آمریکا از سوی تعدادی از کارکنان دولت گفت: تابعیت مضاعف برای کارکنان دولت خلاف قانون است و هئیت تحقیق و تفحص مجلس در حال بررسی موضوع است، اما هنوز گزارشی ارسال نکرده و دادستانی کل کشور هم از وزارت اطلاعات خواسته تا دو تابعتیی‌ها را معرفی کند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که فردی مبلغ زیادی به حسابش واریز شده و به بانک رفته و بازداشت شده است، گفت: در این رابطه اطلاع ندارم، اما افرادی هستند که پول سنگینی به حسابشان واریز می‌شود، برخی پول را پس می‌دهند و برخی هم برای دریافت پول به دلالان مراجعه می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: این موضوع موارد زیادی دارد و بنده از این موراد زیاد اطلاع دارم، اما بانک مرکزی می‌گوید مشکلی در این خصوص وجود ندارد و اصل پول وجود ندارد و مشکل فنی است.

وی در رابطه با اینکه آیا قانون مجازات با اخلالگران که مربوط به سال ۶۹ بوده، مناسب وضعیت امروز است؟، گفت: در این قانون تا حکم اعدام در نظر گرفته شده است و من اعتقاد دارم در شرایط جنگ قانون ویژه‌ای داریم و امروز هم ما در جنگ اقتصادی هستیم و باید از حیث آیین دادرسی یک قانون برای شرایط خاص و شرایط جنگ داشته باشیم و باید به پرونده‌ها سریع رسیدگی کنیم و باید در مورد نحوه ابلاغ و رسیدگی به پرونده‌ها در قانون نیز تغییر ایجاد کنیم، اما در مورد حکم قانون قاطع است.

اطلاعی از ورود 13 وابسته سعودی به کشور ندارم

وی در رابطه با اینکه سعودی‌ها در زمینه ارز ۱۳ نفر را به کشور اعزام و ۳ و نیم میلیون سکه از کشور خارج کردند، گفت: در رابطه با اینکه سعودی‌ها برای اخلال در نظام اقتصادی کشور با آمریکا همکاری می‌کنند، تردیدی نیست. اما از ورود ۱۳ نفر به کشور اطلاع ندارم.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: خبر خروج سکه از کشور درست است، اما از میزان آن اطلاع ندارم و به طور قطع میزانی ازر از کشور خارج و وارد شده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: تعدادی از دانشجویان به دولت و قوه قضاییه نامه نوشته‌اند و برای کمک به کشور در این شرایط اعلام آمادگی کردند که از آن‌ها تشکر می‌کنم، البته در این نامه دانشجویان راهکار‌هایی پیشنهاد دادند که برخی انجام شده است و برخی هم به نتیجه نرسیده است.

وی در پاسخ به این سوال که رئیس جمهور اعلام کرده برای مبارزه با آمریکا باید فضا را باز کنیم، قوه قضاییه در این راستا چه کاری کرده است؟، گفت: موضوع کلی و مبهم است و بنده نمی‌توانم پاسخی در این رابطه بدهم، اما هر جا قانون مشکل داشته باشد، آن را اصلاح می‌کنیم.

از متهم سوم پرونده ثامن الحجج خبری نداریم

سخنگوی دستگاه قضا در رابطه با پرونده موسسه ثامن الحجج و چگونگی فرار متهم ردیف سوم و نقش بانک مرکزی گفت: این پرونده از زمانی که تشکیل شده متهم ردیف سوم نبوده و کیفر خواست هم غیابی صادر شده و ما نمی‌دانیم که این فرد در داخل کشور یا خارج کشور است و از ابتدای پرونده نبود.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در رابطه با نقش بانک مرکزی گفت: سال‌ها قبل وزارت تعاون به برخی از تعاونی‌ها مجوز داد و بعد از اقدام وزارت کار دیگر هیچ نظارتی روی آن‌ها انجام نشده است و در آن زمان بیش از یک هزار مجوز صادر شده و بانک مرکزی مدعی است، چون مجوزی صادر نکرده، نباید نظارتی می‌کرد، البته باید گفت که چون این شرکت‌ها در حوزه پولی و بانکی ورود پیدا کرده بودند، بانک مرکزی باید نظارت می‌کرد.

وی ادامه داد: بعد بانک مرکزی تصمیم گرفت که این تعاونی‌ها را تجمیع کند و برای آن‌ها مجوز بانک و یا موسسه مالی را صادر کند، اما بانک مرکزی این موضوع را پیگیری نکرد و این تعاونی‌ها کار خود را گسترش دادند و نتیجه آن شد موسسه مالی ثامن الحجج و فرشتگان و امروز در این موضوع که آیا بانک مرکزی به وظیفه خود عمل کرده است یا نه، ابهام وجود دارد.

سخنگوی دستگاه قضا گفت:همین موسسه ثامن الحجج حدود یک میلیون و ۲۶۷ هزار حساب داشته که به تعداد زیادی از حساب‌ها رسیدگی شده و فقط ۵ هزار حساب باقی مانده و کار سنگینی شده است و بانک مرکزی اعلام کرده بازپرداخت حساب‌های بالاتر از ۷۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد را شروع کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در رابطه با پرونده اعدام ۸ داعشی و اینکه وکیل یکی از متهمان در دادگاه اعلام کرده بود که از یک داعشی دفاع نمی‌کند و بعد معلوم شد این فرد داعشی نبود و مشخص شد که این وکیل اصلا پرونده را مطالعه نکرده بود، گفت: شما از کجا می‌دانید این وکیل پرونده را مطالعه نکرده و این استنباط شما است.

وی ادامه داد: وکیل می‌تواند پرونده را بخواند، اما ملزم به خواندن آن نیست و فقط کیفر خواست را می‌خواند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که یکی از نمایندگان مجلس اعلام کرده که پرونده بنیاد شهید و بانک دی به قوه قضاییه ارسال شده است، اما بعد از ۲۰ ماه به آن رسیدگی نشده است، گفت: در رابطه با این موضوع اطلاع ندارم، البته رسیدگی به تحقیق و تفحص‌های مجلس زمان بر است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در رابطه با شکایت توکلی از رئیس بانک مرکزی گفت: پرونده تشکیل و در حال بررسی است، اما هنوز قرار نرسیده است.

وی در رابطه با پلمپ ساختمان‌های حادثه ساز مثل دراکولا گفت: دادستانی قادر به شناسایی تمام ساختمان‌های ناایمن نیست و این امکان ندارد و باید نهاد‌هایی از جمله شهرداری و آتش نشانی آن را اطلاع دهند.

تایید 900 وکیل در پرونده های امنیتی

سخنگوی دستگاه قضا در رابطه با جلوگیری از حضور وکلا در دادگاه گفت: اگر پرونده امنیتی باشد، هر وکیلی نمی‌تواند در دادگاه حاضر شود، مگر اینکه به تایید رئیس قوه قضاییه برسد و امروز در رابطه با پرونده‌های امنیتی، ۹۰۰ وکیل به تایید رئیس قوه قضاییه رسیده‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: تبصره ۴۸ مربوط به مرحله تحقیقات مقدماتی است و مربوط به خود دادگاه نیست.

وی در رابطه با برخورد با قضات متخلف گفت: برای تعدادی از این قضات حکم صادر شده، اما هنوز احکام قطعی نشده است و رئیس قوه قضاییه تاکید کرد که بعد از تایید حکم، اسم و عکس آن‌ها منتشر شود.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید «برخی مسئولان در زمان مسئولیت تخلف می‌کنند و بعد از مسئولیت بازداشت می‌شوند، آیا این نشان دهنده این نیست که نظارت کافی از طرف دستگاه‌های نظارتی و حراست‌ها بر روی کار آن‌ها وجود ندارد؟» پاسخ داد: رئیس جمهور گفته برخی از کارگزاران دولتی اخیرا تخلفاتی انجام داده‌اند و از قوه قضاییه درخواست کرد به صورت ویژه به آن رسیدگی شود.

وی گفت: دستگاه‌های نظارتی کار خود را انجام می‌دهند و ممکن است در دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی افراد فاسد وجود داشته باشند، اما اینکه بگوییم در این دستگاه‌ها فساد سازمان یافته وجود دارد، درست نیست.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با ورود قوه قضاییه به مسئله فروش سوالات امتحانات نظام مهندسی کشاورزی گفت: اگر شکایتی شود، به آن رسیدگی می‌شود و اگر جنبه عمومی پیدا کند، دادستانی کل کشور هم ورود پیدا می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در رابطه با اینکه آیا شرکت‌ شستا، ارز دریافتی را در جای درست اختصاص داده است و یا نه؟، گفت: ما اسم ۶۷ شرکت را که ارز دریافت کردند و اغلب هم تخلف دارند، اعلام می‌کنیم.

ماجرای بدهکار بزرگ بانکی که پول ها را خرج یکی از تیم های فوتبال پایتخت می کند

وی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه امروز در خبرها آمده که «ح.ه» یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شده است. آیا این موضوع صحت دارد؟ و اینکه شما در صحبت‌های خود در جلسات پیشین سیاست برخورد با بدهکاران بانکی را توضیح داده بودید، اما درست است که یک بدهکار بزرگ بانکی با توجه به این سیاست‌ها آزاد شود، اما بجای پس دادن پول بیت المال، پول‌ها را خرج یکی از تیم‌های فوتبال پایتخت کند و اسپانسر آن‌ها در خرید بازیکن و برگزاری جشن قهرمانی شود؟ اگر این شخص پول دارد، چرا بدهی را پرداخت نمی‌کند؟ و اگر پول ندارد، چطور به یک تیم فوتبال میلیاردها تومان کمک نقدی می‌کند؟، گفت: این فرد یکبار بازداشت شده بود و با دادستانی مذاکره و هماهنگ کرده بود که معوقات خود را پرداخت کند، اما این کار را نکرد که مجدد بازداشت شده است و در حال حاضر در حال شناسایی اموال این فرد برای بازپرداخت بدهی‌ها هستیم.

واکنش به اظهارات وزیر اطلاعات

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با صحبت‌های اخیر وزیر اطلاعات گفت: خواهش ما این است که رئیس جمهور به وزیر اطلاعات یک توصیه کند، زیرا وزیر اطلاعات گفته که نباید با مفسدان برخورد جدی شود و ما توقع داریم که وزارت اطلاعات در برخورد با مفسدان پیشتاز باشد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۷ اَمرداد ۱۳۹۷حکم پرونده "ثامن‌الحجج" صادر شد
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷محسنی اژه‌ای در پاسخ به الف: اسامی قضات بازداشت شده پس از تایید حکم اعلام می‌شود/ بیش از ۱۰۰نفر از افراد صاحب سمت ممنوع الخروج شده‌اند/ ماجرای گم شدن ۹میلیارد دلار صحت ندارد
۱۴ اَمرداد ۱۳۹۷عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی بازداشت شد +فیلم
۱۳ اَمرداد ۱۳۹۷مشروح دوازدهمین جلسه دادگاه ثامن الحجج؛ ماجرای باغ خرمایی که هدیه‌ای از کیسه خلیفه و حساب سپرده گذاران بود
۱۱ اَمرداد ۱۳۹۷پلیس فتا: سایت وزارت صنعت برای ثبت سفارش خودروها هک نشده بود
۱۱ اَمرداد ۱۳۹۷واردکنندگان متخلف معادل ارزش خودرو جریمه شوند
۹ اَمرداد ۱۳۹۷اژه‌ای: رسیدگی پرونده فساد ارزی، برادر رئیس جمهور وجهانگیری ادامه دارد/ بارها گفته‌ایم دادگاه‌های علنی که برگزار می‌شود منتشر شود، با قانونی که تصویب شده، جلو آن‌را گرفتند
۶ اَمرداد ۱۳۹۷محسنی اژه‌ای: بانک مرکزی ۱۶۰ میلیون دلار و ۵۱ میلیون یورو به سلطان سکه داده است
۶ اَمرداد ۱۳۹۷صادرات ۱۰ خودروی بنز قاچاق
۳ اَمرداد ۱۳۹۷توضیحات عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی درباره پخش مستند بیراهه
۳ اَمرداد ۱۳۹۷رئیس سازمان بازرسی: جزئیات پرونده واردات خودرو فعلا محرمانه است
۳ اَمرداد ۱۳۹۷برگزاری یازدهمین جلسه رسیدگی به پرونده ثامن‌الحجج

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۳۵۳۱۵۱۸:۱۸:۰۹ ۱۳۹۷/۴/۲۴
به پیشنهاد مشاوران امنیتی اشنا !! وزارت اطلاعات فیلم دستگیری شاخ های اینستاگرامی را به تلویزیون داده و اصرار داشته که برای هشدار و اگاهی خانواده ها ، فوری پخش شود !!! بعد هم اتاق عملیات روانی دولت و‌رسانه های زنجیره ای مامور می شوند همگام با رسانه های فارسی زبان بیگانه ، روی این موضوع مانور گسترده دهند تا رانت ۲۶ هزار میلیاردی اخیر در قضیه تفاوت نرخ ارز که دولتی ها در ان متهم اصلی اند ، به حاشیه رود!! ما مردم هم خوشحال که به به ! عجب دولتی ! به فکر نشاط ما جوانان است !!
بهادری۴۳۵۴۵۴۲۰:۴۱:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۲۴
بانک مرکزی بگوید فلان دلال بازداشتی با ماست قاضی چرا باید قبول کند؟ باید بانک مرکزی هم احضار شود سیف و ... باید بازداشت، محاکمه و اعدام شوند و الا نامه روحانی و حرکات قضاییه فقط نمایش است و بس
ناشناس۴۳۵۷۳۷۰۷:۳۲:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۲۵
اژه ای میگوید سال 91. سال 91 دولت احمدی نژاد در مسند کار بود و نه روحانی
ناشناس۴۳۶۶۳۰۱۷:۱۸:۰۹ ۱۳۹۷/۴/۲۵
خوب نخوندی ناشناس جان. زمان روحانی بوده
ناشناس۴۳۵۶۸۰۰۲:۴۹:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۲۵
اینو خودت تنهایی کشف کردی ؟!!!بنده خدا دولت خطا نکرده همه تقصیرا رو میندازن گردنشو گناهکارش می کنن اونوقت خطای به این بزرگی رخ بده ومنتظر بشینن تو افشا کنی ؟!!
ناشناس۴۳۵۷۳۵۰۷:۳۱:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۲۵
به فرض محال که گفته شما درست باشد. مسوولان صدا و سیما مگر توان نداشتند که این مستند را پخش کردند؟؟
ناشناس۴۳۵۴۷۵۲۱:۲۹:۰۵ ۱۳۹۷/۴/۲۴
پس این افراد که در زمینه دلار وسکه فعالیت داشتند مامور عربستان سعودی نبودند بلکه عوامل بانک مر کزی بودند در بازار
اصفهانی۴۳۵۴۹۱۲۱:۵۱:۰۶ ۱۳۹۷/۴/۲۴
اقای اژه ای فقط اماردادن ومصاحبه کردن مشکل حل نمیشود بگو مفاسد اقتصادی وپرونده های انان به کجا وچه حکمی صادر کرده ایدژه ای وگرنه این امارهای کذب و بعدش تکذیب بدرد خودتان میخورد مردم تشنه عدالت هستند شما تشنه قدرت نمایی اقای اژه ای مفسدین باید رسوا گردند واسامی انان اعلام وحکم دراسرع وقت صادرگردد نه اینکه یک پرونده را بیش از10سال طول یدهید بعد 10سال مردم یادشان برود اصلا این افراد برای چی دستگیرشده اند اقای اژه ای دستگیری این دختر جوان امیدوارم بهانه ای برای فیلترینگ نباشد اخه هروقت یک اقدامی را میخواهید صورت بدهید قبلش اینقدر فضاسازی وتبلیغ منفی انجام میشود وبعد نوبت ائمه جمعه ها میشود روی ان قضیه کارمیکنند ودست اخر فشار بدولت برای فیلترینگ اقای اژه ای شما درحق ملت وبیت المال بدتر جفا را روا میدارید ودم ازعدالت واسلام میزنید ولی عدالتی درکار نیست هیچ بلکه انچه مشهود هست تبعیض و..............................
شاهرخ۴۳۶۴۷۰۱۵:۳۵:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۲۵
فکر می کنم اگه قوه قضائیه بخواد با قدرت کامل و عدالت حقیقی ورود کنه باید کل تیم اقتصادی دولت که تصمیم گیر هستن رو ضربتی با یک جلسه دادگاه بندازه زندان به همراه جزای نقدی در حق مصرف کننده تا هم جلوی این نابسامانی ها گرفته بشه هم عبرت دیگر مدیران بشه و از همه مهمتر محبوب مردم وشامل دعای خیر مردم بشن.......ولی تا بحال به این مهم حتی فکر هم نشد چه برسه عمل......
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 2. ادعای عجیب حمید فرخ‌نژاد در مورد ترامپ + عکس

 3. هوادار «چاقوکش» نفت مسجدسلیمان دستگیر شد +عکس و فیلم

 4. فرزندان «کریمی قدوسی» کجا هستند؟

 5. طرح شفافیت آرای نمایندگان + متن طرح و اسامی امضاء کنندگان

 6. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 7. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 8. حکم پرونده "ثامن‌الحجج" صادر شد

 9. نقدی بر یادداشت: «کنکور و نقدی بر یک نقد»

 10. فلاحت‌پیشه: عراق توان پرداخت غرامت جنگی به ایران را دارد

 11. موسویان : برجام ثابت کرد که سیستم حکومتی آمریکا قابل اعتماد نیست

 12. جنجال یک پلاکارد در تجمع طلاب قم/ انتقاد عضو مذاکره کننده تیم جلیلی از ظریف و لاریجانی/ رسیدن فساد به برخی مسئولان بالای کشور/ عارف: مثال از سروش تا گوگوش درباره اصلاحات درست است

 13. تایید ماهیگیری چینی‌‌ها در آب‌های عمیق ایران در دریای عمان

 14. کدام مسئولین به کمپین «فرزندت کجاست» پیوستند؟/ از ذوالنور تا ظریف و ربیعی

 15. پاتک پلیس تهران به انبارهای محتکران/ کشف ۹ انبار از کالاهای اساسی احتکار شده

 16. کلاه گشاد مسیح علی نژاد بر سر فالوورهاش + تصاویر

 17. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: شبکه مافیایی ۳۴ هزار خودرو را ثبت سفارش کرده است

 18. رمزگشایی از راه‌اندازی کارگروه مقابله با ایران و سیاست خارجی شکست خورده آمریکا

 19. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجام داد

 20. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 21. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 22. رتبه ایران در دنیا از نظر قدرت خرید مردم

 23. واکنش پناهیان به سخنان اخیر روحانی  

 24. تغییرات کابینه به کجا رسید؟

 25. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 4. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 5. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 6. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 7. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 8. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 9. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 10. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 11. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 12. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 13. فرزندان ضرغامی چه می‌کنند؟

 14. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 15. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 16. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 19. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 20. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 21. چهره‌ها در منزل مرحوم عزت الله انتظامی

 22. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 23. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 24. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 25. آیت الله علم الهدی: سیاست فرع دین است/ آمریکا در منطقه به دنبال نوکر است

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 9. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 10. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 11. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 12. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 13. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 14. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 15. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 16. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 17. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 18. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 19. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 20. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 21. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

پربحث‌های امروز

 1. فرزندان «کریمی قدوسی» کجا هستند؟

 2. طرح شفافیت آرای نمایندگان + متن طرح و اسامی امضاء کنندگان

 3. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 4. فلاحت‌پیشه: عراق توان پرداخت غرامت جنگی به ایران را دارد

 5. موسویان : برجام ثابت کرد که سیستم حکومتی آمریکا قابل اعتماد نیست

 6. جنجال یک پلاکارد در تجمع طلاب قم/ انتقاد عضو مذاکره کننده تیم جلیلی از ظریف و لاریجانی/ رسیدن فساد به برخی مسئولان بالای کشور/ عارف: مثال از سروش تا گوگوش درباره اصلاحات درست است

 7. کدام مسئولین به کمپین «فرزندت کجاست» پیوستند؟/ از ذوالنور تا ظریف و ربیعی

 8. کلاه گشاد مسیح علی نژاد بر سر فالوورهاش + تصاویر

 9. رمزگشایی از راه‌اندازی کارگروه مقابله با ایران و سیاست خارجی شکست خورده آمریکا

 10. واکنش پناهیان به سخنان اخیر روحانی  

 11. تغییرات کابینه به کجا رسید؟

 12. دلیل حمایت رهبر انقلاب از روحانی

 13. حاجی دلیگانی: بهترین نتیجه سؤال از رئیس جمهور «شفاف‌سازی» است/ وکیلی: سهم دولت روحانی در پیدایش وضع موجود کمتر از ۱۰ درصد است

 14. حاجی‌بابايی: پس از ۱۶ ماه هنوز حقوق‌های نجومی آزاد است

 15. نشست هماهنگی طراحان سوال از رئیس جمهور/بررسی چارچوب مطالب در صحن مجلس

 16. روحانی برای حضور در مجلس چند روز فرصت دارد؟

 17. جهانگیری: متاسفانه فساد به برخی از مسئولان بالایی رسیده

 18. استیضاح کرباسیان فردا یکشنبه 28 مرداد اعلام وصول می شود

 19. ابراز همدردی ایران با دولت و مردم هند

 20. تجهیز اولین ناوشکن ارتش به "فالانکس ایرانی" + جزئیات

 21. شورای نگهبان لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را رد کرد

 22. قاسم شعله‌ سعدی بازداشت شد

 23. واکنش «بروجردی» به حواشی تجمع اخیر طلاب  

 24. روحانی 6 شهریور برای پاسخ به سوالات اقتصادی به مجلس می‌رود

 25. دستگیری اغتشاشگران قومیتی در گلستان

پربحث‌های هفته

 1. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 2. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 3. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 4. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 5. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 6. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 7. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 8. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 9. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 10. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 11. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 12. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 13. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 14. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 15. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 16. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 17. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 18. جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

 19. پس از ۲۱ سال؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

 20. پاکدستان دست بسته!  

 21. پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند

 22. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

 23. استیضاح ربیعی و ضرورت پاسخگویی به برخی سوالات بی جواب

 24. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 25. فرزندان ربیعی کجا هستند و چه شغلی دارند؟

آخرین عناوین