محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

گروه سیاسی الف،   3970424131 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

به گزارش الف به نقل از خبرگزاری‌ها، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در یکصد و بیست و هشتمین نشست خبری خود که امروز(یکشنبه) با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، ضمن گرامی داشت دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) اظهار داشت: از جمله موضوعات مطرح این روزها بحث بازار ارز و سکه و ورود غیرقانونی برخی کالاها و خودروها به کشور است.

انتخاب قضات شجاع برای پرونده های مفاسد اقتصادی

وی افزود: مردم توقع دارند با مفسدان و متخلفان برخورد و اخبار به صورت شفاف مطرح شود. در این راستا رئیس قوه قضاییه به دادستان تهران دستور داد تا شعب ویژه‌ای برای رسیدگی به پرونده‌های ارزی در نظر گرفته شود. همچنین به رئیس کل دادگستری استان تهران نیز دستور داده شده که برای هر پرونده‌ای که از دادسرا ارسال می‌شود، قضات شجاع و آگاه به موضوع در نظر بگیرند.

بزودی پرونده های جدید تخلفات اقتصادی اطلاع رسانی می شود

سخنگوی دستگاه قضا گفت: دادستان تهران هم برای هر موضوع از جمله ازر و سکه، موبایل و خودرو بازپرس ویژه در نظر گرفته است و از وزارت صنعت و سایر دستگاه‌های مربوطه درخواست شده که با دادستانی همکاری کنند و نیروی انتظامی هم پای کار است و به زودی پرونده‌های تخلفات جدید مطرح می‌شود.

پای دولتی ها در پرونده واردات خودروهای لوکس درمیان است

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: در رابطه با موضوع واردات خودرو‌های لوکس، اولین سازمانی که به موضوع ورود پیدا کرد، سازمان بازرسی کل کشور بود که ابتدا برخی از نهاد‌های دولتی منکر آن بودند، اما بعد از ورود رئیس جمهور به موضوع امروز خود مسئولان دولت اذعان دارند که در این پرونده پای برخی از افراد دولتی و خارج دولت در میان است، اما تا امروز گزارشی از وزارت صنعت و دولت به قوه قضاییه ارسال نشده است و امیدواریم با توجه به دستور رئیس جمهور به وزارت صنعت برای شفاف سازی پرونده، این وزارت خانه هر چه سریع‌تر گزارش خود را ارسال کند.

احراز تخلفات چند وارد کننده موبایل

وی گفت: اطلاعات ۳ و چند شرکتی که ارز دولتی را برای واردات گوشی موبایل دریافت کردند، بررسی شد و به این نتیجه رسیدیم که برخی از شرکت‌ها تخلفاتی انجام داده‌اند که به زودی رسانه‌ای می‌شود.

ورود دستگاه قضا به ماجرای واردات کالاهای غیرضرور با ارز دولتی

سخنگوی دستگاه قضا افزود: برخی از شرکت‌ها که ارز دولتی دریافت کردند، ارز تخصیص داده شده را به کالا‌های غیر ضروری اختصاص دادند و امروز قوه قضاییه به این موضوع ورود پیدا می‌کند که آیا ارز به کالای مورد نظر تخصیص پیدا کرده است یا خیر.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای گفت: برخی از شرکت‌ها هم که برای وارد کردن کالا‌هایی ارز دولتی دریافت می‌کردند، تاکنون در این موضوع سابقه و فعالیتی نداشتند، به عنوان مثال دو برادر ارز دولتی برای واردات کاغذ در یافت کردند، اما تا کنون در این حوزه فعالیتی نداشتند که این موضوع و پرونده در حال بررسی است.

ارتباط خریداران عمده سکه و ارز با بانک مرکزی

وی افزود: افرادی در بازار که کار آن‌ها خرید و فروش ارز نبوده، به این بازار ورود پیدا کردند و به صورت عمده ارز و سکه خریداری می‌کردند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: از زمانی که تلاطم در بازار ارز پیش آمد، بررسی کردیم و دیدیم افرادی در بازار صرافی ندارند، اما به صورت عمده ارز و سکه خریداری کرده‌اند که این افراد بازداشت شدند و ادعا کردند که کارهایشان را با هماهنگی بانک مرکزی انجام می‌دادند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: جای سوال است که آیا سیاست بانک مرکزی برای تعدیل بازار استفاده از این افراد است و آیا این افراد به همان میزانی که ارز از بانک مرکزی دریافت می‌کردند، آن را در بازار توزیع می‌کرند و آیا دولت از این سیاست اطلاع دارد در همین راستا طی هفته‌های اخیر فردی تحت عنوان سلطان سکه بازداشت شده است.

ماجرای سلطان سکه

وی افزود: فردی به نام حمید مظلومین و پسرش محمدرضا مظلمومین چند سال پیش بازداشت و در دادگاه حاضر شدند که بانک مرکزی نیز در دادگاه حاضر بود و اعلام کرد که این افراد با ما هستند و این موضوع باعث شد که دادگاه این افراد را آزاد کند.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: دو مرتبه افرادی بازداشت شدند که باز هم مسئولان بانک مرکزی می‌گویند این افراد هم با ما هستند و این افراد اقرار کردند که بیش از ۳۰ مرتبه و هر بار بین ۴ تا ۷ میلیون دلار ارز دریافت می‌کردند. اکنون پسر با قید وثیقه آزاد شده و پدر در بازداشت است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای گفت: ما به نیروی انتظامی گفتیم که در رابطه با بازداشتی‌ها بدون هماهنگی مصاحبه نکند و از سلطلان سکه هیچ سکه‌ای پیدا نشد، اما میزان گردش مالی این افراد به میزان دو تن سکه بوده است.

پاسخ به حواشی مستند مائده هژبری

وی در رابطه با پخش مستند مائده هژبری در تلویزیون گفت: در این رابطه، یک جانبه صحبت شد. فردی که نیمه برهنه خود را به نمایش می‌گذارد، خلاف شرع و قانون است و امروز هر دستگاهی از جمله قوه قضاییه و دولت و هر نهاد دیگری اگر به این موارد خلاف شرع، ورود نکنند، باید در برابر مردم و خون شهدا پاسخگو باشند.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: این فرد حتی یک شب هم بازداشت و شکنجه نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای افزود: در مستندی که در تلویزیون پخش شده اسمی از این خانم برده نشده و حتی تصویرش هم پخش نشده است.

وی افزود: افرادی از خارج از کشور اشخاصی را در فضای مجازی تشویق می‌کنند که حجاب نداشته باشند. فقط قصد آن‌ها بی حجابی نبوده است، بلکه قصد آن‌ها هنجارشکنی و اهداف سیاسی بوده و کار‌های دیگری پشت پرده در حال انجام است و افراد بازداشتی از این موضوع اطلاع نداشتند و حال اگر صدا و سیما برای اطلاع رسانی خانواده و جلوگیری از فساد بدون اینکه چهره فرد مشخص باشد، مستندی بسازد، اشکالی ندارد. البته درباره این موضوع از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است و قاضی پرونده درخواست داده بود که با کمک مرکز رسانه قوه قضاییه، برای پیشگیری از وقوع جرم مستندی ساخته شود و خواسته بود که قبل از پخش هم مستند ساخته شده را مشاهده کند، اما عوامل ساخت مستند از مرکز رسانه قوه قضاییه کمک نگرفتند و مستند را هم به قاضی مربوطه قبل از پخش ندادند.

آخرین اخبار از پرونده برادران ریخته گران

وی در رابطه با پرونده ریخته گران گفت: در این پرونده ۴۱ نفر محکوم شدند، البته متهمان دیگری هم وجود دارند و برای آن‌ها احکامی از جمله حبس از ۱۵ سال به کمتر صادر شده است.

بازگشت 4 هزار میلیارد معوقه بانکی با کمک سازمان ثبت اسناد و املاک

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با معوقات بانکی گفت: تاکید شده که افراد معوقات بانکی را پرداخت کنند که میزان زیادی از معوقات پرداخت شده و تنها با کمک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از معوقات پرداخت شده است.

تناقض های لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت با سیاست های قوه قضاییه

وی در رابطه با قانون تامین امنیت زنان در برابر خشونت گفت: لوایح قضایی باید از طرف قوه قضاییه به مجلس ارسال شود. در غیر این صورت در مجلس و شورای نگهبان دچار مشکل می‌شود و تاکنون قوه قضاییه لایحه‌ای به مجلس ارسال نکرده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای افزود: در لایحه پیشنهادی به مجلس، حکم حبس برای فرد در نظر گرفتند که ممکن است، همین حبس هم به نهاد خانواده آسیب بزند و مخالف طرح حبس زدایی است.

ممنوعیت واردات خودرو رای دیوان عدالت را منتفی کرد

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با حکم دیوان عدالت اداری برای کاهش تعرفه خوردوی‌های وارداتی گفت: ابتدا تعرفه‌ها ۴۵ درصد بود که به ۹۰ درصد افزایش یافت و دیوان عدالت اداری به آن ورود پیدا کرد و دستور توقف افزایش تعرفه را داد. البته به نظرم چون واردات خودرو‌های خارجی به کشور ممنوع شد، این موضوع نیز منتفی شده است.

2 تابعیتی ها حق داشتن شغل دولتی ندارند

وی در رابطه با دریافت تابعیت آمریکا از سوی تعدادی از کارکنان دولت گفت: تابعیت مضاعف برای کارکنان دولت خلاف قانون است و هئیت تحقیق و تفحص مجلس در حال بررسی موضوع است، اما هنوز گزارشی ارسال نکرده و دادستانی کل کشور هم از وزارت اطلاعات خواسته تا دو تابعتیی‌ها را معرفی کند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که فردی مبلغ زیادی به حسابش واریز شده و به بانک رفته و بازداشت شده است، گفت: در این رابطه اطلاع ندارم، اما افرادی هستند که پول سنگینی به حسابشان واریز می‌شود، برخی پول را پس می‌دهند و برخی هم برای دریافت پول به دلالان مراجعه می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: این موضوع موارد زیادی دارد و بنده از این موراد زیاد اطلاع دارم، اما بانک مرکزی می‌گوید مشکلی در این خصوص وجود ندارد و اصل پول وجود ندارد و مشکل فنی است.

وی در رابطه با اینکه آیا قانون مجازات با اخلالگران که مربوط به سال ۶۹ بوده، مناسب وضعیت امروز است؟، گفت: در این قانون تا حکم اعدام در نظر گرفته شده است و من اعتقاد دارم در شرایط جنگ قانون ویژه‌ای داریم و امروز هم ما در جنگ اقتصادی هستیم و باید از حیث آیین دادرسی یک قانون برای شرایط خاص و شرایط جنگ داشته باشیم و باید به پرونده‌ها سریع رسیدگی کنیم و باید در مورد نحوه ابلاغ و رسیدگی به پرونده‌ها در قانون نیز تغییر ایجاد کنیم، اما در مورد حکم قانون قاطع است.

اطلاعی از ورود 13 وابسته سعودی به کشور ندارم

وی در رابطه با اینکه سعودی‌ها در زمینه ارز ۱۳ نفر را به کشور اعزام و ۳ و نیم میلیون سکه از کشور خارج کردند، گفت: در رابطه با اینکه سعودی‌ها برای اخلال در نظام اقتصادی کشور با آمریکا همکاری می‌کنند، تردیدی نیست. اما از ورود ۱۳ نفر به کشور اطلاع ندارم.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: خبر خروج سکه از کشور درست است، اما از میزان آن اطلاع ندارم و به طور قطع میزانی ازر از کشور خارج و وارد شده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: تعدادی از دانشجویان به دولت و قوه قضاییه نامه نوشته‌اند و برای کمک به کشور در این شرایط اعلام آمادگی کردند که از آن‌ها تشکر می‌کنم، البته در این نامه دانشجویان راهکار‌هایی پیشنهاد دادند که برخی انجام شده است و برخی هم به نتیجه نرسیده است.

وی در پاسخ به این سوال که رئیس جمهور اعلام کرده برای مبارزه با آمریکا باید فضا را باز کنیم، قوه قضاییه در این راستا چه کاری کرده است؟، گفت: موضوع کلی و مبهم است و بنده نمی‌توانم پاسخی در این رابطه بدهم، اما هر جا قانون مشکل داشته باشد، آن را اصلاح می‌کنیم.

از متهم سوم پرونده ثامن الحجج خبری نداریم

سخنگوی دستگاه قضا در رابطه با پرونده موسسه ثامن الحجج و چگونگی فرار متهم ردیف سوم و نقش بانک مرکزی گفت: این پرونده از زمانی که تشکیل شده متهم ردیف سوم نبوده و کیفر خواست هم غیابی صادر شده و ما نمی‌دانیم که این فرد در داخل کشور یا خارج کشور است و از ابتدای پرونده نبود.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در رابطه با نقش بانک مرکزی گفت: سال‌ها قبل وزارت تعاون به برخی از تعاونی‌ها مجوز داد و بعد از اقدام وزارت کار دیگر هیچ نظارتی روی آن‌ها انجام نشده است و در آن زمان بیش از یک هزار مجوز صادر شده و بانک مرکزی مدعی است، چون مجوزی صادر نکرده، نباید نظارتی می‌کرد، البته باید گفت که چون این شرکت‌ها در حوزه پولی و بانکی ورود پیدا کرده بودند، بانک مرکزی باید نظارت می‌کرد.

وی ادامه داد: بعد بانک مرکزی تصمیم گرفت که این تعاونی‌ها را تجمیع کند و برای آن‌ها مجوز بانک و یا موسسه مالی را صادر کند، اما بانک مرکزی این موضوع را پیگیری نکرد و این تعاونی‌ها کار خود را گسترش دادند و نتیجه آن شد موسسه مالی ثامن الحجج و فرشتگان و امروز در این موضوع که آیا بانک مرکزی به وظیفه خود عمل کرده است یا نه، ابهام وجود دارد.

سخنگوی دستگاه قضا گفت:همین موسسه ثامن الحجج حدود یک میلیون و ۲۶۷ هزار حساب داشته که به تعداد زیادی از حساب‌ها رسیدگی شده و فقط ۵ هزار حساب باقی مانده و کار سنگینی شده است و بانک مرکزی اعلام کرده بازپرداخت حساب‌های بالاتر از ۷۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد را شروع کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در رابطه با پرونده اعدام ۸ داعشی و اینکه وکیل یکی از متهمان در دادگاه اعلام کرده بود که از یک داعشی دفاع نمی‌کند و بعد معلوم شد این فرد داعشی نبود و مشخص شد که این وکیل اصلا پرونده را مطالعه نکرده بود، گفت: شما از کجا می‌دانید این وکیل پرونده را مطالعه نکرده و این استنباط شما است.

وی ادامه داد: وکیل می‌تواند پرونده را بخواند، اما ملزم به خواندن آن نیست و فقط کیفر خواست را می‌خواند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که یکی از نمایندگان مجلس اعلام کرده که پرونده بنیاد شهید و بانک دی به قوه قضاییه ارسال شده است، اما بعد از ۲۰ ماه به آن رسیدگی نشده است، گفت: در رابطه با این موضوع اطلاع ندارم، البته رسیدگی به تحقیق و تفحص‌های مجلس زمان بر است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در رابطه با شکایت توکلی از رئیس بانک مرکزی گفت: پرونده تشکیل و در حال بررسی است، اما هنوز قرار نرسیده است.

وی در رابطه با پلمپ ساختمان‌های حادثه ساز مثل دراکولا گفت: دادستانی قادر به شناسایی تمام ساختمان‌های ناایمن نیست و این امکان ندارد و باید نهاد‌هایی از جمله شهرداری و آتش نشانی آن را اطلاع دهند.

تایید 900 وکیل در پرونده های امنیتی

سخنگوی دستگاه قضا در رابطه با جلوگیری از حضور وکلا در دادگاه گفت: اگر پرونده امنیتی باشد، هر وکیلی نمی‌تواند در دادگاه حاضر شود، مگر اینکه به تایید رئیس قوه قضاییه برسد و امروز در رابطه با پرونده‌های امنیتی، ۹۰۰ وکیل به تایید رئیس قوه قضاییه رسیده‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: تبصره ۴۸ مربوط به مرحله تحقیقات مقدماتی است و مربوط به خود دادگاه نیست.

وی در رابطه با برخورد با قضات متخلف گفت: برای تعدادی از این قضات حکم صادر شده، اما هنوز احکام قطعی نشده است و رئیس قوه قضاییه تاکید کرد که بعد از تایید حکم، اسم و عکس آن‌ها منتشر شود.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید «برخی مسئولان در زمان مسئولیت تخلف می‌کنند و بعد از مسئولیت بازداشت می‌شوند، آیا این نشان دهنده این نیست که نظارت کافی از طرف دستگاه‌های نظارتی و حراست‌ها بر روی کار آن‌ها وجود ندارد؟» پاسخ داد: رئیس جمهور گفته برخی از کارگزاران دولتی اخیرا تخلفاتی انجام داده‌اند و از قوه قضاییه درخواست کرد به صورت ویژه به آن رسیدگی شود.

وی گفت: دستگاه‌های نظارتی کار خود را انجام می‌دهند و ممکن است در دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی افراد فاسد وجود داشته باشند، اما اینکه بگوییم در این دستگاه‌ها فساد سازمان یافته وجود دارد، درست نیست.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با ورود قوه قضاییه به مسئله فروش سوالات امتحانات نظام مهندسی کشاورزی گفت: اگر شکایتی شود، به آن رسیدگی می‌شود و اگر جنبه عمومی پیدا کند، دادستانی کل کشور هم ورود پیدا می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در رابطه با اینکه آیا شرکت‌ شستا، ارز دریافتی را در جای درست اختصاص داده است و یا نه؟، گفت: ما اسم ۶۷ شرکت را که ارز دریافت کردند و اغلب هم تخلف دارند، اعلام می‌کنیم.

ماجرای بدهکار بزرگ بانکی که پول ها را خرج یکی از تیم های فوتبال پایتخت می کند

وی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه امروز در خبرها آمده که «ح.ه» یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شده است. آیا این موضوع صحت دارد؟ و اینکه شما در صحبت‌های خود در جلسات پیشین سیاست برخورد با بدهکاران بانکی را توضیح داده بودید، اما درست است که یک بدهکار بزرگ بانکی با توجه به این سیاست‌ها آزاد شود، اما بجای پس دادن پول بیت المال، پول‌ها را خرج یکی از تیم‌های فوتبال پایتخت کند و اسپانسر آن‌ها در خرید بازیکن و برگزاری جشن قهرمانی شود؟ اگر این شخص پول دارد، چرا بدهی را پرداخت نمی‌کند؟ و اگر پول ندارد، چطور به یک تیم فوتبال میلیاردها تومان کمک نقدی می‌کند؟، گفت: این فرد یکبار بازداشت شده بود و با دادستانی مذاکره و هماهنگ کرده بود که معوقات خود را پرداخت کند، اما این کار را نکرد که مجدد بازداشت شده است و در حال حاضر در حال شناسایی اموال این فرد برای بازپرداخت بدهی‌ها هستیم.

واکنش به اظهارات وزیر اطلاعات

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با صحبت‌های اخیر وزیر اطلاعات گفت: خواهش ما این است که رئیس جمهور به وزیر اطلاعات یک توصیه کند، زیرا وزیر اطلاعات گفته که نباید با مفسدان برخورد جدی شود و ما توقع داریم که وزارت اطلاعات در برخورد با مفسدان پیشتاز باشد.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۱ مهر ۱۳۹۷پرونده «سلطان سکه» و «باقری درمنی» به دیوان عالی کشور رفت
۱۸ مهر ۱۳۹۷سلطان سکه به حکم اعدام اعتراض کرد
۹ مهر ۱۳۹۷راهکار قوه قضائیه برای زندانی نشدن ناتوانان در پرداخت مهریه  
۱ مهر ۱۳۹۷محسنی اژه‌ای در پاسخ به الف: حجم معوقات بانکی کم نشده است؛ برخی بانکها خودشان مقصر هستند/ سیف ممنوع‌الخروج است/ واکنش سخنگو به ادعای احمدی‌نژاد
۲۱ شهریور ۱۳۹۷محمود بهمنی: سلطان سکه را نمی‌شناسم
۱۸ شهریور ۱۳۹۷اژه‌ای: در مورد بازار ارز شاهد سوءتدبیرها بودیم/ از دانه‌ریزها به دانه‌درشت‌هایی مثل عراقچی رسیدیم/وجود نقش‌ آفرینی بیگانگان در تصمیم‌سازی‌ها/نامه وزارت اطلاعات به جهانگیری و... چه بود؟
۱۷ شهریور ۱۳۹۷در اولین جلسه دادگاه «سلطان سکه» چه گذشت؟/ از اقدامات سازمان‌یافته و گردش حساب ۱۴ هزار میلیاردی تا درخواست اشد مجازات برای همه متهمان
۱۷ شهریور ۱۳۹۷جلسه محاکمه «باند مظلومین» آغاز شد
۱۷ شهریور ۱۳۹۷چرا با مفسدان مثل مرحوم خلخالی برخورد نمی‌کنید  
۱۶ شهریور ۱۳۹۷سلطان سکه فردا به اتهام افساد فی الارض محاکمه می شود+جزئیات پرونده
۱۶ شهریور ۱۳۹۷محسنی اژه ای: برخی برای حل مشکلات آدرس غلط می دهند
۴ شهریور ۱۳۹۷از سوی سخنگوی قوه قضائیه منتشر شد/ دستخط مشایی برای عزل وکلایش خطاب به رئیس دادگاه+ عکس

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۳۵۳۱۵۱۸:۱۸:۰۹ ۱۳۹۷/۴/۲۴
به پیشنهاد مشاوران امنیتی اشنا !! وزارت اطلاعات فیلم دستگیری شاخ های اینستاگرامی را به تلویزیون داده و اصرار داشته که برای هشدار و اگاهی خانواده ها ، فوری پخش شود !!! بعد هم اتاق عملیات روانی دولت و‌رسانه های زنجیره ای مامور می شوند همگام با رسانه های فارسی زبان بیگانه ، روی این موضوع مانور گسترده دهند تا رانت ۲۶ هزار میلیاردی اخیر در قضیه تفاوت نرخ ارز که دولتی ها در ان متهم اصلی اند ، به حاشیه رود!! ما مردم هم خوشحال که به به ! عجب دولتی ! به فکر نشاط ما جوانان است !!
بهادری۴۳۵۴۵۴۲۰:۴۱:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۲۴
بانک مرکزی بگوید فلان دلال بازداشتی با ماست قاضی چرا باید قبول کند؟ باید بانک مرکزی هم احضار شود سیف و ... باید بازداشت، محاکمه و اعدام شوند و الا نامه روحانی و حرکات قضاییه فقط نمایش است و بس
ناشناس۴۳۵۷۳۷۰۷:۳۲:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۲۵
اژه ای میگوید سال 91. سال 91 دولت احمدی نژاد در مسند کار بود و نه روحانی
ناشناس۴۳۶۶۳۰۱۷:۱۸:۰۹ ۱۳۹۷/۴/۲۵
خوب نخوندی ناشناس جان. زمان روحانی بوده
ناشناس۴۳۵۶۸۰۰۲:۴۹:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۲۵
اینو خودت تنهایی کشف کردی ؟!!!بنده خدا دولت خطا نکرده همه تقصیرا رو میندازن گردنشو گناهکارش می کنن اونوقت خطای به این بزرگی رخ بده ومنتظر بشینن تو افشا کنی ؟!!
ناشناس۴۳۵۷۳۵۰۷:۳۱:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۲۵
به فرض محال که گفته شما درست باشد. مسوولان صدا و سیما مگر توان نداشتند که این مستند را پخش کردند؟؟
ناشناس۴۳۵۴۷۵۲۱:۲۹:۰۵ ۱۳۹۷/۴/۲۴
پس این افراد که در زمینه دلار وسکه فعالیت داشتند مامور عربستان سعودی نبودند بلکه عوامل بانک مر کزی بودند در بازار
اصفهانی۴۳۵۴۹۱۲۱:۵۱:۰۶ ۱۳۹۷/۴/۲۴
اقای اژه ای فقط اماردادن ومصاحبه کردن مشکل حل نمیشود بگو مفاسد اقتصادی وپرونده های انان به کجا وچه حکمی صادر کرده ایدژه ای وگرنه این امارهای کذب و بعدش تکذیب بدرد خودتان میخورد مردم تشنه عدالت هستند شما تشنه قدرت نمایی اقای اژه ای مفسدین باید رسوا گردند واسامی انان اعلام وحکم دراسرع وقت صادرگردد نه اینکه یک پرونده را بیش از10سال طول یدهید بعد 10سال مردم یادشان برود اصلا این افراد برای چی دستگیرشده اند اقای اژه ای دستگیری این دختر جوان امیدوارم بهانه ای برای فیلترینگ نباشد اخه هروقت یک اقدامی را میخواهید صورت بدهید قبلش اینقدر فضاسازی وتبلیغ منفی انجام میشود وبعد نوبت ائمه جمعه ها میشود روی ان قضیه کارمیکنند ودست اخر فشار بدولت برای فیلترینگ اقای اژه ای شما درحق ملت وبیت المال بدتر جفا را روا میدارید ودم ازعدالت واسلام میزنید ولی عدالتی درکار نیست هیچ بلکه انچه مشهود هست تبعیض و..............................
شاهرخ۴۳۶۴۷۰۱۵:۳۵:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۲۵
فکر می کنم اگه قوه قضائیه بخواد با قدرت کامل و عدالت حقیقی ورود کنه باید کل تیم اقتصادی دولت که تصمیم گیر هستن رو ضربتی با یک جلسه دادگاه بندازه زندان به همراه جزای نقدی در حق مصرف کننده تا هم جلوی این نابسامانی ها گرفته بشه هم عبرت دیگر مدیران بشه و از همه مهمتر محبوب مردم وشامل دعای خیر مردم بشن.......ولی تا بحال به این مهم حتی فکر هم نشد چه برسه عمل......
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 2. نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

 3. تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ با چه راهکاری دولت و مسئولین می‌توانند کشور را از شرایط خطیر کنونی عبور دهند؟

 4. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 5. امشب در سر شوری دارم !

 6. مرگ مشکوک یکی از 15 مظنون قتل خاشقچی

 7. غذای ملی این کشور زیبا «کله پاچه» است  

 8. امیرعبداللهیان: ترور خاشقچی توسط سعودی دور از انتظار نیست

 9. اقدام جدید آلمان علیه عربستان

 10. علت شوره سر چیست؟

 11. پرسپولیسی‌ها فردا ناهار میهمان باقری هستند

 12. تغییرات قیمت ۱۱ گروه کالایی در هفته منتهی به ۲۰ مهر

 13. ضرب‌الاجل ۷۲ ساعته واشنگتن به ریاض

 14. پوتین: روسیه اجازه نداد که دولت سوریه سقوط کند

 15. والی، رئیس امنیت ملی و فرمانده پلیس قندهار کشته شدند

 16. تحقیقات پرونده خاشقچی؛ پلیس ترکیه دو منطقه جدید در استانبول را تفتیش می‌کند

 17. تداوم صدرنشینی پدیده با پیروزی مقابل فولاد

 18. سورپرایز دلار برای نوسان‌گیران

 19. عروس کلاهبردار حساب مادرشوهر را خالی کرد

 20. تئاتر لاکچری؛ خودکرده را تدبیر نیست

 21. چین، ماه مصنوعی می‌سازد!

 22. مرز خسروی برای اربعین امسال بازگشایی نمی‌شود

 23. تصویب طرح تامین امنیت اربعین در کربلای معلی/ ممنوعیت پرواز پهپاد و کواد کوپتر

 24. محبوبیت مخدر شیشه در میان دختران نوجوان

 25. راه‌اندازی نهضت اشتغال در چارچوب اقتصاد مقاومتی

پربحث‌های دیروز

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 3. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 4. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 5. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 6. روایتی تکان دهنده از اموال، ثروت و ساعت کاری برخی وزرای دولت روحانی  

 7. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 8. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 9. رهبر انقلاب: برنامه دشمن، تصویرسازی غلط از ایران؛ در این جنگ پیروز خواهیم شد/ نگاه به غرب و اروپا جز معطل ماندن و منت کشیدن فایده ای ندارد

 10. توضیح سناتور آمریکایی درباره سخنان توهین‌آمیز علیه ایرانی‌ها: جوک گفتم

 11. تغییرات در دولت به نفع لاریجانی؟/ افشانی؛ از تکذیب شنود تا اصرار بر عزل و نصب تا آخرین دقیقه/ توصیه روزنامه اصلاح طلب به جهانگیری

 12. تحریم نفت ایران و گل به خودی دیدنی آمریکایی‌ها

 13. برگ سبز خودرو ببرید، لاستیک بگیرید

 14. واکنش مقتدی صدر به اظهارات ترامپ درباره قتل خاشقچی

 15. چهره متفاوت جوان نخبه در دیدار با رهبر انقلاب  

 16. تلاش بانک مرکزی برای خروج از سوئیفت تا قبل از تحریم‌ آبان/ سامانه‌ دیگری جایگزین می‌شود

 17. شکست زودهنگام برنامه ترامپ برای "صفر شدن صادرات نفت ایران"/ یک "بلوف سیاسی" که نگرفت

 18. چرا فرهنگیان از دعوت به اعتصاب استقبال نکردند؟

 19. چند نفر در ایران از فیلترشکن استفاده می‌کنند؟

 20. دکتراحمد توکلی : این جملات از من نیست

 21. کشتی آرای: کاهش قیمت ارز طلا را ارزان کرد+ قیمت‌ها

 22. سردار جعفری: مرزبانان میرجاوه بیهوش و ربوده شدند/ دشمن با پاسخ سخت و دندان شکن روبرو خواهد شد

 23. واکنش بعیدی‌نژاد به تحریف سخنانش توسط بی‌بی‌سی فارسی + عکس

 24. موشک ضد زره صاعقه+ عکس

 25. دو اقتصاددان: مسئولیت همه پیامدها متوجه سیاست‌گذاران است/ کمبود عرضه عامل اصلی در جهت افزایش قیمت‌ها است

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 4. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 5. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 6. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 7. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 8. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 9. بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟

 10. قدرتمندترین پاسپورت جهان متعلق به کدام کشور است؟

 11. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 12. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 13. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 14. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 15. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 16. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 17. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 18. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 19. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 20. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 21. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

 22. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 23. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 24. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 25. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

گوشی شاپ

پربحث‌های امروز

 1. نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

 2. تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ با چه راهکاری دولت و مسئولین می‌توانند کشور را از شرایط خطیر کنونی عبور دهند؟

 3. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 4. امیرعبداللهیان: ترور خاشقچی توسط سعودی دور از انتظار نیست

 5. درخواست تجمع مقابل منزل خاوری در کانادا

 6. مسئولیت جدید آیت‌الله جنتی در مجلس خبرگان

 7. مدیران آی‌تی خواستار عذرخواهی سناتور آمریکایی به دلیل توهین به نژاد ایرانی شدند

 8. چرا اصلاح‌طلبان با شهردار شدن محسن هاشمی مخالفند؟

 9. کیهان: روحانی تهدید شد! «صبر جهانگیری حدی دارد»

 10. محسنی اژه‌ای: برخی عناصر گمرک در پرونده‌های قاچاق خودرو تحت تعقیب هستند

 11. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 12. توضیحات وزارت علوم درباره جعلی بودن مدرک تحصیلی هاشمی + سند

 13. سکوت و انفعال تحقیرآمیز سفارت ایران در اتریش/ روزه سکوت وزارت‌خارجه ادامه دارد +تصاویر

 14. برای تعدادی از متهمان حادثه تروریستی اهواز قرار صادر شده است

 15. نظر محسن رضایی درباره بررسی CFT و FATF در مجمع تشخیص

 16. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

 17. عضو کمیسیون امنیت ملی: پیوستن ایران به FATF یعنی خود تحریمی

 18. سرلشکر جعفری: نگاه مسئولان کشور به توان داخلی باشد

 19. رهبر انقلاب: وقتی به کوهستان‌های اطراف تهران می‌روم و می‌بینم هیچ‌کس نیست! غصه می‌خورم

 20. عکس دیده نشده از رهبری در اردوی فرهنگی رزمی  

 21. واکنش گسترده رسانه‌های پاکستانی به ربوده شدن مرزبانان ایرانی

 22. پاکستان: گشت‌زنی هوایی برای یافتن مرزبانان ایرانی آغاز شده است

 23. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 24. سفیر ایران در لاهه: حکم دیوان بین المللی دادگستری در مورد رفع تحریمها برای همه کشورها لازم الاجرا است

 25. تیم ضدانقلاب، یار جدیدش را نپذیرفت

پربحث‌های دیروز

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 3. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 4. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 5. رهبر انقلاب: برنامه دشمن، تصویرسازی غلط از ایران؛ در این جنگ پیروز خواهیم شد/ نگاه به غرب و اروپا جز معطل ماندن و منت کشیدن فایده ای ندارد

 6. تغییرات در دولت به نفع لاریجانی؟/ افشانی؛ از تکذیب شنود تا اصرار بر عزل و نصب تا آخرین دقیقه/ توصیه روزنامه اصلاح طلب به جهانگیری

 7. چرا فرهنگیان از دعوت به اعتصاب استقبال نکردند؟

 8. دکتراحمد توکلی : این جملات از من نیست

 9. سردار جعفری: مرزبانان میرجاوه بیهوش و ربوده شدند/ دشمن با پاسخ سخت و دندان شکن روبرو خواهد شد

 10. واکنش بعیدی‌نژاد به تحریف سخنانش توسط بی‌بی‌سی فارسی + عکس

 11. موشک ضد زره صاعقه+ عکس

 12. تجربه نقد و نسیه برجام یکبار دیگر در CFT تکرار نشود/ تصویب «CFT» بدون پند گرفتن از برجام !

 13. دهقان: تیم اقتصادی دولت از نظرات اقتصاددانان حداکثر بهره را ببرد

 14. برای روزنامه‌های «شرق» و «شهروند» کیفرخواست صادر شده است / دستگیری مدیر شرکت ایرتویا

 15. سرنوشت شهردار تهران هفته آینده مشخص می شود

 16. توصیه ویژه رحیم پور ازغدی به مدیران پیر و خسته

 17. من، پاسدار قاسم سلیمانی ...  

 18. جواد لاریجانی: گزارشگران قبلی ایران مانند بلندگوی غرب صهیونی عمل کردند

 19. اظهارات وزیر علوم در دیدار دانشجویان ممتاز و استعدادهای برتر با مقام معظم رهبری

 20. جزئیات دیدار یک ساعته شهردار تهران با لاریجانی

 21. واکنش مسکو به تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

 22. ۵ دلیل حسین موسویان برای شکست طرح ناتو عربی

 23. بازدید وزیر کشور عراق از مرز مهران

 24. نیویورک پست: برای تنبیه عربستان ایران را تقویت نکنید

 25. عباس عبدی:‌عارف هیچگاه گزینه‌ اصلاح‌طلبان نبوده و نخواهد بود

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 4. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 5. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 6. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 7. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 8. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 9. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 10. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 11. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 12. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 13. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 14. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 15. فرصت سوزی دولت در ترمیم کابینه و معرفی وزراء/ خبرهای ناخوشایند از معرفی گزینه های تکراری و ناکارآمد

 16. فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

 17. نقش FATF را در این توصیه نامه نمی‌بینید؟

 18. سامانه پدافند هوایی سعیر+ عکس

 19. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 20. تجمع اعتراضی دانشجویان همزمان با حضور روحانی در دانشگاه تهران + عکس

 21. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 22. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

 23. حواشی تجمع دانشجویان حامی روحانی علیه روحانی در دانشگاه تهران + جزئیات و تصاویر

 24. رهبر انقلاب در جلسه دو ساعت و نیمه با سران قوا: برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال و تورم تصمیم‌های جدی بگیرید

 25. حمله بمب‌گذار انتحاری به سفارت ایران در ترکیه + توضیحات بهرام قاسمی

آخرین عناوین