سپینو-مگنت

ادامه مخالفت ایران با فرصت طلبی عربستان

گروه اقتصادی الف،   3970403074
ادامه مخالفت ایران با فرصت طلبی عربستان

اوپک با روسیه و سایر کشورهای مشارکت‌کننده در توافق کاهش تولید جهانی نفت، روز شنبه موافقت کردند تولیدشان را از ژوییه افزایش دهند و عربستان سعودی وعده داد میزان عرضه را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد اما به رقم خاصی اشاره نکرد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، اوپک با افزایش اندک تولید نفت از ماه آینده موافقت کرد، اما این گروه هدف مشخصی را ارائه نکرده که باعث شده معامله‌گران درباره میزان تولیدی که اضافه خواهد شد در حدس و گمان بماند.

اعضای اوپک در نشست رسمی خود در روز جمعه با افزایش تولید موافقت کرده بودند، اما هدف تولید مشخصی در بیانیه پایانی نشست آنها اعلام نشد.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، درباره میزان نفتی که اوپک به بازار عرضه خواهد کرد، واکنش نشان داد و پس از اعلام تصمیم اوپک در روز جمعه در حساب توییتری خود نوشت: امیدوارم اوپک تولیدش را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. باید قیمت‌ها پایین نگه داشته شود.

آمریکا، چین و هند از تولیدکنندگان نفت خواسته‌اند به منظور جلوگیری از کمبود عرضه که به رشد اقتصادی جهانی لطمه خواهد زد، نفت بیشتری عرضه کنند.

اوپک و غیراوپک پس از ماه‌ها کاهش بالاتر از سهمیه تعیین شده، در بیانیه نهایی خود اعلام کردند که با بازگشت به سطح پایبندی ۱۰۰ درصد میزان عرضه خود را افزایش خواهند داد.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی، اظهار کرد: کشورهای اوپک و غیراوپک احتمالا به اتفاق یکدیگر تولیدشان را یک میلیون بشکه در روز در ماه‌های آینده افزایش خواهند کرد که معادل یک درصد از عرضه جهانی است.

کمیته اوپک و غیراوپک سهمیه تولید جدید را اختصاص می‌دهد

فالح گفت: اوپک و متحدانش تحت توافق افزایش عرضه به میزان یک میلیون بشکه در روز، سقف تولید نفت هر کشوری را بر اساس توانایی آن کشور برای تولید بیشتر تنظیم می‌کنند.

وزیر انرژی عربستان سعودی گفت: تخصیص سهمیه تولید از سوی کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک به ریاست عربستان تعیین خواهد شد. اعضای این کمیته متشکل از شش کشور شامل عربستان سعودی، روسیه، کویت، الجزایر، الجزایر و عمان هستند و بجز ونزوئلا، سایرین ظرفیت تولید شناور دارند.

فالح در کنفرانسی پس از دیدارهای کشورهای اوپک و غیراوپک گفت: این کمیته تخصیص این حجم افزایش میان اعضا را هماهنگ خواهد کرد و به تقاضای رو به رشد در نیمه دوم سال پاسخ می‌دهد تا از داغی بیش از حد بازار جلوگیری کند.

وی اظهار کرد: اگرچه به مواضع سایر اعضای اوپک احترام می‌گذارد اما اصل بزرگتری که وی به آن اهمیت بیشتری می‌دهد، نیازهای بازار است. عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت اوپک است، تولیدش را صدها هزار بشکه افزایش خواهد داد، اما رقم دقیق بعدا تصمیم گرفته خواهد شد.

فالح گفت: ما پیش از آمدن به وین و حضور در این دیدار، تجهیزات آرامکو را بسیج کردیم.

 

وزیر انرژی روسیه: توافق عرضه اوپک منطقی است

وزیر انرژی روسیه روز شنبه با تصمیم اوپک برای افزایش عرضه نفت از طریق کاهش سطح پایبندی بیش از حد خود به توافق کاهش تولید موافقت کرد. الکساندر نواک گفت: این تصمیم مرتبط با پیشنهادهایی بود که در نشست روز پنج‌شنبه کمیته نظارتی اوپک و غیراوپک بررسی شد. تصور می‌کنم که افزایش یک میلیون بشکه‌ای تولید منطقی است.

نواک همچنین اظهار کرد: کشورش در نیمه دوم امسال ۲۰۰ هزار بشکه در روز بر تولیدش اضافه خواهد کرد.

وزیر انرژی روسیه در پاسخ به این‌که تا چه حد فشار دونالد ترامپ در گرفتن این تصمیم برای افزایش عرضه موثر بوده است، گفت: روشن است که ما تحت تاثیر توییت‌های وی قرار نداریم، اما مبنای اقدامات ما بررسی‌های عمیق بازار بوده است.

 

مخالفت ایران با فرصت طلبی عربستان سعودی

ایران که سومین صادرکننده بزرگ اوپک است، پیش از این درخواست ترامپ برای افزایش تولید نفت از سوی اوپک را رد کرده و وی را عامل اصلی افزایش قیمت‌ها با وضع تحریم‌ها علیه ایران و ونزوئلا خوانده بود.

ترامپ در ماه مه ایران را هدف تحریم‌های تازه قرار داد و ناظران بازار انتظار دارند تولید نفت ایران تا پایان سال ۲۰۱۸ به میزان یک سوم کاهش پیدا کند. این به معنای آن است که ایران برخلاف عربستان سعودی، از توافق اخیر برای افزایش تولید سودی نمی‌برد.

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، اظهار کرد: افزایش واقعی تولید به ۵۰۰ هزار بشکه در روز بالغ می‌شود، زیرا عربستان سعودی اجازه ندارد به جای ونزوئلا که تولیدش در ماه‌های اخیر به شدت افت کرده است، نفت بیشتری تولید کند.

وی به آرگوس مدیا گفت: هر کشوری که کمتر از سهمیه خود تولید کرده می‌تواند نفت بیشتری تولید کند در حالی که سایرین چنین اجازه‌ای نخواهند داشت. این به معنای آن است که عربستان سعودی می‌تواند تولیدش را ۱۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد.

اما فالح اظهار کرد: تخصیص دوباره سهمیه‌ها نبایستی دقیق باشد که به معنای آن است که سعودی‌ها می‌خواهند کمبود عرضه ناشی از تولید کمتر دیگران را جبران کنند.

فالح گفت: برخی از این کشورها قادر نخواهند بود تولید ‌کنند و سایرین این کار را خواهند کرد. وی همچنین عنوان کرد: اوپک ممکن است پیش از نشست رسمی بعدی خود که تاریخ آن سوم دسامبر تعیین شده است، یک دیدار فوق‌العاده برگزار کند یا در میزان عرضه خود در سپتامبر که کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک دیدار خواهد کرد، در صورت کاهش بیشتر عرضه جهانی به دلیل تحریم‌های ایران تغییراتی صورت دهد.

اوپک و متحدانش از سال گذشته در پیمانی برای محدودیت‌عرضه به میزان ۱.۸ میلیون بشکه در روز شرکت کرده‌اند.

این تدابیر کمک کرد بازار نفت در ۱۸ ماه گذشته تعادل خود را باز یابد و قیمت‌های نفت از حدود ۲۷ دلار در سال ۲۰۱۶ به حدود ۷۵ دلار در هر بشکه در سال جاری صعود کرد، اما اختلالات غیرمنتظره در ونزوئلا، لیبی و آنگولا کاهش تولید این گروه را در ماه‌های اخیر به حدود ۲.۸ میلیون بشکه در روز رساند.

فالح هشدار داد: جهان در نیمه دوم امسال ممکن است با حداکثر ۱.۸ میلیون بشکه در روز کمبود عرضه روبه‌رو شود.

 

ایران: در صورت پایبندی کشورهای اوپک و غیراوپک میزان عرضه افزایش چندانی ندارد

ایران روز شنبه گفت: اگر اوپک و متحدانش به توافق نفتی به شکل صحیحی پایبند بماند دنیا شاهد عرضه قابل توجهی به بازار نخواهد بود.

حسین کاظم‌پور اردبیلی، نماینده ایران در اوپک، به رویترز گفت: هیچ‌گونه تخصیص مجدد سهمیه تولید در دیدار مشترک تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک در روز شنبه یا دیدار یک روز قبل اعضای اوپک مورد توافق قرار نگرفت.

کاظم‌پور گفت: چنین چیزی وجود ندارد. ممکن است برخی از کشورها چنین اقدامی کنند، اما این برخلاف توافق خواهد بود.

اظهارات مذکور نشان می‌دهد که با وجود دیدار وزیران نفت ایران و عربستان سعودی پیش از آغاز دیدار رسمی اوپک، اختلافات میان این دو کشور همچنان ادامه دارد.

ونزوئلا در ماه‌های اخیر بیش از ۵۰۰ هزار بشکه در روز پایین سهمیه تعیین شده از سوی اوپک، نفت تولید کرده است، اما از دیدگاه ایران، سایر کشورها نباید این کمبود عرضه را پوشش دهند.

کاظم‌پور گفت: آنها نمی‌توانند بیایند و بگویند ونزوئلا ۵۰۰ هزار بشکه در روز تولید کمتری داشته و اکنون که این کشور نمی‌تواند به میزان تعیین شده تولید کند، ما اقدام خواهیم کرد.

وی گفت: اگر کشورها به سهمیه خود پایبند باشند تولید به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز در سه ماه نخست پس از این توافق و ۵۰۰ هزار بشکه در روز در اواخر سال افزایش خواهد یافت که کمتر از یک میلیون بشکه در روز است که از سوی فالح و برخی دیگر از وزیران مطرح شده است.

ایران از اوپک درخواست کرده بود با خواسته رییس جمهور آمریکا برای افزایش عرضه نفت مخالفت کند و استدلال کرده بود که ترامپ با وضع تحریم‌ها علیه ایران و ونزوئلا، عامل افزایش اخیر قیمت‌های نفت بوده است.

به گفته کاظم‌پور، تولید ونزوئلا در سه تا چهار ماه آینده بهبود خواهد یافت که دلیل دیگری برای این است که سایر تولیدکنندگان نباید دست به کار شده و کمبود عرضه دیگران را جبران کنند.

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

همراه کارتبانک آیندهملاصدرا-دی جی ثبتطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. علی کریمی استقلالی شد

 2. رادیو جای تلویزیون را گرفت + عکس

 3. ۶ گام برای رونق تولید و رهایی از مصائب اقتصاد نفتی و رهایی از تحریم‌ها

 4. پنج شگفتی جام جهانی ۲۰۱۸ را بشناسید

 5. صحبت‌های کدخدایی در مورد رد صلاحیت مینو خالقی پس از انتخابات + فیلم

 6. ساز و کارهای جدید برای دریافت ارز دولتی

 7. ترامپ برای دیدار با پوتین وارد فنلاند شد

 8. همیشه دست یک زن در میان است

 9. طرحی جدید برای ایجاد بحران در عراق

 10. توصیه رئیس فیفا: اول از همه هیرو را در آغوش بگیرید

 11. بی‌تدبیری در بازسازی و ناامیدی از آینده در سرپل‌ذهاب

 12. رئیس فدراسیون فوتبال کرواسی: از درون مرده‌ام

 13. ضرب الاجل کی‌روش تمام شد

 14. امضای قرارداد علی کریمی با استقلال در «تایم» همیشگی آبی‌پوشان

 15. چرا مدیر پیام‌رسان سروش، «تلگرام» نصب کرد؟

 16. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 17. برجام اروپایی و پیچیدگی آمریکا

 18. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 19. بیش‌ترین آمار فیلترینگ در کدام کشورهاست؟

 20. شیر کاکائو موثرتر از نوشیدنی ورزشی برای ریکاوری ورزشکاران

 21. سهم بانوان از دفاع مقدس

 22. «فغانی،‌ سخندان و منصوری»؛ قاب ماندگار ایرانی

 23. دانشجویان کارشناسی جدیدالورد "ارز" نمی‌گیرند/ثبت‌نام بیش از ۱۵ هزار نفر برای دریافت ارز

 24. طوفان ووشوکاران ایران در شب پایانی با کسب ۹ طلا/ ایران قهرمان جهان شد

 25. یک استاد دانشگاه:برخی با خصوصی‌سازی‌ منافعشان به خطر می‌افتد

پربحث‌های دیروز

 1. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 2. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 3. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 4. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 5. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 6. نقش ایران در دیدار تاریخی پوتین و ترامپ/ چرخش رئیس جمهور روسیه در قبال تهران به سمت واشنگتن؟

 7. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 8. آقای «خ» کجاست؟

 9. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 10. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 11. همه جور دستگاهی برای مبارزه فساد داریم؛ سامانه‌های پیشگیری جزیره‌ای عمل می‌کنند/افرادی که ارز گرفتند و تخلف کردند قابل ترحم نیستند/دولت هیچ خط قرمزی ندارد

 12. جدول ثابت قطعی برق تهران منتشر شد + جدول

 13. با افزایش دوباره قیمت، سکه به ۲ میلیون و ۸۹۶ هزار تومان رسید + قیمت ارز

 14. تیم اقتصادی دولت باید پاسخگوی مشکلات باشد

 15. افزایش چشمگیر مصرف بنزین از سال ۹۲ + نمودار

 16. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام کرد: مشکلات اقتصادی نتیجه سومدیریت است نه تحریم

 17. حاشیه‌های اهدای جام جهانی؛ اقدام جالب رئیس جمهور کرواسی و اتفاقی که همه را غافلگیر کرد!

 18. محسنی‌اژه‌ای: سلطان سکه "حمید مظلومی" است، او سال ۹۱ هم دستگیر شده بود/ دو برادری که بیست و چند میلیون ارز گرفته‌اند برای واردات کاغذ

 19. گرما ایران را در برمی گیرد / نگرانی از تامین برق ایران در چهارمین هفته تابستان

 20. فروش اقساطی قبر در بهشت زهرا

 21. خبر محسنی اژه‌ای از دستگیری ۵۰ بدهکار بزرگ بانکی

 22. واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پخش مستند بیراهه: پخش این کلیپ با اجازه قاضی نبوده است

 23. یادداشت کیهان؛ اگر مائده دانمارکی بود!

 24. وقتی ما ایرانی ها بدنبال توسعه، بدون کار کردن هستیم

 25. محسنی اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی ۷ میلیون دلار ارز گرفتند/ پرونده شکایت توکلی از سیف تشکیل شده/ در مورد پخش اعترافات در مستند بیراهه از طرف قوه قضاییه دستوری داده نشده است

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. کریمی قدوسی به الف خبر داد؛ خروج سه میلیون و 500 هزار سکه از کشور

 3. یک اشتباه راهبردی در جنجال خانم مائده

 4. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 5. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 6. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 7. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 8. جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

 9. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 10. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 11. جزییات برخورد تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج/ ۱۳ نفر جان باختند/ ۳ روز عزای عمومی در کردستان/ سواستفاده چند آشوبگر + فیلم

 12. توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود/ به جای اینکه یکدیگر را متهم کنیم بهتر است برای مبارزه با فساد همکاری کنیم/ حقوق‌ برخی مدیران غیرقانونی پرداخت می‌شود

 13. اقتصاد مردم بنیان و آفتی به نام افزایش نقدینگی/شاه‌کلید قفل نقدینگی چیست؟

 14. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 15. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 16. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 17. واکنش فضای مجازی به مستند پخش‌شده از رقاص‌های اینستاگرامی/ یکی بر سر «شاخ»ُ بُن می‌برید

 18. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 19. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 20. افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند + عکس

 21. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 22. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 23. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 24. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 25. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

پربحث‌های دیروز

 1. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 2. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 3. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 4. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 5. آقای «خ» کجاست؟

 6. همه جور دستگاهی برای مبارزه فساد داریم؛ سامانه‌های پیشگیری جزیره‌ای عمل می‌کنند/افرادی که ارز گرفتند و تخلف کردند قابل ترحم نیستند/دولت هیچ خط قرمزی ندارد

 7. با افزایش دوباره قیمت، سکه به ۲ میلیون و ۸۹۶ هزار تومان رسید + قیمت ارز

 8. تیم اقتصادی دولت باید پاسخگوی مشکلات باشد

 9. افزایش چشمگیر مصرف بنزین از سال ۹۲ + نمودار

 10. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام کرد: مشکلات اقتصادی نتیجه سومدیریت است نه تحریم

 11. محسنی‌اژه‌ای: سلطان سکه "حمید مظلومی" است، او سال ۹۱ هم دستگیر شده بود/ دو برادری که بیست و چند میلیون ارز گرفته‌اند برای واردات کاغذ

 12. گرما ایران را در برمی گیرد / نگرانی از تامین برق ایران در چهارمین هفته تابستان

 13. خبر محسنی اژه‌ای از دستگیری ۵۰ بدهکار بزرگ بانکی

 14. توکلی: دستور روحانی در برخورد با متخلفان به موقع است/ دولت برای خروج از مشکلات باید تدبیر کند

 15. ایران چگونه می‌تواند آمریکا را با نفت به دردسر بیاندازد؟

 16. قیمت روز مسکن در تهران

 17. سخنگوی دستگاه قضا: فرار متهم موسسه ثامن الحجج صحت ندارد/ شکایت از رئیس بانک مرکزی واصل شده است

 18. بهمنی: سه نرخ رسمی ارز در کشور وجود دارد

 19. خرید و فروش کارت سوخت با قیمت ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان

 20. خرید و فروش کارت سوخت با قیمت 30 تا 50 هزار تومان

 21. واردات نفت کره‌جنوبی از ایران ۴۰ درصد کاهش یافت

 22. رئیس اتاق: تک‌نرخی شدن ارز جواب نداد/نگرانی مردم برای گرانی‌ها به حق است، اما به بازاریان ربطی ندارد

 23. انتقاد از بانک مرکزی برای پنهان‌کاری ارزی سفرهای خارجی

 24. برای خرید پژو ۴۰۵ چقدر باید هزینه کرد؟+جدول

 25. ثبت سفارش واردات کالا با ارز رسمی متوقف شد

پربحث‌های هفته

 1. کریمی قدوسی به الف خبر داد؛ خروج سه میلیون و 500 هزار سکه از کشور

 2. جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

 3. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 4. توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود/ به جای اینکه یکدیگر را متهم کنیم بهتر است برای مبارزه با فساد همکاری کنیم/ حقوق‌ برخی مدیران غیرقانونی پرداخت می‌شود

 5. اقتصاد مردم بنیان و آفتی به نام افزایش نقدینگی/شاه‌کلید قفل نقدینگی چیست؟

 6. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 7. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 8. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 9. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 10. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 11. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 12. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 13. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 14. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 15. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 16. احتمال تجدیدنظر آمریکا درباره تحریم‌های نفتی ایران؛ خریداران زیر بار تحریم‌ها می‌روند؟

 17. هشدار جدی؛ شبکه برق در وضعیت بحرانی قرار گرفت/ رکورد مصرف برق شکست

 18. آقای «خ» کجاست؟

 19. نوبخت: از تحریم‌ها با موفقیت عبور می‌کنیم

 20. مشاور آخوندی: روستایی‌ها بخاطر مسکن مهر چوپانی را رها کردند

 21. نماینده مجلس مطرح کرد؛ جزئیات پاداش ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیاردی دولت

 22. پزشکیان: باید اعلام «جنگ اقتصادی» شود

 23. معاون شریعتمداری: بساط رانت‌ها برچیده می‌شود/احتکارگران پشیمان می شوند/آرامش بازارهای کالا در هفته‌های آینده

 24. ریشه مشکلات کامیونداران کجاست؟

 25. آغاز به کار بازار ثانویه ارز از فردا

آخرین عناوین