ادامه مخالفت ایران با فرصت طلبی عربستان

گروه اقتصادی الف،   3970403074
ادامه مخالفت ایران با فرصت طلبی عربستان

اوپک با روسیه و سایر کشورهای مشارکت‌کننده در توافق کاهش تولید جهانی نفت، روز شنبه موافقت کردند تولیدشان را از ژوییه افزایش دهند و عربستان سعودی وعده داد میزان عرضه را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد اما به رقم خاصی اشاره نکرد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، اوپک با افزایش اندک تولید نفت از ماه آینده موافقت کرد، اما این گروه هدف مشخصی را ارائه نکرده که باعث شده معامله‌گران درباره میزان تولیدی که اضافه خواهد شد در حدس و گمان بماند.

اعضای اوپک در نشست رسمی خود در روز جمعه با افزایش تولید موافقت کرده بودند، اما هدف تولید مشخصی در بیانیه پایانی نشست آنها اعلام نشد.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، درباره میزان نفتی که اوپک به بازار عرضه خواهد کرد، واکنش نشان داد و پس از اعلام تصمیم اوپک در روز جمعه در حساب توییتری خود نوشت: امیدوارم اوپک تولیدش را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. باید قیمت‌ها پایین نگه داشته شود.

آمریکا، چین و هند از تولیدکنندگان نفت خواسته‌اند به منظور جلوگیری از کمبود عرضه که به رشد اقتصادی جهانی لطمه خواهد زد، نفت بیشتری عرضه کنند.

اوپک و غیراوپک پس از ماه‌ها کاهش بالاتر از سهمیه تعیین شده، در بیانیه نهایی خود اعلام کردند که با بازگشت به سطح پایبندی ۱۰۰ درصد میزان عرضه خود را افزایش خواهند داد.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی، اظهار کرد: کشورهای اوپک و غیراوپک احتمالا به اتفاق یکدیگر تولیدشان را یک میلیون بشکه در روز در ماه‌های آینده افزایش خواهند کرد که معادل یک درصد از عرضه جهانی است.

کمیته اوپک و غیراوپک سهمیه تولید جدید را اختصاص می‌دهد

فالح گفت: اوپک و متحدانش تحت توافق افزایش عرضه به میزان یک میلیون بشکه در روز، سقف تولید نفت هر کشوری را بر اساس توانایی آن کشور برای تولید بیشتر تنظیم می‌کنند.

وزیر انرژی عربستان سعودی گفت: تخصیص سهمیه تولید از سوی کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک به ریاست عربستان تعیین خواهد شد. اعضای این کمیته متشکل از شش کشور شامل عربستان سعودی، روسیه، کویت، الجزایر، الجزایر و عمان هستند و بجز ونزوئلا، سایرین ظرفیت تولید شناور دارند.

فالح در کنفرانسی پس از دیدارهای کشورهای اوپک و غیراوپک گفت: این کمیته تخصیص این حجم افزایش میان اعضا را هماهنگ خواهد کرد و به تقاضای رو به رشد در نیمه دوم سال پاسخ می‌دهد تا از داغی بیش از حد بازار جلوگیری کند.

وی اظهار کرد: اگرچه به مواضع سایر اعضای اوپک احترام می‌گذارد اما اصل بزرگتری که وی به آن اهمیت بیشتری می‌دهد، نیازهای بازار است. عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت اوپک است، تولیدش را صدها هزار بشکه افزایش خواهد داد، اما رقم دقیق بعدا تصمیم گرفته خواهد شد.

فالح گفت: ما پیش از آمدن به وین و حضور در این دیدار، تجهیزات آرامکو را بسیج کردیم.

 

وزیر انرژی روسیه: توافق عرضه اوپک منطقی است

وزیر انرژی روسیه روز شنبه با تصمیم اوپک برای افزایش عرضه نفت از طریق کاهش سطح پایبندی بیش از حد خود به توافق کاهش تولید موافقت کرد. الکساندر نواک گفت: این تصمیم مرتبط با پیشنهادهایی بود که در نشست روز پنج‌شنبه کمیته نظارتی اوپک و غیراوپک بررسی شد. تصور می‌کنم که افزایش یک میلیون بشکه‌ای تولید منطقی است.

نواک همچنین اظهار کرد: کشورش در نیمه دوم امسال ۲۰۰ هزار بشکه در روز بر تولیدش اضافه خواهد کرد.

وزیر انرژی روسیه در پاسخ به این‌که تا چه حد فشار دونالد ترامپ در گرفتن این تصمیم برای افزایش عرضه موثر بوده است، گفت: روشن است که ما تحت تاثیر توییت‌های وی قرار نداریم، اما مبنای اقدامات ما بررسی‌های عمیق بازار بوده است.

 

مخالفت ایران با فرصت طلبی عربستان سعودی

ایران که سومین صادرکننده بزرگ اوپک است، پیش از این درخواست ترامپ برای افزایش تولید نفت از سوی اوپک را رد کرده و وی را عامل اصلی افزایش قیمت‌ها با وضع تحریم‌ها علیه ایران و ونزوئلا خوانده بود.

ترامپ در ماه مه ایران را هدف تحریم‌های تازه قرار داد و ناظران بازار انتظار دارند تولید نفت ایران تا پایان سال ۲۰۱۸ به میزان یک سوم کاهش پیدا کند. این به معنای آن است که ایران برخلاف عربستان سعودی، از توافق اخیر برای افزایش تولید سودی نمی‌برد.

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، اظهار کرد: افزایش واقعی تولید به ۵۰۰ هزار بشکه در روز بالغ می‌شود، زیرا عربستان سعودی اجازه ندارد به جای ونزوئلا که تولیدش در ماه‌های اخیر به شدت افت کرده است، نفت بیشتری تولید کند.

وی به آرگوس مدیا گفت: هر کشوری که کمتر از سهمیه خود تولید کرده می‌تواند نفت بیشتری تولید کند در حالی که سایرین چنین اجازه‌ای نخواهند داشت. این به معنای آن است که عربستان سعودی می‌تواند تولیدش را ۱۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد.

اما فالح اظهار کرد: تخصیص دوباره سهمیه‌ها نبایستی دقیق باشد که به معنای آن است که سعودی‌ها می‌خواهند کمبود عرضه ناشی از تولید کمتر دیگران را جبران کنند.

فالح گفت: برخی از این کشورها قادر نخواهند بود تولید ‌کنند و سایرین این کار را خواهند کرد. وی همچنین عنوان کرد: اوپک ممکن است پیش از نشست رسمی بعدی خود که تاریخ آن سوم دسامبر تعیین شده است، یک دیدار فوق‌العاده برگزار کند یا در میزان عرضه خود در سپتامبر که کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک دیدار خواهد کرد، در صورت کاهش بیشتر عرضه جهانی به دلیل تحریم‌های ایران تغییراتی صورت دهد.

اوپک و متحدانش از سال گذشته در پیمانی برای محدودیت‌عرضه به میزان ۱.۸ میلیون بشکه در روز شرکت کرده‌اند.

این تدابیر کمک کرد بازار نفت در ۱۸ ماه گذشته تعادل خود را باز یابد و قیمت‌های نفت از حدود ۲۷ دلار در سال ۲۰۱۶ به حدود ۷۵ دلار در هر بشکه در سال جاری صعود کرد، اما اختلالات غیرمنتظره در ونزوئلا، لیبی و آنگولا کاهش تولید این گروه را در ماه‌های اخیر به حدود ۲.۸ میلیون بشکه در روز رساند.

فالح هشدار داد: جهان در نیمه دوم امسال ممکن است با حداکثر ۱.۸ میلیون بشکه در روز کمبود عرضه روبه‌رو شود.

 

ایران: در صورت پایبندی کشورهای اوپک و غیراوپک میزان عرضه افزایش چندانی ندارد

ایران روز شنبه گفت: اگر اوپک و متحدانش به توافق نفتی به شکل صحیحی پایبند بماند دنیا شاهد عرضه قابل توجهی به بازار نخواهد بود.

حسین کاظم‌پور اردبیلی، نماینده ایران در اوپک، به رویترز گفت: هیچ‌گونه تخصیص مجدد سهمیه تولید در دیدار مشترک تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک در روز شنبه یا دیدار یک روز قبل اعضای اوپک مورد توافق قرار نگرفت.

کاظم‌پور گفت: چنین چیزی وجود ندارد. ممکن است برخی از کشورها چنین اقدامی کنند، اما این برخلاف توافق خواهد بود.

اظهارات مذکور نشان می‌دهد که با وجود دیدار وزیران نفت ایران و عربستان سعودی پیش از آغاز دیدار رسمی اوپک، اختلافات میان این دو کشور همچنان ادامه دارد.

ونزوئلا در ماه‌های اخیر بیش از ۵۰۰ هزار بشکه در روز پایین سهمیه تعیین شده از سوی اوپک، نفت تولید کرده است، اما از دیدگاه ایران، سایر کشورها نباید این کمبود عرضه را پوشش دهند.

کاظم‌پور گفت: آنها نمی‌توانند بیایند و بگویند ونزوئلا ۵۰۰ هزار بشکه در روز تولید کمتری داشته و اکنون که این کشور نمی‌تواند به میزان تعیین شده تولید کند، ما اقدام خواهیم کرد.

وی گفت: اگر کشورها به سهمیه خود پایبند باشند تولید به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز در سه ماه نخست پس از این توافق و ۵۰۰ هزار بشکه در روز در اواخر سال افزایش خواهد یافت که کمتر از یک میلیون بشکه در روز است که از سوی فالح و برخی دیگر از وزیران مطرح شده است.

ایران از اوپک درخواست کرده بود با خواسته رییس جمهور آمریکا برای افزایش عرضه نفت مخالفت کند و استدلال کرده بود که ترامپ با وضع تحریم‌ها علیه ایران و ونزوئلا، عامل افزایش اخیر قیمت‌های نفت بوده است.

به گفته کاظم‌پور، تولید ونزوئلا در سه تا چهار ماه آینده بهبود خواهد یافت که دلیل دیگری برای این است که سایر تولیدکنندگان نباید دست به کار شده و کمبود عرضه دیگران را جبران کنند.

 

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. قائم مقام سایپا؛ مدیری با 5 شغل+ عکس

 2. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 3. ماجرای اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه؛ داستان غم انگیز تولید و خصوصی سازی

 4. واعظی: مردم را نسبت به آینده نااُمید نکنیم

 5. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 6. جاذبه‌ای به نام توالت! / عکس‌هایی از توالت‌های برتر جهان

 7. گران‎فروشی ۵۰درصدی قطعات خودرو در بازار/ قطعه ۷۵۰ هزار تومانی ال۹۰ را ۱.۵ میلیون می فروشند

 8. طرح جدید ارزی مجلس برای حمایت از اقشار کم‌درآمد + متن طرح

 9. مایلی‌کهن: قهرمانی جهان با کی‌روش هم بی‌ارزش است/فکر می‌کند تیم ملی خانه خاله است!

 10. دستورالعمل جنجالی بانک مرکزی ابلاغ شد + جزئیات

 11. کارگران پست کانادا و کارگران هفت تپه ی ایران

 12. بایدها و نبایدهای مهم هنگام خرید موبایل

 13. «نیشکر هفت تپه» ورژن به‌روز شده «رشت الکتریک»  

 14. نقل قول مطهری از نظر وزیر اطلاعات درباره حناچی

 15. شکایت از قالیباف بخاطر عملکردش!  

 16. اسامی رسمی نامزدهای برترین‌های آسیا اعلام شد/ بیرانوند نیست

 17. سکته صهیونیست‌ها در غزه

 18. ۱۲ اشتباه نابخشودنی در نگارش پروپوزال و پایان نامه دکتری

 19. صدرالسادتی، روحانی پرحاشیه دستگیر شد

 20. دیدار وزرای امور خارجه ایران و انگلیس  

 21. ایرادهای وارده به طرح نظام انتخاباتی استانی

 22. حق با آقای ظریف است!

 23. زنی پس از ۷۱ سال صاحب شناسنامه شد

 24. شرکت ملی پخش اعلام کرد؛ تحویل بنزین فقط با کارت سوخت

 25. ترافیک سنگین اکران با اضافه شدن دو فیلم دیگر

پربحث‌های دیروز

 1. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 2. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 3. قیمت پراید و تیبا در سوریه؛ ۱۳۲ تا ۱۴۰ میلیون تومان!

 4. دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF/ پنج سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید

 5. حاشیه های مراسم ختم سلطان سکه

 6. بزرگترین عامل پولشویی در کشور  

 7. رشد قیمت سکه و ارز + جدول

 8. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 9. انتصابات لحظه‌آخری در شهرداری تهران و لزوم ورود نهادهای نظارتی/ اصلاح‌طلبان و دولت روحانی؛ خودکرده را تدبیر نیست/ قالیباف به‌دنبال ریاست مجلس آینده؟

 10. ظریف: نوار اظهاراتم درباره پولشویی وجود دارد

 11. «سلطان»ها، منقرض نمی شوند! 

 12. فساد سازمان‌یافته در مسیر واردات خودرو و مطالبه عمومی برای برخورد با تخلفات/ قوه قضائیه نتیجه پرونده ثبت سفارش خودرو را اعلام کند

 13. آیا ایران پولشویی می‌کند؟

 14. اعلام میانگین «حقوق» فرهنگیان و «تسهیلات بانکی» پرداختی به آنها

 15. پاسخی به ادعای عجیب عضو مجمع تشخیص درباره تصویب CFT

 16. آخرین وضعیت پرونده‌های حسین فریدون، مهدی جهانگیری و جواد لاریجانی

 17. ما عادت می‌کنیم لطفا شما عادت نکنید

 18. بابا کشاورز بود.. الان شده شهید مدافع حرم  

 19. وزیر کار: مردم ما تلاش خالصانه مسئولان دلسوز را می‌بینند/ امتحان خوبی در ایام تحریم پس ندادیم

 20. احتمال افزایش قیمت سوخت بالا رفت

 21. «ایران مال» مقصد جدید گردشگران ایرانی می‌شود/ دبی مال ، برج العرب و آبنمای برج خلیفه را فراموش کنید!

 22. اظهارات اخیر ظریف باعث شادمانی ترامپ و همفکرانش شد

 23. جابجایی مدیران مثل دانه‌های تسبیح در پُست‌ها  

 24. استیضاح وزرای خارجه و آموزش و پرورش در مجلس

 25. ماجرای زمین‌های ده ونک؛ از روایت تا واقعیت مالکیت زمین‌های اطراف دانشگاه الزهرا

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 6. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 7. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 8. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 9. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 10. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 11. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 12. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 13. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 14. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 15. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 16. فاتحه تهران را بخوانیم

 17. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 18. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 19. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 20. تیم اقتصادی با اقدامات خود دولت را به انحراف برد/ نیلی در تشدید مشکلات اقتصادی نقش داشت و امروز به بن‌بست رسیده‌ است

 21. در پاسخ به حرفهایِ تکراریِ حسن عبّاسی

 22. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 23. ولی‌الله سیف: شوک ارزی پیش‌بینی شد ولی تدبیر نشد/ در طول مسوولیتم چندین بار استعفا و تقاضای کناره‌گیری کردم

 24. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

 25. اعدام مظلومین زنگ خطر را برای مقصران بزرگ عرضه سکه و دلار به صدا در آورد!

پربحث‌های امروز

 1. قائم مقام سایپا؛ مدیری با 5 شغل+ عکس

 2. ماجرای اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه؛ داستان غم انگیز تولید و خصوصی سازی

 3. گران‎فروشی ۵۰درصدی قطعات خودرو در بازار/ قطعه ۷۵۰ هزار تومانی ال۹۰ را ۱.۵ میلیون می فروشند

 4. دستورالعمل جنجالی بانک مرکزی ابلاغ شد + جزئیات

 5. شرکت ملی پخش اعلام کرد؛ تحویل بنزین فقط با کارت سوخت

 6. افزایش قیمت طلا در بازار جهانی

 7. مالکان خودرو و موتورسیکلت فاقد کارت سوخت برای دریافت کارت جدید ثبت نام کنند/ سوختگیری فقط با استفاده از کارت سوخت

 8. واکنش سایپا به یک خبر

 9. تخلف ۲۵۰ میلیاردی صندوق کارآفرینی امید

 10. قیمت امروز خرید دلار در بانک‎ها

 11. نامه اعتراضی مرغداران به رئیس‌جمهور

 12. قیمت نفت در آستانه ۶۸ دلاری شدن

 13. از بازار لوازم خانگی چه خبر؟

 14. رشد نقدینگی دلایل سیاسی دارد؟

 15. بازار نفت ۱۸۰ درجه می‌چرخد؟

 16. بایدها و نبایدهای مهم هنگام خرید گوشی

 17. افزایش ۲۰ درصدی حقوق پاسخگوی هزینه‌های زندگی نیست

 18. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 19. همتی خبر داد: راه‌اندازی بازار معاملات آزاد نقدی و حواله ارزی در آینده نزدیک + عکس

 20. صنایع لبنی برای جلوگیری از ورشکستگی قیمت را افزایش دادند

 21. افت ۳۶ درصدی تجارت ۳ عضو اروپایی برجام با ایران پس از بازگشت تحریم‌ها

 22. جدیدترین بازار قیمت مسکن/ احتمال سرایت رکود بازار به سال ۹۸

 23. نماینده کارگران: کارفرمایان با تورم هزینه‏‎ها را جبران کردند ولی سُفره کارگران نصف شد

 24. برآوردی از دخل‎وخرج دولت در سال۹۸ و ۲ راهکار جدید تامین کسری/دلار در بودجه ۹۸ چند؟

 25. مطالبات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه تا پایان هفته پرداخت می‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 2. قیمت پراید و تیبا در سوریه؛ ۱۳۲ تا ۱۴۰ میلیون تومان!

 3. حاشیه های مراسم ختم سلطان سکه

 4. بزرگترین عامل پولشویی در کشور  

 5. رشد قیمت سکه و ارز + جدول

 6. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 7. «سلطان»ها، منقرض نمی شوند! 

 8. فساد سازمان‌یافته در مسیر واردات خودرو و مطالبه عمومی برای برخورد با تخلفات/ قوه قضائیه نتیجه پرونده ثبت سفارش خودرو را اعلام کند

 9. آیا ایران پولشویی می‌کند؟

 10. احتمال افزایش قیمت سوخت بالا رفت

 11. «ایران مال» مقصد جدید گردشگران ایرانی می‌شود/ دبی مال ، برج العرب و آبنمای برج خلیفه را فراموش کنید!

 12. پیام ورود طیب‌نیا به شورای پول و اعتبار چیست؟

 13. مسعود نیلی: آبان سال گذشته استعفا دادم/ از اردیبهشت ماه در جلسات شرکت نکردم/ شرایط سخت اقتصادی عامل استعفایم نبوده است

 14. تخلفات گسترده در سهمیه ­بندی گندم یزد

 15. نرخ خرید دلار در بانک‌ها + قیمت ارز مسافرتی

 16. قیمت روز انواع خودرو در بازار + جدول

 17. سرانه مصرف آب در ایران ۲ برابر آلمان / مدیریت مصرف در کشورهای پر آب

 18. بازار مسکن چه زمانی به ثبات می‌رسد؟

 19. رئیس برنامه جهانی غذا: جامعه جهانی باید در خصوص یمن شرمگین باشد

 20. آخرین تصمیمات درباره بازگشت کارت سوخت

 21. تصمیم نمایندگان درباره عوارض خروج از کشور

 22. موشکافی چالش‌های بازار سرمایه و بررسی ابهامات سهام‌داران با شاپور محمدی

 23. اعزام تیمی از وزارت کار برای رسیدگی به مشکلات کارگران هفت تپه

 24. جزئیات دیدار رئیس‌جمهور عراق و شاه عربستان

 25. در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی کلیات لایحه بودجه ۹۸ بررسی شد

پربحث‌های هفته

 1. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 2. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 3. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 4. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 5. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 6. تیم اقتصادی با اقدامات خود دولت را به انحراف برد/ نیلی در تشدید مشکلات اقتصادی نقش داشت و امروز به بن‌بست رسیده‌ است

 7. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 8. ولی‌الله سیف: شوک ارزی پیش‌بینی شد ولی تدبیر نشد/ در طول مسوولیتم چندین بار استعفا و تقاضای کناره‌گیری کردم

 9. اعدام مظلومین زنگ خطر را برای مقصران بزرگ عرضه سکه و دلار به صدا در آورد!

 10. قیمت پراید و تیبا در سوریه؛ ۱۳۲ تا ۱۴۰ میلیون تومان!

 11. ۳ مدیر ارشد «بانک رفاه» ۱ میلیارد تومان حقوق و مزایا ناخالص گرفتند! + سند

 12. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 13. بازار خودرو و فرصتی بی‌نظیر برای وزارت صنعت/ قیمت بازاری خودرو سقوط خواهد کرد؟

 14. پیشنهاد افزایش ۲۰درصدی حقوق کارگران در سال ۹۸

 15. حاشیه های مراسم ختم سلطان سکه

 16. بزرگترین عامل پولشویی در کشور  

 17. ۱۰۰ نفر با مدرک غیرمرتبط در شستا/ از تعارض منافع تا ژن‌های خوب در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار را بشناسیم

 18. قائم مقام سایپا؛ مدیری با 5 شغل+ عکس

 19. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 20. رشد قیمت سکه و ارز + جدول

 21. بازگشت تحریم‌ها و افراد خوش باور به غرب/ چرا از اشتباهات گذشته درس نمی‌گیریم؟

 22. نعمتی: واقعیت این است که تحریم‌ها اثر چندانی نخواهد داشت

 23. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 24. سقوط قیمت دلار به مرز ۱۲ هزار تومان

 25. تصاویر منتشر شده از لحظاتی قبل از اعدام سلطان سکه  

آخرین عناوین