وقتی جلسات مبارزه با مفاسد اقتصادی از یادها می‌رود

گروه اقتصادی الف،   3970321057 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
وقتی جلسات مبارزه با مفاسد اقتصادی از یادها می‌رود

جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بی‌توجهی ریاست این ستاد، ۸ ماهی است که به خواب عمیقی فرو رفته است.

فساد اقتصادی از جمله عواملی است که عمیق تر شدن آن، اقتصاد کشور را دچار بحران‌ها و التهابات غیرقابل جبرانی می‌کند.

پیدایش این آسیب اقتصادی، بیماری را به سیستم اداری کشورها القا می‌کند که لازم به ذکر است، این امر در تمام کشورها قابل لمس است و تنها تفاوت موجود میان آنها به میزان عمق، شدت و مقابله با این عارضه باز می‌گردد. برای پیشگیری از ابتلای اقتصاد به این نوع بیماری، کشورها با اتکا به سازمان‌های نظارتی خود دست به تشکیل هیئت‌ها و ستادهای مبارزه با مفاسد اقتصادی زده‌اند.

در ایران با دستور رهبر انقلاب به قوای سه گانه، این ستاد در اردیبهشت سال 80 تشکیل شد. رهبر انقلاب اسلامی در فرمان خود به قوای سه‌گانه آورده اند: «خشکانیدن ریشه‌ فساد مالی و اقتصادی و عمل قاطع و گره‌گشا در این باره، مستلزم اقدام همه جانبه به‌وسیله‌ قوای سه‌گانه مخصوصاً دو قوه‌ مجریه و قضائیه است.»

مسئولیت اداره این ستاد به معاونان اول سه قوه محول شد که ساختار آن متشکل از معاونان اول سه قوه، وزرای اطلاعات، دادگستری، اقتصاد و امور دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، رئیس دیوان محاسبات، دادستان تهران و سرپرست دادسرای ویژه امور اقتصادی، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به‌عنوان اعضای ناظر و دبیر این ستاد تشکیل شده است.

با تشکیل ستاد و برگزاری جلسات به صورت دو هفته یکبار، بررسی معضلات کلان در اقتصاد کشور نظیر حقوق‌های نجومی برخی مدیران، مبارزه با رشوه، املاک نجومی و واردات قاچاق از مبادی رسمی با جدیت خاصی دنبال می‌شد.

اما این روند در انتهای دولت یازدهم با اختلال و در واقع تعطیلی موقت روبه‌رو شد که واکنش بسیاری از نمایندگان را در برداشت. حال 8 ماه از آخرین جلسه "ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی" به ریاست معاون اول رئیس جمهور می‌گذرد و ستاد به خواب عمیقی فرو رفته است که بی‌توجهی مسئولان مربوط به این موضوع زمینه را با توجه به شرایط اقتصادی موجود، برای رشد مفسدان و متخلفان فراهم می‌کند.

در واقع صریحاٌ باید گفت که راه ایجاد ثبات و رشد اقتصاد در یک کشور، پیشگیری از بروز و ظهور مفسدان و یا درمان بیماری‌های اقتصادی است. چه بسا که این روزها اقتصاد ایران به بیمارهای جزئی مختلفی مبتلا شده است به طوری که رئیس جمهور نیز در این باره می‌گوید:« اقتصاد کشور نیازمند جراحی بزرگی است.»

دلایل جهانگیری درباره عدم برگزاری جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی!

در راستای پیگیری‌های مداوم رسانه‌ها مبنی بر زمان برگزاری جلسات این ستاد، چندی پیش اسحاق جهانگیری رئیس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در توجیه این امر می‌گوید: در زمان خودش توضیح می‌دهم که چرا در این مدت جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را تشکیل ندادم، البته امیدوارم نخستین جلسه این ستاد پس از مدت‌ها تعطیلی در ماه جاری( ۹۷/۲/۳ ) تشکیل و بحث‌های جدی پیرامون آن مطرح شود.

این‌ها سخنان رئیس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص برگزاری جلسات در سال 97 بود که به عنوان کور سوی امید برای اعضای ستاد تلقی می‌شد.

عزت‌الله یوسفیان مولا، عضو ناظر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت‌وگویی، از اعلام آمادگی ستاد برای برگزاری جلسه در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: برخی مسئولان دفتر معاونت اول رئیس جمهور برای برگزاری جلسه در ماه مبارک رمضان با ما تماس گرفتند و ما نیز موافقت خود را در این باره اعلام کردیم اما در حال حاضر تنها چند روز به پایان ماه رمضان باقی مانده است و هیچ خبری از برگزاری این جلسات نیست.

وی در خصوص تعداد جلساتی که این ستاد برگزار کرده است، بیان کرد: این ستاد در سال گذشته تنها دو جلسه برگزار کرد، این در حالی است که پیش از این هر دو هفته یک بار جلسات ستاد برگزار می‌شد.

عضو ناظر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به اهمیت تشکیل این ستاد اظهار کرد: وظیفه بنده به عنوان عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گزارش کمبودها، نقص‌ها و نتایج مهم این جلسات به رئیس مجلس است. اما متاسفانه جلساتی برگزار نمی‌شود که گزارشی داده شود.

یوسفیان مولا افزود: در این باره چند ماه اخیر نامه‌ای به آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر اوضاع اسفناک ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تنظیم و ارسال کردم. وی نیز قول جدی جهت بررسی این موضوع را به ما دادند اما در آخر باید منتظر دعوت رسمی از جانب دفتر معاون اول رئیس جمهور برای برگزاری جلسات باشیم.

وی خاطر نشان کرد: وجود فساد در تمام نظام‌های اقتصادی دنیا امری انکار نشدنی است، اما نحوه مدیریت مبارزه با این موضوع موفقیت کشورها را به رخ جهانیان می‌کشد و بعضا مشاهده می‌کنیم کشورهایی که از لحاظ منابع مالی حتی یک دهم منابع ما را ندارند چطور موفق هستند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون دو بار با آقای جهانگیری حضوری صحبت کرده‌ام که قول برگزاری منظم جلسات را به ما دادند ولی محقق نشد و متاسفانه باید بگویم که از برگزاری این جلسات دیگر ناامید شده‌ایم.

نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خطر بلاتکلیف ماندن این جلسات گفت: بازماندن این پرونده نوعی ایجاد فضای امن و بی‌خطر برای مفسدان اقتصادی است، در واقع زمانی که فرد متخلف نظارت و قوانین جدی را نمی‌بیند به کار خود ادامه می‌دهد.

گفتنی است؛مفسدان و سودجویان اقتصادی این روزها بازار ارز کشور را با دلالان و واردات غیررسمی (قاچاق) نشانه گرفته‌اند و عدم نظارت بر این موضوع به بازارهای مختلف کشور آسیب جدی را وارد خواهد کرد در نتیجه با نوسانات بی سابقه ای مواجه می شویم.

جالب توجه است که اسحاق جهانگیری چندی پیش از گسترش فساد در دستگاه‌های اداری کشور ابراز تاسف کرد و گفت: از میزان فساد در ادارت مطلع هستم و می دانم تا چه حدی در سیستم اداری نفوذ پیدا کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران این امر قابل تامل است؛ چرا مسئولان مربوط با وجود مطلع بودن از میزان فساد در دستگاه ها هنوز برای برگزاری جلسات و پیگیری‌های جدی مفاسد اقتصادی روزه سکوت گرفته اند و از برگزاری آن حرفی به میان نمی آورند؟ در حالی که با دقیق شدن به میزان واردات غیررسمی، قاچاق ارز و رشد بی رویه سودجویان بازار سرمایه می توان به میزان اهمیت این ستاد در نظام اقتصادی کشور پی برد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۶ شهریور ۱۳۹۷تشکیل جلسه شورای اقتصاد با حضور جهانگیری
۲۲ شهریور ۱۳۹۷آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!
۲۱ شهریور ۱۳۹۷عبدی در واکنش به اظهارات وزیر بهداشت: چطور زمانی که نیاز به رای مردم دارند این صحبت‌ها مطرح نمی‌شود
۲۰ شهریور ۱۳۹۷جهانگیری: تحریم‌ها تاثیر بسیار زیادی داشته است/ در شرایط دشوار و خطیری هستیم
۱۹ شهریور ۱۳۹۷جهانگیری: امروز راهکار اقتصاد سیاسی است
۱۹ شهریور ۱۳۹۷حضور جهانگیری و وزیر علوم بر مزار شهدای گمنام دانشگاه علم و صنعت
۱۸ شهریور ۱۳۹۷نماینده مجلس: طرح مبارزه با مفاسد در دستور کار قرار گیرد
۱۸ شهریور ۱۳۹۷قاضی پرونده‌های مفاسد اقتصادی: به دانه درشت‌ها هم می‌رسیم
۱۷ شهریور ۱۳۹۷تفویض اختیار امضای تفاهمنامه ایران و کشورهای خزر به وزارت راه
۱۵ شهریور ۱۳۹۷دلیل از دستور کار خارج شدن طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی
۱۴ شهریور ۱۳۹۷طرح «تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی» از دستور کار مجلس خارج شد
۱۳ شهریور ۱۳۹۷جهانگیری: عراق به تامین حقابه هورالعظیم پایبند باشد

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

مجید عبد یزدان خمره تاب۳۸۱۱۱۲۱۱:۱۹:۰۷ ۱۳۹۷/۳/۲۱
اگر با قاطعیت با فساد مبارزه میشد وضع اینطور نبود تازه الان پس از گذشت 5 سال حکم فساد بزرگ برادران ر صادر شد در حالی که بسیاری از مفسدین بانکی این پرونده به پست های بالاتر رفته و تعدادی نیز بازنشسته شدند فقط باید گفت زکی و علی برکت الله
ناشناس۳۸۱۲۳۲۱۲:۲۷:۲۹ ۱۳۹۷/۳/۲۱
مجازات ها بازدارنده نیست و زمان رسیدگی به فساد ها زیاد است کافی است برای کوچکتریندفساد حکم اعدام بگذارید شاهد کاهش فسادها خواهیم بود
ناشناس۳۸۱۱۲۵۱۱:۲۵:۰۴ ۱۳۹۷/۳/۲۱
در همین چند ماهی که جلسات تشکیل نشده چندین فساد عظبم خودرویی صورت گرفته و چندین هزار میلیارد تومان رانت گیر عوامل فساد امده است از جمله فساد ورود 34 هزار دستگاه غیر قانونی خودرو
ناشناس۳۸۱۴۲۹۱۴:۱۳:۵۶ ۱۳۹۷/۳/۲۱
پارسال همه ماشینهای وارداتی مونده بود رو دست فروشنده ها و دلالها و ژنهای خوب که ارز دارویی رو صرف واردات ماشین میکردن . دولت یک شبه اومد سایت ثبت سفارش رو بست و بعد از چند ماه که بازش کرد قیمتها چند صد میلیون اضافه شده بود !!! چند تا دلال ، چند تا ژن خوب ، چند تا دزد ، چند تا بی وجدان از این جنایت دولت سود بردن ؟؟؟ اگر دولت میخواست ، میتونست با فساد مبارزه کنه ، اما نمیخواد . چرا ؟؟؟!!!
ناشناس۳۸۱۶۷۷۱۶:۳۶:۲۱ ۱۳۹۷/۳/۲۱
پس معلوم شد چرا جلسات برگزار نمیشه گویا دوستان جای دیگه ای دستشون بند بوده چه مظلومیتی...
محسن۳۸۱۱۵۹۱۱:۴۴:۰۳ ۱۳۹۷/۳/۲۱
یعنی واقعا از داداش مهدی جهانگیری توقع مبارزه با مفاسد اقتصادی رو دارید؟؟؟ساده هستید!
مهدي۳۸۱۱۸۰۱۱:۵۳:۲۷ ۱۳۹۷/۳/۲۱
فساد همیشه متعلق به دولت قبله چون دولت در حال کار خودشو پاکدامن میدونه بیشتر درگیر گذشته هست این چهل ساله در کشور ما مرسومه باید منتظر بود دولتی بعد روحانی پیگیر فسادهای اتفاق افتاده این دولت باشه ضمن اینکه این جلسات تا الان هیچ منفعتی نداشته چون فساد رو مردم عادی انجام نمیدن افرادی درون دولتها انجام میدن و این افراد مطمعا انقدر اعمال نفوذ در اینجور جلسات دارند که مصوباتشو بی اعتبار کنند
جلالی۳۸۱۱۹۵۱۱:۵۸:۴۹ ۱۳۹۷/۳/۲۱
مگر حتما باید ریس حضور داشته باشد تا جلسات تشکیل شود پس مصلحت کشور چه میشود شاید ایشان به دلیل فساد برادرشان رویشان نشود به این جلسات بیاید تکلیف کشور چیست واقعا این دولت نوبرش را اورده
ناشناس۳۸۱۳۵۳۱۳:۳۵:۳۸ ۱۳۹۷/۳/۲۱
متاسفانه همین چوری هست
تبریزی۳۸۱۲۱۰۱۲:۱۰:۱۶ ۱۳۹۷/۳/۲۱
والا به عنوان مقایسه فکر کردم ببینم من می تونم خودم با خودم مبارزه کنم؟ هر چی فکر کردم دیدم نه نمی شه.
ناشناس۳۸۱۲۴۷۱۲:۳۷:۱۲ ۱۳۹۷/۳/۲۱
یاد جمله اقای جهانگیری در مناظرات افتادم که میگفت مردم شما یادتون نمیاد . اره واقعا دیگه یادمون نمیاد مسئول سالم و الوده نشده رو ، چه خودش چه اطرافیانش رو .
ناشناس۳۸۱۵۱۶۱۵:۰۴:۴۰ ۱۳۹۷/۳/۲۱
اون یه نفر چرا منفی میده مگه نگفته
ناشناس۳۸۱۳۵۲۱۳:۳۴:۵۶ ۱۳۹۷/۳/۲۱
خسته نباشن جناب توکلی. واقعا شما خیلی مبارز خستگی ناپذیری هستی.
ناشناس۳۸۱۳۵۸۱۳:۳۹:۵۳ ۱۳۹۷/۳/۲۱
«فاستعملهم اختباراً و لا تستعملهم محاباه و اثره؛ آنان را بر اساس خبرویت و شایستگی به کار بگمار و از روی روابط و امتیازهای نابجا، آنان را به کار نگیر!»
ناشناس۳۸۱۶۵۸۱۶:۲۵:۵۷ ۱۳۹۷/۳/۲۱
مبارزه با فساد اقتصادی در ایران ، به خواب عمیق فرو نرفته بلکه چند ده سال است که در وضعیت " کماء مطلق بدون بازگشت " بسر میبرد پس .............
حامد۳۸۱۷۴۱۱۷:۱۰:۵۷ ۱۳۹۷/۳/۲۱
امان از برادران نا خلف !
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ ۲ تروریست کشته شدند/ شهادت نیروهای سپاه + عکس و فیلم

 2. یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست/ پیشنهاد ترامپ برای مذاکره صادقانه نیست/ایران تسلیم تحریم نمی‌شود

 3. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 4. علیزاده: دخالت دادن BBC و من‌وتو در مسائل داخلی ایران، قاجاری‌کردن سیاست است

 5. کدام نمایندگان هنوز به کمپین شفافیت آرا نپیوسته‌اند؟ جدول و گرایش سیاسی

 6. سپاه خوزستان: عوامل تروریستی حمله کننده به رژه اهواز متلاشی شدند

 7. اولین آمار از شمار مجروحان حمله تروریستی به رژه اهواز/ شهادت تعدادی از نیروهای سپاه

 8. فیلم واضح از تیراندازی شدید به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 9. روحانی سالروز استقلال ارمنستان را تبریک گفت

 10. هلاکت دو تروریست حمله به رژه اهواز/ یک نفر دستگیر شد

 11. اپرای عاشورا به روی صحنه می‌رود

 12. تعداد چک‌های برگشتی کاهش یافت

 13. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاهوازیه" هستند

 14. بهانه صدام برای شروع جنگ تحمیلی علیه ایران چه بود؟

 15. حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 16. بیماری پوستی عامل افزایش ریسک آلزایمر تا ۲۵ درصد

 17. وال استریت ژورنال: چین مذاکره تجاری با آمریکا را لغو کرد

 18. لحظه مطلع کردن روحانی از حمله تروریستی اهواز هنگام سخنرانی امروز در مراسم رژه تهران  

 19. درباره «داد» احمدی‌نژاد و «جیغ‌های» بعد از تسریع در مبارزه علنی با مفسدان

 20. تصاویری از حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 21. امسال نمایشگاه مطبوعات برگزار نمی‌شود

 22. وزیر آموزش و پرورش: چشم‌های برخی کلاس اولی‌ها پف دارد و باید یواش یواش سحرخیزتر باشند

 23. ۳۲۰ کشته و زخمی در اعتراضات ماه سپتامبر در بصره

 24. آسیب شبکه‌های اجتماعی خارجی جدی است

 25. دار مجازات برای قاتلان نگهبان ۱۵ ساله

پربحث‌های دیروز

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. تکرار دوباره داستان مالباختگان سرمایه‌گذاری‌های وسوسه‌انگیز

 3. واکنش معاون دفتر رئیس‌جمهور به ادعای توهین فردی منتسب به وزارت خارجه به ساحت امام حسین(ع)

 4. خطیب نماز جمعه تهران: زمان خداحافظی از رژیم اشغالگر قدس فرا رسیده است

 5. 14 معاون و مدیری که باید از وزارت کار بروند

 6. کریمی قدوسی: پرونده افرادی چون ابتکار و مولاوردی که از جاسوسان حمایت می‌کنند باید مورد بررسی قرار گیرد

 7. درخواست ۹۰ نماینده مجلس از لاریجانی درباره شفافیت آرای مجلس

 8. 35 کیلو شمش طلای قاچاق توقیف شد

 9. زنگنه: هر تصمیمی که منافع ملی ما را تهدید کند وتو می‌کنم

 10. ترامپ: هفته آینده رییس جلسه شورای امنیت درباره ایران خواهم بود

 11. ترامپ به بولتون: اجازه جنگ با ایران را نداری

 12. چالوس و هراز یک‌طرفه شد

 13. مشکلات صادرکنندگان محصولات کشاورزی به روسیه با «نیما»

 14. کاهش قیمت اجاره بها با تصویب طرح مسکن استیجاری

 15. کلاهبرداری از اعتماد مردم در سکه ثامن

 16. افشای سندی از تحرکات مشکوک عربستان پیش از حمله به سفارتش در تهران

 17. واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به خبر درخواست ایران برای ملاقات با ترامپ

 18. درباره آیین چند هزار ساله «گِل مالی»

 19. ۱۰ خرافه بسیار عجیبِ مردم جهان/ از جادوی میوه‌ها تا نماد خوش‌شانسی

 20. شطرنج سبب پیشگیری از آلزایمر می‌شود

 21. رهبر کره شمالی خواستار دیدار مجدد با دونالد ترامپ است

 22. هشدار اروپا به تل‌‌آویو درباره فلسطین / هیلی: ایران باید موضوع شورای امنیت باشد نه فلسطین!

 23. کرملین: پوتین برنامه‌ای برای دیدار با فرمانده نیروی هوایی اسرائیل ندارد

 24. نگاهی به خدمات حکام عرب خلیج فارس به صدام در طول جنگ تحمیلی

 25. آیا بازار نفت از نقشه جدید اوپک و روسیه استقبال می‌کند؟

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 4. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 5. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 6. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 7. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 8. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 9. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 10. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 11. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 12. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 13. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 14. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 15. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 16. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 17. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 18. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 19. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 20. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 21. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 22. آقای سازور غلط می‌کند فقط مداحی کند/ جمله جالب محمود کریمی درباره حاج منصور

 23. آیا پارک لاله تهران پولی شده است؟

 24. دستور ویژه دادستان کل کشور در پی هتک حرمت به ساحت مقدس حضرت رقیه (س) در یک روزنامه

 25. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

پربحث‌های اخیر

 1. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 2. کاهش قیمت اجاره بها با تصویب طرح مسکن استیجاری

 3. تعداد چک‌های برگشتی کاهش یافت

 4. دستور قضایی به بانک مرکزی درباره حساب بانکی مالک سایت ثامن

 5. درس های تلخ خرید مجازی سکه

 6. رانت‌های چینی در بازار خودرو + نمودار

 7. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 8. توافق همکاری نفتی ایران و روسیه مانع از صفر شدن صادرات نفت ایران می‌شود؟

 9. بازهم اوضاع به نفع پتروشیمی‌ها شد

 10. ۴۰۰ میلیون یورو ارز صادراتی در نیما بدون مشتری ماند + نمودار

 11. آیا بازار نفت از نقشه جدید اوپک و روسیه استقبال می‌کند؟

 12. چالش ارزی بانک مرکزی برای صادرکنندگان به عراق و افغانستان

 13. تشکیل ۴۵ پرونده تخلف برای کارمندان مالیاتی در سال ۹۷

 14. لزوم شناور شدن دستمزد کارگران در شرایط کنونی

 15. افت دلار به پایین‌ترین قیمت در ۲ ماه اخیر

 16. عضو کمیسیون انرژی: دلالانی مثل بابک زنجانی دنبال بورس نفت هستند

 17. یک کارشناس اقتصادی: ایران FATF را هم بپذیرد؛ از لیست سیاه خارج نمی‌شود

 18. قیمت روز مسکن

پربحث‌های دیروز

 1. تکرار دوباره داستان مالباختگان سرمایه‌گذاری‌های وسوسه‌انگیز

 2. زنگنه: هر تصمیمی که منافع ملی ما را تهدید کند وتو می‌کنم

 3. مشکلات صادرکنندگان محصولات کشاورزی به روسیه با «نیما»

 4. کاهش قیمت اجاره بها با تصویب طرح مسکن استیجاری

 5. کلاهبرداری از اعتماد مردم در سکه ثامن

 6. آیا بازار نفت از نقشه جدید اوپک و روسیه استقبال می‌کند؟

 7. چالش ارزی بانک مرکزی برای صادرکنندگان به عراق و افغانستان

 8. تشکیل ۴۵ پرونده تخلف برای کارمندان مالیاتی در سال ۹۷

 9. لزوم شناور شدن دستمزد کارگران در شرایط کنونی

 10. افت دلار به پایین‌ترین قیمت در ۲ ماه اخیر

 11. عضو کمیسیون انرژی: دلالانی مثل بابک زنجانی دنبال بورس نفت هستند

 12. یک کارشناس اقتصادی: ایران FATF را هم بپذیرد؛ از لیست سیاه خارج نمی‌شود

 13. قیمت روز مسکن

 14. زیارت امام رضا(ع) هم آرزو می‌شود؟

 15. گزارشی تکان‌دهنده از شیوع بیماری لاعلاج در کنار یک نیروگاه

 16. بایدها و نبایدهای تشکیل بورس نفت

 17. نماینده تهران: در ماجرای واگذاری ارزهای دولتی، عده‌ای عملا دستگاه‌های نظارتی را سر کار گذاشتند

 18. ساعت پروازها با تغییر ساعت رسمی کشور تغییر نمی‌کند

 19. لزوم گزارش دهی دقیق در خصوص سرنوشت دلارهای صادراتی+جدول

 20. امتیاز بی‌نظیر دولت برای بدهکاران وام‌های ارزی

 21. آمار بنگاه‌های مشکل‌دار کاهش یافت

 22. گرانی طلا در پی افت دلار

 23. رئیس کل دادگستری استان تهران: رسیدگی به جرایم اقتصادی بصورت ویژه در حال انجام است

 24. مهار نقدینگی آری، افزایش نرخ سود خیر

 25. وضعیت بازار مسکن

پربحث‌های هفته

 1. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 2. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 3. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 4. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 5. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 6. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 7. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 8. نوبخت: ۱۲ برنامه برای مقابله با تحریم‌ها داریم که یکی از آنها تنظیم بازار ارز است

 9. به خودمان رحم کنیم

 10. این آمارها حقیقت دارد

 11. اقدام انحصارجویانه شرکت واردات کننده مواد اولیه پوشک عامل تعطیلی کارخانجات تولیدی سلولزی + سند

 12. نعمتی: نباید همه کارت‌هایمان را برای روس‌ها روی میز بگذاریم، آنها خیلی قابل اعتماد نیستند

 13. مردم منتظر افزایش حقوق نباشند، امکان ندارد

 14. منوچهر متکی : جلوی واردات و تبلیغ کالاهای کره‌ای را بگیرید/ به بان کی مون چه گفتم؟

 15. رشد قیمت مسکن متوقف شد

 16. سیاست یک بام و دو هوای دولت در بازار خودرو/ ممنوعیت واردات به نام ایران به کام چین

 17. مسئله‌ای فراتر از نرخ ارز/ ضرورتی که دولت فراموش کرده است!

 18. کالا کارت می‌آید؟

 19. پایان افزایش نجومی قیمتها چه زمانی است ؟

 20. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 21. پتروشیمی‌ها باز هم عرضه ارز را کم کردند

 22. پیشنهاد نرخ تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی خرید مسکن/ مدت باز پرداخت ۳۰ ساله

 23. دیروز قرار بود با اجرای برجام دلار ارزان شود و امروز با اجرای FATF

 24. قیمت سکه و ارز در بازار؛ دلار از ۱۳ هزار تومان رد شد + جدول

 25. سرپرست وزارت کار: از پاییز ۹۳ تا زمستان ۹۶ دولت تقریباً ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است

آخرین عناوین